за 2017 рік

Перерізали символічну стрічку

Нарешті здійснилася найзаповітніша мрія працівників книгозбірні - районна дитяча бібліотека переїхала до відремонтованого приміщення в Будинку культури. На початку тижня цю знаменну подію урочисто відзначили перерізанням стрічки.
Гостей - спільників району Сергія Карпеченка та Олександра Єрохіна, селищ­ного голову Дмитра Ляхна, директора районного Будинку культури Вікторію Крижановську, школярів та всіх охочих - зустрічали на сходах закладу культури. Саме звідси розпочалася мандрівка до чарівного Міста Книгознайок. Потрапити до нього велика проблема - це можуть зробити лише розумні та обізнані діти. Почесна місія першовідкривачів дістала­ся учням 4-а класу Горностаївської ЗОШ № 1 (класовод Ніна Алексєєва), оскільки вони є найактивнішими читачами ди­тячої бібліотеки. Четвертокласників ще незвіпаною дорогою вела завідувачка ра­йонної дитячої бібліотеки Наталія Кравчен­ко при допомозі чарівної квітки-семицвітки. Хлопці та дівчата показали ерудицію піц час відгадування загадок, їм потрібно було закінчити прислів'я та продемон­струвати знання казок. До того ж остан­нє випробування містило три завдання: сказати з якої казки прислів'я та за опор­ними словами і реченнями відгадати назву народних, а також літературних казок. За правильні відповіді учні отри­мали подарунки: лінійки, підстругачки, закладинки, гумки для стирання. Кожен гейм інтелектуальної вікторини набли­жав присутніх та учасників до дверей нового приміщення Міста Книгознайок - районної дитячої бібліотеки.
Всі іспити діти успішно склали, чим довели, що люблять читати і багатопізнають із книг для себе. А щоб школярі згадали й ніколи не забували правила поводження із друкованим джерелом знань, Королева книг надіслала їм лис­та. Його зачитала Н. Кравченко разом із книгознавцями.
І ось нарешті настав хвилюючий мо­мент символічного перерізання жовто-блакитної стрічки. Ця почесна місія діс­талася головам районної ради та рай-держадміністрації. Переступивши поріг гарної, світлої та яскравої кімнати діти найперше почали розглядати стелажі з улюбленими виданнями. А посадов­ці - С. Карпеченко, О. Єрохін та Д. Ляхно - побажали маленьким дослідникам бути активними читачами та навчитися вміло застосовувати набуті знання не лише на шкільних уроках, а й у подаль­шому житті. Господар територіальної громади прийшов з подарунком для книгозбірні - тепер діти не заглядати­муть у мобільники, щоб дізнатися котра година, а слідкуватимуть за часом за великим настінним годинником. Вік­торія Крижановська порадувала юних читачів фломастерами, олівцями, ко­льоровим папером та картоном, які вони зможуть використовувати під час різноманітних вікторин і конкурсів у біб­ліотеці.
Директор комунальної установи «Горностаївська районна центральна бібліотека» Любов Лонська-Галіцька подякувала всім, хто долучився кош­тами чи доклав рук, завдяки чому ди­тяча книгозбірня повернулася до рід­них стін. Та ще й у таке чудове із сучас­ним ремонтом приміщення.
Після урочистої частини бібліотекарі провели екскурсію читацькою залою і школярі поринули у хвилини спілкуван­ня із книгами: хтось знайомився з но­винками, а ті, хто визначився - оформи­ли абонементські формуляри. Учні 4-а класу найперше обступили стелаж із книгами-фентезі. Запитання сипалися одне за одним. Та найбільше їх хвилю­вало, коли зможуть взяти серію романів про пригоди Гаррі Поттера: ці книги дуже об'ємні (аж 800 сторінок) і через ще не­значний вік діти не зможуть їх подужати.
Загалом у дитячій бібліотеці майже ти­сяча користувачів. Та й бібліотечний фонд становить 9 800 книг та періодичних ви­дань. Окрім уже звичних, тут оформлено й нові виставки. Зокрема «Книжкова тор­бина для всієї родини» (на ній є літерату­ра й для батьків та вихователів дошкіль­них закладів), «Україна - країна єдина» (на ній зібрано книги з історії України, природознавства, народознавства тощо), «О Таврійський, материнський краю» (про нашу область та район, а також твори літературного сузір'я Хер­сонщини). Для підлітків сформовано цікаві полиці «Вам, тинейджери», «Су­часна українська книга», «Читати - це круто!». Дошкільнята полюбляють читати журнали «Пізнайко», «Малень­ка фея», «Малятко», «Умійко» та казки. Є різноманітні енциклопедії з історії, природи, про техніку... Херсонська обласна універсальна наукова біб­ліотека імені Олеся Гончара в межах акції «Українська книга» безкоштовно забезпечує книгозбірні області твора­ми нових українських письменників і зарубіжних авторів. Тож і наша дитяча райбібліотека щороку поповнюється такими збірками. На полицях можна побачити твори Володимира Рутків-ського, Ніни Воскресенської, Галини Малик, Юлі Пилипенко, Ярослава Та­раса та багатьох інших.
Тож завітайте до районної дитячої бібліотеки - не пошкодуєте. Тут вас уважно вислухають і порадять найкра­щий варіант книги, адже вибрати є з чого. Двері книгозбірні відчинені для відвідувачів щоденно (крім вихідних) від 8 до 17 години.

Оксана Савченко // Сільські новини. – 2017. – №36 (08 верес.). – С.4.

Долучилися до туристичного проекту

Рік тому стартував обласний інноваційний проект для учнівської молоді «Обласний профіквест «В долонях степу і Дніпра».
Проект започатковано під пат­ронатом облдержадміністра­ції за ініціативи Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки та Херсонського обласного центру зайнятості. Результа­том профіквесту стане ство­рення учасниками інформа­ційного порталу даних щодо туристичної привабливості південного регіону для по­дальшого його використання у всесвітній мережі Інтернет. Адже, як зазначає дирек­тор обласного центру зай­нятості Євгеній Єрашов, по­вернення до своєї спадщини - історії, культури, природ­них родзинок рідного краю -неодмінно дасть поштовх до розвитку Херсонщини, і тре­ба не чекати змін на краще, а робити їх сьогодні.
У цьому проекті взяли участь і дев'ятикласники Горностаївського НВК. Вони разом з кураторами, якими стали за­ступник директора з вихов­ної роботи Горностаївського НВК Ольга Мазурик, заві­дувачка районної дитячої біб­ліотеки Наталія Кравченко та профконсультант Горноста­ївського центру зайнятості Наталія Діброва, здійснили ґрунтовну роботу з дослі­дження культурних, духовних та природних об'єктів на те­риторії нашого району. Шко­лярі з наставниками зібрали інформацію й побували біля визначних місць, відвіда­ли музеї, зробили фото- та відео-звіти, дослідили й упорядкували матеріал, ви­значили туристично-екскурсійний маршрут. Оскільки учасники проекту не мали ні теоретичного, ні практично­го досвіду щодо виконання подібних завдань, вони від­відували майстер-класи та тренінги, долучалися до об­ласних скайп-конференцій, під час яких опановували необхідні навички для подаль­шого дослідження туристич­ного потенціалу Горностаївщини. Перешкоди не зупиня­ли творчу групу «ДивоСвіт». І сьогодні вже є чималі напрацювання та здобутки.
До туристичної мали най­більш привабливих об'єктів Таврійського краю увійшли десять пам'яток із нашого району - їх відібрало облас­не журі. З-поміж них церква у Великій Благовіщенці 1900 року побудови; заказник «Каїрська балка»; встановле­ний у парку смт Горностаївки меморіальний пам'ятний знак «Жертвам голодомору 1932 - 1933 років»; обеліск воїнам-односельцям, заги­блим та померлим від ран 1941-1945 років (у центрі селища); розташована у Заводівці могила з кам'яним хрестом першого настояте­ля церкви на честь «Казанської ікони Божої Матері», побудованої 1827 року. Та­кож пропонується відвідати Горностаївський курінь Війська Запорізького Низового; обласний фестиваль воєнно-патріотичної пісні «Опалені війною», заснований 2005 року в смт Горностаївці; при­ватний звіринець - міні-зоопарк місцевого підприємця Є. Г. Гур'янова; Свято-Покровський храм у райцентрі; започатковане торік у Каїрах святкове дійство до дня Іва­на Купала.
На фінальному етапі, який відбудеться 11 травня на «Зе­лених хуторах Таврії», буде ярмарок продукції, що харак­теризує і чим славний район. Тож нині учасники профіквесту виготовляють поробки - маки, як символ фестива­лю «Опалені війною», та домовичків, як оберіг краю.
Ознайомитися з резуль­татами діяльності команди «ДивоСвіт» можна на веб-сторінці у блозі проекту «В долонях степу і Дніпра». Тож заходьте, ставте «лайки», адже позитивні відгуки теж враховуватимуться під час визначення переможців.

Оксана Савченко // Сільські новини. – 2017. – №18 (05 трав.). – С.8.

Світлина із веб-сторінки

Подаруй бібліотеці книгу

У районній центральній бібліотеці вже декілька років поспіль діє постій­на акція «Подаруй бібліотеці книгу!». Читачі книгозбірні та мешканці Горностаївки не стоять осторонь поповнення книжкового фонду книгами, які вже перечитали вдома і які перечитає ще велика кількість читачів. Протя­гом минулого року бібліотека отримала в дар 119 книг від шанувальників читання, а це Тетяна Струмецька, Лариса Осипова, Софія Маменко, Ва­лентина Ралко. З початку 2017 року Людмилою Коренко, Нелею Король, Катериною Дігтярь передано 26 книг, Оксаною Пєшковою подаровано 58 книг, родиною Ілони та Євгена Якимових до дитячої бібліотеки передано 104 книги, понад 100 дитячих журналів та 4 СД-диски з вивчення англій­ської для дітей молодшого віку, а також центральній бібліотеці - 66 книг.
Щиро дякуємо друзям бібліотеки за підтримку, допомогу і бажання по­ділитися з ближніми своїми духовними скарбами. Завжди раді бачити вас у гостях, а всіх читачів запрошуємо ознайомитися з новими надходжен­нями.

Л. Лонська-Галіцька, директор КУ ГРЦБ // Сільські новини. – 2017. – №10 (10 берез.). – С.8.

Данина пам'яті воїнам-афганцям

Афганська війна... Брудна, неоголошена.... А хіба війни можуть бути чистими? Кожна несе смерть, одягає в жалість тисячісердець. У війни холодні очі... У війни свій рахунок, своя безжалісна арифметика...

Година памяті, яка відбулася 15 лютого, у Великоблаговіщенській школі - данина пам'яті всім, хто причетний до героїч­ної і трагічної афганської війни.
Летіли в Україну «чорні тюль­пани» з Цинковими гробами. Україна втратила близько 4 ти­сяч молодих хлопців, 6 тисяч стали інвалідами, ще 72 зали­шились у полоні або пропали безвісти. Довго замовчували афганську війну. Дозували правду про героїв і втрати. На­віть плакати над могилами не дозволяли. Скупилися на ордени.
Афганістан... У брежнєвську добу, в лексикон того часу чор­ним тавром впеклося це слово. Для тисяч українських родин воно назавжди стало грізним знаменням біди, символом невгамовних душевних мук і невтішного горя. Не відболить це горе, не виплачеться і не відпечалиться на нашій землі, допоки житимуть батьки, брати і сестри, вдови і діти підступно винищених у горах Афганіста­ну синів України. Вони б були добрими майстрами, вчителя­ми, лікарями, юристами... Але чужа війна відібрала у них таку можливість... Не повернулися вони додому...
Майже за 10 років бойових дій в Афганістані, на цвинтарях України з'явилося понад три тисячі могил із юними облич­чями на світлинах. Навіть на могильних плитах довго забо­роняли писати справжню при­чину загибелі, байдуже поси­лаючись на інтернаціональний обов'язок.
28 років тому закінчилася аф­ганська, ніким і нікому неоголо­шена трагічна війна. Але в люд­ській пам'яті вона буде жити довго, адже її історія написана кров'ю солдат і слізьми жінок та матерів, обелісками із заліз­ними зірочками... Летять, відлі­тають у вічність роки, і скільки б їх не минуло, не зітруть у нашій пам'яті імена воїнів-афганців, які увійшли у безсмертя.
Ми, учні 10 та 11 класів, взяли участь у годині пам'яті, яку ор­ганізували та провели бібліоте­кар сільського Будинку культу­ри Наталя Іванівна Шпонька та вчитель школи Тетяна Анатолі­ївна Луганська. Ми, сьогодніш­ні учні, повинні пам'ятати про трагічні події афганської війни, адже зараз наша країна також знаходиться в стані неоголо-шеної війни, яка точиться на сході. Ми не хочемо, щоб гину­ли наші батьки, брати, близькі люди. Ми засуджуємо війну! Ми проти війни!

Галина Калуцька, учениця 10 класу // Сільські новини. – 2017. – №9 (03 берез.). – С.8.

Не зітруться з пам'яті

З людської пам'яті ніколи не зітруться страшні конц­табори нацистської Німеччини. З покоління у покоління передається естафета невмирущої пам'яті про відомих і невідомих героїв вогняних шляхів-доріг Другої світо­вої війни. На Горностаївщині, наприклад, золотом викарбувані їхні імена на пам'ятниках, обелісках та пам'ятних знаках. І у КУ «Горностаївська центральна бібліотека» патріотичному вихованню намагаються при­діляти особливу увагу.
Відвідувачі читальної зали книгозбірні не оминають постійно діючі тематичні інформаційні полиці, присвячені безстрашним борцям з фашизмом.
— Старшокласників двох ЗОШ райцентру було запро­шено на інформаційну годину, — доповнила директор центральної бібліотеки Любов Лонська-Галіцька. — Чер­гове засідання читацького клубу «Книгоман» (керівник Ольга Жигун) не обійшло увагою подвиг невільників на­цистів та доповнило презентацією нових книжкових над­ходжень із фонду Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара,

Підготував Микола Гурепко / Новий день. – 2017. – №21 (17 трав.). – С.19.

Бібліотекарка - літописець села

Понад 33 роки свого життя Тамара Кондратюк присвя­тила бібліотечній справі. Книга для неї, як і для багатьох мешканців

Тамара Кондратюк — берегиня джерела українства, знань та мудрості

маленького села Нові Олешки Козачелагер-ськоїсільради на Горностаївщині, стала невичерпною кри­ницею духовності, мудрості й добра.
- Тамара Миколаївна живе улюбленою справою, да­руючи односельцям радість спілкування з книгою, - відгук­нулася про колегу директор КУ «Горностаївська районна центральна бібліотека» Любов Ленська-Галіцька. - У кни­гозбірні нерідко організовуються масові заходи, зокрема, зустрічі з людьми цікавих доль, місцевими талантами, про­ходять обговорення новинок літератури тощо. Її заслуга і в тому, що сільчан та гостей запрошує музейна кімната, відкрита при бібліотеці. Пані Тамара стала справжнім літопис­цем рідного села. Вона майже завершила роботу над рукописом книги про село та односельців. Це ретельно підібра­ний та відредагований текстовий матеріал і сотні фотографій. Пані Тамара за багаторічну сумлінну працю заохочувалася по­чесними грамотами облради, ОДА, райради та РДА й багать­ма іншими заслуженими відзнаками. Новоолешківська кни­гозбірня - неодноразовий переможець обласних фестивалів, конкурсів та оглядів бібліотечної справи.

Микола Гурепко  // Новий день. – 2017. – №15 (05 квіт.). – С.12.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031