за 2017 рік

Шановні бібліотекарі!         

В цей день професійного свята наше суспільство віддає данину шани людям, які присвятили своє життя служінню народу, книзі, знанням. Сьогодні важко переоцінити роль цих культурно-просвітницьких осередків у збереженні та популяризації знань, накопичених людством, їх внесок у розвиток вітчизняної освіти, збагачення духовного потенціалу суспільства. Задовольняючи наукові і культурні потреби громадян, бібліотеки забезпечують нерозривний зв'язок минулого і сьогодення, одержання повного огляду інформації зі світового простору, сприяють піднесенню інтелектуального рівня народу. Бажаємо вам, шановні працівники бібліотек, а також читачам, усім, хто любить і шанує книгу, доброго здоров'я, щасливих відкриттів непрочитаних сторінок і творчих успіхів для блага Української держави.

Сергій Довбня, голова райдержадміністрації;  Людмила павленко, голова районної ради // Нове життя. – 2017. – №39 (28 верес.). – С.1.

  «Завжди було і буде вічне - дитина з книжкою в руці»

Безмежна сила книги. Без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції... Книга - мудрий друг і порадник, вона, не вміючи говорити, розповідає нам про пригоди і по­дорожі, про чудеса, про навколишній світ. В ній зібрана мудрість усього людства, яка передавалася із поколін­ня в покоління і дійшла до наших днів. До Агайманської сільської бібліотеки завітали дошкільнята з дитячого садка «Барвінок», які в майбутньому,сподіваємось, ста­нуть читачами нашої бібліотеки. Бібліотекар Беженар О.Є. провела для них екскурсію поличками бібліотеч­них надбань «З книгою дружити - в світі любо жити» та оформила книжкову виставку « Бібліотека - скарбниця всіх багатств людського духу». А також дошкільнята переглянули презентацію «Історія виникнення книги». Діти жваво цікавилися книгами та журналами, слухали розповіді бібліотекаря,відповідали на запитання. У бі­бліотеці є чимало дитячих періодичних видань, серед яких: «Барвінок», «Малятко» та ін. Для вихователів теж є чимало корисної інформації, яка повною мірою висвіт­лена у журналах та книжках.

О. Беженар, бібліотекар // Нове життя. – 2017. – №27 (06 лип.). – С.5.

У бібліотеці проведено годину громадянства

До Дня Конституції України для  слухачів район­ного центру зайнятості районна бібліотека спільно з заступником начальника Іванівського бюро правової допомоги Каховського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги Ведмецьким Юрієм Сергійовичем провела годину громадянства «Консти­туція України - перепустка у світ гідного життя». Біблі­отекар нагадала присутнім про історичні передумови прийняття Основного Закону держави, прослідкувала нелегкий і тернистий шлях України від першої Консти­туції Пилипа Орлика до прийняття нового Закону. Було переглянуто відео "Конституція Пилипа Орлика". Ведмецький Юрій Сергійович розповів учасникам заходу про конституційні права і свободи людини.

// Нове життя. – 2017. – №26 (29 черв.). – С.1.

Публічний звіт бібліотеки

7 квітня в районній бібліотеці відбувся огляд-звіт «Бібліотека змінює життя громади». Звіт перед засновником, читачами, громадськістю - це обов'язок кожного бібліотечного закладу району, який прописаний у Ста­тутах і відбувається щорічно.
Мета нинішнього звітування - показати досягнення бібліоте­ки, необхідність бібліотеки, як соціального Інституту, залучення нових користувачів, привернути увагу ке­рівників органів влади до проблем книгозбірень, підвищення іміджу бі­бліотечних закладів.
Чим жили бібліотеки Іванівського району у 2016 році, і що було зро­блено для користувачів, громади, які проблеми залишились (нєвирішеними, поділилися леги v своїх виступах.
Звіт розпочала районна бібліотека, яка є інформаційним і культурним центром гро­мади, її діяльність - багатогранна, орієнто­вана на сучасні вимоги, збагачена новими формами і методами роботи з користувача­ми.
Колеги із сільських бібліотек району зві­тували про роботу своїх закладів, вказували на проблеми, які стоять перед закладами, ді­лились планами на майбутнє, адже І життя ставить перед всіма нами, і до бібліотек, зокрема, нові задачі. Сьо­годні, щоб вижити, бути корисними для громади треба змінюватися і, в першу чергу, ці зміни слід розпоча­ти з себе.
Переглянути   презентації бібліо­тек району запрошуємо на блог Іванівської районної бібліотеки http://http://ivcbs.blogspot.com/

Іванівська районна бібліотека // Нове життя. – 2017. – №15 (13 квіт.). – С.4.

Шевченківські дні у бібліотеці

Перші березневі дні на нашій землі пов'язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов'ю до України.  Щороку в нашій бі­бліотеці відзначають день народження Кобзаря.
І цього року заздалегідь в приміщені бібліотеки оформле­но книжково-ілюстративну виставку «Шевченкове сло­во в віках не старіє».
Цікаво пройшов усний журнал «Спогад нам несе весна про віщого Тараса». Під час цього заходу бібліо­текар розповіла присутнім про окремі моменти життя Тараса Григоровича Шевченка. Діана Дурман, Христина Іванусик, Аня Питайло, Настя Зубоірова декламу­вали поезії Тараса Шевченка, засвідчуючи цим повагу до української мови та творчості Великого Кобзаря та демонструючи свій артистизм.

Т. Роїк, бібліотекар  // Нове життя. – 2017. – №11 (16 берез.). – С.2.

 "Ми, українці всі одна сім'я, єднає нас Тарасове ім'я"

До Шевченківських днів у бібліотеці  проведено   поетичний скайп - марафон "Ми, українці всі | одна сім'я, єднає нас Тарасове ім'я".
Поезія Кобзаря об'єднала Херсонську область з Луган­ською - Іванівська, Нижньосірогозька районні бібліотеки Херсонської області та Петропавлівська селищна бібліотека, разом зі своїми читачами - ша­нувальниками поетичного слова згадували основні віхи життя Т. Г. Шевченка, читали вірші - спогади про тяжкі роки його покалічено­го дитинства у розділі спілкуван­ня "Дитячі роки, та роки становлення поета", розкрили Кобзаря-художника у розділі "Історія українського на­роду на полотнах Шевченка". Колеги з Петропавлівської бібліотеки підготували матеріал за темою "Шевченко і сучасність" та широко'розкрили панораму шанування щедро обдарованого Богом багатогранним талантом Т.Г. Шевченка в різних країнах світу.
Гуманізм Тараса Григоровича Шевченка, геніальні народні образи роблять його зрозумілим і близьким для людей різних націй, образ Шевченкового поетич­ного генія не може бути переоцінений.
«Вражаюча музика його (української поезії», як пи­сала Войнич, досягла найвищого рівня ліричної поезії, яку могла би створити людина. Саме тому сотні спроб перекладу Шевченка були зроблені практично на всі основні мови світу. Англійською мовою, якою зараз говорять і яку розуміють на всіх континентах, пред­ставлено Шевченка для світової читацької громади найбільше.
У виконанні нашої шановної читач­ки Редько Алли Миколаївни прозвучав вірш "В казематі 1847" або «Ой не одна­ково мені», як в оригінальному складі українською, так і на англійській мові, що додало ще більшої урочистості усьому заходу.
Вірші Шевченка слугували підтрим­кою духу українців під час багатьох війн, бідування, під час голоду. Вони ставали наче добрими порадниками у скруті, бо написані з такою щирістю, що душа бринить від щастя чи від туги. Ба­гато з них покладено на музику і тепер іноді важко відрізнити їх від народних пісень. І, на сьогодні, немає обмеже­ності у віковій категорії українців, які шанують і захо­плюються поетичним словом Тараса, його твори знову і знову оживали з уст юних учасників заходу. Вислов­люючи глибокі роздуми про неймовірну красу і неперевершену майстерність поезії Кобзаря, студентка філософського факультету Львівського національного університету ім. І. Франка Довбня Катерина продекла­мувала вірш "Садок вишневий коло хати", перенісши уяву присутніх у тихий, сільський вечір з солов'їною колисковою, час довгоочікуваного відпочинку селян від натрудженого дня.
Завершили літературний марафон спільним читан­ням відомого усьому світові вірша Тараса Григоровича Шевченка "Заповіт".
Він був «сином мужика», кріпаком, а залишив най-багатший спадок літературного слова, став велетнем культури цілого народу і його творчість є благородною частиною укоаїнської істоhичної спадщини.

 // Нове життя. – 2017. – №11 (16 берез.). – С.2.

"Бібліотечні посиденьки"

28 лютого поточного року в районній бібліотеці відбулася зустріч в дискусійному клубі шанувальників книги "Бібліотечні посиденьки".
Це було перше організаційне засідання клубу, на якому оголошено план заходів на рік. Крім цього відбу­лось анкетування.
В теплій дружній атмосфері за чашкою чаю присут­ні провели час за розмовами про свої улюблені книги, книги, що їх вразили та які повинен прочитати кожен.

// Нове життя. – 2017. – №9 (02 берез.). – С.4.

Проведено Skype-консультацію

До Всесвітньо­го дня справедли­вості для читачів та відвідувачів Інтернет-центрів районної та Першотравневої сільської   бібліотеки організовано та проведено юридичну консультацію.
Запрошені спеціалісти місцевого центру у системі надання безоплатної правової допомоги в Україні, за­ступник начальника відділу "Іванівське бюро правової допомоги" Ведмецький Ю.С. та головний спеціаліст Кононець І.Р. надавали безоплатну юридичну допомогу з різних правових питань, інформували як захищати законні права та інтереси. Зокрема, читачі цікавилися правилами нарахування житлової субсидії, оформлен­ня спадщини, земельними та майновими питаннями.

Іванівська районна бібліотека // Нове життя. – 2017. – №9 (02 берез.). – С.4.

Акція "Подаруй бібліотеці книгу - зроби добру справу"

В Іванівській районній бібліотеці до Міжнародного дня дарування книг проведено акцію "Подаруй бібліо­теці книгу - зроби добру справу". Бібліотекарі вислов­люють щиру подяку за подаровані книги: Штанько Л.П. - 32 книги, Лохматовій О.В. - 41 книга, Дібровій Світлані -1 книга, Жолніній В.В. - 17 книг, Хотієнко Т.І. - 5 книг, Стрюк В.М. -19 книг. Акція триває. Запрошуємо всіх ба­жаючих підключитися до неї.

Районна бібліотека // Нове життя. – 2017. – №8 (23 лют.). – С.3.

"Дорога Небесної Сотні кров'ю гіркою полита"

Їх назвали  Небесною Сотнею - україн­ців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інсти­тутській.   Полягли   за  честь, за волю, за пра­во бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши  перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій віч­ності, ставши нашими  Ангелами-Охоронцями на небі.
З нагоди річниці вшанування Героїв Небесної Сотні районна бібліотека для учнів 8,9 класів ЗОШ №2 провела медіа-годину жалю «Дорога Небесної Сотні кров'ю гіркою полита». Бібліотекар розповіла про мо­лодих 18-ти річних юнаків та дорослих чоловіків - Героїв України, котрі, не жа­ліючи свого життя, виборювали свобо­ду рідної землі.
Глядацькій аудиторії також було продемонстровано відео «Протисто­яння на Євромайдані тривало 94 дні» документальні кадри про нелегкий шлях українців, які загинули за честь, за 'волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину, схвилювали присутніх.

Районна бібліотека // Нове життя. – 2017. – №8 (23 лют.). – С.3.

Екскурс в минуле до Дня Соборності України

З метою посилення національно-патріотичного виховання 22 січня в приміщенні КУ «Нововасилівська сільська бібліотека» було проведено екскурс в минуле до Дня Соборності України «Україна - країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю!» із залученням учнів Нововасилівського навчально-виховного комплексу. Із вступним словом до присутніх звер­нулася бібліотекар Л. Марусяк, вона зазначила: «Акт Злуки українських зе­мель - один з найпрекрасніших моментів нашої історії, який унормував омріяні по­передніми поколіннями ідеали української Соборності». Також вона проінформувала дітей про події, які відбулися 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі. Учасники заходу переглянули слайд-презентацію «Україна - соборна держава». Всі присутні виконали державний Гімн України, а також висловили свої думки стосовно історич­них подій минулого століття. «...Тільки єдність людей і спільність їхньої мети веде до перемоги, до світлого майбутнього нашої держави. Адже в єдності - наша сила!», - ці слова і були підсумком проведеного заходу. В бібліотеці також оформлено тематичну виставку «Становлення української держави».

Л. Марусяк, бібліотекар КУ «Нововасилівська сільська бібліотека» // Нове життя. – 2017. – №4 (26 січ.). – С.1.

"Від синього Дону до сивих Карпат одна нероздільна родина"

До дня Соборності України в бібліотеці була проведена історико-патріотична зу­стріч "Від синього Дону до сивих Карпат одна нероздільна родина" для слухачів районного центру зайнятості. Бібліотекар Крижановська Н.І. розповіла про терни­стий шлях до історичного об'єднання укра­їнських земель в одну. Вона зауважила, що нам потрібно берегти світлу пам'ять про тих, хто приніс своє життя на вівтар собор­ності і державності, а також продемонстру­вала відео про історію утворення Соборності. Бібліотекар Максак В.А. презентувала присутнім книжкову виставку "Соборність України під прапором волі".

Комунальний заклад «Іванівська центральна районна бібліотека» // Нове життя. – 2017. – №4 (26 січ.). – С.1.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031