Головна Новини Навчаємо спеціалістів відділів (секторів) культури, освіти, молоді та спорту об’єднаних територіальних громад

Навчаємо спеціалістів відділів (секторів) культури, освіти, молоді та спорту об’єднаних територіальних громад

06.12.2018 13:21

За ініціативою Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара (в.о. генерального директора – Надія Іванівна Коротун) на базі науково-методичного відділу відбулося навчання спеціалістів структурних підрозділів культури, освіти, молоді та спорту об’єднаних територіальних громад і районів області «Бібліотека: звітуємо, обговорюємо, плануємо».

Участь у навчанні взяли 26 спеціалістів з 13 ОТГ області та Високопільського, Голопристанського і Каланчацького районів.

Зі вступним словом виступили в.о. генерального директора книгозбірні Надія Іванівна Коротун та Світлана Олександрівна Бондаренко – головний спеціаліст відділу культурних індустрій та управління персоналом Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації.

У своєму виступі Н.І.Коротун зупинилась на ролі книгозбірень в успішному розвитку громад, навела конкретні приклади вдалого співробітництва бібліотек та органів місцевого самоврядування. С.О. Бондаренко надала деякі поради учасникам навчання щодо успішної звітності бібліотек.

Децентралізація дає місцевим громадам нові можливості для здійснення управління установами культури, створюючи структурні підрозділи культури, освіти, молоді та спорту. Спеціалісти відділів здебільшого не мають уявлення про діяльність сучасних бібліотек. Саме тому під час навчання мова велась про організаційну структуру бібліотек в ОТГ згідно з «Методичними рекомендаціями з організації мережі публічних бібліотек в об’єднаних територіальних громадах» Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого. Торкнулися також деяких аспектів регламентуючих документів бібліотек. Учасники виявили бажання в 2019 році пройти навчання з питань діяльності книгозбірень на базі Регіонального тренінгового центру книгозбірні.

Грудень-січень – час роботи над планами та звітами, тому центральними питаннями стали планування роботи бібліотек на 2019 рік та складання звітів за 2018 рік. Тетяна Леонідівна Сватула, завідуюча науково-методичним відділом, провела детальну консультацію щодо заповнення форм статистичної звітності: форм № 6-нк, 80-а-рвк, поштової річної. Про зацікавленість слухачів свідчила велика кількість запитань.

Підсумком нашої зустрічі стало бажання присутніх продовжити співпрацю з головною бібліотекою Херсонщини. В заходах з підвищення кваліфікації брати участь виявили бажання всі учасники навчань.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031