Головна Новини Діалог у громаді - запрошуємо до нового конкурсу

Діалог у громаді - запрошуємо до нового конкурсу

03.04.2015 09:31

Діалог у громаді
Налагодження взаєморозуміння та подолання розбіжностей у громадах на платформі відкритих, безпечних і нейтральних публічних бібліотек.

Контекст.  У відповідь на конфлікт на сході України, а також складну політичну й економічну ситуацію у державі перед громадами по всій країні стоять нові виклики, пов’язані зі світоглядними відмінностями та різними точками зору на події. Велика кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО) переїхали до нових місць проживання і стали членами громад, які докладають значних зусиль, щоб прийняти їх і дати мінімальну допомогу в умовах загальної нестачі ресурсів, скорочення бюджетів, і складних адміністративних процедур. Пропаганда і дезінформація підвищують вірогідність конфліктів, провокуючи подальший поділ, а не об'єднання громад. Для подолання такої ситуації існує потреба впровадження ініціатив, спрямованих на налагодження продуктивного діалогу та зміцнення довіри й посилення співпраці між різними групами на рівні громад.  Відкриті, безпечні і нейтральні публічні бібліотеки, які мають досвід роботи з різними категоріями населення, включно з ВПО, можуть виконувати роль майданчиків порозуміння у громадах і пропонувати заходи, які сприятимуть виявленню і подоланню розбіжностей, налагодженню діалогу та створенню атмосфери підтримки і взаємодопомоги у громадах.
Проект.  Програма «Бібліоміст» запрошує бібліотекарів, які зацікавлені і готові працювати з громадами у визначеному контексті, взяти участь у проекті «Діалог у громаді».  Проект складатиметься із кількох етапів:
-          інтенсивне навчання бібліотекарів впроваджувати заходи, спрямовані на налагодження порозуміння – триденний тренінг;
-          реалізація бібліотеками випрацюваних ініціатив з підтримкою від експертів проекту протягом одного місяця після завершення навчання;
-          збір й аналіз результатів діяльності для відзначення найбільш успішних бібліотек і розповсюдження гарних практик.
Тренінги будуть проведені у Львові (11-13 травня) і Одесі (27-29 травня).  Групи учасників будуть визначені організаторами на підставі інформації, отриманої з заявок, з метою забезпечення рівного регіонального представництва та надання можливості учасникам налагодити контакти з колегами з інших областей.
Під час навчання будуть опрацьовані такі теми: виклики сьогодення (інформація, статистика, цінності; потреби і проблеми, точки напруги і точки дотику, взаємні стереотипи); мотивація та ресурси бібліотек для налагодження порозуміння; стереотипи, дискримінація (базові поняття, як з ними працювати); конфлікт (створення позиції нейтральності в конфліктах та суперечках); створення безпечного середовища в бібліотеці; підхід «не зашкодь»; фасилітація, особливості комунікації в конфліктних ситуаціях; форми роботи та кейси; планування дій, інструментів та підготовка до реалізації ініціатив у громаді; робота з цільовою аудиторією (як знайти і залучити учасників, спікерів і партнерів).

Умови і правила.  До участі у конкурсі запрошуємо представників публічних бібліотек усіх рівнів, особливо тих, які вже мають досвід роботи з гуртування громад чи організації послуг для внутрішніх переселенців.  Щоб взяти участь, будь ласка, заповніть аплікаційну форму, додайте лист підтримки від керівництва, і надішліть на електронну адресу vchumak@irex.org з темою листа «Діалог у громаді».  Надсилаючи заявку, заявник погоджується з умовами участі у проекті. Заявки приймаються до кінця дня 23 квітня 2015 року.  Неповні та невчасно подані заявки розглянуті не будуть.

заявка

Критерії відбору учасників:
-          мотивація і готовність працювати у напрямку налагодження порозуміння у громаді;
-          потреба впровадження ініціатив, спрямованих на подолання розбіжностей у громаді;
-          досвід подібної діяльності;
-          досвід надання сучасних бібліотечних послуг, відкритість до інновацій.
 

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930