за 2017 рік

Нові надходження

31 жовтня у районній бібліо­теці відбувся захід під назвою День інформації». Бібліотекарі напередодні запросили читачів та всіх бажаючих ознайомитися із нещодавно отриманими нови­ми екземплярами літератури за державною програмою «Українська книга». Бібліотечні фонди Великоолександрівського райо­ну поповнилися книгами украї­нських та зарубіжних авторів у кількості 924 екземпляри. Всі вони українською мовою.
День інформації пройшов на­сичено та цікаво. Майже кожна книга знайшла свого читача, адже було представлено твори для різних вікових категорій: ви­дання для дітей та юнацтва, тво­ри класиків української літерату­ри та сучасних українських ав­торів, твори класиків зарубіжної літератури (в перекладі украї­нською мовою), науково-попу­лярні видання, довідкові та інформаційні видання (енцикло­педії, довідники, словники тощо), є також музичні твори. Протягом дня бібліотекарі про­водили ознайомлення з новин­ками книг на абонементі та в чи­тальному залі в декілька етапів.
Крім того, кожна бібліотека району отримає свою партію ек­земплярів нових книг відповідно до кількості читачів.
Серед нових книг є унікальні та цінні. На деякі з них варто звернути особливу, наприклад:
«Клас пані Чайки» - книга польського автора Пекарської М.К. і є молодіжним бестселе­ром у Польщі. У ньому розпові­дається про те, що цікаво підліткам: про труднощі їхнього віку, про негаразди у школі та вдома, але насамперед про перші почуття і розчарування. Головні герої роману - варшавські гімназисти - вчаться складного мистецтва прийняття іншої людини з усіма її вадами і, врешті, пізнають ціну дружби.
«Амазонка. Київ-Соловки», нова книга Валентина Чемериса, присвячена поетам XX сто­ліття, імена яких стали символа­ми великої жертовної любові до України, незламного духу, прав­ди і боротьби.
«Свобода - моя група крові», нова поетична збірка творів на­родного артиста України, відо­мого поета-пісняра Андрія Деміденка.
Поезії Мацуо Басьо - це най­повніша в Україні збірка творів одного із самобутніх класиків японської поезії, неперевершеного майстра хоку. Цікаво, що це двомовне видання: японською та українською мовами, яке пе­редає національну культуру Японії в цілому.
Варто взяти до рук унікальну книгу за редакцією італійського письменника та філософа, про­фесора семіотики Болонського університету Умберта Еко під назвою «Історія європейської цивілізації. Близький Схід». Це сучасний підручник історії Євро­пи, в якому подано повну карти­ну політичного, військового та культурного світу. Черговий том із загальної багатотомної Історії європейської цивілізації, при­свячений Близькому Сходу. Він структурований за дисципліна­ми (історія, філософія, міфоло­гія та релігія, візуальне мистец­тво, література, наука і техніка, музика), що представлені стат­тями, підготовленими провідни­ми фахівцями в кожній області за кожним часовим відрізком.
«Бабин яр» - це кадиш-реквієм на слова Д.Павличка для читачів, для солістів, двох хорів і оркестру. Твір українсько­го композитора Є.Станковича на трагічну тему Голокосту.
«Екскурс у Чорнобиль» про­веде читача по пустих при­міщеннях, дасть можливість заглянути в порожні квартири, зайти в осиротілі дитсадки школи, магазини та інші будівлі міста-привида. Ця книга при­свячена пам'яті Чорнобильсь­кої катастрофи.

 // Жайвір. – 2017. – №44 (11 листоп.). – С.8.

Бібліотека запрошує друзів

Напередодні Всеукраїнсь­кого дня бібліотек у районній книгозбірні відбулася зустріч учнів 9 класу Великоолександрівської ЗОШ №2 з місцеви­ми поетами.
Бібліотекар Наталія Товста розповіла, що таке бібліотека та навіщо вона потрібна. По­знайомила учнів з творчістю поетів, які народилися на Херсонщині, жили і працювали тут, писали вірші про свій рідний край.
Поезія нашого земляка Ми­коли Олексієнка, який наро­дився в Новодмитрівці, прони­зана сонцем, сповнена звуків і запахів землі, дихає радістю життя. В своїх віршах він зма­льовує природу, річку, село, пори року.
Солов'їні дива - так найпро­стіше назвати все, що вихо­дить з-під пера поета М.Олек­сієнка, члена спілки письмен­ників Придніпров'я. Він відо­мий читачу багатьма збірка­ми. Болить душа поета і за маленьку Батьківщину - рідне село, у якому порожні хати, молодь виїжджає до міста.
Н.Товста прочитала декіль­ка його віршів.
Поезія - це сум, чарівність, музика, дотик до душі, струни якої ще довго будуть бриніти. І чим частіше - тим краще. Поезія - це неповторність.
На захід завітали І.В.Смірнова та Г.А.Ілючик, які розповіли про власну пробу пера та прочитали дітям свої вірші: «Моє село Давидів Брід», «Скоринка хліба», «Хвала хліборобам», «Про маму», «Мій рідний край», «Червоні маки», «Летять птахи» та «Осінь».
Свої привітання і побажання зі святом висловила І.Смірнова своїми поетичним рядками:
Бажаю Вам - хороших читачів!
Як теплої осені - журавлиних ключів.
Цікавих книг, хай полиці не міліють
І, як на Чумацькому шляху читачі
Зірочками рясніють.

Г. Ілючик // Жайвір. – 2017. – №40 (14 жовт.). – С.8.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Шановні бібліотекарі Великоолександрівщини!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек!
Книга завжди була в особливій пошані на українській землі. Наші мудрі предки заснували велику культурну традицію створення бібліотек - храмів духовності, знань та розради, бо знали, що книга - невичерпне джерело натхнення, розвитку та вдосконалення кожної людини.
Сучасні бібліотеки - потужне багатство нації. А збережене та примноже­не воно завдяки благородній та копіткій праці наших бібліотекарів. Саме ви, шановні працівниці книгозбірень, відкриваєте нашим землякам дивовиж­ний, цікавий та багатогранний світ, прищеплюєте юним любов до читання, даруєте їм відчуття прекрасного.
З нагоди свята зичимо вам міцного здоров'я, особистого щастя, творчо­го натхнення, добра, миру та благополуччя, відчуття справжнього задово­лення від своєї роботи та нових успіхів на ниві просвітницького служіння людям!

Голова районної державної адміністрації І. Цвігуненко. Голова районної ради С. Гречана // Жайвір. – 2017. – №38 (30 верес.). – С.1.

"Симфонія незалежної держави"

У районній книгозбірні до уваги кори­стувачів представлена виставка-календар «Симфонія незалежної держави» до Дня Незалежності України - 24 серпня.
Наша країна, наш народ святкує 26-у річницю здійснення споконвічної мрії ук­раїнців - стати господарями на своїй прекрасній і чарівній землі.
Виставка висвітлює питання процесів становлення української державності, її тернисті шляхи в розбудові соборної європейської країни - України. Книги про історію України, починаючи з перших днів незалежності до наших днів: анексія Кри­му, окупація Донбасу. Представлена література відтворює хронологічні сто­рінки в історії незалежної України, пока­зує внесок громадян держави у її звели­чення і процвітання. Продовжує виставку серія науково-популярної літерату­ри «Невідома Україна», що покликана актуалізувати такі нюанси з історії та культури рідної для нас країни, про які ви, можливо, навіть не здогадувались. Книжки цього унікального проекту відкривають Україну в різних вимірах, історичних епохах, постатях та явищах - вибір тем настільки широкий, що практично кожний знайде для себе книгу за смаком. Виставку завершу­ють твори сучасних українських пись­менників: О.Забужко, А.Кокотюхи, С.Жадана, М.Кідрука, С.Талан та бага­тьох інших.
Бібліотека запрошує відвідати арт-галерею та познайомитися з новими надходженнями.

// Жайвір. – 2017. – №32 (19 серп.). – С.4.

Гордість нашої землі

Творчість нашого земляка ху­дожника Анатолія Викова є одним із вагомих явищ не тільки на теренах нашого краю, але і в українському мистецтві другої по­ловини XX - початку XXI сторіччя. Художник має багатий творчий доробок. Це численні картини, акварелі, в яких прояв­ляється непересічний талант майстра. Справжньою любов'ю Викова є пейзаж, саме у пейзажах якнаияскравіше прояв­ляється його творче обдаруван­ня. Цими картинами завжди ми­луються жителі та гості Великої Олександрівки, які представлені в художній галереї РБК. До Дня Незалежності України у відділі обслуговування відкрилася арт-галерея «З любов'ю в серці тво­римо дива» в рамках проекту «Майстри Великоолександрівщини» з виставкою нових робіт Анатолія Викова. Користувачі бібліотеки вже мають змогу на­солоджуватися переглядом чудових картин маститого про­фесіонала, саме краєвиди на­шого краю викликають у нього найбільше почуттів, і тому він пише їх постійно. Тож запрошує­мо всіх бажаючий відвідати ху­дожню виставку. Ми переконані, що експозиція не залишить бай-дужим нікого з відвідувачів, адже ознайомитись з новими творами живопису нашого зем­ляка можна лише в бібліотеці.

// Жайвір. – 2017. – №32 (19 серп.). – С.4.

Бібліотека - діалог, культура, мир

Бібліотечна школа націо­нально-патріотичного вихо­вання «Бібліотека - діалог, культура, мир» гостинно відчи­нила свої двері перед бібліо­течнимипрацівниками району з 8 по 11 серпня. На першому уроці детально розглянули Указ Президента України «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки». У кожного була можливість поділитися планами на най­ближчий час. Окремо відзвіту­вали про участь в обласних проектах: «Ми - українці» (об­ласна бібліотека для юнацтва), «Герої XXI століття» (обласна бібліотека для юнацтва), «Ле­генди Херсонщини» (обласна бібліотека для дітей), конкурс на кращу дослідницьку робо­ту «Історія бібліотек Херсон­щини» (обласне бібліотечне товариство) та районних про­ектах - бібліотечний хроно­скоп «Революція, що змінила Україну: 1917 - 1921» (до 100-річчя Української революції), цикл годин державності «Дер­жавні символи України» (до Дня Незалежності України). В перерві між годинами навчан­ня не тільки поповнили бібліо­течний словничок, а й відпові­ли на запитання мініопитуван-ня «Що таке патріотизм?». До речі, більшість виявила бажання провести подібне опиту­вання і серед читачів бібліоте­ки. Ознайомились з новинка­ми професійних бібліотечних видань. Спілкування на теми національно-патріотичного виховання дітей та молоді до­помогло не тільки поділитись з колегами напрацюваннями з досвіду роботи, а й визна­чити своє місце в системі на­ціонально-патріотичного ви­ховання, механізми взаємодії з закладами освіти, культури, ефективні форми спілкування з органами місцевого само­врядування.

// Жайвір. – 2017. – №32 (19 серп.). – С.4.

До матусі ніжно пригорнусь

Під такою ліричною назвою пройшов святковий концерт у Кучерському сільському клубі, який був організований та проведений разом із Кучерсь­кою сільською бібліотекою. Травень насичений святами, і одне із них - день Матері. Це свято всіх жінок, які пізнали радість материнства.
Привітання на святі розпо­чали наймолодші учасники віршами про маму. Виконали сольні пісні Сніжана Ткачук, Оксана Лихолат, Валентина Андрущенко. Із задоволенням слухали глядачі від учасників гуртка художнього читання ліричні вірші про маму, які прочитали Євген Вібе та Галина Унгурян. Дует «Калинонька» разом із Валентиною Андру­щенко виконав для слухачів пісню «Хай живе надія», поба­жавши, щоб надія на краще була у кожного і завжди. Для бабусь виконали душевну пісню «Бабусина вишиванка» Лілія Бабунякта Оксана Кулініч. Чудові пісні звучали від улюб­ленців села Кучерське, міша­ного ансамблю народної пісні «Кучерянка» (кер. Валентин Кірдей). Безліч емоцій отрима­ли наші глядачі від танцю «Маленькі мавпочки», який викона­ли учасники танцювального колективу «Невгамовні». Дове­ли до сліз від сміху учасники театрального гуртка «Шанс» (кер І. Бедрій), зігравши сцен­ку «Сучасна мама і комп'ютер». А яке свято без гостей? Так і на нашому заході була присутня сільський голова Галина Кузміна, яка від щирого серця привітала всіх зі святом.
Тож сподіваємось, що всі, хто завітав на наше дійство, отримали задоволення від ви­ступів аматорів сцени та збе­режуть цей настрій до наступ­ної нашої зустрічі. А всім ша­новним мамам, бабусям - низький уклін. Міцного здоро­в'я, земного великого щастя, хай біди обминають ваші ро­дини, хай допомагає вам у всьому Матір Божа!
Користуючись нагодою, дя­куємо всім аматорам сцени Кучерського за допомогу в організації та проведенні всіх свят, які проводяться в нашо­му мальовничому селі. Поба­жати міцного здоров'я, благо­получчя, та творчої наснаги!

І.Бедрій, завідуюча Кучерським сільським клубом // Жайвір. – 2017. – №20 (20 трав.). – С.5.

Доля жінки на війні

Для дев'ятикласників Великоолександрівської ЗОШ №2 бібліотекар ЦБС Н.Шевчук провела вечір пам'яті «Жіночі історії Другої світової». На за­ході говорили про загальну численність жінок, які брали участь у бойових діях: воюва­ли, рили окопи, працювали на лісозаготівлях, у шахтах, гаси­ли пожежі, а також вирощува­ли врожаї, народжували, виго­довували та навчали дітей.
Більш детально зупинилися на перегляді та обговоренні фільму в рамках кіноклубу Docudays ua при Великоолександрівькій РЦБ режисера Е.Клеймен «Нічна відьма». Надія Попова, льотчиця, Герой Радянського Союзу, народи­лася у 1921 році у Донецьку, навчалася у Херсонській аві­ашколі, в Донецькому військо­вому авіаційному училищі. З початком Другої світової війни призначена інструктором Військового авіаційного учи­лища, готувала льотчиків-винищувачів для фронтової аві­ації. У 1942 році була зарахо­вана у жіночий авіаполк 46-ий гвардійський нічний бом­бардувальний. Дівчата літали на «фанерних» двомісних біпланах ПО-2 з малопотужни­ми двигунами, які розвивали швидкість лише 120 кіло­метрів на годину, їх називали «Нічні відьми». Н.Попова здійснила 852 результативних бойових вильотів.
По закінченню заходу учнів запросили на експозицію по­стерів «Воїни. Історія украї­нського війська».

// Жайвір. – 2017. – №19 (13 трав.). – С.8.

Чорнобиль не має майбутнього часу

31 рік віддаляє нас від Чорно­бильської катастрофи, а той чорний деньтрагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим кри­лом, і тих, хто пізніше народив­ся далеко від покривдженої землі. Цей день не минув без­слідно, він приніс світу багато трагедій і буде завжди об'єдну­вати всіх одним спогадом, од­нією печаллю, однією надією.
В рамках Тижня молодіжної книги для учнівської молоді Великоолександрівської ЗОШ №1 проведено відеобесіду «Еколо­гічний барометр: події, факти, проблеми». Згадали про най­більшу техногенну катастрофу XX сторіччя, масштаби та на­слідки цього велетенського еко­логічного лиха, про мужність тих, хто першими зіткнулися з її страхітливими наслідками. Пе­реглянули відео: «День в історії. Вибух», «Чорнобиль», «Перші ліквідатори», «Чорнобиль 30 років потому», «Чорнобиль 30 років після катастрофи». Позна­йомилися з архівними докумен­тами «31-а річниця Чорнобильсь­кої трагедії», представлені архів­ним сектором Великоолександрівської районної державної адміністрації. Для користувачів бібліотеки на абонементі відділу обслуговування оформлена виставка-календар «Чорнобиль не має майбутнього часу».
Тема Чорнобильської трагедії знайшла своє відображення в тво­рах письменників, художників, му­зикантів, кінофільмах. Встановлено пам'ятники ліквідаторам і жер­твам аварії в багатьох містах Ук­раїни, Білорусії та Росії.
Про те, що сталося, не можна забути. Лише пам'ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіа­цією землі, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоро­в'я та життя. Тривожні дзвони Чорнобиля завжди нагадувати­муть: «Нехай не повториться! Нехай земля квітне весною! Нехай повертаються до нас журавлі й несуть на своїх крилах мир, спокій і натхненність»!

Великоолександрівська центральна районна бібліотека // Жайвір. – 2017. – №16 (29 квіт.). – С.8.

Оновлення книжкового фонду

Відповідно до державної програми «Українська книга» Міністерством культури України було придбано партію книжок і для нашого району. Всього надійшло 1098 примірників на суму майже 69 тис.грн. Для наших бібліотек це поповнення як і минулого року безкоштовне, але в цьому році партія книжок набагато більша, ніж минулі роки. Всі примірники розподі­лено на 23 бібліотеки району, найбіль­ша кількість залишиться у центральній районній бібліотеці (120 примірників) та центральній дитячій бібліотеці (78 примірників). Книги розподілено в за­лежності від величини села і кількості читачів. Серед отриманих примірників книг є природничо-технічна літерату­ра, енциклопедії, сучасні українські, зарубіжні, дитячі автори. Левову част­ку складає художня література. У бібліотеці району проходить тематич­на виставка «Щасливі люди читають книжки і п'ють каву», під час якої всі бажаючі, хто буде брати нову книжку читати вперше, отримає закладку - ка­вовий стік.

// Жайвір. – 2017. – №15 (22 квіт.). – С.1.

Рік Японії в Україні: бібліотечний формат

2017 рік за ініціативою Прези­дента України оголошено роком Японії в Україні. З цієї нагоди уп­родовж року в Україні проходити­муть різноманітні культурні захо­ди, які сприятимуть подальшому розвитку японсько-українських двосторонніх відносин. Не викли­кає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих. Чим здивує Україна друзів з Далекого Сходу? Оплетеною легендами й казками, давньою історією, мелодій­ними піснями та старими ікона­ми, щирою душею й відчайдуш­ною звитягою, неповторним співом і веселими танцями. Не менш цікавою для наших співвіт­чизників виявиться далека загад­кова Японія.
Професійний діалог між прац­івниками Великоолександрівської центральної районної бібліо­теки та бібліотеки для дітей "Рік Японії в Україні: бібліотечний формат» розпочався з обміну іде­ями, щодо можливостей бібліо­теки у донесенні до читачів актуальної, цікавої, нестандартної інформації про Японію, видатних японців, традицій та звичаїв краї­ни сонця, що сходить. Присутнім було представлено офіційний логотип «Року Японії в Україні», при­свяченого святкуванню 25 річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Украї­ною (логотип створений японсь­ким графічним дизайнером Томоо Каваі, головним мотивом стали національні прапори обох країн, які притуляються один до одного, чим символізують дружні відносини між Японією та Украї­ною). Відбулась міні - презента­ція виставки, організованої пра­цівниками читальної зали під на­звою «Незвичайна, інтригуючи і невловима». Книги та журнальні матеріали про Японію чудово до­повнили картини талановитої майстрині Верхогляд О. В. та ог­ляд методичних матеріалів, підготовлених методистом ВсякихТ.А. Завершили діалог бібліо­течною фотосесією.

// Жайвір. – 2017. – №15 (22 квіт.). – С.5.

З дитинства до Тараса

Іменем Кобзаря Україна відчини­ла двері до мільйонів людських сер­дець в усьому світі. Геній, вісник і пророк українського народу - став заступником його у віках. Цьогорі­чний мандруючий фестиваль читців-декламаторів «Іду з дитин­ства до Тараса» відбувся у Білокриницькій ЗОШ. Організатори заходу бібліотекарі Великоолександрівської центральної районної бібліоте­ки Н.Росохата, Н.Товста, О.Голівець за підтримки бібліотекаря сільської філії Т.Горлач та шкільного бібліоте­каря А.Артюх. У фестивалі взяли участь учні 8-11 класів, які з вели­кою виконавською майстерністю читали вірші Т.Шевченка.
Найкращими декламаторами стали на думку журі: Ігор Совгиря («Дивлюсь я на небо»), Діана Уварова («Доля»), Ірина Гришман («Сон»). Мелодійно, замріяно і щиро озвучили поетові слова учні: А.Пахомова, В.Крамаренко, Д.Дубова, Е.Ліхман, О.Смола, А.Саричева, А.Ружицька. Перлиною фести­валю стала музична композиція «Думи мої думи» у виконанні М.Бе­регового. З метою популяризації духовної спадщини українського народу - твори Т. Г. Шевченка, кни­ги, присвячені життю та творчості поета, представлені на виставці-персоналії «Згадайте, братія моя...». Проведено літературну вікторину за творчостю Шевченка. Всі присутні отримали солодощі, а конкурсанти - книги та цінні пода­рунки. Діти пообіцяли і надалі вив­чати творчість Т.Шевченка. Фестиваль досяг своїх цілей і став значимою подією на теренах Великоо­лександрівського району. Споді­ваємось, що кожен учень, який узяв участь у заході, буде гордо йти по життю з Шевченковим словом у серці. Ми дуже пишаємося, що маємо таких талановитих дітей! Великоолександрівська районна бібліотека вдячна шкільному бібліо­текарю А.Артюх, її сільському ко­лезі Т.Горлач, учням Білокриницької ЗОШ за участь та співпрацю у фес­тивалі «Іду з дитинства до Тараса».

С.Кучерява // Жайвір. – 2017. – №10 (18 берез.). – С.1.

Прочитай книжку і розкажи про неї іншому

Дитяча бібліотека - це місце, де як у кришталевій посудині, різноманітними барвами відображаються всі фантазії і мрії ди­тинства, де дитина не просто отримує книгу, а долучається до краси та чистоти духовності.
«Книги в магазинах дорого коштують, тому мама мені рідко їх купує. А бібліотека мене виручає», - зізнається Дар'я Сторожева.
«Бібліотека для мене дуже важлива, і для друзів мого класу теж», - розповідає Аріадна Колтига.
Бібліотекарі Великоолександрівської ЦДБ задоволені допо­могою волонтерів бібліотеки - учнями п'ятих та шостих класів ЗОНІ №1 та ЗОШ №2. Прочитавши книжкові новинки, волонтери з радістю презентують їх у своїх класах, розповідають та рекомендують друзям.

// Жайвір. – 2017. – №7 (25 лют.). – С.8.

Борозенці святкують

Новий рік - свято, коли всім хочеться веселощів, радості, добра і здійснення бажань. По-справжньому святкову і добру зустріч Нового року для старшого покоління борозенців організувала місцева рада ветеранів.
Через оголошення-афіші, що напередодні були розклеєні по селу, всіх (не вибірково!) актив­них членів ветеранської органі­зації запросили 1 січня на Голу­бий вогник. І в оголошенні (ша­новні читачі, дозвольте поділи­тись з Вами досвідом), крім анонсу програми святкового дійства, було звернення, цитую: «Приходьте з домашнім коши­ком новорічних страв та напоїв і бажанням веселитися». Таким чином, кожен, хто відгукнувся на запрошення, фактично ставав співорганізатором свята. Ось так все просто!
Рада ветеранів (Зоя Бибик, Наталія Костирко, Лідія Цехмістр) на чолі з головою організації Анатолієм Галушко в ролі досвідченого координато­ра - у нас такий Голубий вогник проводиться вже вдруге - для всіх бажаючих святкувати за­безпечила умови, об'єднавши докупи необхідні складові: теп­ле, затишне шкільне приміщен­ня (щиро дякуємо директору Борозенської ЗОШ І-ІІІ ст. Лю­бові Глобі), музичне оформлення (наша подяка сільському го­лові Галині Кузьміній), конкурс­но-розважальна програма від завідуючої Борозенською сільською бібліотекою Ірини Загребельної. Всі разом ми, бо­розенці, згуртувавши наше спільне бажання і можливості кожного з нас, організували чу­дове дійство - ветеранський Го­лубий вогник.
І новорічне свято, дійсно, ви­далося на славу. Грайливо виб­лискувала яскравими гірлянда­ми красуня-ялинка, святкові столи дивували щедрим розмаї­ттям страв; новорічні привітан­ня від голови ветеранської організації Борозенської сільської ради Анатолія Галушко та сільського голови Галини Кузьміної; вихід на подіум, під бурхливі оплески, Діда Мороза-акордеоніста (Петро Мус, наш гість із с. Мелове) та чарівної Снігуроньки (Лідія Цехмістр), музичне вітання від запальної «Кучерянки». А потім... тости, побажання, ігри-кричалки, ігри-хваталки, музичні конкурси, танцювальний марафон, танці-анімашки, неповторний у своїй чарівності, ніжний «Танець сніжинок» у виконанні чоловіків, ну і, звичайно ж, всім добре відомі з дитинства, фанти - ми і кукурікали, як півники, і стриба­ли, як зайчики... Молодецький запал учасників був всеохоплюючим - повірте, ніхто не сидів осторонь. А все тому, що, доз­вольте повторитися, кожен, хто прийняв запрошення ради ветеранів, згідно формату свята, ав­томатично ставав співорганізатором цього дійства, а отже - як беззаперечний наслідок, - і ак­тивним його учасником.
Приємно відзначити, що у нас на вогнику фаза новорічних ве­селощів так гармонійно, згідно кращих українських традицій святкування, плавно перейшла в пісенну, коли дружна кампанія емоційно об'єдналася у вико­нанні застольних пісень, та ще й під супровід баяна та акордео­на. Свято відбулося!
Р.5. Якщо Ви бажаєте напов­нити життя яскравими подіями, не чекайте на когось і не рем­ствуйте на відсутність фінансо­вого забезпечення - починайте творити, шукайте однодумців, запалюйте своєю ідеєю оточу­ючих і, будьте впевнені, в дружній громаді Вашу добру справу завжди підтримають. Веселих Вам свят!

І.Загребельна, завідуюча Борозенською сільською бібліотекою // Жайвір. – 2017. – №1 (14 січ.). – С.8.

Майданчики читання й розваг

У Великій Олександрівці місцеві бібліотекарі щоліта організовують цікаве дозвілля для дошкільнят та школярів. Нині малят запрошує літній майданчик, яскраво оформлений працівниками книгозбірні для дітей (за­ступник директора ЦБС по роботі з дітьми Оксана Голівець). На почесному місці - нові дитячі книжки, видані українськими видавництвами та херсонськими письменниками, всеукраїнські періодичні видання для школярів та юнацтва. Аби зацікавити дітей, проводяться масово-розва­жальні заходи: вікторини, ігри, літературні турніри, забави, конкурси.
За словами директора районної книгозбірні Ірини Кравець, бібліотеч­ний майданчик щодня відвідують вихованці ДНЗ №1 та № 2 «Сонечко» й «Веселка» (завідуючі Надія Кравченко та Антоніна Козаренко-Чорнуха) та школярі, Керівники дитсадків та вихователі також дружать з книгою, прищеплюючи любов до знань підростаючому поколінню. На літньому майданчику плідно працюють Олена Суранович та Оксана Голівець.
Наступний бібліотечний майданчик чекає учнів 5—9 класів.

Підготував Микола Гурепко // Новий день. – 2017. – №30 (19 лип.). – С.18.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031