за 2015 рік

Скорботні сторінки Книги життя

З метою вшанування пам'яті жертв голодомору в Україні Новомаячківською селищною бібліо­текою та бібліотекою для дітей проведені тематичні заходи: урок пам'яті «Голод очима дітей», бес­іда «Скорботна пам'ять поколінь», огляд літератури «Пам'ять про скорботний 33-й рік». В читально­му залі для користувачів організо­вана виставка-реквієм «Свіча пам­'яті» з розділами «Голодомор мо­ вою фактів» - документальна літе­ратура, що висвітлює події, пов'я­зані з голодомором1932-1933 років в Україні; «Дзвони нашої гіркої пам'яті» - художні твори про події 1932-1933 років. Для старшокласників провели огляд літератури «Пам'ять про скорботний 33-й рік», на якому увазі учнів було запропоновано перегляд документальних та ху­дожніх видань, історичні та архівні матеріали, що підтверджують про штучно організований сталінський геноцид, спрямований на вини­щення українського народу. Урок пам'яті «Голод очима дітей» провели з вихованцями ди­тячого психоневрологічного сана­торію «Надія». Аби допомогти дітям пізнати одну з трагічних сторінок нашої історії, використали оповідання з книги Людмили Юрченко «Зернят­ко надії». Вони допомогли дітям дізнатися про трагедію 1932-1933 рр. та зрозуміти, які страшні часи пережив наш народ, присутні по­бачили, яким може бути обличчя справжнього зла і як можна і треба виживати, як допомагати ближнь­ому і шанувати хліб святий. Бесіду «Скорботна пам'ять поколінь» провели для учнів 5-9 класів ЗОШ І-ІІ ст. Мета заходу - навчити дітей бе­режно ставитися до історії своєї  країни, розкривати її як білі, так і чорні сторінки; виховувати здатність кожної людини на скор­боту і пам'ять про мільйони загуб­лених життів. Бібліотекарі розповіли про літе    ратуру, яка є у фонді бібліотеки, ознайомили з архівними свідчення­ми наших земляків про те страш­не лихоліття - голод, смерть. Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. 

Школярам про небезпеку СНІДу

У рамках Всесвітнього Дня бо­ротьби зі СНІДом, у профілактич­них цілях та з метою пропаганди здорового способу життя в при­міщенні Новомаячківської селищ­ної бібліотеки сумісно з бібліоте­кою для дітей та працівниками соціального захисту підготовле­но та проведено виховну годину "Хто попереджений - той захище­ний", на яку запросили учнів 10-А класу. Увагу учнів привернула тематична виставка «Ціною життя - зу­пини СНІД», яку підготували пра­цівники бібліотеки. Символом бо­ротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка використовується в акціях, присвячених боротьбі з цим захворюванням. Учні прико­лоли червоні стрічки - символ со­лідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД. Наприкінці заходу працівники соціального захисту Янковська-Комелягіна Ю.О. та Єрохіна -Кірнасовська Н.О. роздали присутнім буклети «ВІЛ/СНІД: запи­тання, відповіді».

Матеріали підготували Т. Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей; Т. Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. – 2015. – №99/100 (10 груд.). – С.8.

Зачарованість поетичним словом

«Маруся Чурай - дівчина з легенди...», - така назва літера­турної години, проведеної в Брилівській селищній бібліотеці 20 листопада з учнями 11 класів. Від покоління до покоління ідуть по землі живі скарби, зача­ровуючи людську душу. Це - ук­раїнські народні ліричні пісні. Маруся Чурай, якій в цьому році виповнюється 390 років, - напівлегендарна українська на­родна співачка та поетеса часів Хмельниччини проживала в Пол­таві, в козацькій родині. Після страти батька залиши­лась із матір'ю. Маруся мала чу­довий голос, майстерно співала пісні, які складала з різних при­водів. Згідно з переказами, дівчина була дуже гарною. Зако­хавшись один раз в Грицька, залишилась вірною йому все жит­тя. Але коханий, повернувшись з походу, зрадив Марусю, і вона чи то з помсти, чи випадково його отруїла. Дівчина недовго жила на світі. Всього 28 років. Але за­лишила нам незрівняну пісен­ну спадщину, що й зараз бен­тежить душу. Про це все в нашій бібліотеці розповіли бібліотекар З.Л.Радіонова та вчитель літератури І.В.Широкан.Учні читали неперевершені рядки поезій Марусі Чурай «Ой не ходи, Грицю...», «Засвіт вста­ли козаченьки», «Віють вітри, віють буйні», «Грицю, Грицю, до роботи» та ін. Більше трьох століть ходять по землі пісні, які подарувала нам Маруся Чурай.  Їх співають у всіх куточках нашої країни і на всіх континентах, тож доторкну­лися до цього скарбу і ми, а по­переду вічність, бо велика любов і велика творчість невми­рущі.
На знімку: учасники літературної години

О.Пунгіна, зав. бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2015. – №95/96 (26 листоп.). – С.8.

Ма­рафон знавців рідної мови

Новомаячківська селищна бібліотека провела конкурс «Ма­рафон знавців рідної мови», приурочений до Дня української писемності та мови, який всі ук­раїнці світу відзначають 9 листо­пада. На захід запросили учнів 8-Б класу. Учитель української мови і літе­ратури С.Е.Матвієнко урочисто оголосила про початок конкурсу, закликала команди взяти активну участь, а також розповіла про зас­нування Дня української писем­ності та мови. У цікавій формі проходили зма­гання між командами «Світлячок» та «Струмочок». Під час заходу учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, почути цікаві запитання про скар­би рідного слова. Бібліотекар шкільної бібліотеки Н.М.Ружината працівники селищ­ної бібліотеки організували тема­тичну виставку художньої та науко­вої літератури про українську сло­весність «Україна починається з тебе». У ході змагання кожен учасник заходу висловив думку «Чи по­трібно вивчати українську мову?». Оригінальністю та майстерним виконанням відзначилися команди у конкурсі «Намалюй прислів'я». Перемогу отримала команда «Струмочок», показавши гарні та ґрунтовні знання з мови. Присутні отримали приємні враження та гарний настрій. Завідуюча бібліотекою для до­рослих Т.В.Орешко вручила Гра­моти і Подяки активним учасникам та переможцям. Вона наголосила на тому, що наш народ - єдиний, його мова - це велика основа для єдності, побажала всім утверджу­вати рідну мову та оберігати її.

Т.Дроздова, зав. бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2015. – №95/96 (26 листоп.). – С.8.

Урок памяті "Ніхто не забутий, ніщо не забуто!"

Жовтень та листопад - осінні місяці, які не лише чарують нас різнокольоровим листям, а й знаменні славетною подією - визволенням України, нашого району, у тому числі й рідного села Великі Копані від німецько-фашистських загарбників. Яка б річниця визволення нашої країни від німецько-фашистських загарбників не наступала, думка проте, що настала тиша, прийшов довгожданий, вистражданий, оплачений дорогою ціною мир, бентежить душу. І саме для того, щоб про це не забували, щоб не згасла пам'ять про тих, хто не шкодував своєї крові, хто приніс на олтар свободи найдорожче не байдужіли до сторінок історії, яку гортає життя, 3-го листопада у бібліотеці для дітей відбулася зустріч учнів 8-В кл. з дитиною війни А.Є.Завгороднім та з головою ради ветеранів війни та праці З.І.Рябовою (на знімку).
Зустріч була присвячена 72-й річниці звільнення України і Великих Копанів від німецько-фашистських загарбників. Зінаїда Іллівна розповіла учням про окупацію та визволення села. Анатолій Єгорович поділився спогадами про своє дитинство.
Гості із сумом ділилися переживаннями про ті страшні часи. Нікого в залі не залишили байдужими розповіді шанованих гостей. Зустріч проходила в теплій, зворушливій обстановці. Вона назавжди залишиться у пам'яті учнів.
Більше трьох років наша рідна українська земля перебувала під ярмом фашизму. Фашизм приніс з собою звірства, розруху, голод, сльози, смерть.
Але жителі Великих Копанів щиро вірили у Перемогу. 3-го листопада 1943 року село було звільнене від ворога. Всі жителі села зі сльозами радості виходили назустріч воїнам-визволителям, сльози були й на очах у бійців, які бачили на своєму шляху знедолених дорослих та дітей, пошарпане війною село. Це був день безмежної радості, щастя і віри в неминучу перемогу над ворогом.
Кожна сім'я в селі Великі Копані відчула на собі горе війни. 308 односельців не повернулися до рідних домівок, вони віддали життя за свободу та незалежність нашої Батьківщини. Визволений рідний край сіяв посмішками щасливих людей, що зуміли вижити, вистояти, а далі мали відбудовувати мирне життя Батьківщини.
Дорогою ціною дісталася нам Перемога. Минатимуть роки, змінюватимуться люди, покоління і настане той час, коли зовсім не залишиться живих свідків того страшного лихоліття, але пам'ять про них житиме вічно!

Н.Самойлова, провідний бібліотекар Великокопанівської сільської бібліотеки для дітей // Вісник Олешшя. – 2015. – №91/92 (12 листоп.). – С.8.

Честь і совість нашої епохи

Верховна Рада України прийняла рішення відзначати 80-річчя видатного українського поета Бориса Олійника на державному рівні.
23 жовтня в Брилівській селищній бібліотеці пройшла поетична година «Борис Олійник. Діапазон - епоха». В ній взяли участь учні 10-х класів Брилівської загальноосвітньої школи.
Бібліотекар читального залу З.Л.Радіонова розповіла учням про життя та творчість талановитого поета.
У читальному залі нашої бібліотеки звучало пристрасне, натхненне слово видатного нашого сучасника, Героя України - Бориса Олійника. Його поезія - це істинний патріотизм, вболівання за Україну, висока любов і шана до людини, заглибленість у сьогодення і минувшину. Присутні в залі долучилися до справжніх шедеврів українського слова.

Ольга Пунгіна, завідуюча Брилівською бібліотекою для дорослих.  Учасники поетичної години у Брилівській селищній бібліотеці.

Урок мужності «Вони дня нас виборюють життя!»

З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за наших захисників Вітчизни, у сільській бібліотеці для дітей відбулася зустріч учнів 8-В та11-Б класів з учасником антитерористичної операції Олегом Євгеновичем Поморцевим. Це людина сильної волі, міцного характеру, впевнений в собі патріот України. Олег Євгенович розповів про будні воїнів під час військових дій на сході України. Відповідаючи начисленні запитання учнів, гість намагався у доступній формі розповісти школярам про життя на війні, про допомогу волонтерів, про все те, що цікавило дітей. Зустріч пройшла в теплій, невимушеній атмосфері. Діти подякували герою за мужність та відвагу.
Такі уроки мужності назавжди залишаться у пам'яті учнів та стануть справжніми уроками життя. Сьогодні, як ніколи раніше, актуальною є тема миру в нашій багатостраждальній Україні. Живучи під мирним небом, у злагоді один з одним, ми навіть не замислювались над тим, що може нести з собою війна. Війна... Рідна земля за всю свою довгу історію пройшла війни та мир, поразки та перемоги, проте завжди пишалася вірними синами та доньками, які ціною власного життя боронили і боронять свій край та з надією дивляться у майбутнє.

Н.Самойлова, провідний бібліотекар Великокопанівської сільської бібліотеки для дітей // Вісник Олешшя. – 2015. – №85/86 (22 жовт.). – С.12.

Душею і серцем ми завжди молоді

Під такою назвою проведено літературно-музичний вечір до Міжнародного дня людей похилого віку та святкування 50-ї річниці ювілею бібліотеки працівниками Тарасівської сільської бібліотеки та СБК. І хоча шанувальників книги та друкованого слова, літніх людей і пенсіонерів зібралось небагато, свято відбулося у піднесеному настрої.
Учні Тарасівської ЗОШ та волонтери бібліотеки тепло вітали бабусь, Вір, Надій та Люб зі святом, декламували вірші, а для бібліотекарів ставили інсценівки.
У виконанні аматорів СБК для гостей лунали українські народні та сучасні пісні. Ветерани праці, учасниці бібліотечного клубу "Тарасівчаночки" у своїх виступах згадали трудову молодість, заспівали своїх пісень.
А голова Тарасівської громади А.Д.Бідашку висловив теплі слова подяки і шани ветеранам праці, пенсіонерам і літнім людям та презентував іменинникам солодкий дарунок - торт.

Ю.Гулєвата, зав.Тарасівською бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2015. – №81/82 (08 жовт.). – С.12.

Вшанували людей похилого віку

1 жовтня Новомаячківська бібліотека разом з працівниками Будинку культури відвідали Новомаячківський будинок для людей похилого віку та зробили адресне привітання під назвою «Зігрієм долоні, розгладимо зморшки», присвячене Міжнародному Дню людей похилого віку.
Безмежну вдячність представникам старшого покоління висловили голова селищної ради А.А.Костиря, голова ради ветеранів К.Т.Аврамуцоє та учениця 10-А кл.Тетяна Десна. Вона також продекламувала авторський вірш.
Тяжкі випробування випали на долю цих людей. Та, пройшовши крізь жахи голодоморів, війни та репресій, вони зуміли вистояти і пронести через життя найкращі духовні якості покоління - честь, гідність, вихованість, толерантність.
Найбільше багатство літніх людей - їх досвід, мудрість, уміння.
Вітанням для всіх пролунали співучі пісні жіночого ансамблю Новомаячківського Будинку культури під керівництвом В. О.Галкіна.
Присутні отримали велике задоволення не тільки від концерту, а й принесених солодощів.
Цього року 1 жовтня бібліотека радо зустріла своїх знаних ветеранів, яким не так часто ми віддаємо звичайну людську шану. У читальному залі Новомаячківської бібліотеки з нагоди Дня людей похилого віку та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек провели літературно музичну вітальню «Осіння чайна» Висловити свою повагу до старшого покоління прийшли учні 4-А та 7-В класів, а також працівники Будинку культури.
Учні побажали старшому поколінню найголовнішого - здоров'я, шани, поваги, довголіття, миру, спокою, та щоб розважити присутніх проспівали жартівливі частівки.
День літньої людини - це чисте і світле свято. Свято наших батьків, бабусь та дідусів, день, коли ми віддаємо їм свою любов і повагу.
Був підготовлений чудовий святковий концерт та музичні вітання для кожного присутнього.
Подяками за багаторічну сумлінну працю в бібліотеці та вагомий внесок у виховання молоді нагороджені бібліотекарі-пенсіонери В.С.Кузьма та В. П.Крамаренко.

Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей; Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. –2015. – №81/82 (08 жовт.). – С.12.

Останки воїна повернулися у рідну землю

31 травня ц.р. при проведенні польових робіт в передмісті м. Малин (Житомирська область) було виявлено останки 70 солдат. Одним з них виявився наш земляк, уродженець Нової Маячки.
19 вересня ц.р. в м. Нова Каховка на цвинтарі, на Алеї Слави відбулось урочисте перепоховання останків солдата Червоної Армії. При ньому виявлено особистий розпізнавальний знак. Експертами Національного музею історії встановлені такі дані: Турчин Микола Олексійович, 1920 р. н., Україна, Миколаївська обл., Каховський р-н., с. Нова Маячка, родичі: Турчина Марія. Силами українського фонду пошуку пам'яті «Вертикаль» та Новомаячківською головою ради ветеранів К.Т.Аврамуцоє були знайдені родичі загиблого, рідна сестра - Турчина Марія Олексіївна, 1929 р. н., уродженка Нової Маячки, але на даний момент проживає в м. Каховка, за її бажанням останки солдата було привезено до місця проживання родини. Вона вже не сподівалася колись почути хоч щось про свого рідного брата. Але сталось так, що через 70 років несподівано прийшла звістка, проте, що їх дорогий брат нарешті знайшовся. Нехай і загинув, але тепер хоч буде відоме місце його поховання, буде куди приїхати, покласти квіти.
На урочистому перепохованні полеглого воїна були присутні Новомаячківський селищний голова А.А.Костиря., який виступив з промовою та найкращимим побажаннями родині воїна, присутнім та добровольцям пошукової групи за почесну справу, якою вони займаються, адже сестра більше 70 років вважала безвісти зниклим свого брата. Голова ради ветеранів К.Т.Аврамуцоє подякувала представникам фонду за їх самовіддану роботу.
.. .Тож прозвучали слова молитви й воїн був похований згідно з християнським обрядом. Нарешті він знайшов спокій.
Родичі нашого співвітчизника передали на згадку для зберігання речі загиблого, які були виявлені при ньому (вони знаходяться в музеї Новомаячківської селищної бібліотеки). Це каска, багнет, пряжка пояса ремінного сержантська та портупея бійця РККА, ґудзики, патрон, бритва, дві монетки, ручка від дерев'яної ложки, залишки ножа, капсула та копія паперової вкладки, яка містила інформацію про бійця.
Так і збережеться народна пам'ять.

Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. – 2015. – №79/80 (01 жовт.). – С.10.

Вшанували партизанську пам'ять

22 вересня для учнів 6-А та 9-В класів в читальному залі бібліотеки проведена історична подорож «Пам'ять про минуле», присвячена Дню партизанської слави.
Протягом години працівники бібліотеки розповідали дітям про найтяжчий час для нашої Вітчизни, 22 червня 1941 року, коли пішли на фронт тисячі солдат та навіть не навчених воєнній справі юнаків, які ледве закінчили школу, розповіли про партизанський руху в Україні.
Під час заходу відбулася зустріч з головою ради ветеранів К.Т.Аврамуцоє; вона розповіла учням про незабутні подвиги героїв-партизан і підпільників у роки Другої світової війни, про своє воєнне дитинство, підготувала розповідь про Сидора Артемовича Ковпака.
Виступила вчитель історії Т.І.Турка розповіла про партизан-підпільників Нової Маячки.
Учні уважно слухали виступаючих та ставили запитання. Потім виступили з цікавими розповідями про партизанські часи.
Для користувачів бібліотеки оформлена книжкова виставка «Партизанськими стежками».

Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2015. – №79/80 (01 жовт.). – С.10.

С.Шагін: життя без поправок

Моєму співрозмовнику, С.Т. Шагіну, виповнилось 80 років. Останні тижні він наче помолодів. І так привчив усіх до думки, що без рядка і день не проживе, що є в провулку з дивною назвою Ярмарочний затишний будиночок, де він зі своєю дружиною Вірою Іванівною відзначив ось уже смарагдове (55 років!) весілля.
Я часто його зустрічаю у школах, бібліотеках, де він виступає.
У 2002-му на 67 році життя він випустив першу збірку «Жизнь без поправок». Хтось би, вийшовши на пенсію, пішов би - ніби із життя. Жив би тихо, ніде не показуючись. Та С.Т.Шагін знайшов собі заняття до душі. Це поезія. Він став відвідувати літературні зустрічі в Херсоні. Його негайно помітили - і так його й оголосили: найповажніший учасник серед нас!
У 2007-му С.Т.Шагіну влаштували в обласній бібліотеці ім.О.Гончара презентацію. Він приїхав спокійний, зосереджений, тактовний. Говорив піднесено і це чули всі. Він міг би нав'язливо! нудно жалітися на життя - у кого воно легке? Але не робить цього. Він - пише.
Тодішній голова Херсонської письменницької організації Микола Братан запропонував йому для хоробрості трішки коньяку. «Що ви! - пожартував він. - Я зовсім форму втрачу! Я ж щоранку по 7 км бігаю!».
Крім бігу, щоранку- 12-кілограмові гантелі, 19 фізичний вправ, у тому числі присідання і віджимання. І все це у свої 80!
До того ж, Сергій Тимофійович - затятий любитель бані, парної. Просто хронічний, додає, жартуючи.
Він вийшов у коло друзів і чудово прочитав написане, йому аплодували - у нього якась своя манера читати свої вірші. Звичайно, якісь інтонації він уже не тримає, але у чтиві йому може позаздрити навіть артист.
У мене зберігаються кілька подарованих збірок його віршів. До перших двох з них я писав передмови. Пам'ятаю, Сергій Тимофійович навіть дещо образився, коли я назвав його вірші «саморобними».
Але в цьому -їх і сила. Вонитакі, як вдалися, як життя - без поправок. Хай і не для вимогливих критиків, а для друзів і знайомих. «Для них і пишу», - каже Сергій Тимофійович.
Він перебудовуватись не став, та й не хоче, а тому майже не було перерв, коли б він не писав. За цей час С.Т.Шагін видав 13 книжок віршів.
Був він і на батьківщині. В 2000-х його кликали там залишитись, жити і писати. Навіть пропонували високі посади. Але він відмовився і повернувся в Цюрупинськ, який давним-давно став для нього рідним.
Ну що ще можна сказати про ювіляра! Бог узяв і помітив. Добротою. Талантом. Ніде не вчився віршуванню (сам зоотехнік за фахом!), а взяв і написав. Потім ще, і ще. Хай особлива популярність ще й не прийшла, але його пізнаютьу місті, запрошують на виступи.
Він дійсно молодий. Навіть у свої 80. Душею, тілом, яке гартує.
Його віршовані рядки навдивовиж щирі і безхитрісні. Він щось напише собі і буде читати на цьому своєму ювілеї: нічого не попишеш, час іде і ми старіємо!
А щодо «Життя без поправок» - то він зовсім не шкодує за прожитим. Ось аби писати почав років так на 60 раніше - він би себе показав!
Три роки тому на 40-річчя бібліотеки ім.Гончара він прочитав свій вірш. Прочитав так, що присутні аплодували. Зараз пише свою 14-ту збірку...
А як пише, судіть сам і по цьому віршу:
«Двє сестрички-рукава»
Речка Чайка, речка Конка, Две сестрички - рукава. Украшают нитью тонши Усгье старого Днепра. Берега в граве й иле, Камышовая стена, Й волна бежит игриво, Сил й нежности полна. Посетите на досуге Речек вдумчивой покой, Полюбуйтеся округой. Полюбуйтесь красотой!
Сергей Шагин. З 80-річчям, ювіляре!

Анатолій Полуфакін. # На фото автора: С.Т.Шагін біля персональної виставки в читальному залі районної бібліотеки для дорослих // Вісник Олешшя. – 2015. – №53/54 (02 лип.). – С.8.

Година пам'яті

Ветерани Житлоселища стали учасниками організованої бібліотекарями години пам'яті "Війна і перемога, біль і пам'ять!", що відбулася в Цюрупинській міській бібліотеці № 3 ім.Кудієвського на відзначення Дня скорботи і вшанування пам 'яті жертв війни в Україні.
За круглим столом зібралися учасники меморіального заходу - представники різних поколінь - ветерани Житлоселища, діти війни та сучасна молодь.
Ветерани згадували тяжке лихоліття війни. Тетяна Іларіонівна Веридиба поділилася спогадами про свого батька-ветерана та надала для ознайомлення сімейні реліквії - листи, датовані травнем, червнем 1945 року з Берліна. А читач бібліотеки Сашко Лисиця розповів про свого діда, ознайомив учасників заходу з добіркою фронтових листів із сімейного архіву. Електронні копії цих безцінних документів залишилася в фондах бібліотеки.
До виступів долучилися С. Л.Петер, Г. Л.Кузнєцова, В. Д.Буряк. Ветерани передали молоді настанову - берегти мир та свою країну. Напередодні Дня Перемоги від Ради ветеранів бібліотеці було подаровано нове видання Інституту національної пам'яті "Україна у Другій світовій війні" та книгу, видану міською радою ветеранів "Про тих, хто ніколи не буде забутий" на основі публікацій газети «Вісник Олешшя».
Захід пройшов в теплій атмосфері взаєморозуміння поколінь.

Людмила Посрєднікова, голова ради ветеранів Житлоселища // Вісник Олешшя. – 2015. – №53/54 (02 лип.). – С.6.

Провели краєзнавчий турнір

Завдяки спільним зусиллям бібліотекарів Новомаячківської бібліотеки та вчителя географії Л.Г. Чернової 14 травня організовано та проведено краєзнавчий турнір «Стежками батьківщини». Захід втілено в життя на прохання Новомаячківської ради ветеранів та ініціативи ради музею бойової слави ЦЦЮТ з нагоди 70-річчя Перемоги.
Турнір відбувся в актовому залі школи. В конкурсі взяли участь три команди - «Дивоцвіт», «Хоробрі серця», «Краєзнавці», сформовані з учнів 9-х класів. Конкурсантів оцінювало почесне журі: голова журі -Ірина Іванівна Пісковцова, секретар селищної ради; члени журі: Катерина Тимофіївна Аврамуцоє -голова ради ветеранів Нової Маячки, Тетяна Іванівна Турка -вчитель історії.
Змагання складалися з 4 турів. У першому конкурсі команди мали змогу представити себе і проявили свої творчі здібності, читаючи репта авторські вірші, присвячені Херсонщині.
Історія Херсонщини багата на події, тому другий тур безпосередньо присвятили історичному минулому .
Наступний тур - «Багатоликий світ херсонської природи», продемонстрував високий рівень знань учасників, дав змогу кожному випробувати свої сили та здобути переможні бали для своєї команди.
Сучасне екологічне становище спонукало організаторів виділити окремим завданням для учасників підготування презентації по покращенню благоустрою нашого селища.
Щедра талантами херсонська земля, тому останній тур присвятили видатним постатям Херсонщини.
Доки журі підбивало підсумки та визначало найкращих краєзнавців, у виконанні учасників турніру лунали пісні про Україну.
Весело і цікаво пройшов захід, в приємній затишній атмосфері. Команди чесно виборювали звання найкращих, але переможцем стала команда «Краєзнавці».
Цей турнір дав змогу читачам не тільки ближче познайомитися з історичним минулим рідного краю, а й навчив використовувати краєзнавчі матеріали та книги.
З метою популяризації краєзнавчої літератури бібліотекарі організували виставку «Перлини таврійського краю» та виставку-експозицію, присвячену побуту нашого краю - «Від минулого до сьогодення», яка дала змогу порівняти минуле й сучасне.

Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей. Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. – 2015. – №43/44 (28 трав.). – С.8.

Відзначили День матері

Первой пулей на войне любой Поражают серце материнское, Кто б ни выиграл последний бой, А страдает сердце материнское. К. Кулиев.
У людини у всі часи було і є безліч священних понять: Батьківщина, дім,любов. І є одне, що об'єднує ці поняття. Це мати. Матуся. Це ім'я найдорожче будь-якої святині, тому що з ім'ям цим пов'язане саме поняття життя.
Напередодні Всесвітнього Дня матері, 8 травня, в Брилівській селищній бібліотеці за доброї ініціативи Брилівської селищної ради пройшов літературно-музичний вечір «Ода матері», присвячений Дню матері. На захід були запрошені матері та дружини, чиї сини та чоловіки призвані до лав Збройних Сил України й брали участь в АТО чи служили у військових частинах.
У заході взяли участь працівники Будинку культури, учні та вчителі Брилівської ЗОШ, музичної школи, представники громадськості.
На початку свята теплими словами привітала всіх присутніх секретар Брилівської селищної ради Інна Георгіївна Медведєєва та показано відеофільм про брилівчан - учасників АТО та військовослужбовців.
Можна нескінченно говорити про матерів. Добрі, ніжні, горді, мужні матері! Скільки щастя несете ви світу, скільки життів врятували ви, скільки бід прогнали ваші добрі справи і слова. Учасники художньої самодіяльності підібрали слова, що повідали про невичерпність материнської любові, щедрість материнських сердець. Звучали прекрасні пісні, мелодії, вірші, написані поетами-аматорами Брилівки.
Ніхто не вміє так чекати, к матір. І чи треба говорити, яке несказанне щастя для матері, коли діти повертаються живими із війни.
Я не хочу, чтоб голос орудийной канонады
Услышал мой ребенок, мой й твой.
Пусть мир взорвется криком: «Нет! Не надо!
Мне нуженен сын не мертвьій, а живой!». О.Бергольц.

О.Пунгіна, завідувач Брилівською селищною бібліотекою, Є.Рижикова, заступник директора з ВР Брилівської загальноосвітньої школи // Вісник Олешшя. – 2015. – №41/42 (21 трав.). – С.5.

Вшанували пам'ять

У рамках регіонального бібліотечно-патріотичного проекту «Єдина країна - Единая страна» Новомаячківською бібліотекою для дорослих і бібліотекою для дітей проведено цикл заходів.
Для учнів 10-В класу ЗОШ І -III ст. (вчитель В.Ф.Нечепельський) підготували годину пам'яті «Пам'ятати, щоб жити».
Мета заходу- вшанування подвигу українського народу у Другій світовій війні, увіковічнення пам'яті про загиблих воїнів та до 70-річчя Перемоги над нацизмом.
На початку заходу юнакам розповіли про мак, як символ пам'яті в Україні. Учні дізналися, коли вперше використано в Україні мак на заходах, про дизайн українського червоного маку та хто є автором символу.
Ознайомили з виставкою літератури «У долині мак цвіте», на якій представлені українські народні пісні та думи, козацької доби, де згадується квітка маку. Нагадали, що образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну. Ознайомили з легендою про мак у творі «У долині мак цвіте» Михайла Стельмаха, представили роман Олеся Гончара «Прапороносці», в якому герой гине в долині червоних маків.
Також бібліотекарі навчили учнів виготовляти квітку маку за допомогою кольорового паперу, ножиців, клею, ниток та любові.
В бібліотеці для дорослих оформлено книжкові виставки «День пам'яті та надії», «Зболена та непідкорена», серед представленої літератури - книги «Україна в Другій світовій війні», краєзнавча література- «Герої твої, Херсонщино». Почесне місце на виставці зайняли «Книга пам'яті України. Херсонська область» та «Книга Пам'яті селища Нова Маячка».
Для учнів молодших класів в бібліотеці для дітей проведено патріотичні уроки «Пам'ятаємо минуле...». Школярі мали змогу ознайомитися із книжковими виставками «Тих днів не змовкне слава», «Незгасима пам'ять», «Люди подвигу», «Діти-герої» (для різних категорій читачів), із яких учні дізналися про подвиги українських воїнів та про історичні події минулих років.
По закінченню майстер-класу в малому залі БК для працівників бюджетних організацій та старшокласників проведено урок-реквієм «Уклонімося усім героям!».
У оформленні залу бібліотекарями використано українську символіку: прапор, карту Херсонської області, елементи народної символіки (пшениця, мак), вишиті рушники, фото героїв сьогодення; виставка-стенд із зображенням символу маку «Пам'ятаємо. Перемагаємо», виставка - стенд «їх славні імена в літописі історії України».
Завдяки спільним зусиллям працівників БК, бібліотекарів та школярів захід пройшов успішно.
Завершився захід виконанням Гімну Євромайдану (учениці 6-В класу, керівник Т. С. Забара).
На знак пам'яті всі присутні отримали квітку маку, виготовлену на майстер-класі учнями 4-Б та 10-В класів.

Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих, Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. –2015. – №41/42 (21 трав.). – С.5.

Свято-зустріч "Спасибі за життя, солдати Перемоги!"

У сучасному українському суспільстві особливо актуальним є питання виховання патріотизму. Ми схиляємо голови перед подвигом тих бійців, які, обороняючи рідну землю, показали приклади героїзму і самопожертви.
Радісне свято із відчутним присмаком тривоги та суму - День Перемоги - не залишає байдужим жодного. І якою б не була доля тієї Перемоги, ми не можемо і не маємо права заперечити мужність, відвагу і героїзм тих людей, що стояли на обороні своєї держави, своїх сімей та нашого майбутнього.
Є такий вислів: «війна - справа не жіноча». Проте близько 800 тисяч жінок 1418 днів йшли по фронтових дорогах Великої Вітчизняної війни.
З однією із ветеранок, жінкою, що пройшла фронтовими дорогами Великої Вітчизняної, пощастило зустрітися у Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей напередодні 70-ї річниці Перемоги. Ніні Василівні Болдарєвій довелося пройти горнило Великої Вітчизняної війни і на собі відчути нелегке випробування війною-смертю і кров'ю, голодом і холодом, щохвилинною небезпекою.
Ніну Василівну привітав вокальний гурток «Веселі нотки», діти виконували пісні та читали вірші для ветерана. З учнями поділилася своїми спогадами учасниця бойових дій. її розповідь не залишила байдужим жодного з присутніх на зустрічі, змусила школярів замислитися над ціною мирного неба. Учні подякували ветерану, побажали Ніні Василівні міцного здоров'я, довгих років життя та подарували квіти і подарунок.
Великий подвиг захисників і визволителів нашої держави назавжди збережеться в пам'яті українського народу. Кожен з нас береже в душі щиру гордість за батьків, дідів і прадідів які захищали країну, глибоку вдячність тим, хто вистояв і переміг у священній війні, хто віддав своє життя в ім'я миру і спокою, не доживши до сьогоднішніх днів. Ми схиляємось перед доблесними фронтовиками і працівниками тилу за величезний внесок у Велику Перемогу.
Про ветеранів, тих, хто захистив наше майбутнє, наше життя від фашистської навали, ми повинні згадувати не лише у святкові травневі дні. Ці люди гідні того, щоб про них і їх ратний подвиг пам'ятали щодня.

Підготувала Н.Самойлова, завідуюча Великокопанівською сільською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2015. – №39/40 (14 трав.). –С.2.

Зустріч з ліквідатором

23 квітня в Брилівській селищній бібліотеці пройшла зустріч учнів 10-х класів Брилівської ЗОШ з лікарем-ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС Ж.О.Оліфер. Жанна Олександрівна розповіла про сумні події в ніч на 26 квітня 1986 року, коли стався вибух на атомному реакторі.
Жанна Олександрівна жила на 8 поверсі багатоповерхового будинку в м.Прип'яті. Було за північ, вона ще не спала, працювала з паперами, і спочатку не змогла зрозуміти, що сталося. Бачила величезне полум'я. Згодом в засобах масової інформації сповістили, що це тільки пожежа.
Лише через 3 дні люди дізналися страшну правду. Та й то не всі усвідомлювали масштаб цього лиха. Жителів міста вивозили автобусами. Із зони Чорнобильської аварії спочатку евакуйовували діток, потім жінок та людей похилого віку. Все робилося дуже швидко: вводили всім ліквідаторам та мешканцям міста необхідні ліки, надавати потерпілим медичну допомогу, евакуйовувати тих, кого лікарі в зоні катастрофи були не в змозі лікувати. Хворих було дуже багато.
Щодня всім ліквідаторам міняли одяг та взуття. Кожна хвилина була дорога: на вулицях забирали дітей, які просто гралися, кладучи в кишеню записку, з особистими даними дитини. Траплялося, коли записки губилися, і малюки були не в змозі розповісти, хто вони і звідки. З такою дівчинкою довелося зіткнутися і Жанні Олександрівні. Вона взяла дівчинку до себе в сім'ю, яка не знала навіть звідки вона, аж поки не розшукала її мама.
Багато ще розповіла лікар про події 1986 року, непомітно минув час, а учні все задавали свої запитання.
Ще Жанна Олександрівна закликала учнів з повагою ставитися до тих, хто з ризиком для свого життя брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, любити свою Україну, і якщо буде потрібно, стати на її захист.
Хочу ще сказати, що Жанна Олександрівна - активістка клубу «Берегиня», який діє при нашій бібліотеці, вона читає лекції для літніх людей про те, як в домашніх умовах можна допомогти собі, самому підтримати організм спеціальними фізичними вправами, як лікуватися травами, що робити при нещасних випадках тощо. За цю роботу члени клубу їй дуже вдячні.

О.Пунгіна, зав. бібліотекою. На фото: Ж.О.Оліфер // Вісник Олешшя. – 2015. – №35/36 (30 квіт.). – С.6.

Правова обізнаність - правовій державі

З, метою активізації правової освіти та виховання учнівської молоді в Ювілейнівській ЗОШ I-III ступенів 16 квітня вчителем історії та права Н. О.Усіченко проведено конкурс юних правознавців на тему «Закон і право для всіх єдині» для учнів 9-х та 10-х класів.
Підчас проведення заходу члени журі мали змогу оцінити виступи учасників конкурсу, їх знання із правової освіти.
Серед іншого у програмі заходу були представлені книжково-ілюстративні виставки «Конституція - наш закон» та «Правова обізнаність - правовій державі», мета яких- покращення правової освіти населення, виховання громадян у дусі поваги до закону, забезпечення прав і свобод громадян, роз'яснення чинного законодавства.
У ході заходу юним громадянам була надана можливість продемонструвати свої знання, уміння працювати в колективі, бути толерантним одне до одного. Школярі наводили для прикладу можливі ситуації, які ілюстрували у повній мірі їх знання права, та цікавилися шляхами їх вирішення. А після закінчення учасники заходу консультувалися з проблемних правових питань, на які отримали вичерпні відповіді.
У результаті обговорення учні дійшли висновку, що правова обізнаність громадян - одне з основних завдань нашої держави.

Світлана Нагачевська, завідуюча Ювілейнівською сільською бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2015. – №35/36 (30 квіт.). – С.8.

"Мене втішає те, що бібліотеку відвідує багато читачів різного віку, незважаючи на їх соціальний статус, - говорить Н.А. Никифорова, професіональний бібліотекар-бібліограф. У1982 році Наталія Анатоліївна закінчила бібліографічний факультет Київського інституту культури.
- Ось погляньте, - знайомить з формулярами читачів, - лише сьогодні зранку користувачами бібліотеки стали Б.Й.Гаврилов, який вибрав 16 художніх творів, В.І.Радимов - 14 книг та періодичних видань, стільки ж - К.К. Турковець, Г.Л.Юрченко, яка не лише уважно читає, ай занотовує прочитане.
Кожен читач -подія для неї та її колег. Бібліотека носить ім'я нашого земляка, письменника Костянтина Кудієвського, який колись бував тут. Чому пам'ять про нього зворушливо зберігають і сьогодні, стає зрозумілим після спілкування з працівниками бібліотеки.
Про видатного письменника розповідає спеціальний куточок, де розміщені його твори.
Моя 87-річна сусідка - читачка бібліотеки. Якось спробував вияснити: навіщо їй цей клопіт?
- Та який там клопіт! - вигукнула жінка. - Задоволення одне. І недільку почекати не можу, аби не зайти щось почитати з періодики...
Завдяки запланованим та виділеним коштам на передплату, читачі задоволені різноманіттям газет та журналів.
У місті кілька бібліотек, об'єднаних в комунальний заклад «Бібліотеки Цюрупинської міської ради». Незважаючи на непрості часи, міська влада зберегла мережу бібліотечних закладів та їх штат.
А ось з фондами проблема актуальна. Вони тут ще з радянських часів і поповнюються недостатньо. Це зараз фактично в руках самих читачів. Мені навіть довелося стати свідком, як читачі передають книги з домашніх бібліотек.
- У нас навіть існує спеціальна акція допомоги за рахунок читачів - «Подаруй бібліотеці книгу», - розповідає інша співрозмовниця В.Р.Хілковська, яка все життя присвятила бібліотечній справі.
- Бібліотека була на першому поверсі, а на другому - кімната під житло для бібліотекаря. Завод підтримував свою профспілкову бібліотеку. А після його ліквідації передали заклад місту.
У нас зараз з цим інакше, -резюмує Н.А.Никифорова. - Комп'ютери, інтернет - іграшки для платоспроможних людей. За них вони готові платити. А сюди йдуть пенсіонери, школярі, аби почитати.
Послугами може скористатись будь-хто. Втім, і в бібліотеки скоро буде свій інтернет. Провести його обіцяє міська влада вже нинішнього місяця.
А поки що Наталія Анатоліївна виконує запити - «домашні завдання» - своїх читачів удома. «Але без відповіді не залишаю жодного запиту», - говорить вона.
Тут я перерву Наталію Анатоліївну і відзначу один характерний факт - чи є майбутнє в таких закладів і на чиї кошти вони існують? Це також важливе питання.
Деякі суми, звісно, закладаються в бюджет для фінансування бібліотечних закладів. Але стаття на капітальні видатки давно не фінансується.
А тому бібліотеки і розраховують на допомогу міжнародних грантів. Наталія Анатоліївна розповідає, з якою охотою «поїдають» зарубіжні гранти їх колеги з Херсона та інших міст України.
Хоча вона розуміє й інше: за грантами багато мисливців. А чи дістануться?
Могли б одержати гранти, але хто ж їх дасть без нашої участі, резюмує вона.
Відвідувачами за сусіднім столиком були школярі. Деякі навіть припинили свої монологи і прислухались до нашої розмови.
А потім і самі стали ті учасниками.
- Усе це велика насолода - читати книгу! - говорить Юлія Савчук. Крім неї, постійними читачами бібліотеки є брат, ще одна сестричка, а також мама та бабуся. Юлія може користуватися й електронною книгою, однак переконана, що спілкування, як вона каже, із живою книгою не замінить ніщо.
Деякі заводчани за 20 років уже й зістарились, а все ніяк не поривають зв'язків з рідною, як вони вважають, бібліотекою.
А я ось думаю: ніяка електронна книга та інтернет не замінять, як сказала Юлія, спілкування з живою книгою. Тому вона житиме. Житиме ще й завдяки таким одержимим людям, яких ми зустріли в бібліотеці Кудієвського.
Тому і кажу: громадянське суспільство ніколи не підніметься, а можливо й опуститься ще нижче, якщо не читатиме і не дбатиме про Книгу.
На знімках: бібліотекар Н.А.Никифорова на видачі книг молодим читачам;найкраща читачка Юлія Савчук з бібліотекарем В.Р.Хілковською в куточку К.Кудієвського, ім'я якого носить бібліотека; такі вони, читачі - від школяра до пенсіонерки! (Сергій Сергєєв та читачка найповажнішого віку А.І.Бабенко). Фото автора.

Анатолій Полуфакін // Вісник Олешшя. – 2015. – №33/34 (23 квіт.). – С.4.

Два свята: писанки і дитячої книги

Відзначаючи Великодні свята, працівники Новомаячківської бібліотеки для дітей завітали до учнів 1-4 класів ЗОШ І-II ст. Для зустрічі з бібліотекарем учні разом з класними керівниками підготували святкову виставку «Пасхальна веселка». На столі розмістилися декоративні яєчка: дерев'яні - розписані фарбами, прикрашені бісером, кольоровими нитками, розфарбовані; в'язані паски, навіть пасхальний кошик з ковбасою і салом. Як підготуватися до Великодня в українських традиціях, нічого не забути і все встигнути вчасно діти дізналися під час проведення народознавчої бесіди «Від роду - до народу», вони почули, чому саме паска є атрибутом весняного свята, як печуть паски та як правильно зібрати Великодній кошик. Познайомилися з народними прикметами свята.
Слухаючи історію виникнення знаменитої у всьому світі української писанки, яка бере свій почав» від прадавніх вірувань нашого народу, діти познайомилися з легендами про писанки, в одній із якиз розповідається, як святі сльози Марії впали на яєчка, і на них зацвіли квіти, засяяли зіроньки і вбиралися вони в кольорові веселки.
Діти зацікавлено слухали про загадкові орнаменти та таємничі знаки на писанках, милуючись красою розмаїтого орнаменту. Маленькі школярі доторкнулися до символіки народного, прадавнього ритуалу, до самої історії, також дізналися, як можна "читати" писанки. Окрім знайомства з традиційною писанкою, учням показали крапанки,  дряпанки, розповіли, як власноруч можна створити головний інструмент- «писачок», як можна розписувати писанки в домашніх умовах.
Згадали музей в Коломиї, присвячений прекрасній писанці та пам'ятник в Канаді.
Свято дитячої книги зібрало в Новомаячківській бібліотеці для дітей справжніх шанувальників літератури. Користувачів очікувала презентація книжкових виставок «Улюблені книги наших читачів» та «Царство дитячої книги», на яких були представлені: книжка для читачів молодшого шкільного віку від українських письменників, світова дитяча класика, інтригуючі та веселі дитячі детективи про розслідування загадкових злочинів, історії про добре і погане для дорослих дітей, відверті, правдиві та проникливі історії для дівчат-підлітків, розповіді про проблеми чотирнадцятирічних, дитячі фентезійні книги-казки. Для молодших школярів провели цікаві заходи: літературно-пізнавапьну мандрівку для учнів 4-го класу, голосні читання для учнів 3-х класів.
У Міжнародний день дитячої книги не згадати Ганса Крістіана Андрсена просто неможливо. Це свято відзначається саме завдяки видатному казкарю. Адже цього дня літературний світ відзначає його день народження. 3 цього приводу бібліотека провела для користувачів бібліотеки літературну гру "Твої улюблені казкові герої". А головним заходом дня стала інтелектуальна гра "Найрозумніший чатач" для учнів 5-х класів, по закінченню якої учні не тільки були нагороджені Дипломами, а й мали змогу проявити свої творчі здібності, вони виготовили «Квітку бажань» для бібліотеки.

Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2015. – №33/34 (23 квіт.). – С.8.

Малюємо, вишиваємо, пишемо вірші

27 березня любителі поезії та шанувальники народно-прикладного мистецтва зібрались у приміщенні Тарасівської сільської бібліотеки на «Святі майстрів», щоб належно оцінити таланти односельців - поетів і майстрів. Пенсіонери та ветерани, молодь і діти досхочу милувались вишитими рушниками, сорочками, серветками майстрині - пенсіонерки А.С. Матвієнко, мальованими картинами та різьбленими фігурами художника О.П.Кореня. Увазі присутніх були представлені гарні ікони - вишиті бісером також А.С.Матвієнко, та вишиті хрестиком молодою вчителькою А.М.Мозуль, мальовані ікони О.П.Кореня.
А талановиті вироби з пластичних матеріалів та солоного тіста активної читачки бібліотеки Л.В.Пальчак та роботи її колег Тарасівського ДНЗ «Світлячок» випромінювали навколо себе мажорний настрій та життєву радість. Народні обереги, квіти, картини з солоного тіста - всі роботи майстрині колоритні, веселі, яскраві, вони створюють навколо себе оазу справжньості та впевненості.
Своїми новими поезіями поділились пенсіонерка Л.О.Костовинська, домогосподарка Н.В.Коршун. А в сім'ї Н.В.Коршун пишуть усі - і тато, і мама, і восьмикласниця Юля, а її менші братики гарно декламують мамині вірші.
Може, поезії наших односельців не бездоганні, але вони написані від усього серця, хвилюють своєю простотою та душевністю, милозвучністю та образністю, м'яким гумором, їх авторів турбують усі теми нашого сьогодення, і головне - небайдужість.

Ю.Гулєвата, завідуюча Тарасівською сільською бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2015. – №31/32 (16 квіт.). – С.2.

«Таланти та їх шанувальники»

У Виноградівській бібліотеці пройшла літературно-мистецька зустріч з місцевою самодіяльною поетесою Олександрою Василівною Кравченко.
Олександра Василівна - це Людина з неспокійним серцем, яка, залишившись наодинці, переймається долею своїх односельців, і все це викладає на папері. Вона написала 14 книг, які розповідають про історію села, про те, як наші жителі зробили прекрасним це місце. Слухаючи її, думаєш: як така тендітна жінка ввібрала в себе пережите історією - війну, участь у повоєнній розбудові села, голод 1947 року. Вона була захоплена роботою з дітьми, змогла їм прищепити досвід, мудрість, оптимізм.
Тому учні 5-го класу (кл. керівник С.В.Ніколайцева) слухали її, затамувавши подих і, коли вона закінчила презентацію своїх літературних надбань, діти ще довго не відпускали її з бібліотеки.
Висновок напрошується сам: є у Вас, шановна Олександри Василівно, авторський талант і своя читацька аудиторія.
Хороших друзів маєте, нехай Вам здоровиться, нехай гарно і про гарне пишеться.

О.Ястреб, зав. сільською бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2015. – №31/32 (16 квіт.). – С.2.

Ліна Костенко вибрала поетичну долю

Новомаячківська бібліотека розпочала тиждень дитячого та юнацького читання заходом, приуроченим до ювілею відомої української поетеси Ліни Костенко. В читальному залі відбулася літературна година «Мене не можуть люди не почути -душа в мене розгойдана, як дзвін!». Захід пройшов у вигляді круглого столу, за чашкою чаю.
Я вибрала Долю
собі сама.
І що зі мною не станеться, -
У мене жодних
претензій нема
До Долі - моєї обраниці.
Саме ці слова пролунали на початку заходу з вуст шанувальниці творчості Ліни Костенко, людини поважного віку, користувача бібліотеки для дорослих Катерини Тимофіївни Аврамуцоє. Ці рядки розкрили чарівний світ творчості поетеси, адже її доля прозирає крізь вірші, а поезія і є її доля.
Юні декламатори доторкнулися серцем до чар Ліниного слова. Іра Марченко, учениця 9-В класу, розгорнула жахливі, криваві наслідки війни, декламуючи поезію «Пастораль XX ст.», а учениці 6-В класу намалювали яскраву палітру кольорів природи. Поетичний світ Ліни Василівни залишив фантастичне враження, її слова проникли глибоко в душу.
Працівниками бібліотеки організована книжкова виставка «Чутлива поетеса українського слова».
«Ми вдячні долі за те, що ми є сучасниками Ліни Василівни Костенко. Нехай рядки її поезії завжди промовлятимуть до нас і на їхній голос озветься наша душа», - такими словами завершила захід С.Е.Матвієнко, вчитель української мови та літератури.

Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих. Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. –2015. – №27/28 (02 квіт.). – С.2.

Вшанували пам'ять Великого Кобзаря

З нагоди вшанування пам'яті Великого сина українського народу, поета, художника Т.Г.Шевченка та відзначення 201-ї річниці від дня його народження в Новомаячківській бібліотеці проведено тематичні заходи.
З метою пропагування творчої спадщини Великого Кобзаря, в бібліотеках оформлені книжкові виставки: «Великих слів велика сила», «В наш чудовий час вічно житиме Тарас», «Тарасів «Кобзар» для дітей великий дар».
Тиждень вшанування пам'яті великого Пророка України пройшов під девізом:
Учитесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь.
Літературна сторінка «Ім'я Шевченка стукає в серця» ознайомила з красою, неповторністю Шевченкового слова користувачів 3-х класів. За допомогою вікторини провели уявні подорожі Шевченківськими дорогами, згадали про тяжке кріпацьке життя Т.Г.Шевченка, як вчився майбутній поет, в яких поневіряннях спіткала його доля. Біля виставки «Кобзарева скарбниця» у виконанні учнів пролунали прекрасні поетичні твори поета.
"Іду з дитинства до Тараса» під такою назвою пройшла літературна подорож для учнів 7-Б класу.
В читальному залі до заходу оформлена велика виставка-експозиція «І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій, не забудьте пом'янути незлим, тихим словом».
Разом з читачами проведена віртуальна екскурсія Шевченковими шляхами. Під час літературної гри перегортались сторінка за сторінкою: Моринці, Кирилівка, у пана Енгельгарда, наука у Ширяєва, Шевченко у Карла Брюллова, Петербург відвідування України, на засланні.
Учні ознайомилися з мистецьким генієм Шевченка. Вони почули історії написання поетичних творів поета.
Завершальним акордом цього заходу стало виконання вчителем-словесником С.Е.Матвієнко уривку з поеми «Причинна».
На бібліотечний уїк-енд завітали учні 11 -А класу, до їхньої уваги представлені літературні кросворди, мороки, криптограми та загадкові написи. Найактивніших учасників заходу нагороджено "Дипломами».
До заходу підготували виставку-огляд літератури   «Народний поет» - про життєвий і творчий шлях великого українського поета.

Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей; Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. –2015. – №23/24 (19 берез.). – С.8.

"Ще нам, браття українці, усміхнеться доля"

Під такою назвою 27 лютого у приміщенні Тарасівської сільської бібліотеки проведено історичну годину, присвячену 200-річчю від дня народження Михайла Вербицького та до 150-ї річниці першого публічного виконання національного гімну.
Захід відбувся для шанувальників друкованого слова та активістів бібліотечного клубу «Тарасівчаночки».
Кожен народ має свої священні символи, котрі уособлюють його самостійність, національну єдність. Вони покликані підносити дух нації у боротьбі за свободу, національну самоідентифікацію та самоутвердження, за власну самостійну державу. До таких символів, крім прапора та герба, належить і гімн.
Справжнім всеукраїнським, національним, державним гімном стала пісня «Ще не вмерла України». Бібліотекарі ознайомили присутніх з історією її виникнення, розповіли та показали відеофільми, яким чином вона спромоглася полонити серця мільйонів українців. Віщі слова гімну найпотужніше були окрилені музикою Михайла Вербицького -скромного священика з невеликого та вбогого підкарпатського села і водночас обдарованого небуденним талантом митця, одного з основоположників української національної композиторської школи. Його творча спадщина - одне з найцінніших надбань української культури.
Гості бібліотеки - люди похилого віку, мають великий запас досвіду та знань. Але вони були приємно вражені такою об'ємною інформацією про історію становлення нашого гімну, про різні обробки його тексту та різноманітні музичні редакції його виконання.
Гімн «Ще не вмерла України і слава, і воля», створений Павлом Чубинським та Михайлом Вербицьким, звучить сьогодні могутньо і гордо - як сим¬вол невмирущої сили народу, котрий обрав шлях свободи і незалежності.

// Вісник Олешшя. – 2015. – №19/20 (05 берез.). – С.4.

 Свято рідної мови

Із тисяч мов, які існують на планеті, найдорожчою для кожного є його рідна мова. В ній - історична доля, духовна могутність та національна суть. З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови Новомаячківські бібліотека для дорослих та бібліотека для дітей провели надзвичайно цікавий захід, присвячений рідній, українській мові.
У цей урочистий день в актовому залі школи для учнів 9-х та 10-х класів проведено літературне свято «Дзвенить струмочком рідна мова». Метою заходу стало глибше ознайомлення учнів зі скарбами української мови.
Свято допомагали підготувати справжні українці, шанувальники мови, знавці рідного слова. Це учні 11 -А класу, які активно взяли участьу проведенні заходу. Щоб дати можливість всім відчути себе частиною великого народу, який володіє найбільшим скарбом - мовою, адже як море починається з річки, так українське слово- з писемності, вони продемонстрували художню спадщину минулих епох. Юні актори надали можливість відвідувачам «перегорнути» сторінки гумористичного твору Івана Нечуй-Левицького «Кайдашева сім'я». Перед глядачами постали селянські персонажі: старий Кайдаш з його забобонами, улеслива й чванлива Кайдашиха, незграбний, суворий Карпо,горда і «бриклива» Мотря і жвавий Лаврін. На сцені пролунав гумор українських селян та яскраві виразні діалоги, кумедні сварки та бійки в родині.

Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей. Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. –2015. – №19/20 (05 берез.). – С.3.

«Війна у пам'яті - біль у серці»

13 лютого, за доброї ініціативи Брилівської селищної ради, організований День вшанування учасників бойових дій на території інших держав: мітинг біля пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам та в Брилівській селищній бібліотеці літературно-музичний вечір «Війна у пам'яті - біль у серці». На заході були присутні колишні солдати, учасники бойових дій, Брилівський селищний голова М.С.Швайковський, представники ветеранської організації, учні та вчителі Брилівської загальноосвітньої школи, працівники культури, учасники художньої самодіяльності.
Роки, що минули в мирі, згуртували колишніх воїнів-інтернаціоналістів Брилівки, поєднали їх в одну родину, де біль одного віддається щемом в серці іншого, а радість стала спільним почуттям.
На заході йшлося про те, що наша пам'ять свято береже подвиг батьків і дідів у Великій Вітчизняній війні, назавжди ввібрала в себе біль афганських втрат, а сьогоднішні події АТО порушили знову мир і спокій українців і всього світу. Будь-яка війна несе смерть, каліцтво, вносить журбу в тисячі материнських сердець.
Інтернаціоналісти побажали молодому поколінню, щоб воно ніколи не знало війни.
Всім присутнім в залі воїнам-інтернаціоналістам голова ветеранської ради смт. Брилівка З.О.Покришева вручила червоні гвоздики.
Учасники художньої самодіяльності та працівники культури Брилівки подарували воїнам-інтернаціоналістам та всім присутнім в залі концерт художньої самодіяльності, та побажали міцного здоров'я, щастя, миру і злагоди.

Ольга Пунгіна, зав. Брилівською селищною бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2015. – №17/18 (26 лют.). – С.2.

Наше слово сказане в любові

Під такою назвою 19 лютого до Міжнародного дня рідної мови пройшов урок народознавства у Виноградівській загальноосвітній школі I-III ступенів ім. Героя Радянського Союзу О.М.Соценка. Готували його учні 8-го класу (класний керівник В.М.Колосова), за допомогою бібліотекарів сільської бібліотеки.
Рідне слово. Воно бринить, хвилює душу. Бо мова українська - то невичерпне джерело народного духу. Вона мелодійна, ласкава, ніжна, багата.
На цьому заході були присутні батьки, учні 6-11 класів. Валентина Миколаївна Колосова зуміла так зачарувати аудиторію розробленим сценарієм, що в залі всі співали пісні про мову, водили хороводи, танцювали. У сценарії знайшлося місце і для Масляної, яке святкують перед Великим постом. Це ще один вияв любові до народної культури, історії, пісні. Напеченими дітьми та їх батьками млинцями, поласували всі присутні. І допоки є такі віддані своїй справі вчителі, як Валентина Миколаївна, доти житимуть українські традиції, обряди, доти житиме українське слово.
У Валентини Миколаївни є мрія: вона хоче у своєму класі української мови та літератури відродити «Світлицю». Але для цього треба кошти. Тому я звертаюся до всіх небайдужих людей: допоможіть будь ласка втілити мрію вчителя в життя.

О.Ястреб, зав. бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. – 2015. – №17/18 (26 лют.). – С.4.

Хвилююча для всіх учасників зустріч

13 лютого в Новомаячківській бібліотеці відбулася зустріч з ветеранами Афганістану, воїнами-інтернаціоналістами.
Чимало гостей зібрались в читальному залі Новомаячківської бібліотеки на літературно-музичний вечір "Афганістан болить в моїй душі" з воїнами-афганцями з нагоди 26-ї річниці виведення військ колишнього Радянського Союзу з Афганістану. На зустріч із ветеранами-афганцями завітали учні 11 -А класу ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник-Т.І.Турка) та представники бюджетних організацій. Колишні воїни-афганці, жителі нашого селища прийшли віддати шану подвигу радянських воїнів, їх мужності і відвазі.
ЗІ вступним словом виступила завідуюча Новомаячківською бібліотекою для дорослих Т.В.Орешко.
З привітальним словом до воїнів-афганців звернувся селищний голова А.А.Костиря, а школярі привітали квітами. Лунали урочисті слова, присвячені воїнам Афганської війни.
В ході заходу глядачі мали змогу послухати чоловічий ансамбль запрошених музикантів - аматорів та працівників будинку культури, їх пісні стали подарунком для воїнів-афганців. Лунали пісні, народжені тією війною, хвилювали до сліз рядки солдатської поезії.
Потім естафету прийняли юні учасники заходу. Марина Поточняк, учениця 11-А класу, почала свій виступ зі слів Максима Рильського «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього". Вона виступила з промовою на хвилюючу тематику та подякувала нашим воїнам-односельцям за той подвиг, який вони здійснювали багато років тому в ім'я миру та спокою на афганській землі.
Було надане слово колишнім учасникам війни в Афганістані. Дуже болючими спогадами про криваві дороги афганського пекла неохоче ділилися воїни-інтернаціоналісти.
Наприклад, Ольга Михайлівна Голованова в своїх розповідях зупинились на обставинах, за яких вона потрапила на службу до Афганістану, згадала випадки з армійських буднів.
Воїни-афганці були дуже зворушені увагою до них зі сторони працівників бібліотеки, подякували за святкову програму. Бібліотекарі розгорнули книжково-ілюстративну виставку «Наше життя - наша пам'ять».
Організаторами заходу виступили: бібліотека для дорослих та бібліотека для дітей, Будинок культури та селищна рада.

Т. Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей, Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. –2015. – №15/16 (19 лют.). – С.1.

Вшанування героїв Майдану

9 лютого в Новомаячківській бібліотеці відбувся захід по вшануванню героїв Майдану. На тематично-виховну годину-реквієм запросили учнів 9-А (кл. керівник О.І. Леськів } та 9-Б (кл. керівник С.С.Рябова) класів. У читальному залі для користувачів підготовлено розкладку періодичних видань та підбір матеріалів на тему «Що таке «Небесна сотня» і про її значення. На сходах до бібліотеки оформлено Стенд Пам'яті "Їх славні імена в літописі історії України», на абонементі куточок «Герої не вмирають», в бібліотеці для дітей тематично-інформаційна полиця «Герої Небесної Сотні».
Тепер ми стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни, тому розпочалася година -реквієм виступом про подію, яка сколихнула весь світ, і не залишила байдужою жодної душі.
Із сльозами на очах діти слухали вірші, у яких виражені переживання, любов до рідної землі та віри у світле майбутнє. Під час заходу прозвучала пісня «Плине кача», яка стала гімном «Небесної Сотні».
Щоб показати, що світло Майдану не загасити та не стерти ні в нашій пам'яті, ні в наших серцях, до уваги учнів була представлена презентація «Хронологія Євромайдану 2013», під час перегляду якої діти мали можливість побачити все те, з чого розпочинались події, які сколихнули весь світ. Завдяки годині-пам'яті наші відвідувачі не лише зрозуміли, хто такі патріоти, а й душею відчули біль матерів, що втратили своїх дітей, котрі в пам'яті нащадків житимуть вічно:
До слова слово,
наче вишиванку,
В народну пам 'ять золоті стьожки.
І кожне покоління на світанку По них життя рівнятиме стежки.
Просто треба пам'ятати, хто вони були і за що боролись, у що вірили, знати, задля чого вони померли. Згадувати та молитись, творити нове.
Аби ще раз згадати усіх Героїв, які поклали своє життя за наше майбутнє, у жалобі схилили голови, а світло запаленої свічки стало даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. І кожен із присутніх торкнувся пам'яттю цього священного вогню -часточки Вічного.

Т. Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей, Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. –2015. – №15/16 (19 лют.). – С.2.

Не маємо права забути

Вактовому залі Виноградівської загапьноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім.Героя Радянського Союзу О.М. Соценка відбулася година пам'яті: «Час і досі не загоїв рани», присвячена 26-й річниці виводу наших військ із Афганістану.
Учні 10-х класів, їх класні керівники (В.С.Нікішенко та Н.Г.Коваленко) та бібліотекарі сільської бібліотеки підготували цей захід для того, щоб нинішнє молоде покоління пам'ятало про подвиги наших зємляків-афганців: Колосова Дмитра Анатолійовича, Меркотана Сергія Володимировича, Теленика Анатолія Анатолійовича, Ястреба Віктора Федоровича та ін.
Запрошені на захід матері воїнів-афганців розповіли про довгі дні та ночі, коли вони чекали на повернення своїх синів з Афганської війни. Без сліз ці розповіді слухати було неможливо.
Афганська війна - це трагедія, це наше минуле, яке нікуди не зникає, воно назавжди залишається з нами. Ці хлопці вписали в сторінку історії свої імена, адже мужньо виконували обов'язок воїна-інтернаціоналіста.
І наші діти та онуки мають знати своє історичне минуле, якнайбільше правди, нехай гіркої, але правди...

О.Ястреб, зав. бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. – 2015. – №15/16 (19 лют.). – С.3.

Поважати закон змолоду

У школах Цюрупинського району проходить місячник правового виховання серед підростаючого покоління.
Сільська бібліотека та працівники правоохоронних органів, зокрема громадський помічник ДІМ села Виноградове Н.В.Кудревська, вирішили разом з класними керівниками 10-х класів (класні керівники І.В.Нікішенкота Н.Г.Коваленко) підключитися до пропаганди правових знань серед учнівської молоді. Тому підготували зустріч за круглим столом під назвою «Чи бувають права без обов'язків?".
Напередодні проведення виховного заходу учні відповіли на питання анкети «Молодь і протиправна поведінка». Вони дали відповіді на запитання, які зараз дуже актуальні, а саме: яка причина, що спонукає молодь до протиправних дій? Як часто вони вживають спиртні напої або токсичні речовини? Чи батьки, спілкуючись з ними, торкаються проблем правопорушень?
Помічник дільничного ознайомила молодь, а їм уже всім виповнилося по 16 років, що вони несуть повну кримінальну відповідальність за деякими статтями Кримінального кодексу України та навела приклади протиправної поведінки молоді в громадських місцях, а саме: хуліганство, крадіжки, глум над могилами та інше.
Захід пройшов в дуже жвавій обстановці. Ми маємо надію, що молодь візьме до уваги всі наші рекомендації і буде вести законослухняний спосіб життя.

О.Ястреб, зав. бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. – 2015. – №15/16 (19 лют.). – С.5.

"Під Крутами бій, під Крутами кров..."

27 січня 2015 року в селищній раді для керівників бюджетних установ та працівників селищної ради проведена історична година пам'яті, присвячена вікопомній події - трагедії під Крутами, "Під Крутами бій, під Крутами кров...".
Розпочинаючи захід, бібліогекарі розповіли про тих молодих юнаків-студентів, які загинули на полі бою під Крутами, віддавши своє молоде життя за нашу незалежну Батьківщину. Запросили всіх присутніх вшанувати пам'ягь українських юнаків, що полягли в бою під Крутами.
На бій за Вкраїну ішли юнаки
Під Київ, під кулі,
під Крути.
Багато-багато в боях
їх лягло,
Ніколи нам їх не вернути.
Далі розповіли про передумови, що виникли в молодій Українській державі на той час.
На закінчення презентували присутнім тематично-інформаційні довідки, буклети та рекомендаційні списки під назвою: "Вам вічна слава, Вам вічна пам'ягь" по історичній битві під Крутами, складені та виготовлені бібліотекарями на основі газетних та журнальних матеріалів.

Т. Орешко, завідуюча Новомаячківською бібліотекою для дорослих; Т.Дроздова, завідуюча Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2015. – №11/12 (05 лют.). – С.2.

29 січня у Виноградівському сільському Будинку культури ім. Є.С.Матвєєва відбувся урок-реквієм для учнів 7-9-х класів (кл. керівники Н.М.Іщенко, Л.І.Кузьменко) «Пам'ятай про Крути». 97 років тому, 29 січня 1918 року, на залізничній станції поблизу однойменного селища йшов бій між київськими студентами і армією більшовиків.
Багаго юних патріогів у нерівному бою трагічно загинули за незалежну Україну.
І вже після підписання Брестської мирної угоди, за рішенням Центральної Ради від 19березня1918року, було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві.
Лицарський приклад героїв-крутівців пам'ятає земля. Слава про їх подвиг котиться світом. А приклад мужності наслідує нинішня молодь, котра в наш нелегкий, буремний час відстоює незалежність та суверенітет нашої рідної неньки-України. Та ж стійкість, та ж витримка, прагнення до перемоги.
Пишаємось вами, дорогі наші воїни. Повертайгесь до своїх рідних домівок живими, щоб слава про ваші подвиги, як про подвиг під Крутами, залунала на весь світ, і ми будемо пишатися землею, над котрою панує дух волі...

О.Ястреб, завідуюча бібліотекою для дорослих.  На   знімках:   урок-реквієм  веде  О.Ясгреб; учасники заходу // Вісник Олешшя. – 2015. –№11/12 (05 лют.). – С.2.

Була до нас ти, Україно, і будеш після нас...

Велика і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить.
Нам берегти тебе,
Соборну і єдину
І нам твою історію творить!
Цими словами працівники Новомаячківської селищної бібліотеки для читачів-учнів 5-х та11-х класів розпочали тематичні години під назвою «Шматок землі, ти звешся Україною. Ти був до нас. Ти будеш після нас». Для підростаючого покоління розпочато подорож у ті вікопомні історичні події, які сформували підгрунття для відображення незалежної Соборної України.
22 січня 1919 року - це дата, яку повинен знати кожен українець, адже цей день навіки залишиться святом Соборності України.
Учні познайомилися з історією самої ідеї «соборності», витоками руху за соборність, видатними діячами цього руху. Розповіли про сучасні акції у підтримку «соборності». Діти не тільки уважно слухали про боротьбу українського народу за соборність своїх земель, а й брали активну участь у заході. Старші учні показали глибокі знання з історії, а молодші - зачитали вірші про нашу мальовничу та сильну державу.
Розповідаючи про нелегкий шлях до свободи, всі присутні пройнялися гордістю за свою землю.
У цей день учасники заходу мали змогу ознайомитися з викладкою літератури «День Соборності: мовою фактів і документів», та виставкою «України ми ж не прагнемо десь - на Вкраїні хочемо Україну», про суверенну і незалежну державу Україну, про єдність усього українського народу під єдиним українським прапором.
«Соборна Україна: від ідеї до сьогодення» - за такою тематикою в бібліотеці для дітей та дорослих проведено групові бесіди-консультації для користувачів-учнів за довідковими виданнями історичної тематики.
Майбутнє України в наших руках, тож давайте разом творити історію своєї Батьківщини, та запам'ятайте: нікому ще не вдалося перемогти людей, які тримаються одне за одного.

Т.Орешко, завідуюча Новомаячківською бібліотекою для дорослих; Т.Дроздова, завідуюча Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2015. – №9/10 (29 січ.). – С.8.

Година доброчинності "Іде в гості Святий Миколай"

19 грудня працівники селищної бібліотеки разом з бригадою волонтерів 6-В кл. (Забара В., Грінченко А., Іванова А., Макуха В., Чечина А., Хлистова А., Шахова Я., Шахова М.) та класним керівником Забарою Т. С. відвідали літніх людей у Новомаячківському будинку для людей похилого віку.
Святий Миколай - другий після Бога заступник людей від усіх лих і нещасть. Все життя він ніс людям добро і милосердя. Тому й вирішили разом з волонтерською бригадою 6-В кл. саме в це свято привітати людей похилого віку. А щоб зробити свято світлим, діти вклали всю свою повагу і любов у привітання.
Цей день був для дітей не лише можливістю нагадати всім про людський обов'язок бути турботливими та милосердними до найповажнішої частини суспільства, а ще й приводом для роздумів щодо порозуміння поколінь.
Під час зустрічі вірші читали не тільки діти, а й старенькі пригадували вірші молодих років, завдяки цьому учні зрозуміли, що людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги навіть тільки тому, що їй це по милості Божій вдалося.
Під кінець зустрічі учні від щирого серця заспівали «Мы желаем счастья вам», а потім роздали із торбинки принесені пиріжки та солодощі, які вони приготували власноруч з батьками.
В бібліотеці дітям накрили святковий стіл з солодощами, також дітей чекав сюрприз - до них завітав Святий Миколай з подарунками.

Т.Дроздова,зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей. Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. – 2015. – №1/2 (01 січ.). – С.6.

Увидят "Сокровища бабушкиного сундука"

В Цюрупинской городской библиотеке № 3 им. Константина Кудиевского выставку своих работ презентовала местная художница Светлана Дума (на фото). Талантливая мастерица, являясь руководителем студии изобразительного искусства районного центра детского и юношеского творчества, мастерски владеет приемами росписи по ткани, стеклу, шитьем, изготовлением текстильных кукол и бисероплетением. А все свои умения, разумеется, радушно передает детям. На данный момент всем пользователям библиотеки доступен к просмотру вернисаж «Сокровища бабушкиного сундука», где представлены вышивки и плетения, созданные Светланой Думой.

Андрей Соков. Фото автора // Новий день. – 2015. – №12 (19 берез.). – С.18.  

Пам'ятай про Крути

29 січня у Виноградівському сільському Будинку культури ім. Є.С. Матвєева відбувся урок-реквієм для учнів 7,9-х класів (кл. керівник Іщенко Н.М., Кузьменко Л.І) «Пам'ятай про Крути». 97 років тому, 29 січня 1918 року, на залізничній станції, поблизу селища Крути йшов бій між 300-ма студентами і 6-ти тисячною армією більшовиків. :і 300 юних патріотів, у нерівному бою, трагічно загинули за неза­лежну Україну. Невинно убієнні. Скільки їх полягло за часи більшо­вицької влади у Києві... вже після підписання Брестської мирної угоди, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати поле­глих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Лицарський приклад героїв-крутівців пам'ятає земля. Слава про їх подвиг котиться світом. А приклад мужності наслідує нинішня молодь, котра в наш нелегкий, буремний час відстоює незалежність та суверенітет нашої рідної неньки -України. Та ж стійкість, таж витримка, прагнення до перемоги над російськими оку­пантами. Пишаємось вами, дорогі наші воїни. Повертайтесь до своїх рідних домівок живими, щоб слава про ваші подвиги, як про подвиг над Крутами, залуна­ла на весь світ, і ми будемо пишатися землею, над котрою панує дух волі...

Завідуюча бібліотекою для дорослих, Ястреб О.Ф. // Виноградівський вісник. – 20015. – №1 (04 лют.). – С.4.  

«Україна - Соборна держава»

28 січня 2015 року Великокопанівською бібліотекою для дітей проведено захід -патріотичну годину «Україна - Соборна держава». Мета заходу : виховання національної свідомості учнів і людської гідності,   поглиблення знань про історичний факт злуки українського на­роду, його значення; пробудження інтересу до поглибленого вивчення історії  українського народу; виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.  22 січня день Соборності Украни. Майже 100 років тому це слово було вписане в ! історію українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тільки від знедавна. Лише за умов державотворчих процесів в Україні цей день  набув своєї чинності. В бібліотеці для дітей до цього знаменного дня було  проведено патріотичну годину «Україна - Соборна держава». Захід відвідали учні 7-В класу ( кл. кер. Петриченко Л.В.) та учні і 10 - Б класу (кл. кер. Самойлова М. В.). Під час проведення і заходу діти переглянули документальний фільм «Злука».  Також була оформлена тематична полиця «22 січня - День Соборності України».

Самойлова Н.М., завідувач бібліотекою для дітей // КО-Паняночка. – 2015. – №3 (30 січ.). – С.1.  

Звіт роботи Великокопанівської бібліотеки для дорослих за 2014 рік

При бібліотеці діє інформаційний центр «Влада у режимі законності», де можна ознайомитися з новою інформа­цією з періодичних видань. Бібліотека веде пошукову роботу по збиранню матеріалів про історію, традиції, звичаї, обряди села до оформлення кра­єзнавчого кутка «З бабусиної скриньки». Заглянувши у куточок можна ознайомитися з легендою про Великі-Копані, матеріал зібраний у краєзнавчому куточку, допомагає змістовно прово­дити свята «Край мій оспіваний піснями», «Малюю писанку», свято матері, родинні свята. Бібліотекарі пропонуючи своїм чи­тачам різноманітні журнали: «Шьем сами», «Вязание», «Своїми руками», «Модный» опановувати нові форми майстер-класу це і робота з бісером, і робота з тістом, вироби з паперувироби з тканини,вишивка стрічками. Основні показники роботи бібліотек: користувачів 1055, відвідало бібліотеку 11816, видали літератури та періодики 25797 примірників. -Виставка-розповідь «Історія, символіка, події». - День інформації День Соборності України. «Від початку і до сьогодення». - Книжкова виставка «Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту». - Інформаційна година «Державний прапор України». - Інформаційна вітрина «На хвилинку зупинись, на новинку по­дивись». - Година спілкувань «21 рік малому Державному гербу України - тризуб». - Інформаційна година День рідної мови «Мови нашої словагначе музика жива». - Бесіда «До дня народження Лесі Українки, видатної поетеси». -Виставка-подорож «Мальовничий рідний край, нам простори відкривай». - Година спілкувань «Чи бувають права без обов'язків?». - День вшанування учасників бойових дій в Афганістані. Було продемонстровано документальний фільм про наших земляків, підготовлений бібліотекою. - Книжкова виставка «Українські вишиванки - наче райдуги світанки». - День інформації «Здоровий спосіб життя». - Книжкова виставка «Щоб багато цікавого знати - треба ці книжки читати». - Історично-патріотична година «А слід війни не стерти, не за­бути». - Бесіда «Любіть рослину і тварину, і сонце завтрашнього дня». Урок державності: «Бережи свій рідний край і йому допомагай». Виставка-розповідь: «Було б добре з'ясувати, що воно й до чого,бо в професіях сучасних не смислю нічого». - До дня сміху в бібліотеці підготували плакат на якому роз­містили смішні історії, тому хто приходив до бібліотеки, перш ніж зайти ознайомлювався з плакатом і вже з веселим настроєм потрапляв у країну книг. - До міжнародного дня польоту людини в космос був проведе­ний захід «Перший політ у незнайомий світ». В бібліотеці було відкрито тематичну виставку ,до бібліотеки завітали юні читачі де за допомогою технічних засобів був проведений захід. Діти завітали зі своїми малюнками про космос і ми з дітьми відкрили нову виставку «Космос в уяві дітей». -До дня Чорнобильської трагедії в бібліотеці відкрито книжко­ву виставку: «Чорнобиль — біль України» на якій були портрети пожежників, що загинули під час ліквідації аварії, червоні гвоз­дики, свічка пам'яті, виставка рефератів, малюнки учнів також демонстрували фільм про Чорнобиль. - Відкрито перегляд періодичних видань «Хочеш багато цікавого знати? То ж радимо вам ці журнали читати»; - Книжкова полиця «А ці книги незвичайні і цікаві і повчальні»; - До дня перемоги відкрито книжкову виставку «Де б не буду­вали обеліски, а на обелісках імена. Довгі дорогі до болю спис­ки, тих кого взяла війна»; Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Не можна забути тих, хто поліг у боях, хто від­дав своє життя для щастя інших. Бібліотека приймала активну участь у святкуваннях Дня Партизанської слави та проводила заходи, інформувала про діяльність підпілля, яке було в нашо­му селі. Розповідь йшла про сім'ю підпільників Щетини. Німці спалили їхню оселю вмісті з членами її родини. Зараз на цьому місці стоїть обеліск. Зустрічі з ветеранами слухали їхні спогади про Велику Вітчизняну війну. -Всесвітній день охорони навколишнього середовища «Нам треба довкілля своє відновити, бо все прийшло в цей світ, щоб жити» -До дня довкілля у бібліотеці пройшла екологічна гра «Збережемо ми природу - України гарну вроду». Познайомила присут­ніх зі станом навколишнього середовища у світі, та на Україні. Особливу увагу звернули на вплив екології на стан здоров'я людини. За допомогою книжкової виставки «В долонях Всесвіту Земля» юні читачі дізнались про те, як зберегти повітря - чис­тим, воду - прозорою, жити в злагоді з природою і зберегти своє здоров'я. До заходу діти підготували різноманітні картини, по-робки з природнього матеріалу, прийняли активну участь в кон­курсах та вікторинах. З великим задоволенням дітлахи перегля­нули мультфільм «Шапокляк».Конкурс був на кращий малюнок, а вікторина «Чи уважно ти мене читав?». - За здоровий спосіб життя спільно з вчителем провели урок здоров'я. Як допомогти хворому якщо лікаря ще немає. Було продемонстровано повчальний фільм «Знають в школі всі ма­лята про здоров'я треба дбати». - 5 лютого 2014 року було проведено заходи з нагоди 71-річниці з дня визволення села Великі Копані від німецьке фашист­ських загарбників. Гостем нашого заходу був Анатолій Єгорович Завгородній він має статус Дитина війни та розповів нам про війну та визволен­ня зі спогадів свого батька. Було продемонстровано фільм під­готовлений бібліотекарями про наших односельців. - До річниці майдану в бібліотеці відкрито виставку-розповідь про наших земляків «Майдан 2014 рік», проведено патріотичну  годину «Моя Батьківщина-незалежна Україна» на яку були за­прошені гості. Підготовлений патріотичний концерт, читали вірші написані нашими дітьми. - Відкрито тематичну полицю по періодичному матеріалу «Не будь байдужим» до дня людей похилого віку. - Книжкова виставка «Туберкульоз - загроза суспільства»; -21 лютого міжнародний день рідної мови проведено хвилин­ку поезії Свято рідної мови. - Книжкова виставка «У рідний край, грозою вмитий, ведуть усі шляхи на світі». Гостем нашого заходу був Анатолій Єгорович Завгородній він має статус Дитина війни та розповів нам про війну та визволен­ня зі спогадів свого батька. Було продемонстровано фільм під­готовлений бібліотекарями про наших односельців. - До річниці майдану в бібліотеці відкрито виставку-розповідь про наших земляків «Майдан 2014рік», проведено патріотичну годину «Моя Батьківщина-незалежна Україна» на яку були за­прошені гості. Підготовлений патріотичний концерт, читали вірші написані нашими дітьми. - Відкрито тематичну полицю по періодичному матеріалу «Не будь байдужим» до дня людей похилого віку. -Книжкова виставка «Туберкульоз- загроза суспільства»; -21 лютого міжнародний день рідної мови проведено хвилин­ку поезії Свято рідної мови. - Книжкова виставка «У рідний край, грозою вмитий, ведуть усі шляхи на світі»  - До зелених свят підготовлено перегляд літератури : «Той хто вміє віночки вити, той уміє життя любити». - До дня Незалежності України відкрито нижкову виставку «Ти будеш жити Україно, країно щастя і добра». - До 200-річчя з народження Т.Г.Шевченка в бібліотеці відкрито виставку: «В наш чудовий час, вічно житиме Тарас»; відкрито бібліотечний огляд газетно-журнальних статей: «Слово, пісня, душа Кобзарева, ви окраси суть мого життя». Проведена по­етична хвилинка «Шевченко з нами назавжди». Також Херсон­ським бібліокіносалоном в бібліотеці було продемонстровано фільм Назар Стодоля. - Проведено до дня захисту дітей: інформаційна година «Діти наше майбутнє». - Проведено захід для людей похилого віку. 10 грудня 2014 року Великокопанівська сільська бібліотека: для дорослих в своїх стінах зібрала людей старшого поколійня та тих, кому не байдуже їхнє життя. У святковій домашній атмосфері школярі та   аматори села вітали присутніх своїми піснями та гуморесками. Згадали своє дитинство та молодість, своє село, свою родину, свою батьківщину, все, що пережито в житті. Працівниками бібліотеки було розроблено та показано на заході документальний відеоролик про людей нашого краю, села Великі Копані. Весь захід проходив у вигляді вогника з ви­пічкою та чаєм, а також великим добрим караваєм, який спекли своїми руками бібліотекарі Великокопанівської сільської бібліо­теки для дорослих. А навколо столиків, за якими сиділи глядачі, були розміщені фото світлини життя нашого села минулих років. -Відкрито тематичну полицю: На полиці ювіляр. Бібліографічний огляд: Козацькому роду нема переводу. -Інформаційні вітрини: В нашім домі новосели і прекрасні і веселі. Ведеться адміністративно господарча робота. -замінено вікна та двері на пластикові в приміщенні бібліотеки. Працювали згідно плану.

Найкращі читачі Великокопанівської бібліотеки для дорослих 2014 року
Завгородній Анатолій Єгорович
Нікітін Григорій Семенович
Лобанова Ірина Аркадіївна
Мороз Людмила Іванівна
Кульман Поліна Марківна
Шаповал Анна Сергіївна
Щербина Валентина.

Нікітіна І.М., завідуюча сільською бібліотекою для дорослих // КО-Паняночка. – 2015. – №2. – С.2.  

Звіт роботи Великопанівської бібліотеки для дітей за 2014 рік

 В умовах сьогодення, коли інформація стає одним із провідних ресурсів розвитку суспільства, значно активізується  роль  бібліотеки,   як інформаційного центру, головним призначенням якого є культурно-просвітницьке та бібліотечно-інформаційне забезпечення населення  села. У 2014 році діяльність бібліотеки  була націлена на задоволення інформаційно-культурних по­треб жителів громади. Увага бібліотеки була зосеред­жена на  виконанні таких завдань: Задоволення   потреб   читачів у   духовному та   ін­телектуальному   розвитку,   самопізнанні   й  самоосвіті, інтеграцію   їх   у соціокультурне   середовище   суспіль­ства   через   читання; Забезпечення рівного доступу до інформації; Надання доступу  користувачам до об'єктивної все­бічної інформації  про світ у доступній  і  безпечній для них формі. Бібліотека у 2014 році намагалась забезпечити на­лежний рівень популяризації бібліотечного фонду. Залу­чала нових читачів до бібліотеки. Бібліотека принципово вважає важливим підтриман­ня контактів і співробітництво з Будинком Культури, школою та іншими установами села. Основні показники бібліотеки у 2014 році: Всього обслужених читачів - 609; Кількість відвідувань - 4123; Кількість виданих документів - 12294; На кінець року фонд бібліотеки (книги) - 6229. Пріоритетним напрямком діяльності сільської бібліо­теки для дітей залишається просування книги і читання з використанням сучасних форм роботи. В 2014 році було підготовлено та проведено 70 заходів культурно - масо­вої роботи присвячених різноманітним питанням. Це - книжкові виставки, тематичні полиці, бесіди, уро­ки мужності та ін. Невід'ємною частиною масової ро­боти бібліотеки є патріотичне виховання. Патріотичному вихованню дітей сприяли заходи, присвячені подіям Ве­ликої Вітчизняної війни. Багаторічний досвід доводить важливість патріотичного виховання. 6 травня у сіль­ській бібліотеці для дітей відбулася зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни Болдарєвой Н.В., на якій були присутні учні та депутат районної ради Ткаченко М.Л. День Партизанської слави відзначають щорічно 22 ве­ресня для вшанування подвигу партизанів та підпільни­ків у період Великої Вітчизняної Війни. В бібліотеці до цього знаменного дня було організовано та проведено урок мужності "Шляхами партизанської слави». Жовтень листопад - осінні місяці, які чарують нас не лише різнокольоровими листям, а й славетною подією - звільнення України та наше село від німецьке - фа­шистських загарбників. У дитячій бібліотеці відбулася зустріч з дітьми - війни Черкащиною В. П. та Ігнатовою О. Ф. гості поділилися спогадами про своє воєнне ди­тинство, та розповіли як відбудовували наше село після війни. Захід розпочався з виступу гуртка «Веселі нотки» керівник Коваль Т. М. Цікаво і насичено пройшли заходи присвяченні до 200 - річчя з дня народження Т. Г. Шевченка. Бібліотека провела літературну годину «Вічний, як народ». Травень найкращий місяць у році. Повнота цвітіння і радість матерів, бо їх заслужено вшановують. День Ма­тері відзначається у другу неділю травня. До цього зна­менного дня бібліотека провела літературну годи­ну «Я для тебе, мамо, квітів назбираю, я для тебе, мамо, пісню заспіваю». Козацтво - одна із славних сторінок в історії України, найважливіша віха в історії творення нашої держави. Бібліотека активно прилучається до відродження іс­торичних, патріотичних та духовних традицій україн­ського козацтва. Це знайшло відображення під час проведення патріотичної години «Хай козацька му­дрість воскреса щоднини». Ніщо на землі не може бути ближче, миліше, ніж мала Батьківщина. У кожної їІ людини є своя Батьківщина. В одних - це велике місто, у інших - маленьке село, але всі люди люблять П однаково. У бібліотеці було проведено тематичну годину «Нема без кореня рослини, а нас людей без Батьківщини». Мета заходу - Виховувати любов до рідного краю, бажання більше ді­знатися про його історичне минуле, визна­чних людей свого краю. Захід відвідали учні 5 та 7 класу. Розбудова в Україні демокра­тичної держави потребує виховання право­свідомості, формування правової культури юних громадян. Одним із аспектів усебічного розвитку особистості є висока правова ккуль­тура. Правове виховання - виховна діяль­ність яка спрямована на формування право­вої свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки дітей. В рамках тижня права проведено урок права «Права дитини». У сучасному суспільстві жит­тя й здоров'я людини визначаються як найвищі людські цінності. Щороку 7 квітня міжнародне співтовариство від­значає Всесвітній день здоров'я. Це свято було засно­вано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я. В бібліотеці до цієї знаменної дати було про­ведено урок здоров'я «Здоровий спосіб життя». Ціка­вим доповненням до проведених заходів були яскраво оформлені книжково-ілюстровані виставка. Тем. полиця «Мова в нас така чудова, мелодійна, солов'і'на і чарівна, як весна». Книжкові виставки: «Знай, люби, бережи», «Краї­на Читалія», «Книги- ювіляри 2014 року», «Літера­турна хвиля», «Обрії пізнання», «Українська держа­ва: історія і сучасність». Тематичні виставки: «Живи та міцній, україн­ська державо», «Мандрує планетою казка», «Весна свічки каштанів запалила». Завдяки придбання комп'ютера і розмножувальної техніки у бібліотеці з'явилася можливість оформляти книжкові виставки, куточки інформації, презентації та інші заходи на сучасному рівні. Головна мета бібліотеч­ної діяльності залишається незмінною: сприяння попу­ляризації бібліотеки і книги. Місце книги в житті людей змінюється під впливом інформаційних технологій і теле­бачення, але все ж книгу комп'ютер замінити не зможе. Електронний варіант будь - якого видання не замінить живого спілкування з книгою. Інтернет доповнює і роз­ширює інформаційні можливості бібліотеки, але людина, приходячи до бібліотеки, бажає погортати журнал або яскраво ілюстровану книгу. І ми надаємо всі умови для  інформаційного забезпечення всіх наших користувачів.

Підготувала: зав. бібліотекою Самойлова Н.М. // КО-Паняночка. – 2015. – №1. – С.2.  

Свято рідного села,  в морі радості й тепла... Фоторепортаж: «Тарасівці -170»

Село моє в пахучіш цвіті  Мені всміхається здаля  Для мене ти одна на світі  Тарасівська - моя земля.

Вже стало традицією на день села кожна вулиця разом зі своїми депутатами гостинно зустрічали на своєму імпровізованому подвір'ї гостей. Господарі ласкаво запро­шували до своїх щедро накритих столів та при­гощали різними смаколиками. Тарасівчани раді були бачити на святі шанованих гостей: голову Цюрупинскої райдержадміністращі Райтаровського М.А., заступника голови райдержадміністрації Буганова К.М.,. голову української районної спілки воїнів - афганців Логвіновського В.А., директора ДП «Таврія» ТОВ «Імперіал Агро ЛТД» Бучко Ю.В., голів сільрад сусідніх сіл, а також наших шано­вних односельчан: голову райради Снігур Л.О., голову правління ТДВ «Тарасівська Іскра» Нагребецького В.Г., сільського голову Бідашку А,Д. Усім, хто цього дня був присутній у Тарасівці, випало не лише побувати на ювілеї, а й стати свідками історичної події - відкриття третьої садової групи ДНЗ «Світлячок»! її відкривали ча участі районної та місцевої влади, спонсорів, небайдужих жителів і дружнього батьківського колективу.   Під оплески громади було перерізано символічну червону стрічку. Справжнім подарунком для дітей від голови сільської ради Бідашку А.Д.  був виступ дитячого театру. Працівники Тарасівської сільської бібліотеки Гулєвата Юлія Олександрівна та Пофаленко Олена Вікторівна підготували та запрошували відвідати фотовиставки: «Тарасівській Іскрі 50», «Будні Тарасівської громади», «Тарасівна в роки другої світової війни», «Історія рыдного села".

// Тарасівські простори. – 2015. – №11. – С.2. 

Подаруйте дітям радість читання

Як це роблять волонтери бригади голосного читання «Світлячок» при Тарасівській сільській бібліотеці. Учні 8-А класу Тарасівської ЗОШ (8 чоловік) проводять активну популяризацію творів українських і зарубі­жних казкарів, пое­тів. Волонтери вго­лос читають казки, вірші, оповідання малятам Тарасівського ДНЗ «Світлячок» та учням молодших класів, прово­дять з ними ігри, вікторини, конкурси загадок. Наші во­лонтери приймають активну участь і у проведенні біблі­отечних заходів: літературно-музичних вечорах, зустрі­чах, святах та ін.. Так, недавно для малят дитсадка волонтери (Голяк Антон, Глушко Ліза, Кулида Настя) показали  інсценівку казки О.Пушкіна «Казка про рибака і рибку» на сучасний лад. Дітям було весело і радісно спілкуватись з волонтерами. Ми просимо всіх батьків: читайте своїм дітям книги щодня хоч би по 15 хвилин за вечір. Ця маленька справа зробить дуже великий вклад у їх інтелекту­альний розвиток. І велике спасибі на­шим бібліотечним волонтерам.

Зав. бібліотекою Ю.О.Гулєвата // Тарасівські простори. – 2015. – №4. – С.5. 

А слід війни не стерти, не забути

8 травня у приміщенні Тарасівського СБК було про­ведено вечір - зустріч з дітьми війни на тему: «А слід війни не стерти, не забути». Під час свята було згадано всіх тарасівчан: хто воював і вижив, і чиє житття забрала війна, а також висловлено глибоку пошану дітям війни, які на своїх плечах винесли тягар у повоєнні роки та підняли країну з руїн. На зустріч прийшли 25 шановних гостей - дітей війни. Перед учнями школи виступили зі своїми спогада­ми Ковалик Марія Яківна та Краснов Володимир Йосипович, а Кравченко Любов Миколаївна зачитала спогади свого батька Страх Миколи Івановича про жахливі дні його перебування у концтаборі Бухенвальд. Працівники СБК підготували святковий концерт, а бібліотека - книжкову виставку «1941-1945. Хай лунає салют Перемоги» та фотовиставку про тара­сівчан - учасників Великої Вітчизняної війни. Гля­дачі з задоволенням слухали фронтові пісні у вико­нанні наших аматорів, дивились цікаві танцювальні композиції юних вихованців танцювального колек­тиву. Потім у бібліотеці на гостей чекав подарунок від громади - солодкий стіл. Наші бабусі та дідусі гарно спілкувались, читали власні вірші, співали пісні своєї юності, згадували події воєнних літ. Ми, нащадки, у вічному боргу перед ветеранами та дітьми війни за обірвані війною дитинство і юність, за приклад мужності, сили духу, самопожертву, які вони виявили під час війни. То ж щодня і щохвили­ни приділяймо їм свою увагу і турботу, щоб мир і злагода, надія і радість завжди жили у їхніх серцях.

Зав. бібліотекою Ю.О.Гулєвата // Тарасівські простори. – 2015. – №4. – С.3. 

Тарасівська  бібліотека радо зустрічає своїх відвідувачів

У приміщенні бібліотеки с. Тарасівка  експонується виставка робіт тарасівсьих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Пальчак Людмили Василівни, Матвієнко Антонівн Семенівни, Кореня Олександра Петровича, їхні роботи користувались великою попу­лярністю на недавній районній вистав­ці.  Усі небайдужі до мистецтва та друкованого слова можуть завітати до нашої бібліотеки та подивитись виставку, фото про нашу роботу на інтенет сторінках.

Зав. Тарасівської сільської бібліотеки Гулєвата Ю.О. // Тарасівські простори. – 2015. – №2. – С.2.

Приємний подарунок бібліотеці

Тарасівська сільська бібліоте­ка дякує жительці с. Тарасівка, Литвиненко Ларисі Іванів­ні за подарунок двох книг "Незабываемое" та "Во имя будущих поколений", авто­ром яких є її двоюрідний дідусь, полковник військово-повітряних сил радянського союзу політолог - Руденко Микола Петрович, який був учасником війни з білофінами 1939-1940 р.р. та у війні 1941-1945 років. На­жаль Ларисі Іванівні дуже мало відомо про Миколу Петровича. Вона згадала, що він є уродже­нцем  багатодітної родини з Нової Маячки. Юлія Олександрівна, прийнявши книги, пообі­цяла провести пошукову ро­боту щодо ві­домостей біог­рафії письмен­ника.

О.В. Кулінська // Тарасівські простори. – 2015. – №2. – С.2.  

Світоч українського народу

Україна готується належно відзначити 200 - річчя  визначного діяча, чиє серце, помисли, талант були спрямовані на служін­ня народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце серед діячів України, бо з таким вогнем у душі захи­щав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім'я великого українського пое­та і художника Т. Г. Шев­ченка відоме скрізь як ім'я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу у^аїнського народу. Його іменем названі вули­ці , міста, села, площі та парки, височать пам'ятни­ки. Наше село також у далекому 1921 році перейменова­но на честь українського Пророка, а в 2005 році в центрі села встановлено, та облаштовано за підтримки депутата Херсонської обла­сної ради, голови правлін­ня ТДВ « Тарасівська Іск­ра» В.Г. Нагребецького, красивіш гранітний пам'ят­ник. Тарасівська сільська біблі­отека приймає активну участь у районній акції « Читаймо Шевченка ! » В рамках акції в бібліотеці експоновано кннжжово -ілюстровану виставку пор­трет « Великий геній українського народу» У березні буде проведено Шевчен­ківський Тиждень « Велич Шевченківського слова». шанувальників літературно - мистецької спадщини Великого Кобзаря чекають різні заходи, які відбудуть­ся в стінах сільської бібліо­теки , СБК, Тарасівської ЗОШ І-III ст., дитячих садках. Усіх бажаючих просимо відвідати заплановані заходи.

Завідуюча Тарасівською сільською бібліотекою Ю.О.Гулєвата // Тарасівські простори. – 2015. – №1. – С.5.  

Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930