за 2015 рік

Чарівна мелодія зими

В перший місяць зими, коли крига сковує ріки, а снігова хуртовина насипає великі кучу­гури снігу, всі люди, а особливо діти, чекають довгоочікуваного свята - день Святого Мико­лая, коли відбуваються справжні дива, сила яких настільки велика, що навіть дорослі починають вірити в них. Спустившись на землю, святий Миколай іде від хати до хати і обдаровує чемних дітей дарунками. Продовжуючи цю традицію, фахівці селищних бібліотеки та Будинку культури підготували фольклорне театралізоване дійство «Йде з гостинцями, дарами Преподоб­ний Миколай». Цього дня до дітей завітав святий Миколай (М.Заліський) у супроводі ангелів (Х.Матвє-єва, Д.Трибунська) та славнозвісних чортиків (Є.Пономаренко, Д.Бугровенко). Капосниця (В.Дар'єнко) та Баба Яга (А.Герасимова) намагалися перешкодити приходу Чудотворця. Але діти так старанно готували сюрпризи, щоб потішити святого Миколая, - декламували вірші, славили піснями Чудотворця, грали в ігри. А ще в цей день відбулося відкриття Новорічної ялинки. Тож дітки, які були присутні на святі, отримали емоційне задоволення та були обдаровані солодощами і призами, про які завчасно подбали Оксана Павлюк, Закір Юсупов та селищний голова Олександр Грушко. Висловлюємо щиру дяку спонсорам нашого свята і зичимо їм успіхів у роботі, злагоди та добробуту.

Ірина Кутіщева, бібліотекар селищної бібліотеки // Червоний промінь. – 2015. – №52 (25 груд.). – С.4.

Вели мову про права дитини

Інформаційно-правову годину «Конвенція про права дитини» було про­ведено в дитячій районній бібліотеці для учнів 5-го класу (класний керівник Т.В.Піщемуха) Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів. У гості до школярів завітали королева Конвенція та її піддані: принц Друж­ба, принцеса Право, принц Мир, принцеса Любов, які розповіли що таке «конвенція», «право», проаналізували ситуації, що характеризують пору­шення прав дітей. А головний спеціаліст управління юстиції Олена Сад-ловська запропонувала дітям переглянути мультимедійну презентацію «Права дитини».

Олександра Польська, завідувач районної дитячої бібліотеки // Червоний промінь. – 2015. – №48 (27 листоп.). – С.4.

Село моє, для мене ти єдине

Уже стало доброю традицією, що жителі сіл нашого району святкують День села. Ось і в Братському воно пройшло минулої неділі під девізом «Село моє, для мене ти єдине».
Підготовку до свята розпочали заздалегідь, і долучилися до цього небайдужді та активні люди - працівники закладів культури та соціальної сфери села, Братської сільської ради, вчителі й учні Степненської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Братської школи-садка.
Програма була насичена різноманітними заходами і тривала до пізньої ночі. Вітальні слова, концерт, дитячі розваги, заглиблення в минуле -лише невелика частина святкової програми.
Тепло привітав односельців і побажав їм нових успіхів і вагомих здобутків сільський голова Геннадій Здановський. Віншувальні слова прозвучали на адресу найстарших і наймолодшим жителів села, багатодітних родин. Гарними словами вшанували вчителів, медичних працівників, листонош, продавців, працівників соціальної сфери, односельців-умільців і всіх тих, кого доля пов'язала з Братським.
Нікого не залишив байдужим фільм: «Гортаючи сторінки старого альбому» - про життя села та його мешканців, кожен з яких зробив внесок в історію і розбудову Братського.
Після офіційної частини відбувся святковий концерт. Хвилини насолоди всім присутнім подарували учасники художньої самодіяльності.
Ми щиро вдячні всім, хто взяв участь в організації та проведенні чудового, незабутнього свята, хто надав фотоматеріали для створення фільму: сільському голові Г.В.Здановському, директору і вчителям Степненської школи Н.О.Санінінй, О.Е.Комарницькій, Н.О.Москаленко, директору і вчителям Братської школи-садка О.Б.Донець, Л.Ф.Здановській, І.А.Жупині. Ще довго цього дня над селом лились музика, пісні, жарти і сміх. Працелюбні й талановиті братчани відзначали День села. А значить, село живе, зростає.

Анна Ревенко, завідувач Братського сільського клубу. Марія Здановська, бібліотекар Братської сільської бібліотеки-філії // Червоний промінь. – 2015. – №43 (23 листоп.). – С.10.

"Берегині" співають душею

Яскравою сторінкою в житті Нижніх Торгаїв є творча діяльність жіночого вокального колективу «Берегиня». П'ять років тому з ініціативи директора Нижньоторгаї-вського сільського будинку культури Миколи Іванова ансамбль розпочав творче життя, а він став його художнім керівником.
До складу ансамблю входять непосидючі й невгамовні жіночки, прихильниці вокального мистецтва: Лідія Болотова, Надія Сосяк, Любов Мілованова, Валентина Кривчик, Марина Плотнікова, Людмила Патер, Валентина Губарева, Світлана Соколова, Анастасія Дєєва.
Декілька років у колективі співала Ніна Олексіївна Малиновська, яка була найстаршою учасницею гурту, та, на жаль, вона вже пішла з життя.
Завдяки систематичним репетиціям і участі в концертах та різноманітних заходах ансамбль отримав визнання і популярність. Колектив неодноразово брав участь у різних творчих проектах та районних заходах: концертах, фестивалях, святах. У репертуарі «берегинь» майже сорок пісенних творів: пісні радянських і українських композиторів, сучасні патріотичні та народні пісні.
Та найбільше односельцям подобаються пісенні твори у виконанні колективу, які для них написав художній керівник Микола Іванов, - це пісні про Нижні Торгаї, про українських жіночок та ін.
Нещодавно в репертуарі співочого гурту з'явилася й пісня про сільського голову «Давай, Василь, давай!», навіяна нещодавніми виборами до місцевих рад.
Талановиті, чарівні «берегині» сповнені творчої енергі та ентузіазму, а ще - бажання нести чудову українську пісню і радувати своєю пісенною творчістю односельців. Адже співають вони душею.

Тетяна Шпак бібліотекар Нижньоторгаївської сільської бібілотеки-філії // Червоний промінь. – 2015. – №46 (13 листоп.). – С.6.

Остання книга нашого земляка

Здрастуй, нова книго! Під такою рубрикою зазвичай ми розміщали на сторінках районки матеріали про вихід у світ нової книги з-під пера нашого талановитого земляка, колишнього редактора .районної газети «Червоний промінь» Віктора Кутіщева.
На превеликий жаль, 3 вересня цього року Віктор Микитович пішов з життя, так і не встигнувши здати до друку написану збірку під промовистою назвою «Книга для читання будь-якої години дня і ночі», яка традиційно вмістила в себе новели про наших земляків-сірогозців - як знаних, так і мало відомих.
Завдяки меценатам і шанувальникам творчості Віктора Кутіщева, які постійно надавали фінансову підтримку на друк його віршованих і прозових творів, книга днями побачить світ.
Родина покійного висловлює щиру вдячність голові асоціації фермерів і приватних землевласникі району, голові фермерського господарства «Козаче» Василю Дудці, приватним підприємцям з Нижніх Торгаїв Олександру Жиліну та Олександру Дяченку, голові фермерського господарства «Магнолія» Миколі Дудці, голові фермерського господарства «Діана» Василю Шитцю, голові фермерського господарства «Зеніт» Василю Чмілю, приватному підприємцю з Нижніх Сірогоз Валерію Бурцеву, виконкому і депутатському корпусу Нижньосірогозької селищної ради (голова Олександр Грушко, секретар Світлана Кутіщева). В середу, 21 жовтня, в центральній районній бібліотеці було анонсовано вихід книги Віктора Кутіщева «Книга для читання будь-якої години дня і ночі». На захід запросили друзів і шанувальників творчості «співця Сірогозького краю», людей, про чиїх рідних написано у збірці, меценатів, учнів Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Працівники центральної районної бібліотеки та районного Будинку культури провели чудову відео-презентацію нової книги, яку пересипали гарними пісенними- творами.
Своїми спогадами про автора книги, його творчість та співпрацю поділилися редактор районної газети «Червоний промінь» Віта Копенко, голова ветеранської організації працівників освіти Світлана Шокарева (до речі, книга містить новелу про її батьків), колишня завідувачка районного краєзнавчого музею Клавдія Шевцова, колеги по перу Юрій Безух та Микола Дєєв, завідувач районного методичного кабінету Марина Голобородова, меценат Василь Дудка, селищний голова Олександр Грушко, завідувач центральної районної бібліотеки Олена Тверда.
В кожного з виступаючих знайшлося чимало гарних, теплих слів про Віктора Микитовича, його творчість і любов до рідного краю.
Двадцять дві збірки віршованих і прозових творів, які вийшли з-під пера Віктора Кутіщева, стали справжнім нерукотворним пам'ятником автору, енциклопедією людських доль земляків-сірогозців. І остання його книга - яскраве тому підтвердження.

Віта Копенко // Червоний промінь. – 2015. – №43 (23 жовт.). – С.10.

Сила нескорених

На зустріч з демобілізованими зі Збройних сил України військовослужбовцями, які несли службу в зоні АТО Юрієм Гречко та Олександром Чумаченко і заступником райвоєнкома Іваном Супруном, у рамках заходу, присвяченого Дню захисника України «Сила нескорених», запросили учнів 7А та 9Б класів Нижньосірогозької школи.
Також у цей день у районній бібліотеці для дітей для учнів 8А классу було проведено патріотичну подорож «Сила нескорених», флеш-моб «Діти проти війни» та акцію «Посади калину заради життя».
Учасники обох заходів вшанували хвилиною мовчання пам'ять нашого земляка Анатолія Шиліка, який загинув під Іловайськом.
Також школярам було презентовано книгу пам'яті «Хронологія мужності. 2014 - 2015» про загиблих на Сході України херсонців - учасників АТО.
Захід пройшов на високій патріотичній ноті.

Тетяна Каменецька, начальник відділу з основного виду діяльності КЗ «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека» // Червоний промінь. – 2015. – №42 (16 жовт.). – С.8.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Вітаємо бібліотечних працівників з Всеукраїнським днем бібліотек!
Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку - вічних пам'яток писемності, а її служителі - вірними зберігачами та популяризаторами духовної спадщини поколінь.
За своїм природним призначенням бібліотеки є потужним знаряддям демократії, гармонізації суспільних відносин, важливим чинником інтелектуального, духовного і естетичного збагачення кожної нації. Доносячи до людей увесь спектр різноманітних інформаційних потоків і державотворчих ідей, розкриваючи реальну картину світу, вони сприяють всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадських якостей та патріотичної свідомості населення.

Павло Павлов, голова райдержадміністраці, Наталя Ставицька, виконувач повноважень голови районної ради

Щиро вітаю з професійним святом духовності, мудрості і знань - всеукраїнським днем бібліотек! Бажою всім бібліотекарям творчого завзяття, нових успіхів у благородній праці на теренах розбудови української науки, освіти, культури і духовності, неодмінного зростання читацького попиту на книгу, інформацію, посилення авторитету бібліотечної справи в суспільстві. Зичу міцного здоров'я, благополуччя, достатку у кожній оселі і прихильності долі.

Сергій Сорокунський, депутат обласної ради

Шановні бібліотекарі!

В день професійного свято наше суспільство віддає данину шани подвижникам бібліотечної справи, людям, які присвятили своє життя служінню народи, книзі, знанням. сьогодні важко переоцінити роль цих культурно-просвітницьких осередків у збереженні та популяризації знань, накопичених людством, їх внесок у розвиток вітчизняної освіти, збагачення духовного потенціалу суспільства.
Бажаю вам, шановні працівники бібліотек, а також читачам, усім, хто любить і шанує книгу, доброго здоров'я, щасливих відкриттів непрочитаних сторінок і творчих успіхів для блага української держави.

Геннадій Здановський, Братський сільський голова

Дорогі працівники та користувачі бібліотек!

XXI століття, визнавши одним із своїх головних пріоритетів вільний обмін і доступ до інформації, об'єктивно поставило професію бібліотекаря у перший ряд найнеобхідніших і актуальних.
Сердечно вітаю зі святом усіх шанувальників друкованого слова, бажаю нових творчих досягнень, міцного здоров'я, особистого щастя вам і вашим родинам!

Володимир Толкачов, Дем 'янівський сільський голова

вітаю з професійним святом!

В день Вашого професійного свята, шановні працівники книгарень, щиро вітаю вас та бажаю міцного здоров'я, сімейного благополуччя, родинного затишку, а також удосконалення професійних якостей. Не секрет, що професія бібліотекаря не є легкою, але в соціальному плані вона надзвичайно важлива. Від вашої праці залежить інтелектуальне майбутнє нашої держави, а врешті-решт і той успішний розвиток. Тож дозвольте ще раз поздоровити вас з цим святом і побажати щастя та впевненості у власних силах.

Микола Парчук, Степненський сільський голова

Володарі книжок та книжних полиць, покровителі каталогів та картотек, заручники періодичних видань, газет та журналів!

Сьогодніваше професійне свято - всеукраїнський день бібліотек. Вітаю вас від всієї душі та бажаємо ніколи не подати духом, завжди бути бадьорими та усміхненими і на життєві негаразди дивитись крізь пальці. Нехай все у вас буде добре!

Сергій Долецький, Верхньоторгаївський сільський голова

Поздоровляю з професійним святом!

Дорогі бібліотекарі, вітаю вас з всеукраїнським днем бібліотек. Бажаю вам міцного здоров'я, довголіття, сімейного затишку, родинного тепла, дружнього взаєморозуміння та підтримки. Ваша професія надзвичайно важлива для нашого суспільства і саме ваша відповідальна справа відкриває нам шлях до книги - джерела споконвічної мудрості та знань!

Ігор Логвінов, Сірогозькнй сільський голова

Прийміть найщиріші вітання з нагоди всеукраїнського дня бібліотек!

Сьогодні книгозбірні - це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства. Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості нарадує бібліотекарі - вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного.
Бажаю вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров'я, натхнення, радості, щастя, добра та нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

Олександр Грушко, селищний голова

Бібліотека - поважна державна інституція

Свято бібліотек - це, передусім, свято книги, Великдень нашого духу, що починається з Сковороди та Котляревського, духу, що вийшов з «Кобзаря» Шевченка, через святий собор Гончара і чорну голгофу Стуса, катівні Теліги і душевний біль Ліни Костенко.
В День бібліотек, згадаймо наших місцевих майстрів слова, що пером славлять рідний край. Це Юрій Безух, Віктор Кутіщев, Микола Дєєв, Олександр Бродецький та ін.
Та найбільше, чим пишається бібліотека, - це читачами. Тож хочеться сказати гарні слова про постійних наших читачів: сім'ї Качкарових, Безухів, Берлізових, Чебукіних, Іванових. Фондами центральної районної бібліотеки користуються не тільки жителі селища, а й сіл району: Л.Т.Соротенко,  В.А.Белєнь, М.В.Куракова, Т.М.Панелі, Л.М.Дуракова та ін.
Є в наш непростий час і багато небайдужих людей, які з розумінням ставляться до проблем книгозбірні. І ми щиро дякуємо Світлані Михайлівні Дудці, яка надала спонсорську допомогу районній бібліотеці для дітей, та побажати цій прекрасній жінці міцного здоров'я, благополуччя, людської шани.
В переддень Всеукраїнського дня бібліотек тепло вітаю бібліотечних працівників Сірогозщини, бажаю їм успіхів у благородній просвітницькій справі.

Олена Тверда, директор КЗ "Нижньосірогозька центральна районна бібліотека" // Червоний промінь. – 2015. – №39 (25 верес.). – С.6.

Хліб-сіль для земляка

Кожного ранку ми прокидаємось з надією, що сьогодні все буде добре. Нарешті ми почуємо таке бажане й довгоочікуване - спокійно і тихо на Сході нашої держави, де виборюється право на наше мирне і спокійне життя.
Але, на жаль, із засобів масової інформації ми чуємо про нові постріли градів, знову втрачаємо молоді життя. Та все ж живемо з вірою в те, що відстоїмо незалежність і цілісність нашої держави.
Свідком подій, які відбуваються в зоні АТО, став наш земляк, житель села Першопокровка Володимир Іванович Дойонко, який разом з товаришами-артилеристами ніс бойову варту на Донеччині.
Днями, після проходження року служби у Збройних силах України, він був демобілізований і повернувся в рідне село.
Односельця з хлібом-сіллю зустрічали сільський голова Євген Васильченко, учасники художньої самодіяльності місцевого Будинку культури та учні школи. Володимир Дойонко розповів про нелегкі бойові будні, про бої з сепаратистами, про життя між боями, про настрій військових та добровольців. Його емоційна розповідь була наскрізь пронизана любов'ю до України, прагненням українських військових захищати кожен клаптик рідної землі.
Слід зазначити, що саме під час таких зустрічей приходить усвідомлення значення таких звичайних слів, як незалежний, вільний, як це бути справжніми патріотами, яке велике значення мають слова нашого гімну, який рідний і дорогий нам наш синьо-жовтий прапор. Такі зустрічі залишають у молодих душах віру в краще майбутнє України і нестримне бажання бути схожими на тих, хто зараз захищає суверенітет, свободу і цілісність нашої держави.

Євгенія Тимошевська, бібліотекар Першопокровської сільської біліотеки-філії // Червоний промінь. – 2015. – №36 (04 верес.). – С.7.

У Верхніх Торгаях програма свята, присвячена Міжнародному дню захисту дітей, була насиченою і враховувала інтереси та запити різних вікових груп дітей. Проходило свято в сільському Будинку культури.
Дітлахів та і їх батьків тепло привітали сільський голова Сергій Долецький і депутат районної ради Наталя Вязова. Вони побажали, щоб село розвивалося, розквітало, щоб залишалося тут побільше молоді, рясніли малечею сім'ї, і, звичайно ж, щоб улітку всі дітки гарно відпочили й набралися сил.
Діток розважали клоуни-аніматори районного Будинку культури (Оксана Гритчина та Світлана Герасимова).
На завершення святкової програми всі її маленькі учасники отримали морозиво, цукерки й печиво, а потурбувалися про це сільський голова, виконком та депутатський корпус Верхньоторгаївської сільської ради.
Спасибі вам, шановні дорослі, за радісне свято, подароване малюкам!

Оксана Кудловська, завідувач Верхньоторгаївської сільської бібліотеки-філії // Червоний промінь. – 2015. – №23 (05 черв.). – С.2.

Зворушлива зустріч з бійцем

У центральній районній бібліотеці відбулася зворушлива зустріч з військовослужбовцем Збройних сил України Юрієм Володимировичем Гречком, який нещодавно прибув із зони АТО в чергову відпустку. Слід зауважити, що рідні та близькі ні на хвилину не хотіли залишати його самого, тож до бібліотеки Юрій прийшов разом з дружиною Інною та доньками-близнятами Мариною і Ангеліною.
Учні 7А класу Нижньосірогозької ЗОШ І - III ступенів та їх класний керівник Ганна Григорівна Пантелей дуже тепло зустріли мужнього воїна-земляка. Військовослужбовець поділився з ними спогадами про нелегкі воєнні будні, предорогих і близьких йому друзів - бойових побратимів.
Юрій Гречко - скромна і глибокої душі людина. Він не хизується важливістю своєї служби, надзвичайними її якостями, хоча добре видно його душевний біль і щем від подій на Сході України, від загибелі воїнів, яких уже не повернути до життя.
Боєць розповів, що був мобілізований у вересні 2014 року, служить у складі 55-ї механізованої бригади, воював під Іловайськом, Донецьком, Дебальцевим та Попасною.
Школярі уважно слухали розповідь Юрія, а потім поставили йому чимало запитань. Адже вони хотіли дізнатися з перших вуст про події на фронті, про воїнів-захисників України, що борються за її волю, цілісність і незалежність.
Учасники заходу висловили подяку українським бійцям, побажали їм миру і обов'язково, найшвидшого та переможного повернення.
Працівники бібліотеки передали Юрію Гречку та його товаршам по службі обереги, виготовлені учнями та вчителями Степненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, і дитячі малюнки, в кожному з яких живе частинка віри та надії на мир, на перемогу.

Олена Тверда // Червоний промінь. – 2015. – №18 (01 трав.). – С.2.

Книжчині іменини

З метою популяризації книги і читання до Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги Дєм'янівською сільською бібліотекою під час весняних канікул проведено традиційне свято книги «КнижчинІ іменини».
На дітей чекала цікава зустріч з казковими героями: Бабою Ягою (Діана Далекорій), Пізнайком (Дмитро Базенюк), Королевою Книгою (Ліза Шестобуз).
Учні розповідали вірші про книги, виконували пісні, відповідали на запитання вікторини, пригадали правила поводження з книгою, а також розповіли прислів'я та вислови видатних людей про книги. Вельми цікавими і корисними були театралізовані сценки, які виконали учні шостого класу Олександр Мироненко, Даша Верхоляк, Ізабелла Харкевич, Володимир Синенко. А на завершення свята діти із задоволення подивилися казку «Про рибалку та рибку» у виконанні учнів школи.
В сільській бібліотеці до тижня книги була влаштована виставка «Чарівний світ книжковий».

Ірина Бондар, бібліотекар Дем'янівської сільської бібліотеки // Червоний промінь. – 2015. – №13 (27 берез.). – С.5.

Концерт у дарунок

Цьогорічний концерт, присвячений Міжнародному жіночому дню 8 Березня, був особливим і вирізнявся від низки попередніх верхньоторгаївських свят, насамперед, тим, що вперше за кілька років до його підготовки й проведення не долучився директор сільського Будинку культури Віталій Рябко.
Справа в тому, що під час четвертої хвилі мобілізації Віталія було призвано до лав Збройних сил України і нині він проходить бойове злагодження: донедавна перебував у Полтаві, а нині - в Рівному.
Попри щоденні військові заняття Віталій Петрович переймається життям рідного села й роботою сільського Будинку культури. Звісно, переживав і про підготовку до святкування 8 Березня. Тож верхньоторгаївські аматори, аби підтримати свого земляка, вирішили докласти максимум зусиль, щоб влаштувати гарне свято.
Передусім, сільський голова Сергій Долецький виділив кошти на організацію і проведення святкового заходу. Звісно ж, і з привітанням не забарився.
Найкращі й найтепліші слова з нагоди Міжнародного жіночого дня С. Д. Долецький адресував верхньоторгаївському жіноцтву. Висловив їм слова глибокої вдячності за мудрість, силу та терпіння і побажав міцного здоров'я, оптимізму, кохання та життєвих гараздів.
А продовжили привітально-розважальну програму учасники художньої самодіяльності Олеся Фелюк, Тетяна Залєвська, Оксана Інюкіна, Ольга Собестіанська, Наталя Чуб, Лариса Поліщук. Навіть з Нижніх Торгаїв приїхала Анастасія Нивіна, аби заспівати гарну пісню-присвяту своїй бабусі Надії Хвесик.
Порадували односельців своїм чудовим виступом учасники гуртка. «Казковий вечір», що організований при сільській бібліотеці. Танок і вірші, які вони виконали, зірвали шквал глядацьких аплодисментів.
Урочиста привітальна програма і концерт стали справжнім подарунком до 8 Березня всім жінкам Верхніх Торгаїв.

Оксана Кудловська, завідувач Верхньоторгаївської сільської бібліотеки-філії // Червоний промінь. – 2015. – №11 (13 берез.). – С.5.

До ювілею творця мелодії гімну України

4 березня вся українська спільнота відзначила 200-річчя з дня народження композитора Михайла Вербицького, автора мелодії Гімну України та 150-річчя першого публічного виконання національного Гімну.
Ця мелодія й слова «душу й тіло ми положим за нашу свободу» вже нікого не залишають байдужим, вони - наша гордість.
З нагоди відзначення цієї дати та з метою вивчення, популяризації та виховання в дітей патріотизму, поваги до історії, державних символів України в районній бібліотеці для дітей бібліотекарі Олександра Польська та Тетяна Куца провели інформаційну годину «Творець пісні, що стала символом нації» для учнів 7А класу (класний керівник Ганна Пантелей).
В рамках заходу діти читали вірші про Батьківщину, взяли участь у вікторині «Національна символіка» і колективно склали вірш про Україну. Завершився урок виконанням Гімну України.

Олександра Польська, завідувач філією «Нижньосірогозька районна бібліотека для дітей» // Червоний промінь. – 2015. – №10 (06 берез.). – С.1.

Небесну сотню, господи, прийми

16 лютого в сільському будинку культури с.Вільне відбувся захід-реквієм, присвячений вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні, їх подвиг прийшли вшанувати вчителі та учні Вільненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, представники сільської ради, небайдужі мешканці села.
Учні Умар Асадов, Інна Отрохова та Олександр Унгур'ян нагадали присутнім про події, що відбулися в лютому 2014 року на Майдані Незалежності, та про загиблих під час протистояння людей.
Секретар сільської ради Ірина Ляшенко розповіла про Героїв Небесної Сотні, що загинули від рук снайперів, які сховалися на дахах приміщень та стріляли в беззбройних людей на поразку. Найкривавішим днем став четвер 20 лютого, коли загинуло більше 40 осіб. Серед них були не тільки українці, а й громадяни інших країн, зокрема, Грузії та Білорусі. Майже половину Небесної Сотні становили «майданівці», які приїхали із західних областей України.
Бійців Небесної Сотні ховали як героїв зі всіма почестями. Серед них були як студенти, так і люди більш старшого покоління, в багатьох з них вдома залишились маленькі діти, дружини, матері, їм присвячені такі рядки: «Мамочко, вибач за чорну хустину! За те, що віднині будеш сама! Тебе я люблю, і люблю Україну, вона, як І ти, була в мене одна!»
Пам'ять про героїв України вшанували хвилиною мовчання.

Ірина Сич, бібліотекар Вільнеської сільської бібліотеки-філії // Червоний промінь. – 2015. – №9 (27 лют.). – С.1.

Незабутні чорні дні лютого

16 лютого працівники Верхньосірогозьких сільських будинку культури та бібліотеки провели «круглий стіл» на тему «Незабутні чорні дні лютого». На захід запросили трудові колективи Верхньосірогозької сільської ради, місцевих школи і комунального підприємства.
Бібліотекар Тетяна Маслова нагадала присутнім про події, які відбулися 20-22 лютого 2014 року на Майдані Незалежності в Києві, про мужність і стійкість нашого народу, його прагнення до волі й незалежності.
Сільський голова Сергій Маслов зазначив, що верхньосірогозька громада не стоїть осторонь у той час, коли наша держава потребує допомоги. Мешканці села вже неодноразово збирали кошти і продукти харчування для потреб бійців Збройних сил України.
Згадали під час засідання і про односельця Сергія Мезенцева, який нині виконує свій громадянський і бойовий обов'язок у зоні АТО.
На завершення заходу Людмила Шабалдіна прочитала вірш «Не плачуть верби, плачуть матері» і присутні вшанували пам'ять Небесної Сотні та загиблих воїнів в АТО хвилиною мовчання.

Світлана Герасімова, директор Вєрхньосірогозького сільського будинку культури // Червоний промінь. – 2015. – №9 (27 лют.). – С.1.

Зустріч з афганцями

В переддень 26-ї річниці виведення радянських війська Афганістану і Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Першопокровській школі пройшла зустріч з воїнами-афганцями, її підготувала та провела заступник директора школи з виховної роботи Тетяна Зінченко. На святі були присутні наші односельці, воїни-афганці - С.М.Нікіфоров, М.Г.Конопчук (на фото), учні старших класів та гості.
Захід був цікавим і змістовним, присутні переглянули відеоматеріали, звучали пісні й вірші.
Після урочистої частини учні поклали квіти на могилу загиблого воїна-афганця Юрія Бугаєнка.

Євгенія Тимошевська, бібліотекар Першопокровської сільської бібліотеки-філії // Червоний промінь. – 2015. – №8 (20 лют.). – С.2.

За тебе молимось, солдате

«Україна - незалежна, єдина, вільна, соборна країна, і разом ми - велика сила» - під таким гаслом 22 січня в День Соборності та Свободи України пройшов урочистий захід у Верхніх Торгаях.
На свято завітали сільський голова Сергій Долецький, диретор ТОВ «Промінь-21» Віктор Назаревич, директор Верхньоторгаївської ЗОШ І-ІІ ступенів Лідія Камінська, вчителі та учні місцевої школи, працівники сільської ради, а також Віктор Чернецький, який прибув у рідне село на відпочинок із зони АТО.
Після урочистої частини заходу, на якій мова йшла про становлення України, як соборної та незалежної держави, присутнім випала нагода поспілкуватися з Віктором.
Із запитаннями про службу до нього звернулися Лідія Камінська, Віктор Назаревич та Сергій Долецький. Їх цікавило все - бойовий дух українських військових, у що вони вдягнені та що їдять, в яких умовах живуть і, найголовніше, коли закінчиться війна.
Присутні, а особливо школярі, із завмиранням серця слухали відповіді звичайного сільського хлопця, а нині захисника Вітчизни. Трохи мовчазний та скромний Віктор не очікував на таку теплу зустріч, тож трохи ніяковів.
Чернецький Віктор Володимирович народився і виріс у Верхніх Торгаях. Тут у дитинстві відвідував місцевий дитсадок, тут навчався в школі, тут працював, тут похоронені його батьки. А зараз ось уже чотири місяці він несе бойову варту під Волновахою. На днях у житті юнака сталася приємна подія - 20 січня він одружився. Тепер, коли Віктор знову буде в зоні бойових дій, за нього повсякчас молитиметься вірна дружина з символічним ім'ям Вікторія (Перемога).
З цією приємною подією Віктора Чернецького щиросердно привітав і вручив подарунок сільський голова Сергій Долецький.
Підприємці Н. Разінкова та Т. Разінкова надали кошти молодому подружжю на придбання предметів першої необхідності. Привітав молодят і вручив грошову допомогу від імені всього колективу ТОВ «Промінь-21» Віктор Назаревич. «Підйомні» молодій сім'ї передали працівники Верхньоторгаївської сільської ради.
Найменшенькі жителі села - вихованці дошкільного навчального закладу також постаралися: на великому плакаті вони залишили відбитки своїх долоньок на знак єднання України і зібрали з окремих пелюсток-малюнків про мир велику ромашку. А школярі вручили Віктору Чернецькому та його побратимам власноруч зроблені обереги, плакати, листи з побажаннями скорішого повернення додому та солодощі.
Від прихожан церкви звернувся до односельця Дмитро Няйко, який завірив його, що верхньоторгаївці за всіх наших солдатів моляться й сподіваються у скорішу перемогу.
Всі учасники заходу передали побратимам Віктора прапор з палкими побажаннями та вдячністю за спокій на сірогозькій землі і з надією, що цей символ додасть їм наснаги та сил гнати непроханих гостей з України.
У зв'язку з четвертою хвилею мобілізації я чую такі висловлювання: «Проти кого воювати? Проти своїх братів?»
Я хотіла запитати про це і у Віктора, та чомусь не наважилась...
А коли обіймала його, проводжаючи після теплої зустрічі з односельцями в зону АТО, заглянула в його глибокі очі і побачила там відповідь: «А ми там за вас, за Херсон, і за Донбас, за мир!»...
Повертайся, Вікторе, живим!

Оксана Кудловська, бібліотекар Верхньоторгаївської сільської бібліотеки-філії // Червоний промінь. – 2015. – №5 (30 січ.). – С.2.

Навіки єдина моя Україна

Саме під такою назвою за ініціативи завідувача Новоолександрівської сільської бібліотеки Тетяни Василенко, учнів 8 класу місцевої школи та їх класного керівника Тетяни Діденко, психолога дошкільного навчального закладу «Малятко» Юлії Білої було проведено святковий захід, присвячений Дню Соборності та Свободи України.
Під час ознайомлення з тематичною книжковою виставкою бібліотекар нагадала учням про історію цього свята. А для того, щоб краще зрозуміти звідки йдуть витоки ідеї соборності та про перебіг подій 22 січня 1919 року, їм було запропоновано переглянути документальний фільм «Шлях до Соборності».
Після його перегляду Тетяна Василенко розповіла, що укладання Акту Злуки та об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки було одним з довгоочікуваних та урочистих моментів нашої історії. Відзначила вона й те, що зараз, на жаль, відбуваються зовсім протилежні події. Україну рвуть на шматки, намагаються посварити і роз'єднати наш народ. Кожен день гинуть її сини, які захищають територіальну цілісність своєї держави, гинуть мирні громадяни, руйнуються міста і села.
З хвилюванням учасники заходу подивилися презентацію «Війна очима дітей». Учениця Даша Козодой прочитала вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну». Для визначення кращого знавця історії, культури, традицій України було проведено вікторину-конкурс «Люби і знай свій рідний край».
Насамкінець дітям було запропоновано вирушити у віртуальну подорож до майбутнього, уявити собі, що потрапили в Україну 2050 року, та помріяти, якою ми хочемо бачити нашу державу. Звісно, що всі побажали, щоб у нашій країні завжди був мир, злагода та процвітання. Всі разом загадали, щоб мрії обов'язково здійснились. Але для їх здійснення треба докладати зусиль як дорослим, так і підростаючому поколінню. Головне бути патріотами своєї Батьківщини, такими, як були наші предки.

Тетяна Болсун, секретар Новоолександрівської сільської ради // Червоний промінь. – 2015. – №5 (30 січ.). – С.2.

Виховуємо патріотів

Ніхто достеменно не може сказати, в якому віці до людини приходить відчуття приналежності до свого народу. Але, як вважають філософи, психологи та політологи, - всі стежки ведуть у дитинство.
Такої ж думки дотримується молодий вихователь-психолог Новоолександрівського дитячого садка «Малятко» Юлія Біла, котра підготувала та провела з вихованцями закладу тематичне свято до Дня Соборності України.
Виховання любові до Батьківщини - завдання надзвичайно складне, особливо, коли мова йде про дошкільнят. Тому для того, щоб дітки краще все запам'ятали, Юлія Євгеніївна підготувала для них презентацію з кольоровими слайдами, які було спроектовано на великий екран, а також показала малюнки та інші наочні матеріали.
Під час тематичного заходу вона розповіла малятам історію свята Соборності, велику увагу приділила державним символам України та національному одягу. До речі, сама Юлія Євгеніївна прийшла на свято в гарній вишиванці. Кожен момент її розповіді був пронизаний любов'ю до своєї країни, рідного краю, поваги до захисників Вітчизни. Також діти вивчили вірші про Україну, малювали Державний Прапор України. Одним з особливих моментів була розповідь про жителів їхнього рідного села, які останнім часом були мобілізовані до лав української армії і нині захищають рубежі нашої держави.
Дошкільнята ще не можуть у повній мірі усвідомити, що-таке патріотизм, воля до незалежності, все це прийде з роками, але вони вже є маленькими патріотами своєї країни. Легко любити Батьківщину, коли вона багата і могутня, значно важче - слабку і незахищену. Але колись з дошкільнят виростуть школярі, які потім стануть молоддю та свідомими громадянами, і саме вони, як і нинішні покоління, будуватимуть нашу економіку, розвиватимуть сільське господарство, рухатимуть уперед науку, освіту та культуру.
Такі тематичні заходи необхідні нашим дітям, адже вони не тільки сприяють розвитку особистості дитини, а й формуванню почуття власної гідності, моралі та патріотизму.

Тетяна Василенко, бібліотекар Новоолександрівської сільської бібліотеки-філії // Червоний промінь. – 2015. – №5 (30 січ.). – С.2.

Святий Миколай чує кожного

Традиційно селищна бібліотека запросила дітей на перегляд музичної казки «По Україні, з краю в край, іде Святий Миколай», яку підготували учні (1-9 класів) Жданівської ЗОШ І-ІІ ст. Також усі школярі взяли участь у поетичному вернісажі «Йде з гостинцями, дарами Преподобний Миколай», співали пісень, грали в інтелектуальні ігри, разом з Чудотворцем провели «Хвилинку добра», взяли участь у конкурсі листів до Святого та у виставці печива - «миколайчиків».
А яке ж свято без подарунків? Попрацювали на славу і кожен отримав солодощі, придбані за кошти селищної ради (селищний голова О. Грушко).
Кожна християнська душа любить Святого Миколая і звертається до нього зі своїми потребами, бо серце чує і знає, що він колись, за свого життя, був добродієм для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку в і біді або радощах.

Ірина Кутіщева, бібліотекар селищної бібліотеки // Червоний промінь. – 2015. – №1 (02 січ.). – С.2.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031