за 2016 рік

Радість, помножена на чотири

Великоблаговіщенці, попри не­году, йшли до культосвітнього закла­ду сім'ями, адже відзначали не одне свято, а аж чотири: День українсько­го козацтва, День захисника Укра­їни, Покрови та День рідного села.
Уже з порогу сільського Будинку культури було відчутно святкову ат­мосферу: у фойє - різноманітні ви­ставки - це і фотовиставка «Наші за­хисники», і книжка-виставка «Моє село найкраще на світі», і квіткові ком­позиції та роботи народно-ужитково­го мистецтва. «Родзинкою» виставки були вироби різних стилів, які влас­норуч створили Т. Бобрик, її донь­ка О. Херняк та онучка Анастасія. Активну участь у заходах взяла міс­цева школа - майже всі класи долучи­лися до масового заходу. Та особливу увагу привертала галерея виробів вихованців та їхніх батьків і вихователів дитячого ясел-садка "Сонечко".
У малій залі апетитно кликав ярма­рок української кухні. Кулінарні вироби представила кожна з п'яти вулиць се­ла. Смаколики, які з ентузіазмом про­давали діти, покупці розкуповували миттєво.
Урочиста частина розпочалася з привітання ведучих дійства О. Ткаліч та О. Павлюк та ансамблю народ­ної пісні «Вербиченька». Стоячи гучними оплесками вітали односель­ці своїх синів та онуків, сусідів та дру­зів - запрошених на свято учасників АТО: Р. Крамаренка, Л. Крамаренно найбільше військовозобов'язаних, які майже всі потрапили до зони бойо­вих дій. За зразкову службу команду­вання військових частин усіх нагоро­дило грамотами, похвальними лис­тами, подяками, медалями. Подією року було нагородження учасника АТО В. Шпоньки орденом «За мужність» III ст. - єдиного в районі. Громада че­кає на повернення В. Проценка та В. Онищенка - двох захисників, мобілі­зованих під час шостої хвилі. Сільський голова побажала хлопцям поверну­тися до мирної праці - вирощувати хліб, виховувати дітей та онуків, піклуватися про своїх близьких та рідних. Кож­ному учасникові АТО були вруче­ні подарункові набори. Зга­дала очільниця громади й усіх, хто працює на виробництві, в приватних, фермерських та особистих се­лянських госпо­дарствах, хто бу­дує, ремонтує, охороняє, лікує, навчає та вихо­вує дітей, залу­чає до культурних цінностей. Адже за­вдяки їм село розвивається та живе. За традицією всім новонародженим благовіщенцям було подаровано по кущу троянд, їх отримали й кращі господарі В. Бондарчук, Л. Макаревич, О. Бобрик, О. Бондарчук, І. Будко. Вистачило вдячних слів і для доброчинців. Це О.Царанюк, А.Шпонька, В.Шпонька, В. Запорожець, Ю. Ткаліч, сім'ї О. Котлюби та Н. Богуславської, П. Зубов, М. Тернов, які впродовж року виконали чимало добрих справ.
Подяки сільського голови було оголо­шено завідувачці дитячого садка О. Тка­ліч, депутатам сільської ради В. Шпоньці, І. Шпоньці, директору місцевого Будинку культури Л. Ільчук, активісту А. Шпоньці.
Отримали дарунки й установи села: школа - енергозберігальні лампоч­ки, дитячий садок - принтер, пошто­ве відділення - матеріали на ремонт приміщення, храм Покрови Пресвятої Богородиці - праску, сільська амбула­торія - нові стільці.
Наприкінці свята всіх пригощали кулешем. Свято допомогли провести спонсори: підприємці С. Вершинський, А. Шарко, С. Кім, О. Котлюба, Л. Ісадченко, Н. Богуславська та керівництво ТОВ «ТД «Україна».
Велика Благовіщенка готується до свого 120-річчя...

Наталія Шпонька, сільський бібліотекар // Сільські новини. – 2016. – №44 (28 жовт.). – С.4.

Щиро вітаємо бібліотекарів району з Всеукраїнським днем бібліотек! 

Протягом віків люди вашої професії збирали й накопичували неоціненні скарби людської цивілізації - знання та шедеври творчості. Численні вітчизняні книжкові колекції та бібліотечні зібрання мають велике історико-культурне значення для всього світу.
Нехай і надалі самовіддана праця хранителів книги сприяє духовному розвиткові суспільства, підвищенню рівня освіченості, примноженню великих надбань українського народу. Бажаємо вам здоров'я, щастя та добробутку.          

Голова районної ради С. Карпеченко. Перший заступник голови районної державної адміністрації О. Єрохін

Вітаємо всіх колег із Всеукраїнським днем бібліотек!

Цього дня наше суспільство віддає да­нину шани подвижникам бібліотечної справи, людям, які присвятили своє життя служінню народу, книзі, знанням. Задовольняючи наукові і культурні потреби громадян, бібліотеки забез­печують нерозривний зв'язок минулого і сьогодення, одержання повного огляду інформації зі світового простору, сприяють підвищенню інтелектуального рівня народу. Бажаємо вам, шановні працівники бібліотек, ветерани бібліотечної спра­ви, а також: читачам і всім, хто любить і шанує книгу, доброго здоров'я, щасливих відкриттів непрочитаних сторінок і творчих успіхів для блага Української держави. Бажаємо всім радісних, світлих днів, професійних успіхів, невичерпної творчої енергії та дружньої підтримки!!!

Шанобливо дирекція та профспілка комунальної установи «Горностаївська районна центральна бібліотека»
// Сільські новини. – 2016. – №40 (30 верес.). – С.1.

У світі, де живуть книги

Колектив Горностаївської районної центральної бібліотеки та бібліотеки для дітей

Сьогодні професійне свято в бібліотекарів - людей, які мають усе знати, бо мають справу з наймудрішими вчителями й порадниками - книгами. Тож задля такої нагоди ми спілкуємося з директором Горностаївської районної центральної бібліотеки Л. В. Лонською-Галіцькою.
- Любове Валентинівно! Скільки бібліотекарів пра­цює в книгозбірнях райо­ну? І як вони почуваються в непростих умовах сього­дення?
- Наразі штат Горностаївської центральної бібліотеки - це 10 чоловік, із яких 5 - біб­ліотекарі. У сільських книго­збірнях за штатом 17 чоло­вік, що на 2 менше, ніж було, оскільки   через   недостатнє фінансування Новоєлизаветівська та Старолук'янівська сільські філії не функціону­ють. Як почуваються? З усіх працівників сільських біблі­отек лише один має повну ставку, двоє - 0,75 ставки, дванадцять працює на по­ловину ставки і ще двоє - на чверть. Тісно співпрацюють і допомагають своїм біблі­отекам Великоблаговіщенська, Каїрська, Заводівська, Червонополянська,   КозачеЛагерська, Костянтинівська, Антонівська, Славненська та Ольгинська сільські ради.
- Який маєте  бібліотеч­ний фонд? Коли востаннє його поповнювали,  і хто посприяв цьому?
- На 1 вересня цього року бібліотечний фонд Горностаївської районної центральної бібліотеки становив 30 880 тисяч примірників, із яких фонд центральної бібліоте­ки - 19 898 тисяч, бібліоте­ки для дітей - 10 982 тисячі примірників. Його поповнен­ня відбувається щорічно завдяки обмінному фонду Херсонської обласної біблі­отеки імені Олеся Гончара. Останнє надходження було в квітні - тоді ми отоимали 80 примірників, із них 50 пере­дали сільським бібліотекам. На початку цього року цент­ральна бібліотека придбала за бюджетні кошти 120 при­мірників на майже 5 тисяч гривень. Також завдяки пос­тійній акції «Подаруй бібліо­теці книгу!» протягом цього року читачі та мешканці Горностаївки подарували цент­ральній бібліотеці 70 книг.
- Чи має змогу Горностаївська районна централь­на бібліотека задовольни­ти попити своїх читачів? І взагалі - скільки їх не за формуляром, а насправді відвідує бібліотеку?
- На сьогодні ми ціл­ком можемо задовольни­ти попити читачів: у біблі­отеці  є література на різ­ний смак та вподобання. Скільки читачів не за фор­муляром, а насправді? В нас немає «мертвих душ». Усі формуляри відвідувачі заповнюють власноруч. За­прошеній на масові заходи аудиторії ми завжди пропо­нуємо стати нашими пос­тійними читачами. Запису­ються всі, проте не всі опіс­ля систематично відвідуютьбібліотеку: два - три рази на рік. Читачі є й сезонні: це студенти, які приїжджають на канікули додому, та відпо­чивальники, які перебувають у  відпустках.  Активних же читачів центральної та дитячої бібліотек близько 1 300.
- Які форми роботи прак­тикуєте (якщо практику­єте) для заохочення чита­чів, зокрема молодого по­коління, яке нині «засідає» в Інтернеті, а не в бібліотеці?
- Практикуємо різні форми роботи: книжкові виставки, представлення відеофільмів та презентаційних програм, засідання  книжкового клубу «Книгоман». Проводимо з ко­ристувачами бібліотеки

Виставка у районній дитячій бібліотеці, присвячена Осені

акції, інформаційні години, розва­жальні програми, літератур­ні подорожі, правові абетки, надаємо інтернет послуги. Заповнюємо та пересила­ємо документи користувачів у державні установи, організовуємо перегляд інфор­маційних інтернет ресурсів.
Молоде покоління в бібліо­теці може знайти багато ціка­вого матеріалу. При бібліотеці створюються клуби за ін­тересами, молодь при до­помозі бібліотекарів влаш­товує відзначення свят, пе­реглядає фільми, знаходить матеріал для рефератів і твори сучасних авторів.
- Чи є прогрес щодо за­безпечення книгозбірень району сучасними техніч­ними засобами?
- Хотілося б, щоб, як і ра­йонна центральна бібліотека, усі книгозбірні району мали змогу доступу до  Інтернету. Однак на сьогодні таких лише 4: в Козачих Лагерях, Каїрах, Нових Олешках і Горностаївці районна дитяча бібліоте­ка. Вони отримали ноутбуки та стаціонарні комп'ютери, які було під'єднано до все­світньої електронної мережі.
- Які періодичні видання маєте і які будете замовляти на наступний рік? Чи буде з-поміж них місце для «Сільських новин»?
- Завдяки нашому зас­новнику - Горностаївській районній раді - цього року дитяча та центральна  бібліотеки отримують 69 пе­ріодичних видань, що за­галом на 15 тисяч гривень. Це дитячі, соціально-еко­номічні, сільськогосподар­ські, юридичні, фінансові, спортивні та жіночі видання. На наступний рік хочемо, щоб було не менше періо­дики. І як же без районно­го інформаційного вісника? «Сільські новини» перед­плачуємо й на дитячу біб­ліотеку. Оскільки видання дорожчають, на 2017 рік із районного бюджету за­плановано виділити 20 000 гривень. Неодмінно перед­платимо «Сільські новини», будуть також «Новий день», «Публіка», «7 я», «Добрий господар», «Порадниця», «Аргументи і факти», «Уря­довий кур'єр», «Пенсійна га­зета», «Факти і коментарії», «Культура і життя», «Літера­турна газета», «Бюджетна бухгалтерія» тощо та журна­ли «Позакласний час», «По­ліна», «Жінка», «Сільський вісник», «Добрые советы», «Вокруг света», «Единственная», "Лиза", «Країна», «Вій­сько України», «Казна Укра­їни», дитячі журнали та інші.
-  Будете святкового дня відзначати найкращих?
- Ми вже відзначили. 27 вересня бібліотекарі ра­йону взяли участь у район­ному семінарі, на якому було розглянуто робочі питання, й відвідали етнографічний му­зей. А «на десерт» відбувся концерт, присвячений  Все­українському дню бібліотек. Його подарували нам наші найдавніші друзі, найкращі сусіди та найактивніші відві­дувачі бібліотеки працівники районного Будинку культу­ри. На святковий захід, хочу наголосити, були запрошені не лише бібліотекарі, а й ве­терани праці, найактивніші читачі. Під час урочистого дійства грамотами районної ради та районної держав­ної адміністрації за сумлінну працю були нагороджені біб­ліотекарі Раїса Ковалик, Тамара Кондратюк, Галина Миронець, Ольга Жигун. Грамоти відділу культури, молоді та спорту район­ної державної адміністрації отримали Тетяна Чміль, Ган­на Філімонова, Елеонора Замула. Подяки дирекції Горностаївської районної цент­ральної бібліотеки оголоше­но Наталії Шпоньці, Ользі Чабан і Наталії Коваленко.
- Дякую за відповіді. Зі святом!

Спілкувалася Ярослава Германюк // Сільські новини. – 2016. – №40 (30 верес.). – С.4.

           Купальська ніч - чарівниця

Свято Івана Купала бере початок з  сивої давнини. Воно припадає на пору літнього сонцестояння. Це прекрасне свято - поетичний гімн силі і буянн природи. Споконвіку до початку свята, кожна дівчина-українка плела свій купальський віночок. Навчитись вити такі віночки мали змогу читачі Горностаївської район­ної дитячої бібліотеки. Для них у читальном залі працівниками бі­бліотеки було проведе­но майстер-клас "Вий­ся, віночку, вийся". Також в рамках виставкового циклу свят «Ходить сонечко по колу» було оформлено тематичну виставку "Ой зів'ю вінки та й на всі святки". З виставкових матеріалів можна було дізнатися, що вінок - це не просто краса, це - символ безкінечності життя і оберіг. Плетене коло з квітів нагадує сонце, так необхідне людям у жнива. Кожна квітка віночка цілюща, а тому він і болі знімає, і від різних хвороб захищає, оберігає від згубного ока і лихого духу. Є в ньому щось чаклунське, а в ніч на Івана Купала він взагалі набирається чарівної сили, бо допомагає вгадати долю.

Власна інформація // Сільські новини. – 2016. – №32 (05 серп.). – С.4.

Із народних скарбниць

У рамках роботи клубу за інтересами «Оберіг» у нашій сільській бібліотеці було проведено народознавче свято «Роде наш красний». Святково вбрана світлиця, змістовне музичне оформлення, гарна реклама - всі ці немаловажні чинники стали запорукою успішного проведення заходу. І, безперечно, головну роль ві­діграли учасники свята, які не шкодували свого вільного часу, аби добре підготуватися до гідного виступу. Це Ольга Степа-нова, Альона Поклад із сином Максимом, Світлана Бондарен­ко, Надія Кондратюк із донькою Софійкою, Тетянка Навалова, Андрій Артеменко з сином Мишком і Максим Красницький. Мудрість народна - то наш скарб. Українські народні пісні, дотепний народний гумор, сценки, легенди - все це передавали присутні з душею та любов'ю до своєї країни - України, до її звичаїв і традицій. Свято закінчилося, але нехай ніколи не закінчується наше бажання пізнавати все нові та нові грані народної культури та її чудових скарбниць.

Тамара Кондратюк, с. Нові Олешки // Сільські новини. – 2016. – №23 (03 черв.). – С.4.

Про найкращих читачів

Комп'ютер нині поглинає всю увагу дітей, однак є з-поміж них такі, які не забувають і про книгу. Це яскраво показав конкурс «Найкращий читач 2016 року», який щорічно (і цей рік - не виняток) проводить районна бібліотека для дітей у форматі "Велика книга читацьких рекордів Херсонщини». Кожен учасник (а це 10 учнів 6-7 класів району, які пере­могли на шкільних етапах зма­гань) представив себе, своє захоплення,виявивши креа-тивність під час рекламуван­ня улюбленої книги, показу слайдОвих презентацій, ма­люнків до прочитаних сторі­нок. Навіть були міні-вистави та костюмовані герої. Діти розповідали про кни­ги, які навчають, спонукають думати, піднімають націо­нальний дух. Всі учасники мали високий рівень підготовки, ґрунтовні літературні знання і вкотре довели, що книга - найкра­щий спосіб розвитку. Найяскравіші конкурсанти, які вразили своїми відповідями та виступами: Марія Жупина (учениця 7 класу ЗОШ № 1), Єлизавета Горо (учениця 7 кла­су Ольгинської ЗОШ), Олена Скакун (учениця 6 класу Костянтинівської ЗОШ), Анна Шура (учениця 7 класу Червоноблагодатненського НВК). Безперечними перемож­цями конкурсу стали Ольга Ліштван (семикласниця Черво-нополянської ЗОШ) та Вероні­ка Мужчініна (учениця6класу Каїрської ЗОШ), які згодом взя­ли участь в обласному етапі змагань, де отримали дипло­ми учасників. Переконана, що вищеназва­ні діти дружитимуть із книгою й під час шкільних канікул.

Наталія Кравченкно, завідувачка районної бібліотеки для дітей // Сільські новини. – 2016. – №23 (03 черв.). – С.4.

Було зворушливо

У приміщенні  музею, що при Новоолешківській сільській бібліотеці, відбувся захід, присвячений Дню Перемоги. Присутнім було запропоновано книжкову виставку та фо­товиставки. Перша розповідала про героїв та події Другої світової війни, друга - про героїв-земляків, які нині обо­роняють незалежність країни в зоні АТО. Глядачі мали змогу ознайомитися з книгою-фотоальманахом «Наші за­хисники» про місцевих жителів - учасників війни на Сході країни, а також книгою, яку я написала, «Доки пам'ять жива» (документальні події про долі та фронтові дороги односельців - учасників Другої світової). У заході брали участь і дорослі, і школярі, які декламува­ли вірші, співали пісні часів минулої війни. Торкнула за живе «Балада про солдата» та запальні «Катюша» й «Смуглянка» (рідною мовою!). Присутні дуже емоційно сприймали всі вис­тупи. Особливо щемкою миттю була хвилина мовчання, коли під неголосну мелодію загальновідомих «Журавлів» із рук до рук передавалася свічка Пам'яті... Насамкінець хочу подякувати нашому сільському голові Василю Михайловичу Гацу за постійну увагу. Козаче-Ла-герська сільрада витратила чимало грошей для ремонту музею, придбання ноутбука, під'єднання до Інтернету, аби мешканці нашого маленького села не були обділені благами цивілізації.

Тамара Кондратюк, бібліотекар // Сільські новини. – 2016. – №21 (20 трав.). – С.4.

Поетична година

"Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі" - так називалася година літературного читання, яка відбулася у центральній районній бібліотеці. Працівники бібліотеки Г.Миронець і С.Чістік ознайомили молодь із тематичними книжковими виставками, своїми розповідями показали, що поезія завжди поруч людини. Учасники заходу, при допомозі краєзнавці О.Ташкінової, мали змогу ознайомитися і з експонатами краєзнавчого музею.

Ольга Жигун // Сільські новини. – 2016. – №14 (01 квіт.). – С.4.

"Український рушник - символ праці і краси української нації"

Так називався виховний захід, який відбувся у Каїрській сільській бібліотеці. Організувала його шкільний бібліотекар Олександра Михайлівна Пшебицька та завідувачка сільської біб­ліотеки Наталя Миколаївна Коваленко. Під час заходу ми, учні, дізналися про історію, традиції, вико­ристання українського рушника та його призначення. Згадали наших мам і бабусь - невтомних трудівниць і майстринь, які за своє життя так багато вишили рушників і серветок, сорочок і доріжок, скатертин, подушечок і портьєр. Діти залюбки декламували вірші та слухали пісні про рушник. На це свято було запрошено каїр­ську майстриню Марію Климівну Дьохтярьову. Учні зацікавлено розглядали рушники та розпитували знану вишивальницю про знаки-символи, техніку вишивання, волокнистий склад тканини. Бібліотекарі організували книжково-ілюстративну виставку «Український рушник», на якій поряд друкованих видань розміс­тили альбоми української вишивки, зразки рушників майстринь села, які палахкотіли багатством кольорів та різноманіттям орнаментів. На закінчення заходу був огляд літератури, поданої на виставці. Незабутній І. М. Гончар якось сказав, що Україна має стільки рушни­ків, що ними можна обперезати всю Земну кулю. Тож хай символ цей назавжди збережеться у нашій добрій хаті як ознака великої любові й незрадливості, адже мамина вишиванка, бабусина пісня, рушники - все це наша родовідна пам'ять, наша історія.

Марина Гашенко, учениця 6 класу // Сільські новини. – 2016. – №12 (18 берез.). – С.8.

Гра-мандрівка

"У казковій грі-мандрівці «закружляли» маленькі читачі-учні 1-2 класів Горностаївської ЗОШ № 2, які взяли участь у заході, що називався «З якої казки ми прийшли?». Із завідувачкою дитячої бібліотеки Наталією Кравченко діти пригадали свої улюблені казочки та їх героїв. Справжні «каз-колюби» виявили себе під час вікторин: «Впізнай казку за ма­люнком» і «Відгадай, з якої казки уривок». Цікаві завдання на цьому не закінчилися. Чомусики показали себе справжніми знавцями улюбленого дитячого жанру під час ігор «Кращий знавець казок та мультфільмів» та «Впізнай казково­го героя». Протягом заходу діти мали змогу переглянути мультфільми за мотивами українських народних казок «Ко­лосок», «Івасик-Телесик» та «Колобок». Невеликі, але активні і старанні, класи весело та корисно провели час у бібліотеці.  Приємно було, що учні читають, знають багато цікавого.

Наталія Кравченко, завідувачка бібліотеки для дітей // Сільські новини. – 2016. – №12 (18 берез.). – С.8.

Святкове засідання клубу "Книгоман"

Відбулося воно, приуроче­не декільком знаменним да­там, у читальній залі район­ної центральної бібліотеки. Розпочалася зустріч з вшану­вання 202 річниці від Дня на­родження Тараса Шевченка. Бібліотекар Галина Миронець нагадала присутнім про цікаві факти з біографії та творчості Кобзаря, ознайомила з книж­ковою виставкою «Тарас Шевченко - України син», із чу­довими вишивками постій­ної читачки Софії Маменко і запросила до слова Олександра Філюка - переможця обласно­го конкурсу читців, присвяче­ного пам'яті Т ГШевченка «Світ­лиця Кобзаревих дум», що проходив 7 березня у м. Ка­ховці. Олександр представив віршовано-музичну компози­цію з поезії Т. Шевченка та творів І.Франка про Кобзаря. Присутні оплесками подяку­вали виконавцю за дібрані незаангажовані вірші та високу художню майстерність декламу­вання. Наступною сторінкою засі­дання було привітання жінок - активних учасниць клубу «Книгоман» - із прекрасним днем весни, ніжності, кохан­ня. До жіночого дня ведучі сторінки Ольга Жигун та Світлана Чістік підготували добірку ліричної поезії, цікавих, веселих вікторин та конкурсів. Учасниця заходу Людмила Нікіфорова прочитала улюблені вірші на тему материнської любові, любові до жінки, поетичнії рядки, в яких ідеться про милування чоловіків жіночою красою тощо. А опісля потрапили на сторінку Масниці! Адже цей тиждень є підготов­кою до Великого Посту, а отже, всі веселяться, водять хороводи, ходять один до одного в гості, співають пісні, танцюють, їдять досхочу млинці та різні смаколики. Отож і читачі поділилися власними рецептами приготування млинців, пригостилися та розповіли, що означає кожен день Масниці і як ці дні треба проводити. Дві години спілкування ми­нули, як одна мить, і ця мить нехай для кожного з наших читачів буде хвилиною приємного спілкування, пізнання чогось нового, згадки про минуле, надією на прийдешнє...

Любов Лонська-Галіцька, директор КУ «Горностаївська центральна районна бібліотека». Світлина працівників бібліотеки // Сільські новини. – 2016. – №12 (18 берез.). – С.8.

Для матусь

Слова «мати», «мамо», «матуся», «ненька», «рідненька» завжди асоціюються у нас з лю­бов'ю, добротою, ласкою. Мати - найближча людина, яка піклується про нас, незалежно від нашого віку, статусу, сімейного стану. Звісно ж, не могли не привітати зі святом своїх рідненьких матусь  читачі районної дитя­чої бібліотеки. Маленькі книголюби, учні молодших класів ЗОШ № 1 спільно з бібліотекарем Ксенією Сеніною, підготували конкурсно-розважальну го­дину «Для тебе, матусю рідненька, віночок з барвінку сплету». Діти розповідали вірші, гу­морески, співали пісні, присвячені своїм лю­бим ненькам та бабусям, а ще грали у веселі ігри. Читайлики залюбки розповідали, що б вони зробили для своєї матусі, якби стали ча­рівниками. Наші юні читачі представили ма­люнки для мами, які намалювали власноруч. Найголовнішим та найприємнішим було те, що ці роботи були виготовлені з любов'ю до найдорожчої для них людини - мами. Тож ми не маємо сумнівів, що ці подарунки не­абияк порадували, здивували та додали чудо­вого настрою їхнім мамам у день 8 Березня. В бібліотеці також було оформлено книжко­во-ілюстративну виставку. Усі, хто прийшов цього дня на захід, отримали багато позитив­них емоцій та гарних вражень.

Наталія Кравченко, завідувачка бібліотеки для дітей // Сільські новини. – 2016. – №12 (18 берез.). – С.8.

Відповідь на лист мешканців села Червоноблагодатного щодо роботи бібліотеки

У «Сільських новинах» (№ 4 ви 22.01.2016 року) надруковано лист мешканців с. Червоноблагодатне щодо роботи місцевої бібліотеки. Реакції журналістів та сільського голови В. Й. Гудзоватого на шпальтах район­ної газети не було,тож вирушили самі до села. Згідно зі Статутом комунальної уста­нови «Горностаївська районна центральна бібліотека» (КУ ГРЦБ) з 2012 року сільські бібліотеки-філії не входять до складу центра­лізованої бібліотечної системи, ж це бу­ло раніше, проте на КУ ГРЦБ покладені функції районного методичного центру. Ось із питання вивчення та аналізу стану бібліотечного обслуговування населення комісія КУ ГРЦБ у складі директора Л. В. Лонської-Галіцької, завідувачки бібліотеки для дітей Н. В. Кравченко, завідувачки відділу обслуговування читачів О. В. Жигун прибула 16 лютого до Червоноблагодатненської сільської бібліотеки. Бібліотекар Н. Є. Скопич саме працювала в кабінеті секретаря сільської ради над сценарієм заходу до 8 Бе­резня, оскільки приміщення бібліотеки взагалі не опалюється. Прийшли до холодної і вкрай непривабливої бібліотеки, оглядаємося та розпочинаємо розмову. Похвалитися Нелі Євгеніївні є мало чим: після встановлення нових вікон косметич­ний ремонт не зроблено, сірий цемент на місцях, де заклали інші вікна, тріщини на стінах, старі столи, вікна без штор, боті, що були, зносилися вщент, а на нові кошти не виділяються, як не виділяються на придбання нових книг та передплату періодичних ви­дань, навіть на районну газету (хоча б для сільської ради, там теж не передплатили). Згідно зі статистичними звітами роботи Червоноблагодатненської бібліотеки, які щорічно здаються до районної центра­льної бібліотеки, передплата здійсню­валася до 2010 постійно, а згодом 2012 та 2014 року, нові книжки було куплено 2006 року. З нових надход­жень у бібліотеці лише ті, що пере­давалися безкоштовно з районного бібліотечного фонду. Неодноразово Н. Є. Скопич зверталася до керівництва села щодо придбання комп'ютера для книгарні. Тож є великий сумнів, що хтось із читачів і не читачів завітає до бібліотеки на захід, який проводити­меться в холодній залі, без жодного нового журналу чи газети, чи цікавої книги. На час нашої методичної перевірки в бібліотеці представлено 4 книжкові виставки, присвячені творчості Т. Г. Шевчен­ка, українським письменникам, подіям Другої світової війни та книжкову поли­цю природо-екологічного спрямуван­ня, проте вони не оформлені належним чином. На деяких немає назв виставок, деякі назви треба поновити, художньо оформити чи хоча б надрукувати на комп'ютері. Виявили багато застарілої літератури соціалістично-комуністичного спрямування, яку необхідно списати, що дасть змогу розширити місце для нових книжкових виставок, нових книжкових, періодичних видань, на які, маємо на­дію, буде виділено гроші. За результатами перевірки сільсько­му голові надіслано довідку щодо вив­чення стану бібліотечного обслугову­вання бібліотеки, Н. Є. Скопич дано рекомендації щодо покращення стану роботи установи та визначено терміни усунення недоліків у роботі. Перевірка показала, що справді кількість читачів не відповідає нормам у відповідності до кількості населення, організаційно-масова робота з дітьми, дорослим на­селенням на низькому рівні. Проте у мене виникає запитання: чому, коли багато років поспіль бібліотекар пра­цювала на 0,5 ставки, питань щодо її ро­боти не було? Чому звернення про «на­ведення ладу у роботі» бібліотеки, яка підпорядкована сільській раді, спря­моване не до виконкому й не до голо­ви, які контролюють роботу спеціаліста і заслуховують звіти про роботу на засіданнях виконкому? Яку насправді мету мали підписанти листа, і чи є во­ни читачами бібліотеки? Можливо, і не потрібно відповідати на ці запитання, а просто допомогти в роботі бібліотеки: стати читачами, писати звернення до виконкому сільської ради у сприянні придбання найнеобхіднішого для біблі­отечної установи, щоб самим було при­ємно завітати в затишну, теплу, озелене­ну книгарню; привести з собою онуків та правнуків, подарувати цікаві книги, які вже перечитані вдома, щоб їх мали змо­гу перечитати інші, та розв'язу-вати проблемні питання своєю власною гро­мадою.
Р.S. Редакція вдячна директору Горностаївської центральної районної бібіліотеки за відповідь-реагування на лист мешканців с. Червоноблагодатного і водночас вважає за потрібне поінформувати: факт опублікування думки червоноблагодатненців - це і є один із способів реагування журналістів на дії по­садових осіб, які мають перейматися питанням належного функціонування бібліотек

З повагою Любов Лонська-Галицька, директор КУГРЦБ // Сільські новини. – 2016. – №9 (26 лют.). – С.4.

Герої не вмирають

Нема життя без України, бо Україна -це доля, Україна - це пісня. Наша ненька Україна може пишатися своїм народом, пишатися своїми доньками й синами за їх любов і вірність, за готовність віддати своє життя заради своєї Батьківщини. Ми пишалися своєю Незалежністю, яку здобули мирно, безкровне. Але події з кінця 2013 року й донині переконують: ми повинні бути єдиними у спільній бо­ротьбі за майбутнє нашої держави і нашого народу. Майдан став симво­лом боротьби, символом утвердже­ння прагнень до європейських цін­ностей. За оновлення нашої країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали одні з найкращих, і більшість із них - молоді та сильні. Це не можна стерти з пам'яті, це вже не можна змі­нити. У подіях, які відбувалися на Майда­ні, передався найтонший подих душі нашого народу, патріотизму, любові до Батьківщини. Пробудилася приспана роками національнасвідомістьлюдей. У глибокій скорботі низько схилили голови перед пам'яттю героїв Небесної сотні учні Червонополянської ЗОШ І -III ступенів, батьки, працівники Бу­динку культури, бібліотеки, сільської ради, гості. Учні В. Проказа, В. Лисюк розповіли про те, як усе розпочина­лось, М.Журавель, В. Кващук.Ю.Абрамов, К. Стріла, М. Якуба, О. Журавель, О. Слісаренко та Н. Шейник декламу­вали вірші про героїв, про скалічені серця й тіла. Звучали пісні «Не спи, моя рідна земля», "Повертайся живим", "Мамо, не плач", "Про мальви" у виконанні Т. Абрамової, Ю. Абрамова і Т Пузій. Біль, помножений на відстань, відчувають українці, які опинилися да­леко вщ рідної землі в найчорніший для неї час. Як бібліотекар  ознайо­мила присутніх із творчістю галичанки О. Максимишин, яка проживає в да­лекій Португалії, і посилає нам свої вірші, зокрема «Мамо, не плач». Кожен із присутніх торкнувся пам'яттю священного вогника - частинки вічно­го, запаливши свічки під мелодію Гімну «Пливе кача». І нехай світло цих сві­чок буде даниною тим, хто навічно пі­шов від нас, хто заради правди поклав життя. Вони мають жити в нашій пам'яті!

Е. Замула, бібліотекар Червонополянської сільської бібліотеки // Сільські новини. – 2016. – №9 (26 лют.). – С.4.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031