за 2016 рік

Андріївські вечорниці в Чорноморській сільській бібліотеці

З давніх-давен славилася Україна своїми звичаями та традиціями. Одним із таких звичаїв є ворожіння у ніч на Андрія. Ця давня традиція - прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні. 13 грудня у Чорноморській сільській бібліотеці спробували повернути йому життя. «Оживити» одну із сторінок молодості наших матерів і бабусь - Андрі­ївські вечорниці, або Свято Калити - вирішили учні 11 та 10 класів міс­цевої школи і самодіяльний ансамбль «Калинонька».
Учасники та гості заходу мали змогу дізнатися про витоки цього свя­та та самого звичаю, дівчата із задоволенням проводили обряди воро­жіння, хлопці брали участь у «кусанні Калити». Все це дійство супрово­джувалося народними піснями, іграми та гумором. Завершилося свя­то пригощанням обов'язковим атрибутом вечорниць - варениками та пирогами і заключними словами ведучої:

Ми гуляли, веселились,
Усім весело було.
Вечорниці завершились
І здається все пройшло...
Ні, так просто не проходить,
В серці струночка бринить.
І про наші вечорниці
Спомин в серці буде жить.

Лариса Ющенко, бібліотекар // Голопристанський вісник. –  2016. – №51 (22 груд.). – С. 2.

Планування та звітність - важлива складова роботи бібліотеки

25 листопада в Голопристанській районній бібліотеці відбувся семінар-практикум бібліо­течних працівників району: «Планування та звітність - важлива складова роботи бібліотеки», у якому взя­ли участь 30 фахівців з сільських книгозбірень Голопристанщини.
Частина наради була присвячена інформаційно-аналітичному огляду «Підбиття підсумків за 2016 рік». Завідувач районної бібліотеки Галина Шмагель проаналізувала діяльність бібліотек, відзначила по­зитивні і негативні моменти в їхній роботі.
Бібліотекарі упродовж поточного року брали участь в обласній патріотичній акції «Герої XXI сто­ліття», Всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна», Всеукраїнському конкурсі дитячої творчос­ті «Мрії про Україну: дитячий погляд», Тижні моло­діжної книги, районному конкурсі на звання найкра­щого читача 2016 року «Велика книга читацьких ре­кордів», II обласному фестивалі виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: па­тріотичні лейтмотиви», обласному інтернет-проекті «Навколо, портрета Каменяра», обласному анкетуванні «Українська книга в житті молоді» та інших фестивалях, конкурсах та акціях.
Приємною несподіванкою для бібліотекаря Малокопанівської сільської бібліотеки Наталі Чейпеш ста­ло відзначення її дипломом та цінним подарунком за участь у виставці творчих робіт на обласному фести­валі «Бібліотечна палітра Херсонщини 2016».
Прозвучали привітання з ювілеєм на адресу но­вого працівника Чорноморської сільської бібліотеки Лариси Ющенко. Також були представлені колекти­ву Світлана Ярова, як завідувач філії районної біблі­отеки з обслуговування дітей та Марина Кучеренко, бібліотекар Зеленотропинської сільської бібліотеки.
У ході семінару, серед бібліотекарів Голопристанщини, які ведуть активну роботу із своїми користува­чами, відбувся «Аукціон бібліотечного досвіду», який розпочала бібліотекар І категорії сектору обслугову­вання читачів районної бібліотеки А. Туркот. Альона Олександрівна ознайомила колег з новими фор­мами роботи, які впроваджують працівники районної бібліотеки під час проведення заходів. Також сво­їм досвідом поділилися бібліотекар Круглоозерської сільської бібліотеки Наталія Бондаренко та бібліоте­кар Олексіївської сільської бібліотеки Тетяна Дудар. Докладний аналіз масової роботи з дітьми «Інно­вації: на користь книгозбірні, на користь читачам» підготувала С. Ярова, завідувач філії районної біблі­отеки з обслуговування дітей.
Особливу увагу бібліотекарів було звернено на питання «Оформлення та підготовка планово-звіт­ної документації». Завідувач відділу обробки, комп­лектування фондів та методико-бібліографічної ро­боти Олена Трішкіна на конкретних прикладах про­демонструвала заповнення звітних форм, дала реко­мендації з оформлення та структури плану, звіту, за­пропонувала орієн­товні назви книжко­вих виставок і масо­вих заходів до зна­менних та пам'ятних дат 2017 року. Ко­жен бібліотекар от­римав пакет з методичними матеріала­ми. Окрім цього, на семінарі-практику­мі усі сільські книго­збірні нашого райо­ну отримали безко­штовно через обмін­но-резервний фонд Голопристанської районної бібліотеки по декілька партій нової літератури. На жаль, Дер­жавна цільова програма, за якою бібліотеки отри­мали нові надходження, для багатьох книгозбірень -  єдина можливість поповнити фонд.
На закінчення семінару відбувся «відкритий мікро­фон», під час якого присутні мали можливість по­спілкуватись та отримати відповіді на хвилюючі пи­тання.
Заключний семінар поточного року видався дуже насиченим та пізнавальним. Сподіваємося, що в на­ступному, 2017-му році, сільські бібліотекарі нашого району будуть ще більш зацікавленими у проведенні заходів у своїх громадах та стануть активними учас­никами Всеукраїнських, обласних, районних фести­валів, конкурсів, проектів, акцій, анкетувань, опиту­вань, досліджень та інших заходів.

Олена Трішкіна, завідувач відділу обробки, комплектування фондів та методико-бібліографічної роботи // Голопристанський вісник.   2016. – №50 (15 груд.). – С. 3.

СНІД - слово ціною в життя

1 грудня вся світова спільно­та відзначає Всесвітній день бо­ротьби зі СНІДом. Уперше цей день відзначався у 1988 р. після того, як на зустрічі міністрів охо­рони здоров'я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЛ/СНІД.
На жаль, в Україні темпи поши­рення ВІЛ-інфекцій є одними з найвищих у Європі, а поінформо­ваність пересічних громадян про ВІЛ/СНІД залишається низькою.
До Всесвітнього дня бороть­би зі СНІДом у районній бібліоте­ці проведено захід «СНІД - слово ціною в життя» для учнів 11 кла­сів Голопристанської ЗОШ №3. До заходу долучилися: дирек­тор Голопристанського районно­го центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Алєксандрова Н.В., а також Михолат С.М. - соціальний працівник обласного благодійного фонду «Мангуст» у партнерстві з Голопристанським районним благодійним фондом «Свята Ольга».
Під час обговорення, школя­рі отримали елементарні знан­ня про ВІЛ і СНІД, основні шляхи зараження цією хворобою та за­ходи щодо її профілактики. Для ефективного засвоєння почутого матеріалу Михолат С.М. прове­ла психологічні тренінги та пізнавальні ігри для школярів. Напри­клад, у першому тренінгу Світла­на Миколаївна попросила кож­ного з учасників написати чоти­ри улюблені страви, чотири сво­їх захоплення, про чотирьох най­ближчих, найрідніших людей, а потім проходила та по черзі заби­рала по листочку, щоб діти, хоча б умовно, могли відчути, як наркозалежність, яка безпосередньо пов'язана зі СНІДом, підступно забирає найдорожче. Назад уже не буде вороття!
На завершення заходу з його учасниками провели обговорен­ня з метою закріплення отрима­них знань. Як почуєш - серце завмирає, Від СНІДу наслідки сумні, Від нього ліків ще немає, Тому ми скажем: СНІДу - «ні»! Страшна  пандемія   стосується всіх нас.  Особиста відповідаль­ність   вимагає,   щоб   кожен  до­кладав зусилля у боротьбі про­ти  ВІЛ/СНІДу,  проявляв турботу про ВІЛ-інфікованих та їхні сім'ї, а суспільство ні в якому разі не по­верталося спиною до таких хво­рих, не робило їх вигнанцями. То­му що ці люди найбільше потре­бують нашої підтримки.

Лілія Мошачкова, бібліотекар сектору обслуго­вування читачів // Голопристанський вісник. – 2016. – №49 (08 груд.). – С. 2.

Змагалися знавці рідної мови

9 листопада - День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Прези­дента України в 1997 році і відзначається щоро­ку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Ки­рила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починаєть­ся писемна українська мова.
Цього дня в просвітницьких закладах традицій­но проводяться різноманітні за­ходи. Тож приєдналися до шану­вальників рідного слова і взяли участь у змаганнях знавців української мови учні 8-Б класу Голопристанської ЗОШ №3 під час конкурсної програми «Пам'ять століть, відтворена у слові».
Програма складалась з без­лічі цікавих та пізнавальних за­вдань і конкурсів. Школярі за рядками Шевченкової поезії ви­значали назву твору, відгаду­вали загадки, вчилися вислов­люватися грамотно та красиво, пригадували народні прислів'я та приказки, пояснювали фра­зеологізми та ін. Та найбільше сподобався учням конкурс «Від­гадай предмет». Адже необхідно було за описом історії походження сло­ва відгадати, який предмет знаходиться в чор­ній скриньці. Тому діти виявили неабияку кміт­ливість і ерудицію.
Наприкінці заходу ведуча ще раз привітала всіх присутніх зі святом української мови та писем­ності і побажала любити, поважати та вдоскона­лювати рідну мову.

Альона Туркот, бібліотекар І категорії Голопристанської районної книгозбірні // Голопристанський вісник. – 2016. – №46 (17 листоп.). – С.2.

Обласна патріотична акція «Герої XXI століття»

З лютого по жовтень 2016 року за ініціативи адмі­ністрації Херсонської облас­ної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова та при підтрим­ці управління культури Херсон­ської обласної державної адміністрації, управління освіти і на­уки Херсонської обласної дер­жавної адміністрації тривала обласна патріотична акція «Ге­рої XXI століття», присвяче­на героям Херсонської області, учасникам бойових дій на Схо­ді України.
До акції долучилися і бібліо­теки Голопристанського райо­ну. У районній та сільських бібліотеках були організовані книжкові виставки, перегляди літератури, проводились різноманітні заходи з метою вшану­вання героїв-земляків (зустрі­чі, вечори пам'яті, вечори вшанування, виставки портретів ге­роїв, волонтерські акції «Підтримай солдата» та інші). Най­активнішими були Великокардашинська сільська бібліоте­ка (бібліотекар - О.О. Маковоз), Іванівська сільська бібліоте­ка (бібліотекар - А.А. Задорожня), Нововолодимирівська сіль­ська бібліотека (бібліотекар - О.М. Герастовська), Добропільська сільська бібліотека (бібліо­текар - Т.І. Мацак), Олексіївська сільська бібліотека (бібліотекар - Т.П. Дудар).
Напередодні Дня захисника України в Палаці молоді та сту­дентів відбувся урочистий фі­нал обласної патріотичної ак­ції «Герої XXI століття». Звуча­ли слова привітань від волонте­рів, журналістів, священнослу­жителів, військових та були під­биті підсумки акції. Серед восьми відзначених бібліотек Хе­рсонської області була і наша Голопристанська районна кни­гозбірня. За ефективну організацію діяльності бібліотек райо­ну в обласній патріотичній ак­ції «Герої XXI століття» колектив Голопристанської районної бібліотеки отримав подяку та бі­бліотечку книг сучасних україн­ських та зарубіжних авторів.
Також впродовж лютого по жовтень 2016 року проводи­лась велика пошукова робота, організація книжкових виста­вок, інсталяцій, куточків пам'яті і в навчальних закладах облас­ті. У пошуковій роботі були задіяні учнівські волонтерські ко­манди, які збирали та уточню­вали інформацію про загиблих земляків. 5 найкращих були ви­брані для нагородження. Гра­мотою та подарунковою бібліотечкою нагородили і волонтер­ську команду Голопристанськоі ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 за творчу роботу: «Життя прожите не даремно» (пам'яті нескореної Ва­лентини Крицак).
Вітаємо команду Голопристанських школярів з відзна­кою і сподіваємось, що на них чекає безліч благородних справ на користь Батьківщини!
Щиро дякуємо директору Го­лопристанської районної стан­ції юних туристів Г.М. Хижнюк за співпрацю та надані матері­али учнів загальноосвітніх шкіл району, що були використа­ні у ході акції. Кращі з них мож­на переглянути за посилан­ням http://www.facebook.com/groups/1571209306534899/

Олена Трішкіна, методист районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2016. – №43 (27 жовт.). – С. 5.

Козацтво захоплювало і дивувало дітей

У переддень кількох свят - Покрови, Дня українського ко­зацтва та Дня захисника Укра­їни - учні 8-а і 8-6 класів Го­лопристанської ЗОШ №4 стали учасниками пізнавально-розважальної вікторини «Слава і гордість українського народу», присвяченої саме цим святам.
Дві команди козаків показа­ли свої знання з історії Украї­ни, звичаїв та побуту козацтва. Восьмикласникам було цікаво згадати найулюбленіші стра­ви козаків, визначити імена козацьких ватажків, дати відпові­ді на питання бліц-вікторини, помірятися силами, як славно­звісний Іван Підкова. Школярі пригадали закони устрою Запо­різької Січі, козацьких ватажків - гетьманів, отаманів - та їхні заслуги.
Ознайомлюючись з літера­турою з книжкової виставки, діти вкотре переконалися, що козацтво - одна з найяскраві­ших та найцікавіших сторінок історії нашої держави, яка за­хоплюватиме і дивуватиме ще не одне покоління.

Оксана Квіцень, бібліотекар спеціалізованої районної бібліотеки-філії для дітей // Голопристанський вісник. – 2016. – №43 (27 жовт.). – С.10.

Перемогла дружба

Дізнатися про історію та звичаї українського козацтва змог­ли учні 8 класу Голопристанської ЗОШ №1 в ході патріотичної гри-вікторини «Ми - з України, козацького роду» до Дня Укра­їнського козацтва та Дня захисника України. Захід складався з різноманітних конкурсів: скласти списки новоприбулих козаків, згадавши якнайбільше козацьких прізвищ, за портретами ви­значити імена козацьких гетьманів, в «аукціоні козацьких страв» потрібно було скласти меню з традиційних страв на Січі, змага­лися також із армреслінгу. Гра була командною і це додавало певної динаміки та азарту. Перемогла дружба і всі учасники по завершенню змагань отримали солодкі призи.
Основна мета заходу: заохотити молодь до вивчення історії та звичаїв славетних лицарів України - козаків. Як кажуть в на­роді: «Козацькому роду - нема переводу!».

Лілія Мошачкова, бібліотекар сектору обслуговування користувачів юнацького віку // Голопристанський вісник. – 2016. – №43 (27 жовт.). – С.10.

Книгозбірня завжди була потрібною і доступною

У далекому 1921 році, незва­жаючи на голодні часи, в селі Гола Пристань Збур'ївської во­лості Дніпровського повіту від­крився перший культурний осе­редок - сільська бібліотека, за­відуючою якої, на той час, ста­ла молода вчителька Марія Ми­колаївна Кожухова.
У 1933 році бібліотека ста­ла районною з фондом 33 тис. примірників книг. Під час війни вона була цілком знищена. Ще не загоїлись рани, нанесені вій­ною, ще не піднялися з руїн бу­дівлі, а душі людські вже тягну­ло до знань, до бібліотеки. І з 1945 року книгозбірня віднови­ла свою роботу. А з 1947 року стала районною бібліотекою для дорослих. Завідуючими були Артем'єва Зінаїда Іванівна, Ча­бан Емілія Фоківна, Конотопенко Лідія Василівна.
З 1962 року бібліотека, фонд якої налічував 23 тис. книг, от­римала нове приміщення та бу­ла взята на державний бюджет. Працювало в ній 5 бібліотекарів, що обслуговували 2600 читачів.
1 грудня 1977 року бібліотеки всіх підпорядкувань об'єднали­ся в централізовану бібліотечну систему навколо центральної з єдиним кошторисом, штатами, створеними новими відділами, методичним обслуговуванням. Завдяки плідній праці колиш­нього директора М.П. Ярової, колективу центральної район­ної книгозбірні, Голопристанський район створив організа­цію обслуговування читачів на високому рівні та став відкрива­чем та популяризатором ново­введення в області.
Ярова Марія Пантеліївна, Базік Ніна Макарівна, Луньова Ніла Федорівна, Горбань Лідія Ігнатівна, Любарова Лідія Юхи­мівна, Капуста Світлана Григо­рівна, Підпала Галина Олексан­дрівна, Богданова Лілія Іванів­на, Снєгурова Наталя Павлів­на - це працівники книгозбірні, яких ми сьогодні називаємо ве­теранами бібліотечної справи. Саме вони, в нелегких умовах становлення бібліотечної спра­ви, шукали і знаходили шляхи до розуму та серця кожного чи­тача, прищеплювали любов до великого джерела знань - кни­ги. Хотілось би згадати і тих, ко­го сьогодні немає поряд з нами: Конотопенко Лідія Василівна, Єрмоченко Лідія Іванівна, Ступак-Снєгурова Наталія Василів­на. Це бібліотекарі, які залиши­ли по собі добру згадку.
Плідна праця колективу про­довжилась в наступне десяти­ліття під керівництвом директо­ра Неллі Миколаївни Пришевської. Потім естафету від сво­їх попередників взяла Шмагель Галина Володимирівна.
Після зовнішнього капіталь­ного ремонту будівлі бібліоте­ки, який було зроблено у 2008 році, можна з упевненістю ска­зати, що наша бібліотека ста­ла однією з найгарніших в об­ласті за естетичним виглядом. У 2013 році бібліотека зміни­ла свій статус. Тепер вона має назву комунальний заклад «Голопристанська районна бібліо­тека» Голопристанської район­ної ради Херсонської області та є методичним центром для сільських бібліотек району.
На сьогодні, районна книго­збірня має фонд 47 тис. примір­ників, обслуговує 3 тис. читачів та є центром духовного збага­чення населення, розвитку йо­го інтелектуальних та творчих здібностей. Не одне поколін­ня мешканців міста та району здобувало знання та отримува­ло інформацію в її стінах. Під­хід працівників районної біблі­отеки до своєї справи значно змінився. Голопристанська районна  бібліотека  бере  участь у Всеукраїнських та обласних проектах, фестивалях, конкур­сах, акціях, дослідженнях, анкетуваннях тощо. Проводиться велика кількість масових захо­дів з популяризації книги, орга­нізовуються тематич­ні зустрічі в читаць­ких творчих об'єднан­нях: «Голопристан­ська Litterra», «Дні­прова хвиля», оформ­люються книжкові ви­ставки до знаменних та пам'ятних дат. Прі­оритетним напрямом діяльності в остан­ні роки стало впрова­дження комп'ютерних технологій, що дало можливість підвищи­ти якість інформацій­ного обслуговування користувачів. Створе­но офіційний веб-сайт Голопристанської ра­йонної бібліотеки та сторінки в соціальних мережах, на яких висвітлюється інформація про діяльність кни­гозбірні.
Бібліотека має партнерські стосунки з благодійним фон­дом «Свята Ольга», з органі­зацією ветеранів України у Голопристанському районі, з Голопристанським центром соці­альних служб для сім'ї, дітей та молоді, загальноосвітніми шко­лами міста та району, школою мистецтв, міським Палацом культури «Сузір'я», іншими ор­ганізаціями і установами міста та району.
Готуючись до ювілею бібліотеки, її працівники вирі­шили зробити справжнє свя­то для своїх найбільших шанувальників - читачів. Святко­вий день розпочався з відзна­чення подарунками найвідданіших з них, які вже багато ро­ків користуються послугами на­шої книгозбірні: Тестіна Федо­ра Федоровича, Грабка Анато­лія Антоновича, Масловець Ал­ли Михайлівни, Тесленка Мико­ли Григоровича, Нохріної Оль­ги Олександрівни, Пархоменка Костянтина Леонідовича та ін­ших. Впродовж дня для відвідувачів лунала приємна музика, була оформлена фотовиставка «Читач в об'єктиві», бібліотекарі проводили екскурсію таємничи­ми куточками бібліотеки «Біблі­отека відома та невідома». Свя­то супроводжувалося веселими розвагами та яскравим феєверком з повітряних кульок. Кожен відвідувач мав можливість зро­бити святкове селфі «Сфото­графуйся у бібліотеці».
Приємним сюрпризом для працівників бібліотеки стало інсценізоване вітання від уч­нів 8-Б класу Голопристанської спеціалізованої школи І-ІІІ сту­пенів (класний керівник - Чаба­нова Ольга Михайлівна), які ста­ли учасниками флешмобу «Бі­бліотеці - 95». Щирі привітан­ня від своїх шанувальників бі­бліотекарі отримали на сторін­ках соціальних мереж, а відвіду­вачі свої побажання залишали в бібліотеці, створивши своєрід­ну виставку-привітання. Також особисто привітав бібліотекарів з ювілеєм книгозбірні міський голова Бабич Олександр Воло­димирович. Солодощі, що він подарував, були дуже доречни­ми до святкового столу.
Аби поділитися гарним на­строєм з мешканцями та гостя­ми міста, бібліотекарі вийшли на вулицю, даруючи різноко­льорові повітряні кульки з най­кращими побажаннями.
Напередодні була проведена акція «Подаруй нову книгу біблі­отеці», завдяки якій фонд кни­гозбірні поповнився більш ніж на 100 примірників. Найактив­нішими учасниками акції стали Хільченко Олександр Микола­йович та Торопова Антоніма.
Сьогодні бібліотека пережи­ває не найкращі часи. Ми щи­ро вдячні людям, які перейма­ються проблемами книгозбірні  та допомагають нам їх вирішу­вати: Іваненку В'ячеславу Бори­совичу, Тупікову Віталію Миколайовичу, Якименку Олегу Сер­гійовичу, Харкавому Георгію Ге­оргійовичу та іншим.
95 років - солідний вік для бі­бліотеки. В усі часи Голопри­станська районна книгозбірня була доступною та потрібною для всіх верств населення. Тож збережімо її для наступних по­колінь!

Галина Шмагель, завідувач Голопристанської районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2016. – №41 (13 жовт.). – С. 4.

«Від Путивля до Карпат»

У часу є своя пам'ять - істо­рія. Пройшло більше ніж півві­ку, як закінчилася Друга світо­ва війна, але відлуння її доте­пер не затихає в людських ду­шах. Ми зобов'язані все пам'ятати...
Напередодні Дня партизан­ської слави для учнів 8, 10 кла­сів Голопристанської ЗОШ № 4, бібліотекарями районної книгозбірні проведено виховну го­дину «Від Путивля до Карпат» за активної допомоги голови орга­нізації ветеранів України в Голопристанському районі І.А. Ру­біна. Учасники заходу згадали історію зародження партизанського руху в Україні, пройшли­ся сторінками бойової слави підпільників району, відважних школярів: Юрія Ігнатченка та Дмитра Гончарова, які трагічно загинули від ворожої кулі. Про­слухали вірші, пісні воєнних ро­ків, балади у виконанні ветера­на праці, дитини війни - Колесник Клавдії Дмитрівни, яка по­ділилася болючими роздума­ми про жахіття війни та закли­кала школярів завжди пам'ята­ти про безсмертний подвиг на­ших земляків. Наостанок, веду­ча подарувала Клавдії Дмитрів­ні на згадку чарівну фіалку, ви­рощену турботливими руками бібліотекарів.
Також цього дня привітали учасника бойових дій, підпіль­ника, Яковенка Володимира Ісаковича, який за станом здо­ров'я не зміг взяти участь у за­ході, але був безмежно радий та вдячний бібліотекарям за ві­тання та щирі побажання.
Так, історія змінюється кож­ного дня, ми не знаємо, що че­кає на нас у майбутньому, але пам'ять... Вона безсмертна!

Лілія Мошачкова, бібліотекар Голопристанської районної книгозбірні // Голопристанський вісник. – 2016. – №39 (29 верес.). – С. 4.

Світ затишку і відпочинку

Згідно з українським законо­давством, основна частина пу­блічних бібліотек знаходиться в комунальній власності, функ­ціонують вони не тільки на під­ставі Закону України «Про біблі­отеки і бібліотечну справу», але й Закону «Про місцеве само­врядування», а також Бюджет­ного кодексу. Два останні зако­ни мають вирішальний вплив на публічні бібліотеки. Інтерес до вивчення питання іміджу бібліотеки значною мірою сьогодні покладено на орган місцевого самоврядування. Новозбур'ївська сільська ра­да одна з перших взяла на се­бе відповідальність за збере­ження книгозбірень та посад бібліотекарів. Зосередившись на основних найважливіших ін­формаційних потребах грома­ди, орган місцевого самовря­дування допомагає бібліотекам крокувати в ногу з часом, опе­ративно реагувати на всі запи­ти. Послідовна праця дає свої результати, і цьому сприяє тіс­на співпраця з сільським голо­вою Самойленко Т.І. На сьо­годні в бібліотеці №1 проведе­но ремонт в кімнаті для юнацтва та читального залу. Придбано нову літературу з гуманітарних питань, літературу про важливі події сьогодення, а саме книги В. Амеліна «Синдром листопа­ду», О. Панфілова «Антирадян-ські історії», С. Алєксєєвич «У війни не жіноче обличчя», тво­ри сучасних українських пись­менників: С. Андруховича, Ю. Андруховича, Л. Костенко, В. Шевчука, М. Матіос та інші.
Бібліотека №1 у співпраці із сільською радою, директором школи №1 Марсак Л.Г., дирек­тором школи №2 Кабаковою Н.А., директором школи №3 Олійником О.О., вчителем Єфімовою В.В., директором будин­ку культури Бєляєвою Т.М. ор­ганізували та провели бібліока-раван заходів, а саме - до Дня Соборності, Дня вшанування пам'яті Героїв Круг, Дня вшану­вання пам'яті учасників бойових дій на територіях інших держав. Проведено розважальний за­хід до Дня Святого Валентина. Бібліотека взяла участь у Тижні молодіжної книги (протягом 18-22 квітня), в обласній патріотичній акції «Герої XXI століт­тя», проведено бібліошоу «Го­стрий розум, влучне слово», лі­тературний вернісаж: «Безмеж­ні світи Івана Франка» та інші лі­тературно-інформаційні заходи. Кожний захід, проведений бі­бліотекою №1, визначався при­зовими місцями, а всі учасни­ки отримали солодощі. Тільки за підтримки органу місцевого самоврядування, депутатсько­го корпусу і особисто сільсько­го голови Самойленко Т.І. ініці­ативи бібліотек мають реаліза­цію. Адже Таїсія Іванівна піклу­ється про поповнення книжко­вого фонду книгозбірень, про престижний вигляд бібліотек. І бібліотеки на сьогодні перетво­рились у світ затишку і відпо­чинку та інформаційно-цікавого бібліотечного життя. Бібліотека­рі Гусєва Л.Г., Бухтій Н.Ф. вдяч­ні сільському голові Т.І. Самой­ленко за збереження та функ­ціонування книгозбірень і ба­жають не втрачати віри і надії, твердою ходою ступати в май­бутнє.

Лариса Гусєва,  бібліотекар Новозбур'ївської книгозбірні  №1 // Голопристанський вісник. – №37 (15 верес.). – С. 5.

Ювілей Незалежності відзначили у Великій Кардашинці

Зберегти незалежною та збу­дувати міцну державу, розви­нути і примножити її мораль­ні, культурні і духовні цінності - наш святий обов'язок.
24 серпня на базі Великокар-дашинського будинку культури пройшло свято до 25-річчя Не­залежності України. Лунка му­зика скликала сільчан до клуб­ного закладу на святкові урочи­стості, де всіх чекали сувеніри, майстер-класи від туристич­ного комплексу «Зелені хуто­ри Таврії», атракціони, конкурси малюнку на асфальті «Символи України», конкурс «Жовто-бла­китна Україна». До свята було залучено шко­ли, дитячий садок «Віночок», сільських бібліотекарів, праців­ників будинку культури, сіль­ської ради. Усі його учасники ретельно підготувались, залу­нали пісні, вірші, виконувались танцювальні композиції. Ан­самбль «Мрія» Кардашинської школи (керівники - Свистухіна І.М., Пашкевич М.М.) виконав чудову пісню, а Пісоцька А. та Пласкальна А. прочитали вірш «Україно моя - люблю тебе». Учасники танцювального ко­лективу Малокардашинської школи 'показали, .зворушливу композицію «Дивна квітка» (керівник - Проценко В.А.), вико­нали українську народну пісню «Ой, під вишнею...» (Чистік X. та Юдін Д., керівник - Блакит­ний В.І.). Учасники хореографічного колективу «Грація» (керівник -Маковоз О.О.) виконали патрі­отичні композиції «Василина», «Україно моя». Звучали пісні у виконанні ансамблю та соліс­тів Приймачик А., Холодняк Л., Богданової В., Клименко А. (ке­рівник - Проценко О.В.). Найменші учасники дитячого садку «Віночок» довели, що во­ни - справжні козаки та козачки. Під час свята було згадано всіх учасників АТО, які захищали та захищають нашу землю на Схо­ді країни, вшановано пам'ять загиблого героя Полякова Є.О. Великокардашинський сіль­ський голова О.І. Чухрай приві­тав зі святом усіх жителів гро­мади, учасників АТО та моло­дих людей, яким цього року ви­повнилось 25, побажав добро­буту, щастя, а головне - ми­ру. Також подякував спонсо­рам свята: Долинку О.В., Сип­ку В.О., Погрібному О.В., Дубо­вому М.І., Клименко М.І. та Кубкі Ганні за смачну юшку.

Олена Сафонова, директор будинку культури // Голопристанський вісник. – 2016. – №36 (08 верес.). – С. 2.

Роль культури не можна переоцінити

Усі ми хочемо жити в країні, в якій можна бу­ло б пишатися не тільки «славним минулим», а й сьогоденними здобутками і переконливими пер­спективами в майбутньому. У цьому контексті роль культури не можна переоцінити, оскільки саме во­на формує нашу свідомість. Від культури зале­жать наші ідеали та амбіції, якість і стиль життя та мислення, якість наших стосунків. Культура - це, власне, базові цінності, смисли, етика та спосо­би нашої поведінки. Все це зумовлює якість на­шої професійної роботи і таким чином впливає на якість економіки. Адже не економіка створює людей, а люди створюють економіку. А хто створює людей? Культура! Врешті, культура існує там, де є людина. Саме людина є "споживачем і носієм куль­тури. А відтак і творцем людського в собі. Та й са­ма історія розвитку людства є не чим іншим, як іс­торією становлення людського в людині. Дослід­ники слушно називають культуру другою приро­дою. Тому культура і є стратегічним інструментом творення нашого майбутнього! Державна політика у галузі культури на Голопристанщині реалізується відділом культури районної державної адміністрації через: 18 клубних закла­дів, 21 бібліотечну установу, 7 культурно-дозвіллевих комплексів (центрів) та 5 початкових мистець­ких навчальних закладів. Проведено відповідну роботу з сільвиконкомами щодо відповідності чинному законодавству до­кументації, яка регламентує діяльність сільських клубних закладів культури та сільських бібліотеч­них установ. Справа в тому, що за весь час їх іс­нування не були затверджені ні Положення (Стату­ти) зазначених закладів, ні інші документи. У часи реформ дуже важливо зберегти мережу закладів культури, а це можливо лише при наявності відпо­відної підтверджуючої документації. Тому закриття закладів культури, зміни профілю їх діяльності не відбувалося. Також збережено рівень соціальних гарантій для працівників закладів культури району. На шляху до реєстрації закладів культури як юри­дичних осіб - Чорноморська, Краснознам'янська, Збур'ївська та Рибальчеська сільські ради.  Протягом першого півріччя поточного року скорочення штату відбулося лише серед працівників районної бібліотеки відповідно до рішення сесії районної ради VII скликання від 31 березня 2016 року № «Про затвердження структури комунально­го закладу «Голопристанська районна бібліотека» Голопристанської районної ради Херсонської об­ласті». На базі районної бібліотеки щомісяця про­водиться засідання літературно-музичної кав'яр­ні «Голопристанська Literra», де майстри красно­го письменства та творча юнь обмінюються но­вими літературними знахідками. Відділом культу­ри райдержадміністрації спільно з сільвиконкомами протягом першого півріччя 2016 року була про­ведена відповідна робота щодо виконання голов­ної програми в галузі культури - Програми розвит­ку культури і духовності у Голопристанському ра­йоні на 2014-2020 роки. Нагадаю, що ця Програма спрямована на розвиток культурних традицій, збе­реження історичних цінностей, забезпечення до­ступності закладів культури для всіх верств насе­лення, створення максимально сприятливих умов для творчого формування особистості, розкриття її здібностей, задоволення духовних і естетичних потреб населення, відродження народної творчос­ті та популяризації національних звичаїв та обря­дів, організацію повноцінного, змістовного дозвіл­ля, культурного обслуговування населення. Про перемоги культармійців Голопристанщини неодноразово розповідалося на шпальтах районної газети «Голопристанський вісник», на офіційному сайті відділу культури, також є можпивість ознайомитися з історією розвитку аматорських народних колективів у книзі нарисів «Запрошуємо до духовної скарбниці Голопристанщини». Створено 11 теленарисів про народні колективи Голопристанщини та 4 теленариси про народні ремесл нашого краю, переглянути які можна у Херсонській обласній науковій універсальній бібліотеці імені Олеся Гончара. Відповідно до вимог чинного законодавства, в нашому районі в попередні роки проведено реєстрацію в органах юстиції щорічних районних конкурсів читців творів Т.Г. Шевченка, конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Чарівна кладочка», конкурсу-фестивалю народної творчості «Таврійське намисто», конкурсу-фестивалю учнів шкіл естетичного виховання «Кобзареві струни» та відкритоог конкурсу-фестивалю українського слова «Відлуння душі» пам'яті Наталі Коломієць. Зазначені районні конкурси-фестивалі у 2016 році організовано та проведено на належному рівні. Ми розуміємо необхідність модернізації бібліотечної справи на теренах нашого благословенного краю. Тому, звичайно, відділом культури РДА створюються групи бібліотечних працівників для навчання написанню проектів на здобуття грантів від міжнародних благодійних фондів. Сподіваємося також на підтримку сільвиконкомів в питанні відкриття на базі бібліотечних установ територіальних громад району, Центрів допомоги воїнам АТО. Нині також перед нами стоїть завдання, відповідно до вимог часу, з врахуванням завдань програмно-цільового методу внести зміни до Програми розвитку культури і духовності у Голопристанському районі на 2014-2020 роки. У лютому 2014 року в органах юстиції зареєстровано як юридичну особу Чулаківську дитячу школу мистецтв, а у березні 2016 року відділом культури РДА спільно з обласним навчально-методичним центром культури і мистецтв Херсонської обласної ради організовано і проведено на належному рівні державну атестацію зазначеного навчального закладу початкової спеціалізованої мистецької освіти. Як і в попередні роки, організовано і проведено атестацію педагогічних працівників шкіл естетичного виховання дітей Голопристанщини, прийнято відповідне рішення Атестаційної комісії 11-го рівня педагогічних працівників навчальних закладів та навчально-методичних установ сфери культури згідно з додатком 1 наказу начальника відділу культури Голопристанської районної державне адміністрації від 07 вересня 2015 року № 75 "Про утворення атестаційної комісії ІІ-го рівня педагогічних працівників навчальних закладів та навчально-методичних установ сфери культури» про присвоєння чергових кваліфікаційно-педагогічних категорій педагогам шкіл естетичного виховання району. Також важливим напрямком роботи відділу вважаю пропаганду досягнень закладів культури району та розвиток гастрольної діяльності кращих колективів художньої самодіяльності. Подяка керівництву представницької і виконавчої влади Голопристанщини за допомогу у реалізації вище зазначених планів та програм.

Олег Олексюк начальник відділу культури РДА // Голопристанський вісник. – 2016. – №31 (04 трав.). – С. 4.

Вшанували почесного гостя

У світлиці районної бібліотеки відбулося чергове засідання літературно-музичної кав'ярні «Голопристанська Literra». Учасники цього заходу традиційно поділилися своїми новими поетичними творами та підтвердили бажання втілити в життя проект щодо видання другого випуску літературно-просвітницького альманаху «Голопристанська Literra»: Також було презентовано нову книгу нарисів та статей Олега Олексюка «Запрошуємо до духовної скарбниці Голопристанщини», яка найближчим часом стане доступною для відвідувачів районної книгозбірні. Засідання літературно-музичної кав'ярні було присвячене 20-річчю Конституції України, з особливостями втілення в життя якої ознайомила бібліотекар юнацького абонементу Лілія Мошачкова, а усі присутні літератори прочитали по колу особисті віршовані рядки, присвячені знаменній даті, створили креативну книгу прав відвідувачів творчої кав'ярні, скомпонувавши літературні експромти до єдиної книги «Я маю право...». Родзинкою заходу стало вшанування відомого українського поета-сонетяра, перекладача, відомого тележурналіста, заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної Спілки письменників України Валерія Кулика, який у ці дні відзначає 55-річ-чя творчої діяльності. Дуже приємно, що на наше запрошення відомий майстер красного письменства відгукнувся і приїхав на засідання «Голопристанської Literra». З вуст Валерія Кулика відвідувачі кав'ярні мали радість почути поетичні твори, які побачили світ ще в далекому 1961 році, та нові, ще неопубліковані, сонети, які мають вийти друком у херсонській філії видавничого центру «Просвіта» у книзі автора «Світло в тунелі».

Олег Олексюк, начальник відділу культури РДА // Голопристанський вісник. – 2016. – №30 (28 лип.). – С. 4.

Відділ культури отримав критичні зауваження

22 червня відбулося засідання колегії районної державної адміністрації. Головуюча на заході - перший заступник голови РДА Олена Кравченко-Скалозуб надала можливість прозвітувати з питання «Про виконання Програми розвитку культури і духовності на 2014-2020 роки у Голопристанському районі за перше півріччя 2016 року» (далі - Програма) начальнику відділу культури Олегу Олексюку. До поданої ним інформації виникли критичні зауваження, зокрема було звернуто увагу на відсутність аналізу роботи стосовно розвитку культури і духовності на теренах Голопристанщини у поточному році. Також у Олени Кравченко-Скалозуб та її колеги - голови районної ради Віталія Соловйова викликала занепокоєння ситуація з районними дитячою школою мистецтв та бібліотекою. Що конкретно робить відділ культури у справі розв'язання проблеми фінансування цих закладів, чи досягнуто якихось домовленостей з міською владою? Ці та інші питання хвилювали керівників влади. Тож з метою вжиття заходів щодо виправлення недоліків, допущених під час виконання протягом першого півріччя 2016 року Програми та недопущення їх у подальшому колегія вирішила: визнати роботу з виконання протягом першого півріччя цього ро-ку вищезазначеної Програми недостатньою. Начальнику відділу культури РДА Олегу Олексюку треба забезпечити виконання завдань Програми, сприяти розвитку фестивального руху, опрацювати питання подальшого функціонування районних дитячої школи мистецтв та бібліотеки та ініціювати його розгляд на профільній комісії районної ради, розробити за програмно-цільовим методом проект нової Програми на 2017-2020 року. Також рішенням колегії визначено завдання сільським головам: сприяти модернізації матеріально-технічних засобів сільських бібліотечних установ, відповідно до компетенції, забезпечити реалізацію завдань Програми. Колегія заслухала звіт з питання «Про план дій відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації щодо реалізації державної політики в галузі освіти та ефективного використання бюджетних коштів. Було прийнято таке рішення: в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА Маргариті Коваленко треба забезпечити належний контроль за раціональним використанням бюджетних коштів, активізувати роботу з внесення змін до діючих нормативно-правових актів відділу освіти, молоді та спорту в частині розмірів педагогічного навантаження медпрацівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, у місячний термін підготувати проект доповнень до і програми економічного, соціального та культурного розвитку району на 2016 рік щодо організації харчування дітей в освітніх закладах, провести моніторинг штатних розписів навчальних закладів  які мають низьку наповнюваність та до 20 серпня розробити програми їх розвитку.  Начальнику юридичного відділу апарату РДА, в. о. заступника голиви РДА Віталію Данильченку доручено опрацювати механізм та підготувати проект розпорядження про передачу будівель Іванівського та Великоклинівського освітніх закладів сільським радам.

Олександр Григоркін  // Голопристанський вісник. – 2016. – №26 (30 черв.). – С. 4.

Гарт мудрого керівника

Спасибі вам, літа, за хліб і сіль, За проожите життя у злетах і провинах, За радість і не виплаканий біль, Що непомітно вкарбувалися в сивинах.
...А пройдене життя - це дорога довжиною 65 літ, наречена і вистелена долею голові сільської ради Долматівської громади Вакуленку  Анатолію   Павловичу. 26 червня він святкує свій ювілей. За плечима - 65 прожитих років, щасливих і тривожних, вишитих і червоними, а часом і чорними,  нитками на життєвому полотні; прожитих по-різному, але щасливих, як вважає сам ювіляр, бо має надійний тил: міцну родину: вірну дружину, прекрасних дітей, чарівних внучат, яких дідусь ревно оберігає, має хороших однодумців по праці, вірних друзів. Від селянського роботящого роду успадкував наш ювіляр працьовиту, неспокійну вдачу, темперамент,   щедрість душі, вроджений талант керівника. Розпочавши свій трудовий  шлях з  15 років,  він вчився, гартувався як людина,  як  мудрий керівник. Мало хто знає, що Анатолій Павлович закінчив музичну школу по класу акордеона, має чудовий голос, був активним учасником художньої самодіяльності Чулаківського будинку культури, маючи хист організатора, досвід спілкування з молоддю і вміння об'єднувати навколо себе колектив, а також учасником Долматівського народного хорового колективу «Степовий гомін». Саме тому він пра­цював на керівних посадах майже все життя. Його бурхливе енергетичне поле завжди заряджає енергією доброти, оптимізму, щирості, непід­купності, часом - гумору, він завжди в гурті громади, однодумців по праці. 14-й рік він обіймає посаду голови сільської ради. За цей час здобув повагу і визнання як односельців, так і керівництва органів влади вищих рівнів, про що свідчать численні нагороди. При тісній співпраці з головою СВК ім. Горького Нестеренком В.О., депутатським корпусом, фермерськими господарствами, одноосібниками спільно вирішуються проблеми громади села, яке на сьогодні - одне з кращих в районі. Та не дає спокою Анатолію Павловичу невирішена проблема відбудови будинку куль­тури, хоча він докладав максимум зусиль для вирішення цієї проблеми, зробив усе від нього залежне. Разом з колишнім депутатом районної ради Лакізою Л.О. зверталися в усі інстанції та за браком коштів у державі це питання досьогодні стоїть на порядку денному. І все ж голова має надію, що будинок культури у селі таки буде. Саме в такому віці, як наш ювіляр, кожна людина підбиває підсумки прожитого, аналізує пройдені життєві етапи, і можна сказати, що Анатоїй Павлович прожив життя гідно. Він завжди вдячний всім, хто не байдужий до долі села, допомагає в його розбудові, завжди прислухається до  їхніх порад і понад усе мріє про хороше і щасливе майбутнє Долматівки та її жителів. У день 65-річного ювілею бажаємо нашому керівнику територіальної громади міцного здоров'я, сімейного благополуччя, мудрості, терпіння в роботі, і людського щастя.  Хай квітне доля у роках прекрасних  Господь дарує щастя і здоров'я, Хай кожен ранок з неба сонцем ясним Вас осяває світлом і любов'ю.                                                                                     

Лідія Салова, сільський бібліотекар // Голопристанський вісник. – 2016. – №25 (23 черв.). – С. 5.

Пролунав останній дзвоник. Попереду - літній відпочинок

У Добропільській школі яскра­во пройшло свято Останньо­го дзвоника. Гарно вбрані учні вишикувались у колони, позаду них зібрались батьки, все відбувалось під музичний супро­від, який линув на все село, від­чувалось - навчальний рік скін­чився і діти зітхнули з полег­шенням, адже не для кого не таємниця, що цього дня шко­лярі чекають, починаючи зі свя­та Першого дзвоника. Та й чо­го душею кривити - батьки теж ждуть літніх канікул, це ж відпо­чинок для всієї родини! Директор школи В.Д. Ночовкін узяв слово першим, вру­чив грамоти, похвальні листи та сертифікати учням за участь у різноманітних олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях, привітав випускників, поздо­ровив першокласників із їхнім першим, закінченим навчаль­ним роком! На святкову лінійку запроси­ли голову Голопристанської ра­йонної ради Соловйова В.О., добропільського сільського го­лову Зуденкова С.І., на захід прибули й ветерани освітян­ської ниви - Слоквич М.Б., Кабачій Г.О. Голова районної ради Соловйов В.О. привітав учнів із закінченням навчального року, випускникам побажав успіхів у майбутніх кроках, адже у них попереду вступ до вишів і са­мостійне доросле життя! Звер­нувся до вчительського колек­тиву зі словами подяки, за їх­ню нелегку, але таку необхід­ну працю. Не з пустими руками приїхав до нас Віталій Олексан­дрович - подарував школі туристичний намет, який прийняв учитель фізкультури Баньковський П.А. Сільський голова Зуденков С.І. також привітав дітей і бать­ків, вчителів зі святом, адже не зі слів знає, як чекають канікул педагоги. У нього ж за плечи­ма багато років освітянсько­го стажу! Вручив вже традицій­ні премії за високі досягнення у навчанні, відзначив грамота­ми працівників школи за актив­ну участь в житті села. Сергій Іванович теж прибув на свято з подарунками: для покращення спортивних досягнень та оздо­ровлення під час роботи приш­кільного табору «Посмішка пізнайка» вручив спортивний інвентар. Випускникам - «флешки» для накопичення необхід­ної в житті інформації. Першачки продекламували цікаві вірші, старші діти продемонстрували міні флеш-моб патріотичної те­матики. Цього року наша школа ви­пустила у велике життя чоти­рьох вихованців: трьох хлопців - Чернецького П., Жабанського О. та Красоту О. і одну дівчин­ку - Зуденкову К. І саме вона отримала «золоту» медаль за успіхи у навчанні! Бажаємо цьогорічним випус­кникам вдало скласти іспити до навчальних закладів. Решті уч­нів - змістовно відпочити.

Тетяна Мацак, сільський бібліотекар  // Голопристанський вісник. – 2016. – №23 (09 черв.). – С. 3.

Яскраві миттєвості Тижня молодіжного читання

"Теплого сонячного ранку 18 квітня розпочався Тиждень молодіжного читання у Голопристанській книгозбірні. Яскрава назва та цікава виставка літературних новинок «30+3 смаколики», що була оформлена у вікні районної біблі­отеки, з перших хвилин привертали увагу пере­хожих. Жодного з них бібліотекарі не залишили без уваги, проводячи ліб-моб «Це моя бібліоте­ка». Всі отримали гарний настрій та візитні карт­ки нашої книгозбірні. Запрошені на відкриття Тижня школярі Голопристанської гімназії відправились у віртуальну краєзнавчу подорож «Історичні місця та пам'ятки Херсонщини», що була присвячена Міжнародно­му дню пам'ятників та історичних місць, а читачі юнацького абонементу з цікавістю знайомились з виставкою-мотиватором «Читай краще!». Другий день Тижня молодіжного читання у голопристанській районній бібліотеці був присвяче­ний українській книзі. Відбулося літературне свято «Безсмертна спадщина Івана Франка» з наго­ди вшанування пам'яті Івана Яковича Франка, На зустріч із невмирущим словом Каменяра завітали учні 7-8 класів Голопристанської ЗОШ №4. У цей день Франкове слово наповнило біблі­отеку особливою аурою. Воно звучало в поезії та у прозі, мелодійно дзвеніло у пісні. Діти з ве­ликим захопленням читали твори відомого пись­менника та пригадали його чудові твори під час невеличкої вікторини. Також присутнім було за­пропоновано книжковий перегляд «Великий май­стер українського слова». Літературні герої отримують екранне життя і продовжують свою велику місію вже в зримих кі­нематографічних образах та діях. Для учнівської молоді був проведений перегляд фільму «Лісова пісня», за мотивом драми Лесі Українки. Мешканці та гості міста різного віку взяли участь у бліц-опитуванні «Улюблена книга укра­їнською» та мали можливість відпочити біля кни­гозбірні на бібліотечній лавці з цікавою книжкою. День читацьких витівок Тижня розпочався з приємної несподіванки для наших відвідувачів. Бібліотекарі пропонували їм сніданок з книгою «Почитай до Кави/Чаю». Напередодні свята Великодня створити цілий світ із почуттів та думок, побажань та поздоров­лень можливо було при проведенні майстер-кла-су «Писанкове диво», який разом з переглядом літератури для читачів організували та провели працівники районної бібліотеки. День четвертий Тижня молодіжного читання мав назву «English. Вооk. Read». Учні Голопристанської спеціалізованої школи мали можливість віртуальне помандрувати туманним Альбіоном. Під час подорожі вони побували в Англії та відкри­ли для себе найвизначніші місця, які є візитівкою країни, дізналися про цікаві звичаї, вікові традиції. Книжкова lovestory «Шарлотта Бронте: «Не­має більшого щастя, ніж відчувати, що тебе ко­хають...», що оформлена до 200-річчя від дня народження англійської письменниці Шарлотти Бронте, яка хотіла кохати та бути коханою, при­тягувала до себе увагу відвідувачів книгозбірні. Триває підготовка учнівської молоді до підсумко­вих ДПА і ЗНО, тому для школярів стала у нагоді виставка-рекомендація «Голопристанщина spiking...». Поціновувачі класичної музики поринули у справжню англійську атмосферу під час години музики «Music in Great Britain». Неперевершені музичні твори композиторів з Великобританії лунали цього дня у стінах районної книгозбірні. П'ятий день Тижня молодіжного читання про­йшов під назвою «З любов'ю до рідного краю». До Міжнародного дня Матері-Землі був прове­дений екологічний диспут «Збережемо довкілля заради життя», учасниками якого стали учні Голопристанської спеціалізованої школи. Під час зустрічі йшла мова про взаємовідносини люди­ни з довкіллям. Окрім цікавих розповідей та по­рад про те, як берегти довкілля, присутні обго­ворили проблеми екології нашого краю та взяли участь у вікторині «Первоцвіт» і різноманітних ці­кавих конкурсах. Завершився Тиждень молодіжного читання літе­ратурними посиденьками «З любов'ю до рідного краю». Запрошені місцеві автори та обдарована мо­лодь Голопристанщини прослухали поезію про рід­ний край, легенди, переглянули відеодобірки кра­євидів Голої Пристані. Учасники з числа старшого покоління пригадали цікаві факти з історії рідного міста, старовинні назви вулиць: Циганська, Шкря­бала та інші. Молодь із задоволенням взяла участь у інтерактивній грі «Рідний край - серцю рай!», а правильні відповіді на непрості часом запитання їм підказували більш досвідчені гості. У затишній атмосфері української світлиці, за чашкою ароматного чаю гості ще довго спілкува­лися та прийшли до висновку, що немає кращо­го місця ніж рідний край.

Галина Шмагель, завідувач Голопристанської районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2016. – №20 (19 трав.). – С. 4.

Старання дівчинки відзначено подякою та подарунком

У Голопристанській районній бібліотеці та сільських бібліо­теках району продовжується акція «Збирай кришки на протези для воїнів», найактивнішим учасником якої стала Круглоозерська сільська бібліотека (завідувач - Бондаренко Наталія Валеріївна). На початку квітня було зроблено оголошення - заклик в центрі села, школі та сільському будинку культури. Пункти при­йому кришок були у школі, шкільній та сільській бібліотеках. Ак­тивну участь в акції взяли учні Круглоозерської школи. Найбіль­шу кількість кришок зібрала Кузьменко Аліна - учениця 3 кла­су. У бібліотеці її старання відзначили подякою та подарунком.

Олена Трішкіна, методист Голопристанської районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2016. – №20  (19 трав.). – С. 4.

Читай і перемагай

Сьогодні у дитячих бібліотеках - гаряча пора, адже по області йде естафета за звання найкращих читачів України. Тож і в Голопристанській дитячій бібліотеці святом кни­ги став II етап обласного конкурсу на звання найкращо­го читача 2016 року під назвою «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини або Гостини на бібліо-святі!» Наприкінці березня у читальному залі бібліотеки для дорослих зібралися кращі з кращих, ерудовані, кмітливі, начитані та інтелектуальні діти 6-7 класів - переможці І етапу конкурсу, що проходив у сільських та шкільних бібліотеках нашого району у лютому-березні цього року. Ведучі конкурсу, волонтери команди «Бібліо-арт-ватага» Тетяна Гаврилюк та Тетяна Корж привітали учасників та гостей заходу і запропонували .школярам літературну гру за книгами-ювілярами цього року, яка включала «аукціон-розминку», «музей книжкових речей», «ювілейний сканворд» і нагадувала про давніх книжкових знайомих та письменників, що святкують ювілейні дати. А головне - всі учасники повинні були довести членам журі, що мають високий рівень підготовки і ґрунтовні знання сучасної дитячої прози. Журі об'єктивно оцінювали конкурс і за результатами голосування визначили переможців, які отримали дипло­ми та подарунки. І місце і право представляти Голопристанщину на об­ласному конкурсі отримали: Юлія Стадник. — учениця    7 класу Голопристанської Вікторія Ковальська - учениця 6 класу Садівської ЗОШ. місце по праву заслуговували активні читачі районної бібліотеки - шестикласниця  Вікторія Арнаут з  гімнізії та семикласник   Назар   Міщенко   з   Голопристанської спеціалізованої школи. місце здобули Аліна Городник з Гладківської ЗОШ та Сніжана Кпименко з Малокопанівської ЗОШ. Всі переможці отримали дипломи та подарунки, серед яких були і книги місцевого автора А.А.Грабка з його ав­тографом. Також своїми виступами вразили журі Аліна Фомен-ко (Голопристанська ЗОШ №4), Маргарита Камінська (Гладківська ЗОШ), Ангеліна Пархомова (Чулаківська ЗОШ), Олександра Чуб (Пам'ятненська ЗОШ), Ка­терина Косянець (Залізнопортівська ЗОШ), Павло Іваницький (Н.Збур'ївська ЗОШ№1), Єлизавета Назарчук (Краснознам'янська ЗОШ), Діана Вірко (Садівська ЗОШ), Анастасія Ходос (Малокопанівська ЗОШ), Катерина Ду­дар і Ольга Біленко (Н.Збур'ївська ЗОШ№2). Окрім цього, конкурс «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини 2016» став стартом щорічного Тижня читан­ня у районній бібліотеці для дітей. Вітаємо призерів і бажаємо перемоги на обласному етапі конкурсу!

Світлана Карабач, заступник завідувача Голопристанської районної бібліотеки по роботі з дітьми // Рідна Пристань. – 2016. – №16 (15 квіт.). – С. 3.

Чи потрібна дитяча бібліотека

Шановна громадо!

До вас звертається колектив Голопристанської районної дитячої бібліотеки. За рік, у 2017 році, закладу має виповнитися 70 років, але є усі підстави, що цю ювілейну дату установа не зустріне - дитячу бібліотеку збира­ються ліквідувати. Справа в тому, що дитяча книгозбірня фінансується з районного бюджету, а обслуговує дітей "міста Гола. Пристань. Все складалося до­бре до тих пір, поки місто не набуло статусу міста обласного підпорядкування. Внаслідок цьо­го виникло питання про правомірність забез­печення коштами даної установи. В той же час  для інших районних закладів освіти і культури, якими користуються міські жителі, фінансування знайшлося. Не дивлячись на те, що наша спеціалізована бібліотека надає консультативну, методичну до­помогу 32 бібліотекам, що обслуговують дітей у населених пунктах Голопристанського району, у районному бюджеті, як нам кажуть, не знаходиться коштів для утримання закладу. За логікою речей, місто з населенням біля 15 тис., з яких близько 2 тис. - це діти, не може залишитися без дитячої бібліотеки, нехай вже без статусу методичного центру. Але, на жаль, у міському бюджеті теж не знаходиться коштів для фінансування або співфінансування закладу для дітей. Наша бібліотека була неодноразовим переможцем обласних акцій та проектів: «П'ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!» (2012-2015р.р.), «Бізнес-школа «Мільйон-це просто!» онлайн» (2014р.), Всеукраїнських-конкурсів «Книга пам'яті мого роду» (2015р.), «Найкращий читач України» (щороку, починаючи з 2010), Південноукраїнських міжрегіональних ярмарків інновацій «Бібліокре@тив» (2010 - 2015). Досвід роботи бібліотеки вивчався під час Всеукраїнського саміту директорів обласних бібліотек для дітей України (2009 р.). Наша дитяча бібліотека обслуговує більше 1300 користувачів, які не тільки мають можливість користува­тися її фондами (а це близько 12 тис. примірників книг для дітей), а й відвідувати інформаційні, розважальні, пізнавальні заходи, проекти і програми, розроблені спеціально для дітей. Стаття 17 Конвенції ООН про права дитини, стверджує: «Кожна дитина має право на інформацію, зрозумілу і відповідну віку», а бібліотека є першим із закладів, що здійснюють це право. Саме на це ми наголошуємо у заходах під час щорічного Тижня права, а як і хто тепер пояснить дітям, чому їхні права порушуються? У Стратеги розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року зазначено «Бібліотеки України... важливі для розвитку інформаційної та мовної культури суспільства, патріотичного, правового та екологічного виховання, формування стійкого інтересу до вивчення та розуміння національної історії та культури. Бібліотеки сприяють розбудові читаючої та мислячої нації. Сталий розвиток демократичного громадянсь­кого суспільства, дотримання прав і свобод людини... неможливІ'без сучасних бібліотек». Виходить, на думку деяких наших можновладців, не потрібна ні читаюча, ні мисляча нація, бо ціна питання - діти, які залишаться без доступу до безкоштовної інформаці'і, гарантован,оїїм державою та її законами. Дітей, як розмінну монету, ділять на районних та міських, відмовляючись від них, як від непотребу. І ніким не береться до відома, що будь-яка бібліотека, починаючи від національної і закінчуючи районною, обслуговує переважно мешканців того населеного пункту, на території якого функціонує. Загальновідомо, що руйнувати- не будувати. Чи можемо (на прикладі дитячої бібліотеки) допустити зни­щення того, що створювалося роками, десятиліттями? Якщо ми так не хочемо зберегти і примножити те, що побудовано до нас, про яку розбудову держави може йти мова? Тож, чи потрібна дитяча бібліотека місту і району? Це питання у лютому вирішуватиме депутатсь­кий корпус району з подачі голови районної ради В.О.Солов'йова і заступника голови Голопристанської РДА О.В.Кравченко-Скалозуб. Справедливо було б залишити остаточне рішення за громадою, тож пропонуємо висловити свої думки не тільки пересічним громадянам, а й депутатам обох рад - міської і районної, бо саме від їхніх рішень і співпраці залежатиме доля закладу, а отже, і реальної можливості духовного та інтелектуального розвитку для ва­ших дітей та онуків.

С.О.Карабач, С.А. Ярова, О.Ф.Квіцень, Л.І.Янчукова, бібліотекарі дитячої районної бібліотеки // Рідна Пристань. – 2016. – №4 (22 січ.). – С. 3.

Формувати образ патріота допомагають книгозбірні

6 квітня у Голопристанській районній книго­збірні для сільських бібліотекарів відбувся се­мінар «Особливості процесу формування іміджу бібліотек в сучасному інформаційному просторі щодо реалізації національно-патріотичного ви­ховання». Завідувач районної бібліотеки Гали­на Шмагель, яка відкрила семінар-нараду, ска­зала, що сьогодні, в умовах розбудови України як суверенної держави, перед бібліотеками сто­їть складне і відповідальне завдання - вихован­ня патріота, свідомого громадянина, який буде прагнути волі та відстоюватиме свободу і тери­торіальну цілісність, проявлятиме високу патріо­тичну свідомість та міцну громадянську позицію на прикладах героїв Другої світової війни, героїв Небесної Сотні, українських військових, добро­вольців, волонтерів. Питання національно-патріотичного виховання, як складової в роботі бібліотек, розкрила завіду­вач відділу обслуговування Альона Туркот. Вона порекомендувала різні форми і методи прове­дення масових заходів з даної тематики. З програмною та проектною діяльністю бібліо­тек у 2016 році, яка направлена на формуван­ня у користувачів громадської свідомості, честі і гідності та про роботу бібліотек на допомогу воїнам АТО і членам їх родин повідомила мето­дист районної бібліотеки Олена Трішкіна. Досвідом з проведення заходів патріотичного спрямування дуже емоційно поділились бібліоте­кар Новофедорівської сільської бібліотеки Раїса Літвінова і бібліотекар Таврійської сільської бі­бліотеки Людмила Алєщенко, син якої - учасник бойових дій в зоні АТО. Також були підбиті підсумки роботи електрон­ної системи моніторингу базової мережі публіч­них бібліотек України за 2015 рік.

Галина Шмагель, завідувач районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2016. – №18 (05 трав.). – С. 4.

Читай і перемагай!

Сьогодні у районних дитячих бібліотеках - гаряча пора, адже в облас­ті триває естафета районних фіналів у змаганні за звання найкращих чи­тачів України. Тож і в Голопристанській дитячій книгозбір­ні святом книги став 2 етап обласного конкур­су на звання найкращо­го читача 2016 року «Ве­лика книга читацьких ре­кордів Херсонщини, або Гостини на бібліосвяті». 23 березня в читальному залі бібліотеки для дорос­лих зібралися кращі з кра­щих, ерудовані, кмітливі, начитані та інтелектуальні вихованці 6-7 класів - пе­реможці І етапу конкурсу, що проходив у сільських та шкільних бібліотеках Голопристанщини у лютому-березні цього року. Ведучі конкурсу, волон­тери команди «Бібліо-арт-ватага» Тетяна Гаврилюк та Тетяна Корж, привітали учасників та гостей захо­ду і запропонували шко­лярам літературну гру за гами-ювілярами цього року, яка включала «аукціон-розминку», «музей книжкових речей», «юві­лейний сканворд», нага­дувала про давніх книжко­вих знайомих та письмен­ників, що святкують юві­лейні дати. А головне - всі учасники повинні були до­вести членам журі, що ма­ють високий рівень підго­товки і ґрунтовні знання сучасної дитячої прози. Журі об'єктивно оціню­вало конкурс і за резуль­татами голосування ви­значило переможців, які отримали дипломи та по­дарунки. І місце і право представляти Голопристанський район на об­ласному конкурсі отри­мали: Ковальська Вікто­рія - учениця 6 класу Садівської ЗОШ; Стадник Юлія - учениця 7 класу Голопристанської гімназії. II місце вибороли актив­ні читачі районної бібліо­теки - шестикласниця Ар-наут Вікторія з міської гім-нізії та семикласник Міщенко Назар з Голопри­станської спеціалізова­ної школи. III місце здобу­ли Городник Аліна з Глад-ківської ЗОШ та Клименко Сніжана з Малокопанівської ЗОШ. Усі переможці отрима­ли дипломи та подарун­ки, серед яких були і кни­ги місцевого автора Граб­ка Анатолія Антонови­ча з його автографом. Також своїми виступами вразили журі Фоменко Аліна з Голопристан­ської ЗОШ№4, Камінська Маргарита (Гладківська ЗОШ), Пархомова Ангеліна (Чулаківська ЗОШ), Чуб Олександра (Пам'ятненська ЗОШ), Косянець Катерина (Залізнопортівська ЗОШ), Іваницький Павло (Новобур'ївська ЗОШ№1), Назарчук Єли­завета (Краснознам'янська ЗОШ), Вірко Діана (Садівська ЗОШ), Ходос Анастасія (Малокопанівська ЗОШ), Дудар Кате­рина і Біленко Ольга (Но­вобур'ївська ЗОШ№2). Окрім цього, конкурс «Велика книга читаць­ких рекордів Херсонщини-2016» став стартом щорічного Тижня читання в районній бібліотеці для дітей. Починаючи з 1993 ро­ку, впродовж весняних шкільних канікул у дитя­чих бібліотеках нашої кра­їни проходить Всеукра­їнський тиждень дитячо­го читання. Справжні дру­зі бібліотек його люблять і чекають з нетерпінням. Це час, сповнений диво­вижним книжковим роз­маїттям: книжкові імени­ни, літературні подорожі, ігри та вікторини, різно­манітні конкурси та акції, театральні вистави, майстер-класи. І, звичайно, одного тижня для реалі­зації такої насиченої про­грами замало, тому дуже часто Свято читання ви­ходить за рамки зазначе­ного терміну і продовжує тривати далі.  Цьогорічний Тиждень читання складався з від­криття Тижня, Дня патрі­ота, Дня англійської мови, Ігрового дня, Дня ерудита та інших. У День патріота для шестикласників місь­кої спеціалізованої шко­ли був представлений краєзнавчий мікс «Сузір'я Таврії», в якому за допо­могою слайд-презентації діти мали змогу ви­значити свої знання з іс­торії, культури та приро­ди Херсонщини. А шести­класники ЗОШ№4 (клас­ний керівник - Фисуненко Н.О.) здійснили еко-мандрівку по рідній Херсон­щині, де виявили добрі знання про найвідоміші перлини Півдня. Важливою складо­вою залучення дітей до читання є театралі­зовані заходи, які ча­сто використовуються у нашій роботі. В Ігро­вий день відбулася те­атралізована вистава «Коза-дереза». Акто­рами у виставі стали учні 1-6 класу (клас­ний керівник - Михайленко С.А.) Голопри­станської спеціалізо­ваної школи, під час якої діти продемон­стрували свою актор­ську майстерність, ча­рівність і безпосеред­ність.2016-й - рік англій­ської мови в Україні. Читачі бібліотеки з ці­кавістю знайомилися із грою «50-ти зірковий Ігро-ленд», де вони мали змо­гу продемонструвати свої знання не лише з англій­ської мови, а й з історії та культури США, згадати ві­домих її діячів та політи­ків. До їхньої уваги у кни­гозбірні організовано ви­ставку «Вчи мову - виходь у світ», на якій представ­лена додаткова літерату­ра та словники з англій­ської мови. Учасниками літератур­ного волонтерського свя­та до дня народження лі­тературного героя «Хто сьогодні іменинник?» ста­ли читачі молодшого віку - від дошкільнят до учнів 5 класу. Іменинником ви­явився їхній давній зна­йомий - Вінні-Пух, тож саме його день народ­ження святкувала друж­на читай-компанія. Чудо­вий гостинець - арт-торт із різноманітними завдан­нями, конкурсами, роз­вагами - допоміг весело і змістовно відсвяткувати незвичайний день народ­ження. Виявити рівень власної обізнаності та ерудовано­сті мали можливість се­микласники міських шкіл під час літературного кру­їзу «Таємниці загадково­го острова». Школяра­ми було пройдено склад­ний маршрут за особли­вою мапою острова з зу­пинками для виконання завдань, а саме прига­дати літературних героїв, пов'язаних з морем, усі континенти та їх особли­вості, уявити себе на без­людному острові та нама­гатися вижити у складних умовах. З літературного круїзу діти привезли ли­ше позитивні емоції та но­ві знання. Виховання у дитини по­тягу до читання і культури читання — спільна спра­ва педагогів, виховате­лів, членів родини. Книж­ка, з раннього віку, повин­на стати для кожної люди­ни вірним супутником, по­радником, учителем і дру­гом на все життя. Саме батьки повинні звертати особливу увагу на прове­дення вільного часу своєї дитини з книжкою, пробу­джуючи прагнення до чи­тання. Адже цікава книжка захоплює, дає поживу ро­зуму і серцю, а вже біблі­отека, наче чарівна книж­кова скарбниця, відкри­ває перед читачами шля­хи до своїх надбань. Особливо важливо при­щепити позитивне став­лення до книжки та чи­тання у дітей молодшо­го шкільного віку, бо про­блема дефіциту читан­ня дітей та підлітків сьогодні все більш чітко усві­домлюється в суспільстві як фактор, що негативно позначається на інфор­маційній грамотності мо­лодого покоління, на йо­го готовності до самостій­ного оволодіння новими знаннями. Розуміючи це, бібліоте­карі впроваджують форми роботи, що приверта­ють увагу маленького чи­тача, роблять акценти на найголовнішому, розви­ваючи уяву хлопчиків та дівчаток, які під час захо­дів із великим захоплен­ням і задоволенням до­лають усі завдання. Адже вони можуть впоратися з будь-якою загадкою, да­ти відповіді на найсклад­ніші запитання, бо на до­помогу їм приходять най­кращі друзі - книги. Змінюються поколін­ня, а мудрі книги живуть і знову вчать людей бути добрими, чуйними, спра­ведливими. Наша мета - прищеплювати дітям любов та шану до книг, чи­тання, уміння самостій­но працювати з літера­турою, робити висновки, узагальнення, отримува­ти задоволення від спіл­кування. Отже, і цьогорічний Всеукраїнський тиждень читання - це черговий крок на шляху до цієї ме­ти. Сподіваємося, що усі учасники заходів Всеу­країнського тижня читан­ня пересвідчилися ще раз у тому, що книга та читан­ня - є ключем не тільки до знань, а й.до успішно­го майбутнього. За всю історію свого іс­нування дитячі бібліоте­ки довели, що саме вони стоять біля витоків сімей­ного читання, вихован­ня школяра і читача. Ду­же прикро, що лише тоді, коли дитячі бібліотеки по праву зайняли свою нішу в інформаційно-освітньо­му просторі, йдеться про їх ліквідацію. Саме лікві­дацію, оскільки злиття ди­тячих і дорослих бібліотек призведе до їх знищен­ня. Та чи можна допусти­ти зруйнування того, що створювалося роками?

Світлана Карабач, заступник завідувача районної бібліотеки по роботі з дітьми // Голопристанський вісник. – 2016. – №15 (14 квіт.). – С .3.

Живе своїм словом у наших серцях

У Нововолодимирівській сільській бібліотеці відбулися заходи до дня на­родження великого сина українського народу Тараса Григоровича Шев­ченка, було організовано книжкову виставку «Т.Г. Шевченко - поет, бо­рець, людина». Мабуть, сама доля подарувала нашому народу Шевченка - як винагороду за ті драми і трагедії, що випало (і випадає досі) йому пережити за багатовікову історію. Із мук і страждань українського народу народився Великий Кобзар, вві­бравши в себе його пам'ять і славу, розум і совість, мрії і прагнення, його та­лант. Шевченкове слово зігріває душу, прояснює розум і, мов сонячний промінь, освітлює шлях. З учнями 6-7 класів була проведена бесіда-роздум «Мій Шевченко». Відбувся також і поетичний вернісаж «Знавці поезії Т.Г. Шевченка». У цьому заході взяли участь діти різного віку. Вони з душевною ніжністю, теплом, любов'ю читали вір­ші Шевченка. Кращими декламаторами були Ярославцева Софія, Фарбітник Дарина, Ботнарюк Христина, Дембовська Владислава, Мошкіна Катерина, Бабенко Владислава та ін. Тарас Шевченко живе своїм словом у наших серцях, нашій пам'яті. Живе і тво­рить свою Україну, її народ.

Ольга Герастовська, сільський бібліотекар // Голопристанський вісник. – 2016. –  №11 (17 берез.). – С. 8.

Від Революції Гідності - до країни гідності

20 лютого у Нововолодимирівському сільському будин­ку культури відбувся тематич­ний захід «Від Революції Гідно­сті - до країни гідності», присвя­чений Дню вшанування пам'я­ті Героїв Небесної Сотні та по­двигу учасників Революції Гід­ності. На заході були присутні мо­лодь, юнацтво, люди старшого покоління. Ці трагічні події, які сталися на Майдані Незалеж­ності в лютому 2014 року, збурили цілу країну. Жахлива нови­на про загибель українських патріотів не залишила байдужими нікого. Ведучі заходу зачитува­ли імена загиблих, звучав Гімн Небесної Сотні, запалювали свічки. Учасниками заходу чи­талися вірші, присвячені пам'я­ті учасників подій Євромайда-ну, що віддали життя за кращу долю України. Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. Прикладом нам мають слугува­ти сучасні герої - полеглі вої­ни Небесної Сотні. Але прикла­дом є і те, що їх список чи не кожного дня поповнюється іме­нами тих мужніх воїнів, які гинуть, захищаючи територіальну цілісність і незалежність Украї­ни в зоні проведення АТО. По­двиги найвідцаніших дітей сво­го народу назавжди залишать­ся в пам'яті, як найкращий при­клад героїзму і мужності. У місцевій церкві Ікони Воло-димирівської Божої Матері була відправлена панахида за заги­блими Героями Небесної Сот­ні, яку очолив отець Феодосій. Пам'ять про них житиме завжди в наших серцях.

Ольга Герастовська, сільський бібліотекар // Голопристанський вісник. – 2016. – №9 (03 берез.). – С. 2.

Бібліотеки: бути чи не бути?

Питання фінансування бібліотечних установ завжди жва­во обговорюється сільськими головами Голопристан-ського району. Кожен очільник громади намагається відсто­яти право на краще фінансування установ своєї сільської ра­ди. Тому, побачивши, як гаряче на шпальтах нашої районної газети йде обговорення проблеми фінансування дитячої ра­йонної бібліотеки (але чомусь не порушується питання існу­вання районної бібліотеки для дорослих та школи мистецтв, в народі - «музичної школи», сільських бібліотек та клубів, будинків культури, дошкільних навчальних закладів) вирішив висловити щодо неї і свою думку. Мені, як сільському голові та жителю села, хочеться по­глянути на цю проблему з іншого боку. Я з великою повагою ставлюся до працівників будь-якої сфери, тим паче бібліоте­карів, але давайте будемо відвертими і запитаємо у себе: у чому винні діти сільської місцевості, що вони не обслугову­ються в районній дитячій бібліотеці? Бо переважна більшість не має змоги її відвідувати і навіть не знають, де вона зна­ходиться, а ось де розташована сільська бібліотека - знають всі жителі села і відвідують її коли забажають. Хочеться, щоб у селах відкрилися і працювали філії школи мистецтв, а там де вони є - була б змога покращити матері­ально-технічну базу. Добропільською сільською радою у 2010 році було прове­дено оптимізацію закладів культури, ми закрили тоді ще фі­лію Голопристанської центральної бібліотечної системи у с.Жовтневе, у зв'язку з тим, що не вистачило коштів на фінансування. То скажіть, будь ласка, після цих дій наскільки ми наблизились до статті 17-ї Конвенції ООН про права дитини: «Кожна дитина має право на інформацію, зрозумілу і відпо­відну віку»? Мало того, мене, ще й як сільського голову, що зробив такий крок, неодноразово згадували «не злим тихим словом» на багатьох засіданнях і нарадах у районі. І жите­лі с. Жовтневе до цих пір нарікають, що дітям немає куди пі­ти у вільний час. На останній колегії райдержадміністрації Добропільську сільську раду назвали «особливою», бо вона в бюджет ра­йону приносить прибутків лише 250 тис. грн, а отримує суб­венції аж 850 тис. грн. Якщо бути об'єктивними, то склада­ється враження, що місто Гола Пристань «особливе» у ква­драті, чи аж у кубі, бо взагалі нічого не приносить до бюдже­ту району. Звертаюсь до керівництва районної ради та депутатсько­го корпусу з питанням: «Чи готові ви залишити сільські за­клади культури та дошкільної освіти, з перспективою закрит­тя, або, як зараз модно говорити, «оптимізації», без фінансу­вання, виділивши значні кошти на заклади, які обслуговують жителів міста Гола Пристань (відсоток відвідування їх пред­ставниками сільської глибинки - мінімальний). Чи ці кошти доречніше було б розподілити між сільськими установами, які теж потребують фінансової допомоги? Хочеться почути думку міських депутатів та міського голови: чи готові вони залишити місто без дитячої бібліотеки, школи мистецтв та інших закладів культури, бо без справед­ливого і пропорційного розподілу коштів не можливе їх пов­ноцінне існування. Я висловив свої думки, які підтримують мої колеги, тур­буючись про свої сільські громади. І дуже хотілося б, щоб при розподілі видатків з районного бюджету до цієї пробле­ми дослухалися депутати районної ради, обрані сільськими жителями.

Сергій Зуденков, добропільський сільський голова // Голопристанський вісник. – 2016. – №6 (11 лют.). – С. 1.

Для пользы настоящих и будущих поколений

Я, Кульчицкая Раиса Филипповна, выражаю свой искренний протест против возможного закрытия дет­ской библиотеки в нашем городке. И это в то время, когда повсюду говорят, что мы идем в Европу. Как это надо понимать? Ведь книга - это лучший друг человека. Я, как учитель, не мыслю, как можно учить, воспитывать детей без книги. Ни телевидение, ни ком­пьютер никогда не заменят нам книгу и библиотеку. Если ситуация с возможным закрытием библиоте­ки связана с финансированием, то зачем нам тог­да город областного значения? В Голой Пристани уже давно закрыты хлебзавод, маслозавод, винза-вод и т,д. Осталось закрыть библиотеку, и все ре­формы будут «по-европейски выполнены». Мы по­стоянно посещаем библиотеки, хотя они слабо по­полняются новыми изданиями. Однако люди нахо­дят выход: приносят в дар свои собственные книги.  Большое спасибо работникам библиотек, ко­торые являются энтузиастами и патриотами свое­го дела, всегда доброжелательно встречают посе­тителей, помогают в выборе литературы, проводят различные мероприятия, встречи, диспуты, вечера, рассказывают детям о пользе литературы, об исто­рии родного края. Как можно школьников, их роди­телей, дедушек, бабушек лишить такого большо­го пласта культуры? Ведь в наше время не каждая семья может позволить себе купить компьютер, хо­рошую нужную книгу, создать домашнюю библиоте­ку. И единственный выход из создавшийся ситуации - всем нам, как волонтерам, встать на защиту би­блиотеки, ее работников для пользы знаний, куль­туры и развития настоящих и будущих поколений.

Раиса Кульчицкая, учитель, г. Голая Пристань // Голопристанський вісник. – 2016. – №6 (11 лют.). – С. 5.

Найкращий провідник у світ книг

Що мене змусило взятися за перо? Прочитання у «Голопристанському віснику» від 28.01.16 р. статті «Дитя­ча бібліотека - надбання десятиліть. Чи допустимо її закриття?». От тобі і маєш: вирішується доля не тільки дитячої бібліотеки, а й її працівників, яких я прекрас­но знаю, з якими співпрацюю не один десяток років. Так, дійсно, багато років (живу в Голій Пристані з 1978-го). За час роботи в міській першій школі то не­обхідну літературу підготувати до уроку було треба, то провести захід необхідно, то знайти матеріал по краєзнавству. І завжди на допомогу приходили пра­цівники книгозбірні - Ярова С.А., Карабач С.О., Кві-цень О.Ф., Янчукова Л.І. І ось дивина - дитяча біблі­отека може припинити своє існування. Цікаво, чи є ще в світі хоч одна держава, де розчерком пера мож­на закрити лікарню, школу, бібліотеку? В ім'я чого? Я пригадую і ті часи, коли не вистачало підручни­ків. Єдиною радістю була книга з бібліотеки. Моє по­коління вважало, що на світі немає нічого кращого за книги. Так, зараз діти мають багато інтелектуаль­них «іграшок»: телевізори, комп'ютери, мультимедій­ні центри тощо. А дорослі часто нарікають на відсут­ність у дітей інтересу до читання, до книги. І відпові­ді школярів на уроках є стислими, неемоційними, бо тексти творів не читають, а продивляються зміст в Інтернеті. А читання книги - це ніби розмова з най­кращими людьми минулих років. І бібліотекарі (да­ром хліб не їдять) доносять читачам безцінні скар­би, організовуючи читацькі конференції, диспути, лі­тературно-музичні свята. А якщо не робити цього?  Я впевнена, що депутати міста і райо­ну порозуміються, віднайдуть кошти на бла­го спільної справи - виховання Людини. В усі ча­си бібліотека була й буде найкращим провідни­ком у світ книг, тим місцем, де читачі зможуть від­почити і зрости духовно, морально та професійно. Зрозумійте, шановні керівники міста та райо­ну, бібліотека - шлях до храму, який кожен будує  в душі  своїй,  створюючи  себе -  розумного, справедливого,    культурного,   люблячого   Україну.

Алла Татяненко, учитель, м. Гола Поистань // Голопристанський вісник. – 2016. – №6 (11 лют.). – С. 5.

Сподіваємось, що компроміс буде знайдено

Могутність, мудрість і краса літератури відкривається у всьо­му своєму безмежжі тільки перед людиною освіченою й допитли­вою, і як добре, коли поруч бібліотекарі, які завжди готові допо­могти, підтримати й не дозволять читачам «загубитися» у книж­ковому світі. Ці слова ми адресуємо творчим, умілим працівни­кам районної дитячої бібліотеки м. Гола Пристань: Карабач С.О., Янчуковій Л.І., Яровій С.А., Квіцень О. Ф. Саме з ними вже ба­гато років тісно співпрацює наша Голоприртанська гімназія. Там школярам завжди запропонують бібліотечні новинки, доберуть лі­тературу чи то за вимогами нової шкільної програми, чи готую­чись до манівських, конкурсних робіт, чи познайомлять із сучас­ними українськими авторами для дітей, чого, на жаль, у шкільній бібліотеці не знайдеш. Бібліотекарю, учителям гімназії допомо­жуть з цікавими заходами до ювілейних дат, тематичних тижнів: «Тарас Шевченко - пророк України», «Закон і право» - правовий ринг, «Екологічний бумеранг» - інфррмаційно-пізнавальна вікто­рина, «Таврійський калейдоскоп» - відкритий урок читання, «Шко­ла етикету», «Правовий круїз» - гра-подорож. З яким тільки захо­пленням діти цілими класами брали участь у конкурсному проек­ті «Великі змагання для маленьких читачів»!  Ми сподіваємося, що тяжкі випробування, які випали на долю дитячої бібліотеки матимуть позитивні рішення, а місцева та ра­йонна влада знайдуть компроміс для виходу із ситуації, яка скла­лася, та не закриють двері у великий, чарівний світ дитячої кни­ги для її шанувальників і читачів. Щиро сподіваємось на подаль­шу співпрацю.

Біла Л.А., Зоря Н.В., Тетерюк Ю.О, - загалом 50 підписів // Голопристанський вісник. – 2016. – №5 (04 лют.). – С. 3.

Вспомниите слова академика - библиотеки должны быть обязательно!

Хочу откликнуться на призыв работников районной дет­ской библиотеки (статья «Дятича біблютека - надбання десятиліть. Чи допустимо її закриття?» в газете «Голопристанський вісник» за 28 января 2016 г.) и по­делиться своим мнением по это­му поводу. До каких же пор мы будем уничтожать то, к чему шли де­сятилетиями? В одной из своих статей в районной газете я писа­ла, как восстанавливалась Голая Пристань после военной разру­хи. Мы - свидетели этих времен радовались каждому метру заас­фальтированной дороги, строи­тельству благоустроенных школ, жилых массивов, сами были участниками строительства (на общественных началах) стадио­на, музыкальной школы, До­ма культуры. Наши дети и вну­ки не пользовались двумя-тре­мя учебниками на весь класс из 30 учеников, а нам приходилось довольствоваться именно таким количеством учебников. Благоустраивались библиотеки, чи­тальные залы, пополнялся книж­ный фонд давальческими эк­земплярами, журналами - у кого что осталось после войны. Книга - источник знаний. Кто этого не знает? Именно с них начинается воспитание подростающего поколения. Изучает­ся история - кто не будет знать прошлого, тот не будет иметь будущего. Где найдут нужную информацию дети, кто им помо­жет? Родители даже не исполь­зуют свое право растить де­тей в отпуске до 6 лет, им надо искать пути выживания. Улица? Компьютер? А во всех ли семьях он есть. А приходит лето, и де­ти идут в читальный зал, у каж­дого имеется список рекомен­дованной литературы со школы. Мы сами хотим убить желание у них читать, изучать, мыслить, трудиться. А потом кто-то из них будет депутатом, мэром, губер­натором. Казалось бы, создавать не на­до - есть. Нет, давайте будем ломать, закрывать. Зачем же нам такие реформы? Не могу понять районные власти: опять дележ на «наших» и «ваших» де­тей? Пришли к власти новые лю­ди. Когда стоял вопрос закрытия школы искусств, администрация, райсовет доказывали горсовету, что детей делить нельзя. А те­перь снова «дети города» и «де­ти района»? Недавно сняли позорную вывеску на здании «Сузір'я», но­вая власть города заявила, что «протянула руку району», что в дальнейшем все трудности бу­дут решаться общими усилия­ми... Так почему же нельзя со­вместно решить проблему дет­ской библиотеки? У «руля» района и города сто­ят молодые и образованные лю­ди. Подумайте, с чего начина­лась ваша учеба? Вспомните слова академика Дмитрия Лиха­чева: «Может не быть универси­тета, а библиотеки должны быть обязательно».

Надежда Корниенко, пенсионерка. г. Голая Пристань // Голопристанський вісник. – 2016. – №5 (04 лют.). – С. 3.

Дитяча бібліотека - надбання десятиліть. Чи допустимо її закриття?

У 2017 році районній дитячій бібліотеці має виповнитися 70 років, але є серйоз­ні побоювання, що цю ювілейну дату книгозбірня не зустріне через можливе за­криття. Річ у тім, що дитяча бібліотека фінансується з районного бюджету, а обслуговує дітей з Голої Пристані. Усе складалося добре до тих пір, поки Гола Пристань не набула статусу міста обласного значення. Внаслідок цього виникло питання про правомірність забезпечення коштами нашої бібліотеки. У той же час для інших ра­йонних закладів освіти і культури, якими користуються міські жителі, фінансуван­ня знайшлося. Незважаючи на те, що наша спеційлізована бібліотека надає консультативну, методичну допомогу 32 бібліотекам, що обслуговують дітей у населених пунктах Голопристанського району, у районному бюджеті, як нам кажуть, не знаходиться коштів для утримання закладу. За логікою речей, місто з населенням близько 15 тис., з яких близько 2 тис. - це діти, не може залишитися без дитячої бібліотеки, нехай вже без статусу методичного центру. Але, на жаль, у міському бюджеті теж не знаходиться коштів для фінансування або співфінансування закладу для дітей. Наша бібліотека була неодноразовим переможцем обласних акцій та проектів: «П'ять Сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!» (2012 - 2015 рр.), «Бізнес-шко-ла «Мільйон - це просто!» он-лайн» (2014 р.), всеукраїнських конкурсів «Кни­га пам'яті мого роду» (2015 р.), «Найкращий читач України» (щороку, починаючи з 2010-го), Південноукраїнських міжрегіональних ярмарків інновацій «Бібліокре@ тив» (2010 - 2015 рр.). Досвід роботи бібліотеки вивчався під час Всеукраїнсько­го саміту директорів обласних бібліотек для дітей України (2009 р.). Наша дитяча бібліотека обслуговує понад 1300 користувачів, які не тільки ма­ють можливість користуватися її фондами (а це близько 12 тис. примірників книг для дітей), а й відвідувати інформаційні, розважальні, пізнавальні заходи, брати участь у проектах і програмах, розроблених спеціально для дітей. Стаття 17 Конвенції ООН про права дитини, стверджує: «Кожна дитина має право на інформацію, зрозумілу і відповідну віку», а бібліотека є першим із закладів, що реалізують це право. Саме на це ми наголошуємо у заходах під час щоріч­ного Тижня права, а як і хто тепер пояснить дітям, чому їхні права порушуються? У Стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року зазначено: «Біб­ліотеки України... важливі для розвитку інформаційної та мовної культури суспіль­ства, патріотичного, правового та екологічного виховання, формування стійко­го інтересу до вивчення та розуміння національної історії та культури. Бібліоте­ки сприяють розбудові читаючої та мислячої нації. Сталий розвиток демократич­ного громадянського суспільства, дотримання прав і свобод людини... неможли­ві без сучасних бібліотек». Виходить, нам не потрібна ні читаюча, ні мисляча нація, бо ціна питання - діти, які залишаться без доступу до безкоштовної інформації, гарантованої їм держа­вою та її законами. Дітей ділять на районних та міських, і ніхто не замислюється над тим, що будь-яка бібліотека, починаючи від національної і закінчуючи район­ною, обслуговує переважно мешканців того населеного пункту, на території якого функціонує. Загальновідомо, що руйнувати - не будувати. Чи можемо (на прикла­ді дитячої бібліотеки) допустити знищення того, що створювалося роками, деся­тиліттями? Якщо ми не можемо зберегти і примножити те, що побудовано до нас, про яку розбудову держави може йти мова? Тож чи потрібна дитяча бібліотека місту і району? Це питання у лютому вирішу­ватиме депутатський корпус Голопристанщини. Справедливо було б залишити його Остаточне рішення за громадою. У зв'язку з цим пропонуємо висловити свої думки не тільки пересічним громадянам, а й депутатам обох рад - міської і ра­йонної, бо саме від їхніх рішень і співпраці залежатиме доля закладу, а отже і ре­алізація права на духовний та інтелектуальний розвиток підростаючого покоління.

Карабач С.О., Ярова С.А., Квіцень О.Ф., Янчукова Л.І., бібліотекарі дитячої районної книгозбірні // Голопристанський вісник. – 2016. – №4 (28 січ.). – С. 3.

У важкі часи завжди є місце для добра

18 грудня у Малокардашинській школі відбувся благодійний концерт «З Україною в серці». Мета заходу - донести до свідомості школярів, що вій­на - найстрашніше лихо, яке знищує і калічить життя та долі людей. Нині Україна переживає важкі часи. І на­ші діти, чи не вперше, віч-на-віч зіткнулися зі справжньою бідою, яка стосується усіх без ви­нятку у нашій державі. Тому з'явилась ідея зро­бити щось корисне для наших солдат, які вико­нують свій обов'язок у зоні АТО та дітей, що по­страждали внаслідок терористичних дій. Учні та їхні батьки відгукнулися на пропозицію провес­ти благодійний ярмарок «Подарунки від Святого Миколая», щоб отримані кошти направити пора­неним українським бійцям, дітям АТО. Для яр­марку випікали солодощі, виготовляли сувені­ри у вигляді національної символіки, українські обереги. За одну годину все було розкуплено. «Не відходячи від каси», діти підрахували свої виторги. Частину коштів використали для учас­ті у новорічній акції для воїнів АТО «їм необхід­на наша підтримка» (до посилки зібрали засоби особистої гігієни, макаронні вироби, консерва­цію, солодощі, дитячі малюнки та листи). У рам­ках Всеукраїнської благодійної акції «Назустріч мрії» для онкохворих дітей та тих, що постраж­дали внаслідок терористичних дій, волонтерським загоном зібрано і перераховано 150 грн. Не залишились осторонь сільські підприємці-спонсори: у день Святого Миколая піднесли мо­лодшим школярам та дошкільнятам подарунки-солодощі. На благодійному концерті були присутні на­стоятель місцевого Свято-Георгіївського храму отець Олександр, сільські депутати: Запорожець О.І. , Богданова Н.М., Бобровник А.П., член ви­конавчого комітету Іляшенко В.О., учасник АТО Груцяк В. С. та завідуюча будинком культури се­ла Велика Кардашинка Сафонова О.А. Наприкінці свята теплими, щирими словами привітала усіх присутніх з передсвятами член виконавчого комітету Іляшенко В.О., яка запевни­ла, що представники міської влади переймаються проблемами закладу освіти і завжди готові нада­ти посильну допомогу. Також привітання прозву­чало від директора Прокопенко Т.І., яка завжди піклується про те, щоб Малокардашинська школа повноцінно працювала і була сучасною. Велика подяка Проценко Вікторії Анатоліївні, яка була організатором цього концерту та її по­мічникам - семикласникам.

Юлія Голофастова, завідуюча сільською бібліотекою // Голопристанський вісник. – 2016. – №1 (07 січ.). – С. 3.

Голопристанській районній бібліотеці - 95 років

30 вересня виповнилося 95 років з дня заснування Голопристанської районної бібліотеки. У далекому 1921 році, незважаючи на голодні часи, в селі Гола Пристань Збур'ївської волості Дніпровського уїзду відкрився перший культур­ний осередок - сільська бібліотека, завідуючою якої на той час стала молода вчителька Кожухова Марія Миколаївна.
У 1933 році бібліотека.стала рай­онною з фондом 33 тис. екземплярів книг. Під час війни вона була цілком знищена. Ще не загоїлись рани, нанесені війною, ще не піднялися з руїн будівлі, а душі людські вже тягнуло до знань, до бібліотеки. І з 1945 року книгозбірня відновила свою роботу. А з 1947 року стала районною бібліотекою для дорослих. Завідуючими були Артем'єва Зінаїда Іванівна, Чабан Емілія Фоківна, Коно-топенко Лідія Василівна.
З 1962 року бібліотека, фонд якої налічував 23 тис. книг, отримала нове приміщення та була взята на дер­жавний бюджет. Працювало в ній 5 бібліотекарів, що обслуговували 2600 читачів.
1 грудня 1977 року бібліотеки всіх підпорядкувань об'єдналися в централізовану бібліотечну систему навколо центральної з єдиним кошто­рисом, штатами, створеними новими відділами, методичним обслуговуван­ням. Завдяки плідній праці колишньо­го директора М.П.Ярової, колективу центральної районної книгозбірні, Голоприсіанський район створив організацію обслуговування читачів на високому рівні та став відкривачем та популяризатором нововведення в області.
Ярова Марія Пантеліївна, Базік Ніна Макарівна, Луньова Ніла Федорівна, Горбань Лідія Ігнатівна, Любарова Лідія Юхимівна, Капуста Світлана Григорівна, Підпала Гали­на Олександрівна, Богданова Лілія Іванівна, Снєгурова Наталя Павлівна - це працівники книгозбірні, яких ми сьогодні називаємо ветерана­ми бібліотечної справи. Саме вони, в нелегких умовах становлення бібліотечної справи, шукали і зна­ходили шляхи до розуму та серця кожного читача, прищеплювали лю­бов до великого джерела знань - книги. Хотілось би згадати і тих, кого сьогодні немає поряд з нами: Конотопенко Лідія Василівна, Єрмоченко Лідія Іванівна, Сгупак-Снєгурова Наталія Василівна. Це бібліотекарі, які залишили по собі добру згадку.
Плідна праця колективу продо­вжилась в наступне десятиліття під керівництвом директора Пришевської Неллі Миколаївни. Після чого естафе­ту від своїх попередників взяла Шмагель Галина Володимирівна.
Після зовнішнього капітального ремонту будівлі бібліотеки, який було зроблено у 2008 році, мож­на з упевненістю сказати, що наша бібліотека стала однією з найгарніших в області за естетичним виглядом.
В 2013 році бібліотека змінила свій статус. Тепер вона має назву кому­нальний заклад «Голопристанська районна бібліотека» Голопристанської районної ради Херсонської області та є методичним центром для сільських бібліотек району.
На сьогодні, районна книгозбірня має фонд 47 тис. примірників, обслуговує 3 тис. читачів та є центром духовного збагачення населення, роз­витку його інтелектуальних та твор­чих здібностей. Не одне покоління мешканців міста та району здобувало знання та отримувало інформацію в її стінах. Підхід працівників районної бібліотеки до своєї справи знач­но змінився. Голопристанська районна бібліотека бере участь у Всеукраїнських та обласних проек­тах, фестивалях, конкурсах, акціях, дослідженнях, анкетуваннях тощо. Проводиться велика кількість масо­вих заходів з популяризації книги, організовуються тематичні зустрічі в читацьких творчих об'єднаннях: «Го­лопристанська Litterra», «Дніпрова хвиля», оформлюються книжкові ви­ставки до знаменних та пам'ятних дат. Пріоритетним напрямом діяльності в останні роки стало впро­вадження комп'ютерних технологій, що дало можливість підвищити якість інформаційного обслуговування користувачів. Створено офіційний веб-сайт Голопристанської районної бібліотеки та сторінки в соціальних мережах, на яких висвітлюється інформація про діяльність книгозбірні.
Бібліотека має партнерські стосун­ки з благодійним фондом «Свята Оль­га», з організацією ветеранів України у Голопристанському районі, з Голо-пристанським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, загальноосвітніми школами міста та району, школою мистецтв, міським Палацом дозвілля «Сузір'я», іншими організаціями і установами міста та району.
Готуючись до ювілею бібліотеки, працівники вирішили зробити справжнє свято для своїх найбільших шанувальників - читачів. Святковий день розпочався з відзначення пода­рунками найвідданіших з них, які вже багато років користуються послугами нашої книгозбірні Тестіна Федора Фе­доровича, Грабка Анатолія Антонови­ча, Масловець Алли Михайлівни, Тесленка Миколи Григоровича, Нохріної Ольги Олександрівни, Пархоменка Костянтина Леонідовича та інших. Впродовж дня для відвідувачів луна­ла приємна музика, була оформлена фотовиставка «Читач в об'єктиві», бібліотекарі проводили екскурсію таємничими куточками бібліотеки «Бібліотека відома та невідома». Свято супроводжувалася веселими розвагами та яскравим фейєверком з повітряних кульок. Кожен відвідувач мав можливість зробити святкове селфі «Сфотографуйся у бібліотеці». Приємним сюрпризом для працівників бібліотеки стало інсценізоване вітання від учнів 8-Б кла­су Голопристанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, класний керівник Чабанова Ольга Михайлівна, які ста­ли учасниками флешмобу «Бібліотеці - 95». Щирі привітання від своїх шанувальників бібліотекарі отри­мали на сторінках соціальних мереж, а відвідувачі свої побажання залишали в бібліотеці, створивши своєрідну виставку-привітання. Та­кож, особисто привітав бібліотекарів з ювілеєм книгозбірні міський голова Бабич Олександр Володимирович. Солодощі, які він подарував, були дуже доречними до святкового столу.
Аби поділитися гарним настроєм з мешканцями та гостями міста, бібліотекарі вийшли на вулицю, дару­ючи різнокольорові повітряні кульки з найкращими побажаннями.
Напередодні була проведена акція «Подаруй нову книгу бібліотеці», за­вдяки якій фонд книгозбірні попо­внився більш ніж на 100 примірників. Найактивнішими учасниками акції стали Хільченко Олександр Миколайович та Торопова Антоніна.
Сьогодні бібліотека переживає не найкращі часи. Ми щиро вдячні лю­дям, які переймаються проблемами книгозбірні та допомагають нам їх вирішувати: Іваненку В'ячеславу Бо­рисовичу, Тупікову Віталію Миколай­овичу, Якименку Олегу Сергійовичу, Харкавому Георгію Георгійовичу та іншим.
95 років - солідний вік для бібліотеки. В усі часи Голопристансь­ка районна книгозбірня була доступ­ною та потрібною для всіх верств населення. Тож, збережімо її для на­ступних поколінь!

Галина Шмагель, завідувач Голопристанської районної бібліотеки  // Рідна Пристань. – 2016. – №41 (07 жовт.). – С. 2.

Нова книга: читаємо разом з автором

У рамках щорічного обласного Відкритого уроку чи­тання відбулася презентація книжки Валентини Бритік «Дарунок Сонця». «Повен кошик дарунків» - саме таку назву мав захід - презентували Ромашка і Волошка (ролі виконали учениці 2-Б класу Голопристанської спеціалізованої школи Дарина Бабич і Софія Ходжаєва, кл. керівник Світлана Михайленко)-героїні однієї із казок збірки. Були тут[горбинка з соняховим насінням і чорнобривці, вербовий віночок і в'язочка калини, ромашка і бублики з маком тощо. Кожен з представлених дарів розповідав про якусь із казок нової книжки, а деякі пропонували ще і музичну паузу у виконанні юних бандуристів - вихованців Голопристанської ДШМ (керівник Ольга Козар) Тож, знайомство з новинкою було не тільки пізнавальним, а й цікавим і розважальним. Тим більше, що книжка «привертає до себе увагу яскравими ілюстраціями, які вдало виконала художниця Христина Мірошніченко, вони передають дух казок, відтворюють українські краєвиди, красу полів та луків.
Під час міні-інтерв'ю учасники презентації довідалися про життєвий та творчий шлях автора, мали можливість побачити результат не лише літературної творчості: Валентина Григорівна - вправна майстриня - гарно вишиває стрічками картини та ужиткові вироби, вона товариська і доброзичлива, безмежно любить при­роду та рідний край, вона - щирий патріот своєї Батьківщини. Недарма заключна казка збірки «Дар Не­бес» закінчується «Молитвою за Україну» О.Кониського та М.Лисенка, яка і прозвучала у виконанні Ольги Тадеївни з її учнями на закінчення заходу.
На заході у якості гості була присутня і письменни­ця, краєзнавець Марія Ярова, яка щиро привітала пані Валентину з виходом нової книжки і побажала їй твор­чих успіхів та письменницької снаги.
"Кожному мила своя сторона" - казав видатний український філософ Г.Сковорода. Тож і письменниця своїм творчим доробком, особливим світосприйняттям передає безмежне почуття любові до рідної землі: від цілющих рослин і малесеньких квіточок і трав до справжніх і непорушних символів України - верби та калини, викладає на аркуш паперу те, що їй близьке і рідне, що дає їй пам'ять серця, те, що дарують щедре південне сонце, земля і повітря і те, чого ніхто і ніколи не зможе відібрати. Сподіваємося, що веселковими дощовими краплинками потраплять казки Валентини Григорівни у душі і серця малечі, а книжечка знайде вдячних читачів.

Світлана Ярова, бібліотекар. Фото Натальї Ярової  // Рідна Пристань. – 2016. – №41 (07 жовт.). – С. 2.

Книгозбірні - 95!

30 вересня виповнюється 95 років з Дня засну­вання Голопристанської районної бібліотеки. Всі ці роки книгозбірня надійно і віддано служить читачам, відкриваючи для них дорогу в світ знань, мудрості і високої культури. Вона допомагає кожному, хто шукає інформацію, щоб покращити життя -своє і своєї країни, підвищити фаховий рівень, долучитися до світового досвіду, вивчити історію рідного краю.
Шановні мешканці міста і району, справжні книголю­би та всі, хто небайдужий до читання й переймається долею бібліотеки! Щиро вітаю з цією знаменною датою та сподіваюсь на довге спілкування з вами!
Шановні ветерани бібліотечної справи! Дякую вам за відданість своїй роботі, високий професіоналізм, значний внесок в бібліотечну справу району. Зичу усяких гараздів та здоров'я на довгі роки!
Дорогі колеги, творчий колектив районної бібліотеки! Бажаю вам міцного здоров'я, енергії, оптимізму, добра, миру та благополуччя, відчуття справжнього задоволення від роботи та но­вих успіхів на ниві просвітницького служіння людям!

З найкращими побажаннями, завідувач Голопристанської районної бібліотеки Галина Шмагель  // Рідна Пристань. – 2016. – №40 (30 верес.). – С. 3.

Тиждень молодіжного читання

Теплого сонячного ранку 18 квітня роз­почався Тиждень молодіжного читання у Голопристанській книгозбірні. Яскрава на­зва та цікава виставка літературних новинок «30+3 смаколики», що була оформлена у вікні районної бібліотеки, з перших хвилин приверта­ли увагу перехожих. Жодного з них бібліотекарі не залишили без уваги, проводячи ліб-моб «Це моя бібліотека». Всі отримали гарний настрій та візитні картки нашої книгозбірні.
Запрошені на відкриття Тижня школярі Голопристанської гімназії відправились у віртуальну краєзнавчу подорож «Історичні місця та пам'ятки Херсонщини», що була при­свячена Міжнародному дню пам'ятників та історичних місць, а читачі юнацького абонемен­ту з цікавістю знайомились з виставкою-моти-ватором «Читай краще!».
Другий день Тижня молодіжного читання у Голопристанській районній бібліотеці був присвячений українській книзі. Відбулося літературне свято «Безсмертна спадщина Івана Франка» з нагоди вшанування пам'яті Івана Яковича Франка. На зустріч із невмирущим словом Каменяра завітали учні 7-8 класів Голопристанської ЗОШ №4.
У цей день Франкове слово наповнило бібліотеку особливою аурою. Воно звучало в поезії та прозі, мелодійно дзвеніло у пісні. Діти з великим захопленням читали твори відомого письменника та пригадували його чудові твори під час невеличкої вікторини. Також присутнім було запропоновано книжковий перегляд «Ве­ликий майстер українського слова».
Літературні герої отримують екранне життя і продовжують свою велику місію вже в зримих кінематографічних образах та діях. Для учнівської молоді був проведений перегляд фільму «Лісова пісня» за мотивом драми Лесі Українки.
Мешканці та гості міста різного віку взя­ли участь у бліц-опитуванні «Улюблена книга українською» та мали можливість відпочити біля книгозбірні на бібліотечній лавці з цікавою книж­кою.
День читацьких витівок Тижня розпочався із приємної несподіванки для наших відвідувачів. Бібліотекарі пропонували їм сніданок з книгою «Почитай до Кави/Чаю».
Напередодні свята Великодня створити цілий світ із почуттів та думок, побажань та по­здоровлень можливо було при проведенні майстер-класу «Писанкове диво», який разом з пе­реглядом літератури для читачів організували та провели працівники районної бібліотеки.
День четвертий Тижня молодіжного чи­тання мав назву «English. Book. Read». Учні Голопристанської спеціалізованої школи мали можливість віртуально помандрувати туман­ним Альбіоном. Під час подорожі вони побува­ли в Англії та відкрили для себе найвизначніші місця, які є візитівкою країни, дізналися про цікаві звичаї, вікові традиції.
Книжкова lovestory «Шарлотта Бронте: «Немає більшого щастя, ніж відчувати, що тебе кохають...», що оформлена до 200-річчя від дня народження англійської письменниці Шарлотти Бронте, яка хотіла кохати та бути ко­ханою, притягувала до себе увагу відвідувачів книгозбірні.
Триває підготовка учнівської молоді до підсумкових ДПА і ЗНО, тому для школярів ста­ла у нагоді виставка-рекомендація «Голопристанщина speaking...».
Поціновувачі класичної музики поринули у справжню англійську атмосферу під час години музики «Music in Great Britain». Неперевершені музичні твори композиторів з Великобританії лунали цього дня у стінах районної книгозбірні.
П'ятий день Тижня молодіжного читання пройшов під назвою «З любов'ю до рідного краю». До Міжнародного дня Матері-Землі був проведений екологічний диспут «Збережемо довкілля заради життя», учасниками якого стали учні Голопристанської спеціалізованої школи. Під час зустрічі йшла мова про взаємовідносини людини з довкіллям. Окрім цікавих розповідей та порад про те, як берег­ти довкілля, присутні обговорили проблеми екології нашого краю та взяли участь у вікторині «Первоцвіт» і різноманітних цікавих конкурсах.
Завершився Тиждень молодіжного читан­ня літературними посиденьками «З любов'ю до рідного краю». Запрошені місцеві автори та обдарована молодь Голопристанщини про­слухали поезію про рідний край, легенди, пере­глянули відеодобірки краєвидів Голої Пристані. Учасники старшого покоління пригадали цікаві факти з історії рідного міста, старовинні назви вулиць: Циганська, Шкрябала та інші. Молодь із задоволенням взяла участь у інтерактивній грі «Рідний край - серцю рай!», а правильні відповіді на непрості часом запитання їм підказували більш досвідчені гості.
У затишній атмосфері української світлиці, за чашкою ароматного чаю гості ще довго спілкувалися та прийшли до висновку, що немає кращого місця, ніж рідний край.

Галина Шмагель, завідувач Голопристанської районної бібліотеки  // Рідна Пристань. – 2016. – №19 (06 трав.). – С. 6.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031