за 2017 рік

Увага!!! Буккросинг у бібліотеці

Бериславська центральна районна бібліотека запрошує всіх шанувальників книги долучитися до акції: Буккросинг в бібліотеці: нехай твої книги читає цілий світ!
Мета акції: обмінюватися книжками з  полички. Всі бажаючі можуть взяти собі  книгу, залишивши (за бажанням) взамін будь-яку іншу свою. В кожній книжці буде  знаходитись спеціальний аркуш, де можна буде залишити свої відгуки, коментарі та враження від прочитаного. Отже, якщо ти фанат читання, і в тебе назбиралось багато прочитаної цікавої та актуальної літератури, якою хочеться поділитися, то сміливо вирушай до нас. Найактивніші учасники акції будуть відзначені цінними подарунками. Гарна книга, мов музика, вабить та чарує. Приєднуйтесь до кола друзів!  Центральна районна бібліотека знаходиться за адресою: м. Берислав, вул. 1 Травня, 264, тел. 7- 51- 93.

Н.Аркушенко, директор ЦБС // Маяк. – 2017. – №47 (25 листоп.). – С.8.

Хай квітне доля у роках прекрасних

Чим більше живеш на світі, тим більше з'являється людей, яким хочеться висловити свою вдячність за якісь їх вчинки, добрі діла і слова, за те, що вони поруч. Про одну таку жінку я розповім докладно. Чому про неї? Чим це пояснити? Коли у суспільстві відбувається якесь лихо, катаклізми, труднощі, людина міняється і часто не в кращу сторону. Але це не про Єфросинію Олексіївну Ілуцу, жительку с. Високе.
В чому її таємниця? В чому секрет її характеру? Завжди добра, чуйна, скромна, готова до­помагати, людяна. Справжня хрис­тиянка, людина землі, свідок всьо­го, що відбувається навколо неї в сім'ї, селі, країні.
А життя видалося важке. Всього не розкажеш. Маленькою дівчинкою пізнала все лихоліття війни, після семилітки рано прийшлося почати свій трудовий шлях: спочатку тка­чихою, потім телефоністкою в місті Херсоні. Аж тут прийшла любов, зустріла свого Костянтина. Він пра­цював трактористом. Так довелося будувати сім'ю в селі, працювати довгі роки дояркою на фермі. За сумлінну працю була нагороджена значками та грамотами.
Все було в житті: і радість, і труд­нощі... А після виходу на пенсію продовжила активне життя в селі і як прихожанка Свято-Покровської церкви. А роботи і турботи багато: при­бирати в церкві і на її території, допомагати в церковному житті.
Вона частий гість у сільській бібліотеці. І що дивно, при всій складності життя, за­йнятості в домашньому господарстві, віку, про­блемах зі здоров'ям близьких людей, вона не озлобилася, не зачерствіла, не за­мкнулася. Єфросинія Олексіївна при зустрічі завжди поцікавиться здоров'ям, викаже го­товність допомогти, щось порадить.
Її відкрита душа завжди зігріває людське тепло, підбадьорить її до­брозичливий тон, щедрість душі допомагає подолати журбу та горе.
Хочу побажати Єфросинії Олексіївні:
Сонячних весен, краси,
Серця завжди молодого,
Здоров'я з квітів і роси
Бажаю на довгі роки.

Н.Керкез, завідувач бібліотеки // Маяк. – 2017. – №45 (11 листоп.). – С.8.

Дорогі бібліотекарі!

Щиро вітаємо вас з професійним святом - Всеукраїнським днем бібліотек, яке відзначається 30 вересня. Ми з вами живемо в непростий час, час труднощів та втрат, але, незважаючи на всі не­гаразди, продовжуємо робити свою благородну справу.
Переконані, що спільними зусиллями збережемо культуру нашої держави, примножимо інтелек­туальне багатство української нації. Шана і подяка всім, хто присвятив себе бібліотечній справі. Зичимо вам невтомного творчого пошуку і наснаги. Доброго здоров'я, оптимістичного настрою, заможного життя, родинного затишку, мирного неба та великих звершень у вірному служінні КНИЗІ.

Л.Полегенко, начальник відділу культури; Н.Аркушенко, директор Бериславсьої ЦБС // Маяк. – 2017. – №39 (30 верес.). – С.8.

Томаринській бібліотеці - 50 років!

Перші відомості про бібліотеку датуються вереснем 1967 року. Розташована вона була на першій вулиці села, сьогод­ні - Шевченка. В одній кімнаті маленької хатини був клуб, а в іншій бібліотека. Тут стояла шафа з книгами, стіл і стілець, а роль бібліотекаря виконував Мироненко Михайло. Потім бі­бліотека переїхала в початкову школу, а з 1973 року постій­но знаходиться в приміщенні сільського Будинку культури. Фонд книгарні інтенсивно поповнювався, в рік поступало до 1200 нових екземплярів. За роки незалежності України сюди надійшло 1550 екземплярів, а це приблизно по 58 книжок на рік.
Наш заклад обслуговує 500 користувачів, до послуг яких абонемент, довідково-пошуковий апарат, актуальні книжкові та персональні виставки, презентації, лекції, національно-патріотичні заходи. Ведуться альбоми «Наше село на сто­рінках газет», фотовиставки «Перші поселенці села», «Пере­довики виробництва», виставка української вишиванки і т.д.
За рахунок коштів сільської ради та спонсорської допомо­ги встановлено пластикові двері і два вікна. Своїми силами зроблено косметичний ремонт, пофарбовано стелажі, підлогу, стелю. І свою частинку праці вклали колишні працівники закладу: М.Мироненко, А.Каспрій, Н.Ралко, В.Берестень, В.Корчева, Л.Веденко, В.Мелещенко, Л.Вовченко, Г.Макогонюк, О.Тишковець, С.Кравцова.
Бібліотека - це скарбничка духовного життя в селі, і люди шанують її. І навіть той випадок, коли горів наш сільський клуб, а полум'я перекинулося на горище бібліотеки, спасали книги всі, хто міг. Трактористи, доярки, водії, пенсіонери, діти за 30 хвилин винесли 12 тисяч книг в інше приміщення. Отже, бібліотечний фонд не постраждав.
Так, у нас є сьогодні що показати і залишити своїм нащад­кам. Ласкаво просимо до нашої книгарні. Вам тут завжди під­беруть або порекомендують потрібну літературу, тут ви зна­йдете душевне тепло, поспілкуєтесь.
Я дякую за методичну допомогу нині працюючим спеціа­лістам Центральної бібліотеки Т.В.Чистяковій, С.О.Полегенко, М.В.Майструк, директору ЦБС Н.П.Аркушенко.
Шановні колеги-бібліотекарі! Вітаю вас з професійним святом, бажаю здоров 'я, творчої наснаги, успіхів у роботі, поваги від людей та
визнання ролі бібліотекаря у суспільстві.

А.Риковець, завідувач Томаринської бібліотеки // Маяк. – 2017. – №39 (30 верес.). – С.8.

Завітало в гості літо

Як зробити літні канікули цікавими, ко­рисними і захоплюючими для дітей? Центральна районна бібліотека вже декілька років поспіль для літніх таборів відпочинку проводить свої масові заходи за межами книгозбірні - в парковій зоні міста. Наш «Літературний бульвар» з кожним роком набуває популярності серед загальноос­вітніх шкіл міста. Цьогорічні літні читання проходили під гаслом «Дитинство - краї­на книжкових забав і розваг».
До дитячих послуг було добре спла­новане дозвілля - різноманітні розваги, цікаві рухливі ігри, захоплюючі квести, спортивні програми, екологічний буме­ранг, а в малюнках на асфальті дітлахи мали можливість намалювати свою мрію. Під час цих заходів діти весело та цікаво проводили час, навчаючись новому, знаходячи друзів у веселій пізнавально-ігровій формі, так що веселощам, сміху, конкурсам, змаганням, цікавим справам не було меж.
Окрім розважальної частини, бібліоте­карі мали ще й практичну мету - нагадати дітям про необхідність дотримання пра­вил пожежної безпеки, правил поведінки під час відпочинку на воді, у лісі.
І все це для того, аби збагатити юне покоління новими корисними знаннями, виховати дітей сміливими, сильними, обі­знаними, волелюбними, духовно багати­ми і фізично загартованими.
Переможці та активні учасники конкур­сів отримали сувеніри та солодкі заохо­чення, а головне чудовий настрій і море позитивних емоцій.

Центральна районна бібліотека // Маяк. – 2017. – №26 (30 черв.). – С.7.

Таке не забувається

Друга світова війна назавжди закарбувалась в пам'яті народу. Українці мужньо перенесли лихоліття війни, але наслідки її ще десятиліттями нагадуватимуть про себе. Перед вами стара фотографія простої селянської родини, на долю якої випали важкі випробування.
З перших днів війни молодих хлопців мобілізрвували до лав радянської армії. Луку Тимофійовича Мехіда не взяли, бо у нього був слабкий зір. Він за­лишився в тилу. Односельчани, котрі йшли на війну, здавали йому на зберігання свої комсо­мольські білети.
Коли в село прийшли німці, хтось доніс на нього. Луку дов­го допитували, катували, після жорстоких знущань винесли ви­рок: повісити. Зігнали все село, вивели його на шибеницю, накинули петлю на шию... Але йому випала доля залишитись живим. Врятував німець, що проживав в їхньому селі, якого нацистські окупанти поставили сільським головою. Помилували Луку та відправили в шахту добувати ву­гілля. Тяжко працював, там і зу­стрів День Перемоги.
Після закінчення війни разом з родиною переїхав у с.Томарине на постійне місце проживання. Працював в радгоспі доглядальником худоби, а дружина Прасковія Матвіївна дояркою, їх діти - двоє синів і дочка - хо­дили до школи. Потроху життя налагоджувалось.
Був вихідний день, друга неді­ля вересня 1961 року. Мати з до­чкою прибирали в хаті, поливали квіти, пальми, фікуси, троянди. Випадково зламався вершок троянди, а батько в цей час сидів за столом і розповідав свій сон, в якому виганяв чорних мух з хати. Усім якось на душі було неспокійно, відчуття тривоги не по­лишало. І вмить з'явився яскравий спалах, освітив їх подвір'я, а слідом прогримів вибух дуже великої сили. Відлуння вибуху рознеслось селом. Передчуття великого лиха не зрадило.
Баба Нюра пасла худобу на полі, поруч трактор орав поле і дістав бомбу. Пастушка попро­сила дітей, щоб вони повідоми­ли дорослих про бомбу, а сама з худобою пішла подалі в степ.
Тим часом діти Луки Мехіда, восьмирічний Анатолій та се­мирічний Михайло, який якраз пішов у перший клас, та сусід­ський хлопчик С.Федорук не повідомили дорослих, а взя­ли гумовий скат, завантажили бомбу та прикотили до двору. Молотками били по ній, щоб дістати пороху. Прогримів ви­бух, двоє хлопців загинули на місці, а третьому відірвало ногу, поранило живіт. Мотоциклом довезли його до лікарні, але рани були не сумісні з життям, хлопчик помер. Усіх трьох по­ховали в один день, прощало­ся все село, навіть стріляли зі зброї на їх честь.
Сім'я Мехідів довго оплакува­ла своїх синочків, а потім вси­новили сироту, якого вирости­ли як рідного сина.
Від цієї трагічної події мину­ло майже 60 років. Давно вже немає Мехіди Луки та Праско­вії, але в селі всі пам'ятають цю страшну трагічну подію.
В День скорботи та вшануван­ня пам'яті жертв війни в Україні згадаймо загиблих добрим сло­вом та вшануймо їх.
Написано з розповіді дочки Лідії.

Л.Риковець, завідувач Томаринської сільської бібліотеки // Маяк. – 2017. – №25 (24 черв.). – С.2.

Весна і мама - дві краплини сонця

У травні в Україну приходить найсокровенніше свято - День матері. Ми з вами живемо на Бериславщині, землі, яка здавна відома своїм національно-культурним розмаїттям і своєю міжет­нічною толерантністю. І те, що об'єднує нас на цій чудовій землі, - це повага й любов до мами.
Тож і в Лиманецькому будинку куль­тури 27 травня відбулося Свято матері під гаслом: «Весна і мама - дві крапли­ни сонця».
У святково вбраному залі було тепло та затишно від щирих і лагідних слів про маму, також звучали вірші та пісні, при­свячені мамам. У кожної жінки бринілисльози на очах від приємного хвилювання та вітання на їхню честь.
У святковому концерті взяли участь працівники Будинку культури, бібліотекар, учні школи, студенти, вихованці дитячого садка та наші гості із села Новософіївка Миколаївської області, колектив сільського клубу.
Свято було спрямоване на розвиток  пам'яті, мови, уваги, мислення, виховання любові до матері, зміцнення сімейних і стосунків через творчу діяльність дітей та дорослих.

Т.Богданова, завідувач бібліотеки // Маяк. – 2017. – №22 (03 черв.). – С.3.

Великодні свята - в бібліотеці

З утвердженням незалежної України Великдень одним із перших увійшов до календаря її загальнодержавних свят. Відродження свята повертає нам те життєстверджуюче джерело, яким живиться мудрість народна. Напередодні Великодніх свят в центральній районній бібліотеці було проведено чергове засідання клубу "Берегиня", фольклорне свято: «Писанка мальована з любов'ю подарована».
На заході мова йшла про писанку, згадували легенди, пов'язані з її виникненням, дізналися про технологію на­писання, значення символів, які фарби найкраще вико­ристовувати та про Великодні традиції та прикмети. Гості залюбки ділилися спогадами щодо святкування Велико­дня та обмінювалися власними рецептами та секретами приготування пасок. Працівниками бібліотеки було про­ведено майстер-класи з написання писанок та оздоблен­ня святкових крашанок. Було проведено бліц-опитування щодо складу Великоднього кошика.
Окрасою заходу були неперевершені роботи, вишивки нитками та бісером майстрині А.М.Назаренко на релігійну тему. Не можна намилуватися її чудовими витворами, на­стільки вони реалістичні та колоритні. Дивлячись іконописи, ми ніби спілкуємося з нашим Творцем - Іісусом Христом.
При фінансовій підтримці районного відділу культури присутні пригощалися запашним чаєм та короваєм. На згадку про зустріч всі отримали яскраві листівочки з най­кращими побажаннями до Великодніх свят, багато ціка­вих рецептів, гарний настрій та позитивні задоволення.
Тож нехай в ці Світлі Великодні дні у вашу господу ввій­дуть спокій і радість.

Центральна районна бібліотека // Маяк. – 2017. – №16 (22 квіт.). – С.2.

Найкращий читач - 2017

У районній дитячій бібліотеці відбувся традиційний щорічний II етап конкурсу «Найкращий читач-2017», в якому взяли участь найактивніші читачі Бериславського району.
Конкурс проводиться серед учнів 6-7 класів у 3 етапи: І етап - у шкільних, сільських бі­бліотеках, II етап - у районній дитячій бібліотеці, III етап - в Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім.Дніпрової Чайки.
Всі учасники районного туру на розгляд журі пови­нні були представити власну творчу роботу (есе, електронні презентації-рекомендації, поетичну або прозову творчу роботу, присвячену улюбленій книзі). Звання «Най­кращий читач - 2017» вибороли: I місце - Павло Кнутас, учень 6 кл. Зміївської ЗОНІ І-ІІ ступенів; Наталія Спічак, учениця 7 кл. Козацької ЗОШ. II місце - Анатолій Половинка, учень 6 кл. Тягинської ЗОШ; Ірина Валько, учениця 7 кл. Львівської ЗОШ. IIII місце - Валентин Шереметьєв, учень 6   кл. Бериславської ЗОШ №3; Євгеній Білий, учень 7 кл. Шляхівської ЗОШ. Переможці конкурсу були нагоро­джені грамотами і цінними по­дарунками, завдяки фінансовій підтримці районного відділу культури.
Вітаємо кращих читачів Бериславщини з перемогою і бажаємо їм успіхів у навчан­ні і творчих перемог. Дяку­ємо сільським та шкільним бібліотекарям-кураторам, вчи­телям, які були незамінними консультантами під час оформ­лення конкурсних робіт. Сподіваємося, що дружба з книгою не закінчується ніколи.

І.Сухіна, заступник директора директора ЦБС // Маяк. – 2017. – №16 (22 квіт.). – С.3.

Починаймо рідне слово зі сторінки Кобзаря

Щовесни, коли тануть сніги,
І на рясті засяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.
Для кожного українця Т.Г.Шевченко - це пророк, який учить нас любити і шанува­ти рідну землю, народ, мову, матір. А його Кобзар повинен бути настільною книгою для кожної української родини.
9 березня, у день вшанування пам'яті Т.Г.Шевченка, в Томаринській сільській бі­бліотеці пройшов захід «Починаймо рідне слово зі сторінки Кобзаря» з учнями 8-9 кла­сів під керівництвом вчителів Л.В.Величко та Д.Ю.ПІгаль. Діти взяли активну участь у літературній вікторині, ознайомилися з книжково-ілюстраційною виставкою, прослу­хали краєзнавчу бесіду про історичне минуле села. Захід завершився фотосесією.
Нехай гордий український дух Великого Кобзаря перебуває завжди з нами.

Л.Риковець, завідувач Томаринської сільської бібліотеки // Маяк. – 2017. – №12 (25 берез.). – С.5.

Ти без мене - не ти, я без тебе не я

У всьому світі 14 лютого відзначають як день любові та дружби. Не минуло це свято і ольгівчан. Завідувач Ольгівської сільської бібліотеки разом з директором БК О.В.Павлік і соціальним працівником В.В.Сєнєвич вирішили провести конкурсно-розважальну програму: «Ти без мене - не ти, я без тебе - не я...» серед учнів се­редніх класів. Під час заходу панувала дружня, весела атмосфера. Діти залюбки приймали активну участь у конкурсах, іграх, вікторинах, відгадуванні загадок, пан­томіми, складанні пазлів, декламуванні віршів. Свято завершилося веселою фото-сесією.

Г.Колбасенко, завідувач Ольгівської сільської бібліотеки // Маяк. – 2017. – №9 (04 берез.). – С.7.

В пам'ять про жахливі сторінки історії

Двадцяте сторіччя було одним із найдраматичніших в історії людства. Війни та революції, встановлення диктатур, найвидатніші ви­находи, але навіть у цьому насиченому подіями сторіччі було унікальне за масштаба­ми впливу явище, трагедія загальнолюдського значення - винищення нацистами єв­реїв та інших «неарійських» народів під час Другої світо­вої війни - Голокост.
27 січня в багатьох краї­нах світу відзначили Міжна­родний день пам'яті жертв Голокосту. Саме цього дня в фойє районного Будинку культури районним історичним музеєм спільно з Цен­тральною районною бібліо­текою для учнів 9-х класів Бериславської загально­освітньої школи №3 та для учнів 7-9 класів Берислав­ської ЗОШ №5 проведено урок пам'яті «Голокост - трагедія XX століття: історія та уроки».
Перед запрошеними ви­ступила в.о.директора ра­йонного історичного музею, розкривши страшні сторінки історії трагедії знищення єв­рейського народу на Бериславщині.
Учні переглянули доку­ментальну стрічку «Голокост - трагедія XX століття».
По завершенні відвідува­чам була проведена екскур­сія фотодокументальною виставкою Українського ін­ституту національної пам'яті «Українська Друга світова», яка була доповнена фото­матеріалами, спогадами та документами з архіву ра­йонного історичного музею про страшні часи нацистського террору 1941-1944 років.
Голокост дійсно був страшною етнічною чист­кою і, зберігаючи пам'ять про нього, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.

// Маяк. – 2017. – №5 (04 лют.). – С.1.

Не забудь героїв Крут!

Знати історичне коріння - святий обов'язок кожного свідомого українця. Тільки пам'ятаючи минуле, ми будемо мати гідне і надійне майбутнє. Щороку в Центральній районній бібліотеці вшано­вується пам'ять молодих героїв, що 1918 року полягли біля залізничної станції Кру­ти, захищаючи Українську народну респу­бліку від більшовицьких загонів, які рва­лись до Києва. Саме з нагоди цієї дати для учнів 8-го класу підготовлена та проведена відеогодина «Їх було 300...». На початку заходу бібліотекар надала стислу історичну довідку про січневі події 1918 року, пов'язані з боротьбою українського народу за свободу і незалежність. Сьогод­ні, коли знову в Україні йдуть бої, рвуться снаряди, гинуть люди, приклад подвигу і самопожертви тих юнаків - дороговказ всім наступним поколінням. Діти з цікавістю продивилися відеореконструкцію бою під Крутами. До уваги присутніх була зроблена викладка книг, присвячених цій події.
Також до річниці бою під Крутами в районній дитячій бібліотеці проведено годину-реквієм «Стоїть у скорботі мати Україна біля могил дітей своїх». Бібліотекар презентувала дев'ятикласникам тематичну полицю «Біль мого народу - Крути» та роз­повіла про жахливу подію, яка набула для українського народу символічного значен­ня. Переглянувши відеоролик «На Аскольдовій могилі - український цвіт», присутні ще раз переконалися, що Крути стали ле­гендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за неза­лежну Україну.
Не залишилася поза увагою ця сум­на подія і в міських бібліотеках, де було проведено історичний лекторій та істо­ричний ракурс «На Аскольдовій могилі України цвіт».
Ми схиляємо голови перед героями, які віддали своє життя за вільну Україну.

За поданням відділу культури райдержадміністрації // Маяк. – 2017. – №5 (04 лют.). – С.1.

Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930