Круглий стіл "Публічні бібліотеки в соціальному просторі: від інформаційного закладу до центру розвитку місцевої громади"
Своєрідним підведенням підсумків роботи бібліотек Херсонщини в рамках програми "Бібліоміст" стало засідання “круглого столу” за участю директорів централізованих бібліотечних систем та районних бібліотек області на тему “Публічні бібліотеки в соціальному просторі: від інформаційного закладу до центру розвитку місцевої громади”. Його учасники мали змогу обговорити реалізацію програми “Бібліоміст” в області та подальший розвиток галузі.
Основні аспекти діяльності бібліотек в сучасних умовах, переорієнтування їх діяльності, підвищення вимог до професії самого бібліотекаря були окреслені у вступному слові генерального директора Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара Коротун Н.І.
В ключовому докладі заст. генерального директора ОУНБ з наукової роботи Л. Неділько були визначені нові правила руху бібліотек до підвищення якості наданих послуг шляхом складання своєрідної дорожньої карти.
Зміни, що сталися в бібліотеках Херсонщини протягом дії програми “Бібліоміст”, стали предметом обговорення учасників заходу та темою презентації зав. науково-методичним відділом ОУНБ Т. Сватули.
Насиченою виявилася презентаційна частина “круглого столу”. Кейс матеріалів проекту “Бібліотечний кіносалон” та обласного огляду “Дзвенить Херсонським краєм Кобзареве слово", презентації "Читач з особливими потребами у публічній бібліотеці”, “Краєзнавство в цифровому форматі: “Літопис населених пунктів Херсонської області” на сайті ОУНБ ім. Олеся Гончара”, “Туристичний контент: нові орієнтири з формування традицій в умовах регіону”, підготовлені провідними спеціалістами обласної книгозбірні, викликали жвавий інтерес у слухачів. Цікавим досвідом реалізації проекту “Молодіжна відеолабораторія” поділилися бібліотекарі Херсонської ЦБС.
Про подальший розвиток та можливості Херсонського РТЦ учасникам заходу розповіли координатор РТЦ Т. Сватула та системний адміністратор П. Крупіца.
Учасники “круглого столу” зауважили, що програма “Бібліоміст” стала своєрідним каталізатором змін у бібліотечній галузі Херсонщини та намітили конкретні напрямки спільних дій щодо покращення якості послуг та перетворення бібліотек у справжні центри розвитку громади (фоторепортаж про подію).