за 2016 рік
На крилах творчості
Валентина Михайлівна Нижеголенко - наша землячка, поетеса, письменниця, гумористка, член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Миколи Куліша - відзначає свій 80-річний ювілей.
Народилася письменниця 5 вересня 1936 року у мальовничому селі Дніпряни. З дитинства була закохана в свій рідний край. Любила музику, літературу, живопис. Ще дівчинкою Валентина зі своїм братом Миколкою щоліта працювала у сусідньому радгоспі на виноградниках, заробляючи собі гроші на дешевенький одяг та взуття. Харчувалися тим, що вирощували на городі. Валентина була живим свідком побудови Каховської ГЕС, міста Нова Каховка, Північно-кримського каналу. Разом з іншими дітьми брала активну участь у насадженні лісосмуг у наших посушливих степах, що простяг-лися над Дніпром. Тепер з болем у серці дивиться, як їх знищують. Ще навчаючись у школі, захопилася літературою. Писати вірші почала у 5 класі. Писала цікаві твори з літератури, і вчителька порадила їй стати бібліотекарем. Після десятирічки Валентина вступає до Херсонського училища культури, отримала диплом бібліотекаря. 30 років працювала завідуючою Сергіівської сільської бібліотеки Каховського району. Вечорами на сцені у клубі довелося бути ватажком молоді, режисером та актрисою. Була депутатом сільради. Часто виходила в поле, на ферму, в дитячий садок, спостерігала за роботою трударів і описувала їх працю у своїх творах. З великою любов'ю вона описує красу свого села, розповідає про долі мешканців. Починаючи з 1986 року Валентина Нижеголенко живе у Херсоні. 17 років працювала в обласній бібліотеці для дітей і очолювала літературні студії в гімназії №6 та у школі №52. Її учні виборювали призові місця на Міжнародних фестивалях дитячої творчості «Чарівна книжка», отримували дипломи з відзнакою за кращі літературні твори. Вона й нині займається літературною діяльністю. В її творчрму доробку поетичні та прозові твори для дітей та дорослих. Друкувалася в багатьох дитячих журналах. На її рахунку більше півсотні книг. Валентина Михайлівна вийшла на пенсію у 67 років та очолила літературну студію «Пролісок» в гімназії №6 і в школі № 52. За останні 5 років вийшли її нові книжки. «Моя шампанія», «Нота і Жужа», «Рушниками стелиться дорога», «Минуле і сьогодення, «Стежки-доріжки», «Ой роде наш красний», «Дніпряни - це моє село», «Вікторія», «Плин життя», «Золота коса - Таврія моя», «Змієловка», «Так ніхто не кохав», «Калейдоскоп усмішок». Валентина Нижеголенко - це легенда нашого краю. Про неї знімали телепередачі, розповідали по радіо. Письменниця побувала на зустрічах з читачами майже в кожній школі Херсона, в коледжах, вузах. Об'їздила багато сіл і міст Херсонщини. Тісний зв'язок постійно підтримує з Дніпрянською школою і бібліотекою. Про неї і її творчість пишуть учні в школах. Валентина Нижеголенко - яскрава зірка, у своїх творах вона прославила Херсонщину і людей, які тут живуть. 5 вересня письменниці виповниться 80 років. Хочеться побажати їй міцного здоров'я та творчих успіхів.
Тетяна Пустова // Ключи. – 2016. – №36 (31 серп.). – С. 16.
Зустріч з героями
У Новокаховській міській юнацькій бібліотеці відбулася патріотична година, на яку запросили учнів Новока-ховського техніко-економічного ліцею на зустріч з бійцями АТО, що перебували у відпустці. До читального залу бібліотеки завітали волонтер, підприємець Олександр ПИЛИПЕНКО та військові - контрактники ЗСУ - молодший сержант морської піхоти Артем ШКРОБА та сержант-артилерист, командир взводу зв'язку артилерійської бригади «Піон» Олег ЄРМОЛАЄВ. Бійці брали участь у бойових діях під Маріуполем, мають державні нагороди. Молоді, енергійні, цілеспрямовані люди, які адекватно оцінюють соціальні, економічні, політичні реалії, поділилися непростим досвідом свого життя, бажанням захистити Вітчизну. Закликали молодь добре навчатися, займатися спортом, брати на себе роль активної молоді, що в майбутньому буде розбудовувати країну, захищати її кордони, спокій та мир. Олександр Пилипенко запропонував розписати український прапор для бійців, які сьогодні захищають Вітчизну. Учні написали на ньому подяку за мир, побажання повернутися живими та неушкодженими до своїх домівок, до рідних та близьких людей. А ще волонтер приніс трофеї з поля бою, які подарували йому бійці з Донецького сектору: титановий шолом, що побував у бою і не підлягає відновленню, бойовий ніж, відібраний у сепаратиста. Недив-лячись на молодіжний скептицизм, молодь слухала, переживала почуте з вуст учасників бойових дій. Бібліотекарі дякують гостям за час, проведений з молоддю, за щирість та відвертість розповідей, а учням та їх вчителям - за р9зуміння і сприйняття інформації, яка допоможе у формуванні життєвої позиції молоді.
Марія Федотова, бібліотекар юнацької бібліотеки // Ключи. – 2016. – №17 (20 квіт.). – С. 16.
Великі права маленької людини
У міській бібліотеці для дітей пройшов Тиждень права. З ранку 7 грудня до молодшого відділу завітали учні 3-В класу гімназії. Діти познайомились з квіткою права і квіткою обов'язків.
Пригадали значення слів: «держава» і «конституція». За допомогою електронної презентації згадали казки, в яких порушують права казкових героїв. Найбільше симпатії були віддані Попелюшці і Каю. А потім діти помандрували на острова Права і Обов'язків, та Острів беззаконня. І розплутали правову заморочку, яка не дозволяла їм повернутися додому.
Після третьокласників до бібліотеки завітали учні 2-В класу на «Казкову абетку» прав дитини. Другокласники також відправились у казкове королівство. Вірно вгадали всі казки по ілюстраціях. Подивились електронну презентацію « Порушення прав маленької людини» і дали вірні відповіді на ситуації: «Якби зі мною стався випадок...».
Так за допомогою правової гри діти засвоїли такі поняття: як «право», «обов'язок», «відповідальність».
Учасниками Тижня права у старшому відділі для .учнів 5-9 класів стали гімназисти. 6 грудня до читальної зали завітали восьмикласники, учні IV(8)-А класу, щоб стати учасниками правової гри «Прийшла пора за все відповідати».
Вивчати предмет «Право» юні гості розпочнуть із наступного року, а сьогодні вони познайомилися з правовими документами, де закріплені права дітей, та запропонували пройти тестування, відповісти на питання вікторини, розв'язати непрості ситуації та відгадати, що заховано у «чорній» скриньці через гру.
Учні II (6)-Б класу гімназії, 7 грудня вивчали ази правової абетки «Я маю право», де говорили про права і обов'язки, вивчали Конвенцію про права дитини, яка була проголошена в 1989 році Генеральною Асамблеєю ООН, а в Україні ратифікована в 1991 році. Також переглянули електронну презентацію про значення імені в житті людини і ставлення до імен різних народів світу. Пограли у веселу гру «Ми і наші імена». Крім того діти мали змогу взяти участь у правових конкурсах та вікторинах, де на прикладі літературних героїв повторили свої права і обов'язки
// Новости деловые. – 2016. – №50 (14 груд.). – С. 2.
Толерантність - шлях до миру та гармонії
«Не все те неправильне, що тобі незрозуміле». Григорій Сковорода.
16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності. Тому 10 листопада до центральної міської бібліотеки на слайд-презентацію «Єдність у різноманітті» завітали учні восьмого класу із ЗОШ №4. Цей День запровадили у 1995 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.
Бібліотекарі Сембратович С.Л. та Ісакова Є.Ю. розповіли присутнім, що, на жаль, останнє десятиліття принесло людству багато зла, агресії та випадків нетерпимості щодо представників інших релігій, інших рас, інших держав. Цей день нагадує всім нам про те, що насильство, тероризм, етнічне та релігійне переслідування — це ті явища, яким не повинно бути місця в 21 столітті. Поняття толерантності вперше почали вживати у XIII сторіччі. Колись відомий французький філософ Вольтер написав: «Безумство є переконання, що всі люди мають однаково думати про певні речі». У перекладі з латинської «tolerance» означає «терпіння». Але розуміння толерантності неоднакове в різних культурах і залежить від історичного досвіду народів. Ознайомили учнів із основними ознаками толерантної людини, тож кожен із присутніх міг перевірити себе: чи толерантна він людина. Було акцентовано увагу на прикладах толерантної поведінки в різних ситуаціях, що виникають вдома, на вулиці, в транспорті тощо.
Упродовж заходу зачитувались чудові афоризми та вірші про толерантність. Переглянули презентацію та ряд відео «Притча про Доброту», «Спасибо за то, что ты мой друг». У свою чергу, бібліотечні працівники розповіли про значення багатьох слів, продемонструвавши тлумачний словник.
А потім запропонували взяти участь у грі-вікторині «Зроби квітку толерантності». За це молодь отримала у подарунок квітку толерантності, щоб не забували, що толерантність — це милосердя, доброта душі, співчуття, повага, дружба, терпіння.
// Новости деловые. – 2016. – №46 (16 листоп.). – С. 2.
Пограбували бібліотеку
З центральної міської бібліотеки Нової Каховки викрали техніку, придбану за кошти міжнародного гранту.
У ніч на 2 листопада злодії зламали решітку вікна будівлі книгосховища, що виходить на безлюдний в цей час стадіон школи №4, і забралися всередину. Зловмисників цікавили не книги, а оргтехніка. З Інтернет-залу грабіжники викрали дорогий плазмовий телевізор, 7 системних блоків, 6 комп'ютерних моніторів з навушниками і колонками і принтер. Залишили тільки один старий монітор.
Все це було придбано в 2012 році на кошти Посольства США в Україні в рамках проекту «Бібліоміст».
Директор бібліотеки Людмила Петрова каже, що Інтернет-центр щомісяця відвідувало близько 400 городян — адже доступ до всесвітньої інформаційної мережі для них був безкоштовним. Тепер з цим для них буде складніше.
При створенні Інтернет-центру в бібліотеці встановили надійні залізні двері і міцні віконні ґрати. Двері злочинці теж намагалися розкрити, але ті не піддалися, а ось одна з решіток напору все-таки не витримала, її зловмисники теж забрали. Нагадаємо, у 2012 році центральна міська бібліотека перемогла у третьому раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст» та за фінансової підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс, за що отримала комп'ютерну техніку для 4-х бібліотек ЦБС: 15 комп'ютерів з вебкамерами та 4 ксерокса-принтера, загальною вартістю біля 100 тисяч гривень. Модернізація бібліотеки дозволила їй змінитися і збільшити відвідуваність читального залу і абонементу. Мешканці міста отримали можливість на вільний та безкоштовний доступ до Інтернету. Книжковими скарбами центральної бібліотеки, кількість яких наближається до 70 тисяч примірників, користуються сьогодні біля 4-х тисяч користувачів.
Тепер бібліотека проситиме з міського бюджету гроші на установку охоронної сигналізації. Причому бібліотекарі вже зверталися до влади з таким проханням раніше. Але вона не спромоглася забезпечити надійну охорону дорогої і потрібної оргтехніки. Тож бібліотекарям залишається сподіватися на поліцію, яка зможе якнайшвидше відшукати і повернути комп'ютери.
// Новости деловые. – 2016. – №45 (09 листоп.). – С. 3.
Зустріч, яка надихає
Нещодавно в Новокаховській юнацькій бібліотеці відбулося свято спілкування. А саме, імідж-коктейль студентів-економістів Приладобудівного технікуму (викладач Любов Волконська) з живою легендою Таврійського краю Олександром Миколайовичем Сидоренком — громадським діячем, знавцем виноградарської, виноробної, акцизної та торгівельної галузей.
Загалом — експортом цих галузей науки та практичної діяльності.
Він був депутатом Херсонської обласної ради 6-ти скликань, 20 років очолював знаний в Європі та у всьому світі винрадгосп, а пізніше — АТФ «Таврія». Дуже скромна особистість, Олександр Миколайович намагався завадити бібліотекарю розповісти молоді про себе, але студентство узнало про нагороди гостя — академік Академії інженерних наук України, кавалер Ордена «За заслуги» 3-го ступеня, Хреста Пошани «За відродження України» 1-го ступеня, а ще золотої медалі «За співпрацю з Францією». Людина, яка постійно навчається (випускник інституту бізнесу Франції, вищих шкіл бізнесу і управління Англії та СІНА, а тепер професійно вивчає психологію). Тож він закликав молодь опановувати декількома спорідненими спеціальностями, вивчати іноземні мови, самовдосконалюватися.
Як заступник директора із стратегічного розвитку будівельної фірми «Піонер новітніх технологій», Ідо одна з перших почала роботи у сфері енергозбереження, Олександр Сидоренко розповів про шкідливі викиди в атмосферу, які за останні роки збільшилися у 18 разів, про зміну клімату, про прагнення світу зупинити цей небезпечний процес — зменшити викиди, забезпечити енергозбереження, шукати альтернативні види енергії. Це первинна необхідність для підприємств усіх галузей. Усі добре розуміють, що основні енергоресурси — газ і нафта — будуть тільки дорожчати. Команда спеціалістів фірми «Піонер новітніх технологій» опановує нові обладнання та технології для опалення без газу, для перевірки енергозбереження житлових та офісних будівель.
Разом з усіма прогресивними підприємцями міста Олександр Миколайович допомагає бійцям АТО теплим одягом, харчами, опалювальними засобами. Волонтери створюють високонадійні блокпости, призначені для оборони та укриття особового складу української армії і поліції від нападу диверсійних груп і снайперів на прикордонних територіях. Громадський діяч та підприємець О.М.Сидоренко усвідомлює той факт, що з України в Європу останнім часом виїхало 320 тисяч підприємців, бізнесменів з різних галузей господарства. Це сигнал для того, що ми повинні змінювати життя на краще, дати можливість молоді створювати свій бізнес, допомогти їй зорієнтуватися за покликом душі, використати уміння, знання, досвід старших.
Меценат Сидоренко займається благодійністю, допомагає закладам культури, освіти, спорту і не тільки в нашому місті. Забезпечив обладнанням центральну районну лікарню Берислава, комп'ютерним центром Новокаховську бібліотеку для дітей, підтримує постійно діючі дитячі читацькі проекти «Ігри патріотів» та «Найкращий читач». У жовтні з Японії з перемогами повернулася команда спортсменів України з карате, де 80% становить молодь Херсонщини. Як спонсор Олександр Миколайович супроводжує цю команду і стверджує: «Займатися благодійністю повинен кожен, хто може собі це дозволити, але не під тиском чи примусом або через політичні мотиви, а виключно за покликанням душі — тільки тоді ця допомога щира».
У читальному залі юнацької бібліотеки панувала дружня атмосфера і почуття спільності, не відчувалося кордонів між студентами та підприємцем, який об'їздив весь світ, створює цікавий бізнес, що успішно працює, дає робочі місця сотням професійним працівникам. Поважний гість бібліотеки запевнив студентів, що у них є маса можливостей для реалізації нових ідей та задумів, бо вони мають найголовніше - молодість. Треба не бути байдужими, навчатися, здобувати професіоналізм, виборювати гранти, спілкуватися, використовувати свої права. Така зустріч-коктейль збагатила молодь новими емоціями, думками, надихнула і надала впевненості в собі, та бажання використати поради успішної людини.
Марина Федотова, бібліотекар юнацької бібліотеки // Новости деловые. – 2016. – №44 (02 листоп.). – С. 2.
Аптека для душі
Так називали бібліотеку за часів правління єгипетського фараона Рамзеса II. Часи змінилися. До неї йдуть сьогодні не тільки для того, щоб «полікувати» душу книжкою. До міської бібліотеки для дітей прийшли напередодні Всеукраїнського дня бібліотек учні 2(6)-Б класу разом зі своїм шкільним учителем української мови та літератури Світланою Чабан, щоб стати учасниками святкового дійства.
З вітальним словом до присутніх звернулася завідуюча бібліотеки Валентина Карпенко, яка розповіла дітям про свято бібліотек та про бібліотеки Херсонської області, наголосивши на тому, що книжка та читання — це шлях до успіху у майбутньому.
Бібліотечні волонтери Кирило Єзерський та Настя Бесєдіна розповіли та показали присутнім історію виникнення книжки та перших бібліотек.
Потім відбувся сеанс «модного читання», який провела бібліотекар читальної зали Світлана Гайдай. Вона представила книжки «Миколчині історії» М. Павленко, «Поліанна» Е. Портер та «Чарлі і шоколадна фабрика» Р. Дала. Діти подивилися уривки із кінофільмів, бурхливо реагуючи та пізнаючи героїв стрічок. Особливу зацікавленість виявили до трейлєру фільму про хлопчика Чарлі.
Наступною була гра «Щасливий випадок», яку проводила бібліотекар Наталія Жаданова з допомогою своїх помічників - бібліотечних волонтерів.
Діти відповіли на всі запитання, отримавши солодкі призи за відповідь.
Зрештою, настала найурочистіша мить свята: завідуюча бібліотеки презентувала дітям подарунки, які передав громадський діяч Олександр Сидоренко — три комплекте навушників до бібліотечних комп'ютерів та книгу Діани Вінн Джонс «Мандрівний замок Хаула». Бібліотечні волонтери, приймаючи подарунки, подякували Олександрові Миколайовичу, а Юля Данилова звернулася зі щирими словами привітань бібліотечним працівникам з нагоди свята.
На завершення заходу завідуюча бібліотеки разом із викладачем С. Чабан, запросили дітей до участі у конкурсі на краще читання книг у міській бібліотеці для дітей, який пройде з 30 вересня до 15 грудня.
// Новости деловые. – 2016. – №40 (05 жовт.). – С. 13.
Кращі читачі Нової Каховки у «Великій книзі читацьких рекордів Херсонщини-2016»!
21 квітня кращі читачі нашого міста, переможці 2-го етапу міського конкурсу на звання найкращого читача 2016 року «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини», учні ЗОШ № 5 - Сергій Бабич, учень 6 класу, та Ганна Сидоркіна, учениця 7 класу, взяли участь у 3-му обласному етапі конкурсу, який відбувся в обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки (м. Херсон). Під час ранкової реєстрації наші юні переможці отримали дипломи за перемогу у міському етапі конкурсу. Згодом для усіх, хто приїхав на заключний етап, була організована екскурсія по обласній дитячій бібліотеці, а о 10.00 годині ранку розпочалися фінальні змагання. Формою їх проведення в цьому році були: тестування за творами української та світової літератури та конкурс есе-роздум про книгу, читання та бібліотеку. А в цей час на ґанку бібліотеки розгорнули 10-метровий прапор України, біля якого після змагань зібралися всі учасники конкурсу, щоб взяти участь у грандіозному флеш-мобі «Читай українське!» Після такої урочистої хвилини патріотизму усіх гостей та учасників запросили на свято, де й було оголошено імена цьогорічних переможців, найкращих читачів області. Міська бібліотека для дітей хоче поділитися радістю: серед найкращих є й наш міський читач - Сергій Бабич, який посів 2-е місце серед учнів 6-х класів. Вітаємо Сергія та дякуємо його батькам, педагогічному колективу ЗОШ №5 та бібліотекарям міської бібліо-теки-філії №4 Новокаховської ЦБС. Але святкові урочистості на цьому не закінчилися. Працівники обласної дитячої бібліотеки запропонували найкращим читачам області взяти участь у літературно-пригодницькому квесті по бібліотеці, після якого усі гості були запрошені на літературно-художній екскурс Херсоном. Особлива місія у найкращих читачів області була на площі Свободи. Тут відбулася церемонія покладання квітів до постаменту «Слава Небесній сотні». Такий урок патріотизму гості обласної дитячої бібліотеки, учасники обласних конкурсів отримують не вперше. Церемонія вже стає традицією, ми вдячні організаторам за таку нагоду. Конкурс «Найкращий читач-2016» закінчився, але продовжується дитяча дружба з українською книгою. Тож до зустрічі у наступному році! Долучайтеся до «Великої книги читацьких рекордів Херсонщини»!
Лариса Савич // Новости деловые. – 2016. – №17 (27 квіт.). – С. 5.
Екологічна година
19 квітня у Новокаховському агроколеджі ТД ЛТУ в бібліотеці читального залу разом з юнацькою бібліотекою (завідуюча Г.В.Осадча) для студентів відбулася (пройшла) екологічна година «Екологія. Безпека. Життя», яка була приурочена до Всесвітнього дня Землі. На ній були присутніми громадські діячі з питань екології: Т.Ф.Козак - голова міської громадської організації «Мама-86», яка розповіла про екологічний стан міста; О.Л.Галаган - викладач географії агроколеджу, яка виступила з презентацією на тему «Грунти Херсонської області», з показом фільму «Як зберегти нашу землю»; Оксана Цеацура - громадський консультант з питань екології, яка розповіла про атмосферні явища. Також була організована виставка картин міського художника О.Іванова, який відображає нашу сучасність і щедрість рідної землі.
Лариса Савич // Новости деловые. – 2016. – №17 (27 квіт.). – С. 5.
«Найкращий читач-2016» у Новій Каховці
Сонячної днини 5 квітня у великій читальній залі міської бібліотеки для дітей зібралися переможці 1 -то етапу конкурсу «Найкращий читач-2016», гості, вболівальники та бібліотекарі, щоб взяти участь у святковому дійстві 2 етапу. Бібліотекарі старшого відділу підготували книжкову виставку, на якій зібрали «Читацькі рекорди новокаховчан», поряд із нею і розпочалися змагання за звання найкращого у цьому році читача. Такого різноманіття творчості у нас, напевно, ще ле було! Діти демонстрували і відеоролики, і театральні постановки, і майстерні презентації, які супроводжували досконалим викладенням прочитаного. Перед тим, як наше поважне журі мало оголосити імена переможців, усім учасникам свята було запропоновано здійснити «Подорож до Одеси» - в такий собі книжковий мікс, де працівники читальної зали для 5-9 класів об'єднали усі відгуки на усі книжки, які були представлені під час проведення 1-го етапу. Вийшло цікаво та весело, а також повчально - діти пригадали назви усіх книжок, прочитаних ними, бо всі вони лунали у нашій «подорожі». Продовжили свято учасники бібліотечної бригади «Бібліоальпіністи», учні Новокаховської гімназії Кирило Єзер-ський та Гліб Цибульський, запропонувавши нашим гостям веселу сценку «Несуразные вещи». Після веселого відпочинку відбулося нагородження усіх 22 переможців 1-го етапу конкурсу. Кожен учасник отримав «Похвальну грамоту» та книжку Дзвінки Матіяш «Марта з вулиці Святого Миколая». Кожна бібліотека новокаховської ЦБС отримала у свої фонди книжку Марини Павленко «Русалонька із 7-В + дуже морська історія». Окремі нагороди одержали: бібліотека Новокаховської гімназії - за кращу ілюстрацію; бібліотека ЗОШ №4 - за кращу театральну постановку; бібліотека ЗОШ №5 - за перемогу; бібліотеки ЗОШ №1, НВК №2 та Дніпрянська ЗОШ - за гарну підготовку дітей. Книжки, які отримали учасники і бібліотеки міста, подарував головний партнер міської бібліотеки для дітей, громадський діяч Олександр Миколайович Сидоренко. І, нарешті, урочиста хвилина: в залі лунають імена переможців. Ними у цьому році стали: Сергій Бабич - учень 6 класу ЗОШ № 5 та Анна Сидоркіна - учениця 7 класу ЗОШ № 5. Вітаємо переможців, які 21 квітня будуть брати участь у 3 етапі конкурсу «Найкращий читач-2016», що проходитиме у м. Херсоні, та побажаємо їм успіхів!
// Новости деловые. – 2016. – №16 (20 квіт.). – С. 4.
Тиждень англійської мови у бібліотеці
2016 рік оголошено в Україні роком англійської мови. Недарма ж кажуть: «Скільки ти знаєш мов, стільки разів ти людина». А англійська — мова міжнародного спілкування. Україна прагне нині бути в єдиній сім'ї європейських народів, тож вивчати мови, а тим більш англійську, дуже актуально. В міській бібліотеці для дітей з початку року у читальній залі для 5-9 класів оформлено книжкову виставку: "English - a way to success" де розміщено художню літературу англійською мовою, «підказки» з готовими домашніми завданнями, твори найвідоміших англомовних письменників і прекрасні види Лондона. З 10 по 19 лютого бібліотека долучилася до Тижня англійської мови, який проходив у гімназії. За ці дні читацьку залу для старших школярів відвідали учні 5-8 класів. П'ятикласники та шестикласники із задоволенням відправилися у Країну Див разом зі знаменитою героїнею Льюїса Керрола Алісою. Вони дізналися про цікаві факти найзагадковішого письменника Англії та його не менш загадковий твір, переглянули найпершу 9-хви-линну екранізацію, яку зняла студія Оізпеу в 1903 році. Подорожувала малеча казковими джунглями Редьярда Кіплінга, першого англійця, що здобув Нобелівську премію в галузі літератури, та заново відкрила для себе письменницю, ім'я якої в історії світової літератури назавжди пов'язане з казковими повістями про дивовижну няню Мері Поппінс. Діти дізналися скільки років і яким чином Волт Дісней вмовляв норовливу британку Памелу Ліндон Тре-верс дати дозвіл на екранізацію її знаменитої казкової епопеї. Загалом наші маленькі гості-читачі провели час весело і корисно: послухали розповідь бібліотекаря, подивилися трейлери най-знаменитіших фільмів, знятих за мотивами творів, про які йшла мова; позмагалися у вікторині «Впізнай героя», і, звичайно ж, погортали сторінки улюблених казок. Учні старших класів здійснили віртуальну WEB-подорож «Маленьким екраном — до великого Всесвіту», відвідавши столицю Англії, її найголовнішу скарбницю — місто Лондон. «Подорожували» морським шляхом, через річку Темзу, а тому відкривали для себе заново і зловісний Тауер, і англійський пантеон — Вестмінстерське абатство, і англійський парламент з його віковими традиціями. Розкрили таємницю Біг Бену, заглянули у кімнати Букінгемського палацу, відвідали лондонський Сіті та переконалися в тому, що Лондон не тільки фінансова імперія, а ще й — витончена столиця. Побували у музеях міста, побачили Шекспірівський «Глобус» та ще багато-багато цікавого. Здійснити таку подорож бібліотекарям допомогли журнали «Золотий глобус» та «Дружболандія». На зустрічах діти читали вірші англійською мовою, подарували бібліотеці стіннівку, де про королівство Великобританії написано англійською,та «валентинки», які вони виготовляли, віддаючи данину герцогу Орлеанському, що писав листи коханій, перебуваючи у Лондонському Тауері. Таким був Тиждень англійської мови у бібліотеці.
// Новости деловые. – 2016. – №9 (02 берез.). – С. 13.
Рідна наша українська мова
Напередодні Міжнародного дня рідної мови у гості до міської бібліотеки для дітей завітали учні п'ятих класів гімназії, щоб послухати літературний перегук «Крізь плин століть і гомін сьогодення». Із далеких віків «промовляла» до дітей найдавніша книжка-літопис, що написана ще древньою старослов'янською мовою - «Повість минулих літ». Усі разом ми «зазирнули» в прохолодні печери Києво-Печерської Лаври, щоб поглянути на останнє місце упокоєння автора літопису - Нестора; разом із Андрієм Первозванним були на Київських кручах; дізнавалися, чому земля наша колись називалася Київська Русь; дізналися про помсту княгині Ольги; порівнювали рядки літопису, що розповідає про Віщого Олега із віршем О.С.Пушкіна; слухали про князя Володимира та хрещення Русі. А ще діти мали нагоду познайомитись та погортати сторінки книжок, в яких переповідається більшість із «легенд старокиївських», що містяться у літописі Нестора. Ми разом, із учнями були в гостях у Історії, а вона промовляла до нас древніми рядками, яким вже тисячі років...
// Новости деловые. – 2016. – №8 (24 лют.). – С. 13.
Хай у серці кожного палає любов
Бажаємо всім — кохати та бути коханими!
Кохання — почуття то найсвітліше,
Це благодать, яку дарує час.
З любов'ю ми і кращі, і добріші...
Любов у серці хай горить у нас!..
12 лютого до центральної бібліотеки завітала молодь з ЗОШ №4 на літературну вікторину «Кохання - джерело наснаги та журби», присвячену дню Святого Валентина - свято, яке відзначають у багатьох країнах світу 14 лютого. Бібліотекарі Світлана Сембратович та Євгенія Ісакова розповіли легенду про християнського священика Валентина, який жив у Римі в III ст. Валентин таємно вінчав усіх закоханих, за що й був страчений 14 лютого 270 року. Так Валентин став покровителем Дня Закоханих. Не оминули бібліотекарі своєю увагою й богинь античної міфології - Афродіту й Венеру, та їхніх синів - Ерота, Амура (Купідона), які вражали серця закоханих золотими стрілами. А у язичницькій міфології давніх слов'ян вважалось, що за кохання відповідає богиня Лада. Згадали про любовь яскравих особистостей, які є гордістю української нації - Лесі Українки та Михайла Грушевського. Присутнім запропонували вікторину на найкращого знавця дня Святого Валентина. За участь у ній молодь отримувала у подарунок сердечка, власноруч виготовлені бібліотекарями.
// Новости деловые. – 2016. – №7 (17 лют.). – С. 13.
Вони загинули за Україну
5 лютого в центральній міській бібліотеці для молоді ЗОШ №4 пройшла веб-презентація «Героїчна сторінка історії», присвячена Дню пам'яті Героїв Крут. 15 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ про «День пам'яті Героїв Крут», який відтоді відзначається на державному рівні. Було продемонстровано відео «Бій під Крутами» про події 98-річної давнини, коли 29 січня 1918 року студентський курінь Армії Української Народної Республіки під станцією Крути (нині Чернігівська область) вступив у бій з більшовицьким військом. Майже всі бійці куреня, переважно студенти та гімназисти, загинули в бою або були закатовані більшовиками після взяття в полон. «Це була найкраща українська молодь, яка загинула через бездарність керівництва своєї держави, в яку вони вірили і за яку загинули», писав Євген Маланюк. Саме від Крут почалось формування новітнього українця, який зрозумів: влада - це боротьба, а держава - це кров і залізо.
Слава вам, нескорені!
Герої не вмирають!
// Новости деловые. – 2016. – №6 (10 лют.). – С. 5.
Сонячне проміння в бурхливому житті
3 лютого до центральної бібліотеки завітали члени літературно-музичного клубу «У колі друзів» на мистецький колаж «Віртуоз у царині музики», присвячений 260-річчю від дня народження Вольфганга Амадея Моцарта, видатного австрійського композитора, клавесиніста, органіста, диригента, одного з найбільш яскравих представників світової музичної культури. Найвищої майстерності він досяг у новаторських операх «Весілля Фігаро», «Дон Жуан», «Чарівна флейта», в «Реквіємі». Сучасники називали Моцарта «богом музики». «Вічне сонячне світло», - так характеризував його музику композитор і піаніст Антон Рубінштейн, Олександр Пушкін створив образ генія в трагедії «Моцарт і Сальєрі» (1830). В основі сюжету розповсюджені на той час чутки, начебто вепський композитор Сальєрі від заздрощів отруїв геніального Моцарта. Розібратись в таємничій смерті композитора намагався і американський письменник Девід Вейс у романі «Смерть Моцарта». Існують оригінальні кінематографічні інтерпретації творчої особистості композитора. Присутні переглянули відео «Моцарт - історія життя і мистецтва». Бібліотекарі С.Л.Сембратович, Є.Ю.Ісакова розповіли про дитячі роки Моцарта. Маленькому хлопчику доводилось годинами розважати публіку різними фокусами: грати пасажі одним пальцем, навіть через тканину, або визначати висоту звука різних предметів (склянки, годинника тощо). Бібліотекар А.В.Муренко розповіла про лікувальні властивості музики композитора. Раптова смерть обірвала творчий злет майстра 5 грудня 1791 року у Відні під час роботи над заупокійною месою. Помер «царМузики» від «гострої висипної лихоманки», його поховали у спільній могилі, місце поховання невідоме. Моцарт помер, не доживши до 36 років. Але як фантастично багато встиг створити цей геній! Творчу спадщину композитора становлять понад 600 творів - 20 опер, 50 симфоній, десятки концертів, сонати, меси... Було переглянуто презентацію «Музика Янголів» (симфонія №6 «Музика Янголів» Вольфганга Моцарта). Гості в свою чергу декламували вірші та співали пісні, присвячені Моцарту.
// Новости деловые. – 2016. – №6 (10 лют.). – С. 5.
Любіть Україну свою
Що нам у слові Україна? Козацька вольниця, золоті куполи Софії, калина у лузі, верба при дорозі, мамина вишиванка, наш гордий Майдан, батьківська хата, пам'ять предків, рушник український... В минулому році фонд читального залу міської бібліотеки для дітей поповнився прекрасними книжками, які відкривають читачеві Україну:
500 найцікавіших питань та відповідей щодо народів України./ Уклад.: Р.В.Шаріб-жанов, Г.О. Шарібжанова. - X.: ВД «Школа», 2010. — 112 с. .
Потоцький В.П. 500 найцікавіших питань та відповідей про найвидатніїшх люде.й України/ В.П. Потоцький. — X.: ВД «Школа», 2009. — 112с.
Жабська Т.С., Криниця С.О., Пустиннікова І.С., Шаповалова К.В. Україна. Кращі з 500 куточків, які треба відвідати. — X.: Веста, 2009. - 248 с.: іл..
Ми вирішили ознайомити своїх читачів з цією топовою цифрою — 500, запросивши їх на історико-літературний альманах «Україна: топ 500». 13 грудня до читальної зали бібліотеки завітали дев'ятикласники новокаховської гімназії. Вони відкрили для себе, що на сьогодні в Україні мешкають понад сто народів, серед яких є англійці, афганці, італійці, французи, греки, караїми, тати... Познайомились з деякими особливостями культури німців, дізналися про французьку родину Гобеленів, яким завдячуємо різнобарвними шпалерами в наших домівках... Знайомлячись із видатними людьми України, наші гості вперше почули про те, як Сергій Корольов двічі не одержав Нобелівську премію тільки через те, що мав глибоко засекречене життя, про чудове почуття гумору у другого президента України Л.Д.Кучми та порядність і відданість своєму вчителеві Андрія Шевченка. Останньою сторінкою нашого альманаху стала подорож по чарівним куточкам України, серед яких : старий Хуст із його «Долиною нарцисів», місто Кролевець із диво-яблунею, яку іменують «яблуня-колонія», або просто «княжа»; Коломия з її музеєм-писанкою; Харків з його прекрасними пам'ятниками, Київ зі своїми віковими спорудами, які «дихають» вічністю. У святій Софії Київській вас зустріне образ Оранти-заступниці. За легендою, доки буде жива Оранта і Софія, доки житиме і Київ. Цією легендою ми закінчили нове знайомство дітей з Україною, побажавши їм пізнавати свій край, свою рідну землю.
// Новости деловые. – 2016. – №3 (20 січ.). – С. 2.
Библиотека без техники...
2 ноября в дежурную часть по номеру «102» поступило сообщение о том, что в ночь с 1 на 2 ноября из центральной городской библиотеки похитили оргтехнику.
Как рассказали «НК» в пресс-службе полиции, грабитель взломал металлическую решетку и таким образом проник внутрь здания. В поле зрения злоумышленников первым делом попали отнюдь не книги, а плазменный телевизор, системные блоки, мониторы, находившиеся в библиотечном зале. Все это было приобретено в 2012-м году на средства посольства США в Украине в рамках проекта «Библиомост», — сообщают источники.
По словам библиотекарей, созданный общими усилиями интернет-центр посещало много новокаховчан, поскольку не у каждого есть возможность получить доступ к всемирной сети. Увы, все это уже в прошлом.
// Нова Каховка. – 2016. – №46 (09 листоп.). – С. 3.
Збирачам і хранителям духовних скарбів
Минулого тижня, 6 жовтня, у приміщенні Новокаховської ЦБС відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
Привітати бібліотекарів з професійним святом до «обителі мудрості» завітали заступник міського голови Володимир Сироватка та заступник начальника відділу культури і туризму Наталія Зарудна.
Винуватці урочистостей запропонували увазі присутніх цікаву інсценізацію з кількома вікторинами, що стосувалися роботи бібліотекаря. Трохи згодом перейшли до поздоровлень. З теплими вітальними словами до присутніх звернулися гості. Володимир Миколайович подякував за натхненну працю, за ті чималі зусилля, яких вони докладають щодня, аби бібліотеки жили повним життям, а коло їхніх читачів постійно розширювалося. Наталія Зарудна побажала творчої наснаги, міцного здоров'я, натхнення, щастя, добра і нових успіхів у благородній просвітницькій справі. За традицією, вона нагородила грамотами відділу культури і туризму кращих серед кращих працівників бібліотечної системи. Крім того, старанні й наполегливі бібліотекарі отримали нагороди від директора ЦБС Людмили Петрової.
Для довідки: Новокаховська централізована бібліотечна система налічує 14 бібліотек. З них: 6 міських, 1 селищна, 7 сільських, які щорічно обслуговують близько 26 тисяч користувачів регіону, книговидача складає близько 544 тисяч примірників документів, відвідування - більше 162 тисяч. В 10 бібліотеках ЦБС працюютьІЗ клубів за інтересами, в 7 функціонують інтернет-центри.
// Нова Каховка. – 2016. – №42 (12 жовт.). – С. 9.
30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек
Шановні працівники бібліотек! Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята. Бібліотекарі - вірні збирачі духовних скарбів, справжні помічники та порадники на шляху до вершин знань і мудрості. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Ваша відповідальна справа відкриває нам шлях до книги - джерела споконвічної мудрості та знань! Висловлюємо вам вдячність за багатогранну благородну діяльність, бажаємо, шановні працівники .бібліотек, а також читачам, усім, хто любить і шанує книгу, доброго здоров'я, щасливих відкриттів, непрочитаних сторінок натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів та звершень у благородній просвітницькій справі!
З повагою, міський голова Володимир Коваленко та начальник відділу культури і туризму Віра Іванова // Нова Каховка. – 2016. – №40 (28 верес.). – С. 1.
«В долонях степу і Дніпра»
Міська бібліотека .для дітей разом з центром зайнятості та гімназією взяла участь в обласному інноваційному проекті для учнівської молоді «Обласний профіквест: «В долонях степу і Дніпра». Учасники проекту мали визначити туристично-привабливі об'єкти, які знаходяться на території Новокаховської міськради, дослідити їх та скласти відповідні екскурсійні маршрути. До складу нашої команди увійшли учні IV (8)-А класу гімназії (класний керівник Тетяна Тихомирова). У червні юні гімназисти разом зі своїми наставниками розпочали навчально-дослідницький етап проекту, метою якого було вивчення економічного розвитку рідного краю, його природних ресурсів, історичної та культурної спадщини. Для дітей було проведено 12 екскурсій, які привернули увагу школярів до одного з перспективних напрямків економічного розвитку міста - туризму. Крім того, юні дослідники зібрали «банк» даних щодо туристичної привабливості Нової Каховки та визначили маршрути, які вони представлятимуть у власному «туристичному путівнику» на блозі проекту. Попереду не менш копітка та відповідальна робота - розробка та реалізація РR-кампанії маршрутів і об'єктів. Серед них: Корсунський Богородичий монастир (з рекламою бази відпочинку «Находка»), ПАТ «ДМК «Таврія», а також музей підприємства, архітектурні пам'ятки Основи, база зеленого екотуризму «Славутич», музей Північно-Кримського каналу, парк культури та відпочинку (Нова Каховка), музейні та архітектурні родзинки міста, зокрема кам'яні вишиванки Нової Каховки. Р.S. Оргкомітет, зазначила в.о. начальника відділу культури і туризму Наталія Зарудна, висловлює подяку закладам, підприємствам, приватним підприємцям за теплий прийом команди профіквесту та вичерпні розповіді про екскурсійні об'єкти. Щире спасибі депутатам Новокаховської міської ради Олені Іщенко, Сергію Хоменку та Віталію Перетятьку за допомогу молоді.
// Нова Каховка. – 2016. – №32 (03 серп.). – С. 3.
Квест-команда: враження - захоплюючі!
Минулий четвер для учасників квест-команди дитячої бібліотеки був наповнений різноманітними захоплюючими враженнями. Розпочався він з відвідин святої обителі Корсунської - Корсунського Богородичого монастиря, який знаходиться на території Новокаховської міськради у селі Корсунка. До речі, наступний 2017 рік для богомольців - особливий, адже виповниться 220 років з того часу, як тут, на наших землях, була заснована свята обитель на честь Корсунської ікони Божої матері, якою в древньому Херсонесі хрестили князя Володимира. Спочатку учасники команди відвідали старий Трапезний храм, де нині проходять богослужіння. Поставили свічку та віддали шану святому Сергію Радонежському, якому моляться всі, хто вчиться, залишили подаяння та «общую свечу за мир» та з особливим душевним трепетом обійшли територію монастиря. Нині тут живе сім монахинь-послушниць. З учасниками команди спілкувалася інокиня Євтропія, яка розповіла про історію виникнення монастиря, про святе місце, де покояться останки перших архімандритів Кирила таТихона, датоване 1826 та 1840 роками. Діти постояли біля церковних дзвонів та скуштували монастирської води, яка втамує спрагу кожного, хто захоче відвідати це унікальне місце. Вийшовши з монастирських стін, юні читачі вирушили до плавнів, де серед прохолоди та зелені на березі Дніпра знаходиться база відпочинку «Находка». Якщо ви дуже любите море, то воно радо зустріне вас влітку, але не менш вражаючий відпочинок подарує вам наша «Находка» - і не тільки в спекотні літні дні. Дітлахи і дорослі, сповнені чудових вражень, вирішили, що мають вже готовий туристичний маршрут, про який обов'язково напишуть докладніше.
Валентина Карпенко, завідуюча бібліотекою // Нова Каховка. – 2016. – №29 (13 лип.). – С. 9.