Головна Новини «Бібліоміст»: десять років потому

«Бібліоміст»: десять років потому

05.11.2020 15:57

2020-й – рік 10-річчя з початку реалізації програми «Бібліоміст» у Херсонській області. За 2010-2014 роки у 58 бібліотеках Херсонщини були створені Інтернет-центри. Регіональний тренінговий центр обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара організував сучасну систему підвищення кваліфікації бібліотекарів Херсонщини. Бібліотеки регіону брали участь у численних конкурсах «Бібліомоста» і ставали переможцями.

З нагоди 10-річчя програми книгозбірні області вирішили поділитись своїми історіями успіху під час онлайнового бібліотечного сторітелінгу «Бібліоміст: десять років потому», що відбувався на платформі «Zoom» протягом  двох днів.

У перший день у фокусі уваги була головна книгозбірня області – Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара, про креативні проєкти якої розповідали провідні спеціалісти. Бібліотечна інклюзія як засіб соціальної комунікації розглядалась у виступі Шестакової О.М., завідувачки відділом соціокультурної діяльності. Слухачів зацікавила діяльність інклюзивного театру при бібліотеці, сеанси каністерапії тощо. Про краєзнавство як ресурс розвитку туризму в регіоні розповіла Токовило О.В., завідувачка відділу краєзнавства, що представила цікавинки у сфері бібліотечного туризму. Актуальній тематиці було присвячено виступ Золотухіної О.С., завідувачки відділу електронної бібліотеки, яка зупинилась на питаннях навчання цифровій та медійній грамотності, використовуючи бібліотеку як платформу.

Другий день сторітелінгу було присвячено історіям успіху бібліотек області. Про прорив у глобальний світ та як «Бібліоміст» назавжди змінив бібліотеки міста, йшла мова у виступі Костенко А., головного бібліотекаря з питань координації Херсонської ЦБС: це прорив у світ кіно, комунікаційний прорив, професійний прорив, освітній прорив, вікі-прорив. Історіями успіхів бібліотек Білозерщини поділилась Шишкіна Л.Л., директорка КЗ «Білозерська центральна районна бібліотека ім. Петра Григоренка», зосередивши увагу на соціальній складовій діяльності бібліотек. Професійне зростання разом з «Бібліомостом» стало темою виступу Кравець І.Б., директорки КУ «Великоолександрівська централізована бібліотечна система», яка зупинилась на нових формах підвищення кваліфікації, що активно використовувались книгозбірнею останнім часом. Досвідом позиціювання бібліотеки та бібліотекаря як активного члена громади поділилась з учасниками заходу Васильєва Н.Д., директорка Новотроїцької ЦБС, голова громадської ради при Новотроїцькій районній державній адміністрації. Власні напрацювання з використання сучасних медіатехнологій у роботі КЗ «Олешківська центральна районна бібліотека» продемонструвала Яблонська Н., завідувачка сектором Інтернет-центр вказаної установи.

Бібліотекарі Херсонщини впевнені: «БІБЛІОМІСТ» назавжди змінив бібліотечне середовище області.

 Можна нескінченно дивитись на три речі:

       як горить вогонь,

            як тече вода,

                  як змінюються БІБЛІОТЕКИ.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031