за 2015 рік

Райдужна душа мого народу

Яке диво дивне - народ­на пісня! Яку владну силу таїть вона в собі! Минають віки, змінюються суспільні устрої, на зміну одним по­колінням приходять інші -у кожного свої смаки, свої уподобання. А народна пісня залишається, адже це душа народу, його істо­рія. Цю тему вирішили до­нести до учнів працівники районної бібліотеки та ди­тячої музичної школи. Тому 16 грудня вони за­просили учнів 4-а класу Верхньорогачицької гімназії та вихованців ди­тячої музичної школи на свято народної пісні. У кожної людини життя розпочинається з пісні, з ніжної маминої колискової. Діти згадали колискові пісні, які співала їм матуся, а Таня Нечипась подарувала всім пісню "Сірії гуси". Високо цінували українську народну пісню у всі часи не лише прості люди, а й великі світочі культури: Т. Шевчен­ко, М. Гоголь, М. Стельмах, О. Довженко. Вважаються народними пісні на слова Т.Г. Шевченка "Садок виш­невий коло хати", І. Котля­ревського - "Чого ж вода ка­ламутна", Л. Глібова - "Стоїть гора високая". З давніх-давен українці жили піснею. Співали навіть тоді, коли не було і крихти хліба в господі. Бо пісня - це ще й духовний хліб. Настя Рекун привітала всіх піснею "Налетіли журавлі". Бібліо­текар АльонаСурган розпо­віла дітям легенду про на­родну пісню. Пісні, які склав народ, передаються із уст в уста. Вони дуже різно­манітні за своїми жанрами: жартівливі, побутові, ко­зацькі, чумацькі, баладні, історичні. Козацьку пісню "Над річкою бережком" ви­конала Олександра Ман-дик. Ліричну пісню про ко­хання, про щирі почуття по­дарував присутнім Микола Приходько. Протягом своєї багато­вікової історії український народ склав безліч пре­красних казок, прислів'їв, загадок, пісень - їх записа­но понад 200 тисяч. Діти згадали прислів'я та приказки про народну пісню. Під кінець заходу до дітей завітав Святий Мико-лай, який розпочав свою подорож по землі, обдаро­вуючи дітей солодощами та добром.

Л. Ничик, директор КЗ "Верхньорогачицька ЦРБ" // Рідний край. – 2015. – №52 (25 груд.). – С.5.

Отримали подарунки від Святого Миколая

День Святого Миколая уже став в Україні тра­диційним. Це свято ґрунтується на народних зви­чаях, традиціях, викликає щирий інтерес у дітей та батьків. У цей день дітки отримують подарунки від Миколая, які вони заслужили гарною поведінкою та навчанням. Працівники нашого селищного будинку культу­ри №1 також вирішили влаштувати свято для дітлахів. Запросили учнів 2 класу Верхньорога-чицької ЗОШ №2 разом з вчителем Тамарою Іва­нівною Зуй. Біля прикрашеної ялинки провели різноманітні ігри, вікторини та змагання. Діти охоче відповідали на запитання, співали і водили хо­роводи круг ялинки. Було також бага­то рухливих ігор. А потім школярі отри­мали подарунки від Святого Миколая. Влаштованим святом залишились задоволені і діти, і дорослі. Діти - тому, що розважились, повеселились і отри­мали солодощі, а дорослі - тому, що змогли порадувати дітей. Працівники селищного будинку культури №1 щиро вдячні селищному голові С.І. Коротун за кошти, які були виділені на солодощі для дітей.

В. Мульська, бібліотекар селищної бібліотеки №1 // Рідний край. – 2015. – №52 (25 груд.). – С.3.

Відзначили скорботну дату

У листопадове передзим'я весь украї­нський народ вшановував сумну і скор­ботну дату. 82 роки тому проти нього було вчинено злочин, який не має строку дав­ності, а за жорстокістю своєю - аналогів на всій планеті. Зважаючи на жахливі мас­штаби і цинізм цього злочину - Голодомо­ру 1932-1933 років - ми іменуємо його ге­ноцидом. Нечуваних втрат зазнав увесь наш народ, але найбільшою мірою украї­нське селянство, яке для тоталітарного режиму було надто небезпечним через свою відносну економічну незалежність, а в умовах України ще й носієм всього національного і глибоко духовного. 26 листопада у Чистопільському сільському клубі зібралися місцеві жителі, школярі, всі, хто небайду­жий до трагедії світового масштабу, аби вшанувати пам'ять всіх невинно убієнних, закатованих мучеників нового часу. На сцені ведучі та організатори за­ходу - завідуючі бібліотекою Т.І. Горнова та сільським клубом А.Ю.  Дьогтєва. Звучать, ніби б'ють набатом болючі сло­ва, пронизують душу гіркі віршовані рядки про той страшний час, коли єдиним бажанням людей було  одне - хоч невеликий окрайчик хліба, хоч крихту,  аби лише вижити. Смерть тим часом збирала щохвилини кривавий урожай - тисячі жертв. А сталінські кати втішались - «Жить стало лучше, жить стало веселеє!». Хто й чим міг тоді зарадити людям? «Повільна смерть від го­лоду є настільки жахливою, що це, за свідченням оче­видців, страшніше навіть від концентраційного табо­ру чи війни, адже на війні хтось усе-таки може вряту­ватися, а в таборі дають щось їсти» - зазначив у своєму виступі вчитель історії Чистопільської ЗОШ О.П. Шершень. А потім учні запалили свічки у пам ять по кожну праведну душу, вбиту трьома Голодоморами. Горіли свічки пам'яті, а зі сцени тужливо лунало: На вікні свічі не задути. Скарги і плачі досі чути - Усе люди тямлять. Досі жаль до сліз, Тих, що не в пору їх потяг укіс Голодомору, Тож вічна їм пам'ять. Пам'ятаймо! Вбиті го­лодом зникнуть без нашої пам'яті!

Т. Горнова, завіду­вач Чистопільською сільською бібліотекою // Рідний край. – 2015. – №51 (18 груд.). – С.4.

Правовий діалог «Дитинство без насилля та СНІДу»

У рамках Міжнародної правової акції «16 днів без насилля» 4 грудня в актовому залі Верхньорогачицької гімназії відбувся правовий діалог зі старшокласниками "Дитинство без насилля та СНІДу". Гостями учнів були працівники районної бібліотеки, районного центру со­ціальних служб для сім'ї дітей та молоді та лікар-інфекціоніст Т.М. Мігель. У формі діалогу працівники бібліотеки розповіли уч­ням про види насилля, поведінку, яка може спровокува­ти насилля, причини зростання жорстокості та агресії. Були розглянуті різні ситуації, де застосовувались різні види насилля. За допомогою мультимедійного обладнан­ня школярі ознайомились з «Пам'яткою дітям про насильтво» та переглянули слайди про насильство у нашому повсякденному житті. Лікар-інфекціоніст Т.М. Мігель у доступній формі розпо­віла дітям про таку небезпечну хворобу, як ВІЛ, СНІД. Знач­ну частину свого виступу вона відповідала на питання учнів. Спеціаліст районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Є. В. Стукановський ознайомив дітей з правовими документами, що захищають дитину від жорстокої поведінки з боку інших осіб. Значну увагу він приділив Конвенції ООН «Про права дитини». Захід був завершений словами української поетеси Ліни Костенко:

І в житті, як на полі мінному,
Я просила у цьому сторіччі
Хоч би тостмагазинний мінімум:
«Люди, будьте взаємно ввічливі».
І якби на те моя воля,
Написала б я курсивами:
Так багато на світі горя.

Л. Ничик, директор КЗ «Верхньорогачицька ЦРБ» // Рідний край. – 2015. – №50 (11 груд.). – С.2.

Вшанування героїв Небесної сотні

У переддень другої річниці Революції Гідності 20 ли­стопада працівники районної бібліотеки провели у за­гальноосвітній школі №2 патріотичний урок "Революція Гідності очима сучасника". Старшокласники ознайоми­лись з класичними ознаками соціальних революцій, зо­крема з причинами, які привели студентів на Майдан, спонукаючи спротив діючій владі. Учні, аналізуючи попередні події в Україні, а саме: стихійні виступи підприємців проти існуючої податкової політики, студентів - проти політики у сфері освіти, ви­ступи проти свавілля міліції у Врадіївці, констатували, що це були провісники загальнонаціонального громадянсь­кого спротиву, які достатньо виразно показали него-товність та нездатність влади будь-що змінювати в дер­жаві.Євроінтеграційний процес для багатьох українців окреслював не лише геостратегічний вектор її розвитку, але і вселяв надію на зміну існуючих "правил гри" і таким чином на навздогін модернізацію як економічного, так і політичного життя. Відступ від євроінтеграційного про­цесу означав крах цих надій - що й привело до акції гро­мадянського спротиву. На мультимедійному обладнанні були показані фраг­менти з хронології подій на Майдані. Перед очима учнів постали ті, хто загинув за свою країну, за свій народ. Зно­ву від нас пішли найкращі. Ті, для кого справедливість, гідність, свобода, Україна були не просто словами, а сен­сом їх життя. На Майдані з'явилась ще одна сотня - Небесна. Для України це найголовніша, найвпливовіша сотня. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну - влас­не життя. Старшокласники вшанували пам'ять загиблих на Майдані хвилиною мовчання. Для нас є святим обов'яз­ком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми їх не зрадили. І, мов живий, звернувся до учнів Сергій Нігоян: "Борітеся - по­борете, вам Бог помагає! За вас правда, за вас сила і воля святая!"

Л. Ничик, директор Верхньорогачицької центральної районної бібліотеки // Рідний край. – 2015. – №48 (27 листоп.). – С.2.

Патріотично-виховна година

25 років тому, 2 жовтня 1990 року, розпочалася організована українською молоддю, переважно студентами, акція протесту, яка тривала до 17 жовтня. Революція на граніті (або Студентська революція на граніті) -кампанія протестного голодування української молоді в 1990 році.
Цій даті 23 жовтня 2015 року була присвячена патріотично-виховна година у Верхньорогачицькій гімназії. Бібліотекарі районної бібліотеки А. В. Сурганта Т.С. Сазонова розповіли учням 8-11 класів про основні вимоги протестувальників: недопущення підписання нового Союзного договору; перевибори Верховної Ради УРСР на багато-партійній основі не пізніше весни 1991 року; проходження військової служби юнаками-українцями винятково на території республіки; націоналізація майна Компартії України та ЛКСМУ; відставка голови Ради міністрів УРСР Віталія Масола.
Голодування студентів на площі Жовтневої революції (теперішній Майдан Незалежності) та масові акції протестів у Києві, провідну роль у яких відігравали студенти та учні технікумів і ПТУ, отримали підтримку багатьох киян та майстрів мистецтва і літератури.
Патріотичний захід відбувся в актовому залі гімназії, де учням показали відеоролик про події тих часів. На відео були показані інтерв'ю учасників акції та голодування. Влада змушена була задовольнити майже всі вимоги протестувальників. Ці акції та голодування відіграли важливу роль у становленні незалежності України.

Л. Ничик, директор КЗ «ВЦРБ» // Рідний край. – 2015. – №44 (30 жовт.). – С.4.

Відзначили день бібліотекаря

Осінь золотоносна, щедра та багата пора. Тому не випадково в цю пору у нашій країні відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Бо працюють у бібліотеках люди щедрої душі, духовно багаті та майстри своєї справи.
30 вересня читальна зала районної бібліотеки запросила до себе на гостини учасників клубу ветеранів культури «Надвечір'я». Разом з працівниками бібліотеки ветерани вшанували працю своїх колег сьогодення та минулих років. Вже стало традицією в цей день проводити Дні відкритих дверей для читачів бібліотеки, як дорослих, так і дітей. Адже бібліотекар - це другий психолог, який повинен знайти підхід до кожного читача, внести корективи в його читання, зацікавити новими книжками, новими авторами та темами, надати повну інформацію, яка цікавить користувача. Формула успіху кожного бібліотекаря полягає в його любові до своєї роботи, до книги, до читачів, він у постійному пошуку того, що запалює в очах читачів вогник цікавості, що робить їх добрішими та милосерднішими.
У цей день бібліотекарів вітали т. в.о. начальника відділу культури Л.В. Ліснича, працівники культури та освіти.
Бажаними гостями в цей день були також і юні читачі, які привітали своїх помічників у навчанні -бібліотекарів, котрі є провідниками їх у світ книг, залучають до таємниці слова, ріднять з книгою.

А. Сурган, бібліотекар дитячої бібліотеки // Рідний край. – 2015. – №41 (09 жовт.). – С.4.

Бібліотека - гостинний дім, різні книги живуть у нім

Цікавий захід, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек, проведено в читальній залі районної бібліотеки. Гостями районної книгозбірні стали учні 2-3 класів Верхньорогачицької гімназії. Бібліотекарі розповіли дітям, що таке бібліотека, як створюється книга та правила поводження з нею. А казкові герої - Королева книг, Буратіно, Мальвіна провели захоплюючу подорож з учнями країною знань, долаючи перешкоди виконуючи літературні завдання. Діти відгадували загадки, пригадали казкових героїв з мультфільмів, які були показані їм на мультимедійному обладнанні. Королева книг провела конкурс "Казкова розвага". Допомагали у проведенні заходу волонтери бібліотеки: Даша Желєзняченко, Юлія Тимошенко, Родіон Янько. В ігровій формі була проведена вся подорож. Королева книг познайомила учнів із мешканцями свого королівства, а Буратіно учні взяли до себе в гімназію, щоб він навчився грамоти. У кінці заходу бібліотекарі ласкаво запросили дітей у чарівний світ книги.

Л. Ничик, директор КЗ «ВЦРБ» // Рідний край. – 2015. – №40 (02 жовт.). – С.4.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Шановні працівники бібліотечної мережі району, від щирого серця вітаємо вас з Всеукраїнським днем бібліотек!
Наприкінці вересня чаклунка-осінь дарує нам золото падолисту, різнобарв'я жоржин і своє неповторне свято - Всеукраїнський день бібліотек.
Бібліотекар стоїть біля витоків мудрості, він зберігай і провідник, який забезпечує користувачам доступ до інформації, знань, і, через книгу, наукове та художнє слово утверджує високі духовні ідеали нації.
Сучасна шкільна бібліотека - це не лише зібрання текстів та документів, це великий світ соціальних комунікацій, місце, де зростають діти, формуються особистості. Сьогодні майбутнє за бібліотеками, які поєднують традиційну культуру спілкування з книгою з новими інформаційними технологіями.
Разом із вами це свято відзначає багатомільйонний загал читачів, вихованих в дусі поваги до бібліотек -храмів книжкової мудрості.
Щиро дякуємо вам за високий професіоналізм, безмежну, подвижницьку відданість своїй справі.
Зичимо вам здоров'я на довгі роки, нових творчих здобутків, енергії, наполегливості, непохитної віри у свою велику мету!

Голова районної державної Н. О. Тарасова, голова районної ради адміністрації  В. В. Кондратенко // Рідний край. – 2015. – №39 (25 верес.). – С.1.

Подарунок бібліотеці

У рамках районної бібліотечної акції «Подаруй бібліотеці книгу» районна бібліотека отримала в подарунок від нашого земляка Володимира Михайловича Діденка його науково-популярне видання «Із історії Мелітополя: від «Сокола» до «Олкома»». Книга про футбол. Читачі дізнаються багато цікавого про історію виникнення футболу, окремі розділи присвяченні історії виникнення футболу в різних регіонах України, але найбільше уваги приділено виникненню і розвитку футболу в місті Мелітополі. Книга носить пізнавальний і виховний характер, цікава для любителів футболу і для масового читача.
Це перша книга нашого земляка, але у нього багато задумів у майбутньому, зокрема, письменник планує видати книгу про минуле нашої верхньорогачицької землі. Зараз Володимир Михайлович збирає матеріали, історичні довідки, архівні документи. Користуючись старими картами нашої місцевості ще за часів чумацьких походів, знаходить та досліджує скіфські криниці. Розповідь автора зацікавила працівників та читачів бібліотеки. Сподіваємось, що нова книга автора-земляка з історії нашого краю незабаром з'явиться на поличках районної бібліотеки.

Н. Ничик, в.о. директора КЗ «ВЦРБ» // Рідний край. – 2015. – №36 (04 верес.). – С.8.

Щоб творити майбутнє, треба знати минуле

Наша рідна земля - Україна - славиться безкрайніми степами, густими лісами, величними горами, повноводними ріками та неозорими ланами пшениці. Україна - це історія мужнього народу, що віками боровся за свою волю, щастя. Свідками цієї боротьби є високі в степу кургани, обеліски в селах та селищах та прекрасна, на весь світ, пісня.
Знаючи історію свого народу, наші діти будуть творити його майбутнє. 24 серпня 2015 року від погруддя Т.Г. Шевченка стартував патріотичний бібліоквест "Історія і сьогодення нашої Батьківщини". Учасники пригоди розділилися на дві команди та отримали по конверту із завданнями туру. Вони відповідали на питання, що стосуються історії, звичаїв та традицій українського народу, державних та народних символів України. Один із етапів гри був присвячений історії та сьогоденню Верхнього Рогачика. Відповідь на останнє запитання в конверті була підказкою, де знаходиться наступний конверт.
Фінал гри проходив у читальному залі районної бібліотеки. Тут були підведені підсумки, визначені та нагороджені пам'ятними призами переможці і учасники гри.
Наприкінці заходу працівники будинку дитячої та юнацької творчості провели флеш-моб "Розфарбуй карту України". Діти своїми долонями розфарбували карту України у кольори національного прапора.

Л.Ничик, завідуюча районною бібліотекою для дітей // Рідний край. 2015. – №35 (28 серп.). – С.8.

Вчимо дітей любити Україну

Найсвятішими для кожного з нас є слова: Україна, Батьківщина. Адже батьківщина - це не тільки Україна, а й рідна домівка і те місце, де ти народився і виріс, де минули найкращі роки твого життя.
У кожної країни світу обов'язково є свої символи. Знайомству з ними був присвячений бібліотечний патріотичний урок «Нема життя без України, бо Україна в нас одна!», який проходив 1 липня у читальному залі КЗ ВЦРБ». Бібліотекар Альона Сурган розповідала вихованцям старшої групи ясел-садка «Берізка» про Герб, Гімн та Прапор нашої держави. Прочитала народні легенди про Україну, провела вікторину. На мультимедійному обладнанні були показані мультфільми.
Діти із задоволенням слухали розповіді та самі ділилися своїми знаннями про символи своєї Батьківщини. Підводячи підсумок заходу, завідуюча районною бібліотекою для дітей Людмила Ничик сказала: «Україна - це мати, яку не вибирають, бо Україна - це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна - це пісня, яка вічна на цій землі. Кольори символів давали українському народу любов до природи, яку він бачив сам у жовтому і лазуровому кольорі: золотистий степ, синє небо, синє море, ріки з жовтим очеретом і рудими скелями».

Н. Левадна, директорка «ВЦРБ» // Рідний край. – 2015. – №27 (03 лип.). – С.8.

Урок патріотичного виховання

17 червня 2015 року в читальному залі КЗ "Верхньорогачицька центральна районна бібліотека" пройшов урок патріотичного виховання "Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці".
Бібліотекар районної бібліотеки для дітей Альона Сурган ознайомила присутніх на заході учнів Самійлівської загальноосвітньої школи з поняттями патріотизму, любові до рідного краю. Вона провела історичну вікторину, яка охопила найважливіші сторінки історії України та державотворення. На мультимедійному обладнанні був показаний "Урок патріотизму". Наприкінці зустрічі діти написали листи захисникам Батьківщини, які беруть участь в антитерористичній операції на сході країни, які будуть передані солдатам.

Н.Левадна, директор КЗ "ВЦРБ" // Рідний край. – 2015. – №26 (26 черв.). – С.3.

Говорили про виховання неповнолітніх

10 червня 2015 року в читальному залі центральної районної бібліотеки було проведено засідання круглого столу на тему "Профілактика правопорушень серед неповнолітніх". У засіданні круглого столу взяли участь представники державних установ та закладів, керівники організацій, заступник голови райдержадміністрації С. М. Нестеренко, заступник начальника Великолепетиського МВ КВІ УДПтС України в Херсонській області, майор внутрішньої служби Ю. В. Назаренко, головний спеціаліст соціальної роботи Є. В. Стукановський та директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді А. Г. Голуб, головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрацї Ж.Е. Воропай, директор КЗ "ВРЦБ" Н. В. Левадна та діти, які схильні до правопорушень. Разом обговорили проблемні питання профілактики правопорушень серед неповнолітніх.
Сьогодні надто актуальною є проблема зростання правопорушень серед молоді. Правопорушення неповнолітніх є передусім проблемою педагогічною, бо вона пов'язана з вирішенням певного кола виховних завдань. Тому в цій справі особливе місце повинна зайняти профілактика, яка має розпочинатися вже з дитячого садка й початкових класів школи, коли закладаються основи характеру, ставлення до оточуючих, поведінки в побуті.
Основною метою є забезпечення належного виховання підростаючого покоління, попередження злочинності, правопорушень у молодіжному середовищі, недопущення насильства над  неповнолітніми, залучення правоохоронців до шкільних правоосвітніх заходів, робота з батьками, обмін інформацією щодо виявлених правопорушень, пошук шляхів удосконалення превентивного виховання підлітків.
Заступник голови райдержадміністрації С. М. Нестеренко спрямувала присутніх на спільну співпрацю всіх служб району на проведення інформаційно-просвітницької роботи яксеред батьків, дорослого населення, так і серед дітей та молоді, з метою попередження правопорушень неповнолітніми.
Перед неповнолітніми виступив запрошений громадянин, який розповів присутнім про жорстокі прояви дитячої колонії суворого режиму. Про те, що це клеймо на все життя, адже не всі можуть зрозуміти, що життя на волі відрізняється від життя в місцях позбавлення волі, не кожен зможе стати на вірний шлях та не зійти з нього. Потрібно жити, а не виживати. "Я наглядний приклад, не втратьте шансу, станьте повноцінним громадянином! Беріть приклад з чужого досвіду, а не зі свого».
Ю. В. Назаренко наголосив на тому, що обов'язковим є проведення в кожному навчальному році місячника правових знань та щомісячно Дня правових знань, які спрямовані на формування правової культури, профілактики правопорушень серед учнівської молоді. Головне завдання правового виховання - формування правової установки, з позиції якої неповнолітній зможе керувати своїм настроєм, бажаннями, вчинками, де свої правові знання використовує в повсякденному житті.
Директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді А. Г. Голуб наголосила на тому, що правопорушення, здійснені неповнолітніми - це небезпечне соціальне явище, оскільки, по-перше, негативно впливають на формування особистості, по-друге, завдають значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів (лише третина покараних повертаються до повноцінного суспільного життя), по-третє, відіграють значну роль у формуванні злочинності.
На засіданні виступила головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації Ж. Е. Воропай, яка розповіла неповнолітнім, з якого віку настає кримінальна відповідальність неповнолітніх та яке може бути визначено покарання дитині.
Директор КЗ "ВРЦБ" Н.В. Левадна зупинилася на тому, що книга - складова цінність людини, яка формує інтерес та потяг до читання. Чим гаяти свій час, краще зверніться до бібліотеки, відчуйте себе повноцінним, впевненим читачем, адже книга та її кругозір - найпоширеніший спосіб отримати знання, які знадобляться вам по життю. Завдання кожної бібліотеки - виховати порядного, знаючого свої права громадянина України.
Учасники круглого столу вирішили, що постає нагальна потреба активізації правового виховання населення, головними завданнями якого є: профілактика правопорушень у молодіжному середовищі, запобігання негативному впливу на свідомість підлітків, бездуховності, насильства, порнографії, пропаганди тютюнопаління, пияцтво, антисоціальну поведінку. Також формування активної життєвої позиції молоді у правовій сфері, тобто непримиримого ставлення до антигромадської поведінки, розуміння неповнолітніми ролі і суті держави й права, знання основних законів України, принципу єдності прав, свобод, обов'язків і відповідальності.

А. Голуб, директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді // Рідний край. – 2015. – №25 (19 черв.). – С.2.

Змагалися юні інтелектуали

Знання - найбільший скарб. Все наше життя - безперервне практичне заняття, основою якого служать знання, їх ми застосовуємо скрізь і завжди.
11 червня у комунальному закладі "Верхньорогачицька центральна районна бібліотека" пройшов літературний брейн-ринг. До участі в заході були запрошені учні Верхньорогачицьких гімназії та загальноосвітньої школи №2. До присутніх з вітальним словом звернулася директор КЗ "ВЦРБ" Н.В. Левадна, яка зазначила, що знання збагачують наш світ, відкривають перед нами нові горизонти, вдосконалюють нашу самосвідомість. Коли ми вчимося, ми розвиваємося, стаємо досвідченішими, мудрішими, по-новому сприймаємо речі навколо. Ведуча брейн-рингу Тетяна Сазонова підготувала питання з української та зарубіжної літератури. Учні відповідали на запитання, пов'язані з творчістю Т. Шевченка, сучасних авторів, вгадували за уривками художніх фільмів назви та авторів творів. У напруженій боротьбі перемогу вибороли учні Верхньорогачицької загальноосвітньої школи №2. Всі гравці були нагороджені грамотами та пам'ятними подарунками - настільною грою "Ігри патріотів Херсонщини".

Н. Левадна, директор КЗ "ВЦРБ" // Рідний край. – 2015. – №25 (19 черв.). – С.3.

Від слова - до книги знань

Хоч слово, мова, книга з'явилися в різні часи, але вони міцно пов'язані між собою. Без слова немає людської мови, без мови - книги, а без книги - знань.
У останні дні навчального року до селищної бібліотеки №1 завітали учні молодших класів Верхньорогачицької ЗОШ №2 разом зі своїми вчителями Н.Ф. Скрипниченко та О.І. Мовчан. Разом із ними ми провели бесіду про книги - чому потрібно берегти й шанувати книгу. Дітки розповіли про те, які книги вони прочитали протягом року, розповідали багато віршів, загадок та прислів'їв про книгу. Адже саме книга сприяє вихованню, бо, триваючи в руках цікаву книгу, забуваєш про навколишній світ, з головою поринаєш у події.
Отже, найцікавіший скарб для людини - книга. "Любов до книги - найбільша нагорода. Це на-дихає, збуджує, заспокоює і дає безмежні знання про світ і безцінний досвід. Це моральне світло". (Е. Хордвік).

В. Мульська, завідувач селищною бібліотекою №1 // Рідний край. – 2015. – №24 (12 черв.). – С.5.

Провели літературну годину

8 червня 2015 року у комунальному закладі "Верхньорогачицька центральна районна бібліотека" проведено літературну годину "Літературними стежками рідного краю". Учні 5-х класів Верхньорогачицької гімназії прийшли до бібліотеки для знайомства з творчістю наших земляків - письменників та поетів. На захід був запрошений Федір Янько - автор новел, оповідань, кіносценаріїв, віршів. Він розповідав дітям про свої твори - чесні, відкриті, а в чомусь навіть беззахисні, ділився творчими планами, розповідав про своє творче становлення. Учні з великою цікавістю слухали розповідь талановитого земляка, задавали безліч питань про шкільні роки автора, його родину, спілкування з колегами по цеху.
По закінченню зустрічі завідуюча районною бібліотекою для дітей Л.П. Ничик провела огляд літератури затворами письменників-земляків. Зокрема ознайомила з творчістю Василя Шаройка, Олексія Гаци, Василя Підцубняка, Віктора Кудінова та Костянтина Сушка.
На згадку про зустріч бібліотекарі подарували дітям настільні краєзнавчі ігри "У пошуках знайомих незнайомців" із серії "Ігри патріотів Херсонщини".

Н. Левадна, директор КЗ «Верхньорогачицька центральна районна бібліотека» // Рідний край. – 2015. – №24 (12 черв.). – С.7.

Відбулося знайомство з бібліотекою

Довгоочікувані для більшості школярів літні канікули - це час цікавих подорожей, набуття нових знань, оздоровлення та відпочинку. А який же відпочинок без гарної книги? Тож в перші дні роботи пришкільних таборів школярі традиційно здійснюють екскурсії до комунального закладу "Верхньорогачицька центральна районна бібліотека". 2-3 червня наш заклад відвідали учні 1-х та 2-х класів Верхньорогачицької гімназії. Вихованців пришкільних таборів гостинно зустрічали працівники бібліотеки. Вони ознайомили з правилами користування, фондом бібліотеки , довідковою літературою, провели екскурсію відділами бібліотеки. У читальному залі дітям були презентовані цікаві видання - енциклопедії, фотоальбоми, найбільша і найменша книги, які є у фонді. З дітьми грали в інтелектуальні ігри, провели літературні вікторини. Знайомство з бібліотекою завершилося показом мультфільмів за мотивами літературних творів.
Протягом літніх канікул у бібліотеці будуть працювати дитячі гуртки "Книжкова лікарня", "Паперопластика", проводитися різноманітні заходи.
Тож запрошуємо всіх, хто любить гарні книги та творчість, до бібліотеки.

Н. Левадна, директор КЗ «ВЦРБ» // Рідний край. – 2015. – №23 (05 черв.). – С.4.

Діти  це наш скарб

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей.
Дитинство - це чудова пора сподівань на чудове життя та здійснення мрій. Тож працівники селищного будинку культури №1 А.Г. Лащенко, С.В. Белименко та В.О. Мульська вирішили влаштувати свято для молодших дітей, які проживають у нашому мікрорайоні, запросивши їх разом з мамами. Ми провели з дітьми та їх мамами веселі розважальні ігри, в яких брали участь і матусі, і їх дітки.
По закінченні свята всі дітки отримали солодощі і подякували нашим працівникам за гарно проведений час.

В. Мульська, завідувач селищною бібліотекою №1 // Рідний край. – 2015 . – №23 (05 черв.). – С.8.

Юні обирають майбутнє

Молодь - це особлива категорія людей, яка намагається змінити життя на краще. У Верхньорогачицькому районі продовжується реалізація обласного міжгалузевого про¬кту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє».
Протягом третього етапу учасники заповнювали карту професій, готували презентації про професії, необхідні на ринку праці району, виготовляли буклети. Творчо працювали над відеоінтерв'ю з представниками обраних професій. У рамках проекту 20 квітня 2015 року на базі районного центру зайнятості був проведений тренінг по підготовці промоції обраної професії. Спеціаліст районного центру зайнятості Т.І. Турова та завідуюча районною бібліотекою для дітей Л.П. Ничик розповідали учасникам тренінгу про основні вимоги до підготовки промоції, їх форму та зміст.
Для закріплення результату тренінгу учасники підготували промоцію професії медичної сестри.

// Рідний край. – 2015. – №18 (01 трав.). – С.3.

Визначили переможця конкурсу

На базі Верхньорогачицької гімназії працівники районної бібліотеки для дітей провели другий етап обласного міжвідомчого конкурсу на звання найкращого читача 2015 року "Велика книга читацьких рекордів Херсонщини". У конкурсі взяли участь учні 6-8 класів Верхньорогачицької ЗОШ №2 та Верхньорогачицької гімназії. Всі учасники конкурсу пройшли 6 етапів змагань. Переможцем стала учениця 7-а класу Верхньорогачицької гімназії Інна Мельнім. Всі учасники змагань були добре підготовлені і тому кожен оригінально, з творчим підходом захищав свій читацький формуляр і брав участь в інших конкурсах. По закінченні змагань кожен учасник отримав нагороду.

Л. Ничик, завідувач районної бібліотеки для дітей // Рідний край. – 2015. – №12 (20 берез.). – С.8.

Я вибрала долю собі сама...

19 березня виповнюється 85 років видатній українській поетесі - принциповій жінці з чоловічим характером, сталими принципами та поглядами на життя, - Ліні Василівні Костенко.
Її знають, люблять і обожнюють мільйони людей в Україні. Слухаючи її поезію, неможливо приховати захоплення красою і вишуканістю поетичного вислову. Наприкінці 50-х років на українському поетичному небосхилі зійшла нова зоря... Дивно, що й досі астрономи не назвали одну з планет її ім'ям - Ліна Костенко.
Ліна Василівна Костенко посідає перше місце в українській літературі останніх чотирьох десятиліть завдяки своїй сильній особистості, принциповому запереченню позиції пристосуванства, здатності мовчати тоді, коли це означало відмову від спокус облаштувати своє життя ціною поступок. Загальне визнання видатної поетеси вона здобула завдяки вмінню синтезувати у своїй творчості найкращі риси української поезії.
З 1961 до 1977 року її твори не друкували, а "підготовлені" у видавництві збірки лірики були знищені. Перед періодом вимушеного мовчання вона видала три поетичні книжки: "Проміння землі" (1957), "Вітрила" (1958), "Мандрівки серця" (1961). Політичні заморозки, які настали в середині 60-х років, спричинилися до того, що поетеса далі видавати свої книжки не могла.
Талант Л. Костенко незаперечний, саме тому її поезії вражають кожного. Видатна письменниця торкається багатьох тем: це і вічні духовні цінності, краса життя і природи, жорстокість війни та її наслідки, перше І вічне кохання, роль митця в суспільстві, доля України.
Все більше знавців поезії після ознайомлення з творчістю Ліни Костенко приходять до думки, що вона належить до обраного кола найкращих поетів сучасності.
У 1990 році в США відбувся Всесвітній конгрес "Ліна Костенко - поет і мислитель".
У Ліни Костенко чимало регалій: почесний доктор Чернівецького національного університету (2002); лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1987, за історичний роман "Маруся Чурай" і збірку "Неповторність"); лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії ім. О. Теліги (2000). Вона є лауреатом кількох зарубіжних літературих премій, у тому числі й премії, що носить ім'я Ф. Петрарки. Також її було нагороджено Почесною відзнакою Президента України (1992) і орденом князя Ярослава Мудрого 5 ступеня у березні 2000 року.
Усі ці заслуги ніколи не стануть показником істинного світогляду поетеси до тих пір, доки ви не візьмете до рук її збірки; до тих пір, доки ви не помітите, як промайнув день за читанням її поезій; до тих пір, доки ви не прочитаєте "Марусю Чурай" і задумаєтесь про долю українського жіноцтва.
Ліна Костенко бачить світ по-новому, вона говорила правду без прикрас і чудово знала, що "жонглює будень святістю і свинством".
Як писав Богдан Лепкий: "Для України варто не лише вмирати... І вона жила, творила, страждала, раділа, була воїном і просто жінкою, матір'ю і царівною".

І.Бондаренко, завідуюча Первомаївською сільською бібліотекою // Рідний край". – 2015. – №11 (13 берез.). – С.2.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031