за 2018 рік

Святкували бібліотекарі

У центральній районній бібліотеці відбувся святковий захід, який зібрав працівників кни­гозбірень району та читачів, котрі завжди підтримують вогники культури й духовності.
У яскраво прикрашеній залі панували святкова атмосфера, гарний настрій, звучали теплі слова на адресу бібліотекарів. Значу­щість книгозбірень як у цілому для суспільства, так і громад відзна­чили голова райдержадміністрації Наталія Солтановська, керуючий справами районної ради Вадим Федоров та начальник відділу куль­тури і туризму Ольга Цвільовська. Сьогодні бібліотеки району - це сучасні інформаційні, культурні центри, де проходять різноманітні просвітницькі заходи, де можна отримати будь-яку інформацію, взяти нову сучасну літературу.
Бібліотекарі також отримали привітання й подарунки від се­лищного голови Наталі Пінчук.
До колег звернулися і голова профспілки працівників культури Жанна Безродна та директор центральної районної бібліотеки Надія Васильєва, які сказали ба­гато добрих слів про свій колек­тив, підкреслили, що особливим багатством книгозбірень завжди були і будуть їхні кадри - тала­новиті, досвідчені, кваліфіковані спеціалісти, безмежно віддані своїй справі. Під час урочистостей кращих бібліотекарів району на­городили почесними грамотами.
Не оминули увагою і ветеранів бібліотечної справи, котрі стояли біля витоків створення бібліотеч­ної мережі району.
Найактивніші читачі бібліотеки, які завітали на свято, також щиро вітали бібліотекарів.
Після урочистостей усі сфото­графувалися на пам'ять.

Ольга Філь // Трудова слава. – 2018. – №40 (04 жовт.).  – С.3.

Шановні бібліотекарі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня біб­ліотек!
В Україні книга завжди була в особливій пошані. Наші мудрі предки заснували велику культурну традицію створення бібліотек - хра­мів духовності, бо книга - невичерпне джерело натхнення, розвитку та вдосконалення кожної людини. Сучасні біблі­отеки - потужне багатство нації. Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості є бібліотекарі - вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового й цікавого.
Від усієї душі бажаємо вам, шановні бібліотекарі, твор­чої наснаги, натхнення, радості, цікавих досягнень у вашій благородній просвітницькій справі.
Міцного здоров'я, щастя та благополуччя вам і вашим родинам.
Зі святом, дорогі друзі!

Наталія Солтановська, голова районної державної адміністрації, Юрій Коцеубов, голова районної ради // Трудова слава. – 2018. – №39 (27 верес.).  – С.1.

Шановні працівники бібліотек!

Щиро вітаю вас із професій­ним святом!
У всі часи бібліотеки виконува­ли важливу місію бути пам'яттю народу, скарбницями культурних цінностей людської цивілізації. Сьогодні книгозбірні, зберігаючи традиції, удосконалюють свої по­слуги, роблять їх сучаснішими, дають можливість відвідува­чам ознайомитись із духовною спадщиною нашої країни та одержати всебічну інформацію. Без сумніву, бібліотеки були й залишаються найважливішими осередками культурного та просвітницького життя району.
Тому професія бібліотекаря надзвичайно важлива, адже саме ви відкриваєте читачам шлях до книги -джерела спо­конвічної мудрості знань.
Від щирого серця бажаю процвітання нашим бібліо­текам, а бібліотечним працівникам - натхнення і плідних звершень, міцного здоров'я, достатку, віри, надії, любові та мудрості!

Наталя Пінчук, Новотроїцький селищний голова // Трудова слава. – 2018. – №39 (27 верес.).  – С.1.

У Софіївці - читають!

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек. Для Світлани Павлівни Чайки з Софіївки він особливий. Адже все своє життя жінка присвятила служінню книзі. Сьогодні завдяки її органі­заційному таланту й ініціаторським здібностям звичайна сільська бібліотека перетворилася на інформаційний центр села, храм знань для школярів, стала джерелом натхнення для багатьох односельців.
Шлях бібліотекаря для Світлани Чайки був визначений ще з дитинства. Дівчина росла допитливою, дуже люби­ла читати, пізнавати нове. Коли вона навчалася у старших класах, Бериславського інтернату, що на Херсонщині, їй дуже подобалась вчителька літератури, котра й прищепи­ла їй любов до книги. Старанна учениця читала абсолютно все, що було передбачено навчальною програмою. Навіть такі об'ємні за обсягом класичні романи, як «Війна і мир», «Анна Кареніна» Льва Толстого, «Червоне і чорне» Стендаля давалися їй легко. Вже тоді Світлана почала всерйоз за­мислюватися над майбутньою професією, щоб пов'язати своє життя з тим, що вона любить найбільше, - з книгами. Невдовзі доля подарувала щасливу нагоду.
Після навчання вона повернулася у рідне село, зайшла до знайомої бібліотекарки, котра збиралася у декретну відпустку, яка й запропонувала зайняти її місце у бібліо­теці. Таку пропозицію Світлана Павлівна прийняла з ра­дістю і вже за кілька днів приступила до роботи. А згодом отримала й спеціальну освіту, залишилася працювати в сільській книгозбірні.
Вже понад 40 років вона не просто бібліотекар, а друг, порадник, муза для відвідувачів. До речі, Світлана Павлівна пам'ятає усіх своїх найактивніших читачів, знає літературні уподобання старшого покоління й сучасних дітей. Вона вміє зацікавити кожного, хто ступає на поріг бібліотеки. Щодня до неї приходить чимало односельців: малеча з батьками, аби взяти цікаві казочки, комікси; учні - за оповіданнями та повістями, передбаченими шкіль­ною програмою; люди поважного віку, котрі цікавляться періодикою або книжковими новинками з кулінарії тощо. Серед сільчан є й такі, хто захоплюється детективами, любовними та пригодницькими романами. Словом, у Софіївці читають!
Пані Світлана й сама захоплюється літературою. Щойно лише відкриває книгу - одразу поринає в інший, вигада­ний світ. Жінка віддає перевагу історичним повістям, але найулюбленішою її книгою впродовж років залишається сімейна сага австралійської письменниці Колін Маккалоу «Ті, що співають у терні».
Її робота тісно переплітається з улюбленим заняттям - не просто бути завжди у курсі новинок, а ще й ознайом­люватись з ними, щоб знати, що конкретно запропонува­ти своєму читачеві. Зараз Світлана Павлівна планує про­читати новий історичний роман херсонця Віктора Вальда «Останній бій Урус-шайтана», який нещодавно вийшов у світ.
Захоплення Світлани Чайки літературою видає її гарна вимова, широкий світогляд і те, який вона чудовий спів­бесідник. Час від часу в бібліотеці жінка проводить різно­манітні заходи до святкових і визначних дат.
А ще вона організувала сільський клуб дозвілля «Пролісок». Його учасники - її куми, друзі, ініціативні односельці збираються щотижня у книгозбірні, обгово­рюють книжкові новинки, спілкуються на хвилюючі теми, діляться рецептами. А головне - члени клубу за власний кошт передплачують каталог «Сільський вісник», завдяки якому вже кілька років поспіль знайомляться й виписують поштою насіння й саджанці різних видів рослин, дерев, квітів, займаються садівництвом. Тож люди старшого по­коління у Софіївці не сумують.
Пані Світлана - енергійна, позитивна людина, котра випромінює добро і щирість. А вони неодмінно повер­нуться їй сторицею. Адже основа її професії - гуртувати біля себе людей і дарувати їм радість від читання й спіл­кування...
Напередодні професійного свята щиро бажаю їй і всім колегам міцного здоров'я, натхнення й наснаги творити добрі справи!

Надія Васильєва, директор центральної районної бібліотеки  // Трудова слава. – 2018. – №39 (27 верес.).  – С.7.

У дитячій бібліотеці - нові читачі

Працівники районної книгозбірні провели пізнавальну екскурсію читальними залами для учнів 1-Б классу Новотроїцької школи N1.
Бібліотекар Рита Каранда ознайомила діток з правилами поведінки у бібліотеці, користування книжками, розповіла, як читання розви­ває пам'ять, мислення, уяву. Крім того, першокласникам показали стелажі, на яких розміщенні книжки, рекомендовані для 6-7-літніх читачів. А після цікавої екскурсії усі дітки записалися до бібліотеки. Тож тепер її працівники з радістю чекатимуть на нових читачів!

Надія Васильєва, директор центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №38 (20 верес.).  – С.6.

«Завітайте до світу книги»

У центральній районній бібліотеці пройшов урок-екскурсія для засуджених без позбавлення волі осіб.
Провідний спеціаліст «Центру пробації» Ліна Івасишин супроводжувала своїх підопічних, котрі мають проблеми з законом, до бібліотеки. Там для них працівники прове­ли пізнавальну екскурсію читальними залами. Особливо присутніх зацікавив безкоштовний Інтернет. Адже сьогодні Інтернет-центр книгозбірні - це сучасна інформаційна уста­нова, що сприяє професійному та особистому зростанню громадян. Кожен відвідувач бібліотеки має можливість безкоштовно користуватися послугами всесвітньої мережі. Одне з основних завдань Інтернет-центру бібліотеки - за­безпечення рівних можливостей для різних соціальних груп населення у доступі до інформації, допомога в становленні їхньої інтелектуальної культури.

Надія Васильєва, директор центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №36 (06 верес.).  – С.2.

Малювали символи й обереги

Історико-патріотичну вікторину «В нашім серці Україна», яка присвячувалася двом національним святам - Дню Державного Прапора та Дню Незалежності, днями провели співробітники Новотроїцької районної бібліотеки для дітей Рита Каранда й Галина Райська. На захід запрошували постійних юних читачів бібліотеки й тих, хто завітав того дня до книгозбірні за художньою літературою. Тож діти поверталися додому не лише з цікавими книгами, а й із добрими враженнями та новими знаннями.
Бібліотекарі розповідали їм цікаві факти з історії неза­лежної України, пояснювали значення державних символів, народних оберегів і традицій, які діти тут же зображували на папері. Усі разом відповідали на запитання вікторини, ділилися враженнями.

Надія Васильєва, директор районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №33 (16 серп.).  – С.2.

Сторінками улюблених книг

Протягом кількох років працівники районної дитячої бі­бліотеки активно долучаються до організації дозвілля своїх читачів, які відпочивають у літніх пришкільних таборах. У цей час читальня гостинно зустрічає дітей, яким пропонується низка літературних заходів, цікавих зустрічей.
Так, нещодавно заступник директора районної бібліотеки Галина Райська влаштувала для учнів Новотроїцької школи №1 літературну подорож «Мандруємо з казковими героя­ми» та провела вікторину «Угадай казкового героя». Діти залюбки «подорожували» із казки в казку, брали активну участь у вікторині.
Всі учні отримали море позитивних емоцій та вражень.

Надія Васильєва, директор Центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №26 (28 черв.).  – С.3.

Фестиваль книги, що став обласним святом

У вівторок 12 червня в Новотроїцькому відлунав барвистий та багатий на цікаві по­дії обласний фестиваль «Відкрий свою книгу».
Право приймати восьмий фес­тиваль Новотроїцька районна бібліотека отримала, перемігши в минулорічному обласному конкурсі з проектом «Бібліотечний табір «Сайгон». Тож до мистецької по­дії в нас готувалися заздалегідь, і відгуки про фестиваль - найпозитивніші!
Почесними гостями фестива­лю були директор департаменту культури, туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації Світлана Думинська, директор обласної дитячої бібліотеки ім. Б. Лавреньова Вікторія Лобзова, письменники зі Львова Дара Корній та Анастасія Нікуліна, з Херсонщини, Василь Загороднкж й Анатолій Кичинський, а також бібліотечні працівники із 15 районів області (всього на свято прибули близько 100 гостей). Участь у святкуванні взяли керівники нашого району Юрій Коцегубов і Наталя Солтановська зі своїми заступниками Миколою Піщанським та Анжелікою Балан, усі бібліотекарі району, шко­лярі, жителі селища й населених пунктів району.
Розпочався фестиваль на площі перед Центром культури й дозвілля з яскравої музично-хореографічної композиції, що супроводжувалася феєрверками й салютами.
А із самого ранку місцевий сквер перетворився на чарівне фестивальне містечко з різними цікавими локаціями, розташова­ними у затінку дерев, у роботі яких могли взяти участь усі бажаючі. Ось назви локацій: «Фентезі-land»; «Б'юті-зона для дітей», «Майстер-клас «Малюємо казкових героїв»; «АП-фейс»; «Поетичний нон-стоп з Оленою Олійник»; «Виставка-продаж книжкової продукції від мережі книжкових магазинів «Уч­бова книга»; «Виставка-продаж робіт майстринь Новотроїцького району»; Літпортал «Місце, де на­роджуються світи»; «Молодіжний фан-пікнік «Фентезі: вигадка чи реальність» (за участі театральної студії «Мельпомена» Новотроїцької гімназії); «Ярмарок інноваційних бібліотечних ідей «Тусовка бібліомагів». Усі локації, більшість з яких організували й проводили співробітники Херсонської дитячої бібліотеки, були яскраво оформле­ні, біля кожної юрмилися відвідувачі - і дорослі, й діти, вони активно брали участь у веселих іграх, об­говореннях. До розваг долучилися й керівники району, котрі також «згадали дитинство» та змагалися в конкурсах.
Відвідувачам скверу надзви­чайно сподобалося «книжкове дерево», з гілок котрого звисали книжки на мотузочках, виставка краєвидів Новотроїцького місцево­го фотографа Сергія Литвинова, на фоні яких охоче робили знімки гості свята. Працювала навіть школа магії й чародійства!
Дуже затишно, якось по до­машньому, на другому поверсі ЦКД пройшла зустріч з відоми­ми львівськими письменницями, котрі пишуть у стилі фентезі: Дара Корній цікаво розповідала про створення своїх книжок, про співпрацю з науковцями (адже використовує дослідницькі роботи з народної творчості); Анастасія Нікуліна, яка пише, переважно, для підлітків, охарактеризувала свої твори. Херсонські поети Анатолій Кичинський і Василь Загороднюк читали авторські вірші, з гумором згадували нестандартні випадки із життя. У парковій зоні з читача­ми спілкувалася місцева поетеса Олена Олійник, школярі читали її та власні вірші; поруч роботами майстринь захоплювалися учасни­ки свята й перехожі...
Узагалі, впродовж всього фес­тивалю панувала особлива, дуже тепла й дружня атмосфера: людивітали одне одного, щиро посміхапися, насолоджувалися погожим літнім днем. Завершилося свято мистецькою програмою «Розкві­тай, моє Присивашшя, моя рідна таврійська земля», під час якої нагородили кращих бібліотекарів області та подякували новотройчанам за гостинність. Анатолій Кичинський подарував нашій ра­йонній бібліотеці фотокопії трьох своїх авторський картин, вартість виготовлення яких оплатив голова районного осередку ВО «Батьків­щина» Микола Кудря.
Я теж щиро вдячна усім, хто допоміг організувати фестиваль «Відкрий свою книгу»: очільникам районної ради та райдержадміністрації за виділені кошти, підприємцям Аделіні й Анатолію Парицьким, Миколі Базю за сприяння, колегам-бібліотекарям за участь в проведенні заходу, працівникам центру культури й дозвілля за чу­довий концерт... За такої потужної підтримки свято вдалося, його обговорюють, ним захоплюються. Тож нехай у житті кожного з нас буде якнайбільше приємних подій! А ми чекаємо всіх бажаючих в нашій бібліотеці - відкривайте свою книгу, наповнюйте змістом кожен день!

Надія Васильєва, директор Новотроїцької  районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №24 (14 черв.).  – С.3.

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ТА ГОСТІ СЕЛИЩА НОВОТРОЇЦЬКЕ!

12 червня на базі центральної районної бібліотеки відбудеться VIII обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу»

У ПРОГРАМІ:
9.30 - 9.50 - Святкове відкриття фестивалю «Відкрий свою книгу» (площа біля районного центру культури та дозвілля)
9.50 - 10.10 -   урочисте відкриття пам'ятника Т.Г. Шевченку
10.00 - 13.00 - Фестивальне містечко у парковій зоні:
Фентезі-Land (конкурси,ігри, розваги, фото-ательє, книжкова виставка)
Б'юті-зона для дітей (кафе «Каштан»): майстер
клас «Малюємо казкових героїв»; Агі-фейс
Поетичний нон-стоп з Оленою Олійник
Виставка-пропаж книжкової продукції
-  Виставка-продаж робіт майстринь Новотроїцького району
10.20 -11.40 - ЛітПортал «Місце, де народжуються світи»
(районний центр культури та дозвілля, II поверх): розмова зі спеціальними гостями фестивалю - Дарою Корній, Анастасією Нікуліною, Анатолієм Кичинським, Василем Загороднюком, Оленою Олійник
12.00 - 12.50 - молодіжний фан-пікнік «Фентезі: вигадка чи реальність»; ярмарок інноваційних бібліотечних ідей «Тусовка бібліомагів» (паркова зона)
13.00 - 14.00 - мистецька програма "Розквітай, моє Присивашшя, моя рідна таврійська земля" (концертна зала Районного центру культури та дозвілля)
15.00 -15.30 - урочисте закриття фестивалю.
ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ НА СВЯТО!

// Трудова слава. – 2018. – №23 (07 черв.).  – С.1.

День вишиванки по-воскресенськи

Воскресенська сільська бібліотека влаштувала свято до Дня вишиванки
На нього організатори запро­шували всіх жителів села і пропо­нували їм прийти у вишиванках. Тож свято було щедро розцвічене яскравими візерунками вишивки та щирими посмішками воскресенців, котрі раділи сонячному дню та нагоді поспілкуватися. У гарному національному вбранні земляків, які зібралися на пло­щі біля сільради, привітав сіль­ський голова Павло Самойлов. Усіх зворушив виступ маленьких вихованців місцевого дитсадка «Росинка», теж вбраних у виши­ванки, віночки, стрічки.
Усі присутні мали змогу посмакувати свіжоприготовленими кулішем та салатом з молодої капусти й зелені. А після щедрих частувань, як ведеться, гості всі разом поспівали українських пісень, танцювали, кожен вихваляв свою неповторну вишиванку.
Словом, свято вдалося! За суттєву підтримку в його підготовці щиро дякуємо Павлу Самойлову, а також Руслану та Людмилі Матвійчукам, Володимиру Пузю, Федору Ковальчуку і кашовару Олександру Кузнєцову.

Наталя Кузнєцова, бібліотекар // Трудова слава. – 2018. – №22 (31 трав.).  – С.7.

Свято вишиванки у бібліотеках

У районній бібліотеці пройшло літературно-мистецьке свято, на яке запросили представників місцевої влади, членів клубів «Вишиваночка» та «Господарочка».
Бібліотекар Олена Свєженцева розповіла присутнім історію виникнення Дня вишиванки. Його ініціатором ста­ла письменниця, поет, журналістка та громадський діяч Леся Воронько. Запрошені послухали цікаву розповідь про вишиванку, дізналися маловідомі факти, пов'язані з національним вбранням, а ще милувалися барвистими експонатами, розміщеними на виставці робіт майстринь Алли Угненко та Зої Слуцької.
Після свята всі учасники заходу взяли участь у фотосесії на площі перед Центром культури та дозвілля.

* * *

«Моя доля вишивана» — під такою назвою організували та провели День вишиванки працівники Чкалівської сіль­ської бібліотеки та будинку культури. На свято запросили місцевих майстринь і відвідувачів книгозбірні. Постійна читачка Любов Комарова декламувала вірші про вишиванку, «родзинкою» ж цього дня став майстер-клас з вишивання бісером і нитками.

*  * *

До Новопокровської сільської бібліотеки на свято ви­шиванки запросили учнів, місцевих умільців. Бібліотекар Олена Дронова ознайомила їх із традиціями створення вишиванок у різних регіонах країни, з сучасними тенден­ціями національного одягу, адже споконвіку орнамент на цьому вбранні українці вважали «молитвою без слів», а саму вишиванку - оберегом людини.

*  * *

У День вишиванки працівники Новорепівської сільської бібліотеки, учні та вчителі навчапьно-виховного комплексу вдягнулися в українське національне вбрання. Бібліотекар Наталія Абрамцова зі школярами провела змістовну бесі­ду на тему «Свято вишиванки в Україні». Кожен висловив власну думку щодо значимості цього дня та його сенсу для кожного з нас. Потім всі учасники разом провели танцювальний флешмоб.

*  * *

Яскраво і казково пройшов День вишиванки у районній дитячій бібліотеці, який організували для вихованців се­редніх груп дитячого садочка «Дюймовочка». Бібліотекар Наталя Каранда й учениці 8-Б класу Новотроїцької школи №1 Карина Савченко та Єлізавета Іванців ознайомили ді­ток з історією української вишиванки, для них оформили виставку «Українська вишиванка, історія та сучасність». Найбільше малечі сподобалася екскурсія бібліотекою, після якої дітки ще довго ділилися враженнями від захо­плюючої подорожі до книгозбірні.

Надія Васильєва, директор районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №21 (24 трав.).  – С.6.

Тиждень молодіжної книги,       

в рамках якого відбулося чимало цікавих заходів пройшов у районній бібліотеці
Працівники книгозбірні розпочали його флешмобом «Ви ще не читаєте? Тоді ми йдемо до вас». Він проводив­ся з метою популяризації чи­тання українських книжок та реклами послуг, які сьогодні надає бібліотека. Наступного дня новотройчани долучи­лися до акції під назвою: «Стоп-кадр: Читаю! І нехай світ зачекає...». У ній взяли участь близько 100 людей різного віку, які читали книги на вулиці, в приміщеннях, на робочих місцях і фотографу­вали цей момент.
Досить цікавим і пізнавальним був «поетичний релакс» з відомою й шано­ваною у районі поетесою й письменницею Оленою Олійник, який збігся із Всес­вітнім днем поезії. Цей захід відбувся для старшокласників Новотроїцької школи, який провели просто неба у цен­трі селища.
Також тиждень молодіжної книги супроводжувався книж­ковими розвагами, відеопрезентаціями і щоразу - новими книжковими виставками.
Останній день пора­дував читачів коктейль-презентацією «Паростки рідного краю», під час якої бібліотекарі представили присутнім вірші Ольги Філь, надруковані в альманасі «Степ» (2008 року).

Надія Васильєва, директор ЦРБ // Трудова слава. – 2018. – №19 (10 трав.).  – С.15.

"Чорнобиль. Траггедія"

У річницю Чорнобильської трагедії працівники ра­йонної бібліотеки провели для учнів 9-10 класів Новотроїцької гімназії екологічну годину. У заході взяли участь заступники голів райради і райдержадміністрації Микола Піщанський та Анжеліка Балан. Запросили на зустріч ліквідатора Чорнобильської катастрофи В'ячеслава Вірика. Чоловік розповів присутнім про ті страшні дні, коли він перебував у зоні лиха, про те, як разом з товаришами ліквідовували наслідки вибуху.
Насамкінець присутні висловили вдячність ліквіда­тору за його мужній вчинок, а також ознайомилися з тематичною виставкою «Чорнобиль - біль нашого народу». Потім школярі поклали квіти до Меморіаль­ного знака ліквідаторам, віддавши шану загиблим хвилиною мовчання.

Заміра Аблякімова, бібліотекар ЦРБ // Трудова слава. – 2018. – №18 (03 трав.).  – С.6.

Консультація по скайпу

У рамках загальнонаціонального проекту «Я маю пра­во!» начальник Новотроїцького бюро безоплатної правової допомоги Світлана Овечкіна провела правовий захід для мешканців Новомиколаївки.
Долучилися до нього сільський голова Надія Ющук та більше десяти сільських жителів, які мали можливість по­спілкуватись з юристами системи безоплатної правової допомоги за допомогою Skyp-зв'язку. Зокрема, людей цікавили земельні питання (порядок внесення змін до договору оренди землі та можливість розірвання його спадкоємцями), проблеми спадщини, порядок отримання субсидій безробітними особами працездатного віку тощо. На всі запитання учасники Skyp-конференції отримали зміс­товні відповіді кваліфікованих юристів. Декого з присутніх запросили на індивідуальні консультації до бюро правової допомоги, оскільки питання, які їх хвилювали, потребували детального вивчення правовстановлюючих документів.

Надія Ярцева, завідуюча Новомиколаївської бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №17 (26 квіт.).  – С.2.

Поповнилися книгами

Завдяки державній програмі «Українська книга», для бібліотек району придбали 1100 книг на загальну суму 102 тисячі гривень. Це різні за тематикою видання, які мають велику наукову, соціальну та виховну цінність.
За правилами Програми, Держкомтелерадіо замов­ляє публікацію певного тиражу книги у тих видавництв, що пройшли попередній конкурсний відбір, а потім розповсюджує його по обласних, районних, сільських бібліотеках.
Тож уже наступного місяця нові книги отримають всі книгозбірні району.

Галина Райська, заступник директора ЦРБ // Трудова слава. – 2018. – №16 (19 квіт.).  – С.2.

«Біблютек@ -все тут, всі тут» -

Під такою назвою з 23 до 27 квітня у Новотроїцькій центральній районній бібліотеці буде проходити щорічний Тиждень молодіжної книги «Читання - твій вибір!».
Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у проведені цікавих заходів:
23 квітня - Відкриття Тижня: стоп-кадр «Читаю! І хай весь світ зачекає...»; флешмоб «Ви ще не читаєте? Тоді ми йдемо до Вас!»
24 квітня - День читацьких відкриттів: книжкове ворожіння «На що сподіватись?»; «поетичний релакс» з Оленою Олійник «Дорога Додому».
25 квітня - День книжкових розваг: відеопрезентація «Книги, що змінюють світогляд читача»; літератур­ний «квілт» «Тренди в світі книжок».
26 квітня - День книгоманів: бібліофреш «Хіт-парад нових книг»; флешмоб «Я прочитаю тобі вірш...».
27 квітня - бібліотечне «асорті»: коктейль-презентація «Паростки рідного краю»; он-лайн вікто­рина «Скажіть, яку каву ви любите, і ми підберемо вам книгу».

 // Трудова слава. – 2018. – №16 (19 квіт.).  – С.10.

«Гончар крокує Херсонщиною»

У рамках обласної літературної естафети, яку провели до 100-річчя українського письменника, громадського діяча Олеся Гончара, в усіх бібліотеках нашого району відбулися цікаві заходи.
Так, проводилися інтерактивні бесіди, вуличне опитування зі зна­ння творчої спадщини відомого херсонця, рандеву з книгою, літе­ратурні «дежавю» «Гончар поза ча­сом», книжкові виставки і виховні години та багато інших пізнаваль­них заходів. Активну участь у них брали учні шкіл, вчителі, подекуди долучалися також представники місцевої влади.
Усі бажаючі мали змогу ознайо­митися з книжковими виставками творів Олеся Гончара, відчути ба­гатогранність його таланту.
З нагоди 100-річного ювілею письменника в обласній бібліотеці його імені відбулося свято «Украї­на славить і вітає Олеся Гончара», під час якого було підбито підсум­ки естафети - бібліотеки нашого району визнано кращими!

Надія Васильєва, директор центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №15 (12 квіт.).  – С.3.

Поетичний зорепад Ліни Костенко

19 березня до дня народження української письменниці Ліни Костенко в центральній районній бібліотеці відбулося засідання поетичного клубу «Ліра». У ньому взяли участь начальник відділу культури Ольга Цвільовська, вчитель Новотроїцької школи №1 Тетяна Малищак, учні 10-А класу.
Ведучі Марія Буякевич та Ілля Плехотько читали вірші улюбленої поетеси. Бібліотекар Заміра Аблякімова ознайомила присутніх з її творчістю, а також повідомила, що свого часу Ліна Костенко відмо­вилася від звання Героя України, сказавши: «Політичної біжутерії не ношу».
Тетяна Малищак та Ольга Цвільовська зазначили, що Ліна Костенко - справжній майстер художнього слова, а її поезія - приклад самовідданого і шляхетного служіння народові. Вона пробуджує почуття добра і спра­ведливості, творить у людині Лю­дину, по-філософськи осмислює зміст життєвих проблем.
Письменниця тонко відчуває й переживає усі буремні події на­шої країни. Три роки тому вона приєдналася до гуманітарної акції «Другий фронт АТО». Ліна Кос­тенко передала на фронт кілька збірок своїх поезій із побажання­ми та словами підтримки нашим захисникам.
Насамкінець поетичної зустрічі Заміра Аблякімова представила присутнім книжкову виставку «Нев'янучий сад Ліни Костенко» та особливу увагу приділила збір­ці поезій «Пелюстки для Ліни», в якій зібрані твори, присвячені письменниці в рамках обласних фестивалів виконавської май­стерності «Поетичний камертон Ліни Костенко» (2015-2016 рр.). До речі, у цю збірку увійшов вірш «Життя іде... та треба коректур» Анни Крупи із Сиваського.

Надія Васильєва, директор Новотроїцької центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №13 (29 берез.).  – С.8.

Можуть скористатися

Минулого тижня у Сивашівській сільській бібліотеці з учнями 7-9 класів місцевої школи зустрілася начальник Новотроїцького бюро безоплатної правової допомоги Світлана Овечкіна.
Вона розповіла школярам про можливість отримання юридичної допомоги, а також торкнулася теми підліткової злочинності: пояснила учням, з якого віку настає кримінальна відповідальність за вчинене пра­вопорушення, зазначила особливості законодавчих норм, які сприяють врахуванню вікових, соціально-психологічних та інших особливостей розвитку неповнолітніх, котрі скоїли злочин. І наголосила, що перш ніж зробити необдуманий вчинок, слід зважити, до яких наслідків він може призвести.
Діти переглянули тематичні відеоролики й отримали буклети із за­значенням адреси бюро надання безоплатної правової допомоги, якою можуть скористатися й підлітки.

Катерина Зеленська, бібліотекар // Трудова слава. – 2018. – №13 (29 берез.).  – С.8.

Семінар для бібліотекарів

Нещодавно працівники сільських і селищних бібліотек зібралися на навчально-практичні заняття, під час яких обговорили низку важ­ливих питань, пов'язаних з діяльністю бібліотечних закладів, а також у ході зустрічі за допомогою сучасних засобів зв'язку мали змогу поспілкуватися з колегами з обласного центру.
Семінар відкрила директор районної бібліотеки Надія Васильєва. У своєму виступі вона зазначила, що бібліотека завжди відігравала важливу роль в житті громади, співпрацюючи зі школами, сільрадами й будинками культури. Говорили також про інновації, які не тільки за­довольняють потреби читацьких інтересів, але й розкривають перед користувачами нові можливостгсучасних бібліотек.
Методист Ірина Петраковська проконсультувала присутніх про інноваційні проекти: «Бібліотека - територія громади», «Бібліотека очима читача», «Книга. Читання. Бібліотека», а також розповіла про шляхи їх впровадження.
Під час семінару працівники сільських і селищних книгозбірень мали змогу поспілкуватися за допомогою скап-конференції із за­відуючої методичним відділом Херсонської обласної бібліотеки ім. О.Гончара Тетяною Сватулою. Вона розповіла про умови проведення та участі в обласній літературній естафеті «Гончар крокує Херсон­щиною», а також ознайомила колег із змінами в регламентуючих документах бібліотечної справи.

Ольга Філь // Трудова слава. – 2018. – №13 (29 берез.).  – С.8.

День народження книг

Здійснилася ще одна моя мрія: за підтримки благодійників надруковані дві нові збірки - оповідань та віршів, презентація яких відбулася минулого четверга у залі засідань Новотроїцької селищної ради.
Спочатку декілька слів про книжки. До прозової збірки «Щастя поруч» увійшли 50 оповідань і три казки, які друкувалися в «Трудовій славі» з 2008 по лютий 2018 року. Поетична збірка «Дорога додому» створена на основі попередньої - «Чотири сезони». Вона доповнена новим розділом патріотичних віршів «Ми - українці» та тими пейзажними поезіями, котрі не увійшли в попередню книгу або були написані після її виходу. Збірка «Дорога додому», що містить 186 віршів, видана за кошти Новотроїцької селищної ради, виділених відповідно до програми підтримки місцевих авторів. Книжка з прозовими творами надрукована за підтримки меценатів - місцевих підприємців: подружжя Геннадія й Алли Філенків, Віктора та Олени Кибалків, Олександра і Тетяни Недождіїв, директора НЖКП Сергія Кравчука, Сергія й Наталі Цигульових - благодійників із міста Білгород-Дністровський Одеської області. Я щиро вдячна всім, хто профіна сував видання збірників, над творами до яких я працювала майже 10 років.
Презентацію моїх книг підготувала і провела Заслужений працівник культури Людмила Лахматова - неперевершений сценарист та ведуча, котра зробила цей захід теплим, дружнім, особливим, під час якого глядачі і плакали, й сміялися. Вірші читала сама Людмила Євгеніївна, начальник відділу культури Ольга Цвільовська, директор Чумацькошляхівського будинку культури Віктор Ковальчук, педагог Валентина Логунова, моя сестричка Тетяна Піщанська, а також учні Новотроїцької гімназії Алла Стрілець, Марія Тригубка, Давід Аблякімов, Катерина Шевченко, Анна Оверченко. Гімназисти навіть інсценізували оповідання «Мов дві краплі», чим приємно мене здивували. До виступу їх підготувала керівник театрального гуртка «Мельпоменочка» Олена  Плакаєва. Проникливу вітальну адресу від моєї вчительки  української мови та літератури Марії Дмитрівни Зленко зачитала її донька Олена.
Сергій Алексійчук, самодіяльний музикант із Ясної Поляни, написав музику на вірші «Я у листя зайду» і виконав пісню під гітару в дуеті з Людмилою Лахмаювою. А його дружина Людмила Ковшун спекла величезний торт - справжній кулінарний шедевр! Гостинні господарі - колектив селищної ради, який очолює Наталя Пінчук, створили неперевершений затишок у залі, де всім було тепло, зручно, комфортно, гарно оформили приміщення.
Я надзвичайно зворушена приємною «зливою» добрих слів і побажань, сказаних на мою адресу, вдячна за кожну подаровану квіточку (тепер у мене вдома - справжній «квітковий рай»). Щаслива, що на презентацію разом з мамою й сестричкою приїхав Олександр Бунець, житель Сергіївки, котрий наразі захищає нашу Батьківщину і перебуває в короткотривалій відпустці, та учасник АТО із Сиваського Костянтин Жбанов - мої добрі друзі.
Не маю можливості назвати ім'я кожного, хто люб’язно завітав на захід, адже в залі було близько 60 гостей. Жаль тільки, що кількість місць обмежена, тому запросила не всіх, кого хотіла.
Хочу подякувати читачам за відгуки про мою творчість, саме вони надихають та дають стимул писати ще. Тож до зустрічі на сторінках улюбленої газети - «Трудової слави».

Р.S. Два десятки збірок віршів я передаю на бібліотеки. Оскільки їх наклад обмежений, маю змогу реалізувати лише декілька примірників. Придбати поетичну збірку «Дорога додому» можна в магазині «Економ», що знаходиться на ринку «Сайгон».

Олена Олійник  // Трудова слава. – 2018. – №12 (22 берез.).  – С.2.

Свято Шевченка

У районній бібліотеці для дітей пройшли Шевченкові читання для вихованців Новотроїцького дитячого садочка №1. Бібліотекар Рита Каранда, яка розпочала захід, розповіла вихованцям про життєвий шлях та творчість видатного поета. За допомогою використання комп’ютерних технологій діти мали можливість мандрувати визначними місцями життєвого шляху Великого Кобзаря.
Учні 8-Б класу Новотроїцької школи №1 Катерина Савосько та Віктор Мєзенцев влаштували для дошкільнят театралізовану виставу «Дитинство Тараса», під час якої майстерно відобразили дитячі роки малого Шевченка.
Вихованці дитсадка декламували улюблені багатьма вірші: «Садок вишневий коло хати», «Встала весна», «Зацвіла в долині червона калина» тощо.
Свято пройшло в урочистій атмосфері. Усі присутні відчули себе частиною славного українського народу, нащадками великого Кобзаря.

Галина Райська заступник директора центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №12 (22 берез.).  – С.2.

І малювали, і читали твори Кобзаря

На початку березня українці традиційно вшановують пам'ять Великого Кобзаря - Тараса Шев­ченка. Він народився 9 березня 204 роки тому, але й досі залишається однією з найвизначніших постатей України. До урочистостей з нагоди дня народження Кобзаря цьогоріч долучилася й Новотроїцька селищна рада.
Серед учнів двох райцентрівських шкіл заздалегідь був оголошений конкурс на кращий малюнок до твору Тараса Шевченка. Упро­довж місяця діти фарбами та олівцями відтворювали на папері сюжети відомих творів поета, а роботи над­силали до селищної ради. Журі переглянуло їх 1 бе­резня і визначило кращі. Оскільки конкурс проводив­ся у двох вікових категоріях (серед учнів 1-5 та 6-11 класів), то оголошені імена чотирьох переможців - по двоє з кожного навчального закладу. Ними стали гімна­зистки - п'ятикласниця Яна Дударенко та учениця 10-Б класу Анастасія Василь­ківська, а також Валерія Ревякіна (3-Б клас) і Марк Полєвой (9-Б) із Новотроїцької ЗОШ №1.
З усіх надісланих на кон­курс малюнків створили виставку «Твори Т. Г. Шев­ченка в малюнках дітей», яку залюбки переглядали учасники й гості поетичної години «Жіноча доля в твор­чості Шевченка», що від­булася днями в актовій залі селищної ради. На цьому заході переможцям вручили подяки та подарунки від селищного голови, А під­готували поетичну годину працівники центральної районної бібліотеки, залучивши до її проведення школярів і дошкільнят.
У залі панувала хвилююча й урочиста атмосфера. Біблі­отекар Олена Свєженцева й діти, одягнені в гарні націо­нальні костюми, проникливе читали невмирущі твори великого поета. Спочатку перед глядачами виступили наймолодші читці - вихованці дитсадочків: Софія Свєжен­цева, Олеся Борова, Мак­сим Шкварко, Арина Козік, Данило Слободян. З дитячих уст поезія Шевченка звучала особливо зворушливо. Дуже гарно декламували вірші Кобзаря й старші учасники - Федір Іванченко, Владислав Шимановський, Алла Стрілець. Юні аматори сцени також отримали подарунки за свої виступи - зокрема, збірки творів Тараса Шев­ченка.
Кобзар актуальний і через століття, його творчість крізь віки об'єднує українців, виховує патріотизм та фор­мує національну ідентич­ність. Тож треба плекати ці почуття в собі, слідувати настановам Тараса Григо­ровича: «Учітеся, брати мої, думайте, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь!»

Ірина Бєляєва, секретар Новотроїцької селищної ради. Фото Віктора Чорного // Трудова слава. – 2018. – №10 (08 берез.).  – С.2.

Волонтери - дітям

Волонтерська група «Казкарик» Новотроїцької районної дитячої бібліотеки продовжує свою роботу. Днями Вікторія Байрачна, Карина Шостак, Катерина Савосько та Віктор Мєзєнцев відвідали ясла-садок №1 «Дзвіночок». Школярі читали для вихованців каз­ки за ролями, грали в ігри, загадували загадки. Тепер прихід своїх «друзів по казці» з нетерпінням чекати­муть юні читачі початкових класів, що займаються в групі продовженого дня новотроїцьких шкіл.

Відділ інформації // Трудова слава. – 2018. – №10 (08 берез.).  – С.3.

Малята читали вірші Кобзаря

Вихованці новотроїцького дитсадка «Дюймовочка» заві­тали до районної дитячої бібліотеки на Шевченкові читання. Бібліотекар Рита Каранда розповіла їм про непросту долю Тараса Шевченка, ознайомила з книгою «Кобзар», яку наразі відносять до національних святинь України. Юним гостям показали відеофільм про життєвий шлях великого Кобзаря. Малята також готувалися до річниці поета, вивчили вірші Шевченка і залюбки читали їх.

Галина Райська, заступник директора ЦРБ // Трудова слава. – 2018. – №10 (08 берез.).  – С.6.

«Університет третього віку» -

соціальне економічна послуга, яка діє по всій Україні, що дозволяє людям поважного віку під­вищити рівень своєї освіченості, отримати нові знання, зробити своє життя активним та цікавим.
У нас «Університеті третього віку» діє вже майже рік. Тут люди мають змогу отримати необхідні для повноцінно­го життя в сучасному світі знання, підвищити комп'ютерну грамотність, відчувають себе потрібними, розвиваються. Нещодавно у районній бібліотеці пройшло перше у цьому році навчання.
Цього разу працював правовий факультет, виклада­чем якого була начальник відділу Новотроїцького бюро безоплатної правової допомоги Світлана Овечкіна. Вона розповіла про найбільш актуальні на сьогодні проблеми для літніх людей, зокрема, про зміни у пенсійному зако­нодавстві. Крім цього, торкнулася й земельних питань, правових нюансів отримання спадщини, сплати аліментів тощо.

Заміра Аблякімова, бібліотекар читальної зали // Трудова слава. – 2018. – №10 (08 берез.).  – С.6.

Життя без наркотиків

1 березня до Міжнародного дня боротьби з наркотиками в центральній районній бібліотеці відбулися інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на формування здорового способу життя підлітків, попередження у них першої спроби вживання наркотичних речовин.
Наркоманія - це соціальна трагедія. Від неї застеріга­ють, з нею борються, Пов'язують зростання злочинності та нещасних випадків. За приблизними даними, у світі налічується понад один мільярд наркозалежних. Сьогодні перед батьками, школою, суспільством стоїть важливе завдання - застерегти від цього лиха підлітків, адже саме вони найбільш схильні до вживання наркотиків.
Бібліотекар юнацького абонементу Людмила Бондар підготувала для старшокласників виставку «Майбутнє, віль­не від наркотиків», ознайомила присутніх з книгою Валерія Юнака «Наркоманія - дорога в безодню», в якій ідеться про соціально-психологічні передумови виникнення цього згубного явища, основні відомості про наркотичні речовини й процес звикання до них. Також у книзі дається характе­ристика соціального і психологічного розпаду особистості. Школярі активно брали участь у дискусії, ділилися своїми думками щодо способу життя наркозалежних. Насамкінець усі переглянули відеофільм «Наркоманія - знак біди».

Надія Васильєва, директор центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №10 (08 берез.).  – С.6.

«Кращої, ніж рідна, мови не буває...»

Так називався захід, при­свячений Міжнародному дню рідної мови, який провели працівники районної дитячої бібліотеки для учнів 8-Б класу Новотроїцької школи. «У народу немає більшого скарбу, ніж його мова. Бо саме у ній закарбо­ваний характер народу, його пам'ять, історія і духовна могутність. У ній відбиваються звичаї, традиції, побут народу, його розум і досвід, краса і сила душі. Без мови не може існу­вати й розвиватися суспільство, бо вона допомагає людям обмінюватися думками, висловлювати свої почуття, створювати духовні цінності» - саме такими словами розпочала захід бібліотекар Рита Каранда. Допомагали їй ведучі Єлизавета Федорова та Вікторія Байрачна котрі роз­повіли присутнім історію виникнення української мови. Діти залюбки взяли участь у театралізованих сценках, вікторині «Мова рідна, калинова». Для школярів також була оформлена книжкова виставка «О, мово рідна, золота колиска».

Надія Васильєва, директор центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №9 (01 берез.).  – С.22.

"Маслянична лялька" - сімейний оберіг

Здавна на Масляну не лише народні гуляння проводили і млинці смажили, але й створювали обереги. Масляничні ляльки робили із соломи, дерева та інших природних ма­теріалів.
Працівники та найактивніші читачі Новотроїцької центральної районної бібліотеки у перший день Масляної виготовляли ля­льок з тканини. Ідея створити ляльку-мотанку належить біблі­отекарю Олені Свєженцевій, яка підготувала тканину, зробила кілька заготовок, а потім разом з колегами та читачами шили й прикрашали масляничні ляльки. Вони, за переконанням наших предків, є берегинями сімейного вогнища, що охороняють усіх членів родини від хвороб та нещасть. Крім того, лялька-оберіг символізує здорове потомство й достаток. Вважається, якщо тримати її в оселі впродовж року (до наступної Масляної), родину оминатимуть не­гаразди.
Майстрині виготовили близько 20 ляльок-оберегів, убрали їх в красиві шати. Тепер їх даруватимуть гостям під час святкування Масляної, яке відбудеться 16 лютого у районній бібліотеці.

Заміра Аблякімова, бібліотекар читальної зали // Трудова слава. – 2018. – №7 (15 лют.).  – С.13.

«Книжкова лікарня» -

так називається гурток, створений при дитячій районній бібліотеці. Діти вчаться дбайливо ставитися до книжок, правильно користуватися ними.
Перше засідання пройшло під девізом «Для книг, яким потрібні ліки гарні, відкрилась книжчина лікарня. Лікарем стане кожен із вас у вільний день, у вільний час».
Бібліотекар Рита Каранда ознайомила молодших читачів бібліотеки з основами палітурної справи, зі складовими частинами книги. Юні книжкові лікарі надали швидку допо­могу «хворим книгам» - старі, пошарпані перетворилися на гарні, приємні на вигляд, такі, що їх відразу хочеться взяти в руки і прочитати.
Бібліотека чекає на нових «книжкових лікарів».

Надія Васильєва, директор центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №7 (15 лют.).  – С.2.

«І обнялися береги вічного народу» -

під такою назвою в центральній районній бібліотеці для учнів 10-х класів Новотроїцької гімназії пройшла історична година, присвячена Дню Соборності. На заході були при­сутні голова райдержадміністрації Нагалія Солтановська, голова районної ради Юрій Коцегубов, їхні заступники Анжеліка Бапан і Микола Піщанський, вчителі Раїса Оси-, пенко, Тетяна Мельниченко, Наталія Дзіна. Бібліогекарі Олена Свєженцева га Заміра Аблякімова ознайомили присутніх з історією виникнення цього свята та провели для школярів пізнавальну вікторину «Як я знаю Україну?». Також учасники історичної години мали змогу переглянути темагичну книжкову виставку «Ми - єдина держава, ми -єдиний народ».
Насамкінець всі утворили «ланцюг єдності», як символ єднання й свободи українського народу.

Надія Васильєва, директор центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №4 (25 січ.).  – С.2.

"Свята срібної зими"

так називався конкурс ма­люнків, який проходив 11 січня у Новотроїцькій район­ній бібліотеці для дітей. На конкурс були представлені малюнки юних читачів та асників народної студії образотворчого мистецтва "Сиваський віночок". Діти із задоволенням малювали новорічні сюжети: святкову ялиночку, Діда Мороза і Сні­гуроньку, казкових персона­жів та ті чарівні подарунки, про які вони мріють.
Переможцями стали Ян Гусак, Аліса Момот, Христина Образчикова, Яна Дударенко, Настя Парицька, Марина Полішевська, Діана Павлюченко, Валерія Ревякіна. Всі діти отримали по­дяки за участь у конкурсі, а керівник студії «Сиваський віночок» Марія Гусак - гра­моту за плідну співпрацю з бібліотекою у проведені різноманітних заходів.

Надія Васильєва, директор районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №3 (18 січ.).  – С.13.

Народознавчий калейдоскоп

Минулого четверга в читальному залі районної бібліотеки зібралися члени люби­тельських об'єднань і гості, які взяли участь у так званому народознавчому калейдоскопі. Бібліотекарі розповідали про Старий Новий рік, виникнення якого пов'язане з уведен­ням нового літочислення в 1918 році, про народні традиції його святкування. Нагада­ли, що вечір напередодні Старого Нового року називається Щедрим або Маланчиним, а 14 січня - Днем Святого Василя.
Потім до них завітали щедрувальники -головні герої обрядового свята: Маланка, Василь, Коза, Циганка, господарі, в ролі яких виступили працівники бібліотеки. Вони привітали гостей зі святом, побажали всім віри у те, що наша славна ненька-Україна розквітне, стане заможною державою.

Надія Васильєва, директор районної бібліотеки // Трудова слава. – 2018. – №3 (18 січ.).  – С.13.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031