за 2018 рік

«Ігри патріотів Херсонщини» продовжуються...

Переможниці конкурсу

12 вересня в дитячому відділі КЗ «Чаплинська центральна бібліотека» відбувся II етап Обласного міжвідомчого інтелектуаль­ного турніру «Ігри патріотів Херсонщини». На Конкурс зібралося 19 переможців І відбіркового туру з усіх шкіл Чаплинської селищної громади. З напутнім сло­вом перед конкурсантами виступив голова журі - за­ступник селищного голови з гуманітарних питань Олег Миколайович Яшний. Він привітав переможців І ета­пу і побажав учасникам пе­ремоги у II етапі Конкурсу.
Оцінювали відповіді учасників та ви­значали переможців 6 членів журі у складі: голо­ви - О.М.Яшного та членів журі - Наталі Олексіївни Іванів - завідувача ПМПК, Ірини В'ячеславівни Мілейко фахівця відділу культури, Тетяни Григо­рівни Довбні - методиста культурно-мистецького центру та Надії Петрівни Чиркової - методиста КЗ «Чаплинська центральна бі­бліотека».
Найбільше балів набрали ті, хто багато читав літера­тури про природу рідного краю, його видатних осо­бистостей, пам'ятні міс­ця Херсонщини, життя та побут козаків, про етнічні групи, що проживають на території нашого району та письменників, життя яких пов'язано з Херсонщиною. Переможцями стали кращі знавці Таврійського краю: в категорії 4-5 кла­си - учениця 5 класу ОЗ НВК «Чаплинська школа-гімназія» Спільна Поліна; в категорії 6-7 класи - уче­ниця 7 класу Магдалинівської філії ОЗ ЧСШ Цига­нова Валерія; в категорії 8-9 класи - учениця 8 кла­су ОЗ НВК «Чаплинська школа-гімназія» Янковська Марія-Антуанетта.
Вітаємо наших перемож­ців і бажаємо їм здобути перші місця на Обласному конкурсі!

Лідія Бугайова, провідний бібліотекар КЗ «Чаплинська центральна бібліотека»  // Голос Таврії. – 2018. – №38 (20 верес.). – С.4.

Подарунок асканійській бібліотеці

Цього літа до асканійської бібліотеки завітала пані Надія Глебова, яка презентувала свою нову книгу «Дещо третє», що представляє собою анто­логію

Надія Глебова (по центру) та співробітниці асканійської бібліотеки Тетяна Острянська та Ірина Огороднікова

кращих поетичних та прозових творів відомої асканійки. Дещо третє - це мистецтво, красою якого здатна насолодитися кожна людина.
Вже більше 30 років Надія Павлівна проживає за межами рідної Асканії, але зі своїм маленьким містечком вона постій­но у духовному зв'язку. Вона регулярно відвідує рідний дім, цікавиться життям селища, активно спілкується у соцмережах із асканійцями.
У віршах Надії Павлівні знаходимо безмежну лю­бов до рідного краю, бать­ківського дому, філософ­ські роздуми про життя, її твори люблять та цінують у рідному селищі, а неофі­ційний гімн - пісню «Ах, Аскания!» співають вже кілька поколінь асканійців. Завдяки співпраці з музи­кантом Андрієм Прудніковим з'явилися чудові пісні «Поэт и дом» та «Пока еще любовь...». Можна із впевненістю говорити, що книги Надії Глебової за­ймають особливі місця на бібліотечних полицях асканійців.
Дякуємо шановній На­дії Павлівні за її книги та бажаємо, щоб двері, які символічно зображені на обкладинці нової збірки, завжди були від­чинені до рідної Аска­нії, а духмяний аромат степових трав надихав на нові вірші.

Ілля Терновий // Голос Таврії. – 2018. – №33 (16 серп.). – С.4.

Святкові заходи в Скадовці

28 червня поточного року в селі Скадовка відзначили День Конституції України та День молоді.
Зібралися і дорослі, і малі жителі села. Зі святами при­вітали присутніх завідуюча сільським клубом Тетяна Норікова та бібліотекар Га­лина Дзьоба. Також вони підготували та провели бліц-розповідь «Ти - громадянин вільної держави», книжкову виставку «Конституція - основа моєї держави». Для любителів рукоділля Т. Норікова організувала виставку декоратив­но-ужиткового мис­тецтва майстринь Ірини Ващук та Ган­ни Каналош.
Зазвичай, у пам'ятні та визначні для Украї­ни дати пригадують героїв, які віддали найцінніше - своє життя за цілісність та неза­лежність рідної держави. Тож присутні хвилиною мовчання згадали земляків, загиблих під час неоголошеної війни.
Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері. Про­довжились заходи грою в шахи, шашки, доміно, а на місцевому стадіоні відбулася гра у футбол між командами сіл Скадовка та Григорівка. Перемогла дружба.

Галина Дзьоба, бібліотекар // Голос Таврії. – 2018. – №28 (12 лип.). – С.3.

Благоустрій села Скадовка

Уже стало доброю традицією щороку навесні проводити заходи по благоустрою території села, щоб покращити стан довкілля, зробити село чистішим і привабливішим. Так, 05 квітня 2018 року на території села Скадовка було організовано та проведено «чистий четвер», який мав на меті забезпечення чистоти, упорядкування кладовища, підготовку до пасхальних свят, приведення до належного порядку території громадських місць і установ.
У ході запланованих заходів проведені роботи по упорядкуванню могил загиблим воїнам та пам'ятника у селі Білоцерківка, прибрана територія біля місцевого  магазину,  відділення  почти  та  сільської ради.   Працівниками   сільської   ради   облаштовано клумби та висаджено квіти, зелені газони очищено від торішнього листя, підбілено бордюри, обрізано кущі та дерева, які у майбутньому створюватимуть затишок для відпочинку односельців. Жителі села активно долучились до прибирання території своїх садиб: працювали дружно та завзято.

Г.Дзьоба, бібліотекар Скадовської бібліотеки-філії // Голос Таврії. – 2018. – №15 (12 квіт.). – С.4.

Поезія - це завжди неповторність...

12 березня 2018 року в малій залі Культурно-ми-цецького Центру відбувся І етап обласного фестива­лю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви», в якому взя­ли участь 35 учнів загальноосвітніх шкіл Чаплинської територіальної громади. Камертон - це інструмент для відтворення еталонної висоти звука. Поетичний камертон Ліни Костенко - «це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». На нинішньому поетичному олімпі України вже кілька десятеліть Ліна Костенко живе як «нерозгадане чудо», лицар честі, взірець громадянської мужності.
«Читці», «автори віршів», «вокалісти», виконую­чи поезію Ліни Василівни, серцем торкалися до чар неперевершеного слова поетеси. Щедра на добро, спрагла до щастя і волі українська душа геніальної Ліни надихала учасників фестивалю на еталонну висоту виконавської майстерності. І це справді так і було! Зворушливо, натхненно, з гордістю і талановито лилася поезія Ліни Костенко з уст виконавців І етапу обласного фестивалю.
Нелегко було членам журі визначити гідних першого місця в різних номінаціях.
Переможцями у номінації «читці» відзначені Карина Кондратюк (III місце - Чаплинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів), Каріна Байдукова (II місце - Балтазарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Анастасія Пєтух (І міс­це - ОЗНВК «Чаплинська школа-гімназія») та Вікторія Дмитерко (І місце - Чаплинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів). У номінації «автори віршів» відзначена грамотою Анастасія Мальченко - вірш «Нескорена» (Чаплинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів) та Олександра Голуб (І місце - Скадовська ЗОШ І-ІІІ сту­пенів) з авторським віршем «Велика любов».
У номінації «художники» за творами Ліни Костен­ко представлено 10 робіт, які передали поетичну до­сконалість творів Ліни Василівни. Особливо вразили членів журі робота Юлії Дужик «Осінній день...» (III місце - ОЗНВК «Чаплинська школа-гімназія»), ро­боти Дар'ї Горобец (II місце - с.Червона Поляна, студентка Київської Академії права) і роботи Ірини Копанської «На білий вальс...», «Лежать сніги...» (І місце - ОЗНВК «Чаплинська школа-гімназія»).
Багатогранна творчість Ліни Костенко зачаровує прихильників поезії новими темами, чудовими обра­зами, правдою, всіма чеснотами і довір'ям. Ліна Кос­тенко уособлює совість, цвіт українського народу і про це з гордістю відтворювали своїм виконанням гідне підростаюче покоління нашої громади. В залі панува­ла творча атмосфера, шалена закоханість у чарівну поезію незбагненної Ліни Костенко.

А.Жовнірчук, директор КЗ «Чаплинська центральна бібліотека» // Голос Таврії. – 2018. – №11 (15 берез.). – С.4.

Пам'яті Тарасу Григоровичу Шевченку присвячується

6 березня 2018 року в малій залі Культурно-мистець­кого Центру відбувся 1-й відбірковий етап обласного конкурсу читців, присвяченого пам'яті Тараса Григо­ровича Шевченка «Світлиця Кобзаревих дум». У кон­курсі взяли участь 13 учнів від Чаплинської громади: с.Магдалинівка, с.Скадовка, с.Червона Поляна і смт.Чаплинка. Читці продемонстрували талант виразного читання і прихильність до літературної спадщини Тараса Григоровича Шевченка. Учні показали свою лю­бов до України, неперевершеної поезії великого Кобза­ря. Компетентне журі визначило кращих із кращих чит­ців конкурсу. Сергій Збризький (ОЗНВК «Чаплинська школа-гімназія», Поліна Яшна (Чаплинська спеціалізо­вана школа І-НІ ст.), які представлятимуть громаду Ча­плинської селищної ради на обласному конкурсі. Слід відзначити гарні виступи Каріни Сафронової (Скадовська ЗОШ І-ІІІ ст.) та Владислава Дрозда (ОЗНВК «Чаплинська школа-гімназія»), в яких не вистачило 4 бали до перемоги. Конкурс вразив присутніх талановитими дітьми та їх неповторними виступами.
А 9 березня на базі Новокаховського міського Па­лацу культури відбувся обласний конкурс читців, при­свячений пам'яті Тараса Григоровича Шевченка, в яко­му взяли участь більше ста учасників з усієї області. Високий художній рівень виконавської майстерності, сценічної культури показали представники від грома­ди Чаплинської селищної ради та стали переможцями: Владислав Дрозд нагороджений дипломом Лауреата III ступеню (ОЗНВК «Чаплинська школа-гімназія»), Сергій Збризький (ОЗНВК «Чаплинська школа-гімназія») наго­роджений дипломом Лауреата II ступеню та цінними подарунками. Вітаємо переможців! Бажаємо творчих успіхів та нових досягнень.

А.Жовнірчук, директор КЗ «Чаплинська центральна бібліотека»  // Голос Таврії. – 2018. – №11 (15 берез.). – С.4.

Коли пишно цвіла калина...

Багато гостей приїз­дить в Асканію-Нова з метою оглянути її дива і красоти. Та гостя, про яку йде мова - незви­чайна. Поетеса, відо­ма багатьом поціновувачам громадянської лірики - справжня па­тріотка України. Пол­тавчанка, мешканка Київщини, засновниця приватного видавни­цтва «Духовна вісь», авторка декількох збі­рок поезій, її приїзд до заповідника був не ви­падковим: знайомство з визначними місцями Півдня України, презентація поетичних доробок, зу­стрічі з громадськістю, пошук нових вражень і несподі­ваних натхнень. Такі вони, поети - творчі особистості, повинні бути на лоні природи, надихатися її красою до створення поетичних рядків, бути поміж людей, спіл­куватися, презентувати твори, ділитися багатством душі та щирістю серця.
Тетяна Домашенко за два дні перебування в сели­щі встигла побувати у заповідному степу, де оглянула тварин, які вразили майже вільним утриманням, від­відала парк, де була зачарована квітучими деревами навесні, особливо калиною, яка пишно буяла цвітом. Біля калини читала вірші, співала, зачарована непо­вторною красою нового дендропарку. Наступного дня читала свої твори, презентувала збірки поезій. Шкода, що серед присутніх були лише співробітники книгозбірні, два вчителя та декілька учнів. Авторка, звісно, заслуговувала на більшу аудиторію слухачів. На щас­тя, її твори представлені в бібліотеках нашого району: «Небесна сотня воїнів майдану», «Ангели-охоронці», «Калинове намисто» та інші.
Для Тетяни Домашенко визначальним у житті й творчості є гасло «Бог і Україна - понад усе!». Тому й не дивно, що саме їй належить пронизливий і поетич­ний образ, добре відомий усім, образ болючий і невга­мовний - Небесна Сотня. Вона - активна учасниця Євромайдану. Побачене, відчуте, пережите вклалося у вірші. Це з уст Тетяни Домашенко рядками поезії вперше прозвучала назва на честь загиблих героїв - «Небесна Сотня». Ось така незвичайна гостя відвіда­ла наше селище навесні, коли пишно цвіла калина.
Тетяна Домашенко - голова Київського об'єднання «Організація патріотів України», започатковує нові патріотичні ініціативи, готує до друку нові видання, співпрацює з громадськістю, багато подорожує, несе поміж людьми своє палке слово:
«Душа не стане на коліна, бо у душі колін нема.
У неї крила - в небо лине, коли загрожує тюрма.
Душа - це Воля, це Свобода, їй жодні грати не межа:
Ген українського народу - оця нескорена душа!»
Патріотична, громадянська, духовно-молитовна по­езія Тетяни Домашенко не має конфесійних меж, вона лунає по всій країні чудовими емоційними рядками дивовижної, гордої жінки, яка обіцяла відвідати запо­відник ще раз.
«До сонця піднесім серця й долоні, любов'ю освятім єднання мить.
Калини намистиночки червоні нанижемо на ві­чність, як на нить».

Л.Ташкевич, НВК Асканія-Нова. Фото поетеси Тетяни Домашенко  // Голос Таврії. – 2018. – №1 (04 січ.). – С.4.

Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930