за 2018 рік

Бібліотека - це тисячі книжок, журналів і... таємниць

Ми звикли до певного образу бібліотеки: книжне зібрання, фор­муляри... Для більшості бібліотека - сховище книг. Навіть не встигши переступити поріг, відчуваєш запах історичної культури й таємниць, які приховують у собі стародавні книги. І тишу. Тиша бібліотеки - це потаємний вимір, у якому хочеться бути доти, допоки не прочитаєш усі книги. Адже кожна нова книжка - це знайомство з цікавими героями, що можуть поділитися своїми вчин­ками, допомогти або порадити. Це задоволення покрите чимось не­звичайним, проте вічним.
Сьогодні виросло нове поколін­ня, а отже з'явилися нові вимоги до бібліотечних установ. Сучасні чита­чі комп'ютерне грамотні, оснащені мобільними телекомунікаційними "приладами, тож" виникла"необхід-" ність сформувати новий образ біб­ліотеки, який відповідає тенденці­ям розвитку інформаційної сфери.
Горностаївська ОТГ має 10 сіль­ських, центральну та дитячу біблі­отеки. З-поміж сільських бібліотек найкраще організована робота з читачами у Козачелагерській, Ново-олешківській, Новоблаговіщенській, Великоблаговіщенській та Марий­ській книгозбірнях. Окрім того, тут гарно упорядковано книжковий фонд, бібліотекарі прищеплюють односельцям любов до друкова­них засобів інформації, залучають до читання та зацікавлюють дітей і молодь, організовують різноманітні культурно-масові заходи.
То лише збоку здається, що ро­бота бібліотекаря проста і легка. Спробуйно на 0,5 або ж навіть на 0,25 ставки не лише висококва­ліфіковане виконувати посадові обов'язки, а й активно долучатися до культурно-просвітницьких за­ходів села чи району. А про матері­ально-технічну базу сільських біблі­отек й говорити не доводиться.
За словами завідувачки відділу обслуговування читачів О. В. Жигун, у наш час технічного прогре­су мають комп'ютерну техніку та під'єднані до інтернету, окрім Горностаївської, лише дві сільські біб­ліотеки - Новоолешківська й Козачелагерська. Однак, незважаючи на це, господарки книгозбірень прагнуть організувати працю по-новому, з найбільшою віддачею, любов'ю та ентузіазмом. З-поміж них Тамара Кондратюк, Тетяна Чміль, Валентина Ботвинюк, Ната­ля Шпонька та Галина Іванущик.
Створили бібліотечне середови­ще комфортним для відвідувачів і горностаївські берегині духовних надбань. У світлих, затишних за­лах дитячої та дорослої бібліотек, читальної зали працівники не лише допомагають читачам підібрати необхідну літературу, скористати­ся автоматизованою системою, надають довідкові послуги, але й залучають 'їх до масової роботи. Ці­каві й дуже корисні заходи з різних фахових напрямків проводять: тут досить часто відбуваються презен­тації нових книг, творчі зустрічі з ді­тьми, урочистості до святкових дат.
Нині до центральної бібліоте­ки можна звернутися не лише за книгою та періодичним виданням, але й отримати електронну інфор­мацію. Книгозбірня у Горностаївці має інтернет, а це відкриває мож­ливості надати до послуг читачів доступ до інформаційних сайтів - можна прийти й попрацювати за комп'ютером. А бібліотекар до­поможе зорієнтувати та знайти ін­формацію, відповідно до запитів відвідувача. Такою формою роботи намагаються бібліотекарі залучити до книгозбірні старшокласників. Приходять і студенти: їх цікавить така форма роботи як допомога в написанні курсових, рефератів... Тут можна і роздрукувати опрацьо­ваний матеріал.
Як говорить Ольга Жигун, відві­дувачі віддають перевагу сучасній літературі, фантастиці, жіночим ро­манам, порадам по господарству тощо. Бібліотечний фонд дозволяє задовольнити найвибагливішого читача. Двічі на рік за державними програмами надходить нова су­часна література як для дітей, так і для дорослих. Є періодика.
Однак час диктує свої вимоги. Коли утворилася Горностаївська об'єднана територіальна грома­да, бібліотеки підпорядкувалися цьому новоствореному органу місцевого самоврядування. І ни­ні не лише утримання, а й заро­бітна плата працівників бібліотек фінансується із бюджету селищної ради. Оскільки громада сьогодні рахує гроші, часто на сесіях селищ­ної ради виникають питання сто­совно того, чи доцільно утримувати такий штат бібліотечних працівників, оскільки, як зазначають, в деяких книгозбірнях обмаль відвідувачів. Щодо цього директор комунальної установи «Горностаївська селищна центральна бібліотека» Любов Лонська-Галіцька повідомила, що відсто­ювала і вистоюватиме свою позицію задля збереження робочих місць.
- Який керівник будь-якої сфе­ри буде виступати за скорочення організації чи підприємства, своїх працівників? - говорить Любов Ва­лентинівна. - Мабуть, жоден. Для обслуговування 3 000 користува­чів чи забагато завідувачки відді­лом дитячого читання, завідувачки юнацького та дорослого читання, методиста для і 2 бібліотек і одно­го бібліотекаря? Я на посаді дирек­тора бібліотечних установ із 2012 року. За цей час скорочено посаду бібліотекаря, прибиральниці, ко­чегара та на 0,75 ставки робочого. При подальшому скороченні штату, функція книгозбірень відійде на по­чаткову фазу розвитку: це будуть просто книгосховища, а не розвинуті інформаційні центри, які масовими формами роботи залучатимуть по­тенційних користувачів. Хіба для цього ми взяли курс на покращення, об'єднавшись у територіальні гро­мади? Здається ні. А депутатам, які порушують такі для них «болючі біблі­отечні» питання, бажаю стати наши­ми читачами, хоч інколи відвідувати бібліотеки і заходи, які ми організо­вуємо, та подумати, як осучаснити бібліотеки. Робота бібліотек - це по­стійна кропітка праця, а не разовий масовий захід.

Оксана Савченко // Сільські новини. – 2018. – №40 (05 жовт.). – С.4.

Наші діти - наші квіти

Під таким гаслом відбувся захід, присвячений Дню захисту дітей, який організував творчий колектив Великоблаговіщенської філії комунального закладу Горностаївського селищного БК.
Свято вдалося на славу: по-перше, були задіяні майже всі дітки, що живуть у селі, а також маленькі гості Великої Благовіщенки, що проводять літній час у бабусь і дідусів. Прийшли до нас вихованці дитячо­го садочка «Сонечко» та пришкільного літнього оздо­ровчого табору.
Розпочали дійство веселий клоун (О. Шевчик) та Баба Яга (О. Проценко). Чудову концертну про­граму підготували дитячий танцювальний колектив «Перлинки», дитячі вокальні ансамблі «Джерело» та «Джерельце». Були розваги та вікторини. Зокрема, бабуся - казкарка - бібліотекар (Н. Шпонька) покли­кала «У світ казки чарівної», а Баба Яга провела вік­торину у віршованій формі «Чи ввічливі ви?». Хлопці та дівчата захоплено відповідали на запитання, а ще отримували солодкі подарунки. Опісля перейшли до рухливих ігор: «Біг у мішках», «Кенгуру», «Тунель» та багато інших.
Закінчилося свято пирогами з полуницею та со­лодкими напоями. У всіх дорослих був гарний на­стрій, а діти були задоволеними та стомленими.
Висловлюємо подяку нашим спонсорам О. Котлю-бі, О. Суменко та Н. Кудас.

Л. Ільчук, завідувачка БК // Сільські новини. – 2018. – №24 (15 черв.). – С.8.

Зворушливі зустрічі

У травні весна тішить душу квітучими садками та різнобарвним розмаїттям квітів, святами та пам'ятними датами.
У БІБЛІОТЕЦІ ВІДБУВСЯ УРОК ПАМ'ЯТІ «На Чорно­биль журавлі летіли». Вчителька-пенсіонерка, свідок тих страшних подій 1986 року, Ольга Степанова зво­рушливо розповіла дітям про все, що їй довелося по­бачити й пережити.
ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ підготували вечір-реквієм «1939-1945. Ніколи знову». На ньому по­іменно пригадали учасників Другої світової війни, призваних із нашого села захищати рідну землю.
Більшість із них пішли у Вічність маючи лише по 20-30 років. Присутні на заході тримали в руках фото, з яких дивилися на світ захисники Вітчизни. Лунали пісні тих часів, Со­фія Кондратюк коротко розповіла про своїх дідусів та прадідусів, які пройшли жахіття Другої світової вій­ни, концтаборів, а праді­дусь Василь Коваленко за­гинув.
ВІДЗНАЧИЛИ ОДНЕ ІЗ НАЙЗВОРУШЛИВІШИХ СВЯТ на Землі - День Ма­тері. Його проводили вик­лючно діти. Лунали у їхньому виконанні пісні веселі й ліричні, жартівливі гуморески й вірші, що щемно тор­калися потаємних струн душі, майстерно розігра­ли сценку «Торт для матусі». Юні артисти Максим Поклад, Софія Кондратюк, Даша й Віолета Бонда­ренко, Лодига Нікіта отримали від вдячних глядачів шквал аплодисментів, щирі слова вдячності, набір розмальовок, а ще два величезних торти від заві­дувачки клубу Тетяни Бережної та Альони Поклад - матусі учасника АТО Максима.

Г. Кондатюк, бібліотекар; Т. Бережна, завклубом. Нові Олешки // Сільські новини. – 2018. – №23 (08 черв.). – С.4.

Дівчинка-свято

Віолета - дрібненька п'ятирічна дівчинка з великими оченятами кольору стиглого мигдалю й маленькими кісками.Це діачатко справжній скарб. Завжди
привітна і в добрім гуморі. До бібліотеки почала ходити ще з трирічного віку. Читати, звісно ж, ще не могла, але самостійно (на свій смак) вибирала казочки, аби вдома їй читали вголос мама чи тато, старша сестра Даринка. В книгозбірні щоразу уважно переглядає всі дитячі періодичні видання. «Артисткою» стала випадково. Даша доглядала свою сестричку і скрізь брала її з собою. Тож коли приходила до бібліотеки за книгами чи на репетицію до якогось заходу, Віолета тихенько сиділа в куточку й терпляче чекала на сестру, уважно спостерігаючи як діти декламують, співають. Якось я звернула увагу, що вона співає разом з усіма. З'ясувалось, що дівчатко має високий дзвінкий голосок, а ще добру пам'ять. З тих пір Віолета стала повноправною учасницею всіх масових заходів при бібліотеці й улюбленицею глядачів, які щоразу нагороджують дівча шквалом оплесків. Маленька україночка, дівчинка-перлинка, щодня поспішає до бібліотеки, як на свято. Ким Віолета стане в майбутньому: поки що рано загадувати, але що це буде освічена, талановита, доброї душі людина - то вже видно й наразі. Ось така вона, наша маленька зірочка!

Тамара Кондратюк, бібліотекар Нові Олешки // Сільські новини. – 2018. – №20 (18 трав.). – С.5.

 

Новинки бібліотеки. "Книгомани" дізнавалися про жінок-мироносиць

У Горностаївській центральній бі­бліотеці відбулося засідання читаць­кого клубу «Книгоман», приурочене до дня Жінок-мироносиць. Присутні дізналися, що у православ'ї - це свято вважається аналогом 8 Бе­резня. Однак церква показує зо­всім інші якості наших матерів, дружин, сестер і подруг. Передусім, це велика жертовність, само­забуття, вір-ність, любов і жива полум'яна віра, що може подолати все. Ті самі віра і любов, які повною мірою доступні лише немічному жіночому єству, і які світять на­віть у найбезпросвітнішій темряві.
Святі жінки-мироносиці — це жін­ки, про яких написано у Біблії в Но­вому Завіті. Коли Господь ходив із проповіддю, навколо нього завжди було багато людей. Але серед чис­ленного народу була група жінок, які супроводжували Божественного Вчителя не тільки для того, щоб слу­хати Його Слово, але й з любов'ю служити Йому. Вони піклу­вались про нічліг, їжу та пиття, «служили Йому з майна свого» (Лк. 8: 3). Саме ці жінки рано-вранці поспішали до гробу Спасителя з миром і ароматами, щоб помазати тіло Господа. Тому й на­звані вони мироносицями.
Члени читацького кпубу більш детально дізналися про життя жінок-мироно­сиць: Марії Клеопової, Саломії, Іоанни, Сусанни, Марії, Марти, Мари Магдалини. Християни святкують день жінок-ми­роносиць, оскільки: "Не тільки пахуче миро несли вони до гробу Спасителя. Вони несли свою велику віру, непо­хитну вірність, співчуття, милосердя і любов. Не зникли у світі ні вірність, ні любов. Вони - як і турбота, самовід­даність, милосердя, доброта - за­вжди помв'язані з образом жінки".

Читайте нову літературу

У Горностаївській селищній цент­ральній бібліотеці відбулася пре­зентація нових книжок українських авторів, які надійшли від обласної бібліотеки ім. Олеся Гончара. Охочі мають змогу переглянути твори: Ю. Винничука, Дж. Р. Мартіна, Жослін Сосьє, М. Кідрука, Хан Ган, Річарда Адамса, Є. Положія, С. Лойко, С. Жадана та інших.
Запрошуємо всіх на перегляд нових літературних творів.

Л. Лонська-Галіцька, директор КУ "Горностаївська селищна центральна бібліотека" // Сільські новини. – 2018. – №19 (11 трав.). – С.4.

У Новоолешківській сільській бібліотеці провели народознавчу годину "Великодні свята в Україні"

Цього разу на свято було запрошено наймолодших мешканців села, адже у школярів - весняні канікули. За мету мали ознайомити дітей з українськими великодніми святами, навчити виго­товляти писанки, розвивати творчі здіб­ності, виховувати любов до традицій українського народу.
Свято вдалося на славу. Діти із захватом малювали писанки одна одної гарнішу, грали в давні народні ігри з писанками, розповідали вірші про Великдень, розминалися у танцювальних флешмобах. Насамкінець дітвору чекав традиційний солодкий стіл. Нині до звичного меню додались обов'язкові Великодні   атри­бути  -  писанки  й смачна  святкова домашня випічка. На жаль, не всі діти села поспішають  до  бібліотеки.
Шановні батьки! Ми гостин­но чекаємо і на ваших діток! Завітайте до нас на вогник, помилуйтеся маленькими талантами, адже все, що робить бібліотека - на користь дітям. Звично дякуємо Юрію та Альоні Поклад, Надії Кондратюк, Світлані та Володимиру Бондаренко, Олені Артеменко - гар­них, здібних діток виховуєте!

Т. Кондратюк, бібліотекар. Нові Олешки  // Сільські новини. – 2018. – №15 (13 квіт.). – С.4.

"Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви"

Життя іде і все без коректур, і як напишеш, так уже і буде.
Л. В. Костенко

Українську літературну твор­чість сьогодні важко уявити без Ліни Костенко. В її дивовижній за красою і силою поезії гармонійно поєдналися зворушлива ніжність жінки і твердість духу справжньо­го борця, філософська заглибле­ність у проблеми буття і пристрасна емоційність трибуна. Поетеса була і залишається совістю та голосом української нації, адже ЇЇтворчість є по-справжньому об'єднуючим, на-дихаючим фактором у цей непро­стий для суспільства час.
В обласному Палаці молоді і сту­дентів   відбувся   фінальний   гала-концерт ІV-го обласного фестива­лю виконавської майстерності «По­етичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви». Головним завданням цього унікального, єдиного в Україні заходу є популяриза­ція та презентація творчості нашої сучасниці, поета світового масшта­бу.
Фінал фестивал був по-справжньому хвилюючим та напруженим. Дипло­мантів визначали у 4 категоріях: «чит­ці», «вокалісти», «автори власних вір­шів» та «художники».
Горностаївську об'єднану територі­альну громаду представили:
-   «Читці»: Таміла Буркот, учениця 9-А класу Горностаївського закладу повної загальної середньої освіти №1 ім. Героя Радянського Союзу Цвіка С.С.; семикласниця Дар'я Петрова та вось­микласниця Оксана Шульга із Горнос­таївського закладу дошкільної, повної загальної освіти.
«Художники»: Ігор Шайко, учень 8 класу Великоблаговіщенського закла­ду повної загальної середньої освти; Софія Зборовська та Катерина Крав­чук, учениці 7-А класу Горностаївської школи №1.
- «Автори власних віршів»: Тетяна Навалова, учениця 8 класу Козаче-Лагерського закладу початкової, базової середньої освіти імені Героя Соціалістичної Праці Квакуші М. С.
У холі Палацу діяла виставка твор­чих робіт художників-конкурсантів та «вільний мікрофон» для охочих про­читати власні вірші або твори поетеси.
Наші учасники хоч і не вибороли призові місця, проте приїхали з Хер­сона з масою чудових вражень від конкурсу, від побаченого та почутого. Всі вони стали Дипломантами фести­валю.
IV обласний фестиваль виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмо­тиви» закінчився, залишивши по собі теплі спогади, нові знайомства і неза­бутні враження.

Н. Кравченко, завідувачка Горностаївською бібліотекою для дітей  // Сільські новини. – 2018. – №13 (30 берез.). – С.8.

Олешківці вміють відпочивати

8 Березня людство вшановує жінку: жінку - матір, жінку - кохану, жінку - трудівницю, жінку - берегиню життя на Землі. Тож Новоолешківські бібліотека та клуб теж не стали винятком, а зібрали цього святкового дня охочих, аби вшанувати олешківське жіноцтво. Святкова програма називалася «Бабусині й матусині помічники».
Спочатку діти щиро привітали присутніх зі святом. Були гарні пісні, жартівливі сценки та музична інсценізована гумореска «Сало». Милувало око вбрання дітей, адже хлопці надягли вишиванки, а дівчата традиційні українські костюми. Чудовий дитячий спів тішив та грів душу настільки, що дехто з присутніх жінок не соромився сліз розчулення. Завідувачка клубом Тетяна Бережна провела цікавий конкурс для дітей «Бабусині та матусині помічники». Діти змагалися у вправності, ерудиції. Першість дісталася команді «Веселка». Однак того дня не було переможених - переміг гарний настрій.
Глядачі щиро дякували дітям та організаторам за чудовий відпочинок, а на діток чекав традиційний солодкий стіл. Свято вдалося на славу завдяки постійній ведучій Ользі Степановій, четвертокласникам Максиму Покладу, Софії Кондратюк, Мишку Степанову, третьокласниці Даринці Бондаренко і її п'ятирічній сестричці Віолеті, першокласнику Микиті Лодизі.

Бібліотекар Тамара Кондратюк і завідувачка клубом Тетяна Бережна, Нові Олешки // Сільські новини. – 2018. – №12 (23 берез.). – С.5.

Дорогами чужої війни

15 лютого український народ щорічно віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офі­церам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняний шлях бойових дій в Афганістані та інших країнах.
У бібліотеці села Козачі Лагері бібліотекар та завідувачка будинку культури організувала годину пам'яті «Були ми там, куди нас кликав час», гостем якої став односелець, воїн-інтернаціоналіст Федір Васильович Брень. Він розповів про участь в Єгипетській війні учням школи.
Школярі захоплено слухали розповідь Федора Васильовича про воєнні шляхи та бойових по­братимів, познайомились із фотовиставкою, присвяченою землякам - учасникам бойових дій. Згадали про земляка - воїна-афганця Анатолія Володимировича Богомолова (25.07.1964 -13.06.2003), який був нагороджений Орденом Червоної зірки та медаллю «За відвагу». Вшанува­ли пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
Швидко збіг час цікавої зустрічі. Діти подякували гостю. Захід завершився солодким столом, який профінансувала підприємець Галина Валеріївна Квакуша, за що їй велике спасибі.

Т. Чміль // Сільські новини. – 2018. – №08 (23 лют.). – С.4.

Цікавинки сільської книгозбірні

29 січня, до 100 річчя від дня бою під Кругами, Новоолешківська сільська бібліотека (за участі сільського клубу) підготу­вала й провела історичну годину «Пам'ятаємо героїв Крут». На виставці з однойменною наз­вою пропонували присутнім фото та документальні матеріа­ли, оскільки книг з цієї тематики майже нема. Тривожно миготі­ло полум'я свічок, відбиваючи спалахи блискіток на червоних кетягах калини - ніби то крап­лини крові... Жахали взір чотиригранні багнети. Десятирічна Софійка Кондратюк, виступи якої користуються постійним успіхом у глядачів, читала вірш П. Тичини «На Аскольдовій мо­гилі» та поетичну Молитву.
О, Боже, наш добрий
З високого неба! Молитву сьогодні
Позносим до Тебе. За тих, що боролись
При станції Крути, За нашу Державу
Із ворогом лютим, Що в битві цій впали
В цю зиму криваву... Прийми їх до Себе!
Прийми їх во славу! А нам від цих Триста,
О, Боже, благаєм! -Любові дай вчитись
До рідного краю!
Ведучі Ольга Степанова та бібліотекар Тамара Кондратюк хвилююче розповіли присут­нім про ті буремні незаслужено призабуті часи початку минуло­го століття. Слухачі були різно­го віку - від 5 років до 80-ти - та це не стало на заваді чуттєвій атмосфері заходу: всі чудово розуміли й переймалися почутим.
Хочеться наголосити, що село наше дуже маленьке, але попри все не заростає стежинка до вогнища культури. В музейній кімнаті при бібліотеці частенько збираються одно­сельці за склянкою чаю чи ка­ви, аби взнати щось нове, по­знайомитися з сучасними фо­то альманахами з життя села, переглянути цікаву програму до якоїсь дати, просто по­спілкуватися. В бібліотеці гар­но, затишно, цілорічне раду­ють око вазони з кімнатними квітами. До послуг читачів ба­гато книжкових виставок, те­матичних поличок, виставка ляльок-мотанок, теки з підбір­ками матеріалів на найрізно­манітнішу тематику. Останнім часом серед користувачів біб­ліотеки вагомо зріс попит на періодичні видання. Кожного місяця оновлюється художня література і найбільш затре­буваних тем: жіночі романи та детективи, які люб'язно нада­ють у тимчасове користуван­ня читальна зала та абонемент Горностаївської центральної бібліотеки для дорослих. Звичайно не всі олешківці затяті книгомани. Хтось зазирає до бібліотеки 2-3 рази на рік, хтось активно читає виключно в осінньо-зи­мовий період, та певне коло сельчан читають з дня в день, з року в рік - і без книги вже не уявляють свого життя. До такої категорії належить Ольга Сте­панова, Антоніна Шворак, Лідія Онищенко, Тетяна Булавська, Тетяна Чуча, родини Степанових - Володимир та Наталія, Бондаренко - Володимир та Світлана й інші. За потреби, книги та журнали бібліотекар доставляє додому для тих, хто з певних причин не може діс­татися бібліотеки. Не обділя­ють увагою і наймолодших читачів - до їх послуг казки, оповідання, дитячі енцикло­педії. А ще до послуг користу­вачів постійний Інтернет, який вже не раз ставав у нагоді як учням школи, так і дорослим.

Т. Кондратюк с. Нові Олешки // Сільські новини. – 2018. – №6 (09 лют.). – С.4.

Бібліотечні сторінки

Усі, напевно, знають, що в Горностаївці працює централь­на селищна бібліотека та біблі­отека для дітей. Але, можливо, не всім відомо, що це не прос­то книгосховище, а місце, де можна корисно і приємно про­вести час, підібрати, згідно зі своїми вподобаннями, художню літературу, періодичні видання, ознайомитись з книжковими виставками, завітати на цікаві бібліотечні заходи, відвідати за­сідання клубу «Книгоман».
Протягом першого місяця нового року, бібліотечним об­слуговуванням охоплено 1 300 читачів, з них 590 - користувачі бібліотеки для дітей. Симпатич­ні жіночки-бібліотекарі, які там працюють, допоможуть запов­нити та надіслати електронну документацію, при допомозі Інтернету до державних установ, організують СКАЙП - підключення, зареєструють електрон­ну скриньку, випишуть товар з Інтернет-магазину.
У січні бібліотечні працівники разом з корис­тувачами весело подорожували сторінками зимових книг під час заходу «Зимові візерунки Морозенка», відгадували завдання розважаль­ної вікторини «Новорічна плутанина», мандру­вали народознавчим вернісажем «Від Різдва до Водохреща», здійснили віртуальну мандрівку «Хто? Де? Як? Коли? відзначає Новий рік» із членами клубу «Книгоман».
Не забули і про патріотичне виховання підрос­таючого покоління: ознайомилися з історич­ними подіями 1918 року, вшановуючи пам'ять загиблих юнаків під станцією Крути, під час ін­формаційних годин «22 січня - день Соборності України», «Вічна слава безсмертю хоробрих, які кличуть на подвиг живих», що пройшли у книго­збірні.

Л. Лонська-Галіцька, директор КУ ГСЦБ // Сільські новини. – 2018. – №6 (09 лют.). – С.4.

В новий рік з найкращими сподіваннями

(Закінчення. Початок на 1 стор.)

...До послуг мешканців Червонополянської громади діє бібліотека. Тут панує затишна, трохи таємнича - притаманна лише книгозбірням - ат­мосфера. Читачі частенько заходять поринути у світ друкованого слова.У «клубі любителів книги» найактивніші - школярі та пенсіонери. Діти віддають перевагу фантастиці та книгам із завданнями на ерудицію й кросвордами. Люди поважного віку полюбляють книги воєнної темати­ки, детективи, любовні романи, істо­ричні. Загальний бібліотечний фонд складає близько п'яти тисяч при­мірників художньої, науково-по­пулярної, навчальної літератури та різноманітних наукових посібників. На стелажах можна побачити й твори нових авторів різної тематики. Так, 2017 року центральна районна біблі­отека надала сільській книгозбірні 80 примірників, з-поміж яких 19 - для дітей. У бібліотеці постійно проводяться різноманітні тематичні літе­ратурно-художні заходи. Знайшло­ся місце і народознавчому куточку. На чільному місці - веретено, також розмістилися вишиті рушники, еле­менти одягу та інші яскраві вироби місцевих майстринь.
Приділивши увагу позитивним прик­ладам, які є в культурному житті Червонополянської громади, не можна не сказати про проблеми. Однією з найгостріших є стан матеріально-тех­нічної бази. Бібліотека потребує орг­техніки - комп'ютера та принтера. Ху­дожній керівник Будинку культури, а за сумісництвом бібліотекар, Е. В. Замула, шкодує, що вже декілька років не передплачується для бібліотеки пері­одика, зокрема й «Сільські новини», а газети та журнали користуються попи­том у читачів. Нині актуальне питання - бібліотека не опалюється, що, окрім іншого, негативно впливає на збереження книжкового фонду.

Оксана Савченко // Сільські новини. – 2018. – №2 (12 січ.). – С.8.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031