за 2018 рік

"Книги - маяки в океані часу"

Книга приходить до кожного з нас у дитинстві. Шана і любов до книжки по­чинається з колиски, від батька та ма­тері. А багатство думок формується у храмі слова, в аптеці душі - бібліотеці.
Цього понеділка, 24 вересня, місь­ка бібліотека для дітей підбила під­сумки конкурсу літніх читань «Каніку­ли з книгою», де найактивніші та найкращі читачі нарешті отримали свої пам'ятні відзнаки. Директор новокаховсь-кої централізованої бібліотечної системи Людмила Петрова кращим читачам вручи­ла грамоти «лідерів читання». Якщо торік  було 36 переможців, то 2018-ого їх вже за 50. Розпочалось свято ще у холі бібліо­теки, де юні читачі вивчали кадри фото-сушки «Читач у кадрі», а також мали змогу власноруч створити планету у спеціальній арт-зоні. В особливому інтелектуально­му змаганні визначили і кращого знавця казок. А юні волонтери розважали най­менших читачів іграми та конкурсами. Переможцями читань стали ті діти, хто зміг подужати складену бібліотекарями програму. Той, хто прочитав усе, що було необхідно та навіть більше. Відзначали мо-лодшачків (1-4 клас) та старшачків, які вже встигли стати волонтерами (учні 5-9 класів). Такі приємні заходи відбуваються за допомоги небайду­жих людей. Зокрема, директор бібліотеки Валентина Карпенко висловила слова по­дяки депутатам місь­кої ради за постійну підтримку, а також приватним підприєм­цям Роману Савичу за солодкий стіл для дітей і Олександру Си­доренку, який в рамках акції «Мрій. Читай. До­сягай» подарував за­кладу книжки видавни­цтва «Старого Лева».

підготував Ігор Бурлаченко // Говорить Нова Каховка. – 2018. – №13 (25 верес.). – С.8.

Визначено переможців "Ігор патріотів"!

З квітня по серпень 2018 року проходив І етап обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини» серед уч­нів 4-9 класів. Турнір провели у трьох категоріях: учні 4-5 класів, учні 6-7 класів, учні 8-9 класів. У заході взяли участь 334 юних читачі бібліотек Новокаховської ЦБС та шкільних бібліотек. Перемогу у І турі здобули 28 чи­тачів: учнів 4-5 класів -11; учнів 6-7 класів - 12; учнів 8-9 класів - 5. Переможці мали продемон­струвати знання з історії, гео­графії та культури рідного краю.
А вже 12 вересня міська бібліотека для дітей зустріла кра­щих знавців краєзнавства на II міському турі обласного інте­лектуального турніру «Ігор патріотів». Кожному було запро­поновано тестове завдання, за підсумками якого і було визна­чено трьох переможців (по одно­му від кожної вікової категорії). У II-му міському турі обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини» кращи­ми стали: Аліна Новікова, Петро Ананьїн та Вікторія Шумлянська.
З вітальним словом до дітлахів звернулася Валентина Карпенко - заступник директора ЦБС по роботі з дітьми. Далі - ще цікаві­ше. Відеомандрівку: «Херсонщи­на: tегга inсоgnita» за сторін­ками книги Олексія Паталаха «Відлуння Великого степу: Історія Північного Причорномор'я в особах»» для гостей і учасників провела бібліотекар читального залу відділу обслуговування уч­нів 5-9 класів Наталія Жаданова.
Минулого року, під час проведення 2-го туру «Ігор патріотів Херсонщини», ця книга була подарована бібліотекам-учасницям конкурсу депутатами міської ради Олександром Афанасьєвим та Сергієм Хоменко. Другий тур конкурсу також від­бувся за фінансової підтримки депутатів Новокаховської місь­кої ради. Завдяки Сергію Вікто­ровичу поповнився фонд міської бібліотеки для дітей. Крім того, кожен з трьох переможців також отримав книжку у подарунок.
Сергій Хоменко наголосив, що читаюча дитина виросте у думаючу людину, що дуже важ­ливо для розвитку нашої держави і міста. І, нарешті, символічний Торт - солодкий сюрприз від Олександра Афанасьєва.
Міська бібліотека для ді­тей дякує всім учасникамі гостям за дружню атмос­феру заходу і щиро вітає пе­реможців II туру обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщи­ни» серед учнів 4-9   класів!

// Говорить Нова Каховка. – 2018. – №12 (18 верес.). – С.7.

Хто став лідером читання - 2018?

З травня по 28 серпня 2018 року відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу «Лідер читан­ня» 2018 року серед читачів учнів 6-7 класів. У ньому прийняли участь 167 читачів бібліотек Новокаховської ЦБС та шкільних бібліотек.
Перемогу у І етапі отримали 15 читачів учнів 6-7 класів з 10 бібліотек. Лідери чи­тання визначалися за такими критеріями:
- конкурс читацької активності (кількість прочитаних книжок у 2017/2018 навчальному році);
- конкурс письмових відгуків про прочита­ну книгу (електронних презентацій-рекомендацій / буктрейлерів (сучасний український дитячий прозовий твір, опублікований уперше не раніше 2005 року;
-конкурс бібліотечної активності;
-конкурс творчої активності.
Отож, яскраво і творчо підготувалися претенденти на звання переможця міського етапу ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «ЛІ­ДЕР ЧИТАННЯ» 2018 РОКУ у Херсонській області. До уваги журі були представлені буктрейлери, презентації, відгуки, творчі есе.
Захід пройшов цікаво і насичено: журі спілкувалися з кожною дитиною і про її твор­чу роботу і проїїжиття, захоплення і читання.
В очікуванні вручення заохочувальних грамот, учасників конкурсу чекав приєм­ний сюрприз - зустріч з новокаховським письменником Олександром Гунько.
Найочікуваніші і найхвилюючі хви­лини нашої читацької лабораторії - ого­лошення імен переможців II етапу.
Міська бібліотека для дітей щиро вітає ЮТІНУ ВЕРОНІКУ, ученицю 7-В класу ЗОШ № 1, читачку шкільної бібліотеки та ГРИЦИНУ ВІКТОРІЮ, ученицю 7 класу ЗОШ № 5, читачку міської бібліотеки № 4 з заслуже­ною перемогою. Дівчатка отримали у по­дарунок книжки від магазину «Бібліофіль».
Крім того, кожен конкурсант отримав заохочувальну грамоту і солодкий приз від магазину «Мідас».

// Говорить Нова Каховка. – 2018. – №11 (11 верес.). – С.5.

Бенефіс бібліотечних волонтерів: «Мрій! Читай! Досягай!»

Активні, творчі, читаючи і надзвичайно позитивні, - дружньою волонтерською родиною зібралися 15 травняу міській бібліотеці для дітей волонтери б бригад бібліотек Новокаховської ЦБС щоб поділитися своїми досягненнями за минулий навчальний рік і помріяти майбутнім.
Заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Карпенко Ва­лентина Іванівна звернулася до дітей з вітальним словом, зазна­чивши всі волонтерські здобутки та досягнення.
Далі кожна команда презентува­ла свої цікавинки у волонтерській роботі.
Так читачі міської бібліотеки для дітей презентували буктрей-лер на книжку «Лисичка йде до бібліотеки», ділилися враженнями від волонтерської акції «Подаруй бібліотеці книжку».
Інші волонтери розповідали про свої читання в садочках та майдан­чиках.
А ось малеча з дитячого відділу міської бібліотеки № 2 підійшла до свого завдання творчо - діти розповідали про себе у костюмах.
Волонтерка з міської бібліотеки № 4 розповіла вірш Наталі Забіли, піднявши всім присутнім настрій, адже це було дійсно смішно.
Волонтерські бригади не тільки дивували один одного своїми перемогами, але й приймали участь у вікторинах і конкурсах, які підготували для них бібліотекарі: малювали прислів'я, подорожува­ли по казках, вгадували фрукти та овочі.
Крім того, кожна волонтерсь­ка бригада дістала подарунок - новенькі книжки від громадсь­кого діяча, депутата шести скли­кань Херсонської обласної ради та партнера бібліотеки у проведені обласної бібліотечної акції «Мрій! Читай! Досягай!» Сидоренко Олек­сандра Миколайовича.
Ми дуже вдячні громадсько­му діячу за благодійність, за вне­сок в розвиток підростаючого покоління.
На згадку про даний захід кожна волонтерська бригада сфотографу­валася у нашій фотозоні. 

// Новости деловые. – 2018. – №08 (23 трав.). – С.13.

Цінуй життя - зупини СНІД!

Вони вбивають самі себе». Сенека Анней Луцій.
З метою не лише вшанува­ти пам'ять людей, які помер­ли від СНІДу, а й привернути ува­гу суспільства та представників влади до епідемії ВІЛ/СНІДу у на­шому місті, нагадати про те, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї може стати при­чиною смерті десятків тисяч людей. До Центральної міської бібліотеки 18 травня завітали восьмикласники ЗОШ №4 на вечір-реквієм «Червоні метелики пам'яті», присвячений Всесвітньому дню пам'яті помер­лих від СНІДу. Який за рішенням Всесвітньої організації охоро­ни здоров'я проводиться кожну третю неділю травня. В 2018 році День пам'яті померлих від СНІДу припадає на 20 травня.
Бібліотекар Сембратович Світлана розповіла молоді, що вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. Звідтіля прийшла і символіка антиснідівського руху - червона стрічка, пришпилена до одягу.
СНІД, або Синдром набуто­го імунодефіциту (англ. AIDS) — сукупна назва уражень, що відбуваються на ІІІ-ІУ клінічних стадіях інфекції, яку спричинює вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). Загальноприйнятою на­звою хвороби на сьогодні є ВІЛ-інфекція. ВІЛ уражає імунну си­стему людини, знижуючи при цьо­му протидію організму різним ВІЛ-асоційованим захворюванням.
Вірус імунодефіциту був відкритий 1983 року у лабораторії Пастера (Франція) дослідником Люком Монтаньє й його співробітниками. Через рік американському досліднику Роберту Гая­ло вдалось виростити цей вірус в культурі.
На сьогодні, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) і Об'єднана програма Організації Об'єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) характери­зують ситуацію з ВІЛ-інфекції/ СНІДу в світі. як пандемію, що має катострофічні демографічні наслідки для всіх країн.
В Україні, станом на 01.04.2017 року, кумулятивна кількість офіційно зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції становить 302152 особи, СНІДу - 95366 осіб, смер­тей від захворювань, обумовлених СНІДом - 41502 випадки. В закла­дах охорони здоров'я під медич­ним наглядом перебувають 135414 ВІЛ-інфікованих, хворих на СНІД - 40186 осіб. Епідемічний процес ВІЛ-інфекції в Україні продовжує характеризуватися високою інтенсивністю.
Жертвами СНІДу стали мільйони людей. Хвороба не жаліла й не жаліє нікого. Згадали знаменитостей, які стали жертвами цієї страшної хво­роби - Фредді Мерк'юрі, легендар­ний вокаліст групи Queen; радянсь­кий і британський балетмейстер та танцівник Рудольф Нурієв; амери­канський репер Ерік Райт; Джиа Каранджи, яка була однією з пер­ших у світі супер-моделей; Айзек Азімов - американський письмен­ник, професор біохімії Бостонського університету, популяризатор на­уки, один з найвідоміших майстрів наукової фантастики та ін. Осо­бливо присутні були здивовані по­чувши, що переможець конкурсу «Євробачення-2014», австрійський транссексуал Том Нойвірт, відома під псевдонімом Кончіта Вурст, за­явила про свій позитивний ВІЛ-статус. Про це вона написала в своєму Instagram.
У продовж заходу молодь про­слухала пісні: «The Show Must Go On» у емоційному виконанні Фредді Мерк'юрі та «Riselike a phoenix» у виконанні Кончіти Вурст з якою вона виступала на «Євробаченні-2014», переглянула яскраву слайд-презентацію та відео «СНІД та ВІЛ». Набувши при цьому корисні знання: про основні шляхи зараження СНІДом (секс без презерватива; переливання зараженої крові; використання не-стерильних шприців; від вагітної жінки, зараженої СНІДом до ново­народженого); якими шляхами ВІЛ не передається (рукостискання, посуд, їжу, домашнії тварин, туалети, чхання та кашель, контакти в громадському транспорті, монети та паперові гроші, укуси комарів та інших комах, плавання в басейні; дверні ручки та спортивні снаряди; дружні поцілунки); як бо­ротись з ВІЛ; що потрібно зробити, щоб виявити ВІЛ; скільки коштує лікування (у 2017 році вперше за всю історію України кожен ВІЛ-інфікований пацієнт має доступ до безкоштовного лікування); ку­ди треба звернутись по допомогу та ін.
Учні прийшли до бібліотеки; то­му бібліотекарка презентувала їм книжку Світлани Талан «Коли ти поруч». Світлану Талан визнано однією із 10 кращих українських романісток року на престижному конкурсі «Коронація слова - 2011!».
Основна ідея роману - авторка книги намагалась заставити нас, су­часних людей, звернути свою ува­гу на тих, кому справді зараз дуже важко. Світлана Талан пише: «Мені дуже хотілося б, щоб ви подивились іншими очима на хворих на СНІД і стали уважнішими до тих, хто сьогодні поруч із вами». Сюжет ро­ману розгортається дуже стрімко: турботливі батьки відвернулися від своєї слухняної дочки, ніжний ко­ханий - від своєї чистої нареченої, престижна клініка - від найкращої медсестри. У чому її провина? Ста­лась страшна аварія на трасі, Даша - головна героїня, рятуючи інших заразилась невиліковною хворо­бою.
Прочитавши цей роман, мож­на зробити висновок, що звичай­на, добра і чуйна людина випад­ково захворіла на СНІД і відразу ж була відштовхнута сучасним суспільством, яке не готове сприй­мати таких недужих.
Але ми стверджуємо:
Ви можете любити, хворих на СНІД.
Ви можете торкатися їх.
Ви можете бути друзями.
Ви можете доглядати їх.
Ми всі однакові.
Наостанок присутні в подарунок отримали червоні метелики.

// Новости деловые. – 2018. – №08 (23 трав.). – С.13.

Веселе свято в Райському

1 червня до Райського завітали представники Благодійного фонду Ігоря Колихаєва з привітаннями з нагоди Дня захисту дітей. У будинку культури відбулося чудове свято - з танцями, піснями, конкурсами та со­лодким частуванням.
Представники Благодійного фон­ду Ігоря Колихаєва разом із сіль­ським головою Іваном Ковалем від­відали також і бібліотеку Райського, яка нещодавно відсвяткувала 65-річчя. Книгозбірня має великий книжковий фонд, її відвідує більше 100 юних читачів, а також мешканці сусідніх сіл.
Благодійний фонд Ігоря Колихаєва вирішив зробити подарунок - сучас­ний комп'ютер, якого так не вистача­ло цьому чудовому закладу! Адже за­раз ПК - це не розкіш, а необхідний атрибут для навчання.
Зі словами вітання з Днем захисту дітей, побажаннями здоров'я та радості, відмінного навчання, розвитку талантів та захоплень заради досяг­нення мети та здійснення мрій пред­ставники фонду урочисто вручили подарунок.
Діти та завідувач бібліотеки впев­ненні, що тепер кількість відвідувачів збільшиться, адже зараз багато навчальних матеріалів доступні тільки онлайн.
Благодійний фонд Ігоря Коли­хаєва бажає всім дітлахам гарного літнього відпочинку, аби набратися здоров'я та сил перед новим на­вчальним роком!

// Нова Каховка. – 2018. – №23 (06 черв.). – С.2.

Година пам'яті

У Новокаховській юнацькій бібліотеці відбулась зустріч молоді з учасником інтер­національних визвольних подій, льотчиком-випробовувачем, підполковником Олегом Новаковичем.

Він поділився спогадами про своє воєнне дитинство, після­воєнну молодість, навчання в ремісничому училищі, у льотно­му училищі, в політехнічному інституті. Саме ремісниче учили­ще (тепер - ПТУ), дало велике загартування характеру, бажан­ня вижити, стати професійни­ми, спортивними, бути освічени­ми дітям війни, що зосталися сиротами. Ветеран згадав, що на Землі жодного дня немає спо­кою від війни, яка несе розруху, смерть, жахи. Закликав май­бутніх захисників Вітчизни навча­тися, займатися спортом, бути витривалими, уміти переносити випробовування. Життя гартує молодь, бо і сам був молодим, навчався, прислухався до стар­ших командирів. Бібліотекарі підготували книжкову полицю «Пам'ятаймо, щоб не повтори­лось» з художньою літерату­рою, яка відтворює історичні події воєнних років. Серед цих кни­жок - спогади полковника авіації, тричі героя Великої Вітчиз­няної війни Олександра Покришкіна «Небо війни». Третю зірку Героя Олександр Покришкін от­римав саме за визволення Херсонщини, збивши 50-й воро­жий літак. Синівська вдячність за спогади, прагнення завойовува­ти свободу була висловлена Олегу Петровичу, молодь, а це були третьокурсники Новокаховського технічного ліцею за спеціалізацією електромонтери, вручили квіти ветерану і сфотог­рафувалися на пам'ять.

Завдячуємо керівнику фірми «Таксі 70170» Андрію Кірюшину за  благодійну доставку ветера­на

Марія Федотова, провідний бібліотекар  // Ключи. – 2018. – №20 (16 трав.). – С.16.

"Зроби свідомий вибір"

Професійний зорепад під такою назвою відбувся в Новокаховській юнацькій бібліотеці.
На цей захід, який допоможе в майбутньому вибрати про­фесію, бібліоте­карі запросили восьмі класи учнів гімназії (вчителі Оксана Верхівець та Тетяна Матросова) і провідного фахівця Новокаховського центру занятості Ольгу Гладченко. Бібліотекар зробила короткий огляд професій, що зникають: кучерів замінили таксис­ти, поштарів - поштові сервери, касирів - термінали. А професії майбутнього: будівельники, проектувальники, архітектори міст, бу­динків, доріг, мостів, технарі, ҐМО-агрономи, телерадіожурнапісти, комунікатори, модератори та багато інших. Ольга Гладченко пре­зентувала професії, які потребує Херсонська область, розповіла про учбові заклади, де є можливість здобути потрібну кваліфіка­цію. Провела анкетування з психогеометричними тестами за ме­тодикою фахівця з підготовки управлінських кадрів Деллінгера. За деякими даними, ефективність правильно виконаного тесту до­сягає 85%. Аналіз показав, що саме в гімназії навчаються майбутні лідери, творчі особистості, комунікативні, чесні трудоголіки. Це анкетування зацікавило молодь та допомогло визначити, над якими предметами шкільної програми треба ретельно попрацювати, щоб здобути бажану професію.

Підготувала провідний бібліотекар Марія Федотова  // Ключи. – 2018. – №16 (18 квіт.). – С.14.

Чари кохання

Яу що сказати про любов?
Це таїна зими і літа,
Яка вже начебто відкрита,
Яку ми відкриваєм знов.
Вадим Крищенко.

9 лютого до Центральної міської бібліотеки завітали восьмикласники із ЗОШ №4 на романтичний калейдоскоп «Немає жит­тя без любові», присвяче­ний дню Святого Валенти­на (Валентинів день, День закоханих) - світське свято, яке святкують у багатьох країнах світу 14 лютого. Валентинів день святкують усі - і дорослі, і діти. З родиною, з друзями. Святкують з давніх пір.
Захід розпочали з декламуван­ня вірша Вадима Крищенка, який лунав під акомпанемент тихої класичної мелодії. Бібліотекарі Світлана Сембратович та Вя­чеслава Акулова провели ціле дослідження величного почуття - кохання. «Бо що може бути більш приємне, солодке і животворне, ніж любов?» - писав Григорій Сковорода. Розповіли легенду про хри­стиянського священика Валентина, який жив у Римі за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. від Р.Х.). Імператор видав наказ про заборону одружуватись воїнам. Але Ва­лентин таємно вінчав усіх закоха­них. За що й був страчений 14 люто­го 270 року. Так Валентин став по­кровителем Дня закоханих.
Не оминули своєю увагою й бо­гинь давньогрецької і римської міфології - Афродіту й Венеру, та їхніх синів-пустунів - Ерота, Аму­ра  (Купідона),  які  вражали  серця закоханих золотими стрілами. А у язичницькій міфології давніх слов'ян вважалось, що за кохання відповідає богиня Лада.
Любов і кохання - це вічна тема музики, поезії, сенс життя. Молодь переглянула слайд-презентацію, а упродовж заходу лунали ряд­ки із лірики видатних поетів, які оспівували кохання - Вадим Кри­щенко, Василь Симоненко, Воло­димир Сосюра, Іван Франко та ін.
Потім з минулих часів плавно пе­рейшли до сучасності: розповівши, як Валентинів день святкується в Англії, Італії, Німеччині, Польщі, Україні. Наприклад, німці вва­жають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.
Присутнім запропонували вікторину на найкращого знавця дня Святого Валентина. За участь у ній молодь отримала у подарунок сердечка, власноруч виготовлені бібліотекарями.
Нехай же світом править ЛЮБОВ!
З Днем Святого Валентина!

 // Новости деловые. – 2018. – №6 (14 лют.). – С.2.

Библиотека в дыму

Начало 2018-го вновь принесло неприятности Централь­ной библиотеке Новой Каховки. На старте уже ушедшего года во­ры оставили учреждение без ком­пьютеров. А днем 9 января новая напасть: сотрудники и посетители вдруг ощутили сильный запах ды­ма.
Когда вызвали пожарных, выяс­нилось, что причиной переполо­ха стал пожар в подвале дома по ул. Уютной, 26 (Пионерской), на пер­вом этаже которого и расположе­на библиотека. Попасть туда проще простого - замка на двери нет, по­этому его давно облюбовали люди без определенного места жительства. А чтобы не замерзнуть, взя­ли и развели там костер. По инфор­мации начальника пожарной части капитана Анатолия Давыденкова, в тушении принял участие боевой расчет из четырех человек. Возгора­ние ликвидировали с 16.20 до 17.10.
- Основная сложность состо­яла в том, что задымление бы­ло очень сильным, а вот источ­ник огня «с ходу» обнаружить не удалось. Пришлось делать по-квартирный обход, - вспомина­ет Анатолий Давыденков. Всего за 2017 год подобных случаев бы­ло три. Тревожит что, за две неде­ли 2018 подвалы горели уже дваж­ды. Если в домах, где созданы ОСМД, таких «подвальных» про­блем практически нет, то на кого же уповать другим, ведь управи­тели избраны или назначены да­леко не везде?
Директор коммунального пред­приятия ЖЭУ Григорий Каневский пояснил «НД»: На сегодня мы обслуживаем 180 таких многоквартирных домов. Но в перечне обязательных работ лишь те, что предусмотрены договором об обслуживании. А установка или ремонт дверей и  замков в него не входят. И сторожить подвалы мы тоже не можем. В соответствии с новым законом о ЖКХ, ответствен­ность за состояние и сохранность домов несут сами жильцы.
- Только за последние пять лет КП «ЖЭУ» заменило или установило бо­лее 1000 замков на подвалах и черда­ках и что?! - возмущается Григорий Александрович. - Их ломают, ставят свои, а потом ищут крайних! Не по­верю, что жильцы не знали о «бомжатнике» в  собственном подвале. Если есть проблемы - обращайтесь, мы выполним необходимые работы, только не забывайте, что это стоит денег. Но в Новой Каховке почемуто законы читать не любят. И вме­сто того, чтобы провести собрание и обратиться в исполком с просьбой о назначении управителя до создания ОСМД, продолжают думать, что им кто-то что-то должен, помимо пун­ктов,  предусмотренных  в догово­ре. Чтобы подобных ЧП не было, лю­дям нужно привыкнуть самим сле­дить, что творится в их доме. В дан­ном случае, спасение утопающих - дело рук самих утопающих, - закон­чил Григорий Каневский. 

Ефим Перцухин // Новости деловые. – 2018. – №02 (17 січ.). – С.3.

Миколай у бібліотеці

Чарівною казкою з миром і дарунками приходить свято Святого Миколая щороку, для маленьких дітей. Майже в кожній господі Святий Миколай з'являється невидимо вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці.
У зимовий вітряний день у  міській бібліотеці №2 для учнів молодших класів - читачів бібліотеки, відбувся святковий ранок «Святий Миколай, До нас завітай!» — присвячений цьому Дню.
За вікном сніжок летить,
Вітром завиває,
Тож спішіть усі до нас
На свято Миколая!
Ну, а хто сюди прийшов,
Раді вас вітати
Веселіться і радійте
На нашому святі!
Господиня філії закладу, що на Робітничому селищі, Світлана Новосьолова розповіла дітям про життя маленького Миколки, зго­дом християнського святого, який глибокою вірою в Бога та силою молитви робив чудеса, за що люди прозвали його Чудотворець. У числених переказах Миколай не лише допомагав людям матеріально, а й боронив від стихійного лиха. Діти з увагою подивились мультімедійні стрічки «Ходить по землі Свя­тий Миколай», «Різдвяна казка» та «Зимова казка», підборочку яких підготувала Тетяна Лупашко.
Депутати міської ради Ігор Тобинський та Костянтин Черепанов привітали присутніх на заході дітей: «Новий рік не за гора­ми, нове щастя уже з вами. Із свя­том вас вітаємо ій віри в диво вам бажаємо!», та пригостили їх солод­кими й смачними подарунками.

Тетяна Лупашко, директор літературно-меморіального му­зею А.П. Бахути // Новости деловые. – 2018. – №01 (10 січ.). – С.3.

Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930