Головна Новини “Бібліотека і влада: взаєморозуміння та підтримка”

“Бібліотека і влада: взаєморозуміння та підтримка”

31.08.2017 07:47

30 серпня на базі бібліотеки відбулася нарада з головами районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад та міськими головами міст обласного значення, за участю голови обласної державної адміністрації Гордєєва А. А. і його заступників Чабана В. І. та Балоня А. Б.
На нараді з доповіддю про розвиток бібліотечної справи у Херсонській області виступила в.о. генерального директора обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара Коротун Н. І. Вона зазначила, що публічні бібліотеки області у своїй діяльності реалізують принцип свободи доступу до інформації, виконують важливі соціальні і комунікаційні функції, є одним з базових елементів культурної, освітньої та інформаційної інфраструктур. А також, на підставі моніторингу, зупинилася на проблемах, з якими сьогодні стикаються бібліотеки регіону.
Виходячи з виступу, найголовнішою проблемою для бібліотек залишається проблема фінансування, а звідси і стан матеріально-технічної бази, і поповнення фонду, і впровадження новітніх технологій, і навіть існування самої книгозбірні. Бо, як зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Чабан, “...потрібно розуміти, що населений пункт, в якому немає бібліотеки, будинку культури, гуртків з різних культурних і спортивних напрямків, приречений на зникнення й знецінення людського потенціалу місцевих жителів як розвинених, сучасних українців”.
Для присутніх була організована екскурсія бібліотекою, завданням якої стало ознайомлення учасників наради з можливостями сучасної книгозбірні.
Особливо присутніх вразили інформаційно-ресурсний центр “Вікно в Америку”, який дійсно є зразком впровадження найновітніших 3D-технологій, та інноваційний майданчик “Maker Spacе”.
Дуже знаково, що сьогодні піднімалося питання стану бібліотек саме у такому форматі, бо маємо надію, що керівники районного рівня змінять своє ставлення до бібліотек і знайдуть оптимальні шляхи для того, щоб кожна громада мала свої сучасні книгозбірні, які б стали потужними інноваційними інформаційними центрами для місцевої спільноти.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031