за 2018 рік
Улюблена бібліотека святкує новосілля!
Жителі мікрорайону «Кристал» та й усі, хто мешкає у східній частині Скадовська, цілими поколіннями відвідують міську бібліотеку-філію. Упродовж багатьох років вона розміщувалась у маленькому приміщенні гуртожитку по вулиці Івана Франка, 23, усього на 32 квадратних метрах. Аж ось заклад офіційно відкрився за новою адресою, у значно покращених умовах.
По вулиці 33-ї Гвардійської дивізії, 1/10 здалеку приваблює увагу яскрава вивіска на фасаді - «БІБЛІОТЕКА». Коли два роки тому місцевій пошті стала непотрібною частина приміщення, бібліотекарі разом з громадськими активістами звернулися до влади міста з клопотанням передати вивільнені квадратні метри для облаштування книгозбірні. А коли питання було вирішено, розпочалися масштабні ремонти та підключення комунікацій, на що пішло чимало часу. Нарешті наприкінці 2017 року бібліотека переїхала за новою адресою, а вчора, 29 березня, відбулося її офіційне відкриття.
Цю подію з фахівцями бібліотечної справи прийшли розділити численні друзі, партнери, діти та дорослі -
Учні 2-Б класу Скадовської загальноосвітньої школи №3 завітали на новосілля до улюбленої бібліотеки одними з перших. |
постійні читачі. Символічну стрічку перед будівлею перерізали міський голова Олександр Яковлєв, радник голови районної ради Сергій Зеленюк та начальник відділу культури Ольга Миронець, і На запрошення завідуючої закладом Людмили Тисленко гості завітали до бібліотеки.
Усі були приємно вражені затишком і просторістю умов, у які
перебралася книгозбірня. Відтепер вона розміщується на 111,7 квадратних метрах. У великій залі вдосталь місця і для книжкових стелажів, і для читання літератури, є навіть куточок для презентації творчих робіт місцевих майстрів. Особливого казково-читального колориту бібліотеці додали малюнки на стінах, які створила молода художниця Анастасія Шушковська. Іншими словами, до такої книгозбірні хочеться приходити знову і знову. Є у цьому заслуга багатьох людей - як очільників влади, так і пересічних скадовчан. Кожен допомагав, чим міг, і поки нове приміщення бібліотеки готувалося до роботи, чимало людей згуртувалися в цій справі, наче одна велика родина. Відкриття бібліотеки перетворилося на невеличке свято з привітаннями, а від Скадовської районної ради колективу комунального закладу «Скадовська централізована бібліотечна система» принагідно було вручено Почесну грамоту за вагомий внесок у розвиток бібліотечної галузі, активну популяризацію книги, сумлінну працю, відданість справі і високі показники у сфері бібліотечного обслуговування. Цього дня також колектив успішно про-звітував про роботу за 2017 рік.
Тетяна Підгородецька. Фото автора. // Чорноморець. – 2018. – №26 (30 берез.). – С.8.
«Україна у вінок вдяглася»
Під такою назвою 14 березня пройшов творчий звіт самодіяльних колективів Красненського сільського будинку культури. У фойє закладу сільський бібліотекар Ольга Кравченко гостинно зустріла оглядову комісію і за давнім українським звичаєм почастувала пиріжками з маком, узваром та смачною кутею, яку готували тут же, в макітрі, учасниці гуртка «Господарочка».
До уваги журі було представлено виставку в форматі фото-звіту про роботу культармійців за весь минулий рік. Велику зацікавленість на виставці викликали роботи Анатолія Левицького з бісеру та ниток. Учасники любительського об'єднання «Витівник» презентували майстер-клас по виготовленню тематичних оберегів із соломи.
А от святкову залу прикрасили композиціями, що відтворювали пори року. Справжньою окрасою сцени став вінок з природнього матеріалу, виготовлений гуртківцями «Витівника» і співзвучний з темою огляду. Переплітаючи між собою в одній тематиці художні номери, учасники огляду відтворили у своїх виступах пори року, що йдуть одна за одною. Кожен номер був тематично костюмований, яскравий та естетичний.
Загалом в огляді взяли участь такі колективи Красненського будинку культури, як жіночій ансамбль «Злагода», вокальний ансамбль «Райдуга», дитячий ансамбль «Краплинки», солісти Владислава Гнатюк, Олександра Івашункіна, Діана Сервуля, Юлія Глазовська, Ольга Фоменко, члени гуртка художнього слова. Показали свою роботу й учні філії музичної школи, що працює у селі Красному.
Завершився огляд музичним твором «А я живу на рідній Україні». Ця пісня спонукала всіх присутніх любити свою країну, край, в якому живеш, бути патріотом своєї держави.
Директор будинку культури Світлана Шафрановська, художній керівник Любов Говорущенко та сільський голова Олександр Пістолетов зробили все можливе, щоб творчий звіт колективів художньої самодіяльності був професійним та видовищним. А підтвердженням цього стали гарячі оплески глядачів та їх щирі емоції.
Колектив Красненського СБК // Чорноморець. – 2018. – №24 (23 берез.). – С.8.
До бібліотеки, як на свято!
Лише півтора роки працює бібліотекарем у Скадовській центральній бібліотеці для дітей Марія Боднарюк, а її вже знають багато дошкільнят, дітей молодшого шкільного віку та їхніх батьків. Часто під час випадкової зустрічі між матусями цих діток можна почути таку розмову:
- Ви йдете у неділю до Марії Сергіївни намайстер-клас?
- Обов'язково! Синочок вже ніяк не дочекається вихідних!
- І ми йдемо! Якраз біжу у магазин канцтоварів - папір для аплікації купити...
Або таке:
- Були у неділю у дитячій бібліотеці у Маші на занятті! Зробили ота-а-а-кенно-го динозавра! Краса!
А останнього разу почула:
- Як? Ви ще не писали про нашу Машу? То напишіть, будь ласка! Моя донечка з великим задоволенням щонеділі біжить до бібліотеки! А все завдяки їй!
Завітавши до Скадовської центральної бібліотеки для дітей, ми дізналися, що за ініціативи молодого бібліотекаря Марії Боднарюк у закладі працює Клуб вихідного дня «У колі друзів». Діти разом читають книжки, переглядають мультики, роблять аплікації, ліплять з пластиліну, малюють та займаються іншими цікавими справами. І часто не самі, а з мамами, татами, бабусями та дідусями! Тут завжди весело і дружньо!
- Я ніколи не мріяла бути бібліотекарем, але завжди хотіла працювати з дітьми, - розповідає Марія - мила, привітна дівчина з добрими очима. - Тож, коли волею долі стала займатися бібліотечною справою,зрозуміла, що книгозбірня і є тим місцем, з якого може розпочатися любов до читання. І в цьому можуть допомогти різноманітні форми спілкування між відвідувачами. Усе розпочалося з того, що у неділю на роботу до бібліотеки я була змушена брати свою донечку Оленку, адже дитсадок не працює, і треба було чимось її займати. Садила доньку за окремий стіл, давала їй папір, олівці, ножиці, клей, і вона виконувала якесь завдання. У цей час до бібліотеки за книжками приходили мами з маленькими дітьми, цікавилися Оленчиним заняттям і... теж сідали поряд щось майструвати! Потім я стала запрошувати цих дітей прийти і наступної неділі. Так за якийсь час у бібліотеці організувався Клуб вихідного дня із символічною назвою «У колі друзів».
- Знаєте, я дуже рада, що можу зацікавити дітей читанням через такий клуб. Діти залюбки слухають цікаву історію, а потім власноруч створюють образи головних героїв, - захоплено розповідає Марія.
- Часто малеча та школярі приходять на малювання чи аплікацію, а йдуть додому... з книжкою та із задоволенням її читають. Такий підхід дуже вдалий, адже популяризує бібліотеку і перетворює її на місце корисного дозвілля. Найближчим часом плануємо до програми клубу додати ще й настільні ігри.
За словами Марії Боднарюк, зараз заняття клубу із задоволенням відвідують кожної неділі дві групи дітей: дошкільнята від 4 до 6 років, об 11 годині, та молодші школярі до 10 років, о 13-й. У найближчому майбутньому у бібліотеці планується відкрити Клуб вихідного дня і для учнів середніх та старших класів. Під час зустрічей старші діти зможуть разом читати та обговорювати популярні видання.
У час стрімкого розвитку комп'ютерних технологій захопити дитину читанням - завдання не просте, її треба здивувати, зацікавити книгою усіма доступними засобами. І приємно, що сьогодні, саме завдяки натхненню, ентузіазму і бажанню бібліотекаря, книгозбірні стають місцем змістовного дитячого дозвілля, де разом веселіше!
Вікторія Мелешко // Чорноморець. – 2018. – №11 (06 лют.). – С.3.