за 2016 рік

«Дитина під парасолькою прав»

Дитинство - найважливіший і неповторний період у становленні особистості. Будь-яка людина, починаючи з юних років, стикається з ситуаціями, коли необхідно знати свої права та обов'язки. Тому Указом Пре­зидента України започатковано проведення Всеукраїнського тижня права. Мета якого - розповсюдження право­вих знань серед дітей і підлітків, ви­вчення прав дітей в ігровій формі.
В рамках тижня, який проходив у Ка­ховській районній бібліотеці для дітей, були проведені заходи з профілактичної роботи, спрямованої не лише на підлітків «групи ризику», але і тих, кого ця проблема ще не торкнулася.
Для четверокласників Каховської ЗОШ №5 була проведена правова бесіда Пра­ва дитини у кожний дім. Діти заглянули у чарівну скриньку, де побачили найцінніший скарб планети Земля - себе. Побували у ролі суддів, які оцінювали вчинки героїв ка­зок. Пограли в гру «Розкажи про себе». Ді­знались про те,  як створювалась Конвенція про права дитини, яке важливе значення вона має, із яких статей складається.
З дев'ятикласниками «групи ризику» - відбулася бесіда-міркування «Що треба знати, щоб не трапилося біди». Потрапив­ши у Королівство Феміди, їм потрібно було відповісти на запитання щодо своїх прав та обов'язків, розібратись у ситуації та класифікувати правопорушення.
З п'ятикласниками провели правову гру «Право чи обов'язок? Діти повинні були класифікувати терміни, що є правом, а що є обов'язком.
В рамках інформаційної хвилинки «Ди­тина під парасолькою прав»  школярі дізналися про свої права та ознайомилися з літературою на книжковій виставці-рекомендації «Не знання прав - фактор ризику». Разом зі шкільним бібліотекарем Гарькавою О.І. для учнів 7-В класу ЗОШ №1 в рамках бесіди-застереження «Вчинок та його відлуння» пройшла зустріч із спеці­алістом з соціальної роботи кримінально-виконавчої інспекції Галкіним В.В. Він розповів учням про громадянські права та обов'язки. Також назвав приклади і розказав про наслідки порушень та відповідальність, яка настає для дітей згідно з законами України за ті чи інші вчинки. Діти з цікавістю слухали та ставили свої запитання.
Упродовж тижня всі охочі користувачі бібліотеки могли переглянути літературу на книжковій виставці на тему «Я - людина. Я - дитина».

О. Зубкова, методист по роботі з дітьми Каховської районної бібліотеки для дітей  // Каховська зоря. – 2016. – №50  (15 груд.). – С. 4.

"В долонях степу і Дніпра"

17 листопада відбувся фінальний захід І етапу обласного інноваційного проекту для учнівської молоді «Обласний профіквест «В долонях степу і Дніпра». Ініціатори проекту -Херсонський обласний центр зайнятості та Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки. Мета проекту сприяння на­ціонально-патріотичному вихованню дітей старшого шкільного віку шляхом підвищення їх поінформованості про соціальний та еконо­мічний розвиток рідного краю, його природні ресурси, історичну та культурну спадщину. Проект стартував у квітні 2016 і проходить у декілька етапів. Тож 17 листопада було підсу­мовано роботу, виконану учасниками проекту з дня його старту, та визначено кращі команд­ні розробки у категорії «Кращий туристичний маршрут».
У літню пору «Профіквестівці» завзято взялися за виконання першого квестового за­вдання: щонайкраще дослідити рідні місця, зібрати фото та відеоматеріали, а потім про­про­класти нові туристичні маршрути на теренах свого району із тим, щоб продемонструвати найцікавіші, маловідомі, нові об'єкти, що мо­жуть привабити туристів і тим самим сприяти майбутньому розквіту рідного краю.
Експертна рада та журі нагородили дипло­мами шестірку команд-фіналістів за найкращі маршрути та їхню яскраву презентацію, відзначили подяками координаторів команди-переможця. Тож команда «Жайвір» Любимівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 разом з кураторами Н.Л. Малишенко, В.Л. Пенезовою посіли почесне III міс­це. З чим і вітаємо та бажаємо надалі творчого запалу та перемог.

О.Зубкова, методист по роботі з дітьми Каховської районної бібліотеки для дітей // Каховська зоря. – 2016. – №47 (24 листоп.). – С.3.

«У мові - і минуле, й майбуття, у ній народу суть, його життя»

Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінець роду українського, що сягає сивої давнини. Ми - українці, любимо свою землю, свій рідний край з його багатющими народними традиціями, славною історією, мальовничою природою, багатою мелодійною мовою. Згідно з указом президента 9 листопада оголошено Днем української писемності та мови. Але засновано його було зна­чно раніше - ще в 1917 році - на честь преподобного Нестора Лі­тописця. Він став достойним послідовником творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Мова — це найбільше і найдо­рожче добро кожного народу, це жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід й почування.
За недовгий час існування це свято вже стало традиційним. Це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови.
В Каховській районній дитя­чій бібліотеці для учнів 4-Б кла­су СЗОСШ №2 пройшов мовний урок «У мові - і минуле, й майбут­тя, у ній народу суть, його життя».
Розповідь про нелегкий шлях рідної мови, її історичну долю схвилювала присутніх, адже пройшла наша мова тернистий і важкий шлях. Мову українсько­го народу передав нам у спа­док Григорій Сковорода, вдо­сконалив її І.П. Котляревський, а основоположником сучасної української мови став наш вели­кий Кобзар — Т.Г. Шевченко. Він наказував нам, щоб ми любили, знали і вивчали її. Наш народ зберіг силу Кобзаревого слова. Скільки ще чудових і талановитих письменників, поетів, що писали рідною мовою, дала нам ненька-Україна? Це і Леся Українка, і Панас Мирний та багато інших письменників.
Діти активно включилися в хід заходу: читали вірші про рідну мову, змагалися у мовознавчому марафоні, що включав в себе ві­кторини, прислів'я, загадки, кон­курси: «Словограй», »Мовні головоломки», «Найкращий знавець», «Театр фразеологізмів». Діти від­гадували мовні загадки-шаради та загадки-жарти, слухали гумо­рески про мову. Впродовж заходу звучали пісні про рідну мову та Україну, їхній увазі була представ­лена книжкова виставка «Квітни, мово, зірницями слова!». Діти з цікавістю перегортали сторінки книжок української мови, які їм дуже сподобалися, шукаючи для себе щось повчальне.
Для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, най­ближча до серця — українська. Тож давайте ж разом вивчати, зберігати та примножувати укра­їнську мову, і нехай нашому роду ніколи не буде переводу.

О.Зубкова, методист по роботі з дітьми // Каховська зоря. – 2016. – №46 (17 листоп.). – С.6.

...Де ж ви, мої весняні роки?

30 вересня, в цей чудовий, сонячний, осінній день у центрі Любимівки біля територіального центру соціальної допомоги звучить весела музика. Сюди на свято людей поважного віку нелегкою вже ходою поспішають за-прощені сільчани, у яких за плечима великий життєвий досвід.
Свято розпочалося теплими словами вітань Любимівського селищного го­лови Коновалова С.В., котрий після щирих побажань подарував територіально­му центру музичне обладнання. Вітали ветеранів праці, всіх присутніх інструктор з соціальної трудової адап­тації Шевченко Т.П., а працівники культури Жужа В.Г., Долько Л.П., Парфьонов Л.В. - також і пахучим короваєм. Гостем свята був всіма шанований лауреат Всеукраїнського конкурсу «Грай, гармошко!» Сінокоп В.Г. У його виконанні прозвучали пісні минулих літ. А слав­нозвісні «Любимівські співаночки» дарували українські жартівливі пісні «Молотю, молотю», «Чорноморчик». Гарного настрою додали гуморесками Тоткало Г.М. і Коваленко Н.В. А коли ведучі запросили поспівати гостей свята, то Клавдія Іванівна Онищенко найбіль­ше вразила піснею «Стою на полустаночке». Коли пролунали слова: «Іде же вьі, мои весенние года?», ніхто не міг стримати своїх емоцій. Зал стоячи їй аплоду­вав.
Наприкінці свята всіх присутніх пригостили смачним солодким короваєм.

Людмила Долько, бібліотекар // Каховська зоря. – 2016. – №40 (06 жовт.). – С.4.

Скайп-зустріч «Усі ми -діти твої, Україно!»

Онлайн-спілкування об'єднують дітей з різних куточків України, дають їм можливість ближче познайомитися через соціальні мережі, і таку можливість надають їм бібліотеки. У стінах Каховської районної бібліотеки для дітей відбулася віртуальна скайп-зустріч «Усі ми - діти твої, Україно!» між учнями 5-В класу Каховської ЗОШ №1 та учнями 4-Б класу Вознесенської спеціалізованої школи І ступеня №1, користувачами дитячої біблі­отеки комунального закладу «Бібліотечна мережа м. Вознесенськ» Миколаївської області. Незважаючи на відстань, читачіобохбібліотекжваво спілкувалися. Активно ставили один одному питання, розповідали про своє рідне місто, улюблені книги, шкільні уроки, про свої родини, захоплення та досягнення, а учасники зустрічі з Вознесенська навіть заспівали для каховських дітей пісню. На завершення скайп-зустрічі учасники подякували одне одному за тепле спілкування та запропонували продовжити товаришувати й спілкуватися в соцмережах та за допомогою скайпу. Такі зустрічі дітей з різних куточків країни сприяють єдності нашої держави, допомагають зрозуміти, що нас об'єднує любов до Батьківщини, дають змогу дітям пізнати кожен куточок нашої надзвичайної України!

Наталія Ширша, бібліотекар Каховської районної бібліотеки для дітей // Каховська зоря. – 2016. – №17 (28 квіт.). – С.5.

Патріотичний сторітеллінг «Ті, хто тримають сонце»

Уклін тобі, український солдате, Охоронцю усіх блокпостів. Ти стоїш, щоб не плакала мати, Щоб наш прапор завжди майорів! Ми вдячні, солдате, тобі, Що тримаєш в руці автомата, Що у цій нелегкій боротьбі Не збираєшся ти відступати. На Донбасі ще й досі стріляють гармати, Осколками плачуть поля, Та стоять непорушне наші солдати, Бо за ними Вкраїна - наша земля! «Лист солдату», Паламарчук Катерина, учениця Каховської ЗОШ №6.
13 квітня в рамках Тижня молодіжної книги Каховська районна бібліотека провела зустріч учнів Каховської ЗОШ №1 (бібліотекар - О.Гарькава, вчитель - О.Чуприна) з волонтерами - головою Каховської ВГС «Кордон» О.Назаруком та Л.Назарук. Сьогодні, як ніколи раніше, актуальною є тема миру в нашій багатостраж­дальній Україні. Живучи під ммрним небом, у злагоді один з одним, ми навіть не замислювались над тим, що може нести з собою війна. Війна... Як прикро, що інколи сумні сторінки історії повторюються і блакит­не мирне небо України накрила чорна хмара військового протистояння. Рідна земля за всю свою довгу історію пройшла війни та мир, поразки та перемоги, проте завжди пишалася вірними синами й доньками, які ціною власного життя боронили і боронять свій край та з надією дивляться у майбутнє. Події останніх місяців в котрий раз довели, що український народ немож­ливо подолати. Вони тільки об'єднали нас, збудили в кожного з нас почуття щирого й глибокого патріотизму, відчуття причетності до загальнодержавних справ і дали змогу проявити себе безкорисливими, щедрими, готовими на все заради незалежності та кращого майбутнього нашої Батьківщини. Скількох хлопців вдалося б зберегти, якби від початку війни на сході було більше таких небайдужих людей, як ці наші земляки... Саме про це йшла розповідь Олександра Івановича Назарука. Волонтер розповів про безкорисну працю дітей і дорослих Каховщини на благо нашої країни. На згадку про цю зустріч Олександр Іванович подарував учням школи фотографії з місць, куди була доставлена волонтерська допомога нашим зем­лякам. Вручив листи подяки учням та педагогам, домовились і про подальшу співпрацю. Бібліотекар районної бібліотеки В.Птиця презентувала книжкову виставку «Україна для нас, ми для України». Діти з задоволенням сфотографувалися на згадку. Зустріч закінчилася словами: «Слава Україні!» «Героям слава!». До речі, районна бібліотека бере участь у Всеукраїнській акції по збору книг для бібліотек військових частин «Від слова до серця, Й від серця до слова» і пропонує всім долучитися до цієї акції.

// Каховська зоря. – 2016. – №16 (21 квіт.). – С.6.

«Каховщина - любов моя»

Під такою назвою побачила світ нова дослідницька праця почесного члена Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, члена Національної спілки краєзнавців України, знаної й шанованої у Каховці, районі та за їхніми межами Алли Миколаївни Яблонської. Ця збірка художньо-краєзнавчих публіцис­тичних нарисів присвячена історії заселення нашого краю, особливо - села Малокаховка та інших близько розташованих населених пунк­тів. Як зазначає сама авторка, «книга поділена на два розділи, що доповнюють і продовжують один одного. У першому - «Каховська Чистень­ка» - йдеться про затоплені Каховською ГЕС сіл Малокаховка та Нові Судаки. Це своєрідний літопис за 200 років та не тільки...». Ну, а на­зва другого розділу - «Таємниця назви міста Каховка та села Малокаховка» - говорить сама за себе й заохочує читача до процесу пізнання раніше невідомих йому історичних фактів. Як ми уже повідомляли у минулому випус­ку нашої газети, нещодавно пройшли відразу дві презентації цього видання - у Малокаховці та Каховці. Перша була особливо цікавою тим, що у приміщенні Малокаховської сільської бі­бліотеки, крім представників районної й сіль­ської влад, культпрацівників та освітян, з вели­кою зацікавленістю зібралося чимало сельчан різного віку, бо ж ця книга розповідає про них, їхніх пращурів, до того ж, чимало з яких теж уві­чнилися на її сторінках - або у фотодокументах, або поділившись своїми спогадами, які Алла Миколаївна скрупульозно записувала та зберігала протягом більш ніж 20 років. Ба­гато малокаховчан, дякуючи їй за такий копіткий труд, робили це з тремтінням у голосі та не ховали розчулених сліз. Лунали також і щирі слова подяки всім, хто допоміг краєзнавцю видати книгу - їх згадує Алла Миколаївна і безпосередньо на сторінках видання, у своєму зверненні «від автора» до читача. Примітне, що уже на презентаціях стало відомо, що деякі з помічників і меценатів видання книги продовжують свою підтримку й надалі. Так, наприклад, місце­вий підприємець, депутат Каховської районної ради Тетяна Дудка закупила 60 примір­ників у подарунок Малокаховській школі, а сільський голова Володимир Лукашенко уже подарував від себе по екземпляру як школі, так і місцевому дитсадку. Примітно, що організатори й гості обох презентацій теплими словами згадували й іншу значну краєзнавчу роботу А.Яблонської: і створення кількох музеїв, і виховання мо­лодого покоління пошуковців й екскурсоводів, і, звичайно, написання й видання книжок. «Каховщина - любов моя» стала вже дев'ятою надрукованою книгою автора. Всі присут­ні висловлювали впевненість, що не останньою. Саме сьогодні Алла Миколаївна відзначає свій день народження. Тому дуже до­речним буде від громади міста й району подякувати їй за її серце, віддане Каховському краю, та побажати, окрім міцного здоров'я, особистого щастя, здійснення всіх надій і планів та, безперечно, творчого довголіття й натхнення.

Підготувала Ірина Сошнікова // Каховська зоря. – 2016. – №15 (14 квіт.). – С.5.

Обласні читацькі акції - серед школярів Каховського району

Відразу два районні шкільні читацькі конкурси відбулися 18 березня на базі Каховської районної бібліотеки для дітей.  До дня народження великої сучасної української поете­си пройшов обласний фестиваль виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмоти­ви». До участі у ньому запрошувались учні загальноосвітніх навчальних закладів району віком від 12 років. Фестиваль про­водився у таких категоріях: читці, автори віршів та художники. У районному етапі фестивалю взяли участь 24 читці, 2 ав­тори вірша та 3 художники. Категорія «Читці» представляли виступ-вірш, уривок з вірша Ліни Костенко патріотичної тема­тики. Перемогу здобули: Сегляник Павлина (вона ж кількома днями пізніше стала лауреатом і обласного конкурсу), учениця 11 класу Чорноморівської ЗОШ І-ІІІ ст. з віршем «Княжа гора» - диплом І ступеня; Мельник Карина, учениця 8 класу Семенів-ського НВК з віршем «Кобзареві» (диплом II ступеня) та Думі-нець Наталія, учениця 11 класу Новокам'янської ЗОШ І-ІІІ ст. з віршем «Хутір вишневий» -диплом III ступеня (на фото зліва). У категорії «Автори віршів» диплом І ступеня отримала учениця 8 класу Любимівської ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ №2 Гонтей Анжеліка за вірш «Коралі міряє калина...», диплом II ступеня -Боднар Владислава, учениця 7класу Сергіївської ЗОШ І-ІІ ст. за вірш «Краще весна, а не війна». У категорії «Художники» переможцями стали учениця 7 класу Любимівської ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ №2 Стороженко Вікторія за роботу «О, не взискуй гіркого меду слави!», Канюс Сергій, учень 11 класу Червоноперекопської ЗОШ І-ІІІ ст. за робо­ту «Сон» та Вдовіна Єлизавета, учениця 7 класу Чорнянської ЗОШ І-ІІІ ст. за роботу «Кажуть, крилатим ґрунту не треба...». Бажаємо переможцям творчого натхнення та нових пере­мог!

* * *

Того ж дня, у рамках обласної акції «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини», з метою заохочення учнів до читання, сприяння розвитку читацької культури, виявлення літературно обдарованих дітей, розвитку самостійної творчої діяльності школярів, пропаганди сучасної дитячої прози та підвищен­ня суспільної ролі бібліотек пройшов конкурс «Найкращий читач 2016 року». Його учасниками стали 15 учнів 6-7 класів загальноосвітніх навчальних закладів Каховського району, які перемогли в шкільному етапі конкурсу (на фото зліва внизу). Школярі з захопленням презентували відгуки на прочитану сучасну дитячу прозу, ознайомили присутніх з героями своїх улюблених книг та заохочували до систематичного читання. Журі конкурсу оцінювало конкурсантів за кількістю книг, внесе­них до читацького формуляра учасника, тематичне та жанрове різноманіття читацьких інтересів, проявлену у конкурсі загаль­ну ерудицію та уміння учасника формулювати власну думку про прочитане, аналізувати твір, робити висновки. Переможцями районного конкурсу «Найкращий читач 2016 року» стали учениця 6 класу Сергіївської ЗОШ І-ІІ ст. Ба­лабан Христина та учениця 7 класу Тавричанського НВК Капустіна Карина (на фото вгорі). Молодці, дівчата! Так тримати! Учні-переможці 22 квітня будуть захищати свій район в обласному етапі цього конкурсу.

Людмила Вронська, методист районного методичного кабінету // Каховська зоря. – 2016. – №12 (24 берез.). – С.5.

«Улюблені рядки Кобзаря»

Щовесни, коли стануть сніги, І на рясті просяє веселка Повні сил і живої снаги Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.
Тарас Шевченко... Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світо­ву славу. Кожне покоління знаходить для себе близьке і зро­зуміле в поезіях Шевченка. Чи не тому, що твори го­ворили про добро і зло, про любов і ненависть, про вірність і зневагу?.. Поезія Кобзаря - це поезія вічних питань, поезія пошуку істини. Це поезія болю і страждань, поезія людських почувань, поезія боротьби, віри і волі... І все це віддзеркалилось у слові поета. 9 березня, в день народження Тараса Григоровича Шевченка, великого українського і світового поета, художника, нашого національного генія, що своєю творчіс­тю, своїм життям надихнув українців на побудову влас­ної незалежної держави, у Каховській районній бібліотеці для дітей відбувся літературний марафон «Улюблені рядки Кобзаря» для учнів З-б класу СЗОШ № 2, які завітали до бібліотеки разом зі своїм класним керівником Оленою Володимирівною Завгородньою. На заході учні дізналися про цікаві та невідомі факти із життя Т.Г.Шевченка, згада­ли його вірші. Учасники марафону читали поезію Т. Шев­ченка, відповідали на запитання вікторини. Переглянули книжкову виставку «Тарасові слова-то правда жива». Підсумовуючи історію життя і творчості шанованої по­статі Великого Кобзаря, можна сказати, що найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише посмертно: не­вмирущу славу і радість, яку в мільйонів людських сердець ще наново збуджуватимуть його твори. Вірші Тараса Шевченка звучать і сьогодні, як ніколи, актуально.

Наталія Ширша // Каховська зоря. – 2016. – №11 (17 берез.). – С.6.

Працівників культури та майстрів народної творчості

9 листопада в актовій залі районного Будинку культури відбулося урочисте зібрання з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного ми­стецтва, на яке завітали працівники культурної сфе­ри та майстри мистецтв з усього району.
Трудівників культурно-мистецької ниви Каховщини прийшли привіталии голо­ва райдержадміністрації Валерій Салтиков, голова районної ради Тетяна Тертична, заступник голови РДА Ольга Вакулич, заступ­ник начальника управління соціального захисту на­селення Світлана Ленькова, в.о начальника відділу освіти, молоді та спорту Жанна Василенко, дирек­тор комунальної установи по обслуговуванню закладів освіти Світлана Старостенко.
Окрім щирих слів на адресу працівників куль­тури й майстрів народної творчості, керівництво рай­ону вручило винуватцям торжества Почесні грамоти й подяки, квіти, подарунки.
За сумлінну творчу  працю, високий професіоналізм Почесною грамотою голо­ви райдержадміністрації і голови районної ради нагороджено: завідуючу Чорноморівським сільським клубом Олену Жилку; ди­ректора Дмитрівського сільського Будинку куль­тури, майстриню народної творчості Іванну Жукову; художнього керівника рай­онного Будинку культури, режисера народного ама­торського театру місцевого факту «Тронка» Кароліну Медкову. Подяку оголошено: директору Дудчинського сільського Будинку культу­ри Людмилі Гринь; дирек­тору Каховського район­ного краєзнавчого музею Данилу Торосу; ко­лективу Каховської районної бібліотеки для дітей (заступник директора по роботі з читачами - дітьми В.Пенезова).
Приємною нови­ною для працівників культури стала обіцянка від районної влади виділити на­ступного року з рай­онного бюджету кошти на закупівлю нових сценічних костюмів.
Начальник відділу куль­тури райдержадміністрації Юлія Калініченко також щиро привітала колег зі святом: «Ми даруємо лю­дям духовне задоволення, щастя й радість, просува­ючи саме українську куль­туру, яка є унікальною, ко­лоритною й оригінальною. Бажаю усім натхнення на створення нових шедеврів, вдячністю за які буде людсь­ка прихильність». І вру­чила кращим аматорам та культпрацівникам грамоти відділу культури.
Святкування заверши­лося спільним виконанням гімну працівників культури

// Каховские новости. – 2016. – №45 (17 листоп.). – С.5.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Неоціненним багатством є книгозбірні на селі, бо да­ють змогу дорослим і дітям долучитися до скарбів світової літератури.
На фото: завідуюча Червоноперекопською бібліотекою з майже 40-річним стажем роботи Ірина Черниш, бібліотекар з Петропавлівки Зінаїда Маркова і ветеран бібліотечної спра­ви з Федорівки Алла Чернишова (нині пенсіонер, завітала до Червоного Перекопу на свято, приурочене до Дня людей по­важного віку).

// Каховские новости. – 2016. – №39 (06 жовт.). – С.5.

Презентация новой книги Аллы Яблонской

В Малокаховской библи­отеке состоялось чрезвы­чайной важности для этого красивого села событие: презентация новой книги Аллы Яблонской «Каховщина - любов моя», в основу которой легли результаты 20-летних изыскании крае­веда-энтузиаста об истории самого села и происхожде­нии его названия. Алла Ни­колаевна рассказала о том, как создавался музей исто­рии села, как собирались документы (первым из них была скрипка) и экспонаты. Угроза существованию му­зея подтолкнула к написа­нию книги как к единствен­ному способу сохранить собранный материал. Исследование вышло очень малым тиражом - все­го 300 экземпляров, да и то благодаря финансовой под­держке фермера, депутата районного совета Татьяны Дудки, которая решила по­дарить часть тиража уче­никам местной школы, а также жителям села, кото­рые приобрели ее еще до выхода в свет. Аллу Нико­лаевну поздравили с новым творческим успехом Мало-каховский сельский голова Владимир Лукашенко, ко­торый сделал все возмож­ное, чтобы отремонтировать библиотеку и восстановить музей, управляющий делами Каховского районного совета Владимир Любак, ее первые помощ­ники Ольга Сазоно­ва, Анна Антонова, Иван и Тамара Га­лушка, председа­тель ветеранской организации Ека­терина Чиненко, учитель истории Андрей Витвицкий. И каждому из них она в знак благо­дарности подари­ла книгу. В этом малень­ком торжестве приняли участие и школьники: ведь книга написана для будущих поколений, чтобы сохранить память об их родителях, дедах-прадедах, об их истори­ческих корнях. Ведь тот, кто не знает прошлого, у того нет будущего.

// Каховские новости. – 2016. – №13 (07 квіт.). – С.5.

Встреча школьников с воинами интернационалистами

11 февраля в Каховской районной библиотеке состоя­лась встреча учеников городской школы №1 с участника­ми боевых действий в Афганистане - Александром Назаруком и Константином Мешковым. Воины-интернационалисты делились своими воспоми­наниями об армии, о солдатских буднях, которые пере­жили на афганской земле. Вспоминали боевые операции, представляя фотографии тех лет. Напоследок афганцы пожелали детям мирного неба над головой. А ученики, в свою очередь, поблагодарили воинов-интернационалистов за мужество и отвагу, прояв­ленную в боях.

// Каховские новости. – 2016. – №7 (25 лют.). – С.3.

Каховские книголюбы отметили День библиотек

29 сентября, ко Всеукраинскому дню библиотек, Каховская городская универсальная библиотека провела праздничные мероприятия под лозунгом «Супер-книжка, а не комп'ютерна мишка!». Программа мероприятий вклю­чала в себя библиотечный флешмоб на площади перед ДК «Мелиоратор». Читатели библиотеки, а именно - учащиеся Каховской гимназии й общеобразовательных школ № 3 и 4, в разных уголках площади читали свои любимые книги, а затем объединились в танцевальный флешмоб «Каждая книга имеет свой голос».
Праздник продолжился в малом зале дворца культуры. Там состоялся праздничный концерт и подведение итогов конкурса «Лето с книгой - 2016». Звание "Супер - читатель" завоевал ученик 7-А класса СОШ № 4 Тимофей Супрун. Грамоты и книги в подарок получили 9 победителей конкурса в трех номинациях. 20 активистов конкурса были награждены дипломами и призами.

// Каховские новости. – 2016. – №39 (06 жовт.). – С.2.

Музей клубу "Каховка" приймає нових відвідувачів

У минулому номері «Каховської зорі» ми писали про облаштування у Каховці нової експозиції на громадських засадах пошуковцями НВІК «Каховка». Приємно, що їхня просвітницька діяльність серед каховської молоді продовжилася.
Минулого тижня Каховська міська універсальна бібліотека організувала візит до пошуковців учнів 5,7,9-х класів шкіл №3 та №4. Екскурсію провів для них заступиш командира клубу Володимир Федченко, розповівши про роботу пошуковців на території Нікопольського плацдарму, де в роки Другої світової війни кілька місяців тривало жорстоке та кровопролитне протистояння наших співвітчизників проти гітлерівських окупантів; про учать у тих боях мешканців Каховського, Горностаївського, Лепетиського, Генічеського районів. Нагадав Володимир школярам і про німецьку переправу через Дніпро поблизу нашого міста, форсуючи яку, також загинуло багато радянських солдат - і саме тому у наших «соснах», де багато каховчан звикли відпочивати та влаштовувати пікніки, й до цього часу пошуковці знаходять останки наших бійців. Звичайно, роздивляючись експонати, неможливо було оминути й тему сучасного подвигу українських військових на сході нашої країни.
Екскурсія не залишила байдужими юних відвідувачів. Вони не тільки уважно слухали, роздивлялися, фотографувалися з експонатами, а виявили зацікавленість і допитливість, ставлячи дорослим різноманітні питання. А вже вчора НВІК «Каховка» зустрічав нових екскурсантів - «підопічних» відділу у справах дітей Каховської міськради.
Всі, хто бажає більше познайомитися з діяльністю клубу, здійснити екскурсію, безпосередньо до його музею або, можливо, навіть поповнити його експонатами чи надати пошуковцям інформацію про невідомі поховання військовослужбовців, можуть зателефонувати за номерами 099 023 3977 (Володимир Федченко) і 0509455615 (Сергій Гончаров).
Клуб "Каховка" завжди радо зустрічає вас!

// Каховська зоря. – 2016. – №44 (03 листоп.). – С.4.

"Супер-книжка, а не комп'ютерна мишка!"

Під таким гаслом 29 вересня відбулась святкова програма, ор­ганізована Каховською міською універсальною бібліотекою до Все­українського дня бібліотек.
Несподіваною подією цьо­го дня став бібліотечний флешмоб під назвою «Кожна книга має свій го­лос». Заради популяризації книги і читання читачі бібліотеки - учні НВК "Каховська гімназія" та загальноосвіт­ніх шкіл №№ 3 та 4, - об'єднавши свої зусилля, водночас вголос декламували свої улюблені книжки в різних куточках площі перед МПК «Меліоратор». Дій­ство викликало неоднозначні, але щирі емоції у місцевих жителів. Несподівано молодь об'єдналася у танку, закінчивши свій виступ гаслом: «Молодежь и чтение - лучшее решение!». Головна мета флешмобу - нагадати людям про чудове заняття - читання, порушити стереотип сучасної молоді, що читання книг нібито застаріло. Це, безумовно, крапля в морі, але вона хоч трішечки робить картину сучасного стану став­лення до книжок більш оптимістичною. Маємо надію, що подібні акції стануть чудовою традицією і наступного року до неї приєднаються небайдужі грома­дяни, працівники культури і освіти, всі бажаючі, хто цінує книгу.
Продовжилося свято концертною програмою в малому залі МПК «Мелі­оратор». Його ведучі, учень НВК «Ка­ховська гімназія» Ілля Комарницький та  бібліотекар дитячого відділу міської бі­бліотеки Тетяна Романова весь час не­перевершено тримали зал у святковій атмосфері. Було дуже смішно й інтелі­гентно, весело й інтригуюче. Присутні мали змогу ознайомитися з відеоматеріалами про життя міської бібліотеки, взяти участь у вікторинах, розіграшах, подивитися кумедні історії із життя бі­бліотеки у виконанні учнів 11-го класу Каховської гімназії під керівництвом бібліотекаря Світлани Стрельчук. Від щирого серця висловлюємо їм подяку за активну участь у заході, творчість та організованість. Маленькі читачі бібліо­теки - брати Наумчики Данило, Михай­ло та Дмитро, учні Каховської гімназії, по-дитячому безпосередньо прочитали кумедний вірш про читання, викли­кавши у присутніх позитивні емоції.
Центральною подією святкової програми стала церемонія нагоро­дження переможців конкурсу «Літо з книгою-2016!». Цього року звання «Супер-читач» виборов учень 7-А кла­су ЗОШ №4 Тимофій Супрун. Перше місце у номінації «1-3 класи» посіла Олександра Бахтурова, учениця 3-А класу ЗОШ №3. У номінації «4-6 класи» перемога дісталась Поліні Буланій, уче­ниці 5-А кл. ЗОШ №4. Серед 7-9 класів перше місце посіла Ілона Малахова, учениця 8-А класу ЗОШ №3. Всі пере­можці отримали дипломи та книги в подарунок від почесного гостя свята, депутата Херсонської обласної ради Павла Філіпчука.
У номінації «Найактивніші читачі» були нагороджені 20 найактивніших учасників літнього конкурсу, які отри­мали грамоти та подарунки від відділу культури Каховської міської ради. В цей святковий день для дітей був організо­ваний солодкий стіл!
Начальник міського відділу куль­тури Інна Матросова привітала біблі­отекарів з їхнім професійним святом, побажала всього найкращого, відзна­чивши, зокрема, роботу працівників міської універсальної бібліотеки. Слова привітання прозвучали від бібліотекаря ЗОШ №1 Ольги Гарькавої. Бібліотекарі загальноосвітніх закладів міста отри­мали грамоти та невеличкі презенти з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек. Пісня у виконанні учениці ЗОШ №3 Дар'ї Друзяк стала останнім приємним акордом всього дійства, фіналом яко­го пролунали слова, що читати можна не тільки влітку, читати треба завжди і всюди, навіть з мишкою в руці!
Колектив Каховської міської уні­версальної бібліотеки висловлює щиру подяку Геннадію Гнатовському, керів­нику громадського відеопорталу «Ка­ховка ШЕ» за проведення відеозйомок флешмобу.

Надія Євтушенко, завідувач міської універсальної бібліотеки // Каховська зоря. – 2016. – №40 (06 жовт.). – С.20.

Подаруй бібліотеці книгу!

З тим, що книга є джерелом знань, сперечатися складно. Про постійне прагнення людства до по­глинання інформації свідчать і такі сучасні засоби як електронні книш та онлайн бібліотеки. Але, все ж таки, найкраще засвоюється інформація тільки з паперових носіїв. Цілий ряд вчених прийшов до парадоксального висновку: електронні книги програ­ють паперовим за найважливішими параметрами. Тексти на гаджетах читаються довше, а розуміються і запам'ятовуються гірше. Цікаві циф­ри наводить професор кафедри бЬ-лргії та екології людини Північного {Арктичного) університету Людмила Соколова, що дослідила психофізич­ні основи читання. Виявляється, при читанні паперових книг ефективність виконання завдань у школярів на 7 відсотків вища, ніж при використан­ні гадаєте. Група Соколової фіксу­вала фізіологічні реакції організму. З'ясувалося, що активність симпа­тичної нервової системи (вона збу­джує діяльність серця) набагато силь­ніше виражена при читанні паперової книги - цей рівень підвищується на 31,68%. Електронна книга стимулює організм майже в два рази слабкіше -17,23%. Цеозначає, щотекст на па­пері сприймається значно яскравіше і більшою мірою змушує співпережи­вати героям і розказаним подіям.
Через те, що з різних причин за останні 25 років держава не приділя­ла бібліотекам належної уваги, і через відомі нам події ще не скоро її приді­лить, "Каховська зоря" вирішила за­пропонувати своїм читачам постійну благодійну акцію - "Подаруй бібліоте­ці книгу". Практично в кожній родині, в якій виросли діти, є книги. Прочитані і акуратно складені в шафах, вони порошаться і старіють незатребувані на полицях. Буде дуже добре, якщо  каховчани в місті, а жителі району в своїх селах зберуть класичну, науко­ву або дитячу літературу і подарують будь-якій бібліотеці - міській, район­ній або шкільній. Те, що така акція вкрай потрібна, підтвердила і завідувач міської бібліотеки Надія Євтушенко: "З таки­ми фондами, які ми маємо сьогодні, працювати і залучати читачів немож­ливо. У виділенні коштів на книги мені відмовили. Дітям влітку читати було нічого навіть за шкільною програмою. Оскільки на допомогу розраховувати не доводиться, виходимо з ситуації самі: пошарпані і дублетні книги ми здаємо в макулатуру і купуємо за ці гроші нові, які особливо потребують діти нашого міста.
Міська універсальна бібліотека поповнює свої фонди ще й завдяки перемогам своїх читачів на конкур­сах. Наприклад, в цьому році бібліоте-ка отримала сертифікат на 1500 фн. за перемогу учня 7-го класу Супруна Тимофія в конкурсі "Найкращий читач України-2016" і придбала 54 примір­ники дитячих книг.
Населення може допомогти лі­тературою, яка ніколи вже не буде перевидаватися. Багато хто хоче йти в ногу з часом і читати сучасну літера­туру. Ті ж вчителі, вихователі; студен­ти... Діти також хочуть читати щось сучасне. Особлива проблема з юна­цтвом, їм в бібліотеці взагалі нічого робити. Немає ні умов, ні літератури, І не тільки художньої, а й з психології, економіки, наукової... Проблем дуже багато. А підтримки місцевої влади немає. Отже, за будь Яку допомогу будемо вдячні". Книга - великий скарб для серця та розуму, і чим більше буде їх в до­ступному, вільному користуванні, тим інтелектуально розвиненішими та освіченішими будуть наші діти. Залучайтесь до акції. Завітайте до найближчої від вашого дому бі­бліотеки.   Подаруйте їй книгу. Одну чи десять, не має великого значення. Якщо кожен з вас підтримає ініціативу редакції, то гуртом ми не тільки оновимо бібліотечні фонди, але й по­кажемо, що нам не байдуже, яким ви­росте нове покоління українців.     

Жанна Кисельова, головний редактор газети "Каховська зоря" // Каховська зоря. – 2016. – №36 (08 верес.). – С.6.

Літні читання стартували!

З 1 червня в міській універсальній бібліотеці стартують "Літні читання-2016", які триватимуть до 31 серпня. Бібліотека запрошує взяти участь у щорічному дитячому конкурсі "Суперкнижка, а не комп'ютерна мишка!". Щоб отримати перемогу у конкурсі на звання ''Кращий читач літа", вам потрібно: відвідувати бібліотеку протягом літа і прочитати якнайбільшу кількість книг, оформити макет улюбленої книжки, скласти кросворд або вікторину, взяти участь у конкурсах "Фото з улюбленою книгою", малюнків, міні-творів "Влітку я закохався в цю книгу...", взяти участь у чемпіонаті читачів. І найприємніше - стати переможцем і отримати цікаві призи. Конкурс стартує в літніх таборах загальноосвітніх закладів з 1 по 3 червня. Учнів чекають ігри, конкурси, презентації нової літератури та веселий флешмоб "Час читати". Веселого та цікавого літнього відпочинку!

// Каховська зоря. – 2016. – №22 (02 черв.). – С.12.

Кращі читачі живуть в нашому місті

Читачі міської універсальної бібліотеки продовжують встановлювати рекорди. 21 квітня в Херсонській облас­ній бібліотеці для дітей ім. Дніпро­вої Чайки відбувся фінал конкурсу «Найкращий читач України-2016», в якому взяли участь 30 учнів з усіх куточків Херсонської області. За результатами проведено­го тестування, кращим читачем з почесним першим місцем серед учнів 6-х класів став учень Кахов­ської ЗОШ № 4 Супрун Тимофій. Він набрав найбільшу кількість балів. До того ж, Тимофій ще до оголошення результатів конкурсу встановив інший рекорд - у швид­кісному читанні, прочитавши 241 слово за хвилину. Цей рекорд був зафіксований експертами і занесений до Великої книги читаць­ких рекордів Херсонщини. Тепер на нього чекає незабутня поїздка до Львова у травні. Після урочис­тої частини Тимофій дав інтерв'ю двом Херсонським телеканалам, поділившись враженнями від пе­ремоги. Переможцем з почесним тре­тім місцем серед учнів 7-х класів стала учениця НВК «Каховська гімназія» Волощук Ангеліна. Колектив міської універсаль­ної бібліотеки отримав подяку за активну організацію І-ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України 2016» і успі­хи у підтримці дитячого читання та сертифікат на 1500 гривень для придбання сучасної літератури. Цього ж дня конкурсантів че­кала насичена творча програма. На площі біля бібліотеки було влаштовано яскравий книжковий флешмоб, у якому взяли участь і наші діти. Флешмоб мав на меті привернути увагу людей до чи­тання української літератури. Заключним акордом цього імп­ровізованого заходу стала фра-за-заклик: «Читай українське!». Також учасники взяли участь у цікавому квесті, організованому Шерлоком Холмсом. Наприкінці дуже насиченого дня діти і дорослі мали змогу взя­ти участь у організованій для них екскурсії історичними місцями Херсона. Одним з ключових пунк­тів стало відвідання меморіалу загиблим воїнам АТО і покладання квітів до нього. Діти цікаво і незабутньо про­вели час та з гарним настроєм по­верталися додому. Вітаємо наших переможців! їхній приклад ще раз засвідчує просте правило: хто читає - той і перемагає. Висловлюємо щиру подяку міському відділу культури за фі­нансову підтримку в організації поїздки, координаторам місцево­го етапу конкурсу - бібліотекарю міської універсальної бібліотеки Бахтуровій Катерині та бібліоте­карю НВК «Каховська гімназія» Стрельчук Світлані за ґрунтовну підготовку учасників.

Надія Євтушенко, завідувач міської універсальної бібліотеки // Каховська зоря. – 2016. – №17 (28 квіт.). – С.5.

Під знаком «Чотирьох стихій»

7 квітня в Херсоні проходив фінал III Відкритого дитячого літературного конкурсу «ФантФест»-2016, засновниками якого є Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки та громадська організація «Міжнародний фестиваль мистецтв «Гоголь-фентезі» імені Рудого Панька». Конкурс тривав з 1 вересня 2015 року по 1 квітня 2016 року. В цей період всі бажаючі мали змогу надіслати свої твори у фантастичному жанрі на адресу обласної дитячої бібліотеки імені Дніпрової Чайки. З нашого міста свої твори на кон­курс надали: учениця 8-Б класу Кахов­ської ЗОШ №4 Чумакіна Станіслава та учениця 8-В класу Каховської ЗОШ №3 Щербанюк Діана. Оповідання Діани «Сон» увійшло в "сімнадцятку" кращих творів конкурсу «ФантФест»-2016, в якому цього року взяли участь 51 ав-тор-початківець з усіх куточків Украї­ни, а також з Росії. Твори учасників оцінювало сер­йозне журі, до складу якого входила і відома українська письменниця Дара Корній, вона ж Мирослава Замойська, яка особисто прибула на церемонію нагородження переможців та пре­зентувала свою нову дитячу книжку «Петрусь Химородник». Письменниця радо відповідала на питання, розда­вала автографи та ділилась секретами письменницької діяльності. Прекрасну атмосферу заходу створювала вишукана гра на саксо­фоні володаря титулу «Золотий сак­софон України» Миколи Загродського. І ось урочистий момент - нагоро­дження переможців! Фіналістка конкурсу з нашого міс­та Щербанюк Діана отримала приз «Читацьких симпатій»! Протягом тиж­ня тривало голосування за твори фіна­лістів. Воно було напруженим і непе-редбачуваним, але, завдяки цікавому сюжету та високому літературному рівню твору, Діана впевнено увійшла до числа переможців конкурсу. У перервах між нагородженнями призерів проводився бліц-турнір на знання фантастичних творів серед конкурсантів, які за правильні відпо­віді отримували фішки на зароблені бали. Головним призом за перемогу в цій інтелектуальній битві мала стати нова книжка Дари Корній з її дарчим надписом. Щербанюк Діана теж не відсиджу­валась в залі та взяла участь у кількох турах змагання. І в результаті отрима­ла беззаперечну перемогу в овертай-мі гри, впевнено обігравши набагато старшого суперника. Дара Корній прямо на сцені підписала і подару­вала Діані свою книжку, побажавши їй успіхів в письменницькій справі і нових перемог. Перемога Діани ще раз засвід­чила, що в Каховці живе талановита молодь, яка за активної підтримки небайдужих людей може в майбут­ньому подарувати світові видатного письменника-фантаста. Ми теж радо вітаємо Діану з цією подвійною перемогою. А також хочемо висловити щиру подяку міському відділу культури за фінансову підтримку в організації поїздки, бібліотекарю міської біблі­отеки Бахтуровій К.О. за неоціненну редакторську підтримку учасницям конкурсу, а також всім тим небайду­жим людям, які взяли активну участь у голосуванні за твір Діани. Отож, будьмо небайдужими та активними, і успіх завжди буде на на­шому боці. Читаймо і перемагаймо!

Надія Євтушенко, завідувач міської універсальної бібліотеки // Каховська зоря. – 2016. – №16 (21 квіт.). – С.6.

Весна починається з книги

18 березня - день тріумфу весни і пізнання! Саме в цей день у міській універсальній бібліотеці відбувся II етап кон­курсу «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини-2016». 16 учнів-конкурсантів з усіх міських шкіл, презентували твір сучасного українського автора, який їм припав найбільше до душі. Хоч цього року в конкурсі не брали участь учні 8-х класів, та від того напруженість не ставала меншою, і кожен з учнів 6-7 класів хотів довести, що саме він гідний назива­тися найкращим читачем міста. Виступи учасників оцінюва­ло журі у складі: методиста міського відділу освіти Кушнір Л.П., художнього керівника МПК «Меліоратор» Сєрової Т.І., завідувача міської універсальної бібліотеки Євтушенко Н.Є., старшого бібліотекаря Марченко Л.Г. Щоб надихнути конкурсантів і надати їм впев­неності в собі, їх прийшли підтримати учні Каховської ЗОШ № 4, троє неймовірно милих братів - Дани­ло, Дмитро і Михайло Наумчики, які потішили всіх веселими гуморесками Павла Глазового про читання та навчання. На такій приємній ноті і розпочалася конкурсна програма. Під час свого міні-виступу кожна дитина розкрила своє бачення книги, свій артистизм, оригінальність, креативність. Кожен учасник був неповторним по-своєму. Але виступи де­яких особливо вразили своєю яскравістю і неординарністю. Хоменко Ярослав, учень 7 класу Каховської СЗОШ №2, з вибуховою оригінальністю змалював нам свого нео-Шев­ченка, який, напевно, буде жити вічно, якщо кожного разу його образ оновлюється і вписується в контекст нового часу, а відтак не старіє. Вдалі слова, музичний супровід та нестан­дартна форма подачі інформації зробили виступ Ярослава справді незабутнім. Всіх вразив виступ учня 6-А класу ЗОШ №4 Пільщикова Владислава, який викликав у присутніх приємне здивування. Його постановка була уособленням знання та справжньої акторської майстерності. Владислав цього року - лауреат конкурсу, але ми впевнені, що наступ­ний рік стане для нього переможним! Безпосередністю та запалом вразив виступ Слюсар Богдани, учениці 7-А класу Каховської ЗОШ №3, що виступала в ролі головної героїні книги О. Єсаулова «Чорні археологи». Після запеклої творчої битви переможці все ж були ви­значені. Ними стали учень 6-А класу ЗОШ №4 Супрун Тим­офій та учениця 7 класу НВК "Каховська гімназія" Волощук Ангеліна. Тимофій презентував І книгу часової саги Наталії Щерби - «Часодії. Часовий ключ». Його стислий, але зміс­товний виступ з ліричним відступом був гідною презентаці­єю цієї суперсучасної книги. Волощук Ангеліна презентувала книгу Дари Корній «Зворотній бік темряви» удуже інновацій­ний спосіб - у вигляді інтерв'ю з письменницею. Вона була вельми переконливою у ролі журналістки і ставила глибокі й цікаві запитання, отримуючи на них не менш цікаві відповіді. Лауреати конкурсу одержали подарунки від міського відділу культури в особі Інни Матросової. Привітати учасни­ків та переможців конкурсу прийшли секретар Каховської міської ради Лілія Дроздік та депутат Каховської міської ради Павло Філіпчук, які подарували переможцям сучасні українські видання і побажали їм натхнення і нових перемог. Тепер переможці будуть активно готуватися, щоб гідно представити наше місто в області. Нам залишається ж по­бажати їм творчої наснаги і впевненості в собі.

Сергій Макагон // Каховська зоря. – 2012. – №12 (24 берез.). – С.5.

Не словом, а делом

Сегодня в прессе ак­тивно обсуждается тема избрания секретаря го­родского совета. Одним из кандидатов на этот пост является Па­вел Филипчук, которого мы, коллектив городской универсальной библио­теки, знаем с позитивной стороны, как человека, за­нимающего активную по­зицию в решении наших проблем. На библиотеку, как на один из центров культур­ной жизни города, воз­ложена миссия доносить до общественности объ­ективную информацию о событиях, происходящих в городе. В связи с этим коллектив библиотеки не может оставаться в сторо­не от событий, происходя­щих сегодня в городском совете. Приятно осозна­вать, что есть депутаты, которые не только решают политические вопросы, но и активно обсуждают во­просы культурной жизни города, понимая их насущную важность. Таким депутатом яв­ляется Павел Филипчук, с которым мы не раз имели дело по вопросам рабо­ты нашей библиотеки. Всегда, чем мог, тем и старался помочь в нашей деятельности, и часто по личной инициативе. Когда своими силами, а когда содействуя выделению дополнительных бюджет­ных средств на улучшение материально-технической базы библиотеки. За этот период в би­блиотеке появилась ком­пьютерная и копироваль­ная техника, улучшился ее эстетический вид, по­полнился фонд новыми интересными книгами и периодическими изда­ниями. Не оставался в стороне при проведении мероприятий библиотеки, в том числе и традици­онного ежегодного дет­ского праздника «Лето с книгой», приуроченного к Всеукраинскому дню би­блиотек. В скором времени, по его инициативе, в би­блиотеке будет открыта выставка ведической ли­тературы, которую он нам предоставил. Нужно отметить, что когда Павел Игоревич не может помочь в решении какой-либо проблемы, то так и говорит, не раздавая несбыточных обещаний. Думаем, что это полез­ные для государственно­го служащего качества - инициативность, жела­ние принимать участие в общественной жизни. Коллектив городской универсальной библио­теки выражает благодар­ность Павлу Игоревичу за постоянные внимание и поддержку и желает удачи и успеха в достижении по­ставленных целей.

Надежда Евтушенко, заведующая городской универсальной библиотекой // Каховська зоря. – 2016. – №4 (28 січ.). – С.4.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031