Іванівський район

Олесь Гончар – сумління України,
Любов пречиста,
Пісня і зоря.
Вся Україна славить і вітає
Свого співця – Олеся Гончара!

В рамках відзначення 100-річчя від дня народження українського письменника, громадського діяча, Героя України Олеся Терентійовича Гончара Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гончара започаткувала акцію – велику літературну естафету “Гончар крокує Херсонщиною”.

Бібліотекарі комунального закладу “Іванівська районна бібліотека” активно долучились до акції, головна мета якої – просування та популяризація творчої спадщини письменника серед мешканців громади.

В фойє районного будинку культури розгорнуто книжкову виставку “Олесь Гончар – сумління України”.

В Пункті вільного доступу до мережі Інтернет районної бібліотеки оформлена  виставка-персоналія “Він звів для нас собор душі”, де представлені видання творів О. Гончара та література про нього.

Для учнів  Іванівської ЗОШ №2 бібліотекарі районної бібліотеки провели: non-stop “Вся Україна славить і вітає свого співця – Олеся Гончара!”, вікторину “О. Гончар. Життя і творчість”, літературну годину “Сила любові: Слово про Олеся Гончара”.

З учнівською молоддю бібліотекарі районної бібліотеки проведено флеш-моб “Читаємо Гончара”.

Вуличне опитування мешканців селища “Чи знаєте Ви творчість О. Гончара?” сприяло виявленню інтересу громадян до спадщини письменника. Приємно відзначити, що більшість опитаних знають і люблять творчість Олеся Гончара.

Іванівською районною бібліотекою для дітей до ювілею Олеся Гончара для учнів Іванівської гімназії  представлена літературна палітра ”Слово Гончара золотокриле надихатиме на творчість нас”.

Для користувачів бібліотеки проведено вечір – спогад “Херсонщина у думках та серці О. Гончара”, огляд літератури “Олесь Гончар – співець нашого краю”, складено рекомендаційний список літератури “Олесь Гончар – дітям”, організована виставка дитячих малюнків за творами Олеся Гончара.  


До акції долучились і колеги з сільських бібліотек.

Зокрема, у  Балашівській  сільській бібліотеці відбулася заочна мандрівка “Життя як джерело”. На заході бібліотекар розповіла присутнім  про відомі і маловідомі сторінки життя і творчості письменника пов’язані з Херсонщиною. Для користувачів було оформлено виставку “Творча спадщина О.Гончара”.


Бібліотекарем Воскресенської СБ для  учнів 8-10 класів загально-освітньої школи  проведена  літературна година “Людина світлої душі”. Ведучі заходу  ознайомили з життєвим та творчим шляхом письменника, учениця  Дарія Чкан зачитала поезії. Всі  запрошені з великим інтересом переглянули слайд-презентацію “Його душа – мов Тронка у степах, його душа – Собор надій високих”. Література, представлена на книжковій виставці “Духовна краса Олеся Гончара” популяризує творчість ювіляра.На закінчення літературної години  школярі переглянули  відеосюжет  “Життєвий  і творчий шлях Олеся Гончара”.


​Бібліотекарем Благодатненської сільської бібліотеки проведено літературний альманах “Олесь Гончар на  відстані часу”, перша сторінка якого   “Гончар – прапороносець миру”  презентувала твори письменника про Велику Вітчизняну війну, про героїзм, благородність та людяність воїнів.

Друга сторінка – “Його душа, мов тронка  у степах, його душа Собор надій високих”, присвячена роману “Собор”. Третя  сторінка – “Олесь  Гончар –художник слова”. Доповненням до заходу  стала  книжкова виставка “Він звів для нас Собор душі”.  В заході прийняли участь учні 6-7 класів, які мали змогу ознайомитися з творами Олеся Гончара, обговорити  та обмінятися думками.


Під час акції “Мандруємо творами Олеся Гончара”, яку підготувала бібліотекар Шотівської бібліотеки, жителі села на робочих місцях та на вулиці мали змогу згадати про життєвий та творчий шлях нашого славетного земляка, зазирнути у цікаві сторінки його біографії.

В фойє Будинку культури влаштували виставку – портрет “Вінок пам’яті Олеся Гончара”, на якій  були представлені видання творів автора та література про нього. 


Книжково-літературну  виставку  “Олесь Гончар – будівничий соборів наших душ та стенд “Гончар крокує Україною” оформлено у Нововасилівській сільській бібліотеці. В приміщенні бібліотеки проведено літературну світлицю “Він в наших душах слово правди сіяв” та читання творів Гончара “Слово Олеся Гончара золотокриле надихає на  творчість нас”. До заходу було залучено вчителів та учнів школи. Присутні познайомилися з  творчим шляхом письменника, переглянули відеофільм, з якого дізналися про його життєву стежину.

 


Новомиколаївська сільська бібліотека для користувачів презентувала перегляд літератури “Сторічна зоря Олеся Гончара”.


На даний час естафетна паличка  передана іншому району, але заходи по популяризації творчості О. Т. Гончара тривають.

Читаймо  Олеся Гончара – він жив і творив для нас, для України, для її майбутнього.

В наших душах слово правди сіяв, 
Закликав проснутись ницих сплюх...
Не відійде, не позеленіє
Його образ, його світлий дух!
Буде він собором височіти
На далекі і близькі світи,   
І нова Вкраїна свіжі квіти
Не забуде сину принести.
Він для неї пильнував на чатах.
Гідність боронив її всякчас,
Слово Гончара золотокриле
Надихатиме на творчість нас!


До 100-річчя від дня народження видатного українського письменника Олеся Терентійовича Гончара, в рамках загальносистемного літературного марафону "Олесь Гончар – Людина світу, син Дніпра", у Першотравневій сільській бібліотеці було оформлено літературний портрет-персоналію "Слово, напоєне світлом".
На виставці представлено твори українського письменника. Кожен відвідувач може прочитати біографіюписьменника або будь-який улюблений твір видатного українського письменника...
Читачі нашої бібліотеки взяли участь у конкурсі, оголошеному в нашій бібліотеці, "Улюблені твори Олеся Гончара в малюнках".  
Малюнки до таких творів, як: "Берег любові", "Бригантина", "Щоб світився вогник", "Собор", "Тронка" та інших. Ці малюнки теж були представлені на нашій виставці. 
Конкурс продовжено і нові ілюстрації будуть поповнювати нашу виставку.


Детальна інформація про хід акції на блозі КЗ "Іванівська районна бібліотека".
 

Презентація КЗ "Іванівської районної бібліотеки".

Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930