за 2017 рік

З фестивалю - з перемогою!

Нещодавно у Новій Каховці відбувся VII обласний фестиваль молодіжного читання "Відкрий свою книгу". З року в рік ця яскра­ва культурна подія, змінюючи місце локації, об'єднує митців, бібліотечних і музейних працівників, молодь і всіх-всіх палких при­хильників книги й читання. На майданчиках, у зеленому затінку дерев розгорнулись ви­ставки робіт майстрів народної творчості, вихованців дитячої школи мистецтв, музею історії Нової Каховки тощо. Усі бажаючі мо­гли придбати книги відомих в області і да­леко за її межами літераторів, зробити гарні світлини на згадку у спеціальній фото-зоні. На локації бібліо-фотосушка «В об'єктиві книга і читач» до уваги глядачів майоріли світлини, на яких були зображені цікаві сю­жети із життя бібліотек Херсонщини серед яких були роботи нашого району. Учні та студенти новокаховських навчальних закла­дів, херсонська молодь та завсідники моло­діжної літературної кав'ярні «ЛітТЕРРА», що працює в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.Лавреньова, зібралися у парковій зоні на «Літературній галявині», де протягом майже двох годин писали експромти, слухали пісні під гітару розгадували різні літературні ребуси.
У конференц-залі Па­лацу культури бібліотечні фахівці зібралися на VII фестивальний «Ярмарок інноваційних бібліотечних ідей». Шість найкращих бібліотечних проектів було презентовано перед професійною спільнотою. Від КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» участь взяли бібліотекар абонементу Ніна Белінська та провід­ний бібліотекар Оксана Мандрика, які отримали диплом переможця «За створення та реалізацію проекту «Бібліо-ф'южн «Без стереотипів!». Проект включав у себе: відеороботи за ре­зультатами фотоконкурсу «Книга. Молодь. Інтелект»; демонстрацію інтерв'ю зі стар­шокласниками «Я - громадянин і моя думка важлива!»; звіт про проведення молодіжно­го форуму «Україна зможе - молодь допо­може!»; оригінальне подання матеріалу про учасників форуму у вигляді креативних відеопрезентацій.
Ф'южн - це стилістичний напрямок, який дозволяє поєднати на перший погляд несумісні речі. У нашому випадку це книги (як традиційна класика) та сучасні технології.
«Працюючи з молодцю та прислухаючись до їх ідей ми довели, що для успішного спі­віснування книги та сучасних технологій необхідно звільнитися від стереотипів та навчитися сприймати неминучі зміни сьо­годення з позитивом» - сказала Ніна Белін­ська, закінчуючи свою презентацію.
Хочемо щиро подякувати учням та колек­тиву Нововоронцовської ЗОШ №2 за актив­ну участь у підготовці та проведенні проекту. Ви - найкращі!
Окрім розширення професійного досвіду та збагачення новими інноваційними іде­ями, перемога у фестивалі дала змогу по­повнити наш фонд сучасними виданнями. Відкрийте для себе світ якісної української літератури: В. Лис «Соло для Соломії», М.Соколян «Серце гарпії», Т.Пахомова « Я, ти і наш мальований і немальований Бог», Н. Гербіш «Теплі історії до шоколаду» та інші. У числі подарованих світові бестселлери - Р.Ріґґз «Дім дивних дітей», В.Рот «Дивер­гент», Д.Мойес «Серебристая бухта», В. Роби «Детская комната»... Книги різні за стилями, жанрами, сюжетами, тематикою, та всі їх об'єднує здатність проникати в душу люди­ни, залишати в ній свій неповторний слід.
Читайте! Спілкуйтесь! Будьте творчими та ініціативними, шановні читачі. Ми завжди раді вас бачити у бібліотеці та кожному до­беремо книгу до душі.

Оксана Мандрика, провідний бібліотекар КЗ «Ноаоворонцовська центральна районна бібліотека» // Вісті. – 2017. – №26 (29 черв.). – С.3.

Літо починається!

1 червня 2017 року працівники КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» взяли участь у підсумковому заході п'ятирічної обласної акції на підтримку дитячого читання «П'ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!» - обласному фестивалі бібліотечних волонтер­ських бригад «KsVolonterFest-2017. Сходинка п'ята», який відбувся у місті Херсоні (організатор - Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки).
Волонтерська команда «Лідер» нашого району у складі Орленко Дар'я, Ходус Катерина, Згоник Ма­рія, Желізньова Аліна, Мовчан Владислав,  Максімов Олександр, Головач Ксенія, Яровий Володи­мир, Старіков Руслан виступала на обласному фестивалі у минулому році, а була створена ще в 2013-му з метою виховання в молодших чита­чів потреби до читання, дбайливого ставлення до книги. Члени коман­ди - найліпші помічники бібліоте­карів, актори лялькового театру та виконавці інсценівок. Вони активно рекламують книги: відвідували дитячі садочки, брали участь у PR-акціях, масових заходах, написанні сценаріїв, створенні театральних образів, проводили екскурсії бі­бліотекою. Улюблена форма робо­ти всієї команди - ранці-читанці. Волонтерам подобається не лише процес спілкування з молодшими друзями, а й підготовка до зустрічі. Вони ретельно обирають книги та атрибути для презентацій. Юні по­мічники бібліотечних працівників брали участь у організації та про­веденні таких заходів: II обласному фестивалі виконавської майстер­ності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви», патріотичній годині «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі», годині пізнання іс­торії «Пам'ять, якій не буде кінця», годині людяності «Не існує геноци­ду проти «когось», геноцид завжди проти всіх», інтелектуальній грі «Лю­дина з Бейкер - Стріт», відкритому уроці читання «Безсмертя книги - в її читачах», незабутніх сторінках ві­йни «Сповідь солдатських сердець», волонтерських читаннях «Казкова скарбничка», бібліоаншлазі «Книжкове роздолля», книжковому парка­ні «Під шелест улюблених сторінок» та інших.
Учасники команди залишають­ся незамінними помічниками про­ведення заходів у рамках обласної цільової програми підтримки та стимулювання читання «Канікули з книгою» та тижня дитячого читання. Рекламу літнього читання волонте­ри проводять у формі гри.
З метою організації змістовного дозвілля та відпочинку дітей праців­никами КЗ «Новоронцовської ЦРБ» з 30 травня по 2 червня 2017 року були проведені заходи:
в районному краєзнавчому музеї екскурсії для учнів середньої та мо­лодшої ланки шкіл селища та при­шкільного табору ЗОШ №1.
правова скарбниця «Наші права -щасливе дитинство» з учнями 4 кла­су Нововоронцовської ЗОШ №2.
інтелектуальне барбекю «Брама в історію права» з учнями 1 класу Но­воворонцовської ЗОШ №2.
бібліотечні ласощі «Книжкові «де­серти» для малят» (до Міжнародно­го дня захисту дітей) ДНЗ ясла/сад №1 «Сонечко».

Наталя Сисенко, бібліотекар КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» // Вісті. – 2017. – №24 (15 черв.). – С.6.

Україна зможе  молодь допоможе

У будь-якій державі рушійною силою її роз­витку є молодь. Вони не мають застережень і страху, що щось не вийде, вони «горять» ідеєю, в яку вірять. І тільки такі люди зможуть змінити світ навколо себе. Юнаки та дівчата нашого се­лища не є винятком. Яскравим підтвердженням цьому є учні Нововоронцовської ЗОШ№2 .
З 23 по 28 квітня проходив щорічний Тиждень молодіжної книги, під час якого наші молоді читачі із задоволенням та ентузіазмом брали участь у всіх запропонованих акціях та завдан­нях, доводячи свою крєативність та перекону­ючи, що читання книг і на сьогодні не втратило своєї актуальності. Підсумком виконаної робо­ти стало проведення 4 травня, за ініціативи КЗ «Нововоронцовська центральна районна бі­бліотека», молодіжного форуму «Україна змо­же — молодь допоможе». На зустріч з учнями завітали селищний голова Володимир Володимирович Марчук, та провідний фахівець із і соціальної роботи Нововоронцовського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та  молоді Юлія Бережна.
На початку заходу були показані відеороботи і за результатами фотоконкурсу «Книга. Молодь. Інтелект» та інтерв'ю зі старшокласниками «Я - громадянин і моя думка важлива!». Після знайомства із присутніми на форумі молоді люди представили свої проекти на тему «Що б я зробив, якби мене обрали селищним головою Нововоронцовки».  Всі без виключення ідеї були  цікавими,   оригінальними та  гідними  уваги,   а  Юлія Бережна, яка вела діалог з учнями, давала дійсно слушні та професійні коментарі до кожного проекту. По завершенні презентацій дітям було запропоновано поспілкуватися  безпосе­редньо з головою нашого селища, задати йому актуальні на сьогодні питання та внести пропо­зиції щодо покращення життя нововоронцовців. Школярі з ентузіазмом брали участь у розмові, доводячи свою активну громадську позицію.
Юних лідерів громадського життя закликали брати активну участь у формуванні місцевого бюджету, пропонувати свої програми та проек­ти, які будуть розглядатися владою та по мож­ливості реалізовуватися в життя. Учасники фо­руму торкнулися питання налагодження плідної співпраці та напрацювання спільного бачення між молоддю та владою у напрямку реалізації молодіжної політики.
Особливу подяку хочеться висловити В. В. Марчуку, який не пошкодував свого часу і по­годився на зустріч з молоддю, зумів приділити увагу кожному із присутніх та дати вичерпні і зрозумілі для дітей відповіді на всі їх запитання. Селищний голова - це обличчя селища. І Володимир Володимирович якнайкраще віддзеркалює якості, що мають бути притаманні жителям, які пишаються своєю домівкою — це сила, мудрість, відкритість, цілеспрямованість, харизматичність, повага до своїх односельчан, вміння налаштувати оточуючих на позитив­не світосприйняття. Після розмови з ним діти отримали неабиякий заряд енергії для втілення своїх мрій та впевненість в тому, що є люди, за­вжди готові звернути увагу на їх ініціативи.
Запропонована бібліотекарями нова форма співпраці між молоддю селища та представни­ками влади знайшла позитивні відгуки серед юнацтва. Молоді люди висловили бажання, щоб і надалі бібліотека виступала в ролі центру для обміну думками між владними структурами та молоддю для подальшого формування спільно­го бачення розвитку селища.
Було інтерактивно, весело, пізнавально, а найважливіше, мотивовано. Усі учасники отри­мали безліч позитиву, віднайшли нових знайо­мих, збагатились знаннями та вміннями. Тож, до нових зустрічей!

Ніна Белінська, бібліотекар КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» // Вісті. – 2017. – №19 (11 трав.). – С.6.

II етап конкурсу визначив найкращих читачів району

Сьогодні можна уявити наше життя без книги. Тому що весь інформаційний простір заполонив інтернет, але ми не пови­нні забувати, що вони допомагають нам здобувати освіту, ді­знаватися більше про навколишній світ, життя інших людей. Друковане слово нерідко стає порадником у різних життєвих ситуаціях.
Недаремно сьогодні відновили Олександрійську бібліоте­ку, створили новітню японську, а славетну бібліотеку Яросла­ва Мудрого шукають до сьогодні і кожен історик вважав би за честь знайти хоча б її слід.
Тому десятий рік поспіль в нашій області проходить Всеу­країнський конкурс дитячого читання на звання найкращого читача року«Велика книга читацьких рекордів Херсонщини».
Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Найкращий чи­тач України-2017» - цікаве творче змагання для дітей. Орга­нізаторами його є Міністерство освіти і науки України, Націо­нальна бібліотека України для дітей і Громадська організація «Форум видавців». Підвищення культурної компетентності української молоді; заохочення дітей до систематичного чи­тання задля постійного підвищення рівня особистого розви­тку учнів; вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою, підвищення якості і ефективності процесу читання; критичного аналізу, переосмислення і творчої інтерпретації прочитаного; підвищення суспільного значення і ролі шкіль­них і дитячих бібліотек в процесі соціальної адаптації і на­буття культурної компетентності дітей - ось основні аспекти конкурсу.
До нього залучені учні 6-7 класів загальноосвітніх на­вчальних закладів України. Проводиться з березня по тра­вень 2017 року в 4 етапи.
Кожний етап конкурсу - це творче змагання під час якого учасники презентували свого улюбленого літературного ге­роя або прочитану книгу, що не вивчається за шкільною про­грамою.
Перший етап проходив з 20-25 березня у Школах загаль­ноосвітніх навчальних закладів. Переможці першого етапу, які отримали звання «Найкращій читач школи 2017 року» продовжили боротьбу в другому етапі конкурсу, який прохо­див 31 березня у приміщенні Нововоронцовської централь­ної районної бібліотеки.
Переможці першого етапу Нововоронцовської ЗОШ №1 учень 6-Б класу Ферко Роман та учениця 7-Б класу Гусєва Нонна отримали звання найкращий читач шкільної бібліотеки продовжили боротьбу у другому етапі. Формою проведення змагань стали конкурс читацьких формулярів, змагання учас­ників у формі презентації-рекомендації прочитаного учас­ником твору сучасної української дитячої літератури, тес­тування знань української та світової класики, вікторина за творчістю Тараса Григоровича Шевченка.
Конкурс оцінювали журі, до складу якого ввійшли:
1. Лукіна Л.М. - директор КЗ «Нововоронцовська цен­тральна районна бібліотека».
2. Клолчкова І.М. - бібліотекар КУ «Нововоронцовський ра­йонний методичний кабінет»
3. Козир Л.М. - вчитель української мови та літератури Но­воворонцовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
4. Васильєва В.Ф. - вчитель української мови та літерату­ри Дудчанського ЗОДСШ І-ІІІ ступенів.
Переможцями другого етапу стали учні Нововоронцов­ської ЗОШ №1 Ферко Роман, який презентував книгу Ірен Роздобудько «Життя видатних людей» серед учнів шостих класів. Він був і найерудованішим конкурсантом. Гусєва Нон­на виборола перемогу серед семикласників. Вона вразила присутніх своєю акторською майстерністю, ілюстраціями до твору, дотепністю, начитаністю, зацікавила серією книг Ма­рини Павленко «Русалонька із 7-В».
Переможці конкурсу нагороджені почесними грамотами та добіркою книг українських сучасних письменників. Тепер Ферко Роман І Гусєва Нонна будуть захищати честь району у третьому етапі в місті Херсон.

В.М.Тотпчій, завідуюча бібліотекою Нововоронцовської ЗОШ I-III ступенів № 1 // Вісті. – 2017. – №16 (29 квіт.). – С.2.

Поле битви

Ми живемо у складний час. Війна, корупція, казнокрадство, цинізм, без­духовність. .. Як українству виборсатись з цієї багнюки? Зберегти і відстояти нашу територію духу, не дати повзучій руїні путінської гібридної війни зроби­ти Україну мертвою пустелею? Тільки людяністю, взаємодопомогою, спів­переживанням, любов'ю - тими загальнолюдськими цінностями, на яких досі тримається світ. Тими моральними орієнтирами, які мають справді уні­версальну силу. А це і колискова матері, і улюблена книга, і перша любов, і важкою, чесною працею здобута самоповага...
У восьмому випуску «Вістей» за 23 лютого цього року була опублі­кована моя стаття про акцію «Пода­руй книгу бібліотеці», без особливо великої надії на успіх, відверто зі­знаюсь. «Кому потрібні книга і біблі­отека, коли в країні таке коїться?» -    говорять деякі обивателі. Але... Першими  відгукнулись працівники військкомату, подарувавши «Хроно­логію мужності» - безцінний за зміс­том двохтомник про наших загиблих в АТО земляків. А наступний подару­нок був просто царським, за наши­ми мірками, - нові книги підвищено­го попиту від ДСП «Агро-Форум-2» у  кількості 38 примірників. Серед подарованого книга лауреата Нобе­лівської премії Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва: Хроніка майбутнього», твори популярних українських авторів Ірен Роздобудько, Андрія Кокотюхи, Люко Дашвара, популярна зарубіжна література. Окремо хочу виділити   «АД 242. Іс­торія мужності, братерства та само­ пожертви» - книгу про 242 дні боїв у аеропорту Донецька, або в аду, як його назвали захисники летовища. Це книжковий проект Радіо Свобо­да та двадцяти журналістів з сотнею інтерв'ю та десятками фото.
Останнім часом у пресі якось мало згадують про наших годувальників-селян. Тож, як колишній працівник редакції та вдячний керівник бібліо­теки я взяла інформацію з офіційних джерел, щоб поділитись з читачами «Вістей» добрим словом про наших дарувальників.
Розруха, яка супроводжувала сумнозвісну аграрну реформу, не оминула й Осокорівку - село тру­долюбивих і співучих людей. Кол­госп «Україна», славне і багате гос­подарство, перетворили на КСП -  колективне сільськогосподарське підприємство. Щось там пішло не так, бо втратили тваринництво, зни­кли колись передові ферми... Далі прийшов інший господар - дочірнє сільськогосподарське підприємство «Агро-Форум-2», як показав час - господар ефективний. Орендують у пайовиків близько 4 тисяч гектарів землі, яку дбайливо  обробляють, дотримуючись сівозмін та вимог аг­ротехніки. Вирощують ярі та озимі зернові культури, соняшник і ріпак. Донедавна  займались  і  овочівни­цтвом та тримали невеличку ферму, але економічний фактор змусив від цього відмовитись - не рентабель­не. Та головне,  що господарство встояло, сповна платить всі податки у бюджет, дає роботу, нехай сезонну, чималій кількості жителів села, справно платить пайовикам ще й допомагає соціальній сфері. До­статньо навести один яскравий при­клад: повністю відремонтували дах сільського будинку культури, який протікав не одне десятиліття, пере­творивши колись ошатну будівлю на аварійну.
Наразі ДСП «Агро-Форум-2» за підсумками роботи в 2016 році стало найкращим в районі як за валовою продукцією, так і за показниками врожайності. Озимої пшениці зібрали по 56,6 центнерів з гектара, горох теж вродив нівроку - 36,5 ц/га. Вро­жайність озимого ріпака склала 54 ц/га, соняшника - 26,6 ц/га. За цими цифрами стоїть важ­ка щоденна праця спеціалістів, механізаторів, водіїв, робітників під керівництвом справедливо­го і мудрого директора Пушкаря Сергія Івановича. До екстремаль­них ситуацій їм не звикати, мужності - не позичати. Адже у хлібороба все швидкоплинне - пори року, врожай, гроші, пальне... Щороку рано навес­ні аграрії виходять у поле на битву за врожай. Поле справжнє, безмежне, без лицедійства і лукавства, без по­літичних кілків. Поле битв виграних і програних, минулих і майбутніх.
У розвинених країнах сенатори аплодують годувальникам стоячи. Аграрії отримують всебічну держав­ну підтримку та мають набагато мен­ші відсотки по кредитах, ніж у нас. Залишається лише висловити щире захоплення мужністю наших се­лян, які долають всі труднощі, про­кладають борозни, засівають поле, підживлюють посіви, косять і моло­тять, везуть збіжжя на елеватор. І своєю наполегливою працею знову виграють чергову битву за врожай. Не випадково дочірнє сільськогос­подарське підприємство «Агро-Фо­рум-2» значиться у списках кращих агрофірм України, зокрема серед переможців конкурсу врожайності Піонер Максимум.
Насамкінець хочеться побажати всім трудівникам ДСП «Агро-Фо­рум-2», особисто Сергію Івано­вичу Пушкарю міцного здоров'я, нових трудових звершень, щас­тя та мирного неба. Подякувати за підтримку та розуміння того, що бібліотека є зосередженням здобутків культури всіх цивіліза­цій і народів світу. Нехай життя ваше, шановні годувальники, сповнюється гармонією, а серця любов'ю. З такими людьми ми обов'язково виграємо нашу те­риторію духу!

Любов Лукіна, директор КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека»  // Вісті. – 2017. – №15 (13 квіт.). – С.2.

Поетичний камертон Ліни Костенко

Кажуть, що талант, якщо він є, то проявляється в усьо­му. Це ж можна сказати і про геніальність поетеси, нашої сучасниці, Ліни Костенко, якій 19 березня виповнилось 87 років від дня народження. З цієї нагоди 17 березня 2017 року в комунальному закладі «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» зібралися поціновувачі творчості відомої українки на відбірковий етап III облас­ного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви».
Ліна Василівна всією своєю творчістю, своїм героїчним життям утверджує - Життя, Мир, Добро, Злагоду, Кра­су! Підтвердженням цього стали виступи конкурсантів. За першість цього року змагалися представники 10 на­вчальних закладів району, на участь у конкурсі надійшло понад 50 заявок. Загалом конкурс тривав понад дві годи­ни. На основі оцінювання журі були визначені переможці. У номінації вокалісти першість здобула Овчар Анастасія, учениця Нововоронцовської загальноосвітньої школи №2. Шрам Ольга, учениця Золотобалківської школи, посіла друге місце.
В номінації «художники», де учасники представляли ілюстрації до творів Ліни Костенко в різній техніці ви­конання, отримали нагоду представляти наш район на обласному етапі Іванів Катерина (Дудчанське ЗОШСП), Свяцька Олександра (Миролюбівський НВК школа-сад), Линник Катерина, Герасик Анна (Нововоскресенська ЗОШ), Шевченко Валерія (Осокорівська ЗОШ).
Призерами серед читців стали:
І місце - Кальченко Вікторія (Нововоронцовська ЗОШ №2), Бурцева Ірина (Нововоскресенська ЗОШ),
II місце - Вдовіченко Катерина (Нововоронцовська ЗОШ№1),
III місце - Кріпак Олександра (Нововоронцовська ЗОШ №1), Фарносова Марія (Золотобалківська ЗОШ).
Власними віршами вразили Волченська Діана (Нововоронцовська ЗОШ №2) та Згоник Єлизавета (Осокорівська ЗОШ).
Організатори заходу: комунальний заклад «Нововоронцовський районний центр дитячої творчості», кому­нальний заклад «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» та комунальна установа «Нововоронцовський районний будихок культури» впевнені, що конкурсанти, доторкнувшись до неповторної, мудрої і пристрасної поезії Ліни Костенко, ніколи не розлучаться з нею.

Л. Зуєнко  // Вісті. – 2017. – №12 (23 берез.). – С.2.

Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі!

«Біда України в тім, що нею правлять ті, кому вона не потріб­на» - ці слова Михайла Грушевського, як не дивно, актуальні і сьогодні. Ми переживаємо один з найважчих етапів розвитку на­шої держави — етап становлен­ня. У розбудові незалежної, де­мократичної України важливу роль відіграє формування осо­бистості, громадянина, госпо­даря своєїземлі. Країну творять не політики, а прості люди - гро­мадські активісти, вчителі, хлі­бороби, військові, волонтери ...
З метою  виховання  гордості за свій народ, шанобливого став­лення до військових, учасників АТО, зміцнення почуття патріотизму учнів­ської молоді бібліотекарями кому­нального закладу «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» 2 березня була проведена патріотич­на година для старшокласників Нововоронцовської загальноосвітньої школи №2 під назвою «Хто за свобо­ду вийшов проти смерті, тому немає мстьбомерті на землі».
Зустріч розпочалася з нагороджен­ня подяками Вискуб Влади та Шевчи­ка Станіслава за участь у Всеукраїн­ському конкурсі есе «Я - європеєць», за їх активну життєву позицію та ви­сокий патріотизм.
Бібліотекарі побудували сценарій на базі цитат із книг, присвячених Революції Гідності та війні на Сході нашої країни. Десятикласники, які зачитували їх, змогли надзвичай­но точно передати думки та почуття авторів і нагадати присутнім, що не існує нічого ціннішого, ніж жити віль­ними на своїй землі, бо тільки «в сво­їй хаті своя правда, і сила, і воля».У першому блоці згадувалися буремні події, що відбувалися на Майдані Не­залежності та героїзм хлопців з Не­бесної Сотні. Підсумком літератур­ному матеріалу стало відео «Герої не вмирають».
Змістовною та емоційною була й друга частина заходу, присвячена триваючій по сьогодні війні України з російськими окупантами.Яскравим підтвердженням тому, що в Україні є герої, здатні на подвиги в ім'я своєї Батьківщини, став виступ голови районної спілки ветеранів АТО Олек­сандра Юсупова. Його хвилююча розповідь про реальні події сьогод­нішньої війни до глибини душі врази­ла присутніх своєї емоційністю, прав­дивістю та щирим патріотизмом.Зі словами про необхідність захисту нашої Вітчизни та інформацією як робити це професійно, виступили за­ступники воєнкома Нововоронцовсько-Високопільського об'єднаного військкомату Олег Кіріяновта, Олек­сій Лебідь. Окрім цього, вони пода­рували бібліотеці альбом-реквієм «Хронологія мужності», яка містить розповіді про бійців Херсонщини, ко­трі загинули, захищаючи цілісність і суверенітет нашої держави.
У заході взяли участь і працівники КУ «Нововоронцовський РБК»: - Світ­лана Бережна прочитала літературну підбірку з книг про АТО, Світлана Сидорук та її вихованка Діана Волченська виконали пісню «Я дочекаюсь тебе» - і все це надзвичайно душевно та професійно.
Бібліотекарі вдячні й запрошеному настоятелю церкви Ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радос­те» митрофорному протоієрею Василію Гаврилюку за благословіння та піднесення молитви до Господа Бога за героїв, які поклали свої життя за право українців на свободу та вільний вибір свого Майбутнього.
Ми звертаємося до героїв, які зі зброєю в руках відстоюють священ­ні рубежі нашої землі: Україна ще не виграла, але точно, що не програє. Будьте непохитними і мужніми! Ми з вами! Повертайтесь живими і з пере­могою!

За нами правда. З нами Бог. Слава Україні!

Ніна Белінська, бібліотекар абонементу КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» // Вісті. 2017. №11 (16 берез.). С.3.

Ми - українці!

З метою виховання патріотизму на підгрунті вивчення національних традицій і позитивних прикладів з історії та культури українського народу впродовж березня-жовтня 2017 року Херсонська обласна бібліоте­ка для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провела обласну національне-патріотичну акцію «Ми -українці».
30 листопада на базі КВНЗ «Херсонське музичне училище» пройшов урочистий фінал під назвою «Україні - з любов'ю» . На захід зібралися активні учасники для підведення підсумків та відзначення фіналістів, Нововоронцовський район представив краєзнав­чо-пошуковий клуб «Карат» комунального закладу "Нововоронцовська центральна ра­йонна бібліотека" (корівники Наталя Сисенко, Людмила Зуенко, Наталія Степаненко), який отримав грамоту управління культури Херсонської ОДА «За створення туристично-екскурсійного маршруту «Мовчазні хранителі таємниць Нововоронцовки», а також книги в подарунок. Юні краєзнавці підго­тували змістовний маршрут, цікавий як для гостей, так і для самих жителів селища. Він став результатом довготривалої, кропіткої праці злагодженої команди, до складу якої входять учні Нововоронцовської ЗОШ №2 Вікторія Кальченко, Вікторія Кикоть, Юлія Нікітюк, Аліна Кравченко, Іван Пелих, Роман Шуляр, Олександр Максимов, Віктор Корольов, Оксана та Тетяна Карпенки. Учасники клубу, працюючи над проектом, відчули себе справжніми патріотами, долучившись сер­цем і душею до неоціненного скарбу, пере­даного з діда-прадіда.
Пишаємося своєю патріотично налашто­ваною молоддю, залюблєною в рідне сели­ще, яка знає його історію і прагне розповісти якомога більшій кількості людей про красу та неповторність незвіданої Нововоронцовки.
Поїздка команди до Херсону стала можли­вою завдяки небайдужості Нововоронцовського селищного голови Володимира Мар­чука та підприємця Віталія Бабенка, Щира подяка їм за допомогу у вирішенні організа­ційних питань. Нехай добро, яке Ви робите для людей, шановні, повертається до Вас сторицею.

Натяла Сисенко, бібліотекар КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» // Вісті. – 2017. – №49 (07 груд.). – С.3.

Живи бібліотеко, святилище пізнання і добра!

Минув Всеукраїнський день бібліотек, святкування яко­го співпадає з православним святом Надії, Віри, Любові та матері їх Софії. Мабуть, не випадково, бо бібліотека - як все красиве і нічне - була, є і буде завжди. Працівники публічних бібліотек Нововоронцовщини відзначили професійне свято скромно - робочим семінаром, адже накопичилось чимало виробничих питань. Відрадно, що кращі бібліотекарі були нагороджені Почесними грамотами голови Нововоронцовської районної ради: це бібліотекар дитячого відділу КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» Наталя Сисенко, бібліотекарі сільських бібліотек: Біляївської - Зульфія Загоруля, Гаврилівської - Анатолій Марич, Миролюбівської - Катерина Крамаренко, Новоолександрівської - Руслан Мачулін та завідувач Осокорівського клубу-бібліотеки Ольга Амбіцька. За створення (бібліотекарями Ніною Белінською, Оксаною Мандрикою) та реалізацію проекту «Бібліо-ф'южн «Без стереотипів» в межах VII обласного фестивалю «Відкрий свою книгу» КЗ «Нововоронцовська центрапьна районна бі­бліотека» нагороджена, як переможець, дипломом Херсонського обласного управління культури (червень 2017 року), а творці проекту також були відзначені Почесними грамотами голови районної ради.
Бібліотекарі сьогодні щиро вболівають за своїх читачів,  прагнучи аби бібліотеки збереглися та мали сучасні примі­щення, оснащення, цікаві книжкові фонди. Крім того, набу­ває розвитку соціокупьтурна діяльність книгозбірень з використанням комп'ютерів та Інтернет, Завдяки тому, що свого  часу (в 2012 році) Нововоронцовська бібліотека взяла участь у міжнародному проекті «Бібліоміст» та потрапила у число переможців, їй безкоштовно було передано 15 комп'ютерів, що дало змогу відкрити Інтернет-центри у центральній ра­йонній, а також у Осокорівській, Новоолександрівській, Гаврилівській сільських бібліотеках та Осокорівському клубі-бібліотеці. Діють вони, не багато не мало, - майже п'ять років, і за цей час стали звичними для дітвори, молоді та пенсіо­нерів - тих, хто вдома не має інтернету, а для того, щоб ним скористатись, йде до бібліотеки. До рєчі, наші користувачі - переважно соціально незахищена категорія громадян.
Бібліотека в сучасних умовах є багатофункціональним закладом культури, де літні люди розмовляють по скайпу з рідними; де молода мама може на годинку-другу залишити дитину, знаючи, що та буде у безпеці та їй покажуть україн­ський анімаційний фільм або прочитають казку: де молоді  люди користуються Інтернетом, а бібліотекар користується нагодою, щоб запропонувати їм сучасну книгу українського автора; де вивчають мови, де розвиваються народні ремесла і таке інше. А тому, на мій погляд, бібліотекарі повинні вчитись працювати по-новому, а місцева влада всіляко підримувати книгозбірні - давати кошти на передплату періо­дичних видань,оновлення книжкових фондів, ремонт приміщень, придбання комп'ютерної техніки. Публічні бібліотеки вкрай необхідні для подальшого розвитку кожної сільської чи селищної громади, і добре, що прогресивно мислячі люди в нашому районі це розуміють. Але є й такі, що вважають, мов­ляв, можна обійтись і без бібліотек або зекономити на них, зважаючи на економічні та політичні негаразди в державі. На і жаль. Добре, що таких все-таки меншість.
Не дивлячись на недостатнє фінансування, бібліотекарі успішно працюють та з оптимізмом дивляться у майбутнє. Маємо, наприклад, позитивні зрушення у справі комплектування фондів книгозбірень району - на це кошти з районного бюджету не виділялись не те що роками - десятиліттями! В 2017 році комунальному закладу «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» з обмінного фонду КЗ «Херсонська обласна універсапьна наукова бібліотека ім. Оле­ся Гончара» Херсонської обласної ради були передані книги відповідно до наказу Міністерства культури України від 13.10.2016 року №896 «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек», у  кількості 762 примірника на суму 47672,33грн. та 28 примірників на суму 2068,64 - видання (енциклопедії), випущені за Державною програмою згідно розпорядження Президії НАН і України №882 від 19.12.2016 року; та у кількості 677 примірників на суму 63770,77 грн., випущені за Державною програмою «Українська книга 2016», та 55 примірників на суму  450,00 грн. - видання, отримані у рамках книгообміну.
Відповідно до рішення районної ради книги прийняті у спільну влас­ність територіальних громад райо­ну та розподілені між центральною і сільськими бібліотеками. Порівняно з минулими роками ці надходження є суттєвими і дуже цінними за змістом. Ми тісно співпрацюємо з обмінним фондом Херсонської ОУНБ та бере­мо участь у всіх акціях, де бібліотекам безкоштовно (за рахунок державних програм, акцій видавництв і т.і.) - про­понуються книги. Досить успішною була також оголошена нами на по­чатку року акція «Подаруй книгу біблі­отеці!». Дуже вдячні всім, хто відгук­нувся. Були такі, хто дарував кілька десятків нових книг підвищеного по­питу, приносили одну або кілька улю­блених томиків або привозили чи-маленьку домашню бібліотеку, яка з любов'ю збиралась багато, років. Хочеться через газету щиро подя­кувати всім нашим дарувальникам - директору ДСП «Агро-Форум-2» С.І. Пушкарю, жителям Нововоронцовки Н.І. Шангар, Т.О. Гарварт, Н.А. Пасько. Н.В. Русинській. Л.М. Борисенко. О.М. Синиці, С.М. Нестерцовій, Г.С. Мішевській, Д.І. Булану, І.Д. Феськів, Н.А Мусійченко, М. Влялько, Б.М. Мальованому та Т. М. Фіалці з с. Нововоскресенське і А.П.Водяницькому з с.Марьянське. Книжки зараз кошту­ють немало, не кожному вони по ки­шені. Але кожний, хто долучився до акції, дав потроху, а в результаті су­часних книжок у бібліотеці стало біль­ше і читати їх зможуть всі. Якщо за­стосовувати модні іншомовні слова, те, що зробили вище названі люди, називається шерінг-бізнес. Якщо до нього доєднається ще й районна елі­та, і бізнесмени, і вчителі та більше читачів - бібліотека розквітне.
В поточному році бібліотекарі ра­йону взяли участь у обласному кон­курсі на звання найкращого читача 2017 року «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини», обласному фестивалі виконавської майстернос­ті «Поетичний камертон Ліни Кос­тенко: патріотичні лейтмотиви», ін­новаційному проекті для учнівської молоді «Обласний профіквест «В долонях степу і Дніпра», Всеукраїн­ському соціологічному дослідженні «Патріотичний настрій молоді», VII обласному фестивалі молодіжного читання «Відкрий свою книгу», Всеу­країнському дитячому літературному конкурсі «Творчі канікули», Всеукраїн­ському конкурсі «Моя книжкова поли­ця» в межах благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання», про­ведено заходи по відзначенню року Японії в Україні. Тільки назви всіх за­ходів, що відбуваються у централь­ній на сільських бібліотеках, займуть не менше сторінки, а ще постійно проводиться виставкова робота, на­даються індивідуальні консультації користувачам. Нещодавно Ніна Белінська та Оксана Мандрика провели для читачів флаєр-акцію  «Читають всі! Бестселери на всі часи» та нанесли візит до районної лікарні, поповнивши відкритий у терапевтичному відділенні книжковий пункт новими  примірниками. На прохання пацієн­тів та персоналу аналогічний куточок організували й у гінекології. Читайте, наповнюйтесь позитивними емоція­ми та скоріше одужуйте! Традиційни­ми стали візити бібліотекарів додому до постійних читачів поважного віку, які з різних причин вже не можуть від­відувати книгозбірню, а свого життя без книг не уявляють.
Цього року за рахунок коштів ра­йонного бюджету в центральній бі­бліотеці встановлено 5 нових енер­гозберігаючих вікон, пофарбовано підлогу в дитячому відділі, на абоне­менті та в читальній залі. Зроблено сучасний косметичний ремонт із за­міною вікон та дверей на енергозбе­рігаючі в Осокорівській бібліотеці №1 та клубі-бібліогеці №2 (з бюджету Осокорівської сільської ради). Три­ває ремонт у Дудчанській сільській бібліотеці (в тому числі й системи опалення). Безперечно, ці бюджетні вкладення йдуть на користь усій гро­маді району.

Любов Лукіна, директор КЗ «Нововронцовська центральна районна бібліотека»  // Вісті. – 2017. – №43 (26 жовт.). – С.7.

Подаруй бібліотеці книгу

Професія бібліотекаря вимагає активного втручання в життя. Кож­ну виставка, кожну бесіду з читачем чи інтерактивний захід бібліотечні працівники проводять на потребу сьогоднішнього дня. Адже робота з книгою - це робота з людьми. Приходячи до бібліотеки, людина очі­кує від бібліотекаря більше, ніж знає сама, і якщо читача зустрічає ввічли­вий, тактовний, скромний, завжди життєрадісний, підтягнутий бібліо­текар, з хорошим смаком, високою культурою мови, широкими знання­ми - це справляє позитивне вражен­ня на оточуючих. Крім поради, яку книгу почитати, почасти люди пита­ють у бібліотекаря інших життєвих порад, діляться своїми маленькими радощами і, зустрічаючи взаєморозуміння, з задоволенням приходять до книгозбірні знову і знову.
Творче ставлення до роботи допомагає бібліотекарю запалити оточуючих, пробудити у читачів, особливо підростаючого покоління, любов до книги, читання. Як не дивно, це сьогогодні не менш актуально, ніж, скажімо, 30 років тому. Всесвітня мережа, доступ до інформації, звісно, руха­ють прогрес вперед, але для бага­тьох це застій, можливість не дума­ти, рахувати, створювати щось своє, а взяти готовеньке з Інтернату. Отож книгу як джерело знань, розміркову­вань і власних висновків та вражень від прочитаного ніхто не відміняв. Навпаки, деякі наші читачі, які було захопились електронними книгами, знову повертаються до друкованих - надто слабне зір, скаржаться. І просять почитати щось новеньке. А от з цим у бібліотеки великі пробле­ми, Нововоронцовська центральна районна бібліотека останніми рока­ми, навіть десятиліттями, отримує раз або двічі на рік незначну кількість книг за державною програмою та робить передплату найбільш ак­туальних періодичних видань. Тобто наявний книжковий фонд фізично зношується.
Наші постійні читачі, треба відда­ти належне, переживають за книго­збірню разом з бібліотекарями, а тому власні прочитані книги часто приносять в дар. Серед них - Оль­га Чумаченко, Наталя Русинська, Наталя Пасько, Тамара Фіалка, Галина Мішезеька, Лариса Борисенко. Приклад, вартий насліду­вання. Тож закликаємо всіх новово-ронцовців, хто має таку можливість, також долучитись до акції під назвою «подаруй книгу бібліотеціІ». Не залишайтесь осторонь, шановні ке­рівники, депутати, підприємці. До слова, у країнах Європи в супермар­кетах є спеціальні полички для кни­гообміну: хтось приносить прочитані книги або купує і кладе їх на полич­ку, а хтось бере - безкоштовно. Ми пропонуємо такий книгообмін через бібліотеки - як центральну районну, такі сільські.
Ми чекаємо на твори сучасних українських авторів, історичні, на­уково-популярні видання останніх років та художню літературу у хоро­шому стані або нові.

Любов Лукіна,  директор КЗ «Нововоронцовська Центральна районна бібліотека» // Вісті. – 2017. – №8 (23 лют.). – С.2.

Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930