за 2017 рік

Тернистий шлях до свободи
(21 листопада - День Гідності та Свободи)

21 листопада в малій залі культурно-мистецького центру центральною бібліотекою разом із працівни­ками культури для учнівської молоді Чаплинського аграрного ліцею проведено урок політичної свідомості «Тернистий шлях до свободи». Бібліотекар Ірина Міщенко розкрила значення революції. Події в Україні під час Євромайдану 2013-2014 років отримали на­зву Революція Гідності та Свободи. Діючий президент України Петро Порошенко зазначив, що «Україна - це територія гідності і свободи. Під час революції 2004 та 2013 років українці продемонстрували свою єв-ропейськість, гідність, своє прагнення до свободи». Президент України підписав Указ про День Гідності та Свободи, який українці віднині і навіки відзначатимуть 21 листопада.
Серйозне загострення соціально-економічної си­туації, тотальна корупція, згортання демократичних прав та свобод, неможливість розв'язання існуючих
проблем законними методами та демократичними процедурами - чинники, які підштовхнули людей до революційних виступів. Український народ відчув по­требу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, що спромож­на на захист своєї свободи. Шанс на зміни дістався українцям дорогою ціною - ціною людських втрат. Ві­чною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО,.кожен з яких віддав за свої переконання найдорожче - власне жит­тя. Справжніми патріотами своєї Батьківщини навічно залишилися і наші хлопці-земляки, які загинули в зоні АТО. їх подвиг врятував країну. Вони пройшли пекло найтяжчих бойових операцій. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто загинув, захищаючи не­залежність і свободу України: Жарук Дмитро (Асканія Нова), Оліярник Іван (Новонаталівка), Остапчук Ва­силь (Долинське), Шершень Андрій (Хлібодарівка), Сидоренко Іван (Червона Поляна), Лукашик Андрій (Преображенка), Гребенкін Олександр (Хрестівка), Лелеко Василь (Чаплинка). Україна заплатила і про­довжує платити надзвичайно високу ціну за те, щоб Гідність була першою із чеснот українців, нашої полі­тичної еліти. На заході були присутні О.М.Яшний (за­ступник Чаплинського селищного голови), Т.В.Божко. (в.о. начальника відділу культури), О.В.Шаповаленко (директор КЗ «Культурно-мистецького центру»), юна­ки та дівчата ліцею, для яких звучали пісні у виконан­ні Георгія Шаповаленка «Я тебе ненавиджу, війна!» і Анатолія Павлюка «Україна», демонструвався відео-ролик «Україна - Євромайдан». На абонементі кож­ний мав змогу познайомитися з книжковою виставкою «День, що змінив нашу країну». Для кожного українця події Євромайдану стали життєстверджуючим вогнем української нації, Днем Гідності та Свободи.

А.Жовнірчук, в.о. директора КЗ «Чаплинська центральна бібліотека»  // Голос Таврії. – 2017. – №48 (30 листоп.). – С.4.

З любов'ю до рідної мови

Це перлина і твердиня, це оазис і берегиня, це свята Матір і вічно юна квітка, глибина високої духовності і чаша безсмертя рідного народу... Що ж це? Це наша люба, життєствердна, величава українська мова.
Неповторні свята рідної мови завжди приваблюють, зачаровують молодь та учнів Магдалинівської біблі-отеки-філії. 9 листопада в Магдалинівській сільській бібліотеці спільно зі школою проведено свято під на­звою «Велич рідної мови». Жодне свято не обходить­ся без юних активних учнів-читачів. Натхненно, з ве­ликою любов'ю декламували вірші про рідну мову учні 5-7 класів: Циганова Лєра, Рубель Олександра, Дени-сенко Настя, Коваль Ангеліна, Забитовський Богдан. Новохацька Аліна виконала пісню «Червона калина». Учасникам свята було запропоновано мовні ігри, за­гадки. Золотою перлиною були вислови видатних лю­дей про рідну мову. Сільський бібліотекар Кузьменко Любов Федорівна презентувала книжкову виставку «Ти вічна, мово, щира та жива» і прочитала власний вірш «Рідна мова».
Такі заходи збагачують душу та розум, виховують у нового покоління любов до рідного краю і мови, по­чуття патріотизму, гордості, що ми - українці і несемо відповідальність за кожне слово і вчинок.

Л.Кузьменко, завідуюча бібліотеки-філії с.Магдалинівка   // Голос Таврії. – 2017. – №46 (16 листоп.). – С.4.

28 жовтня - день визволення України від нацистських загарбників

73 роки відділяє нас від тих днів, коли Україна була звільнена від фашистських загарбників. Та скільки б не пройшло років і десятиріч, ми завжди будемо звер­татися до тих історичних подій, що знаменують пере­могу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством. Друга світова війна, воєнні дії якої велися на території 40 країн, коштувала люд­ству 67 мільйонів життів. Україна опинилася в епіцен­трі війни вже у вересні 1939 року. Ущент чи частково було зруйновано понад 700 великих міст та 28 тисяч сіл. Щонайменше 5 мільйонів українців загинуло у цій бійні, 2,4 мільйони було вивезено для примусової пра­ці до Німеччини.
Корінний перелом у Другій світовій війні приніс укра­їнським землям визволення від німецько-фашист­ських загарбників. Перемога під Сталінградом у лю­тому 1943 року, розгром німецьких військ у Курській битві, самовіддана праця мільйонів у тилу під гаслом «Все - для фронту, все - для перемоги» створили необхідні передумови для наступу Червоної армії по всьому фронту. Відкрилася можливість для оволодін­ня Лівобережною Україною. Забезпечивши чисельну перевагу над ворогом, війська колишнього СРСР про­сувалися на захід, витісняючи нацистських загарбни­ків з України. Уже 18 грудня 1942 року було звільне­но перший український населений пункт - с.Півнівку Луганської області. До лютого 1943 року ворога було вигнано із значної частини Донбасу і Харківщини. Ве­лику роль в очищенні українських земель від фашистської скверни відіграло форсування Дніпра (вересень - листо­пад 1943 року). 6 листопада 1943 року наші війська оволоділи столицею України - Києвом. Правобереж­на Україна була звільнена від гітлерівців в ході Кор-сунь-Шевченківської та Рівненсько-Луцької операцій (січень-лютий 1944 року). У травні 1944 року було визволено Крим, а 27 червня 1944 року - м.Львів. На початку жовтня 1944 року територія України була повністю звільнена від окупантів, а наприкінці цього місяця війська 4-го Українського фронту вигнали во­рога із Закарпаття. Для звільнення української землі з січня 1943 по жовтень 1944 року було проведено 11 стратегічних і 28 фронтових операцій. 680 діб тривала безпрецедентна битва за визволення України. Україн­ська земля захлиналася кров'ю - і своєю, і ворожою. Середньодобові втрати,, коли бої досягали найбільшо­го напруження, становили 68 тисяч чоловік.
При звільнені України наші захисники покрили себе невмирущою славою. Вони здійснили тисячі подвигів, ризикуючи, а часто і віддаючи своє життя в ім'я сво­боди. Так, наприклад, під час боїв за Житомирщину подвиг героїв Бреста повторив в кар'єрах Коросте­ня екіпаж лейтенанта В.Вейсера. Небувалий випадок стався з екіпажем танку 112-ї танкової бригади під ко­мандуванням В.Єрмолаєва. У бою поблизу с.Заньки Житомирської області його машина підбила шість во­рожих танків, зокрема два «тигра». Але інший німець­кий танк підбив Т-34. Тоді командир повів палаючу ма­шину на таран «тигра» - загинув весь екіпаж. Всі вони посмертно були удостоєні звання Героя Радянського Союзу. На завершальному етапі визволення України подвиг повітряного тарану М.Гастелло повторили 52 льотчики-українці, а подвиг О.Матросова, який під час атаки закрив своїм тілом амбразуру ворожого дзоту, повторили 25 українських воїнів. У битві за Дніпро близько мільйона загиблих, переважна більшість із них українці. Понад 2 тисячам українців Битви за Дні­про присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Воїни-українці брали активну участь і в боях за визволен­ня інших країн і здійснення повного розгрому фашист­ської Німеччини. Так, лише при штурмі Берліна звання Героя Радянського Союзу отримали 108 українців із 589 радянських солдат і офіцерів, які були удостоєні цієї нагороди за Берлінську операцію.
У спільну боротьбу з нацистською Німеччиною і її союзниками Україна внесла величезний вклад. На фронтах і у фашистському тилу загинув кожний п'ятий житель країни. Серед вищих офіцерів, коман­дуючих фронтами й арміями було чимало україн­ців. Найвідоміші з них - А.Єременко, С.Тимошенко, Р.Маліновський, П.Рибалко, Н.Ватутін. Ратний подвиг багатьох українців відзначений вищими нагородами. Та найвища нагорода для визволителів є пам'ять люд­ська, збереження миру, відновлення української неза­лежності і суверенітету в непевні часи сьогодення.

А.Жовнірчук, в.о. директора КЗ «Чаплинська центральна бібліотека»  // Голос Таврії. – 2017. – №44 (02 листоп.). – С.3.

Річниця визволення Чаплинського району від нацистської Німеччини

Час невблаганно віддаляє нас від священного дня для жителів Чаплинського району. 31 жовтня виповнюється 74 роки від того часу, коли наш край назавжди був звіль­нений від нацистських загарбників.
Мирна творча праця жителів Чаплинського району у вересні 1941 року перервана фашистською Німеччиною. З перших днів війни сотні чаплинців добровільно пішли на фронт. Багато жителів приймали участь у будові обо­ронних споруд і одночасно з подвійною енергією працю­вали в колгоспах, радгоспах, МТС, щоб забезпечити вої­нів всім необхідним.
4296 чоловіків у віці від 19до 45 років пішли визволяти Батьківщину, а жінки, старі та підлітки замінили їх на тру­довому фронті.
28 червня 1941 року жінки звернулися до всіх жителів району із закликами боротися за урожай, працювати на ділянках виробництва, кріпити нашу оборону.
12 вересня 1941 року нацистські загарбники захопили Ча-плинку. Окупанти пограбували колгоспи, а цінне майно, ін­вентар та продовольство вивезли до Німеччини та Румунії.
За роки тимчасової окупації фашисти по-звірячому закатували та розстріляли 352 жителя Чаплинки і сіл району. 27 травня 1942 року сюди прибули гестапівці з Каховки і знищили 12 чоловік. Через два дні вони зааре­штували вчительку В.І.Горбачову з трьома малолітніми дітьми і розстріляли на околиці с.Преображенка. На ка­торжні роботи до Німеччини окупанти насильно вивезли 1996 чоловік молоді.
Та як би не біснували нацистські загарбники, час роз­плати наближався.
31 жовтня 1943 року українська армія визволила Чаплинку. Першими ввійшли до села бійці роти протитанкових рушниць під командуванням В.П.Сотникова й танковий екіпаж М.Ф.Баранова, де механіком-водієм був чаплинець І.Г.Куліш, розвідник наш земляк А.Г.Лелеко, командир саперного полку Д.М.Гришко, кавалерист І.Є.Москвітін, який довгі роки після війни проживав у Чаплинці. В бою за Чаплинку особливо відзначився кавалерійський ес­кадрон капітана О.К.Дорохіна. Взимку 1943-1944 років біля Чаплинки базувався аварійний полк, льотчики якого завдавали ніщівних повітряних ударів по гітлерівських транспортних літаках. Активну участь у боротьбі проти німецьких загарбників брали й уродженці села. За виявле­ний героїзм на фронтах Другої світової війни близько 500 чоловік нагороджено орденами і медалями.
У нашому районі свято бережуть пам'ять про тих, хто віддав своє життя в боротьбі за свободу та щастя народу, В їх честь названі вулиці, школи, збудовані меморіали, обеліски, установлені пам'ятні знаки. На території району є 53 пам'ятника бойової слави, 33 воєнні захоронення, в тому числі 27 братських могил.
Ціна перемоги велика і трагічна. Наш священний обов'язок - свято берегти пам'ять про тих, хто ціною свого життя відстояв Чаплинський район. Сьогодні найголовніше для життя народу - це збереження миру і процвітання дер­жави. Час тривожний і непередбачений. Тому нам потрібно свято берегти пам'ять, цінити кожний мирно прожитий день та бути готовими не допустити ворога на нашу землю.
Використані джерела: Історія міст і сіл України, Херсон. обл. 1983р.; Книга пам'яті України, Херсон.обл., 6т, 1995 р.

Н.Чиркова, методист КЗ «Чаплинська центральна бібліотека»  // Голос Таврії. – 2017. – №43 (26 жовт.). – С.8.

Першокласники в чарівному царстві книжок

Першокласники - гомінкий «народ». Все, що оточує їх, стає пізнавальним та незабутнім. Малечі все цікаво. Нещодавно, напередодні свята бібліотек, учні 1-А класу ОЗ НВК «Чаплинська школа-гімназія» разом зі своєю вчителькою Т.І.Фурман та батьками побували в культурно-мистецькому центрі селища Чаплинка, де гостинно відчинила перед ними двері дитяча бібліотека.
На пізнавально-оглядовій екскурсії під назвою «Чарівне царство книжок», ді­тей чекали бібліотека­рі Людмила Іванівна Шемчук та Лідія Пав­лівна Бугайова, які завжди раді своїм від­відувачам.
Маленькі першо­класники вперше заві­тали в чарівну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дити­ну байдужою. Тут їх зустріло розмаїття ці­кавих, яскравих книг, газет та журналів. Но­венькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. Книг тут, звісно, не бракує - енциклопедії, казки, оповідання, довідники, хрестоматії. Людмила Іванівна ознайомила дітей з книжковими виставками, абоне­ментом і читальним залом. У своїй розповіді вона зазначила, що книга в житті люди­ни має величезне значення. І хоча інформаційними лідерами для дітей є телевізори та комп'ютери, проте книга була і залишається головним джерелом інформації та знань. А якщо діти хочуть дружити з книгами, необхідно бережливо ставитися до неї і тоді вона розповість багато цікавого. Першокласники познайомилися з прави­лами користування бібліотекою та книгою. З цього дня вони носитимуть почесне звання - ЧИТАЧ. Весело та радісно було в цей день у бібліотеці, адже на них чекали казкові герої книг з літературної вікторини «Впізнай мене». Діти відгадували ребуси та загадки, отримуючи при цьому фішки за правильну відповідь. По закінченню піз­навальної вікторини кращими знавцями героїв казок стали Жекова Аріна, Мануйло Ілля та Ващенко Кирило. Вони отримали в нагороду дитячі книжечки. Активно від­гадували загадки Рогальська Марія, Бутенко Марія, Савченко Анастасія, Щербакова Вікторія, Білий Матвій, Карпов Михайло, Міхашан Анастасія.
Не менш цікавим було знайомство дітей з комп'ютером та вільним доступом до мережі Інтернет. Бібліотекар Л.П.Бугайова ознайомила дітей із правилами користу­вання Інтернет-центром та показала дітям відеофільм «Як до нас прийшла книга?» Бібліотекарі дозволили першокласникам заглянути на полички, де їх чекають друзї-книжки. Дуже захоплюючою була подорож в чарівне Царство книжок. В конкурсах себе активно проявили: Єва Литвиненко, Вікторія Городиська, Дарина Гілевич, На-зар Крамаренко, Марія Ніколенко, Карина Ревуцька та Олександра Ревуцька, Марко Синюков, Катерина Суздальцева та Денис Шарко.
Екскурсія пройшли жваво та цікаво. Емоційна розповідь бібліотекарів, слайд-шоу та відеоуривки на екрані - все це ще довго обговорювали учні, які відвідали бібліотеку.

Т.Фурман, вчитель початкових класів ОЗНВК «Чаплинська школа-гімназія» // Голос Таврії. – 2017. – №41 (12 жовт.). – С.3.

Всеукраїнський день бібліотек - свято книги і читача

Бібліотека... Давня і вічно юна оселя людського розуму, це ці­лий світ, відкритий кожному, хто любить книгу. Бібліотека - це ве­личезний книжковий храм, джерело ідей, скарбниця думки що освітлює стежку нам у майбутнє. Адже, книга - ключ до знань книга - дзеркало життя. У стародавні часи на землі не було кни­жок, але потреба записувати змусила людину придумати знаки письма: малюнки, букви, ієрогліфи. Згодом людина створила книгу, яка теж була різна: папірусний згорток і глиняна табличка,  дерев'яна дощечка і берестяна смужка. Давним-давно людина почала збирати книги. Багаті правителі вважали за свій обов'язок і честь мати при своїх палацах бібліотеки. Сьогодні тяжко уявити сучасне життя без бібліотек, куди кожен із на мпже прийти, щоб отрмати необхідну інформацію, поспіл­куватись, долучитись до світових духовних багатств. Кожний від­відувач може отримати в бібліотеці душевний спокій, моральне оновлення, книжки улюблених авторів. Саме бібліотекар радо зустріне, допоможе в пошуках істини, підбере потрібну книгу вгамує спрагу думки, дасть пораду. В діяльності бібліотек осо­бливе місце посідає популяризація книги та читання. Важливою функцією бібліотек є проведення культурно-мистецьких заходів, презентації нових книг, благодійних акцій, курсів, фестивалів, читацьких марафонів, правоосвітніх та національно-патріотичних ігор, пов'язазаних з викликами часу. Світ невпинно трансфор­мується,  роль бібліотеки - також. Ми прагнемо бути сучасними сповнені творчих ідей. Наша бібліотека має змогу задовольними сучасною .нформацією найвибагливішого читача.  Сучасні інформаціині технології з використанням вільного доступу до Інтернет - одне з досягнень нашої бібліотеки, і це все для якісного задово­лення Інформаційних потреб всієї громади.      
Колектив комунального закладу «Чаплинська центральна бі­бліотека» відзначив Всеукраїнський день бібліотек разом з при­хильниками книги та читання. Перший заступник голови селищ­ної ради Яшнии Олег Миколайович побажав особливих успіхів в просвп-ницькій діяльності бібліотек, відзначив грамотами кращих бібліотекарів громади. Від активних читачів та шанувальників читання Наталії Арсеньєвої, Харченка Анатолія звучали слова вдячності за культурне, змістовне обслуговування в нашій бібліотеці. Для всіх бажаючих мешканців громади бібліотеки завжди відкриті для вирішення проблемних питань, духовного збагачення, приємного відпочинку. 

А.Жовнірчук, в.о. директора КЗ «Чаплинська центральна бібліотека» // Голос Таврії. – 2017. – №40 (05 жовт.). – С.3.

Село моє, для мене ти єдине!

Щорічно за традицією 8 вересня мешканці села Новонаталівка відзначають День села. Саме в цей день з'їзджаються до свого рідного куточка люди, які тут на­родилися, виросли, відчули справжню материнську лас­ку та турботу, цінні поради батька. Глибоко символічно те, що День села проводиться у день храмового свята нашої церкви - великомучеників Адріана і Наталії, які є покровителями Новонаталівки. Цьогоріч прихожани дуже активно готувались до свята: зробили ремонт та впорядкування території храму. ТОВ «ТД «Долинское» виділило продукти для проведення обіду. Багато ново-наталівців приносили кошти та необхідні речі для церк­ви, допомагали ділом. Низький уклін їм за це!
Святкування розпочалось із святочного богослужін­ня у церкві, яке проводили благочинний отець Іоан, протоієрей Богдан, протоієрей Георгій. Після літургії всіх прихожан та гостей було запрошено на святковий обід, який організував церковний комітет за допомогою небайдужих жителів села та приватних підприємців І.В.Кужеля, В.В.Степанчук, М.Д.Рощинського.
Готували страви вправні господарочки Світлана Ти-хонюк, Віра Сташків, Ганна Оліярник, Валентина Ше­лест, Людмила Романенко, Ірина Марчук, Марія Шев­чук, Олена Пилюта, Тетяна Радзієвська, Любов Трофи-мович, Алла Фурса. Всю важку роботу взяли на себе Микола Рубель та Василь Мушинський.Всі присутні зійшлися на думці, що тільки новонаталівські господині можуть готувати такі смачні страви!
А на стадіоні відбулися змагання, присвячені Дню села. Спортивне дійство організували голова гро­мадської організації «Новонаталівська громада» А.В.Квятковський та учитель фізкультури Новоната-лівеької ЗОШ А.В.Галузинський. За перемогу у змаганнях із волейболу боролись три команди - дві команди с.Хрестівка і команда с.Новонаталівка. Перемогу отри­мали гості - команда Хрестівської ЗОШ.
У футбольному турнірі місця між командами розпо­ділились так: 1 - команда Новонаталівки «Нива», 2 -команда с.Долинське, 3 - команда с.Хрестівки. Дирек­тор ТОВ «ТД»Долинское» В.В.Хвостов виступив спон­сором спортивного свята: всіх учасників нагороджено грамотами та грошовими подарунками.
Святкування продовжили у Будинку культури.
Із теплими словами до своїх односельців зверну­лась в.о.старости Ірина Сергіївна Хименюк. Вітаючи односельчан зі святом, Ірина Сергіївна подякувала тим людям, які небайдужі до проблем громади та беруть активну участь у житті села, зокрема, тим, хто допома­гав у підготовці до святкування. Також побажала селу розквіту, міцного здоров'я та добробуту громаді, наго­лосивши, що такі свята дають людям надію на краще життя і спонукають вірити в себе і у свої можливості.
Ведуча свята Світлана Жигула майстерно вела дій­ство. Тішили присутніх музичні номери у виконанні со­лістів Тетяни Власової, Наталі Кальченко, Алли Фурси, Тетяни Єрохиної, юних танцюристів танцювального гур­ту дитячого садка «Сонечко» під супроводом музичного керівника Н.Я.Виродової, вокального гуртка «Дзвіно­чок», танцювальних гуртків «Забава» та «Лілея». Міс­цева поетеса, наша гордість, Марія Лисенко прочитала чудового вірша про рідне село. Директор БК Алла Спиця звеселила глядачів смішними гуморесками.
Але що ж то за свято без доброго сусіда! Привітати з Днем села завітали до нас артисти Шевченківського Бу­динку культури - наші добрі друзі і сусіди. Відомий на увесь район поет Володимир Шевченко декламував чу­дові вірші, а аматорський колектив « Мрія» зірвав бурхли­ві оплески та овації за виконання своїх пісень та танцю.
За вагомий внесок в розвиток культури в нашому селі грамотами були нагороджені директор Будинку куль­тури А.В.Спиця.художній керівник Н.Я.Виродова та всі гуртки Будинку культури. За вклад у розвиток села був нагороджений грамотою голова громадської організації «Новонаталівська'громада» А.В.Квятковський.
Після концерту була святкова дискотека під відкри­тим небом. Перед Будинком культури під запальні ме­лодії у танці кружляли люди різного віку: вони святкува­ли День Новонаталівки. Свято закінчувалось, та людям не хотілося розходитись по домівках, адже позитивні емоції і радість переповнювали кожного, хто завітав цієї погожої днини в Новонаталівку.

О.Яремчук, бібліотекар Новонаталівської сільської бібліотеки // Голос Таврії. – 2017. – №37 (14 верес.). – С.4.

На фінішній прямій

Вже скоро рік, як Чаплинська коман­да «Веселі туристи» - учасники проекту «Обласний профіквест "В долонях степу і Дніпра"- активно включилась в роботу по виявленню туристичне привабливих об'єктів нашого району. Цікава робота захопила і згуртувала дітей - учнів 8-Б класу Чаплинської спеціалізованої шко­ли І-ІІІ ступенів, допомогла побачити ра­йон іншими очима, відкрити для себе ар­хітектурні пам'ятки, музеї, про які раніше й не чули, та просто гарні місця, зелені садиби, які так і манять до себе на відпочинок.
Деякі об'єкти так вразили профіквестівців, що вони вирішили повторно від­відати їх, щоб більш детально познайо­митися з цікавими експонатами. Тому на весняних канікулах члени команди ще раз побували в багатому на унікальні місця селі Григорівка, а саме: в домаш­ньому музеї пана Павла Робака.
Та після такого пізнавального етапу ро­боти розпочався не менш цікавий. «Ве­селі туристи» спільно з педагогами шко­ли розробили емблему своєї команди, яка стала їх візитною карткою. Цю емблему вони розмістили на різноманітній рекламній продукції-календариках, закладинах, чашках, магнітах, вітальних листівках з краєвидами рідного краю, буклетах тощо. Виготовити сувеніри дітям також допомагали працівники Чаплинського культур­но-мистецького Центру (методист якого Раїса Демчишина провела майстер-клас по виготовленню ляльки-травниці), Будинку творчості дітей та юнацтва (майстер-клас по виготовленню ляльки-оберегу провела Тетяна Говорун, заступник дирек­тора). Директор Будинку творчості дітей та юнацтва Тетяна Василівна Клімова до­помогла учасникам команди виготовити сувеніри з гіпсу із зображенням зоопарку Асканія-Нова та тварин, які там проживають.
Наступним подарунком від «веселих туристів» для гостей району стануть магні­ти із зображенням цікавих місць нашої місцевості, а саме: краєвидів смт.Асканія-Нова, Лемурійського озера тощо.
Також профіквестівці створили відеоролики, що рекламують екскурсійний марш­рут команди по найцікавішим об'єктам Чаплинського району.
Ще один із важливих етапів роботи - це складання докладної екскурсії за влас­ним маршрутом. Діти намагалися якнайцікавіше розповісти про всі дива, на які так багатий Чаплинський район, обрали найбільш ерудованого учасника команди на роль гіда-екскурсовода та зробити повний відеозапис екскурсії. Це був не легкий, але дуже цікавий, творчий процес.
Робота учасників проекту надзвичайно багатопланова. Нещодавно профіквес­тівці провели масштабну піар-кампанію для учнів Чаплинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, познайомили дітей різних вікових груп з цікавими туристични­ми об'єктами нашого району і роздали дітям промоційні матеріали, зроблені сво­їми руками, які рекламуватимуть наш район та об'єкти, привабливі для туристів. Ми впевнені, що ця кампанія допомогла всім присутнім на заході більше дізнатися про свій рідний край, про цікаві місця, де варто побувати, та історичні пам'ятки, з якими варто познайомитися.
А попереду - фінальний захід, де команді «Веселі туристи» необхідно буде пре­зентувати всі свої напрацювання, весь безцінний багаж, зібраний за рік наполегли­вої роботи. Тож, побажаємо їм удачі та незабутніх вражень!

Л.Бугайова, провідний бібліотекар Чаплинської центральної бібліотеки // Голос Таврії. – 2017. – №17 (27 квіт.). – С.4.

Тиждень дитячого читання

Кожного року в перший місяць весни в усіх бібліо­теках України проходять Тижні дитячого читання. Ось і в цьому році провідний бібліотекар центральної бібліотеки, що працює з дітьми, спільно з шкільними бібліотекарями Чаплинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів провели низку різноманітних заходів для дітей різного шкільного віку.
У дитячій бібліотеці було організовано книжкові виставки: виставку-портрет «Добрий чародійник Леонід Глібов»; виставку-рекламу «Найкращий де­тектив»; виставку-презентацію «Казки розкривають свої таємниці»; виставку-знайомство Класний «Од­нокласник» і не тільки» та виставку-пропозицію «Ти тваринок полюбляй і казки про них читай».
Для наймолодших, учнів 2-А класу, було проведено мульт-вікторину «Із книги - на екран». Після демонстра­ції уривку з мультфільму діти повинні були дати назву казки, по якій було знято мультфільм. Малюки із задово­ленням дивилися екранізації відомих казок та з легкістю відгадували їх.
Учні 3-Б класу прийняли активну участь у грі-конкурсі «Чарівну скриньку відкривай, в чарівну казку завітай». Розгорілося запекле змагання між учасниками команд «Чарівники» та «Котигорошки», які повинні були відгадати автора та назву творів українських і зарубіжних письмен­ників. Наприкінці було проведено окремий конкурс для капітанів. Капітан команди «Чарівники» Семенов Максим, одягнений в костюм Вовка, показав непогані знання ка­зок, а капітан команди «Котигорошки» Комарова Тетянка, одягнена в костюм Лисички, правильно назвала багато творів і отримала разом з найактивнішими учасниками Цибульсько Крістіною та Царюком Іллюшею сувеніри на згадку. На завершення гри діти повинні були назвати яко­мога більше казок, героями яких є Вовк та Лисичка. І з цим завданням учасники заходу з легкістю впоралися.
Для учнів 4-В класу підготовлено і проведено огляд-рекламу «Періодична карусель». Учасники заходу познайомилися з періодичними виданнями дитячої бібліо­теки, які будуть цікавими саме для їхнього віку.
Активними учасниками літературного портрету «Добрий чародійник Лео­нід Глібов» стали учні 5-Б класу. Вони познайомилися з цікавими фактами з біо­графії всесвітньо відомого байкаря, подивилися відео кліпи, де діти з різних куточ­ків України читають байки Глібова та мультфільм, знятий за байкою «Бджола і муха», зміст якої дуже перекликається із сьогоденням. А далі учасники літературного портрету із задоволенням розповіли байки поета, які їм найбільше по­добаються.
Інформаційний калейдоскоп «Година розгаданих та не­розгаданих таємниць» був підготовлений і проведений для учнів 7-Б класу. До уваги учасників була представлена ви­ставка книг, де розповідається про різноманітні загадки іс­торії та чудеса світу. Під час заходу діти познайомилися з найпотаємнішими подіями та загадковими явищами, яких так багато у світі, з архітектурними шедеврами та дивовиж­ними істотами, що населяють нашу землю. Після заходу до дитячої бібліотеки завітало багато бажаючих, щоб взяти книги, представлені на виставці. А це означає, що захід не пройшов марно, а зацікавив читачів і долучив їх до читання. Учні 9-их класів взяли участь у заході «Карнавал літера­турних героїв». Це було яскраве костюмоване свято. Учні 9-А класу показали уривки з творів відомих зарубіжних письменників. А потім присутні взяли участь у вікторині по творах українських та зарубіжних авторів. Найактивніші були нагороджені пам'ятними медалями на згадку.

Л.Бугайова, провідний бібліотекар Центральної бібліотеки по роботі з дітьми // Голос Таврії. – 2017. – №16 (20 квіт.). – С. 8.

"Книгоманія-2017" в Чаплинській центральній бібліотеці

24 березня 2017 року в читальній залі Ча­плинської центральної бібліотеки відбувся II етап обласного конкурсу на звання найкращого читача 2017 року «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини». Завдання Конкурсу: вироблення у дітей навичок самостійної робо­ти з книгою, критичного аналізу, осмислення та творчої інтерпретації прочитаного, популя­ризація надбань української сучасної дитячої літератури та привернення уваги суспільства до проблем дитячого читання.
Вчителі шкіл, бібліотекарі сільських та шкільних бібліотек Чаплинської територі­альної громади підготували дітей для учас­ті у Конкурсі на звання найкращого читача. У Конкурсі взяли участь дев'ятеро учнів 6-7 класів. Членам журі (Яшний О.М. - заступник голови селищної ради з гуманітарних питань, БожкоТ.В. - в.о. начальника відділу культу­ри, Довбня Т.Г. - методист з виховної роботи відді­лу освіти, молоді та спорту Чаплинської селищної ради, Жовнірчук А.Л. - в.о. директора Чаплинської центральної бібліотеки) було нелегко визначити кращого з кращих читачів, бо учні продемонструва­ли своє прагнення читати якнайбільше і, головне, своє бачення прочитаного.
Переможцем серед учнів 6-х класів стала Степанова Анастасія, учениця Першокостянтинівської ЗОШ I-III ст. (керівник Воловець Л.В., бібліотекар сільської бібліотеки), серед учнів 7-х класів перемо­жець - Шевченко Люба ( Чаплинська спеціалізована школа І-ІІІ ст). Лауреатами Конкурсу є учні: Горстка Анна (Червонополянська ЗОШ І-ІІІ ст.), Рубель Олек­сандра (Магдалинівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Назарова Вікторія (Чаплинська спеціалізована школа І-ІІІ ст.), Концеварова Влада (Скадовська ЗОШ І-ІІІ ст), Мокруш Віолета (Першокостянтинівська ЗОШ І-ІІІст.), Дону Андріана (Балтазарівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Смульська Нонна (Преображенська ЗОШ І-ІІІ ст).
Діти демонстрували свою начитаність, вміння аналізувати прочитане, аргументувати власну дум­ку про твори сучасних українських авторів та роби­ти висновки. Переможці II етапу мають право брати участь у III етапі конкурсу на звання найкращого читача 2017 рику «Велика книга читацьких рекор­дів Херсонщини». Тож, побажаємо шанувальникам дитячих книг нових успіхів та читацьких рекордів.

А.Жовнірчук, в.о.директор Чаплинської центральної бібліотеки  // Голос Таврії. – 2017. – №14 (06 квіт.). – С. 4.

Є поети для епох! І це - Ліна Костенко

У Чаплинському культурно-мистецькому Центрі до Дня народження Л.Костенко відбулося справжнє свя­то поезії та виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви», підготовлене бібліотекарями центральної бібліотеки.
Бажаєш книгу-музику, книгу-живопис, книгу як сво­боду людських почуттів - відкрий поезію Ліни Костен­ко та впусти книгу в серце. Чарівний світ поезії Ліни Костенко захопив учасників І відбіркового етапу III об­ласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмо­тиви». Читці, вокалісти, автори віршів, художники - всі без винятку були під впливом магічного вірша, «не­розгаданого чуда» поезії Ліни Василівни Костенко. Поетичні перлини мудрості неперевершеної творчості Ліни Костенко показують істинні шляхи добра, мобі­лізують волю, додають сили протистояти злу, актив­но формують моральні переконання. Говорити по­етичним словом Ліни - означає говорити про святість душі, її гідність, про ідеали добра, істини й краси, про нездоланність правди і необхідність боротьби за неї. Учасники в кількості 29 чоловік в різних категоріях де­монстрували рівень виконавської майстерності, влас­ну творчу неповторність та новизну художніх рішень. У фестивалі взяли участь учні шкіл, аграрного ліцею, бійці 57-ї окремої механізованої бригади та інші пред­ставники від об'єднаної громади. В залі панувала чарівна атмосфера дивовижної поезії, наповненої ви­сокістю духу та мудрості. Нелегко було членам журі серед учасників визначити найкращих і ними стали: в категорії «читці»: Дербаші Ісмаіл (Першокостянтинівська ЗОШ) нагороджений дипломом І ступеня, дипломом II ступеня нагороджена Луценко Анна (уче­ниця НВК «Чаплинська школа-гімназія»), Яшна По­ліна (учениця Чаплинської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів) - дипломом III ступеня за високу виконав­ську майстерність. Продемонстрували високий рівень виконання в категорії «вокалісти» Старушко Володи­мир (Чаплинський ПАЛ) та Мосійчук Ольга (Чаплин­ська спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів), які нагородже­ні дипломами. В категорії «художники» представляли свої роботи Семенчук Наталія (вихователь дитячого садка с.Балтазарівка), учениці Магдалинівської ЗОШ Реброва Юля та Реброва Лєра за творами Ліни Кос­тенко. Творчі здібності продемонструвала авторським віршем Постоюк Анастасія зі Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Усі учасники відзначені дипломами та гра­мотами.
Свято поезії закінчилось та учасники не бажали роз­ходитись, бо були захоплені чарівністю творчості Ліни Костенко і переконані, що «поезія Ліни Костенко - це завжди неповторність, це якийсь безсмертний дотик до душі».
23 березня 2017 року переможці 2-го етапу щорічного обласного фестивалю виконавської майстерності «По­етичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмо­тиви» взяли активну участь у обласному фестивалі.
У номінації «Читці» взяли участь: Дербаші Ісмаїл - П-Костянтинівська ЗОШ; Луценко Анна - НВК «Ча­плинська школа-гімназія»; Яшна Поліна - Чаплин­ська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів.
У номінації «Автори віршів» взяли участь: Костюк Анастасія - Скадовська ЗОШ; Голуб Олександра - Скадовська ЗОШ.
У номінації «Вокалісти» взяли участь: Мосійчук Ольга - Чаплинська спеціалізована школа І-ІІІ ст.; Старушко Володимир - Чаплинський ПАЛ.
У номінації «Художники»» взяли участь: Реброва Лєра - Магдалинівська ЗОШ.; Реброва Юлія - Магдалинівська ЗОШ.; Семенчук Наталя - с. Балтазарівка.
Усі учасники отримали у м. Херсоні Дипломи Лау­реатів фестивалю.
Ольга Мосійчук (номінація «Вокалісти») підкорила журі своїм чудовим виконанням пісні «Осінній день» на слова Л.Костенко і посіла 2 місце в Обласному конкурсі, а Яшна Поліна (номінація «Читці») отримала приз глядацьких симпатій за майстерне виконання вірша. Оби­дві дівчинки з честю виступили на Гала-концерті і були нагороджені бурливими оплесками від присутніх у залі.

А.Жовнірчук, в.о. директора КЗ «Чаплинська центральна бібліотека»  // Голос Таврії. – 2017. – №13 (30 берез.). – С. 4.

Жіночий день у Першокостянтиніському СБК

Весна - пре­красна пора року. З її першим подихом при­ходить до нас чудове жіноче свято -  8 Березня. Цей день несе у світ ніжність і красу, адже усе найдорожче, що є у житті - щастя, радість, надія, ко­хання - пов'язане з жінкою. Саме прекрасна половина людства наповнює будні яскравими фар­бами, спонукає до шляхетних вчинків і добрих справ. У день жіночого свята, 8 березня, у Першокостянтинівському сільському Будинку культури відбувся святковий концерт "Мелодії весни».
Не дивлячись на те, що заклад багато років не працював, зібралась група ініціативних та творчих людей, які сподіваються своїми силами та за допо­могою Олексія Фаустова, голови Чаплинської селищної ради, до якої увійшло наше село, відродити добру славу нашого Будинку культури, радуючи одно­сельців хорошими святами та заходами, що дасть можливість людям культур­но відпочити та поспілкуватися після тяжкої сільської праці, а також розвивати свої творчі здібності молодим та дорослим артистам-аматорам.
Розпочали свято наймолодші учасники - учні 2-3 класів Першокостянтинівської ЗОШ таночком «Натхнення», викликавши позитивні емоції у глядачів. До того ж, глядачі вперше побачили оновлений інтер'єр сцени, виконаний у синьо-жовтих кольорах, який став набагато яскравішим та теплішим.
Всім жінкам, які завітали на свято, наші самодіяльні артисти подарували прекрасний весняний букет привітань та пісень. Теплими оплесками зустрі­чали маленьких зірочок: Маврову Діану, Луківську Аліну, Омельянову Марію та співаків із досвідом: Михальо Ілону, Сабій Маргариту, дует у складі Затуливітра Івана та Ткачука Артура, Черненко Ірину, Затуливітер Тетяну та дует багатодітної мами Луківської Наталії і її донечки Софії з неймовірно ніжною піснею «Все зто сбудется».
Для жінок у цей день особливо приємно отримувати вітання від сильної полови­ни людства, тому свято вели справжні чоловіки, бійці 57-ї окремої механізованої бригади Божик Олександр та Дубко Владислав. Бійці цієї бригади давно дисло­куються на території нашого села, тож вони вирішили поздоровити жінок та дівчат Першокостянтинівки з цим весняним святом: співали пісні про кохання (Іванчук Микола «Я не устану любить тебя»), про маму (Воронюк Василь та Карнатович Василь «Мама»), про козаків-охоронців рідної землі (Воронюк В., Карнатович В. та Іванчук М. «їхали козаки», «Плот») Місцева аудиторія віддячила бійцям щирими, гучними оплесками та гарним весняним настроєм. Особлива подяка звукооператору Мазуру Олександру, бійцю цієї ж бригади, який протягом концерт­ної програми зробив усе можливе, щоб глядачі змогли насолодитися концертною програмою, адже на старій зношеній апаратурі зробити це було вкрай важко.
По завершенню заходу зі словами привітання до всіх присутніх звернула­ся виконуюча обов'язки старости села Русіна Оксана Іванівна, яка побажала міцного здоров'я та гарного настрою цього святкового дня всім жінкам, по­дякувала самодіяльним артистам та військовим за свято, яке відбулося на належному рівні.

Л.Воловець, Першокостянтинівський сільський бібліотекар // Голос Таврії. – 2017. – №11 (16 берез.). – С. 4.

Свято поезії Т.Г.Шевченка

Весна подарувала світові величну Люди­ну, душу української нації- Тараса Григоро­вича Шевченка. Геній, мислитель, пророк... Людина незвичайної долі й надзвичайного таланту увібрав в себе душу народу, підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ.
6 березня 2017 року в малій залі Чаплинсько-го культурно-мистець­кого Центру відбувся районний етап облас­ного конкурсу читців, присвяченого пам'яті Т.Г.Шевченка. Учасники конкурсу (у відбірковому етапі 18 конкурсантів - учні шкіл Чаплинської об'єднаної територіальної громади) читали захоплено поезії Т.Г.Шевченка, демонструючи високий патріотичний дух і гордість за національного поета, сценічну культуру та художній рівень виконавської май­стерності. Вчителі шкіл, бібліотекарі публічних бібліотек, клубні працівники підго­тували читців на конкурс, аби увіковічувати поетичну спадщину Тараса Шевченка для майбутніх поколінь. Переможцями районного етапу стали учні: Рикунова Дар'я (Скадовська ЗОШ) і Луценко Анна (НВК «Чаплинська школа-гімназія»), які розді­лили III місце, II місце у конкурсі зайняли Дрозд Владислав (НВК «Чаплинська школа-гімназія») та Надольний Андрій (Магдалинівська ЗОШ) і І місце одноголосно віддали Кондратюк Каріні (Чаплинська спеціалізована школа).
Щоб свято було незабутнім, присутнім презентували відеоролик «Хвилююче слово Тараса». Викладачі Чаплинської дитячої музичної школи подарували гля­дачам та учасникам конкурсу музичну композицію, а Крістіна Іноземцева душевно виконавала пісні на слова Т.Г.Шевченка.
Поки б'ються серця людей, звучатиме і голос Т.Г.Шевченка, тому що його твор­чість вливається у нашу дійсність, як могутня ріка вливається в океан.

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття.
Тебе своїм сучасником звемо».

А.Жовнірчук, в.о. директора КЗ «Чаплинська ЦБС» // Голос Таврії. – 2017. – №11 (16 берез.). – С. 4.

День пам'яті героїв Небесної сотні

Осінь 2013 - зима 2014 року... Майдан! Снайперські кулі... Крик матері!.. Пам'ять. Вічна. Події тих лютих лютневих днів сколих­нули весь світ. А нас тривожать і досі. Скільки вже написано пе­чальних віршів і пісень, присвячених тим подіям, відкриваються меморіальні дошки. Тільки так наш народ може віддати шану ге­роям, які вже на небі ангелами намагаються нас оберігати.
У новітню історію 18, 19, 20 лютого ввійшли чорними днями, коли беззаконно від куль снайперських відлетіли у небо трохи більше сотні білих лебедів... У засобах масової інформації по­стійно згадують той «мирний» Майдан. Кожен із нас робить свої висновки. Але, головне, пам'ятаймо, якою ціною далися нам зміни.
20 лютого, згадуючи ті страшні дні, у малій залі Будинку куль­тури смт.Чаплинка відбувся пам'ятний захід «Уклонімося низь­ко до землі тим, хто в серці буде вічно жити», присвячений Дню героїв Небесної Сотні, підготовлений працівниками Чаплинської центральної бібліотеки. На заході були присутні заступник голо­ви Чаплинської селищної ради Олег Яшний та молодь селища.
Урочистий захід був пронизаний словами про мир та пам'ять, про те, що Майдан став символом боротьби, симво­лом утвердження прагнень до європейських цінностей у спо­конвічне європейській державі. І за цю боротьбу, за свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них - молоді, сильні, ті, хто лише почав жити. Вони підняли людей на боротьбу.
Своїми проникливими та емоційними вокальними номерами учасники художньої самодіяльності Будинку культури та дитя­чої музичної школи проникли в душі та серця усіх присутніх,
«Небесна Сотня» - це 100 з гаком людей, загиблих під час про­тистояння на Майдані в лютому 2014 року, в основному, від рук снайперів, що засіли на дахах будівель і стріляли у беззбройних людей на ураження. Найкривавішим днем став четвер, 20 люто­го, коли загинуло більше 40 осіб. У складі «Небесної Сотні» вия­вилися не тільки українці, а й громадяни Грузії, Росії та Білоруси.

«Небесній Сотні шана й молитви
За чисті душі, що злетіли в небо.
їм шлях високий, Боже, освяти.
І в мирі, Господи, прийми до себе».

Л.Гриценко // Голос Таврії. – 2017. – №8 (23 лют.). – С. 3.

Вшанування героїв Небесної сотні в Скадовці

Майдан. Мабуть, нині це слово знають у всіх кра­їнах світу. Майдан Незалежності - це не тільки ве­лика й головна площа в центрі Києва, Майдан - це небажання жити в системі тоталітарної корупції і малограмотної влади, що розграбувала країну. Це прагнення жити за європейськими стандартами. За це Україна заплатила більш як сотнею людських життів та кількома сотнями покалічених людей. Страшна ціна. «Революція Гідності». Саме так на­звали ці буремні дні боротьби народу проти зло­чинної влади, що тривала впродовж усіх зимових місяців 2013-2014 рр. та призвела до повалення то­талітарного режиму.
їх назвали Небесною Сотнею - українців, які за­гинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за пра­во бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня.зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими ангелами-охоронцями на небі.
З нагоди третьої річниці вшанування Героїв Небесної Со­тні завідуючою Білоцерківським сільським Будинком куль­тури Норіковою Т.В. та бібліотекарем Скадовської сільської бібліотеки Боцьорою В.М. було проведено урок-реквієм «Зима, що нас змінила» з учнями Скадовської ЗОШ.
У рамках заходів, приурочених до третьої річниці роз­стрілу Майдану, у бібліотеці-філії в пам'ять про загиблих за майбутнє України представлена виставка-експозиція «Герої Небесної Сотні», яку підготувала бібліотекар В.Боцьора.
Також юні читачі бібліотеки прочитали патріотичні вірші, присвячені подіям того часу, про долі героїв, які в мирний час віддали своє життя за вільну, незалежну, європейську держа­ву, та переглянули відео-кліп пам'яті Героїв Небесної сотні
Проводячи масовий захід, Тетяна Норікова нагадала присутнім, що більше трьох років тому в країні розпоча­лася Революція Гідності - масовий протестний рух. Його кульмінацією стали трагічні події 18-21 лютого 2014 року. Тоді влада застосувала проти мирних громадян зброю, внаслідок чого загинуло більше 100 людей.
Ми не маємо права забути, що Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми в неоплатному боргу перед ними. Вони загинули, щоб ми жили. І найменше, що ми можемо зробити - це забезпе­чити те, щоб їх жертва не була марною, щоб подібне біль­ше ніколи не повторилось.

Т. Норікова, завідуюча Білоцерківським Будинком культури, В.Боцьора, бібліотекар Скадовської бібліотеки-філії // Голос Таврії. – 2017. – №8 (23 лют.). – С. 3.

Полум'я невмирущої пам'яті

20 лютого у Магдалинівському сільському Бу­динку культури відбувся спільний захід загально­освітньої школи, Будинку культури та бібліотеки-філії, присвячений пам'яті Небесної Сотні «Небесна сотня у вирій полетіла». Його організували ди­ректор Будинку культури Людмила Касьянова і за­відувач бібліотекою Лю­бов Кузьменко, музичний супровід здійснив Юрій Касьянов. На початку за­ходу ведуча Людмила Ка­сьянова наголосила: «На початку 2014 року у всіх було відчуття тривоги, але ніхто собі не уявляв, що саме в цьому році загине Небесна Сотня, відбудеться анексія Криму, сотні загиблих на Донбасі і багато інших жахіть». Ведуча розповідала дітям про події, що сталися на Майдані в 2013-2014 роках, ознайомила з піснею «Пливе кача...», яка стала неофіційним жалобним гімном України. На заході демонстру­валися фотографії героїв, яких загинуло більше сотні під час трагічних подій на Майдані. Любов Кузьменко декламувала патріотичні вірші «Українська револю­ція», «Ніколи не вмре Україна» тощо.
Найбільше дітей вразила інсценізація казки "Небесна Сотня". Свою ноту за­хоплення і смутку в серця дітей додав перегляід відеофільму «Майдан. Небесна Сотня». Діти задавали запитання, розповідали, про що вони чули, ніхто не за­лишився байдужим до слів, які лунали з почуттям глибокої туги та скорботи по невинно убитих та замордованих злочинною владою 18-20 лютого 2014 року на Майдані в столиці України.
Ведуча заходу закликала всіх присутніх згадати у молитвах усіх Героїв, які по­клали своє життя за наше майбутнє. Нехай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих. Україна повинна вижити, і, насамперед, завдяки її культурі. Бо це - єдиний посланець душі України, її творча і людська суть. Час минає, все, що тала­новито, закарбовано у слові, залишається з нами і залишиться після нас.
Із запаленими свічками діти під час хвилини мовчання схилили голови перед пам'яттю героїв Небесної Сотні. Герої не вмирають, вони стають легендою, взі­рцем для майбутніх поколінь. Бо ж свідомо боротися і віддати життя за Батьків­щину - це подвиг справжнього патріота-українця. Слава Україні! Героям Слава!

Л.Касьянова, директор Магдалинівського сільського Будинку культури // Голос Таврії. – 2017. – №8 (23 лют.). – С.4.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031