за 2017 рік
Бібліотеки - частина нашого життя
З ініціативи громадських організацій «Розвиток» та «Центр сприяння інформаційних технологій», за підтримки громадськості м. Херсона, активних читачів книгозбірень у Центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки відбулося засідання круглого столу, на якому обговорювалися шляхи збереження та модернізації бібліотек. До участі у ньому запросили й депутатів міської ради та районних у м. Херсоні рад.
Стурбованість про подальшу долю бібліотек була викликана тим, що на засіданні депутатської комісії міськради з питань культури при обговоренні питання оптимізації закладів культури пролунала думка про можливе закриття деяких бібліотек.
Варто зазначити, що круглий стіл дав можливість присутнім вкотре оцінити значення як книговидань, так і книгозбірень у час суцільного інтернету. Присутні одностайно висловили думку, що, попри те, що безліч інформації отримується зараз саме з інтернету, особливо молоддю, значення книги у житті людини не зменшується.
Депутат міськради Неля Голубенко зазначила: «Мова ж йде не тільки про отримання інформації. Книжка — це друг з дитинства. Саме завдяки книжці дитина долучається до світу культури. Мами дітям читають книжки, показують картинки. Який комп'ютер може замінити подібне спілкування?».
Письменник Леонід Марченко нагадав присутнім один з висловів академіка Дмитра Ли-хачова: «Бібліотеки найважливіші в культурі. Може не бути університетів, інститутів, інших культурних закладів, але, якщо є бібліотеки, культура не загине в такій країні».
— Відомий такий факт: під час громадянської війни, суцільної розрухи Луначарський наказав видавати бібліотекарям молоко, — зазначив Марченко. — А ми зараз опинилися перед питанням їх закриття — відчуйте різницю. Бібліотеки — це осередки культури, де реалізується багато творчих проектів, відбуваються зустрічі школярів із письменниками, це так важливо для дітей!
Не менш емоційним був виступ громадського діяча Галини Бахматової: «У нашому житті немає абсолютних істин, але є абсолютні цінності. Бібліотеки — це частина таких констант. Ми повинні зберегти стільки бібліотек, скільки зможемо утримати. Ми — громада, сім'я. Жодна нормальна сім'я не буде економити на освіті дітей. Депутати — усього лише посередники, вони наші обранці. І ми сьогодні зібралися, щоб сказати їм, якими ми хочемо бачити сучасні бібліотеки».
Учасники круглого столу дійшли висновку, що зберегти існуючі бібліотеки необхідно, але наразі актуальним є питання їх модернізації, наповнення як новим технічним обладнанням, так і новими формами роботи, новим змістом, якого потребує сьогодення.
Результатом розмови за круглим столом стало прийняття резолюції, у якій, зокрема, його учасники вирішили звернутися до міського голови з вимогою припинення руйнації мережі публічних бібліотек та модернізації їх шляхом реалізації проектів розвитку бібліотек міста на 2018 рік тощо.
Враховуючи наявність відповідної теоретичної підготовки, життєвого і професійного досвіду, учасники круглого столу висловили готовність підтримувати й надалі бібліотеки міста.
Ірина Черенкова // Новий день. – 2017. – №50 (06 груд.). – С.20.
Зустріч друзів
У міській бібліотеці ім. Лесі Українки відбулося засідання міжнародного круглого столу «Україна і Литва крізь віки: стан і перспективи наукової співпраці».
У засіданні взяли участь Почесний консул Литовської Республіки у Херсонській області Віктор Попов, голова правління громадської організації «Культурний центр Україна – Литва» Наталя Бімбірайте, підписант Акту Незалежності Литви, політик, громадський діяч, президент Клубу сигнатарів Акту Незалежності Литви Бірутє Вальонітє.
Учасники круглого столу обговорили питання загальної спадщини та спільної історії України та Литви, єдиного європейського простору, ставлення до пам'яток історії і культури як важеля економічного відродження та пробудження національної свідомості.
// Новий день. – 2017. – №22 (24 трав.). – С.6.
Повір у себе...
Повір у себе, адже ти -
ЛЮДИНА,
Завжди крокуй дорогою
добра,
Читай книжки й знання
черпай, дитино,
Неси у світ ти часточку тепла!
Немовля... Школяр... Підліток... Дитинство... Юність... Період пізнавальної активності та становлення особистості.
Як не заблукати в складному вирі життя, не втратити довіру до людей, стати милосерднішим, повірити у власні можливості, поселити у душі добро?
Маленькі пацієнти Херсонської обласної дитячої лікарні (офтальмологічне відділення) одержали досить вичерпні відповіді на ці та багато інших питань у ході тренінгу-гри «Повір у себе» (в рамках проекту «Зігріємо теплом дитячі серця»), проведеному логопедом центру раннього розвитку дитини «Абетка» м.Херсона, психологом Вікторією Володимирівною Димчєнко.
За допомогою психологічних вправ та ігор «Розкажи про себе» (можливість представити себе, виразити свою індивідуальність), «Вгадай емоцію» (стан власного емоційного портрету), «Кімната дзеркал» (повторення рухів партнера задля досягнення взаєморозуміння), «Комплімент» (розвиток позитивного само сприйняття), «На що схожий твій настрій?» (вираження емоцій у формі малюнку) присутні мали змогу підвищити самооцінку, перебороти стереотипи, що заважають радіти життю, формувати інтерес до себе та оточуючих, зміцнити почуття власної гідності.
Психологом були надані поради щодо керування своїм емоційним станом, наголошено на позитивному ставленні до життя та різноманітних способах підвищення впевненості в собі.
Протягом заходу панувала атмосфера довірливості, взаємодопомоги та доброзичливості. І, звісно ж, не обійшлося без книг...
Галина Кухта, бібліотекар бібліотєки-філії N222 (для дітей) м.Херсона // Наддніпрянська правда. – 2017. – №23 (29 берез.). – С.4.