Головна Новини Пошук нового стилю та переорієнтація на потреби громад

Пошук нового стилю та переорієнтація на потреби громад

26.06.2019 14:04

Такій темі було присвячено чергове засідання віртуальної Школи місцевого самоврядування для бібліотечних працівників. До організаторів заходу – КЗ «Львівська обласна універсальна наукова бібліотека» Львівської обласної ради та КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» Херсонської обласної ради – цього разу долучився КЗ «Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олега Ольжича» Житомирської обласної ради. Бібліотекарі трьох областей мали змогу поділитись кращими напрацюваннями щодо участі в житті своїх громад.

Вельмишановним виявилось представництво Львівської області. Серед гостей: Богдан Шустер, заступник міського голови Винниківської міської ради; Ірина Андрухів, завідувач бібліотеки-філії № 34 Львівської МЦБС для дорослих; Наталія Подвірна, спеціаліст відділу культури та інформаційної політики Давидівської ОТГ; Наталія Коляда, директор об’єднання публічних бібліотек Радехівської міської ради; Любов Цяпало, директор Львівської МЦБС для дорослих. Вразив виступ Б.Шустера, в якому було відзначено, що інвестиції в культуру починаються з бібліотек. І сьогодні дві бібліотеки, що діють у Винниках, – це два крила міста. Львівські колеги в своїх виступах щиро ділились досвідом щодо того, як бібліотекам зі статусу утриманців перейти до статусу партнерів місцевої влади та громади.

Бібліотеки Херсонщини на заході представляли: Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС; Ніна Яблонська, зав. Інтернет-центром Олешківської районної бібліотеки для дорослих; Ірина Кравець та Ірина Мацак, директор та методист Великоолександрівської ЦБС. Н.Федкевич поділилась досвідом співпраці з громадою, розповіла про успішну проєктну діяльность, плани подальшої роботи у цьому напрямі. Н.Яблонська зупинилась на власному соціокультурному проєкті «Бібліо SMART: бібліотека в смартфоні», метою якого стало сприяння медіаграмотності членів Олешківської громади. І.Кравець та І.Мацак розповіли про літню школу сучасного бібліотекаря «3-D».

Галина Козаченко, головний бібліотекар науково-методичного відділу Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олега Ольжича, поділилась власними напрацюваннями щодо співпраці з Регіональним відділенням Асоціації міст України, підтримки бібліотек у період децентралізації.

Всі учасники отримали гарний старт для подальшої роботи і багато нового матеріалу, висловили бажання постійної співпраці.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031