за 2017 рік

Святий Миколай — всім малятам допомагай

Майже цілий рік усі до­рослі і малята з нетерпін­ням очікують зимових свят. Особливо чекають діти 19 грудня, бо свято Миколая пов'язане з подарунками. От і ми, працівники культу­ри села Чистопілля, не за­лишились осторонь цього прекрасного свята. До ди­тячого садка «Малятко» за­вітала Господиня (в особі бібліотекаря сільської бібліотеки Т. І. Горнової) при­вітати всіх зі святом свято­го Миколая. Адже це свято люблять всі. Господиня трішки поспілкувалася з дітьми, розповіла легенду про Святого Миколая. Діти активно відповідали на за­питання. Потім до залу за­вітала Капосниця (в особі завідуючої сільським клу­бом А.Ю. Дьогтєвої) з різочками-лозиночками. Капос­ниця заспівала пісню про Миколая. Потім грали всі разом у ігри, відгадували загадки, розповідали вірші. "А Святий, щедрий Миколай Йде щороку в рідний край, В кожну хату, в кожен дім І несе дарунки всім".
От і до наших малюків завітав Миколай з подарун­ками. За ігри та загадки діти отримували солодкі призи. У кінці свята ми пе­реконалися, що гарячі серця і міцна дружба можуть творити справді справжні дива. Побажали дітям, щоб їх серця завжди були енер­гійними і життєрадісними, слухалися батьків та допо­магали один одному. Хочу подякувати Т.П. Нюнькіній (прибиральниці сільського клубу) за допомогу у прове­денні всіх свят, виховних заходів та виготовленні рекві­зиту до свят, за активну співпрацю сільського клубу та бібліотеки. А також дякую сільському голові С.Г. Шуть та депутатам за виділені кошти на придбання пода­рунків, солодощів, призів до різних заходів та свят.
Вітаю всіх з новорічни­ми святами. Бажаю міцно­го здоров'я, щастя, благо­получчя, миру, успіхів. Хай не минає вас ласка Господ­ня і людська доброта. Ба­жаю, щоб на вашому шля­ху зустрічалися тільки добрі люди, такі, яким був Святий Миколай.

Т. Горнова, бібліотекар Чистопільської сільської бібліотеки-філії // Рідний край. – 2017. – №52 (29 груд.). – С.3.

Збережемо народні традиції

Українці вже звикли, що в умовах сьогодення куль­турне життя, як і все інше, не має стабільності. Одні свята скасовуються, інші призначаються. Та якщо жіноче свято (гепсом нейт­ральне), можна скасувати, а хеллоуін чи католицьке різдво призначити, то такі народні традиційні свята, як День Святого Миколая, існують і будуть існувати поза всякими владними «західноінтеграційними маневрами».
Тож якраз 19 січня у се­лищному будинку культури №1 зібралася малеча на своє довгоочікуване свято. Як водиться, зустріч поча­лася зі знайомства учас­ників свята між собою та з історією і передумовами святкування Дня Святого Миколая, з якими присутніх ознайомила завідуюча сільської бібліотеки №1 Ва­лентина Мульська.
На цьому офіційна частина й скінчилася. До дітей завітав Святий Миколай, почалися веселощі та роз­ваги, в яких брали участь і малі, і дорослі учасники свя­та. Водили хороводи біля ялинки та влаштували імпровізований міні-концерт з зимовими піснями і танцями. Діти пограли в ба­гато рухливих ігор, а в кінці зустрічі отримали солодкі подарунки від Святого Миколая, за які організатори свята щиро вдячні селищ­ному голові С.І. Коротун.
Ми бажаємо всім укра­їнцям - і дорослим, і ма­лим, - бережного ставлен­ня до нашої національної культури та народних тра­дицій, бо те, що передаєть­ся з покоління в покоління, житиме вічно.

В. Вовк, директор СБК №1 // Рідний край. – 2017. – №52 (29 груд.). – С.3.

Обласна Акція «Мрій! Читай! Досягай!»

Привіт, любі книгодрузі! Що таке сучасна українська дитяча література? Чи читали ви її?
Сучасна українська дитяча література - це твори су­часних українських письменників для дітей. Сучасні ук­раїнські письменники пишуть для вас, учнів, казки, опо­відання, вірші про сучасний світ, а також оповідання, що дають уявлення про минуле і традиції українського на­роду.
У віршах, оповіданнях та казках, у дівчатах, хлоп'я­тах чи звірятах сучасних українських письменників ви можете пізнати себе або своїх друзів.
«Хто читає - той багато знає» - кажуть мудреці. Але не тільки. У книжці також можна здобути нових друзів. Із нею можна здійснити небачені мандрівки.
Гайда знайомитися й подорожувати!
У рамках обласної бібліотечної акції «Мрій! Читай Досягай!» 19 грудня у Верхньорогачицькій опорній школі відбувся захід «історія створення книги». Учні із задоволенням подивилися презентацію про історію створення сучасної книги, яку піфдготувала бібліотекар школи Т.С Черниш. Вона ознайомила учнів 2-а та 2-6 класів із сучасними дитячими письменниками та провела роботу з популяризації сучасної української дитячої літературі.  А допомогли їй в цьому бібліотечні волонтери - учениці 9-а класу Даша Желізняченко і Тетяна Нечипас. Вон розповіли про книгу сучасної української письменниці Лесі Вороніної «Хлюсь та інші». Захоплюючими пригодами у цій книзі волонтери зацікавили учнів других класів. Та й про правила користування книгою не забули. У кінці заходу учні познайомилися з виставкою літератури «Різнобарв'я книжкового моря» та подивилися відеоролик «Нова книга».
Читайте, навчайтеся, співайте, любіть Україну.

На фото: бібліотекар Т.О.Черниш та бібліотечні волонтери Даша Желізняченко і Тетяна Нечипас з другокласниками школи // Рідний край. – 2017. – №52 (29 груд.). – С.4..

Організували правовий діалог

У рамках Тижня права в читальній залі центральної районної бібліотеки була організована книжкова ви­ставка «Мораль і право, право і закон», де провідною темою було питання надання правової інфор­мації учасникам АТО.
Центр допомоги учасни­кам АТО при Верхньорога-чицькій районній державній адміністрації та районна бібліотека організували правовий діалог «Захист прав військовослужбовців та учасників АТО у право­вому полі України». Учас­ники обговорили питання, які найбільше турбують на­ших захисників та шляхи надання їм інформації.
Для учнів 7-8 класів районна бібліотека для дітей організувала Право­ве лото, де за допомогою літературних персонажів школярі аналізували їх права та обов'язки та об­говорили життєві ситу­ації, які виникають в їх житті.

Л. Ничик, директор КЗ «Верхньорогачицька ЦРБ»  // Рідний край. – 2017. – №51 (22 груд.). – С.2.

Славим тебе, святий Миколай!

Сніги покрили поля і гори, Інеєм блищить і ліс, і гай, Іде до нас крізь ниви й гори Святий угодник Миколай...
День Святого Миколая приносить до наших домівок світлу радість і добрі спо­дівання. У цей день всі дітки з нетерпін­ням чекають дива. Усі свої добрі справи Миколай намагався робити таємно, тож коли люди знаходили біля своєї хати їжу чи одяг, не знали, кому дякувати. Ось тому, коли з'являється невідомо звідки під подушкою подарунки, кажуть: Мико­лай прислав.
Тож працівники селищної бібліотеки №3 та селищного будинку №3 Т.О. Соко­лова та Т.М. Кувшинова провели дитячий ранок «Славимо тебе, Святий Миколай». Мета проведеного заходу: ознайомлен-я дітей з образом Святого Миколая, розповідь про його доброчинні вчинки, висвіт­лювання обряду зустрічі Святого Миколая, виховання у дітей поваги до народних тра­дицій, любові до ближнього, почуття доб­роти і милосердя.
На святі було дуже радісно і весело. Діти читали вірші, присвячені Святому Мико-лаю, проводили цікаві змагання та ігри.
На кінець свята дітки подякували за го­стинці і попросили у Святого Миколая:
Здоров'я мамі й тату, миру, щастя - в кожну хату. Миру, щастя всій родині, усій нашій Україні.
Колектив селищного будинку №3 та се­лищної бібліотеки №3 щиро дякує селищ­ному голові С.І. Коротун за кошти, виділені для проведення свята.

Т. Соколова, бібліотекар селищної бібліотеки-філії №3, Т. Кувшинова, завіду­юча селищного будинку культури №3 // Рідний край. – 2017. – №51 (22 груд.). – С.3.

Не оминув Миколай і наш мальовничий край

Це найбажаніший день для дітлахів. Напередодні  свята діти пишуть Миколаю листи зі своїми побажання­ми. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважуючи: чого більше. Чи буде подарунок, а чи різка? Бо в ніч на 19 грудня до кожної дитини приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки, а його щедроти - це як справжня кажка для кожної дитини. 
Так і в нашому гарному селі Нижній Рогачик до Дня Святого Миколая відбулася справжня казка для дітей, в яку вони із задоволенням поринули. Усі дітлахи зі свої­ми матусями прийшли на таке гарне та веселе світо.
Діткам розповідали про звичаї і традиції українського - народу, пов'язані з цим святом. Вони з цікавістю слухали різні розповіді та притчі про   Святого   Миколая.
Потім і дітки, і навіть їх мами брали активну участь у різноманітних розвагах, вікторинах, загадках та іграх. Із великим задово­ленням дітлахи розповідали вірші та співали пісні про Святого Миколая.
Як чудово, що діти вірять у дива, казки і в те, що дійсно існує чудовий Святий Мико­лай та дарує їм свято і пода­рунки. Це свято дає нам важливий урок - бути щири­ми, лагідними, працьовити­ми і милосердними! А діткам дарує свою любов і благо­словення. І сподіваємося, що до кожного з вас щороку приходитиме Святий Мико­лай. Адже Святий Миколай - це здійснення дитячої мрії.
Нехай Миколай принесе до вашої хатини мир і щас­тя у родину!

В. Назаренко, бібліоте­кар Нижньорогачицької сільської бібліотеки-філії, Л. Кулакова, завідувач сільського будинку культури  // Рідний край. – 2017. – №51 (22 груд.). – С.8.

До нас завітав Святий Миколай

З нагоди Дня Святого Миколая бібліотекар се­лищної бібліотеки №2 А.В. Дорошенко та завідувач се­лищного будинку культури №2 С.І. Коляда провели
розважальне свято для дітей, привітавши усіх з Днем Святого Миколая. Ведучі свята Валерія Голік та Аміна Яковина роз повіли дітям про Святого Миколая та його вчинки. Діти розповідали вірші, грали в ігри, розгадували загадки. А ще на - свято до дітей завітав Святий Миколай, вітаючи при­сутніх з таким прекрасним святом.
Діти отримали велике задоволення та солодощі в подарунок, а в кінці свя­та зігрілися гарячим чаєм, смакували печивом і цу­керками.
Висловлюємо щиру вдячність селищному го­лові С.І. Коротун за мате­ріальну підтримку у прове­денні свята.

А. Дорошенко, бібліотекар селищної бібліотеки-філії №2  // Рідний край. – 2017. – №51 (22 груд.). – С.8.

Святковий настрій для дітей

19 грудня працівники районної бібліотеки разом з дитячою музичною школою провели літературно-мистецьке свято «Молитва до Миколая», в якому взяли участь близько 200 учасників - учні 1-5 класів Верхньорогачицької опорної школи та Верхньорогачицької ЗОШ №2.
У казковій формі засобами мистецтва діти розповіли глядачам про відзначення в Україні свята Святого Миколая.
У піснях та віршах юні артисти просили свого героя прийти до них на свято. На заваді їм стояли злі казкові сили: Баба Яга, чародійка Солоха з Вибриками. Та здолавши всі перепони, Святий Миколай прийшов у гості до дітей. І почалося святкування з пісня­ми, танцями та сценками.
Наприкінці свята Святий Миколай подякував усім дітям за святковий вечір та побажав їм рости на користь рідному народу, на щастя України.
Учасникам свята Миколай приніс солодкі подарунки.

Л. Ничик, директор КЗ «Верхньорогачицька ЦРБ» // Рідний край. – 2017. – №51 (22 груд.). – С.8.

Бібліотеки - інформаційні центри громади

5 грудня 2017 року у центральній ра­йонній бібілотеці відбувся семінар селищ­них та сільських бібліотекарів. Були розг­лянуті питання планування роботи за­кладів на 2018 рік, впровадження іннова­ційних форм роботи в бібліотеках району, їх участі в обласних та районних заходах.
У роботі семінару взяли участь представники вла­ди: перший заступник го­лови райдержадміністрації В.С. Биков, заступник го­лови райдержадмінютрації С.М. Нестеренко, началь­ник відділу культури рай­держадміністрації Л.В. Ліснича. Темою їх виступу було питання місця та ролі бібліотек у сучасних грамадах, як центрів інформації для населення.

 // Рідний край. – 2017. – №49 (08 груд.). – С.2.

Тематичні виставки у сільській бібліотеці

У кінці листопада в Чистопільській сільській бібліо­теці було організовано та проведено тематичні вис­тавки. 21 листопада була організована виставка до Дня Гідності та Свободи. «Герої не вмирають» - саме цими словами Україна про­воджала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли най­кращі. Ті, для кого «справедливість», «гідність», «сво­бода», «Украї­на», були не просто слова­ми, а сенсом їх життя. Але ми віримо, що темні часи пройдуть, буде колоситися хліб, будуть сміятись діти. Буде жити Ук­раїна.
24 листопада до 85-ї річниці пам'яті жертв голо­домору 1932-33 р.р. У той час загинули мільйони. Це був створений штучний голод на вимирання. Наприкінці 1933 року голод в Україні набув нечуваних розмірів. Намагаючись вря­туватися, тисячі селян ішли в міста, де навесні скасува­ли хлібні карточки і можна було купити хліба. Але сільським жителям нічого не продавали. Дороги, що вели до міста, були блоковані.
Усе ж тисячі селян пробиралися туди, та, не знахо­дячи порятунку, вмирали просто на вулицях. І спілкуючись зі старенькими жи­телями нашого села, з болем ба­чиш сльози на їхніх очах. Вони дуже бояться вдруге пережити оте жахіття голоду. Та з їх пам'яттю нічого не вдієш. І дай Бог нашому поколінню, нашим дітям та онукам не пережити такого лиха під чорним словом «Голодо­мор».

Т. Горнова, бібліотекар Чистопільської сільської бібліотеки-філії  // Рідний край. – 2017. – №49 (08 груд.). – С.3.

Трагічні сторінки голодомору

Щороку в ли­стопаді Україна, а з нею і жителі на­шого району, відзначають скорботний день - День пам'яті жертв голодо­морів і політичних репресій, яких зазнав наш народ у період своєї історії. На згадку про ці страшні події 22 листопа­да районна бібліотека організувала виставку-спомин у територіальному центрі по обслуговуванню насе­лення.
Присутнім були представ­лені книги, матеріали, спогади односельців, про події 1932-1933 років. Сповнені печалі розповіді очевидців голодо­мору залишаться незаго­єною раною у серцях нашого народу.

Л. Ничик, директор КЗ «ВЦРБ»  // Рідний край. – 2017. – №48 (01 груд.). – С.2.

Хліб на столі, хліб у серці

Кожну останню суботу листопада Україна запалює скорботні свічки скорботи за мільйо­нами жертв Голодомору 1932-33 років, бо немає в Україні роду, непощербленого Голо­домором, немає сім'ї, яка б не зазнала цього горя, не існує людської свідомості, над якою не тяжів би тягар геноциду.
До 85-ї річниці Голодомору в Ушкальській бібліотеці була проведена виховна година для учнів 5-7 класів на тему "Хліб на столі, хліб у серці". Діти, об'єднавшись у слові та молитві за Украї­ну, прочитали "Отче наш", взяли участь в акції "Запали свічку", вшанували хвилиною мовчан­ня всіх тих, хто страждав та помер під час Го­лодомору.
За всіх часів батьки привчали дітей своїх бе­регти хліб, бо хліб дорожчий за золото, він - святиня. Тому діти з особливою увагою слуха­ли оповідання, легенди, притчі про хліб, бу­вальщини, розгадували загадки, читали при­казки та прислів'я.
Діти, висловивши свою думку про значення хліба в повсякденному житті, з глибоким пере­конанням, що хліб - це символ добробуту, сим­вол мирного життя, заприсяглися берегти цю безцінну святиню, бо хліб - є життя!

Н. Петренко, завідувач Ушкальської сільської бібліотеки  // Рідний край. – 2017. – №48 (01 груд.). – С.2.

Щедра осінь дарами

У всіх порах року є щось дивовижне, прекрасне і особ­ливе. Але осінь, як жодна інша пора, радує око розмаїт­тям кольорів та відтінків. І не дивно, адже щедра осінь зачаровує нас своєю красою, пригощає дарами.
Осінь розфарбовує в яскраві барви дерева, наповнює грибами лісові галявини, стиглими плодами сади, щед­рим урожаєм поля. Ось тут справді розумієш, яка краси­ва, щедра і розкішна осінь. А яка прекрасна осінь на го­роді і в садку! А в народі про неї існує безліч чудових віршів, пісень, загадок, приказок, прикмет.
Тож цілком слушною була нагода долучити малечу до цього прекрасного світу, організувавши в сільській бібліо­теці виставку робіт з природного матеріалу. Доречно підібрані композиції з квітів, овочів, фруктів представлені на виставці, створили чудовий настрій та відчуття есте­тичної насолоди. Журі підбило підсумки. Дуже таланови­тими та змістовними були роботи: Надії Яковлєвої (1 кл.) -1 місце, Артема Нюнькіна (5 кл.) - II місце, III місце розді­лили між собою Альбіна Рейдер (2 кл.) та Анастасія Глу-щак (2 кл.). Кожен з них був нагороджений грамотами та подарунками. Взагалі жоден маленький учасник вистав­ки не залишився без грамоти та солодкого гостинця.
Я дуже вдячна дітям та їх батькам за активну участь в конкурсах, виставках та велике спасибі вчителям Чистопільської ЗОШ за плідну співпрацю. І хочеться поба­жати щоб усі діти виростали добрими і працьовитими, чуйними і творчими, щоб уміли бачити красу природи рідного краю.

Т. Горнова, бібліотекар Чистопільської сільської бібліотеки-філії // Рідний край. – 2017. – №48 (01 груд.). – С.4.

Прийшло свято і до працівників культури

У людей кожної про­фесії є своє професійне свято. Є воно і у працівників культури та аматорів на­родного мистецтва. Остан­німи роками 9 листопада відзначається. З цієї наго­ди працівники культури району зібралися у район­ному будинку культури, їх прийшли привітати і керів­ники району.
Специфіка професійно­го свята працівників культу­ри в тому, що сценарій сво­го свята вони ж самі і готу­ють. Тому і не дивно, що від самого початку на сцені з'явились добре всім відомі ведучі Наталія Худенко та Світлана Федоришина. Звісно, щирими вітаннями на адресу своїх колег був наповнений їх виступ. Вони про свою культурну робо­ту розповідали у жартів­ливій та дотепній формі. А тут і маленькі артисти на сцені з'явились з жовтими та синіми надувними куль­ками в руках, дружно пісню заспівали та дорослих ар­тистів зі святом привітали. А потім діти свої кольорові кульки в зал повипускали, а начальнику відділу куль­тури Л.В. Лісничій ще й букет квітів подарували. Дітей до виступу підготу­вала та сама разом з ними виступала бібліотекар Антоніна Бедюх. А потім ди­ректор Зеленівського бу­динку культури Ганна Турків та аматори цього закладу культури Ірина Власюк і Ганна Вітнова гар­ною піснею всіх привітали. 
Привітання та побажання голови ра­йонної державної адміністрації Н.О.Тара­сової цього дня теж звучали в жартівливій формі. І це дуже сподобалося всім учас­никам урочистостей. А на закінчення Наталія Олександрівна вже без всяких жартів побажала працівникам культури та аматорам народного мистецтва творчих успіхів, доброго здоров'я, поваги від лю­дей та всілякого благополуччя.
Голова районної ради Г.І. Нестеренко у своєму виступі зазначив, що творча діяльність працівників культури та їх на­дійних помічників - аматорів народного мистецтва роблять наше життя більш ра­діснішим і світлішим. Він також побажав їм нових творчих здобутків, щоб і надалі дарувати жителям району чарівний світ музики і пісні.
А потім, як і належить на подібних свят­кових зібраннях, настали урочисті хвили­ни відзначення та вшанування кращих у своїй професії. За сумлінну працю, висо­кий професіоналізм, відданість справі, ва­гомий особистий внесок та активну участь у культурно-мистецьких заходах району, з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецт­ва грамотами голови райдержадміністрації та голови районної ради нагороджені: директор Зеленівського сільського будин­ку культури Ганна Турків, методист по во­кальному жанру районного будинку куль­тури Маргарита Зюлєва, бібліотекар Са-мійлівської сільської бібліотеки-філії Ірина Крошнякова. Подяки голови райдержад-міністрації та голови районної ради отримали: директор КЗ «Централізована бухгалтерія по обслуговуванню закладів куль­тури» Анна Савронь, бібіотекар відділу об­слуговування КЗ «Верхньррогачицька рай­онна централізована бібліотечна система» Інна Желєзняк. В урочистій обстановці та під оплески присутніх Н.О. Тарасова та Г.І. Нестеренко вручили їм ці відзнаки.
Звичайно ж, привітала працівників культури і аматорів народного мистецтва і начальник відділу культури райдержадміністрації Л.В. Ліснича. Вона щиро дякувала працівникам культури за те, що бережуть і примножують творчі здобутки народного мистецтва, а також повідомила приємну звістку.
- На аналогічному святковому заході в області грамотами управління культури Херсонської облдер­жадміністрації були нагороджені два творчі колективи нашого району. Це вокальне тріо «Теревені» районного будинку культури (керівник О. Анцибор) та народний театр місцевого факту «Культраби» (керівник Н. Худенко). Усіх присутніх привітали зі святом гарни­ми концертними номерами професіонали та аматори сцени, - говорила Л.В. Ліснича. - Щирими оплесками та усмішками глядачі вітали виступ тріо з Верхнього Ро­гачика (як нас назвали у області, «тріо швидкого реагування») у складі О. Анцибора, Н. Худенко, С. Федоришиної (на знімку з начальником управління куль­тури ОДА С. Думинською).
А потім за успіхи в роботі та з нагоди професійного свята Л.В. Ліснича нагоро­дила грамотами відділу культури райдержадміністрації бібліотекаря селищної бібліотеки №1 Валентину Мульську, бібліотекаря відділу обслуговування ра­йонної бібліотеки для дітей Антоніну Бедюх, прибиральницю районного будинку культури Тетяну Ляновську, художника районного будинку культури Ігоря Лозицького.
А ведучі святко­вого заходу про­довжували роз­повідь про своїх ко­лег, котрі славлять­ся піснями та жар­тами. Вони завжди бажані учасники святкових урочис­тостей районного масштабу. І в день свого професійно­го свята вони дарували пісні всім при­сутнім, втому числі і самим собі. Та все про своє культурне життя-буття, та все з гумо­ром і жартами. Словом, урочистості з на­годи Всеукраїнського дня працівників куль­тури та аматорів народного мистецтва всім створили гарний, святковий настрій.

Наш кор.  // Рідний край. – 2017. – №46 (17 листоп.). – С.1,4.

Зустріч з письменником-земляком

У теплі жовтневі дні до нашого селища завітав автор книги «Береги рогачицької долини», наш земляк В.М. Діденко.  Відбулися зустрічі з учнями верхньорогачицьких ЗОШ №1 та №2. Автор провів екскурсію розділами своєї книги, цікаво розповідав про історичне минуле, про події, які відбувалися в нашій місцевості. Учні з цікавістю слухали про заселення нашої долини німцями-менонітами, про події громадянської війни та Другої світової війни. На згадку про зустріч В.М. Діденко подарував картини, які відображують обкладинку книжки - краєвид рога­чицької долини.
Учнів цікавили питання про походження назви нашо­го населеного пункту, проживання тут ногайців, про істо­ричні знахідки, які були знайдені в курганах навколо Вер­хнього Рогачика.
Книга «Береги рогачицької долини» є своєрідним підручником для вивчення краєзнавства та друкованою візитною карткою нашого району.
Учасники зустрічі мають надію ще не раз зустрітись з членом Всеукраїнського краєзнавчого товариства В.М. Діденком та почути захоплюючі маловідомі факти з жит­тя людей степової долини.

Л. Ничик, директор КЗ «ВЦРБ» // Рідний край. – 2017. – №44 (03 листоп.). – С.8.

Подорож козацькими стежками

14 жовтня в Україні відзначався День українського козацтва. Напередодні цього свята бібліотекар Михайлівської сільської бібліотеки завітала до третього класу місцевої школи. Мета візиту: розширити знання учнів про історію славного українського козацтва, Запорізької Січі, гетьманів, сприяти вихованню в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до України.  
Бібліотекар разом з дітками помандрували козацькими стежками. Дізналися, коли була закладена перша і січ, хто став її засновником. Ознайомилися з біографіями козаків Байди Вишневецького, Петра Сагайдачного, Івана Сірка, розглянули фотографії.
Діти також підготувались і разом з класним керівником і Ларисою Юріївною Ребізант розповіли вірші про козаків.   
Славна і багата історія нашого народу. Героїчну сто­рінку в неї вписали славні запорожці, оборонці української землі. Минуло все, одна слава залишилась, і слава та не вмре, не поляже. Наша пам'ять про славне минуле має підкріплюватися нашими добрими справами, успішним навчанням. Ми маємо бути гідними тих славних лицарів, запорізьких козаків.

Ірина Ремез, бібліотекар Михайлівської сільської бібліотеки // Рідний край. – 2017. – №43 (27 жовт.). – С.8.

Козацькому роду нема переводу

Щорічно 14 жовтня в нашій країні відзначається День ук­раїнського козацтва та День захисника України. У Верхньорогачицькій селищній бібліо­теці №2 вцей день було прове­дено спортивний конкурс «Ко­зацькому роду нема переводу», метою якого було залучення дітей до джерел національної історії та культури, сприяння патріотичному вихованню та загартуванню підростаючого покоління фізично і морально.
У конкурсах брали участь два курені: «Чемпіони» та «Ди­наміт» їм необхідно було подо­лати дев'ять випробовувань. Це розважальні конкурси «Веселий козак», «Повзунець» (ко­зацький танок), перевірка фізичної витривалості «Перетягування канату», «Козацька кмітливість» та інші. Отамани куренів Олександр Черепахін («Динаміт») та Денис Васильченко («Чемпіони») показали себе справжніми лідерами, швидко приймаючи рішення та ведучи своїх козаків до перемоги. Після підрахунку балів заслу­жену перемогу здобув курінь «Динаміт». Переможці були наго­роджені грамотами та отримали солодощі.
Також було проведено свято і для старшого покоління на­ших односельців, на якому всіх присутніх розважав С.І. Коляда своїми веселими і гарними піснями.

Альона Дорошенко, завідувач селищною бібліотекою №2 // Рідний край. – 2017. – №43 (27 жовт.). – С.8.

Козацьке свято у бібліотеці

1 жовтня в актовому залі районного будинку культури відбулося літера­турно-музичне свято «Ко­зацькому роду - нема пере­воду», яке підготували працівники районної бібліотеки та дитячої музичної школи. Глядачами були учні молод­ших класів Верхньорогачицької опорної школи.
Під час свята учні прига­дали козацькі приказки та прислів'я, відтворили ко­зацькі звичаї та традиції. Оплесками глядачі зустрі­чали юних артистів Настю Рекун, Олександру Мандик, Кіру Бедюх, Дашу Стасіву, ансамбль ложкарів ДМШ та танцювальний колектив РБК. Волонтерська брига­да районної бібліотеки для дітей у складі Ангеліни та Ксенії Бездольних, Родіона Янька, Владислава Лісничого, Олександра Бабича, Тимура Давиденка, Яросла­ва Пищенка розповідали одноліткам про покрови­тельку і заступницю козаків - Покрову Пресвятої Бого­родиці, про сучасних украї­нських воїнів - захисників України.
Наприкінці свята діти розважались і змагались у козацьких іграх.
По закінченню свята діти отримали солодкі по­дарунки від депутата об­ласної ради В.А. Рудіка, який є постійним мецена­том дитячих свят.

Л. Ничик, директор КЗ «ВЦРБ»  // Рідний край. – 2017. – №42 (20 жовт.). – С.3.

Провели патріотично-виховний захід для дітей

13 жовтня у Бережанській сільській бібліотеці разом з Бережанським будинком культури провели патріотич­но-виховний захід, присвяче­ний Дню українського козацт­ва, та Свято Покрови.
Разом з учасниками свята ми пригадали звичаї украї­нського народу, провели вікторину «Одяг та страви ко­заків».
Запорізькі козаки шанува­ли Свято Покрови. Тож можна з гордістю сказати, що наші традиції відроджуються.
Найактивніші читачі отри­мали грамоти за участь, яку вони беруть у всіх заходах.

Н. Сокирко, завідувач Бережанської сільської бібліотеки  // Рідний край. – 2017. – №42 (20 жовт.). – С.3.

Ми — діти козацького роду

Україна! Край наш рідний! Земля наша рястом ук­вітчана, зелом закосичена.
Від скіфів, від часів Київської Русі і Запорізької Січі бере витоки наш родовід. Віками наш народ протис­тояв ворогам, віками виховував своє прагнення до свободи і незалежності, гартував свою силу і волю, щоб боронити рідну землю.
У глибину віків сягає історія нашого народу, і чим більше минає часу, тим яскравіше ми її уявляємо.
Минуле України - це прекрасна історія людства. Наш край пережив події, які вплинули на розвиток ба­гатьох держав, дав надзвичайних людей. Саме таки­ми були запорозькі козаки.
Запорозька Січ! Мабуть, немає жодної людини в Україні, яка б не знала про славну Запорозьку Січ. Це те гніздо, звідки вилітають горді і дужі, як орли, козаки, звідки розливаються воля і козацтво на всю Україну.
Про козаків написано багато наукових книжок і ху­дожніх творів, знято фільмів. Про козацький рід і його ватажків йдеться у Державному Гімні України. Через козацтво створювалася наша історія. День українсь­кого козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх давен Богородиця є покровитель­кою українського козацтва.
«Про славу козацьку сьогодні згадаймо, історію роду не забуваймо» - під таким девізом в Ушкальській сільській бібліотеці пройшли заходи для школярів 3-6 класів Ушкальської ЗОШ.
Діти із задоволення переповідали легенди про ко­заків: «Кам'яний козак», «Як Сірко переміг татар», зма­гались, хто більше знає козацьких приказок. Дітям про­понувалось завдання: закінчити прислів'я чи приказку. Була також цікава козацька розминка, читання віршів про козацтво, козацька абетка та багато іншого.
У кінці свята дітям була запропонована історична вікторина. Змагалися завзято, але перемогла дружба.
Козацька земля, матінка єдина,
Хай Бог тебе любов'ю огорта.
Зі святом тебе, рідна Україно,
На ясні й оновлені літа.
Людям відоме прислів'я: «Дерево життя - це гілоч­ка, на якій ростуть три листочки. Перший листочок - символ минулого. Другий листочок - символ сучас­ного, третій листочок - символ майбутнього». Щоб правильно орієнтуватись у житті, щоб бути освіченою людиною, треба знати минуле свого народу, його істо­рію. Хай звершене батьками і дідами наснажує нас на зміцнення Української держави.

Н. Петреко,  завідувач Ушкальської сільської бібліотеки // Рідний край. – 2017. – №42 (20 жовт.). – С.3.

Партизанськими стежками

З метою вшанування подвигу партизанів та підпільників у період Друої світової війни 1939-945 років Указом Прези­дента України від 30 жовня 2001 року №1020 в Україні 22 вересня відзначається День партизанської слави.
Для ознайомлення учнів з партизанським рухом на Україні бібліотекарі централь­ної районної бібліотеки Ю.В. Бойко та А.В. Сурган про­вели урок мужності зі шко­лярами ЗОШ №2 «Парти­занськими стежками».
На мультимедійному обладнанні були показані юні герої - партизани та їх дії в тилу ворога. Окремою сторінкою був виділений бойовий шлях партизанів-верхньорогачан.
Діти згадували спомини своїх рідних про далекі часи воєнної окупації та супротив населення загарбникам.
Урок мужності  «Партизанськими стежками» на­гадав молодому поколінню школярів ціну, яка була сплачена доброврльцями-партизанами за їх життя і свободу.

А. Сурган, заступник директора КЗ «ЦРБ» // Рідний край. – 2017. – №40 (06 жовт.). – С.4.

Партизанська слава не вмре, не загине

У День партизанської слави ми вважаємо своїм обов'язком низько вклонитися ветеранам, які вибороли мирне сьо­годення та майбуття і щиро їм вклонитися та подякувати.
У роки другої світової війни сотні тисяч синів і дочок України самовідда­но боролися проти німецьке-фашистських загарбників. У парти­занських загонах, у підпіллі вони вершили подвиги заради май­бутніх поколінь.
В ушкальських плав­нях Дніпра восени 1941 року діяв партизанський загін (близько 350 парти­занів) під командуванням Андрія Галактіоновича Резніченка. Ні знущання, ні тортури не зупинили наших земляків у бо­ротьбі проти окупантів. Хоробрістю і героїзмом з любов'ю до Батьківщини наші односельці довели, що Україна ніколи не ско­риться загарбникам. І сьогодні наше покоління, покоління молоді, дорос­лих складаємо шану тим, хто загинув і не дожив до мирних часів, тим, хто через все життя несе біль від ран, від втрати друзів, про героїзм партизансь­кої боротьби.
У цей день до обеліс­ку партизанам прийшли вклонитися, віддати свою шану героям юне покоління - учні Ушкальської ЗОШ та жителі села. Поклавши квіти до обеліску, в серці кожного залишилась пам'ять про звершене батьками і дідами, усіма покоління­ми, які пройшли війну, наснажує на добрі спра­ви в ім'я зміцнення украї­нської держави.

Працівники культури с. Ушкалка // Рідний край. – 2017. – №40 (06 жовт.). – С.4.

Пам'ять жива

Все далі відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам'ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів. Разом з ними ми схиляємо голови парад пам'яттю полеглих і безмежно вдячні живим учасникам війни, які своїм життям і важкою ратною пра­цею забезпечили нам перемогу.
«І стали на захист Вітчизни» - під такою назвою пройшов захід у се­лищній бібліотеці №2, присвячений Дню партизанської слави. Бібліотекар А.В. Дорошенко та діти розповіли присутнім про героїзм партизанів, спогади учасників тих подій.
Діти розповідали вірші, - співали пісні, вітаючи всіх присутніх на заході. Мета нашого свята: виховувати у дітей повагу до героїзм, відваги і стійкості співвітчизників, формувати патріотичні по­чуття гордості за старше покоління, зміцню­вати любов і вдячність до тих, хто відстояв для нас мирне життя.

А. Дорошенко, завідуюча селищною бібліотекою №2  // Рідний край. – 2017. – №40 (06 жовт.). – С.4.

На принципах патріотизму

У виховній роботі з молодшими школярами селищна бібліотека №1 поєднує свої зусилля з вчителями почат­кових класів ЗОШ №2. Спільно проводимо виховні захо­ди до святкових та пам'ятних дат в історії нашої держави.
Останній такий захід відбувся 22 вересня, у День партизанської слави. У цей день до бібліотеки завітали учні 4 класу разом зі своєю вчителькою Т.І. Зуй. Тамара Іванівна розповіла дітям про великий подвиг партизанів України у другій світовій війні, про їх значимість у пере­мозі над гітлерівським фашизмом. Вона також зазначи­ла, що в нашому краї уже на самому початку війни у дніпровських плавнях поблизу села Ушкалка діяв партизанський загін під керівництвом А.Г. Резніченка.
У бібліотеці була підготовлена тематична виставка книг про партизанів, яка викликала інтерес молодших школярів.
Ми також нагадали учням, що і в наші дні постала не­обхідність захищати незалежність України. Сьогоднішні українські воїни успадкували від своїх батьків, дідів та прадідів мужність, патріотизм, незламну віру в перемо­гу, любов до рідної Вітчизни. На принципах патріотизму відбувається і виховання підростаючого покоління.

В. Мульська, завідувач селищноїбібліотеки №1 // Рідний край. – 2017. – №40 (06 жовт.). – С.4.

Наше багатство — книги і читачі

30 вересня вся держава відзначала Всеукраїнсь­кий день бібліотек - свято всіх, хто має відношення до книги, читання, бібліотеки. Вітаю всіх бібліотекарів з професійним святом, бажаю доброго здоров'я, ща­стя і наснаги, родинного затишку і благополуччя, успіхів та творчої праці.
У селищній бібліотеці №2 пройшло свято. Бібліо­текар А.В, Дорошенко привітала всіх присутніх, ви­значила кращих читачів, яких нагородила грамота­ми. Також разом з дітками Владою Губкою, Каріною Голофастовою і Вікою Креховецькою привітали зі свя­том ветерана праці Л.І. Дорошенко, яка багато років віддала бібліотечній справі, побажали їй міцного здо­ров'я, миру та злагоди, довгих років життя.
Впевнена, що навіть в епоху інтернету у бібліотек є майбутнє. Тому що від самого читання люди отри­мують велике задоволення, а малеча вчиться читати, пізнаючи світ.
1 жовтня разом з техпрацівником СБК №2 С.В. Смірновою запросили старших читачів, щоб разом відзначати День людей похилого віку. Привітали присутніх, побажали їм міцного здоров'я і довголі­ття, невичерпної енергії. Люди спілкувалися між собою, згадували прожиті роки, і плакали, і сміяли­ся від спогадів. А ми пригощали їх гарячим чаєм з солодощами.
Щиро дякую О.І. Желізняченко за підтримку у про­веденні подібних заходів.

А. Дорошенко, завідуюча селищною бібліотекою №2 // Рідний край. – 2017. – №40 (06 жовт.). – С.4.

30 вересня - Всеукраїнский день бібліотек

Шановні працівники бібліотечної мережі району, від щирого серця вітаємо вас з Всеукраїнським днем бібліотек!
Бібліотекар стоїть біля витоків мудрості, він зберігач і провідник, який забезпечує користувачам доступ до інформації, знань, і через книгу, наукове та художнє сло­во утверджує високі духовні ідеали нації.
Бібліотечне мережа - це не лише зібрання текстів та документів, це великий світ соціальних комунікацій, місце, де зростають діти, формуються особистості. Сьо­годні майбутнє за бібліотеками, які поєднують тради­ційну культуру спілкування з книгою з новими інформа­ційними технологіями.
Разом із вами це свято відзначає багатомільйонний загал читачів, вихованих в дусі поваги до бібліотек -храмів книжкової мудрості.
Щиро дякуємо вам за високий професіоналізм, без­межну, подвижницьку відданість своїй справі.
Зичимо вам здоров'я на довгі роки, нових творчих здобутків, енергії, наполегливості, непохитної віри у свою велику мету!

Голова районної державної адміністрації  Н.О.Тарасова; Голова районної ради Г.І. Нестеренко // Рідний край. – 2017. – №39 (29 верес.). – С.1.

Відкритий урок читання

30 вересня Україна святкує Всеукраїнський День бібліотек. З нагоди цього свята у Верхньорогачицькій ЗОШ № 1 відбув­ся відкритий урок читання. Учні школи роз­повіли присутнім про виникнен­ня книги, її розвиток та значен­ня в житті людини.
Шкільний бібліотекар Т. А. Черниш провела цікаву мульт-вікторину «Впізнай казкового героя».
З бібліовізитом до школярів завітали працівники центральної районної бібліотеки. На цьому заході вони започаткували ра­йонну бібліотечну акцію «Кожній дитині - книгу». Директор бібліотеки Л.П. Ничик привітала всіх при­сутніх зі святом і розпочала бібліо­течну акцію подарунком для шкільної бібліотеки - книгозбірочкою творів українських письменників.
Радо зустріли школярі бібліофіксиків в особах бібліотекарів ЦРБ І.М. Желєзняк та Ю.В. Бойко. Вони про­вели з дітьми цікаву гру. У кінці захо­ду бібліотекарі запросили всіх при­сутніх у гості до бібліотеки.

А. Сурган, заступник директора КЗ «ВЦРБ» // Рідний край. – 2017. – №39 (29 верес.). – С.4.

Виставка фоторобіт «Мій Рогачицький рідний край»

До 26-ї річниці Незалежності України відділ культури оголосив фотоконкурс «Мій Рогачицький рідний край». Фотомитці презен­тували верхньорогачанам та гостям селища свої творчі досягнен­ня у галузі фотографії.
Виставка кращих робіт відбулася напередодні Дня незалежності України у фойє районного будинку культури. Об'єктами фотомитців стали яскраві і колоритні особистості нашого краю, багато робіт було присвячено дітям і молоді нашого селища. Порадували відвідувачів виставки роботи пейзажного, садово-паркового і лан­дшафтного характеру.
Оригінальним та цікавим підходом, яскраво відрізнялись від інших роботи фотомайстра В.П. Марковського. Приємною неспо­діванкою для відвідувачів став архів фотознімків колишнього фо­токореспондента районної газети М. Ф. Каравана. Вони дали змогу поринути у минуле нашого краю, викликали хвилю приємних спо­гадів та згадок про людей та події минулих років.
Школярі загальноосвітніх шкіл №1 та №2 представили у своїх роботах сьогодення нашої країни та своє бачення її майбутнього. Яскраві роботи були присвячені державній символіці України. Діти відобразили свої мрії про цілісність і неподільність нашої держави та її розквіт для їх щасливого майбутнього життя.
Виставка робіт учнів класу образотворчого мистецтва дитячої музичної школи вразила технікою виконання юних майстрів. До ува­ги глядачів були представлені пейзажі нашого краю, натюрморти степових квітів.
Упорядкуванням виставки займались працівники районної бібліотеки. Відвідувачі отримали естетичне задоволення від вис­тавки і побажали працівникам культури і надалі продовжувати цю роботу, залучаючи нових майстрів до показу своїх робіт.

Л. Ліснича, начальник відділу культури райдержадміністрації // Рідний край. – 2017. – №37 (15 верес.). – С.3.

Допоки світить праведна зоря, шануймо Україну!

24 серпня ми відзначаємо одне з найвеличніших свят - День Не­залежності України. Це значна подія, що дала народові можливість самому вирішувати свою долю. Незалежність і державність зріли у глибинах нашої тисячолітньої минувшини, проростали і пророста­ють в умовах політичної та економічної кризи. Безперечно, украї­нська козацька держава передала нам у спадок міцне переконання - кожен українець має захищати свої права і свободи, дбати про розквіт землі святої. Тоді й утвердимо спільно громадське суспіль­ство, де пануватимуть злагода, рівність та високий рівень життя.
«Правічна і нескорена земля хлібами сходить у прийдешню дни­ну. Допоки світить праведна зоря, шануймо Україну» - під такою назвою у селищній бібліотеці №3 пройшов дитячий ранок.
Українська поезія щедра на талановитих та прекрасних поетів, серед яких Володимир Сосюра, Олесь Гончар, Павло Загребельний, Юрій Мушкетикта інші. Саме для цих поетів Батьківщина є най­дорожчим скарбом. Любити Батьківщину, любити Україну означає любити і знати рідну мову, мову українську, любити рідний край, ша­нувати і поважати своїх пращурів.
Якщо кожен з нас буде працювати плідно, на благо рідної Бать­ківщини, і всі разом станемо патріотами рідного краю, прагнутиме­мо до єдності, порозуміння, успіх прийде неодмінно.
Нехай же святиться ім'я твоє, рідна Україно, моя колиско.

Т. Соколова, завідуюча селищної бібліотеки №3 // Рідний край. – 2017. – №35 (01 верес.). – С.3.

Україна — держава європейська

Саме під такою назвою 22 серпня 2017 року працівники цент­ральної районної бібліотеки провели усний журнал, присвячений 26-й річниці Незалежності України.
Запросила до подорожі сторінками усного журналу про звичаї, традиції та кулінарні вподобання українців директор КЗ «Верхньорогачицька центральна районна бібліотека» Л.П. Ничик з метою по­глибити знання учнів про незалежну Україну, її державні та народні символи, виховання почуття патріотизму та національної гордості, любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до подій, що відбуваються у нашій країні, формування переконаності у нетлінності духовних скарбів України.
У заході брали участь, розповідали вірші про нашу державу акти­вісти дитячої бібліотеки Катерина Бондарь, Влад Лісничий, Натапія Тарасова, Ярослав Пищенко, Даша Желєзняченко, Олександр Ба­бич, Кіра Сурган. Авторський віршем про своє село привітала всіх присутніх Діана Губарєва.
Усі сторінки журналу були розбавлені чудовим співом вихованців дитячої музичної школи. Діти виконували гарні пісні про Україну, про український народ, звичаї та традиції. Пісні звучали з вуст Олексан­дри Мандик, Тетяни Нечипась, Насті Рекун. А вихованці методиста районного будинку культури М.М. Зюлєвої подарували глядачам яскравий ритмічний танок.
Зі словами привітань, вдячності за патріотизм підростаючого покоління до дітей звернулась голова районної державної адмініст­рації Н.О. Тарасова і побажала благополуччя, миру, злагоди та успіхів у новому навчальному році.
По завершенню останньої сторінки усного журналу, яка була при­свячена кулінарним вподобанням українського народу, усі присутні мали змогу скуштувати справжні українські вареники. Ми щиро вдячні надану за спонсорську допомогу депутату обласної ради В.А Рудику.
У рамках проекту «Психологічна підтримка населення, яке пост­раждало від конфлікту на сході України», який реалізовується в Хер­сонській області при підтримці Міжнародної Федерації Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, директор центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Л.А. Грицаєнко вручила солодкі подарунки дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям учасників АТО та дітям з багатодітних родин.

А. Сурган, заступник директора КЗ «Верхньорогачицька ЦРБ» // Рідний край. – 2017. – №35 (01 верес.). – С.3.

Літо, здрастуй!

Гостинне сонечко тихесенько всміхалося повеселілій дітворі, адже у червні розпочинаються довгоочікувані ка­нікули для школярів - час не лише для відпочинку, а і для змістовного проведення дозвілля у таборах, які гостин­но відчиняють двері перед дітворою. Таким табором став для учнів Самійлівської ЗОШ табір з денним перебуван­ням з романтичною назвою «Маяк», у якому оздоровлю­валось 32 учні.
Одним із цікавих заходів для дітей молодшого шкільного віку - «Веселі козачата» була поїздка до Верх­нього Рогачика на екскурсію до районної бібліотеки, крає­знавчого музею та ігрового майданчика у супроводі ви­хователів Л. І. Пономаренко та Н.І. Яценко.
Діти із цікавістю і захопленням слухали змістовну роз­повідь працівників бібліотеки про біосферний заповідник Асканія Нова, що супроводжувалась показом відеофільму про мальовничу красу степів Херсонщини, її багатий тваринний і рослинний світ.
Діти взяли активну участь у грі-вікторині під девізом «Зелена краса Херсонщини». Особливо всім сподобав­ся сюрприз, який чекав екскурсантів на кінець зустрічі. Це були призи - книжечки «Казки» та збірка творів Все­волода Нестайка, які виграли Ельвіра Сеїтова та Мак­сим Зубастич (на знімку вгорі). Щиро дякуємо за таку пізнавальну мандрівку працівникам районної бібліотеки під керівництвом Л.П. Ничик.
Та в цей день, 12 червня, приємності чекали наших вихованців і у районному краєзнавчому музеї, де діти зуміли торкнутися історичного минулого наших земляків під час перегляду експонатів та прослухавши змістовну розповідь директора музею Валентини Іванівни Легенко. Особливо приємно було побачити фото нашого од­носельця Віктора Івановича Самойленка, ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Наша земля сла­виться героями.
На завершення ми відвідали ще й дитячий майдан­чик у парку, побавилися на атракціонах, полюбувалися щойно введеним в дію фонтаном, потоваришували з од­нолітками, які тежу цей час відвідали майданчик. Думаю, що ця поїздка надовго залишиться в пам'яті дітей при­ємним спогадом.

Л. Пономаренко, вихователь пришкільного табору з денним перебуванням «Маяк» при Самійлівськїй ЗОШ // Рідний край. – 2017. – №25 (23 черв.). – С.4.

Неповторний відпочинок у таборі "Романтик"

Літо - улюблена пора дітей, це час веселих канцкул, цікавого відпочинку, необхідного оздоровлення. Про захоплююче і змістовне дозвілля дбають дорослі. Педагогічний колектив Верхньрогачицької загально­-освітньої школи № 2 доклав чимало зусиль, щоб учні добре відпочили й оздоро­вилися у період літніх кані­кул. З 29 травня по 16 червня 2017 року працював пришкільний дитячий відпочинковий табір з денним перебуванням "Романтик". Швидко  проминули щасливі, наповнені приємними несподіванками дні таборної зміни. Табір "Романтик" - чарівна казкова країна для школярів, яка гостинно відчинила свої двері для 80 дітей, що відпочили під час табірної зміни. Радісно й жваво жилося дітям у загонах-містах "Веселка", "Усмішка", "Independent", "Патріоти".
Кожний день у таборі був неповторний, цікавий і веселии. Найцікавішими та незабутніми були дні та захо­ди: відкриття табірної зміни з урочистою лінійкою, кон­курсом малюнків на асфальті "Давай знайомитися зно­ву', волейбольним і футбольним турніром; Олімпійський день з Веселими стартами, іграми та розвагами; День "Міс і містер табору" - розважальний конкурс-вікторина де змагалися і молодші учасники, і дорослі; день патріо­та України пройшов зі спортивними змаганнями "Юні патріоти", які складалися зі смуги перешкод; день японсь­кої культури та традицій з конкурсом "Фуросікі"- зав'я­зуванням бантиків, малюванням ієрогліфів, чаюванням; день сміху пройшов  аплікацією та ліпленням клоунів, квітів, малюванням карикатур; день "Козацькі забави" -  екскурсія до козацького дозору та змагання "Козацький гарт" разом із учнями Самійлівської школи; урочисте закриття табірної зміни - з концертною програмою "Прощай, наш табір", яка включала  в  себе хорео­графічні та вокальні номери. Підсумки роботи табору підведено випуском стіннівки "Як нам в таборі жилося",   провели   також нформаційно-просвітницьке заняття "Літні канікули без проблем".
Впродовж роботи пришкільного табору проведено ряд тематичних прогулянок та екскурсій: на природу до балки, в парк відпочинку та на дитячий майданчик, у сільську бібліотеку №1, до краєзнавччого музею, центральної районної аптеки, до Миколаївського зоопарку, на острів Хортиця м. Запоріжжя; до козацького дозору в районі.
Уся робота пришкільного табору відпочинку "Романтик" базувалася на розвитку дитячої ініціативи, самодіяльності, колективних творчих дій та проведенні щодня змістовної, цікавої активної справи. На чолі кожного загону стояв педагог-вихователь, який забезпечував виконання дітьми розпорядку дня, організовував їх побут і спільно з організатором дозвілля готував та проводив оздоровчі та виховні заходи відповідно до режиму дня та плану виховної роботи табору. Це дозволяло реалізувати всі заплановані виховні заходи Кожний загін мав гасло, пісню та свою власну речівку. Діти з великим бажанням працювали над іміджем сво­го загону. Ця робота сприя­ла мобілізації та згуртуван­ню, усвідомленню, що всі члени однієї команди. Кож­ний ранок у таборі починав­ся з ранкової зарядки, яку спортивний керівник В.М. Бабенко проводила на свіжо­му повітрі у затишних куточ­ках шкільного подвір'я.
Діти були активними учасниками свят, конкурсів, ігор. І тому на урочистій лінійці по закінченню табірної зміни підве­лися підсумки результатів конкурсів, переможці були наго­роджені грамотами, а найактивніші отримали подяки.
Адміністрація школи висловлює слова вдячності при­ватним підприємцям О.М. Желізняченко і О.С. Іванченку за надану посильну допомогу. Завдяки їхній матеріальній підтримці діти мали змогу поласувати смачним морози­вом та солодощами.
Маємо надію, що відпочинок у пришкільному таборі з денним перебуванням "Романтик" подарував учням ней­мовірні враження, загартував духовно та фізично. Незабутніх вам літніх канікул!

Н. Скрипниченко, начальник табору відпочинку з денним перебуванням «Романтик» Верхньорогачицької ЗОШ №2 // Рідний край. – 2017. – №25 (23 черв.). – С.8.

Змагалися лицарі таврійського краю

8 червня 2017 року у читальній залі централь­ної районної бібліотеки пройшов І тур обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини», у якому взяли участь учні сьомих класів Верхньорогачицької ЗОШ №1.
В ігровій формі за електронними ігровими картами на мультимедій­ному обладнанні учні змагалися за першість на тему «Лицарі Таврійського краю» (козацька доба в історії Херсонщини).
Турнір сприяв патріо­тичному вихованню учнів, поширенню історико-краєзнавчих знань про нашу область за часів ко­зацтва.
Багато нового та ціка­вого школярі дізналися з історії виникнення та існування Кам'янської та Олешківської Січі.
Знання літературних творів про козацтво, їх по­бут та звичаї стали осно­вою проведених ігор.
Для детальнішого вив­чення доби козацтва та історії нашого краю учні ознайомилися з книгами виставки «Лицарі нашого краю», яку приготували бібліотекарі.
У кінці турніру пере­можці отримали нагороди.

А. Сурган, заступник директора бібліотеки по роботі з дітьми // Рідний край. – 2017. – №24 (16 черв.). – С.4.

Літні канікули в бібліотеці

Ось і розпочалися дов­гоочікувані канікули для школярів. У ці дні прохо­дять екскурсії в шкільних таборах відпочинку. Спе­ціалісти комунального зак­ладу «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система» роз­робили цілий план заходів для відвідувачів - учнів різних вікових категорій. Молодші школярі знайом­ляться з дитячими періо­дичними виданнями, з історією виникнення книги, правилами поводження з книгою, гігієною читання.
В ігрових формах бібліотекарі намагаються виховати у юних читачів любов і бережне ставлення до книги.
У читальній залі район­ної бібліотеки діти зможуть переглянути популярні мультфільми, тематичні відеоролики та докумен­тальні фільми.
Учнів 5-9 класів чекає І етап обласного інтелектуального турніру «Ігри патрі­отів Херсонщини», де в ігровій формі школярі бу­дуть змагатися за настільними та електронними іграми по темах:
- Рослинний та тваринний світ Херсонщини;
- Лицарі Таврійського краю (козацька доба в історії Херсонщини);
- Літературний круїз (письменники Херсонщи­ни).
Бібліотекарі підготува­ли книжкову виставку «Літні канікули з книгою», яка зібрала літературу за шкільною програмою, що надається учням для чи­тання влітку.
Для позакласного чи­тання бібліотека для дітей має найрізноманітніший підбір книг: пригоди, фан­тастика, мандри, казки, оповідання.
Тож з радістю чекаємо юних читачів у літній час!

Л. Ничик, директор Верхньорогачицької централізованої районної бібліотечної системи // Рідний край. – 2017. – №22 (02 черв.). – С.2.

Провели анкетування молоді

У рамках Всеукраїнського соціологічного досліджен­ня «Патріотичний настрій молоді» Верхньорогачицька центральна районна бібліотека провела анкетування та годину спілкування зі старшокласниками Верхньорогачицької ЗОШ № 1, метою якого було визначення патріо­тичних настроїв і громадянське становлення молодого покоління на сьогоднішній день.
Зміни політичної ситуації у світі та нашій країні спо­нукають до налагодженої роботи закладів освіти і куль­тури в системі патріотичного виховання.
Учні висловлювали свої думки з таких питань: що таке патріотизм; роль національної ідеї в українській державі; кого ви вважаєте справжнім патріотом України; з яким настроєм ви дивитесь у майбутнє.
Процес обговорення запропонованих анкетою пи­тань проходив за участі вчителя історії та права Ю.О. Маніленка. Жвавою була дискусія щодо проблем, які сьогодні найбільш гостро стоять перед молоддю. Учні ділились думками і щодо ситуації у країні і яким чином вона може вплинути на реалізацію їх життєвих планів.
Патріотичні заходи, які проводять бібліотеки та шко­ли району, сприяють розвитку громадянської активності, інтелектуальних здібностей нашої молоді.

І. Желєзняк,  бібліотекар КЗ «ВРЦБС» // Рідний край. – 2017. – №21 (26 трав.). – С.4.

Зустріч дітей війни

Давно відгриміли бої Другої світової війни, пішли із життя її ветерани. Та свідками тих страшних років залишились оче­видці, яким на той час було по 10-15 років. Вони все пам'ята­ють: і звірства німців, і перемож­ний наступ наших військ у 1944 році. На долю цих людей, у пе­реважній більшості жінок, підлітків, випала тяжка праця у післявоєнний період.
У переддень світлого свята Перемоги у читальному залі цен­тральної районної бібліотеки відбулася зустріч людей, у ди­тячій пам'яті яких навічно вкарбу­валися події воєнного лихоліття. Організаторами зустрічі стали територіальний центр соціального обслуговування та центральна районна бібліо­тека. Про своє тяжке дитинство спогада­ми поділились учасники зустрічі П.М. Жезлова, В.Г. Белименко, Т.В. Касьянова, ТІ. Гончарук, М.Н. Дорошенко, Л.І. Хмура.
Зустріч відбулася у теплій та святковій атмосфері. Зі святом Перемоги учасників привітали директор КЗ «Верхньорогачицька РЦБС» Л.П. Ничик та завідуючий відділенням денного перебування В.С. Курін.
Учасники зустрічі згадали пісні своєї молодості, у їх виконанні прозвучали фоль­клорні надбання післявоєнного жіночого співу. Це були цілі балади про кохання, про тяжку жіночу долю, про роботу в колгоспі та чекання з війни своїх коханих.
У кінці зустрічі гості побажали всім мир­ного неба, міцного здоров'я, довголіття та висловили надію ще не раз зустрітись у чи­тальному залі районної книгозбірні.

І. Железняк, бібліотекар центральної районної бібліотеки // Рідний край. – 2017. – №19 (12 трав.). – С.3.

Пелюстки для Ліни

22 квітня 2017 року у Херсоні відбувся обласний фестиваль виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви», метою якого є популяриза­ція та презентація твор­чості Ліни Костенко, гро­мадської лірики, творів патріотичного звучання.
На фестивалі наш ра­йон представляла учениця Верхньорогачицької ЗОШ №2 Альона Дурицька, яка презентувала слухачам свій вірш «Я чекаю, чекаю, коханий...».
Із сорока претендентів на перемогу Альона увійш­ла у шістку кращих. Для неї фестиваль запам'ятався ще й тим, що вона познайоми­лась з відомим херсонсь­ким поетом Анатолієм Кичинським, який подарував Верхньорогачицькій ра­йонній бібліотеці для дітей свою останню збірку віршів «Небажаний свідок». Спілкування з творчо обда­рованими дітьми з усієї об­ласті, нові зустрічі, знайом­ства залишили приємні враження у нашої конкурсантки.
Обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки третій рік поспіль випускає альманах авторів віршів, присвячених творчості Ліни Костенко «Пелюстки для Ліни». Чекаємо нового випуску альманаху з віршем Альони Дурицької.

Л. Ничик, директор КЗ «Верхньорогачицька РЦБС»  // Рідний край. – 2017. – №13 (31 берез.). – С.4.

Сільські книгозбірні поповнюються новою літературою

2017 рік для КЗ "Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна систе­ма" розпочався з великого поповнення бібліотечного фонду. Згідно державної про­грами "Українська книга" наш район отри­мав у цьому році 702 книги на суму 44 ти­сячі гривень. Це переважно суспільно-по­літична, художня література та література для дітей популярних українських письмен­ників. Більшу половину отриманої літера­тури було передано сільським та селищним бібліотекам-філіям.
Щиро дякуємо депутату районної ради Віталію Володимировичу Кондратенку, який доставив літературу з Херсона та по­стійно допомагає бібліотеці транспортни­ми послугами.
Бібліотека постійно отримує допомогу поповненні бібліотечного фонду від жи­телів селища та своїх читачів. На початку року літературою зі своїх домашніх бібліотек поділились жителі селища Т.І. Бондарчук та Т.С. Бибик.
Цінним подарунком для бібліотеки стала підбірка книг нашого земляка Олексія Гаци, яку подарувала племінниця ав­тора Неля Володимирівна Сазонова (фото внизу).
Не байдужими до про­блем бібліотеки є і наші партнери по правовій освіті жителів району Л.Ф. Яценко та О.В. Філімонова. Вони подарували підбірочку книг про кохання.
Дякуємо всім, хто своєю небайдужістю допомагає районній книгозбірні при­множувати духовні скарби.

Л. Ничик, директор КЗ «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система»  // Рідний край. – 2017. – №12 (24 берез.). – С.2.

Вшанували Великого Кобзаря

«Оберігай свій щедрий, рідний край
І мову нашу солов'їну.
Люби, шануй і дбай
Про рідну неньку Україну»

Україна, як і великий наш Кобзар, - вічні. Які слова! Який паралелізм! Немає України без Шевченка, немає України без Дніпра, немає України без народу... А в багатомільйонній українській сім'ї є великий син, Тарас Григорович Шев­ченко, геніальна творчість якого вічна!
Щороку Україна вшано­вує пам'ять свого видатно­го сина, геніального поета, художника, полум'яного борця за свободу і щастя народу - Тараса Григоровича Шевченка. По всій нашій милій Україні проходять Шевченкові дні з нагоди дня його народження.
Працівники КЗ «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система» разом з викладача­ми дитячої музичної школи провели у Верхньорогачицькій ЗОШ №1 літературно-мистецьке свято «Слався, Тарасе великий». Учасники заходу подорожували Шевченковими дорогами, прислухалися до Шевченкової думки, слова.
Ми звертаємося до поета, який став для України заповітною думою, ЇЇ без­смертною піснею. Тож нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскру віри, надії, любові до рідної землі, свого на­роду!

А. Сурган, заступник директора по роботі з дітьми КЗ «ВРЦБС» // Рідний край. – 2017. – №11 (17 берез.). – С.2.

Ми тебе не забудем, Тарасе!

9 березня 2017 року ук­раїнський народ відзначив 203-ю річницю від дня на­родження Т.Г. Шевченка. Шевченко залишив нам свої неоціненні духовні надбання - твори і світлу, добру пам'ять про себе. От і я не залишилась осторонь поезії Тараса. Провела для учнів 1-5 класів Чисто-пільської ЗОШ виставку малюнків та конкурс читців на кращий вірш. На почат­ку виховного заходу ознайомила всіх дітей з поезією видатного поета. Понад усе він був залюблений у рідне слово, народну пісню, у кра­су знедоленої Батьківщини - України. Учні взяли актив­ну участь у конкурсі віршів, добре підготувалися. Роз­почали конкурс Каміла Куценко (5 кл.) та Яна Амплєєва (4 кл.), які брали участь у районному конкурсі. Ба­гато дітей виявили бажан­ня розповісти вірша. Тому було важко визначити най­кращих. Члени журі довго приймали рішення і нарешті визначилися. III місце зайняла Юлія Пан-ченко (2 кл.), II місце роз­ділили між собою Альбіна Зубач (3 кл.) та Дарія Кучеренко (4 кл.). І місце отри­мала Христина Петрівник (5 кл.). Жоден учасник не залишився поза увагою, всі діти отримали грамоти та солодкі призи. Поки журі визначало переможців, ми з дітьми розгадували за­гадки, вікторини. Усі учас­ники були активними.
Конкурс закінчився, але залишились приємні враження. Можна впевне­но сказати, що наші діти знають, люблять і уміють читати твори великого Кобзаря.
Висловлюю слова подя­ки за співпрацю керівництву, вчителям, учням Чистопільської ЗОШ та Чистопільській сільській раді

Т. Горнова, завіду­вач Чистопільської сільської бібліотеки // Рідний край. – 2017. – №11 (17 берез.). – С.2.

День українського добровольця

14 березня в Україні відзначається День українсько­го добровольця. З нагоди цієї дати у районній бібліо­теці для дітей було організовано тематичну полицю «Портрет добровольця-захисника». Методист КЗ «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система» Ю.В. Бойко провела з учнями 6-го класу Вер-хньорогачицької ЗОНІ № 1 бесіду по книзі Марка Руд-невича «Я із Небесної сотні». Великою популярністю се­ред юнацтва користується також книга «Наш захисник: ми хочемо жити в мирі». Темою проведеної бесіди був мир, якого прагнуть наші діти. І це прагнення хочуть до­нести до усіх наших співвітчизників з різних куточків Ук­раїни - східних та західних, північних та південних, вільних та окупованих. Наші діти хочуть бачити рідну неньку-Україну миролюбною, гостинною та європейсь­кою - не лише за розташуванням, але й за покликанням.
Усі ми своїми спільними зусиллями спроможні змінити національний біль на радість національної надії. Щодня це впроваджують у життя українські сол­дати, добровольці, волонтери, які є втіленням жертов­ної служби на користь свого народу, своєї землі. Тож плекаймо та підтримуймо наших добровольців. Допо­магаймо один одному. І нехай панує мир!

І. Железняк, бібліотекар відділу обслуговування КЗ «ВРЦБС» // Рідний край. – 2017. – №11 (17 берез.). – С.3.

Солдат війни не вибирає

Афганістан... В епоху агонії «розви­неного соціалізму» у наш лексикон чор­ним клеймом устромилося це голосне, як постріл, слово. Для двох тисяч украї­нських сімей воно назавжди стало зна­ком лиха, символом нескінченних ду­шевних мук і безутішного горя. Десять років молоді українські хлопці ледь не зі шкільної лави потрапляли до зони бойо­вих дій для виконання міфічного «інтер­національного обов'язку», який реально був нічим не виправданою антигуманною авантюрою тодішнього радянського престарілого керівництва. Уже 25 років Україна в середині лютого вшановує тих, хто з чужої волі потрапив у афганське пекло, схиляє голови перед пам'яттю за­гиблих.

13 лютого у Чистопіллі відбувся захід-вшанування воїнів-афганців «Солдат війни не вибирає». В оформленому відповідним чином актовому залі Чисто-пільської ЗОШ зібралися вчителі, учні, працівники культурної сфери села. Були присутні і люди, які спізнали на собі ли­холіття Афганістану - Микола Анатолі­йович Матюшенко та Олег Петрович Самчук. Ведуча заходу Т.І. Горнова надала слово вчи­телю історії Чистопільської ЗОШ О.П. Шершеню, який коротко охарактеризував причини тієї війни, зупи­нився на її історично-пра­вових аспектах. Присутні на заході слухали пісні у ви­конанні Олега Кари, Анни Дьогтєврї, проникливі вірші учнів школи. А в очах колишніх воїнів стояли сльози, вкотре вони згадали свою, обпа­лену війною юність - розквіт життя, що був затьмарений пострілами, вибухами, смертями побратимів. Ніхто і ніколи не повинен спокутувати чиїсь недолугі по­милки ціною власного життя та здоров'я -таким був лейтмотив заходу.

Т. Горнова, завідуюча Чистопільською сільською бібліотекою // Рідний край. – 2017. – №8 (24 лют.). – С.3.

Разом свято влаштували

Щороку у нашій селищній бібліотеці №1 у День Свя­того Валентина для дітей проводяться різноманітні за­ходи. Ось і цього року до бібліотеки завітали третьо­класники Верхньорогачицької ЗОШ №2 разом зі своєю вчителькою Т.І. Зуй.
Разом з дітлахами ми провели різноманітні ігри, кон­курси. Школярики підготували вірші про любов до мами, рідної землі, про дружбу і взаємоповагу. Усі разом гар­но провели час: веселились, танцювали, а потім приго­щалися солодощами.

В. Мульська, завідувач селищної бібліотеки №1 // Рідний край. – 2017. – №8 (24 лют.). – С.3.

Вогненні громи минулого і сьогодення

Україна - це тихі води і ясні зорі, пишні сади, білі хати, лани золотої пшениці. Україна - це наша велика батьківщина. Кожна п'ядь української земліокроплена кров'ю мільйонів наших предків, які захищали рідний край від численних орд за­гарбників. 73 роки тому у такі ж лютневі дні наше селище Верхній Рогачик було визво­лене від німецько-фашис­тської навали.
Цим подіям був присвя­чений патріотичний урок у загальноосвітній школі №1, який підготували бібліоте­карі центральної районної бібліотеки та викладачі дитячої музичної школи. Стар­шокласники Стас Грицаєнко, Олена Рудика, Карина Матейченко, Максим Ва­сильєв розповіли учням про незабутні події Другої світо­вої війни, поділились розду­мами про ті часи та про жит­тя і боротьбу своїх праді­дусів і прабабусь.
Учні провели паралель між подіями минулого та сьогоденням. Знову наші захисники мають боронити нашу землю, знову гинуть чоловіки за мир, наче якесь дивне та страшне дежавю. Але не потрібно зневірюватися, ми все витримаємо, переможемо. Переможемо тому, що відстоюємо пра­во на життя, на мир. Наш народ вже не одне століття показує та виявляє свою мужність, стійкість, героїзм та жагу до миру.
Школярі переглянули відерфрагменти про су­часні події на сході України. Із заключним словом до своїх вихованців зверну­лась директор школи Валентина Олександрівна Коротун, яка побажала всім мирного неба, про­цвітання та злагоди нашій Батьківщині.

А. Сурган, заступник директора по роботі з дітьми КЗ «ВРБС» // Рідний край. – 2017. – №6 (10 лют.). – С.3.

Книга - цінний подарунок

14 лютого відзначається Міжнародний день дарування книг. Його започаткувала американка Еммі Бродмур у 2012 році. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один од­ному книги. Це одне з наймолодших свят у календарі.
У цьому році це свято у нашому районі започатковує цент­ральна районна бібліотека разом зі своїми активними читача­ми. Цього дня заведено дарувати книжки один одному та чле­нам родини, залишати книжки у людних місцях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати друко­вані твори бібліотекам.
Міжнародний день дарування книг - це добровільна ініціа­тива. І от нею уже скористались наші читачі - Олександр Воло­димирович Дяченко та Наталія Миколаївна Загоруйко. Вони по­дарували нашій бібліотеці книги зі своїх домашніх бібліотек. Пропонуємо нашим читачам приєднатись до них та взяти участь у буккросингу (прочитав - передай іншому).
Сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона - постійний супутник, найкращій порадник в усіх життє­вих ситуаціях і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвід­ченої людини.
Дорогі наші читачі! Ми хочемо і маємо велику надію, що це свято ми будемо відзначати протягом 2017 року, адже подаро­вана книга принесе радість більше ніж одній людині. Вона може стати у пригоді нашим читачам, які будуть нею користуватися.
Книги ніколи на виходять з моди. Вони пережили телевізор, магнітофон, відмінно живуть поруч із ноутбуками, планшетами та смартфонами. Тож даруйте книжки, примножуйте мудрість. Бібліотека чекає на ваші подарунки.

І. Желєзняк, бібліотекар центральної районної бібліотеки // Рідний край. – 2017. – №6 (10 лют.). – С.7.

Україна  це край, де ми народились і живемо

Ми з вами живемо в Україні. Це - Батьківщина наших дідусів і бабусь, батьків, це - наша з вами батьківщина. Україна -наша рідна земля, де ми народилися і живемо. Ук­раїна має свою культуру, звичаї і традиції, має свою мову та історію, багату природу та щирих людей. Отже, ми всі з вами - ук­раїнці.
24 січня 2017 року у Верхньорогачицькій за­гальноосвітній школі №1 відбувся урок народознавства, присвячений нашій Батьківщині - Україні. Захід для дітей підготували бібліотекарі районної бібліотеки та шкільний бібліотекар. Урок відбувся для найменших читачів - першокласників.
Бібліотекарі розповіли дітям про державні та національні символи, свята та обряди нашої країни, а уче­ниця першого класу Кіра Сурган показала дітям власноруч виготовлений оберіг. Наш народ славиться піснями. В Україні люблять співати, з піснею легше жити, пісня - душа народу. Тож на уроці звучали пісні про Україну, мамину сороч­ку, вишитий рушнику вико­нанні Кіри Бедюх та Ангеліни і Ксенії Бездольних. Учасники уроку Владислав Лісничий, Олександр Бабич та Валерія Голуб прочи­тали своїм меншим друзям вірші українських поетів про нашу країну.

А. Бедюх, бібліоте­кар КЗ «Верхньорогачицька ЦРБ» // Рідний край. – 2017. – №4 (27 січ.). – С.3.

Зима прийшла - празників привела

Багата і щедра наша ук­раїнська земля своїми по­лями, лісами, ріками, дібровами. Багата на хліб і пісню! А ще наше багатство - це народні традиції та об­ряди. У стародавніх слов'­ян були різні обряди, різні релігійні свята, що здійсню­вались у певний час, повто­рювались у певні дні, на од­ному й тому самому місці. Зимові свята означали на­родження світла. У народі кажуть: зима прийшла - і празників привела.
Тому темою засідання ветеранського клубу «Надія», який діє у цент­ральній районній бібліотеці, стали Новорічні та різдвяні свята під назвою «Україна колядує». Районна бібліо­тека спільно з територіаль­ним центром соціального обслуговування населення запросили 13 січня 2017 року пенсіонерів разом відсвяткувати Новій рік за старим стилем, адже зи­мові свята полюбляють не тільки діти, а й їх бабусі і дідусі. Усім хочеться потра­пити у новорічну зимову казку. І цю казку ми створюємо самі.
Усі учасники клубу го­тували святкові страви та пригощали ними своїх друзів. З Новорічними вітаннями до присутніх звернулася начальник відділу культури Ліна Вікторівна Ліснича, а пра­цівники районного будин­ку культури, вихованці ди­тячої музичної школи та учні ЗОШ №1 привітали всіх щедрівками.
Зустріч відбулася у теплій, сімейній атмос­фері. Працівники бібліоте­ки проводили з учасниками клубу вікторини, тести, ігри. Музичні вітання Сер­гія Коляди стали для при­сутніх духовною насоло­дою. І, як годиться у народ­них звичаях, Новорічні свя­та супроводжувались свят­ковими хороводами, пісня­ми, танцями.

Л.Ничик, в.о. дирек­тора КЗ «ВРЦБС» // Рідний край. – 2017. – №3 (20 січ.). – С.4.

Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930