Головна Новини Засідання Пленуму ЦК Профспілки працівників культури України

Засідання Пленуму ЦК Профспілки працівників культури України

10.10.2017 04:55

Міністр культури України Євген Нищук  взяв участь у засіданні Пленуму ЦК Профспілки працівників культури України, під час якого було розглянуто низку питань, що стосуються соціально-економічного захисту прав та інтересів працівників культури, зокрема, в умовах реалізації реформи децентралізації.
Під час свого виступу Євген Нищук наголосив, що Міністерство культури спрямовує всі свої зусилля на збереження і розвиток існуючої мережі закладів культури та забезпечення гідних умов праці для фахівців у сфері культури.
«На сьогоднішній день великою проблемою є нерозуміння деякими місцевими керівниками значення закладів культури в сучасних умовах. Існує цілком реальна загроза так званого «перепрофілювання» культурних закладів місцевими громадами з метою економії бюджетних коштів, про що переконливо свідчить статистика. На жаль, сектор культури не розглядається на місцях як окремий стратегічний напрям, в результаті чого ми не можемо належним чином прослідкувати розвиток реформи децентралізації в галузі культури в регіонах. Провівши ретельну інвентаризацію й оцінку стану закладів культури в селищах, селах та селищах міського типу було визначено, що проблема збереження інфраструктури місцевих закладів культури та їх подальший розвиток є в сучасних умовах серйозним викликом. Саме тому Мінкультури, починаючи з 2016 року, визначило одним із основних пріоритетів  своєї діяльності – підвищення якості культурних послуг у місцевих громадах», – розповів Євген Нищук.
«Наразі відомством розроблені 3 диференційованих моделі культурних інституцій відповідно до потреб громад та запровадження ефективного механізму для оновлення локальних культурних інституцій. Також Мінкультури розробило проект «мінімального культурного кошика», який включає комплекс норм і нормативів, на основі яких визначаються рівні основних державних соціальних гарантій щодо надання закладами культури якісних послуг громадянам та рівний доступ населення до них».
Міністр культури запевнив, що відомство розуміє та приймає виклики, які супроводжують процес децентралізації в країні та їх вплив на функціонування галузі культури в умовах реформування та сподівається на подальшу співпрацю з Центральним комітетом професійної спілки працівників культури України, який є соціальним партнером Міністерства.
Євген Нищук повідомив про здійсненні Міністерством культури кроки, направлені на збереження та розвиток існуючої мережі закладів культури. Так, в результаті численних звернень до Мінфіну, а також Комітету ВРУ з питань бюджету та з питань культури і духовності, були збільшені  видатки на сферу культури. Серед них передбачаються кошти на придбання музичних інструментів для спеціалізованих мистецьких шкіл, здійснення поточних ремонтів закладів культури, виплати стипендій студентам тощо.
За словами Міністра культури, однією з пріоритетний дій Уряду на 2018 рік для Мінкульту визначено проведення заходів із збереження культурної спадщини, у тому числі створення електронного інформаційного ресурсу культурної спадщини та культурних цінностей.
«Нами ініційовано проголошення 2018 року – роком збереження культурної спадщини в Україні, це дасть можливість звернути увагу всіх регіонів на відродження заповідників, пам’яток, мистецьких закладів і стане добрим імпульсом до розвитку культури в Україні в цілому», – відзначив Євген Нищук.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031