за 2017 рік
Волонтери-ентузіасти нашого часу
Новомаячківські бібліотеки з нагоди Міжнародного дня волонтерів разом з учнями 4-В класу (класний керівник О.П.Пуляєва) відвідали стаціонарне відділення постійного проживання громадян похилого віку.
Бібліотекарі взяли собі за головну мету сприяти розповсюдженню волонтерського руху у нашому селищі, виховувати у оточуючих такі моральні цінності, як милосердя, толерантність, працелюбність, прагнення до взаємодопомоги.
Учні привітали мешканців відділення та подарували їм концертні номери. З нагоди свята школярі прийшли поділитися часточкою своєї душі та теплом з кожним мешканцем будинку. До цієї події вони підготували невеличкий святковий концерт, який розпочався гуморесками П.Глазового, народна пісня «Сіяв мужик просо» підтримала веселий дух колективу. Український танок «Василина», запалив веселі іскри у поглядах присутніх. Під бурхливі овації учні завершили свій виступ емоційною піснею «Барви рідної землі»:
Буде небо сине, ниви золоті,
Буде в Україні радісно завжди.
Звичайно, завжди в Україні існували небайдужі люди, які допомагали громадянам похилого віку. Так і наші школярі дуже активно доєдналися до волонтерського руху. Діти підготували пісні та танці аби підтримати та виявити свою повагу до старшого покоління.
Завідуюча відділенням Тетяна Миколаївна Чумаченко подякувала волонтерам за їх діяльність і привітала всіх присутніх зі святом.
Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих; Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2017. – №101/102 (14 груд.). – С.8.
Літературно-музичний вечір у Брипівці
Наприкінці листопада в Брилівській селищній бібліотеці пройшов літературно-музичний вечір «Ходить осінь по землі...».
У затишному, теплому та гарно вбраному читальному залі нашої бібліотеки у цей день стояв приємний запах осінніх квітів. Щоб попрощатися з цією
Фото на згадку про літературно-музичний вечір |
прекрасною порою року, зібралися члени клубу «Мелодія душі», вчителі та учні музичної школи, активісти та ті, хто любить поезію та музику.
Непомітно промайнула по-під нашими вікнами найкраща пора року, час прощального вальсу квітів.
Співає Олексій Мінюков |
Жовте, опале листя... Ідеш по вулиці, а по-під ногами відчуваєш шепіт кленових, дубових, каштанових листочків. Осінню красу зумів відобразити наш фотохудожник Микола Коваленко у своїх фотокартинах, які були представлені в бібліотеці.
Осінь - дивовижна пора! Вона надихає на творчість, філософські роздуми, допомагає усвідомлювати сутність життя. Говорили про осінь високим поетичним словом Л.Парфьонова, В.Курамшина, М.Бугайов, Л. Ковтун.
У виконанні учнів та вчителів музичної школи Н.Пасинкової, О.Ніколаєнко, Г.Репало, Н.Корнійчук, М.Ковальчука, О.Репало, Н.Довганич, О.Калашникова, Саші і Даші Родзевичів, К.Орлової, І.Черкесової, В.Моніної прозвучали пісні та музичні твори.
Зачарували своїм співом присутніх в залі працівник БК О. Мінюков та учасник художньої самодіяльності В.Хлібодар.
Непомітно промайнуло дві години і присутні в гарному настрої полишали бібліотеку.
Ольга Пунгіна, завідуюча бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2017. – №99/100 (07 груд.). – С.10.
Підвищуємо рівень правової культури
Новомаячківські бібліотеки провели цикл заходів з правової тематики для учнів старшого шкільного віку, який сприяє підвищенню рівня правової культури читачів бібліотеки, інформованості молоді про їхні конституційні права та обов'язки, можливості їх реалізації та захисту.
Протягом тижня бібліотеку відвідали учні 9-10-х класів разом з вчителем правознавства Т. С.Забарою.
Правознавча вікторина «Сторінками Загальної декларації прав людини» (9-Акл.). Підчас заходу діти довідались про свої права, обов'язки та відповідальність згідно чинного законодавства України та Декларації ООН про права дитини, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки.
Літературний конкурс «Права очима дітей» (9-Б кл.). Перш за все бібліотекарі ознайомили школярів з виставками щодо правознавчої тематики: «Мандрівка у Країну правових знань», «Знай та поважай свої права». Ці видання сприятимуть поглибленню правових знань та формуванню правової культури наших користувачів, з яких можна дізнатися про правове виховання.
Провели гру «Будуємо правовий дім для Дюймовочки». Йдучи за сюжетом казки, учасникам потрібно було визначити, хто і яким чином порушував різні права Дюймовички та виправити ситуацію, щоб порушень не було. Під кінець гри кожна казкова героїня отримала правовий дім з великою кількістю цеглинок: це було і 12, і 23, і 19, і 6 цеглинок - непорушених прав.
Година правових знань «Взаємоповага - основа людських стосунків» для учнів 10-Акл. Під час заходу школярі мали нагоду відправитися у дивовижну подорож, у незвичайний світ, світ високих почуттів, де потрібно дотримуватися прав та обов'язків один до одного. Тому захід розпочали з вправи «Відкрите серце».
Подорож-вікторина «Ми маємо право на щасливе життя» (10- Б кл.) розпочалася переглядом відеоролика «Що ми знаємо про права». Щоб з'ясувати, чи завжди ми користуємося своїми правами, чи виконуємо свої обов'язки провели гру «Моє я».
Також під час вікторини учасники заходу згадали казки, але подивилися на них очима юриста.
На завершення наших заходів для всіх учасників проведено тренінг під назвою «Пташеня», який допоміг згуртуватися учасникам та продовжити день з гарним настроєм та відкритою душею.
Т.Орешко, зав. бібліотекою для дорослих; Т.Дроздова, зав. бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2017. – №97/98 (30 листоп.). – С.8.
Змістовне дозвілля на канікулах
Учасники заходу з нагородами |
У стінах Раденського сільського будинку культури його працівники разом з працівниками Раденської бібліотеки для дітей та підлітків під час осінніх канікул провели ряд заходів з метою організації дозвілля школярів.
Почався тиждень з ознайомлення відвідувачів бібліотеки та СБК з японською культурою, бо 2017 рік - це рік Японії в Україні. Була оформлена інформаційна поличка «Японія - країна, де сходить сонце». Цього дня проводились вікторини та відео-перегляд історичних фактів про цю загадкову країну.
Наступним був конкурс на кращий танець «Танцювальний марафон», на якому діти порадували організаторів та журі не тільки вмінням танцювати та
Танцює Катерина Петрушенко |
рухатись красиво під музику, а й інтересом до танцю, знаннями хореографії, як галузі мистецтва. Це виявилося підчас проведення вікторини та ігор, які проводились під час конкурсу.
Найкращою та найобізнанішою танцівницею журі та глядачі визнали Катерину Петрушенко (І місце). В номінації «Кращий танець року» - танець «Тучка» у виконанні найменшої учасниці конкурсу Віолетти Ніколаєнко.
Наймолодша співачка Ельвіра Сульська |
На пісенному конкурсі «Запали свою зірочку», мета якого -виявити вокальні здібності та артистизм у дітей, кращі результати показала Еля Сульська, яка зайняла в цьому конкурсі (місце. Маленька конкурсантка здивувала та зачарувала глядачів та журі своїм співом та артистизмом.
Потім був конкурс на кращого читця «Моя країна - Україна», на якому діти декламували вірші, І місце зайняла Юлія Ільченко.
Організатори намагалися зробити все, щоб діти відчули себе справжніми зірочками. Кращих з них нагороджено дипломами та відзнаками.
Завдяки проведеним конкурсам організатори змогли виявити у дітей здібності та заохотити до участі у гуртках художньої самодіяльності. Подякою дітям за участь у підготовці та проведенні конкурсів була проведена розважальна дискотека «Веселий Хелоуін».
С.Онопченко, художній керівник Раденського СБК; О.Морозова, бібліотекар Раденської бібліотеки. Фото Л. Пилюгіної // Вісник Олешшя. – 2017. – №93/94 (16 листоп.). – С.8.
Вшановуємо захисників Вітчизни
Фото на згадку: АТОвці разом з |
13 жовтня у сільському Будинку культури села Ра-денськ, разом із сільською радою та сільською бібліотекою, проведено святковий концерт «Даруєм вам тепло наших сердець та пісню...», присвячений Дню захисника Вітчизни.
На свято були запрошені гості з військової частини та воїни АТО.
Голова Раденської сільської ради Олена Вікторівна Кравченко поздоровила всіх присутніх зі святом.
Протягом усього концерту звучали пісні патріотичного змісту, які закликали до миру на Землі та любові до Батьківщини та щирі слова подяки захисникам.
У святковій програмі брали участь такі колективи: народний фольклорний колектив «Золоте гроно», керівник заслужений працівник культури Н.М.Ремішевська, вокальний ансамбль «Калинове намисто», керівник С.В.Черкасов, танцювальний колектив «Барвінок», художній керівник С.В.Онопченко та дитячий вокальний колектив «Вишеньки», керівник Л.В.Пилюгіна, діти - солісти В.Швидкова та В.Червинська.
Наймолодші учасники заходу привітали учасниць АТО трояндами та кольоровими кульками.
Дуже тепло глядачі сприняли привітання військових та ветеранів АТО найменшими учасниками - дітьми.
У фіналі звучала пісня «Україна - це ми». Пісню виконували всі творчі колективи разом.
Присутні в глядацькому залі були дуже задоволені побаченим і почутим.
Людмила Пилюгіна, директор СБК, Світлана Онопченко, художній керівник, Тетяна Нечай, завідуюча бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2017. – №85/86 (19 жовт.). – С.7.
Брилівська бібліотека святкує своє професійне свято
У погожий осінній день 29 вересня у Брилівській селищній бібліотеці пройшов святковий літературно-музичний вечір, присвячений Всеукраїнському Дню бібліотек та Всесвітньому Дню музики. Ми від щирого серця привітали викладачів музичної школи Ніну Пасинкову, Олену Ніколаєнко, Галину Репало, Наталію Корнійчук, які упродовж багатьох років віддають своїм учням та відвідувачам нашої бібліотеки своє серце, душу, розум, любов до музики.
Також на свято завітали представники місцевої влади, активісти, користувачі бібліотеки, працівники Будинку культури, учасники художньої самодіяльності, вчителі та учні музичної школи. Прийшли ті, для кого бібліотека стала другою домівкою, бо в нас можна відпочити, поспілкуватися, чогось навчитися.
На святі прозвучали пісні у виконанні гурту «Квітень» у складі Тетяни Рудік, Тетяни Полегенько, Клавдії Вінник, Любові Максимчук, Віри Трембач, Марини Полегенько, ГалиниТимошенко, Віктора Хлібодара та музичного керівника Олексія Мінюкова, які постійно беруть участь у наших заходах.
Як завжди, нас порадували своїми чудовими віршами місцеві поети - Віра Курамшина, Алла Віннікова, Микола Бугайов, Лола Парфьонова, Лідія Ковтун, Анна Купец, Світлана Вовченко, Наталія Дубок, Володимир Бурковський. На завершення свята всі бажаючі отримали збірки віршів поетів-аматорів з їх автографами.
Учасники заходу переглянули відеофільм про роботу бібліотеки за останній рік, який підготувала постійна читачка Ольга Кононенко.
Бібліотечні працівники щиро дякували всім, хто надає матеріальну допомогу нашій бібліотеці, дає можливість познайомитися з новими книгами. Серед них Ірина Марквас, Людмила Тиновська, Микола Самохвалов, Людмила Лактіонова, Володимир Грабовецький.
Місцева влада висловила сердечну вдячність бібліотечним працівникам, поету-аматору М.Ф.Бугайову, вимушеному переселенцю з Донбасу, який проводить патріотичну роботу серед селищної молоді.
Ми хочемо через газету «Вісник Олешшя» подякувати всім активістам бібліотеки, колегам, друзям та побажати творчості і натхнення, щастя, здоров'я, добробуту та любові, миру і злагоди.
Ольга Пунгіна, завідуюча бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2017. – №83/84 (12 жовт.). – С.12.
Розповідаємо, аби пам'ятали
Героїко-патріотичні уроки, які організували працівники Виноградівського Будинку культури та бібліотек, пройшли в сільському музеї та були приурочені до 76-річниці з дня окупації с.Чалбаси німецькими військами та до Дня партизанської слави.
Всупереч часу, що відділяє нас від буремних, политих кров'ю і слізьми років Другої світової війни, вони назавжди закарбувалися в пам'ять та душу народу.
Та хіба можуть наші земляки забути роки німецької окупації? «Новий порядок», який супроводжувався введенням комендантської години, примусової безоплатної праці на окупантів, відбиранням у населення худоби, продуктів харчування, арешти, розстріли стахановців та членів сільського активу.
Про ті жахіття, які довелося пережити, вони розповідають у колі своїх родин, а ми - розповідаємо підростаючому поколінню, щоб ніколи не забували і пам'ятали про ті нелегкі часи поневірянь, голоду та людських принижень.
Уроки були проведені для учнів 6-х, 7-х класів (класні керівники С. Д. Дубська, К. О. Храпова). І ми маємо надію, що поколінню, яке живе нині, ніколи не доведеться пережити те, що пережили наші односельці 76 років тому.
О.Ястреб, бібліотекар сільської бібліотеки // Вісник Олешшя. – 2017. – №79/80 (28 верес.). – С.8.
Відпочинок у бібліотеці
Сьогодні десятки і сотні тисяч патріотів нашої держави перебувають на воєнній передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність у найгарячіших точках України. Усім солдатам, як ніколи, потрібні увага, добре слово, повага та любов небайдужих людей. Усі вони заслуговують Божої ласки, підтримки з боку людей, яких захищають, адже своє життя вони віддають за нас, за долю та честь нашої Батьківщини.
У прагненні підтримати наших відважних воїнів в Раденській сільській бібліотеці працює бібліотечний кіносалон, де хлопці у вільний час можуть подивитися художні, а також навчальні фільми. Для змістовного дозвілля в бібліотеці є все: інтернетта технічні засоби, в приміщенні працюють кондиціонери. Тут воїни почувають себе комфортно. В бібліотеці вони відпочивають, читають книги та періодичні видання. Полюбляють переглядадати нові журнали, особливо «Тайни XX века», «Загадки истории», «1000 секретов», «Будьмо здорові», «Совершенно секретно» та інші.
Колектив бібліотеки. * На знімку: військові у бібліотеці // Вісник Олешшя. – 2017. – №59/60 (20 лип.). – С.8.
Свято у бібліотеці
У Брилівській селищній бібліотеці для дорослих стало традицією кожного року відзначати Зелені свята. І ось знову пройшов літературно-музичний вечір «Прийди, прийди до мене, неділенька зелена!».
У святково вбраному квітами та зеленими гілками липи, маслини читальному залі була організована книжкова виставка «Обіймемо землю красою й любов'ю».
На захід прийшли поети-аматори смт.Брилівки, учасники художньої самодіяльності, гурт «Квітень», вчителі музичної школи, користувачі бібліотеки.
Ведучі заходу бібліотечні працівники О.Пунгіната В.Трембач розповіли про Зелені свята. Це - ворота в літо.
Зелена неділя у батьківській хаті,
І повнорай - цвіту і ласки
з теплом.
Які ми з правіку любов 'ю багаті!
Зелена неділя у нас за столом.
Слова ведучих перепліталися з віршами поетів-аматорів Л.Парфьонової, М.Бугайова, Л.Ковтун. Вчителі музичної школи Н.Пасинкова, О.Ніколаєнко, Г. Репало виконували духовні пісні.
В якім ще краї почуєш такі пісні - урочисті і жартівливі, розумні й веселі, і які ж мелодійні! Гурт «Квітень» (художній керівник О.Мінкжов) виконав пісні «Туман яром»,«Ой, зеленежито, зелене!», «Рідня моя, рідня», «Коли ти берегом ідеш», «Борщ».
О.Мінюков, Л.Максимчук, В.Хлібодар привітали присутніх в залі веселими, щирими, задушевними піснями.
Закінчився літературно-музичний вечір, але нескінченною є наша любов до дерев та квітів, лісів та річок. Нехай і надалі тішать вони нас своїм свіжим диханням та красою.
О. Пунгіна, зав. бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2017. – №51/52 (22 черв.). – С.8.
Цикл заходів до пам'ятних дат
8 та 9 травня ми відзначаємо День пам'яті та примирення і День Перемоги. До цих дат в читальному залі Новомаячківської бібліотеки провели цикл заходів та підготували розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Рядки, обпалені війною».
Все далі від нас події Другої світової війни, рідшають ряди її учасників. Але залишилися книги. Книги-свідки, книги-супутники, книги-пам'ятники тієї героїчної епохи, адже одну з найбільших трагедій - Другу світову війну - не зміг замовчати жоден письменник, особливо ті, хто був на фронті, чиє дитинство обпалила війна.
Також експонувалася виставка-спогад «На всі часи, на всі віки у спогадах живе...», солдатські речі, які нагадують роки війни.
У бібліотеці проведено меморіальний урок «Горів і плавився метал, земля стогнала відоблоги». Підчас заходу школярі познайомилися зі сторінками історії періоду Другої світової війни та про роки окупації в Україні, дізналися про героїчні подвиги наших дідів та прадідів через поезію. Поезія фронтових років - це гіркий нестерпний біль, який відчули дитячі серця. На завершення заходу для учнів підготували огляд літератури, представленої на книжковій виставці.
Панорама пам'яті «Цей день із сльозами на очах» пройшла на сонячній галявині біля будинку культури, для того, щоб діти могли порівняти ті страшні слідів, які залишила війна, із сьогоднішнім безтурботним дитинством! Під час бесіди демонстрували речі воєнних часів.
Напередодні свята був проведений урок патріотизму «Тих днів не змовкне слава». Метою заходу було виховати в учнів повагу до подвигу героїв-співвітчизників та викликати зацікавлення літературою про Другу світову війну. Під час заходу юнацтво мало змогу переглянути відеокадри про жахи війни.
Бібліотека провела екскурсію до музею бібліотеки «Вічна слава тим, хто загинув! Вічна слава тим, хто живий!» для школярів молодших класів.
Через книги, пісні воєнних років, мультфільми діти доторкнулись до сторінок Другої світової війни підчас години мужності «Маленькі герої великої війни». Діти із задоволенням взяли участь у обговоренні героїчних вчинків наших земляків та героїв війни, та здивувало їх те, що малеча в ті часи здатна була на героїчні вчинки.
Школярі мали змогу переглянути світлини з «Книги пам'яті Нової Маячки».
Мужність і самовідданість старшого покоління на полях битви і на трудовому фронті в ім'я перемоги над нацизмом - істинний приклад патріотизму для нащадків.
Т. Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих; Т. Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2017. – №39/40 (11 трав.). – С.3.
Урок мужності
Напередодні Дня Перемоги у Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей проведено урок мужності «Вклоняємось доземно всім солдатам». Захід відвідали учні 9-А класу (кл. кер. О.Олексюк).
Почесними гостями на заході були дитина війни, ветеран праці, заслужений вчитель України Марія Дмитрівна Лобода , учасник АТО і бойових дій Віталій Миколайович Григор'єв.
Урок мужності розпочався із вступного слова бібліотекаря, вона наголосила, що для українців, як і для всіх інших народів, об'єднаних тоді у СРСР, Велика Вітчизняна війна була боротьбою за право на вільне життя, за свою землю, за гідне майбутнє.
Бібліотекар нагадала учням, що високу ціну заплатила Україна за Перемогу та визволення Європи від фашизму. 436 жителів села Великі Копані брали участь у Другій світовій війні. 308 односельців віддали життя за свободу та незалежність нашої Батьківщини.
Марія Дмитрівна - дитина війни, свідоктих-далекихта буремних подій, пригадала часи німецької окупації на Дніпропетровщині, звідки вона родом. З безмежною любов'ю згадала батька-фронтовика, який героїчно пройшов бойовий шлях від першого до останнього дня війни.
Віталій Миколайович поділився з учнями спогадами, що пережив разом зі своїми побратимами за час, проведений в зоні АТО.
На закінчення заходу учні разом з класним керівником та бібліотекарем подарували гостям квіти та побажали міцно гоздоров'я, довголіття та чистого мирного неба.
Вшанували пам'ять
З метою вшанування світлої пам'яті героїв Другої світової війни, увічнення подвигів воїнів, які поклали своє життя за Перемогу, виховання в учнів почуття патріотизму, національної свідомості та гідності у Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей відбувся урок пам'яті «Подвигу жити вічно». Захід відвідали учні 5 класу (кл. кер. І.В.Новікова).
Під час проведення заходу бібліотекар розповіла про страшні роки війни, згадала солдатських матерів. Це на їх долю випало виховати покоління, яке прийняло на себе найтяжчий удар-війну. Мільйони матерів віддали Батьківщині своїх синів. Діти дізналися скільки горя і сліз випало на долю наших дідів і прадідів, скільки доль зруйнувала війна.
Бібліотекар нагадала учням, що офіційним символом святкування Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам'яті та примирення, є квітка червоного маку. Вона розповіла легенду українського письменника Михайла Стельмаха про козака Мака, який від ординців рятував дівчат і був знищений ворогами. Квіти ці завжди цвістимуть серед людей і нагадуватимуть їм про того, хто віддав своє життя за рідний край. Цей символ є пам'ятним для всіх загиблих українців у різні часи, різних війнах.
Матеріали підготувала Н. Самойлова, провідний бібліотекар сільської бібліотеки для дітей // Вісник Олешшя. – 2017. – №39/40 (11 трав.). – С.8.
Вечори поезії в Брилівській бібліотеці
У квітні в нашій бібліотеці пройшов літературний вечір за участі поетів-аматорів Брилівки та любителів поезії «Поезія - це завжди
Учасники літературного вечора |
неповторність...». Цей захід був присвячений Всесвітньому Дню поезії.
На вечорі звучала поезія поетів-класиків, інтимна лірика поетів XX століття: С.Єсеніна, Л.Українки, П.Тичини, О.Пушкіна, М.Луківа, Л.Костенко та ін. Багато поетичних творів цих поетів ввійшли в наше життя з дитинства і залишилися з нами назавжди.
Свої поезії читали члени поетичного клубу «Мелодія душі» М.Бугайов, Л.Парфьонова, А.Сушич, С.Вовченко, В.Бурковський, Н.Стебловська.
Члени нашого поетичного клубу не тільки читають свої вірші в селищній бібліотеці для любителів поезії, але й беруть участь у
Вірші читає Лола Парфьонова |
вихованні молоді, в обласних та районних конкурсах. М.Бугайов - вимушений переселенець з Красногорівки Донецької області, там працював директором однієї з шкіл, відмінник народної освіти, провів удень Соборності України історичну годину для старшокласників «Злука: історичні уроки і наслідки», де теж читав, свої вірші про любов до рідної України. У М.Бугайова скільки написано віршів, що якщо видати книгу, то видання її буде на 1000 сторінок!
А наша поетеса Лола Парфьонова вже 2 рази брала участь в обласному фестивалі «Поетичний камертон Ліни Костенко». Цього року цей захід співпав з днем проведення районного фестивалю «Херсонщина мила, я до тебе серцем лину», де вона взяла участь у поетичному заході «Поетичними стежками Олешківщини», а свій вірш, присвячений славній поетесі Л.Костенко, ми відіслали електронною поштою в обласну бібліотеку. Лола Парфьонова у день пам'яті Героїв Небесної Сотні читала свої вірші старшокласникам під час проведення години мужності «Герої нашого часу», яка пройшла в бібліотеці.
Поети-аматори Брилівки - творчі люди, в минулому багато з них вчителі, службовці, робітники. Вони беруть участь майже в усіх заходах, що проводить наша бібліотека, літературно-музичних вечорах: «Калейдоскоп Новорічних свят», «Любові Всевишній присвячується», «Жінка - берегиня роду людського» та ін.
Віра в людину, у непереможність добра, у велич світла любові в творчості поетів смт. Брилівки додає нам сили. На щодень. Повсякчас.
О. Пунгіна, зав. бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2017. – №37/38 (04 трав.). – С.8.
«Пісні, обпалені війною»
-під такою назвою ось уже третій рік поспіль проходить урок патріотичної пісні у Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей. Захід зібрав учнів 8 класу, щоб вкотре згадати про великий, безмежний подвиг нашого народу у роки Великої Вітчизняної війни, оспіваний поетами та композиторами у своїх піснях. Тим, хто поліг у горнилі боїв, хто кров'ю своєю скропив землю, тим, хто пройшов крізь бої, лихо, голод і холод, хто вижив у тій пекельній війні, всім мертвим і живим присвячувався цей урок.
На заході звучали пісні періоду Великої Вітчизняної війни, пісні про події та героїв. Овіяне невмирущою славою, омріяне й вистраждане, гартоване у вогні битви, на крилах весни лине до нас свято Перемоги.
Тернистим був шлях до Перемоги. Трагічним і неймовірно довгим. Але наш народ залишився незламним у титанічній боротьбі, рівної якій не знала історія. Він боровся і переміг. Переміг, бо вів війну справедливу, за право на життя та майбутнє. 72-га з тієї пори весна встає над Україною, віддаляючи в минуле грізні і важкі роки Другої світової. Але священна пам'ять і воєнні реліквії вічно житимуть з нами у наших серцях. Як і довічна вдячність ветеранам за мир, за те, що ми, їхні нащадки, живемо і будуємо майбутнє.
Н.Самойлова, провідний бібліотекар сільської бібліотеки для дітей // Вісник Олешшя. – 2017. – №35/36 (27 квіт.). – С.8.
Вшанували пам'ять жертв нацизму
З метою вшанування пам'яті жертв нацизму, в'язнів «таборів смерті» та привернення уваги школярів до однієї з жахливих сторінок історії Другої світової війни, 11 квітня в Новомаячківській селищній бібліотеці пройшов відеолекторій «Концентраційні табори в роки Другої світової війни», приурочений до Міжнародного дня визволення в'язнів, нацистських таборів.
У цей день, в знак вшанування пам'яті в'язнів нацистських таборів, розглянули питання про визволення 11 квітня 1945 р. в'язнів нацистських концтаборів Бухенвальді Дора.
Бібліотекарі провели бесіду на тему «Нацистські табори смерті».
У бібліотеці було оформлено книжкову виставку-реквієм «Вони пройшли гітлерівську машину смерті».
У рамках відзначення цієї пам'ятної дати учні переглянули документальний відеоролик «Вкрадене дитинство». Школярі вшанували пам'ять загиблих у нацистських концтаборах в роки Другої Світової війни хвилиною мовчання та запалили свічку скорботи.
Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих; Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2017. – №35/36 (27 квіт.). – С.8.
Комп'ютеризовано бібліотеки Олешківської міської ради
Найголовніша функція сучасної бібліотеки - це якісно задовольнити потреби користувача та зробити доступною будь-яку інформацію. Ця функція здійснюється бібліотекою шляхом надання новітніх бібліотечно-інформаційних продуктів та послуг. Але ж зробити це без використання новітніх технологій та Інтернету просто неможливо.
Сьогодні у Сагівській сільській бібліотеці відбулася значуща подія - у бібліотеці установлено два комп'ютери та прилади для копіювання. Свідками відкриття цього маленького інформаційно-освітнього центру стали сагівчани. Також до бібліотеки був запрошений міський голова Дмитро Воронов. Він відкрив Інтернет-центр та перерізав червону стрічку. У ході зустрічі міський голова поділився з жителями села своїми планами на майбутнє: «Вже є дорога в Лівих та Правих Сагах, комп'ютеризовані бібліотека та Будинок культури. Так що на сьогодні програма мінімум виконана. У подальшому ми плануємо відремонтувати покрівлю всієї будівлі Сагівського Будинку культури, відновити бібліотечні фонди, а також біля будинку культури обладнати новий ігровий майданчик для дітей».
Жителі села Праві Саги подякували міському голові Дмитру Воронову за нові можливості та вільний доступ до будь-якої інформації.
Після цього Олешківський міський голова разом із директором бібліотек Олешківської міської ради відвідав всі заклади. У ході робочого візиту він поспілкувався з працівниками бібліотек, особисто дізнався про нагальні питання, перевірив технічний стан будівль бібліотек та стан бібліотечних фондів. Отже, розуміючи, що матеріально-технічна база цих закладів потребує покращення, міський голова Дмитро Воронов завірив, що у подальшому плануванні своєї роботи врахує всі порушені на сьогодні питання та знайде можливість їх вирішити.
// Вісник Олешшя. – 2017. – №33/34 (20 квіт.). – С.6.
"Мені болить - тому читаю вірші..."
Поезія - це особлива країна, вона може стати відповіддю на найгостріші і глибокі духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно залучити до неї як можна більш широку громадську увагу.
Саме тому Новомаячківська бібліотека, як соціокультурний центр, що зберігає у собі первинне функціональне покликання популяризації книги, організувала і провела авторський конкурс під назвою «Мені болить - тому читаю вірші».
На заході присутніх познайомили із творчістю тих односельців, хто причастився до Поезії, до кого завітала Муза. У кожного вона своя, у кожного багатогранна, можливо, навіть специфічна, але беззаперечно цікава і прониклива, бо йде із найпотаємніших глибин душі.
Ми мали можливість побути з думками поетів, відкрити для себе їх внутрішній світ та настрій.
Цікавим моментом заходу було заочне представлення молодої жительки нашого селища Оксани Осіяненко. Запрошеним на захід прочитали її вірші. Вірші цієї надзвичайної жінки настільки щирі, настільки відкриті, що весь зал був зачарований почутим. В рядках її поезій лунала тиха, м'яка ніжність, яку відчули слухачі.
Поезія здатна знаходити відгук в душах інших, хвилювати або стискати кулаки, готуючись до бою. Звісно, кожен сприймає її по-своєму, бо ми й самі всі різні.
Особливі слова, що йдуть від серця, пролунали в поезіях Вадима Колпакова, присвячених сину. Вони здатні зачепити душу.
Можливо, хтось вирішить, що ці вірші ще недосконалі, але вони ідуть від щирого серця, від бажання подарувати нам часточку себе.
Завершився захід на приємній і теплій нотці чаювання.
Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих. Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2017. – №33/34 (20 квіт.). – С.8.
# На знімках: Оксана Осіяненко та Вадим Колпаков.
Бережіть здоров'я змолоду
Всесвітній день здоров'я, який щорічно відзначається 7 квітня, спрямований на залучення широкої громадської уваги до проблем і питань здоров'я. Піклування про своє здоров'я і фізичну досконалість-обов'язок кожної людини. Питання збереження здоров'я особливо актуальне в молодіжному середовищі серед підростаючого покоління.
У Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей до цього знаменного дня організовано та проведено урок здоров'я «Здоровий спосіб життя». Мета: навчити здорового способу життя, розвивати бажання вести активний спосіб життя, берегти, зміцнювати здоров'я, виховувати хороші звички.
Захід відвідали учні 5-го класу (кл. кер. М.В.Сиротіна). Здоров'я - обов'язкова умова якісного життя кожної людини. Щоб бути здоровим, енергійним, творчо активним, не вкорочувати власне життя необхідно змолоду дбати про збереження та поліпшення свого здоров'я. Саме про це йшла мова на заході.
Бібліотекар розповіла про основні принципи здорового способу життя. Учні дізналися цікаві факти про шкідливі звички та про шкідливі продукти харчування з відеосюжетів, а також взяли участь у вікторині.
Н.Самойлова, провідний бібліотекар Великокопанівської сільської бібліотеки для дітей // Вісник Олешшя. – 2017. – №31/32 (13 берез.). – С.2.
Туберкульоз - небезпечне захворювання
У рамках місячника до Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз у Новомаячківській бібліотеці для учнів 5-9-х та 11-х класів відбувся відеолекторій «Туберкульоз - небезпечне інфекційне захворювання».
Як зберегти своє здоров'я на довгі роки? Як бути бадьорим і впевненим у собі, не скаржитись на постійне нездужання? На ці та інші запитання відповідала фахівець із соціальної праці Ю.О.Янковська-Комелягіна. Під час спілкування юнацтво дізналося багато цікавої і корисної інформації, зокрема й те, що Україна - лідер по захворюваності на туберкульоз.
Разом подивилися тематичне відео: мультфільм про туберкульоз та «Казку про те, де туберкульозній паличці живеться добре». Під час перегляду відеофільму учні розширили свої знання про те, як запобігти та не захворіти на цю недугу, та дізнались багато нового про захворювання. Адже сьогодні дуже важливо кожному знати про підступність туберкульозу, профілактику, діагностику та лікування цієї небезпечної інфекційної хвороби.
Працівники бібліотеки презентували присутнім на заході інформаційну виставку «Туберкульоз: погляд на проблему». Ця зустріч дала зрозуміти учням, що власне здоров'я залежить від їхнього ставлення до себе.
Ми сподіваємося, що запрошені на зустріч зробили правильний висновок: здоровий спосіб життя допоможе позбутися шкідливих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання. Всі учасники заходу отримали пам'ятки «Зупинимо туберкульоз в Україні».
Т.Орешко, зав. Новомаячківської бібліотеки для дорослих Т.Дрозова, зав. Новомаячківської бібліотеки для дітей // Вісник Олешшя. – 2017. – №31/32 (13 берез.). – С.8.
Stop - туберкульозу
На знімку: завідуюча Тарасівською сільською бібліотекою - Юлія Олександрівна Гулєвата (ліворуч) та бібліотекар Тарасівської сільської бібліотеки - Олена Вікторівна Пофаленко (праворуч). |
Під таким гаслом 23 березня у Тарасівській сільській бібліотеці проведено годину спілкування для учнів 11-го класу.
«Якщо небезпеку хвороби визначити кількістю жертв, то туберкульоз залишить далеко позаду такі найстрашніші інфекційні недуги, як холера і чума», - сказав першовідкривач збудника туберкульозу Роберт Кох у XIX столітті. На жаль, ці слова залишаються актуальними і сьогодні.
На сьогодні туберкульоз вже не є хворобою певних прошарків населення: безхатченків, ромів, ув'язнених та хворих на СНІД. Людина навіть благополучна, зі статками та міцним імунітетом не застрахована від зараження. Молодь із розповіді бібліотекаря дізналася про основні шляхи та механізм зараження небезпечною хворобою, про діагностику та профілактику, попередження туберкульозу серед населення.
Джерелами небезпеки залишаються найбільш людні місця: громадський транспорт, ліфти, хворі члени сім'ї та особи, які перервали курс лікування. І все ж, туберкульоз - не вирок. Як берегти своє здоров'я, дотримуватись здорового способу життя закликали старшокласників продемонстровані їм відеофільми «Будь здоровий!», «Шкідливі звички, їх вплив на життя і здоров'я людини», «Туберкульоз».
Ю.Гулєвата, завідуюча Тарасівською сільською бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2017. – №29/30 (06 квіт.). – С.8.
Вечір поезії Ліни Костенко
23 березня 2017 року пройшов III обласний фестиваль виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні
На фото: Любов Гречка та лауреат Шевченківської премії Анатолій Кичинський. |
лейтмотиви», у якому брала участь учасниця поетичного клубу «Раденські джерела» Раденської сільської бібліотеки Любов Вікторівна Гречка (бібліотекар Раденської ЗОШІ-ІІІ ступенів).
На конкурсі вона презентувала свій новий вірш «Держу я знов відкриту книгу», присвячений відомій українській поетесі Ліні Костенко.
Почався фестиваль в обласній бібліотеці для дітей ім.Дніпрової Чайки.
Відкрив конкурс лауреат Шевченківської премії Анатолій Кичинський. Він привітав всіх учасників з цією подією і побажав всім творчої наснаги та натхнення. Також він презентував свої видання тому присутні мали змогу придбати збірку з його автографом.
Після проведення конкурсу талановитих і обдарованих шанувальників поезії Ліни Костенко, всіх конкурсантів запросили на підсумкове свято в музичне училище, де була виставка творчих робіт мистецького напряму та проведено «Відкритий мікрофон» для авторів-читців.
Л.В.Гречка прочитала кілька своїх авторських віршів, від яких глядачі та учасники фестивалю були в захваті, а організатори подарували їй збірку творів Ліни Костенко.
Приємно, що на Херсонщині дуже багато творчих і талановитих особистостей.
Матеріал підготував колектив Раденської сільської бібліотеки // Вісник Олешшя. – 2017. – №27/28 (30 берез.). – С.8.
Шевченкове слово у віках не старіє
# На фото: Катерина Тимофіївна Аврамуцоє ділиться з героями вистави спогадами, у свій час вона теж грала роль головної героїні з поеми «Катерина». |
Барвисту квітку у вінок пошани Кобзаря вплели працівники Ново-маячківської бібліотеки під час закриття шевченківського тижня.
В читальному залі у дружній, теплій атмосфері відбувся вечір-портрет «Беру «Кобзар» у руки знову, немов святий щоденний хліб».
Захід відкрила завідуюча бібліотеки для дорослих Т.В.Орешко, яка наголосила, що Т.Г.Шевченко - це геній усіх часів та народів, також присутні мали змогу отримати відповідь на ряд запитань, наприклад, «Чому миунай-скрутніші часи нашої історії зверталися і звертаємось до Т.Г.Шевченка».
Поезія Т.Шевченка окриляє душу українського народу. У його творах майстерно поєднані любов до України та нищівна критика українців за рабську німоту.
Наш захід ми присвятили материнській, жіночій долі, бо образ нещасної, закріпаченої жінки поет носив, «неначе цвяшок, у серці вбитий». І в цей день твори Кобзаря знову ожили з уст учасників заходу, його ведучих, повели присутніх тернистим шляхом головної героїні.
Другою частиною заходу стала інсценізація уривка з поеми «Катерина» Т.Г.Шевченка. Майстерно зіграла головну героїню Ірина Лобанова; проникливе, щиро й задушевно виконала роль матері Інна Тішевська (учениці 8-Б кл.). Глядачі оцінили виступ юних аматорів бурхливими оплесками.
Заглибитись в духовну спадщину письменника, відчути його невмирущі слова та актуальність творчості і в наші дні допомогла користувачам К.Т.Аврамуцоє - голова Новомаячківської ветеранської ради. Вшановуючи національного генія Тараса Шевченка, Катерина Тимофіївна завершила захід читанням авторського вірша.
Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих; Т. Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2017. – №25/26 (23 берез.). – С.8.
Стежинами долі Тараса Шевченка
З нагоди 203-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка в стінах Новомаячківської бібліотеки зібралися шанувальники творчості Великого Кобзаря, а саме: вчитель української мови та літератури С.Е. Матвієнко разом з учнями 9-Б класу. Для них було проведено літературний брейн-ринг «В щасливі дні й сумні іду з дитинства до Тараса».
Під час підготовки заходу була організована книжково-ілюстративна виставка «Тепло Тарасового слова».
В першій частині школярі мандрували «Стежинами долі українського генія Т.Г. Шевченка», згадуючи про нелегке дитяче життя Кобзаря. Активні та влучні відповіді на питання вікторини свідчили про глибокі знання учнів життя та творчості Шевченка.
Розкрити складну та своєрідну душу поета допоміг конкурс під назвою «НЛО», в якому учні повинні були згадати твори Т. Шевченка.
Наприкінці заходу бібліотекарями проведено огляд книжкової виставки творів Т. Г. Шевченка, де лунали вірші та уривки з поем.
Школярам наголосили на важливості щоденного звернення до творчої спадщини Тараса Шевченка, оскільки його «Кобзар» - це Біблія для кожного українця.
Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих, Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2017. – №23/24 (16 берез.). – С.3.
"Героїзм та мужність ідуть поруч"
Учасники заходу |
Під такою назвою пройшов патріотичний захід у Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей.
Метою заходу було виховати почуття любові до своєї Батьківщини та національної гідності на кращих прикладах мужності і звитяги.
Захід відвідали учні 8 класу (кл. керівникТ.Ф.Лавринищева) та учні 9 класу (кл. керівник О.А.Олексюк).
Бібліотекар учням нагадала про ті страшні події, які відбувалися в центрі Києва 18-20 лютого 2014 року. Під час проведення заходу бібліотекар також повідомила, що 18 лютого виповнюється два роки з дня виходу сил АТО з Дебальцевого Донецької області. До цієї річниці учні переглянули документальну стрічку «Дебальцеве».
Н.Самойлова, провідний бібліотекар Великокопанівської сільської бібліотеки для дітей // Вісник Олешшя. – 2017. – №19/20 (02 берез.). – С.8.
"Пам'ять оживає вогнем пекучих ран, ніколи не забути нам тебе, Афганістан!"
15 лютого наша країна відзначила 28-у річницю виведення військ з Афганістану. Війна в Афганістані тривала довгих 10 років.
# На знімку: почесні гості свята - Василь Терещенко, Зінаїда Рябова, Тетяна Кононенко |
Звичайно, ця війна не явище з української історії, але безпосередньо торкнулася і України. Важливо зберегти пам'ять про ті події, вклонитися тим людям, які не повернулися з війни, виконуючи свій обов'язок перед Батьківщиною. Учасниками афганської війни були понад 160 тисяч вихідців з України, з яких 3432 не повернулись до рідних домівок.
З метою ознайомлення учнів з подіями історії, виховання пошани до тих, хто був свідком і учасником воєнних дій в Афганістані, у Великокопанівській бібліотеці для дітей проведено урок пам'яті «Пам'ять оживає вогнем пекучих ран, ніколи не забути нам тебе, Афганістан».
На захід завітали учні 9-го класу, класний керівник Віталій Миколайович Кривошея. Почесними гостями заходу були: Василь Васильович Терещенко - учасник бойових дій в Афганістані, Тетяна Євгенівна Кононенко - сестра загиблого воїна-афганця О.Є.Кононенка, Зінаїда Іллівна Рябова - голова ради ветеранів.
# Знімок на згадку |
Юне покоління мало що знає про ті події. Слухаючи розповідь бібліотекаря, діти дізналися чимало історичних фактів про війну, яка тривала десять неймовірно важких років. Захід супроводжувала м/м виставка «Крізь пекло афганської війни». Про події війни розповіли також тематичні перегляди відеопрезентацій.
Під час проведення заходу учні подарували гостям віршовані рядки, а Віка Пачкурна, Ірина Волощенко, Діана Війтик проспівали пісню «Зажгите свечи». На закінчення заходу учні подарували квіти і побажали гостям здоров'я і довгих років життя.
Зінаїда Іллівна від імені ради ветеранів подарувала гостям подарунки.
15 лютого ми віддали заслужену шану ветеранам бойових дій на території інших держав, які з честю виконали свій бойовий обов'язок і для яких 15 лютого - свято на все життя, у яких завжди перед очима стоять ті останні підрозділи, які залишали Демократичну Республіку Афганістан. За часів колишнього СРСР тема участі військових у локальних війнах зумисно замовчувалася. Україна ж першою на пострадянському просторі на знак глибокої поваги до своїх синів, яким мимоволі випало воювати далеко від рідних домівок, почала офіційно відзначати 15 лютого День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У збройних конфліктах на чужій землі воїни-інтернаціоналісти гідно виконали свій обов'язок і виявили найкращі моральні якості, особистий героїзм, - те, що притаманно українським воїнам. На жаль, багато хто не повернувся з чужини живим, і 15 лютого вся українська земля згадує найкращих своїх синів і доньок.
Воїни-афганці завжди будуть яскравим взірцем для українських патріотів.
Честь Вам і слава, шановні ветерани Афганістану!
Підготувала Н.Самойлова, провідний бібліотекар Великокопанівської сільської бібліотека для дітей // Вісник Олешшя. – 2017. – №17/18 (23 лют.). – С.2.
На гостини до бібліотеки
Раденська сільська бібліотека дуже довго чекала ремонту. І тільки в цьому році завдяки злагодженим рішенням сільського голови Раденської сільської ради О.В.Кравченко та депутатів в бібліотеці зробили поточний ремонт. Поповнили книжковий фонд бібліотеки новими виданнями. Придбали нові меблі, телевізор.
Надворі - грудень. Скоро наступить найчарівніше і найулюбленіше свято - Новий рік. Воно найулюбленіше в багатьох країнах світу. І якщо для нас основними елементами новорічного свята є ялинка, запах мандаринок, смачні блюда, загадування бажань під бій годинника, то жителі інших країн мають свої, відмінні від наших, звичаї.
Щоб дізнатися про святкування Нового року в різних країнах світу, 17 грудня до нас на гостину завітали гості - учні 9 класу з класним керівником Т.І.Коваленко. Спочатку нашим гостям показали відео: «Рейтинг найбільш незвичайних новорічних традицій». Після перегляду провели вікторину «Святкує світ». Хлопці та дівчата показали неабиякі знання. Вони просто молодці! Потім провели цікаву гумористичну гру «Питання читаю і відповідаю». Це дуже популярна гра серед молоді.
Діти висловили слова вдячності, за те, що їм було цікаво та дуже весело! Всі відзначили, що після ремонту в бібліотеці стало тепліше, затишніше.
Колектив Раденської сільської бібліотеки та читачі вдячні О.В. Кравченко та депутатам за оновлену бібліотеку.
Напередодні новорічних та різдвяних свят хочемо привітати всіх зі святами і побажати великих творчих задумів і звершень.
Щоб у рік Півня,
в наступному році
Усім нам щастило
на кожному кроці
Щоб добро та удача усіх нас чекали,
А кохання і успіх - не обминали!
Запрошуємо всіх читачів та охочих до читання та спілкування в нашу бібліотеку.
Колектив бібліотеки // Вісник Олешшя. – 2017. – №1/2 (1 січ.). – С.8.