за 2017 рік
Бесіда за чашкою чаю
З нагоди Всесвітнього дня чаю працівники Киселівської і Зеленогайської бібліотек запросили у гості тих, хто все життя присвятив улюбленій справі, вкладав у неї свою душу, знання та уміння, розвивав рідне село.
Чай - чудовий еліксир у різних життєвих ситуаціях. І не лише для тіла, а й душі! Тому стіни бібліотеки наповнювали п'янкі аромати чаю, приємні бесіди, душевні пісні.
Із музичним супроводом свята допомагав завідуючий Киселівським сільським клубом Ю. І. Віденко. А справжньої зіркою заходу стала вокалістка Оксана Желуденко.
На посиденьках ми ще раз переконалися, що головне - це атмосфера і дружня компанія, тоді будь-який чай буде набагато смачнішим!
Валентина Ревтьо, бібліотекар // Придніпровська зірка. – 2017. – №51 (22 груд.). – С.3.
Сузір'я талантів
Таку назву мав захід до Міжнародного дня людей з інвалідністю, який провели Киселівська і Зеленогайська сільські бібліотеки.
2 грудня до книгозбірні у Киселівці завітали діти з особливими потребами віком від 3-х до 16-ти років та їхні групи підтримки. Учасники заходу не лише талановиті, а й життєрадісні, щирі, з відкритими серцями і світлими душами. Кожен з них уміє радіти життю і вірить у себе. Наші учасники талановито читали гуморески, співали, танцювали, демонстрували вироби декоративно-прикладного мистецтва, їх щиро вітали фахівець із соціальної роботи РЦ СССДМ Т.Г.Майба і діловод Киселівської сільської ради Н.М.Романюк.
На згадку про свято бібліотекарі разом із дітьми створили власне сузір'я талантів, яке відтепер прикрашає стіни нашої бібліотеки.
Всі учасники свята отримали солодкі подарунки від меценатів О. І. Тофан і Е. В. Поліщук та подяки від сільського голови В. І. Москаленко.
Еліна Бойко // Придніпровська зірка. – 2017. – №49 (08 груд.). – С.6.
Дива трапляються
Гадаєте, що тільки діти можуть мріяти і вірити в дива? Ні. Дорослі теж мають такий «фішок».
Чи мріяла завідувачка Олександрівської бібліотеки, що її заклад матиме європейський вигляд? Звичайно, мріяла, і ось у цьому році, дякуючи сільській раді (голова П. І. Биря), дах бібліотеки перекрито - шифер замінено на металопрофільне покриття. І дашок над вхідними дверима облаштовано. До того ж виділено 4000 грн. на придбання літератури (щороку!).
А чи думали бібліотекарі з Кізомиса (сільський голова Н. І. Бандурист), що проводячи бібліотечні заходи, вони зможуть залучати новітні технології? Проектування слайдів із ноутбука на екран, показ відеофільмів - для них вже сьогодення. І це завдячуючи сільському голові і депутатам, які розуміють, що бібліотека - єдиний заклад культури у селі і саме вона дбає про духовний, культурний розвиток громади, особливо юного покоління.
Томинобалківська бібліотека «опинилася» у новому приміщенні (при головуванні А. І. Чередник), і «кришує» її сама сільська рада, бо знаходяться вони під одним дахом. Тепер відвідувачам набагато приємніше проводити час у теплому, затишному приміщенні.
Для Ульянівської бібліотеки заміна шести вікон на пластикові та встановлення нових вхідних дверей також стали сюрпризом. Про це попікпувапася Федорівський сільський голова Н. В. Гридіна. Ще й про подарунок подбала - нове гардинне полотно на новенькі вікна. У бібліотеці стало набагато затишніше, гарніше, а для читачів - комфортніше.
Станіславська сільська рада, яку очолює В.В.Желуденко, також подбала про комфорт для читачів: замінено на пластикові 11 вікон і вхідні двері, проведено поточний ремонт зовні та всередині приміщення, придбано два електричні конвектори.
Микільська бібліотека не має великої зали для масових заходів і тому зустрічі, конкурси, диспути, тематичні і пізнавальні бесіди проводяться у школі і дитячому садку. А зараз, якщо погода дозволяє, різні конкурси та ігрові програми проходять біля книгозбірні, тому що сільська рада (голова Е.В.Топтуненко) потурбувалася, щоб територію перед бібліотекою виклали тротуарною плиткою. І чисто, і комфортно, і приємно!
За турботи Херсонської обласної та підтримки Білозерськрї районної бібліотек Інгулецька бібліотека отримала нові меблі від ТОВ "Менеджмент і консалтинг" (директор І. П. Дробікова). І, як тільки постало питання, як все це перевезти до села, сільський голова Г. В. Василюк відразу ж виділив транспорт. Завдяки новим меблям приміщення бібліотеки стало більш привабливим і сучасним.
Токарівська сільська рада (голова О. О. Кузнєцова) постійно піклується про бібліотеки своєї громади: забезпечила їх оргтехнікою (принтер, колонки, мишка Токарівська бібліотека, комп'ютер, принтер - Іванівська бібліотека, ноутбук - Новотягинська бібліотека), інформаційними стендами, жалюзями на вікна (Новотягинська бібліотека), карнизами і новенькими світильниками (Іванівська бібліотека). У кожній книгозбірні проведено косметичні ремонти, а в Іванівській замінено вхідні двері.
За останні два роки Дар'ївську бібліотеку не впізнати. Там повністю реконструйовано приміщення: новеньку підлогу встеляє м'який килим, закладено зайву частину вікна, додано освітлення. Усе це - турбота сільської ради (голова В.В.Черноус) про користувачів і відвідувачів бібліотеки. Тут часто проходять виставки малюнків дітей, засідання любительських об'єднань різних категорій читачів.
Широкобалківська бібліотека отримала інше приміщення ще у 2013 році. У ньому вже замінено 7 вікон, у великій залі замінено стелю, пофарбовано стіни, підлогу, на подвір'я підведено воду. Сільська рада (при головуванні І. Д. Самойленка) потурбувалася про комфорт і простір для користувачів, придбала для бібліотеки комп'ютер і ноутбук, підключені до Інтернету.
Чорнобаївська бібліотека з 2009 року знаходиться у новому перебудованому приміщенні, оснащеному новими меблями і різною потрібною технікою. Проте, обслуговуючи 10-тисячне населення Чорнобаївки, потреби бібліотеки зростають. Дякуючи сільській раді (голова І. М. Дудар) облаштовано зал для масових заходів.
Шановні сільські голови, працівники сільських рад, депутати! Дякуємо вам за всебічну підтримку закладів культури, за ті дива, які ви даруєте своїй громаді, за здійснені мри бібліотекарів. Тепер вони працюватимуть ще з більшим натхненням та ентузіазмом. Мрії здійснюються і дива трапляються!
Зі святом вас, з Днем місцевого самоврядування!
Світлана Кудіна, завідуюча методвідділом районної бібліотеки // Придніпровська зірка. – 2017. – №49 (08 груд.). – С.6.
Військова доля - не для кожного
Коли у людини закінчується дитинство? Де грань, після якої починається палка юність із її дерзаннями, мріями, першим коханням, першими невдачами? Можливо, у житті не існує такого чіткого кордону, та все ж настає той день, коли можна упевнено сказати: у цього хлопця дитинство вже позаду.
Сашко Тодосенко народився у нашому Правдиному. Захоплювався спортом, брав активну участь у громадському житті села. У 2012 році закінчив школу, був призваний до Збройних Сил України. Після закінчення строкової служби підписав контракт і продовжив служити у 17-ій окремій танковій бригаді у складі сухопутних військ ЗСУ. А потім були Дебальцеве, Ізюм, Слов'янськ, Первомайськ, Попасна, Бахмут...
Служба на передовій сповнена небезпек і подвигів. Ось як розповідає про епізоди військового життя командир взводу старший сержант 17-ої танкової бригади Євген Мохтін кореспонденту газети «Народна Армія»:
- Високих нагород гідний увесь мій екіпаж. Ось, наприклад, механік-водій старший солдат Олександр Тодосенко. Якось під Первомайськом у передній бронелист влучила граната з РПГ, зрикошетила і вибухнула під днищем. Від потужного струсу у нас «вибило» систему керування. А БМП - не зенітка, тут вручну наводитися дуже важко. Тож наш Сашко розвернув машину у потрібний бік із такою майстерністю, що навідник лише докручував на декілька градусів гармату і вражав ціль. І це при тому, що по нас працювали снайпер і міномет. Та ми перемогли!
А був ще один випадок. Якось наша колона під час маршу потрапила у засідку, механіку-водієві снайпери побили всі триплекси. Тоді він відкрив люк і продовжував вести машину по-похідному. Проскакував від укриття до укриття так, що ворог не устигав прицілитися. Після бою ми оглянули машину і у фальшборті навпроти голови механіка-водія нарахували з півдесятка дірок від куль. Причому усі можна було накрити однією долонею. Ось тоді ми всі святкували другий день народження Сашка!
Хто б міг подумати, що Олександр у 20 років пройде пекло війни. Але це його шлях, сповнений гіркоти і радості. Зрозуміло, що така доля не для кожного. А лише для того, хто має велике і хоробре серце.
Людмила Сосунович, завідуюча Правдинською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2017. – №49 (08 груд.). – С.2.
Новини району
Томина Балка
Сільська бібліотека змінила «місце проживання» і «оселилася» у приміщенні сільської ради. Сільські депутати підтримали це рішення і тепер відвідувачі книгозбірні, знаходячи заняття до душі, не поспішають залишати теплий і затишний заклад.
Олександрівка
Фонд сільської бібліотеки поповнили 85 книг на загальну суму 4 тис. грн.
Білозерка
29 листопада у районній бібліотеці Євдокія Дубовалова презентувала свою нову книгу «Моя Білозерщина», у якій вона досліджує історію нашого краю.
Виступи гостей супроводжувалися дискусіями, обговореннями і піснями ветеранського вокального ансамблю «Калина».
// Придніпровська зірка. – 2017. – №48 (01 груд.). – С.1.
Скарбниця багатств людського духу
Саме так можна назвати Микільську сільську бібліотеку, її завідувач С.М.Юдіна і бібліотекар дитячого відділу Н.М.Єфрємова - справжні фахівці своєї справи, які роблять усе можливе, щоб бібліотечними засобами ознайомити читачів з історією і надбаннями рідного краю, прищепити любов до нього. Бібліотекарі привітно зустрічають відвідувачів, тут затишно і завжди лунає дзвінкий дитячий сміх.
Н.М.Єфрємова організувала дитячу волонтерську бригаду «Соняшник». Волонтери із захопленням складають казки, пишуть вірші, виготовляють різноманітні вироби і презентують їх.
Під керівництвом С. М. Юдіної діє любительське об'єднання «Козачата-книголюби». Йрго учасники вивчають традиції, звичаї, обряди українського козацтва. У бібліотеці проведені цикли масових заходів: книжкові виставки, перегляди літератури, усні журнали «Козацької слави цілюще джерело», «Славні хлопці - запорожці», свято маленьких козачат «Ми - роду козацького діти».
А ще працівники бібліотеки презентують роботи талановитих майстринь села В.Кобильської, Є.Демиденко, Т.Кочержук, І.Накашидзе, О.Ковалькової.
Кожен з нас знаходить тут спокій духу, розраду в смутку, моральне оновлення і щастя.
Микільська сільська рада // Придніпровська зірка. – 2017. – №43 (27 жовт.). – С.3.
Шановні працівники бібліотек!
Прийміть вітання з професійним святом! Ви присвятили себе благородній справі -зберігати, розвивати й відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу. Впевнені, що ви й надалі докладатимете зусиль задля утвердження заможної, духовно багатої України.
Бажаємо вам міцного здоров'я, щастя, благополуччя, великих творчих успіхів і невичерпної наснаги. Нехай здійсняться всі ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість життєвих перемог!
Голова райдержадміністрації Віктор Романов, голова районної ради Аліна Науменко // Придніпровська зірка. – 2017. – №39 (29 верес.). – С.8.
Вітаємо вас із професійним святом і бажаємо, щоб з вами завжди були людська вдячність, шана й повага, а в серцях множилася любов до рідної землі й не згасало бажання зберегти її красу й щедрість для нащадків!
Ваша енергія, відповідальність, мудрість, терпіння, активна життєва позиція несуть у світ злагоду, добро й любов. Тож нехай не полишає вас та завзятість і енергія, сила волі і витримка, яких щораз докладаєте до своїх щоденних старань.
Здоров'я вам, добра, життєдайної енергії, земних щедрот і успіхів! Хай у праці та в ділах вас завжди супроводжують творче натхнення, оптимістичний дух і щира віра у щасливе майбутнє рідного народу і нашої держави!
Директор ЦБС Людмила Шишкіна, Начальник відділу культури РДА Світлана Шевченко // Придніпровська зірка. – 2017. – №39 (29 верес.). – С.8.
Для тих, хто любить читати
(Продовження. Початок - у минулих номерах)
Теперішній конфлікт на сході України став продовженням гострих протиріч, які тліли століттями між Києвом і Москвою. Ця тема звучить у книгах А.Антонова-Овсеєнка «Три войны России с Украиной», світовому бестселері Марселя Х.Ван Херпена «Війни Путіна», творах В.Брехуненка «Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст.», Т.Березовця «Анексія: острів Крим: хроніки гібридної війни», В.Торби «Я - свідок». Ці книги - глибокий аналіз воєнних подій в УкраІ'ні, і будуть корисні для тих користувачів, які цікавляться причинами поточного конфлікту між Україною та Росією в XXI ст.
Для любителів детективного жанру у нових надходженнях маємо декілька творів братів Капранових: «Забудь-річка», «Щоденник моєї секретарки», два детектива Б.Коломійчука «Небо над Віднем», «В'язниця душ». Ці романи читаються одним подихом. Тут є шляхетний стиль, тонка дотепність, призабутий романтизм, детективна інтрига, розсипи мудрості, непідробна читабельність. Мистецтвознавча література представлена творами з історії мистецтва України. Читачів не залишить байдужими книга М.Чу-марної «Вишивання долі». Особливість книжки у тому, що вона наближена до потреб тих, хто практично займається відновленням зразків стародавньої вишивки.
Любов Щербина // Придніпровська зірка. – 2017. – №39 (29 верес.). – С.8.
30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек
У 2017 році діти-читачі сільських бібліотек виявились найбільш активними учасниками районних, обласних та Всеукраїнських конкурсів, фестивалів і проектів. У Дніпровській, Олександрівській, Інгулецькій, Токарівській, Понятівській, Новотягинській, Кізомиській бібліотеках вміло розвивають дитячу творчість і літературні таланти. А сприяють цьому численні конкурси різного рівня.
За цими досягненнями стоїть тісна співпраця сільських бібліотекарів і активних читачів. Завдяки завідувачці Дніпровської сільської бібліотеки Ірини Миколаївни Досенко ми дізнались про літературні таланти Марини Кожевнікової, Любові Щербини, Ірини Грабар, Катерини Константинової, Івана Самборського, Яни Неділько, Ростислава Рижкова. Розкрився у сільській бібліотеці і талант юних художників Олександра Шибаєва та Михайла Баланця. Детективні історії Яни Неділько «Луїджі» та «Пора выбираться» привели дівчинку до перемоги у дитячому літературному конкурсі «Фантфест». А Ірину Миколаївну за підсумками роботи з дітками визнано одним з кращих бібліотекарів району.
Юні читачі Токарівської бібліотеки Ірина Поліщук, Діана Строгіна, Дар'я Новосільська, Вікторія Василенко, Антон Римаренко під керівництвом завідувачки Оксани Михайлівни Котенко написали чудові і феєричні казки «Енциклопедія», «Планета мрії», «Казкова країна Фуденселія», «Королівство». Талановитий школяр Євген Берновега блискавично виступив на обласному фестивалі виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви».
Бібліотекар Понятівської книгозбірні Олена Олександрівна Горбеко відкрила переможний талант школярки Вікторії Певнівої, яка склала патріотичний вірш про визволення села на основі легенди про розвідницю Марію. Дівчина виграла в обласному краєзнавчому конкурсі «Легенди Херсонщини».
Немає межі енергії завідувачки Олександрівською бібліотекою Світлани Олександрівни Пекалюк, яка плекає юні таланти. Читачі сільської бібліотеки співають, танцюють, пишуть гарні вірші про рідний край, природу і завжди гідно представляють наш район на конкурсах і фестивалях. На обласному фестивалі виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви» журі було зачароване виступом вокального тріо «Чарівниці» у складі Ольги Швайдецької, Анни Крилевської та Ірини Гупап. Найкращими читачами Білозерщини у 2017 році серед учнів 6-х класів стали Вікторія Вишніцька, серед семикласників - Юлія Сокал.
Перемогою в обласному конкурсі на кращий правовий захід «Правові орієнтири» у номінації «За здоровий спосіб життя» запам'ятається цей рік завідувачці Інгулецькою бібліотекою Галині Павлівні Овечці. Гідно представили свою бібліотеку у районному конкурсі «Найкращий читач-2017» місцеві активні читачі Антон Таранчук та Вікторія Кравчук, які отримали другі місця.
Серед читачів Білозерської РДБ яскравими літературними зірочками і переможцями у багатьох конкурсах стали Юлія Данілова, Анастасія Жукова, Владислава Маскаєва, Анастасія Дубина, Анастасія Анікеєва, Валерія Гончар та інші. У 2017 році читачі РДБ, Дніпровської і Кізомиської бібліотек долучились до інноваційного проекту «Обласний профіквест «В долонях степу і Дніпра». Це унікальний проект, завдяки якому бібліотека стала туристичним провайдером. 10 школярів - учнів Білозерської багатопрофільної гімназії ім. О.Я. Печорського, Білозерської ЗОШ №3 та Дніпровської ЗОШ розробили маршрут Білозеркою, визначили найбільш привабливі туристсько-краєзнавчі родзинки району, створили серію рекламних відеопрезентацій про рідний край та краєзнавчий блог, який містить матеріал про туристичні цікавинки Білозерщини.
Щиро вітаємо бібліотекарів зі святом, зичимо нових творчих злетів і активних читачів.
Світлана Колесник, заступник директора районної бібліотеки по роботі з дітьми // Придніпровська зірка. – 2017. – №39 (29 верес.). – С.8.
Незабутній день
Бібліотекарі Кізомиської та Розливнянської бібліотек вирішили внести яскраві фарби у літній відпочинок дітей і організували знайомство вихованців таборів «Дружба» Надеждівської школи та «Веселка» Кізомиської школи. 13 червня надеждівці вирушили до Кізомису. Діти завітали до табору «Фрегат», далі їх чекала екскурсія селом. Зайшли і до Кізомиської бібліотеки, де чудово провели час. Надеждівські дітки із Світланою Кошолап показали лялькову виставу «Рідний край очима дітей» (автор Ангеліна Вєтрова) і казкову подорож від нашого театру «Капітошка».
З приємними враженнями ми залишали гостинний Кізомис. Сподіваємось, нові друзі незабаром завітають у наше село, нам є що їм показати.
Надія Світла // Придніпровська зірка. – 2017. – №24 (16 черв.). – С.6.
У жанрі фентезі
Нещодавно у Херсонській академії неперервної освіти підбили підсумки IV Відкритого дитячого літературного конкурсу фантастики і фентезі «ФантФест», ініціатором якого стала обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки. Церемонія нагородження пройшла у формі конгресу фантастів-початківців.
10 феєричних творів нафантазували і юні читачі районної дитячої, Дніпровської і Токарівської сільських бібліотек. Дипломами учасника відзначені Анастасія Севцова (оповідання «Друзі пізнаються в біді»), Владислава Маскаєва (оповідання «Магічний пензлик»), Діана Строгіна (оповідання «Казкова країна Фуденселія»), Ростислав Рижков (оповідання «Границы»). 9-річні читачки РДБ Анастасія Анікеєва та Валерія Гончар нагороджені дипломами у номінації «Наймолодші фантасти». Анастасія вразила казкою «Пригоди Світланки», а Валерія - оповіданням «Пригоди Мікі і Міні». У подарунок дівчатка отримали дуже цікаві дитячі книжки. Читачку Дніпровської сільської бібліотеки Яну Неділько відзначили у номінації «Прагнення до поліфонії образів» - за детективні історії «Луїджі» та «Пора выбираться».
От такі творчі і талановиті білозерські діти!
Світлана Колесник, заступник директора РБ по роботі з дітьми // Придніпровська зірка. – 2017. – №16 (21 квіт.). – С.3.
Я дарую вам слово...
Напередодні дня книги та авторського права, який відзначається 23 квітня, до Надеждівської школи завітав херсонський поет Валерій Павлович Кулик. Запросили його вчитель української мови і літератури Марина Борисівна Лугова і бібліотекар Розливнянської бібліотеки Світлана Сергіївна Кошолап. На зустріч із митцем прийшли старшокласники, вчителі, бібліотекарі. І полилася тепла, щира розмова...
Валерій Павлович родом із села Хрестівка Чаплинського району, його батьки були освітянами. Свій перший вірш «В нашому радгоспі» В.П.Кулик написав на прохання матері, було це у 1961 році, коли навчався у 6-му класі, поезію надрукували у районній газеті. Перші слова критики Валерій Павлович почув у юнацькі роки від відомого українського поета Андрія Малишка, з яким довелося зустрітися у Києві у 1965 році. Після закінчення філологічного факультету Херсонського педагогічного інституту працював кореспондентом районних газет у Чаплинці, Білозерці, Цюрупинську, Новій Каховці. Доля занесла його навіть на Чукотку, за 11 тис. км, де був заступником редактора газети «Огни Арктики». З 1982 по 1987 роки працював редактором «Придніпровської зірки», у 1982 році став засновником і керівником студії «Біле озеро». Валерій Павлович теплим словом згадав членів студіі Віктора Ковальова, Анатолія Щербину, Надію Врищ, сестер Дубовалових та інших, дуже тепло відгукувався про колишнього директора Білозерської ЦБС Галину Петрівну Гніздовську.
Нині В.П.Кулик - старший редактор телебачення Херсонської облдержтелерадіокомпанії «Скіфія», член Національних спілок письменників і журналістів, заслужений діяч мистецтв України, перекладач, керівник студії «Кулішева криниця», зараз пише «Чукотський роман».
Під час творчої зустрічі Валерій Павлович, визнаний майстер сонету, ознайомив присутніх зі збіркою «Планета сонета», а також читав вірші на історичну тематику, природу, футбол, вічну тему матері. У творчому доробку поета є вірші, присвячені Небесній сотні, висвітлена й тема анексованого Криму.
Митець дуже пишається своїми поезіями, які стали піснями - таких близько 500. На зустрічі Таїса Пономаренко і Віолетта На-сонова виконали одну з них, яка має назву «Україна єдина» (слова В.Кулика, муз. В.Другальова).
Вчитель зарубіжної літератури Надія Іванівна Сташкевич, переможниця районного конкурсу «Талантів розсип - геніїв політ», також представила свої поетичні твори. Зустріч прикрасили відкритий перегляд літератури: «Я дарую вам слово,-яке йде від серця, від душі» і слайдова презентація.
Надія Світла // Придніпровська зірка. – 2017. – №16 (21 квіт.). – С.6.
Промені радості
Життя подружжя Гніздовських із Білозерки, як і інших людей, котрі вже не один рік перебувають на заслуженому відпочинку, не обмежується хатніми справами, турботами про здоров'я, переглядом телевізійних передач. Вони уважно стежать за змінами у законодавстві, потерпають за долю країни, слідкують за подіями в зоні АТО, з болем у серці сприймають звістки про загибель наших військових- чиїхось дітей і онуків, переймаються долею мирних жителів, які опинилися у біді, особливо старих і немічних дідусів і бабусь.
Проблем у пенсіонерів вистачає, проте найбільше вони цінують не матеріальні блага, а увагу і спілкування. Галина Петрівна Гніздовська не обділена такою опікою з боку своїх колег - працівників районної бібліотеки. Вони завжди знаходять час завітати до свого колишнього директора, розрадити щирою розмовою. Тож Галина Петрівна закликає працівників усіх підприємств і установ не забувати своїх ветеранів і відвідувати їх не лише 1 жовтня, у День людей похилого віку...
Чим старші батьки, тим частіше заходять до них діти і довше затримуються у батьківській оселі, адже вони все більше потребують допомоги. Але не завжди рідні можуть допомогти у всіх справах, а часом і самі пенсіонери не хочуть зайвий раз обтяжувати, близьких. Тому справжнім промінчиком сонця для пенсіонерів стає територіальний центр соціального обслуговування і надання соціальних послуг, яким керує В.П.Карась. Галина Петрівна знає його вже років 30, з того часу, як Володимир Петрович очолював селищну громаду. Був і залишається дуже позитивною, чуйною, відповідальною людиною і всі працівники терцентру мають такі ж якості.
Подружжя Гніздовських час від часу користується послугами відділення денного перебування. Координує його роботу ввічлива, привітна і компетентна Анна Сергіївна Тарасова.
Через стан здоров'я Галина Петрівна вже сім років не була далі хвіртки свого подвір'я. Звичайно, у такій ситуації про відвідування перукарні навіть мова не йде. Але жінкам у будь-якому віці хочеться залишатися гарними. І в цій справі найпершим помічником стає перукар Ірина Василівна Щербина. Кожний її прихід стає справжнім святом. Вправні руки Ірини можуть і підстригти, і зачіску зробити.
Робітнику з комплексного обслуговування Олександру Володимировичу Сікозі до снаги швидко і якісно полагодити, наприклад, розетку. «Саша буквально за дві хвилини відремонтував ходунки - мій незамінний транспортний засіб», -розповідає Галина Петрівна.
Гніздовські, як і кожний з клієнтів терцентру, з теплом говорять про медичну сестру Галину Олександрівну Грек. Приходить вона не лише згідно з графіком. Розпитає про стан здоров'я, зміряє тиск, порадить, до якого лікаря звернутися.
Ще один промінчик у житті пенсіонерів - Університет третього віку. Галина Петрівна має стосунок до факультету «Допоможи собі сам». Заняття-зустрі-чі проводить Тамара Всеволодівна Печорська - надзвичайно ерудована і позитивна жінка, колишній вчитель-біолог. Слухачі збираються у районній бібліотеці, знайомляться зі способами покращення стану здоров'я і методами лікування, дуже цікавою була для них зустріч із лікарем-фізіотерапевтом Ганною Адамівною Пронозою. А ще слухачки брали активну участь у заходах, присвячених Тарасу Шевченку, Івану Франку, Лесі Українці, які підготувала заввідділом обслуговування ЦРЛ Галина Леонідівна Гринчук, незабутні враження залишила презентація поетичної збірки «Пізня сповідь» Любові Вірної.
Поважний вік - не причина втрачати інтерес до життя. Зустрівши восьмий десяток, Галина Петрівна зберігає бажання щодня дізнаватися щось нове. Телевізор у цьому не завжди допоможе. Виручають книги, періодичні видання, які приносить бібліотекар нестаціонарної форми обслуговування Натапія Іванівна Приходько. Галина Петрівна замовляє в неї новинки літератури, цікавиться українськими перекладами класичних творів.
Теплі промені у житті пенсіонерів є. І щоб вони не згасли, кожному з нас потрібно постійно виявляти увагу до людей поважного віку - родичів, сусідів, колишніх колег. Запитати, чи не придбати щось для них у магазині чи аптеці, поцікавитись здоров'ям, поділитися власними успіхами чи й проблемами. Повірте, вони оцінять вашу увагу і віддячать щирою розмовою чи мудрою порадою.
Наталія Дяченко // Придніпровська зірка. – 2017. – №13 (31 берез.). – С.6.
З нагоди третьої річниці вшанування Героїв Небесної Сотні працівники Інгулецької сільської бібліотеки та учні місцевої школи провели тематичний захід «Герої не вмирають». Про трагічні події того часу згадала завідуюча бібліотекою Галина Овечка. Зворушливі вірші, які тремтячим голосом декламували діти, в супроводі трагічних кадрів не залишили байдужими нікого з присутніх. Сільський голова Григорій Василкж наголосив на значимості Революції Гідності та зачитав авторського вірша. Учні запалили свічку пам'яті, хвилиною мовчання під зворушливу мелодію «Плине кача» згадали тих, хто ціною власного життя відстояв гідність та честь всього українського народу. На завершення заходу прозвучала молитва за Україну та життєстверджуюча пісня.
Ольга Русінко // Придніпровська зірка. – 2017. – №9 (03 берез.). – С.3.
Оселя розуму людською
У святкові січневі дні Олександрійська бібліотека запросила своїх читачів на два незвичних ювілеї. Хоча насправді вони були ще в минулому році, та за певних обставин святкування перенесли. Не зважаючи на те, що надворі була холоднеча, читачі відклали всі свої справи і, відгукнувшись на наше запрошення, прийшли до бібліотеки. Разом з ними ми здійснили екскурс в історію створення тепер вже КЗ «Олександрівська сільська бібліотека». Тож як усе починалося?
...17 січня 1951 року розпочався облік книжкового фонду колгоспної бібліотеки, яка знаходилася в приміщенні контори. Завідувала нею Галина Григорівна Решетняк (Зеленяк). Фонд складався з книг різної тематики, були навіть книги з ВДНГ, якими нагородили колгосп за високі показники в роботі.
Наприкінці 1952 року організовується і сільська бібліотека, якою завідує Євдокія Василівна Коршун. Знаходилася бібліотека у старому приміщенні, де був і сільський клуб. Для неї відвели маленьку кімнату, де вміщувалися декілька полиць, стілець, стіл і З тисячі книг.
З 1 серпня 1955 року завідувати сільською бібліотекою почала 18-річна випускниця Херсонського культосвітнього училища, корінна херсонка Надія Іванівна Жукова. Пригадуючи ті часи, Надія Іванівна розповідає, що коли в село приїжджала кіноустановка, люди не могли вміститися в клубі і бібліотеку переносили в інше приміщення. Молода й енергійна дівчина не могла миритися з тим, в якому стані знаходиться бібліотека, і поставила питання перед тодішнім сільським головою Іваном Яковичем Морозом про побудову нового спеціального приміщення для бібліотеки.
1 жовтня 1956 року книгозбірня святкувала вхідчини. Виконком виділив додаткові кошти на придбання стелажів, книжкових вітрин, меблів, нової літератури, передплату періодичних видань. У тому ж році було об'єднано колгоспну бібліотеку із сільською. Як згадує Надія Іванівна, керівники господарства завжди виділяли кошти на придбання нової літератури.
У 50-х роках минулого століття у селі проживало багато безграмотних людей, та до знань тяглися всі, хотіли якнайшвидше навчитися читати. Багатьох людей вона навчила грамоти по «Родной речи». Про це я чула від них самих, коли сама прийшла працювати до бібліотеки.
Книгозбірня стала культурним осередком, центром дозвілля. Навколо неї гуртувалася молодь, їм цікаво було спілкуватися з освіченою людиною, пізнавати світ книг, брати участь у різноманітних заходах. Навіть коли Надія Іванівна вже була на пенсії, її читачі заходили до нас і розповідали, які заходи вони проводили, як відпочивали в бібліотеці.
До 1975 року Надія Іванівна працювала сама. Фонд розширювався, читачів ставало все більше. До сільської бібліотеки передається шкільний фонд. Приходить на роботу Лідія Денисівна Влощинська. Коли жінку обирають секретарем сільської ради, її змінює Людмила Степанівна Щербина.
У 1977 році, після закінчення Херсонського культосвітнього училища, свою трудову діяльність у нашій бібліотеці розпочинаю і я.
Час йшов. Приміщення бібліотеки стає тісним. Ніде було розміщувати книжковий фонд. І знову ставиться питання про розширення споруди. У 1980 році прибудували другу половину приміщення, провели водяне опалення, придбали магнітофон, телевізор, програвач. Меблі та покриття з тих часів служать нам і сьогодні.
За підсумками роботи бібліотека постійно була серед найкращих у районі. На її базі працювала «Школа передового досвіду з формування та використання книжкового фонду».
У 1980 році розширюється штат, приходить Світлана Дмитрівна Мороз.
Пропрацювавши майже 40 років, Надія Іванівна вийшла на пенсію. За те, що багато років тому переступила поріг бібліотеки і залишилася в ній, доклала зусиль, аби з'явилося спеціальне приміщення, для кого бібліотечна справа стала покликанням, Надію Іванівну Мироненко читацька родина нагородила символічною медаллю «Віддана справі своїй».
Разом зі Світланою Дмитрівною ми продовжили її справу, пропрацювали разом понад 30 років. Сьогодні Світлана Дмитрівна - директор Олександрівського сільського будинку культури.
У 2014 році на роботу до бібліотеки приходить Ірина Яківна Манойло...
На святі звучав гімн не тільки книгам, а й людям, які їх читають. А в нашій бібліотеці читають цілі покоління: діти, батьки, бабусі.
У номінації «Читаюча родина» були нагороджені сім'я Надії Григорівни Мірошниченко (читає вона, донька, зять, син, онук і навіть чоловік полюбляє журнал «Дім.Сад.Город»); Тетяна Євгенівна Мартич, Тамара Єфремівна Григор'єва та їх донька й онука Валерія; Валентина Анатоліївна Тріщан, Онисія Тимофіївна Шевцова та їх донька й онука Ангеліна (у 2016 році вони разом прочитали 358 книг і журналів та відвідали бібліотеку 48 разів); Тетяна Дмитрівна Котляренко та її донька Валерія; Ніна Миколаївна Кострикіна та її донька Надія Миколаївна Касимова; Олена Юріївна Чекулаєва та її син Юрій Валерійович (ця сім'я не так давно переїхала в наше село з Росії. Не уявляючи свого буття без книги, вони стали нашими постійними активними читачами).
Через стан здоров'я не змогла прийти на свято Людмила Миколаївна Корчевська, яка протягом багатьох років була нашою найкращою читачкою, подарувала багато літератури зі своєї домашньої бібліотеки.
У минулому році в нашій бібліотеці сталися дуже визначні події: депутат Верховної Ради Ю.В.Одарченко виділив кошти на підключення до Інтернету, завдяки нашому сільському голові П.І.Бирі він став безкоштовним. З бюджету сільської ради виділено 2 тис. грн. на придбання нової художньої літератури. А ще з'явився новісінький ноутбук, який допомагає нашим користувачам швидко знаходити потрібну інформацію, якої бракує в фонді.
Сільський голова привітав присутніх з ювілеєм, подякував працівникам закладу за хорошу роботу та пообіцяв у цьому році віднайти кошти на періодичні видання, нову літературу. Євроремонт не обіцяв, але запевнив, що докладе зусиль, аби перекрити дах і зробити ремонт по-українськи. А ще наголосив на тому, що бібліотека на сьогоднішній день залишається чи не єдиним безкоштовним закладом на селі. Він був відзначений нагородою «Надійна підтримка».
Волонтери сільської бібліотеки Валерія Бурденкж, Оля Тімур, Ангеліна Грищенко, Іра Половенко нещодавно брали участь в обласному конкурсі волонтерських бригад і повернулися з нагородою - новою літературою на 1,5 тис. фн.! На святі вони показали свій переможний виступ та розіграли сценки з бібліотечного життя.
Завітала до нас і Баба Яга в особі Валерії Мартич (сьогодні вона вже студентка Херсонського державного університету та залишається нашою кращою читачкою). Маленькі читачі Ангеліна Тріщан, Яна Мелашко, Настя Савченко, Даниїл Львов, Ілля Савченко, Антон Головченко, Ліза Радіонова, Валерія Котляренко та Нікіта Агафонов правильно відповіли на запитання її вікторини і отримали нагороди «Так тримати».
Зробивши аналіз читання по класах, я з'ясувала, що учні 4-го класу у 2016 році прочитали 829 книг і журналів, відвідали бібліотеку 206 разів, їх класний керівник Галина Михайлівна Баздирєва отримала нагороду «Бібліорекордсмен».
Нагороди «З книгою по життю» дісталися Сергію Григоровичу Прномаренку та Тетяні Олексіївні Сігіді, які за певних сімейних обставин нещодавно оселилися в Олександрівні, та любов до книги привела їх до бібліотеки і вони стали нашими активними читачами.
Нагородою «Закохані у книгу» відзначені постійні читачі, які вже протягом багатьох років залишаються нашими вірними друзями. Це Григорій Савович Ткачук, Галина Яківна Наточій, Катерина Михайлівна Геремій.
Завітав на свято і наш постійний користувач Михайло Степанович Колокот, який є не тільки активним читачем, а й пише вірші, гуморески. Йому дісталася нагорода «Вічний двигун».
Галина Олександрівна Маковецька - заступник директора школи з виховної роботи, Ганна Василівна Баранова - завідувачка ясел-садка та Світлана Дмитрівна Мороз - директор БК за тісну співпрацю отримали нагороду «Сподвижник».
Нагородою «Лабіринт душі» відзначена Марія Павлівна Радіонова. Завдяки її таланту ляльковий театр поповнився новими "мешканцями".
Завдяки мультимедійним засобам дитячого садка присутні мали змогу побачити фотографії з історії бібліотеки, слайдову та відеопрезентацію роботи закладу за минулий рік.
Після урочистої частини ми пригостили всіх гостей домашнім медовиком і чаєм.
Світлана Пекалюк, завідувач Олександрівською сільською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2017. – №4 (27 січ.). – С.6.
Щедрували на добро і щастя
Колядки і щедрівки - колоритний український фольклор, наділений справжньою магією, адже, знаючи про сакральну силу слова, в цих піснях господарям бажають гарного врожаю, міцного здоров'я, благополуччя, заряджаючи їхні оселі світлою енергією на цілий рік.
В Інгульці учасники художньої самодіяльності будинку культури під керівництвом директора Л.М.Янюк та художнього керівника І.Т.Бунякової організували театралізоване дійство. Чепурна Маланка, вусатий Василь, Коза, Циганка, Чортеня, Міхоноша та інші герої вистави під егідою різдвяної зірки вирушили засніженими вулицями села. Вони бажали щедрого врожаю господарям, бо «де коза рогом - там жито стогом!»
Не залишилось осторонь від організації святкового дозвілля жіноче об'єднання «Берегиня», яке діє при Інгулецькій сільській бібліотеці. Наші славні бібліотекарі Г.П.Овечка та О.А.Русінко завжди раді створити затишну і святкову атмосферу для своїх відвідувачів.
Справжнє диво жителям села подарували настоятель храму отець Віталій, депутат райради М.М.Васютін і фермер В.П.Бородін. На вході в сільський храм вони встановили копію вертепу, де народився маленький Ісус. Тож кожен, хто в ці дні відвідував сільський храм, міг бути свідком цього дива.
Дорогі наші, вся громада села щиро вдячна вам за те, що в теперішню непросту годину ви знаходите час для того, щоб прикрасити свята і побут жителів нашої громади.
Українці мають усвідомити, які цінні культурні надбання вони отримали від попередніх поколінь. Саме ці народні багатства роблять нас унікальними на тлі світової культури, ідентифікують нас як націю. У нашому перенасиченому штучністю світі «бути модним» означає бути собою. Тож шануймо свої традиції, любімо свою країну, будьмо в тренді - будьмо українцями!
Григорій Василюк, сільський голова, Тетяна Шевчук, учасниця художньої самодіяльності // Придніпровська зірка. – 2017. – №3 (20 січ.). – С.7.
13 січня за християнським календарем - свято преподобної Меланії (Меланки), або, як у народі кажуть, старий Новий рік чи Щедрий вечір. Саме цього дня завершується цикл «святих вечорів», а щедрувальники обходять оселі з побажаннями щастя, миру і добробуту.
«Пане господарю, дозвольте до хати козу завести пострибати», - такими словами прчиналось щедрування учасників театралізованого гуртка «Капітошка» (спільний проект Розливнянської бібліотеки і Надеждівського будинку культури) 13 січня у Надеждівці. Разом зі своїми керівниками діти ходили від хати до хати і вітали зі старим Новим роком. Не обминули сільську раду, підприємців, вчителів і всіх односельців. Діти, перевдягнені в Козу, Меланку, лікаря, козаків, створили святковий настрій у селі.
Ольга Юрків, директор Надеждівського БК, Світлана Кошолап, завідуюча Розливнянською бібліотекою // Придніпровська зірка. – 2017. – №3 (20 січ.). – С.7.