Головна Новини “Гончар крокує Херсонщиною”: нотатки по завершенню Великої літературної естафети

“Гончар крокує Херсонщиною”: нотатки по завершенню Великої літературної естафети

02.04.2018 12:20

Добігла до завершення Велика літературна естафета, що протягом лютого-березня 2018 року рухалась містами, селищами, селами області, і була присвячена 100-річчю від дня народження Олеся Гончара.

Бібліотеки творчо підійшли до висвітлення життєвого шляху та творчості письменника. До уваги користувачів оформлені: книжкова виставка “Душа тисячоліть шукає себе в слові”, перегляд літератури “Дзвони Гончаревих святинь”, перегляд літератури з оригінальною назвою “Олесь Гончар є архетип, знакова особистість і бренд” (Херсонська ЦБС); пересувна виставка “Прапороносець мужності й любові” (Новокаховська ЦБС); “робочий” куточок “Гончар мандрує Херсонщиною” з виставкою літератури “Олеся Гончара читай! У сюжети його творів поринай!” (Білозерська ЦБС); книжкова виставка “Олесь Гончар: мить і вічність” (Каланчацька ЦБС); виставка-ювілей “Зодчий душі людської” та виставка малюнків до творів Олеся Гончара “Хранімо сонячно і ревно… Безсмертне слово Гончареве” (Каховська міська бібліотека); книжкова виставка “Собор душі Олеся Гончара" у незвичайній формі “виставка-QR-код” (Олешківська районна бібліотека) та інші.

У рамках естафети бібліотеки провели багато інноваційних заходів. Так, Херсонська ЦБС організувала загальносистемну годину пам'яті “За мить щастя”, яка пройшла в багатьох бібліотеках; Бериславська ЦБС – Літературно-мандрівне шатро “Бериславщина читає Олеся Гончара”;  Скадовська ЦБС – “Олесь Гончар. Шлях до себе”. Серед найцікавіших заходів – літературний круїз “Невичерпний романтик і реаліст” (Новокаховська ЦБС); ювілейний бал класика “Чарівній Україні – спадщина Олеся Гончара” (Бериславська ЦБС); літературно-музична імпреза “По духу і природі рідний нам” за поетичними творами Олеся Гончара, краєзнавчо-літературний квест “Сила – у слові” (Білозерська ЦБС); акція “Вгадай назву твору – отримай подарунок” (Голопристанська міська бібліотека); літературна панорама “Апокрифи степу”, відкрита трибуна “Нове знайомство з Гончаром” (Каланчацька ЦБС).   

Захід “Мандри Гончара Микільським” пройшов за межами бібліотеки за участю сільського голови Топтуненко Е. В., працівників сільської ради, працівників та відвідувачів магазинів, працівників школи, перехожих для ознайомлення мешканців громади з життєвим і творчим шляхом видатного письменника (Білозерська ЦБС).

Новотроїцька центральна бібліотека розпочала естафету з вуличного опитування “Чи знаєте Ви Олеся Гончара”, під час якого до бібліотеки записалися нові читачі. У бібліотеках проведені: літературне дежавю “Гончар поза часом”, вікторина “Олесь Гончар. Життя і творчість”, рандеву з книгою “Читайте з нами Гончара”. Бенефіс Олеся Гончара став підсумком проведеної роботи бібліотек району щодо участі їх в естафеті “Гончар крокує Херсонщиною”.  У заході взяли участь заступник голови Новотроїцької районної ради Микола Піщанський, перший заступник голови районної державної адміністрації Олена Клименко та учні 10-х класів Новотроїцької гімназії.

Бібліотекарі м. Херсона констатують, що марними виявилися побоювання, ніби спадок Олеся Терентійовича може стати нецікавим та забутим. Нові покоління, як і раніше, звертаються до творчості письменника, насолоджуються його живою українською мовою. Між учнями з романів Гончара та сучасними учнями вже більше півстоліття, але і тепер читачів турбують їхні долі, як і раніше, юні читачі вчаться долати труднощі на їхньому прикладі.

Детальніше з матеріалами бібліотек можна ознайомитись за посиланням http://nmo.lib.kherson.ua/gonchar-krokue-hersonschinoyu.htm.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031