за 2015 рік

Бібліотека - довгожителька

В святково прибраній залі яскраво, змістовно, на одному подиху жителі Дніпрян, вчителі та учні Дніпрянської школи відсвяткували 110-річчя селищної бібліотеки.
В пам'ятні дати завжди згадується історія. Наприкінці XVIII століття в мальовничому місці на березі Дніпра було засновано майбутнє селище Дніпряни - тодішні Британи. З розвитком села почало з'являтися все необхідне для життя. В 1905 році завдяки графині Софи Богданівні Фальц-Фейн, дружині засновника природничого заповідника Асканія-Нова, на її благодійні кошти була відкрита безкоштовна бібліотека-читальня. Це був єдиний культурно-освітній заклад. Сьогодення бібліотеки - сучасні комп'ютери, автономне опалення, чималий книжковий фонд. Бібліотека живе, наповнюється голосами малечі, сюди звертаються старшокласники за літературою з програмних питань або за гостросюжетними детективами, романтичними творами та виданнями краєзнавчих книжок. Селищна бібліотека плідно співпрацює з Дніпрянською школою. В 2015 році бібліотека брала активну участь у Всеукраїнській акції «Бібліотека воїна АТО», в акціях Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва «Тиждень молодіжного читання», обласної бібліотеки для дітей - в обласному конкурсі на звання найкращого читача «Велика книга читацьких рекордів». Читачі перегорнули багато сторінок краєзнавчої літератури, готуючись до участі в обласному інтелектуальному турнірі «Ігри патріотів Херсонщини». З бібліотечним волонтерським десантом старшокласники побували в дитсадку «Колобок».
Оплесками в залі зустрічали учасників літературного марафону, наших «акул читання»: Сашу Мартовську (8 клас), Лізу Левітан (9 клас), Емілію Лавренко (7 клас), Валерію Терещенко (7 клас) та Надію Тітову (5 клас). Серед нових «акул читання» -учениця 5-Б класу Євгенія Єремізіна, яка б'є усі рекорди за кількістю прочитаних книг. Женя надзвичайно творча людина. Вона намагається перекладати сюжети прочитаних книг в саморобних коміксах. Бібліотеку цінують не тільки діти, але і дорослі. Селищна бібліотека пишається читаючою родиною Стоколосів - батьком В'ячеславом Григоровичем та дон-кою Іриною, ученицею 8 класу, які не уявляють себе без читання. Активна читачка бібліотеки Надія Семенівна Воронцова, яка з материнською любов'ю та найкращими побажаннями подарувала книги для воїнів АТО, поділилась спогадами про перші дитячі візити в селищну бібліотеку та перші прочитані книжки. Вона вдячна бібліотеці за добре ставлення до читачів, за гарно оформлені планшети з фотографіями та текстами про заходи 2015 року. У Воронцових теж читаюча родина. Внучка Надії Семенівни Ліза Завада, учениця 5 класу, також багато читає, перейнявши від бабусі жагу до книги.
Бібліотека приймала багато поздоровлень в цей святковий день. На свято завітали директор Новокаховської централізованої бібліотечної системи Людмила Петрова і провідний методист ЦБС Валентина Корінь, директор Дніпрянської школи Лілія Микитенко, заступник голови селищної ради Алла Щербина, меценат і патріот Дніпрян Сергій Хоменко, шкільний бібліотекар Людмила Андрусенко.
Окрасою свята стали виступи вокальних ансамблів «Дніпрянські дзвіночки» і «Калинонька». В їх виконанні щиро, співуче, гарно лунали пісні «Мій рідний край», «Пісня солов'їна», «А ми бажаємо вам добра» та інші. За цією феєрією талантів стоїть талановита людина - педагог-організатор школи Олена Храпанова. Свято подарувало всім гарний настрій і велику надію на мирне щасливе життя, на подальшу співпрацю двох закладів - культурного і освітнього - у збереженні та збагаченні духовного скарбу.

Світлана Кольченко, завідуюча Дніпрянською бібліотекою // Ключи. 2015. №47 (18 листоп.). – С. 16.

Скарбниця знань

Бібліотекарі Новокаховської юнацької бібліотеки запросили молодь до читання спеціальної літератури, формування самоосвіти, підвищення інтелекту, кваліфікації, щоб мати можливість задовольнити свої потреби, розвинути здібності у відповідній галузі знань.
Бібліотека зустрічала першокурсників Новокаховського вищого професійного училища за спеціалізацією - оператори комп'ютерного набору (класний керівник Тетяна Сухацька). Бібліотекар провела екскурсію по абонементу, розповіла про різноманітність жанрів книжкового фонду, бібліографічний апарат. Читальний зал наповнився багатоголосим студентством.
Юнацтву запропонували вечір-портрет «Миттєвості життя» до 95-річчя нашого земляка, уродженця Білозерки, відомого актора, кінорежисера Сергія Бондарчука. Він - творець всесвітньо відомих художніх фільмів «Доля людини», «Війна і мир», «Вони захищали Вітчизну», головний герой фільмів «Тарас Шевченко», «Іван Франко», «Степ», «Овод», Герой соціалістичної праціс лауреат премії «бекар» та багатьох інших вагомих премій. Сергій Бондарчук народився на Херсонщині, у звичайній родині сільських трудівників. Полинувши за мрією, безперервно працював над собою і став всесвітньо відомим кіномитцем. Саме в бібліотеці молодь долучилася до надбань національної культури, а хороша книга - кращий пам'ятник життя.

Марія Федотова, бібліотекар // Ключи. 2015. №40 (30 верес.). – С. 16.

Шиття - як життя

Тільки-но повернувшися з прогулянки та купання на пляжі, дітлахи зі шкільного табору, радісні, веселі та щасливі, завітали до Дніпрянської селищної бібліотеки. Цікаво поча-лись канікули. Після вражень від природи на них чекала зустріч ще з одним проявом краси - вже рукотворної. Бібліотекар провела паралелі краси земної та її втілення на полотнах художників, виробах з кераміки та скла, а також у вишивках, серветках, вироблених руками майстринь, що продемонструвала на прикладі маленької полички, де були розміщені деякі книги про мистецтво майстрів Таврійського краю.
В Дніпрянах також є свої таланти. Багато років поспіль тут творила свої диво-вишивки Лідія Іванівна Маук (на фото). На жаль, вона вже пішла в інші світи. Рано, з самого дитинства, дівчинка пізнала втрати: захворіла і померла мати. Спочатку був дитячий будинок в Зміївці. Старшу сестричку взяла на виховання родина з Дніпрян, а Ліду після поранення знайшов батько, якого вже вважали зниклим, та забрав її до Росії. Невідомі сили привели Лідію до сестри в Дніпряни, де вона знайшла свою жіночу долю.
Школярі з дивуванням дізналися, що їх шкільний викладач історії - Світлана Володимирівна - донька майстрині, яка теж дістала у спадок любов до вишивки і передала її своїм донькам. Слухаючи розповідь про таку, здавалося б, звичайну і в той же час незвичайну людину, діти змогли уявити собі, як жінка ставала майстринею. Вона все робила гарно, була доброю господинею, ніжною та дбайливою матусею. Вишивку любила з дитинства, спостерігала за різноманітними явищами природи, а потім враження переносила на полотно. Удосконалювала майстерність, вела безкоштовно гурток для дітей, дарувала свої творіння. Раділа, що багато її робіт побували в різних країнах: у Канаді, Німеччині, Іспанії, Ізраїлі, Голландії та інших. На щастя, пам'ять про деякі робрти збереглася. Діти з захопленням переглянули слайд-презентацію про свою землячку. Вражені рукотворним мистецтвом майстрині, вони ніби вибирали їх для себе, промовляючи: «Я вибираю з козаками, а я з соняшниками, а я...» Так бібліотека вшанувала пам'ять майстрині-землячки, діти отримали багато вражень та гарний настрій, який дарує справжня краса.

Світлана Леонтьєва // Ключи. – 2015. №25 (17 черв.). С.16.

Світло в душі

В міській юнацької бібліотеці Нової Каховки відбувся цікавий захід «Душі криниця», приурочений до Міжнародного дня культури.
Історія свята бере своє коріння ще з далекого 1935 року, коли був укладений так званий Пакт Миколи Реріха - «Договір про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток» у присутності президента США Рузвельта і глав 21 країни зі всього Американського континенту. У 1998 році Міжнародна ліга захисту культури запропонувала відзначати дату підписання Пакту Реріха у вигляді свята Міжнародного дня культури 15 травня.
Працівники бібліотеки запросили на зустріч викладача музики по класу бандури Новокаховської ДМШ Людмилу ВЛАСЕНКО та її вихованців зі студентами - операторами комп'ютерного набору НКПТ. Підготували книжкову полицю «Мистецтво високої культури», наповнену сучасними книгами, буклетами з історії української та світової культури. Розповіли історію створення та розвитку одного із символів України - бандури. Високу майстерність гри на бандурі показали Ганна Дворяшина, Настя Шуцька, Ірина Караван. Бібліотека наповнилася звуками чудового музичного інструменту. Звучали українські народні, жартівливі та сучасні пісні. Людмила Власенко згадала молоді роки, мандрівки по Європі зі знаменитим тріо бандуристів Новокаховського Палацу культури.
Бібліотекарі подякували юним артистам за подаровану запальну енергію. А 30 юнаків-студентів, що прийшли на зустріч зі своїм вчителем культурологи, знаним керівником молодіжного театру «Шанс» Антоніною МАТВІЄНКО, отримали подяку за культурну поведінку та захоплення грою на бандурі. Бібліотекар звернулася до молоді з напуттям: «Творіть добро, будуйте в собі культуру, яка в перекладі з санскриту дослівно означає «шанування світла», виражайте прагнення до ідеалів і пізнання прекрасного. А рівнятись у нашому місті є на кого».

Марія Федотова, бібліотекар юнацької бібліотеки // Ключи. 2015. №18  (29 квіт.). С. 14.

Юнацтву - про гімн

На початку березня вся прогресивна спільнота відзнача¬ла 200-літнїи ювілей від дня народження музичного твор¬ця Гімну України - Михайла Вербицького та 150-річчя пер¬шого публічного виконання цього патріотичного твору.
Працівники' Новокаховської юнацької бібліо-теки підготували і провели істо-ричну годину для сорока юнаків - вихо-ванців Новока-ховського ПТУ-14, майбутніх те-лерадіомеханіків і автослюсарів. Бібліотекарі роз¬повіли молоді
про життєвий і творчий шлях священика і композитора Михайла Вер¬бицького. про вплив вірша Павла Чубинського (автора тексту «Ще не вмерла Україна») на композитора. В творчому симбіозі галичанина із Перемишля та наддніпрянця з Київщини народився наш Гімн - Гімн України. Це підкреслює соборність та єдність українських земель. Зав¬дячуючи новим інтернет-технологіям, що є в бібліотеці, було проде¬монстровано різні варіанти виконання Гімну України: сольний - Олек¬сандра Пономарьова, хоровий - народного академічного хору Вірьов¬ки, рок-гурту «кому вниз», багатотисячного Майдану разом з Святос¬лавом Вакарчуком та «Океаном Ельзи». Про події на Сході України розповів новокаховський волонтер Олександр ПИЛИПЕНКО (на фото ліворуч). Він показав залишки від бойових знарядь, гільзи, уламки страшного смертоносного заліза, які привіз із зони АТО. Наго¬лосив: наші бійці потребують допомоги земляків закликав молодь бути згуртованою, добре підготовленою фізично / інтелектуально.

Марія Федотова, бібліотекар Новокаховської юнацької бібліотеки // Ключи. 2015. №11 (11 берез.). – С. 13.

Вторая жизнь книги

«Подари библиотеке книгу» - поучаствовать в такой благотворительной акции библиотекари Новокаховской библиотеки №2 предлагают всем желающим новокаховчанам.
Сегодня очень много людей просто выбрасывают книги на мусорник, хотя они могли бы пригодиться библиотеке, рассказывают ее сотрудники. Тем более, что каждый год немало библиотечной литературы приходит в негодное состояние - зачитывают посетители библиотеки. Если вам сложно самим принести книги, библиотекари могут сами их забрать, Приходите и звоните; Новая Каховка, пр. Победы, 42, тел. 5-05-22, (050)246-90-04.

Соб. инф. // Ключи. 2015. №11 (11 берез.). –  С. 4.

Художнця з району

4 грудня в центральній бібліотеці пройшло віртуальне знайомство «Ваша величність, простота...», присвячене 115-й річниці з дня на­родження української художниці Катерини Білокур. Вона народилась 7 грудня 1900 р. в селі Богданівці Пирятинсьхого повіту Полтавської губернії (нині Київська обл.) в селянській родині. Писати й читати на­вчилась самотужки. Перші спроби малювати робила вуглиною на шма­точку домашнього полотна. Пензлі виготовляла сама зі щетини, фар­би робила з буряка, бузини, калини, цибулі й різних трав. Малюва­ла здебільшого квіти, іноді й портрети, її картини вражали розкішним царством флори. Навіть Пабло Пікассо побувавши в Парижі (1954) на міжнародній виставці, де демонструвались картини Білокур «Цар-колос», «Берізка», «Колгоспне поле», під враженням побаченого ска­зав: «Якби у нас була такого рівня майстерності художниця, ми змусили б заговорити про неї весь сат». Розповідь бібліотекарів С.Сембратович та Є. Ісакової супроводжу­валась відеопоказом картин Катерини Білокур з ресурсів You Tube: «Квіт за тином», «Жоржини». «Півонії, «Автопортрет», «Богданівські яблука», «Букет квітів» та інших.

// Новости деловые. – 2015. – №49  (09 груд.). – С. 11.

З любов'ю до рідної Херсонщини

Моя Херсонська рідна сторона, на світі — найпрекрасніша вона!

Ці слова звучать лейтмотивом до тієї події, яка відбувалася в м. Херсоні 19 листопада, напередод­ні Всесвітнього Дня Дитини. В цей день пройшов завершальний, тре­тій етап обласного інтелектуально­го турніру «Ігри патріотів Херсонщи­ни», на який прибули переможці ра­йонних змагань, учні 4-9 класів з усі­єї області та бібліотекарі, які приве­ли своїх читачів до таких перемог. Наше місто представляли: учень 5 класу ЗОШ №10, читач міської бібліо­теки №2 Ярослав Кубарев; учениця 7 класу ЗОШ №1 Влада Шандра, читач­ка міської бібліотеки для дітей, та уче­ниця 9 класу НВК №2, читачка бібліо­теки с.Плодове Ірина Гребіневич. На основне свято та конкурсні тесту­вання всі спочатку зібралися у херсон­ській академії неперервної освіти. Тож, до початку основного «екзамену», ко­жен з дітей-учасників отримав диплом переможця районного етапу та яскра­вий значок з символом турніру. Згодом всі учасники турніру взя­ли участь у грі «Мистецька палітра Херсонщини», під час якої виявили прекрасні знання: розійшлися під­тверджувати їх ще раз по цільових ау­диторіях, кожен у своїй віковій групі. Після завершення тестування та невеличкої перерви всі присутні ста­ли учасниками святкового дійства, яке відбулося в актовій залі інституту. Саме тут було оголошено імена пере­можців третього етапу гри «Ігри патрі­отів Херсонщини, а всі гості мали мож­ливість насолодитися прекрасними номерами художньої самодіяльності, пограти у пізнавальну краєзнавчу ві­кторину, отримавши чудові книжки в дарунок (одну з таких книжок-иодарунків привіз з собою наш Ярос­лав Кубарєв, давши правильну від­повідь на запитання про Свято-Введенську церкву, що знаходиться у м. Бериславі). Серед переможців 3-го етапу тур­ніру гравців з Нової Каховки не бу­ло, але нагороду за перемогу у про­фесійному конкурсі на краще про­ведення районного етапу змагань отримала міська бібліотека для ді­тей, дякуючи саме нашим відданим читачам та бібліотекарям, які докла­ли зусиль до підготовки дітей та пе­ремоги їх у етапі міських змагань.Привезли ми з собою також серію ігор «50-зірковий ігроленд», розро­бленою центром «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» Херсонської обласної бібліотеки для дітей та 15 но­весеньких книжок, сертифікат на які отримали разом із свідченням нашої перемоги у професійному змаганні. Обласний інтелектуальний тур­нір «Ігри патріотів Херсонщини» за­вершився, та не згасне почуття лю­бові до рідного краю та жага до піз­нання його історії та сьогодення. Са­ме тому турнір матиме продовжен­ня у обласному веб-квесті «В доло­нях степу та Дніпра».

Валентина Карпенко, завідувачка дитячою бібліотекою // Новости деловые. 2015. №47 (25 листоп.). С. 3.

«Ігри патріотів Херсонщини», другий тур

22 вересня міська бібліотека для дітей вітала у себе в гостях юних інтелектуалів, переможців І туру обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини».
Вони зібралися, щоб пройти наступний етап випробувань - II тур гри та позмагатися за звання переможця. Основним елементом випробувань стали тестові завдання з історії краю, її природи та літератури. Змагалися діти у трьох вікових групах: учні 4-5, 6-7 та 8-9 класів.
Після тестування для всіх учасників змагань відбулося свято, на яке завітав головний партнер турніру О. М.Сидоренко. Олександр Миколайович сказав, що трохи заздрить юним учасникам, бо саме їм відбудовувати наш край та робити його кращим. А ще побажав розвиватися та пізнавати історію своєї землі, бо у сьогоднішнього покоління для цього є безліч можливостей. Після цього відбулося відзначення переможців І туру гри, яких привітала та вручила грамоти директор новокаховської ЦБС Л. М.Петрова, а завідуюча міською бібліотекою для дітей В.І.Карпенко вручила кожній дитині подарунок від О.М.Сидоренка - карту «Херсонщина в кишені», наголосивши, що є подарунки й для бібліотек - учасників турніру, які отримують книги «Путешествие по Херсонщине» - энциклопедию-путеводитель, а міська бібліотека для дітей ще й книжку Олександра Скорохода «Херсон: вчера й сегодня».
Заключним етапом святкового дійства стало оголошення переможців II туру та їх нагородження. Діти отримали дипломи та ділові блокноти. Тож, переможцями II туру обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщині» в місті Нова Каховка стали: серед учнів 4-5 класів - Ярослав Кубарєв (ЗОШ №10, читач міської бібліотеки №2), серед учнів 6-7 класів - Влада Шандра (ЗОШ №1, читач міської бібліотеки для дітей), серед учнів 8-9 класів - Ірина Гребіневич (НВК №2, Плодівська сільська бібліотека).

// Новости деловые. 2015. №39 (30 верес.). С. 3.

"Увімкни бібліотеку"

3 червня волонтерська бригада міської бібліотеки для дітей вирушає до Херсона, щоб взяти участь у фестивалі волонтерських бригад. Це подолання третьої сходинки обласної програми «П'ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку».
Напередодні цієї важливої події, 2 червня, у приміщенні міської бібліотеки для дітей відбулася зустріч волонтерських бригад бібліотек ЦБС. З вітальними словами та подарунками сюди завітав постійний партнер бібліотеки, депутат херсонської обласної ради О. Сидоренко. Звертаючись до дітей, наш гість наголосив на особливій місії волонтерської праці, розповівши про роботу волонтерів у США та на сході України.
Представляючи літературу, яку приніс у подарунок для наповнення «ранців-читанців» (Зірка Мензатюк «Таємниця козацької шаблі»; «500 найцікавіших питань та відповідей щодо народів України», та енциклопедія «Мешканці морів та океанів»), Олександр Миколайович закликав дітей до самовдосконалення та індивідуального розвитку, бо саме це і дає в майбутньому колективний результат. Бібліотекарі ж показали нашому гостю відеоролик про роботу волонтерської бригади міської бібліотеки для дітей, який вони повезуть до Херсона. Були й виступи біля «відкритого мікрофону» бібліотекарів-керівників волонтерських бригад, які розповіли про свою роботу з волонтерами. На завершення зустрічі всі присутні взяли участь у веселій та пізнавальній вікторині «Швидкісний експрес».
Адміністрація новокаховської ЦБС, бібліотечні працівники та юні волонтери висловлюють щиру подяку Олександру Миколайовичу Сидоренку за постійну підтримку та заохочення у впровадженні обласної акції «П'ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку.»

// Новости деловые. 2015. №23 (10 черв.). – С. 4.

Політ крізь час

9 червня в центральній міській бібліотеці пройшов вечір «Он сумел много сказать людям», для дітей літнього табору зі станції юних туристів «Данаприс», присвячений 115-й річниці від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері, французького письменника, автора ряду творів.
Бібліотекарі Світлана Сембратович та Євгенія Ісакова ознайомили дітей з життям та творчістю Антуана де Сент-Екзюпері, презентували книжку «Маленький принц», проілюстровану самим автором, яку він написав незадовго до своєї загибелі. Для кращого сприйняття казки були виготовлені оригінальні ілюстрації у вигляді листівок, що допомогло дітям дізнатися багато цікавого: звідкіля прилетів принц, про чарівну троянду та баобаби, про різні планети, про друзів, яких він знайшов. Потім діти переглянули мультиплікаційний фільм «Маленький принц», знятий за мотивами казки.

// Новости деловые. – 2015. – №23 (10 черв.). – С. 4.

Найкращий читач - 2015

19 березня найкращі читачі Нової Каховки, переможці II етапу обласного конкурсу «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини» Аліна Нагачевська, найкраща читачка М5 № 2, учениця 6 класу ЗОШ № 10; Олександра Мартовська, найкраща читачка Дніпрянської селищної бібліотеки, учениця 7 класу Дніпрянської ЗОШ; Лілія Манагарова, найкраща читачка міської бібліотеки № З, учениця 8-Б класу ЗОШ N° 6, зібралися у стінах херсонської обласної бібліотеки для дітей разом з учнями 6-7-8 класів районів області для участі у фіналі обласного конкурсу «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини».
На оцінку журі були подані дитячі твори - ессе. В них учасники писали про книги, які були в їхньому житті, про свій власний шлях читання та про бібліотекарів, які відкрили їм надзвичайний книжковий світ.
За результатами змагань наші конкурсантки ввійшли в 10 кращих. Новокаховська бібліотека для дітей, в особі завідувачки Валентини Іванівни Карпенко, отримала подяку начальника управління культури херсонської облдержадміністрації за успішну організацію і проведення районного етапу конкурсу «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини», за залучення широкого кола школярів до читання сучасної української книги та творчого осмислення прочитаного, за активну пропозицію щодо підтримки дитячого читання та сертифікат на право придбання книг в мережі магазинів «Учбова книга» на суму 1000 грн.

// Новости деловые. – 2015. – №15 (15 квіт.). – С. 4.

Молоді про Великдень

9 квітня у центральній бібліотеці пройшов калейдоскоп цікавинок «Великодній кошик», присвячений Святу Христового Воскресіння - Великодню.
Бібліотекарі розповіли про різноманітні обряди та народні звичаї, пов'язані із Великоднем. Надалі присутнім запропонували долучитись до гри «Збери великодній кошик» з метою допомогти молоді засвоїти раніше отриману інформацію про Світле Свято. Гості прийняли активну участь у грі, за що в подарунок отримали листівки з рецептами паски.
Не забуваймо звичаїв свого народу.

// Новости деловые. – 2015. – №15 (15 квіт.). – С. 4.

Туберкульоз - поза віком та соціальним станом

Наприкінці березня в центральній бібліотеці міста для учнів 9 та 10 класів ЗОШ № 4 відбулася слайд-лекція на тему боротьби з туберкульозом, яку провели бібліотекарі Світлана Сембратович та Євгенія Ісакова.
Йшлося про те, як запобігти захворюванню, про те, що на туберкульоз хворіє 1% українців, а в 1995 р. ВОЗ оголосила про епідемію цієї хвороби в Україні. Тільки вдумайтеся: щохвилини в світі на туберкульоз захворюють 4 людини, 1 з них помирає.
В минулому році на Херсонщині захворіло на туберкульоз 1799 осіб, а в Новій Каховці таких хворих було 100. Тільки на початку цього року виявлено 9 хворих на туберкульоз.
Юнаків й дівчат ознайомили з ознаками хвороби, з методами лікування і профілактики туберкульозу.

// Новости деловые. – 2015. – №13 (01 квіт.). – С. 4.

Читацькі рекорди новокаховчан

Обласний конкурс на звання найкращого читача 2015 року «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини» проводився серед 306 учнів 6, 7, 8 класів. Перший етап (бібліотечний, шкільний) проходив з 15 лютого по 27 лютого.
У конкурсі взяли участь 9 бібліотек Новокаховської ЦБС, що обслуговують дітей, в координації зі шкільними бібліотеками. Бібліотека новокаховської гімназії участь у конкурсі брала самостійно.
Змагання проводилось у формі конкурсу читацьких формулярів та письмових відгуків про прочитану книгу - сучаний український дитячий твір, опублікований вперше не раніше 2000 року. Звання «Найкращий читач бібліотеки - 2015» отримали 25 учнів 6, 7, 8 класів, кожен з яких оформив свою «Велику книгу читацьких рекордів Херсонщини».
11 березня в міській бібліотеці для дітей відбувся другий етап конкурсу на звання найкращого читача міста 2015 року, в ньому взяли участь 23 читача-переможця першого етапу, які отримали звання «Найкращий читач бібліотеки». «Великі книги читацьких рекордів» цих учнів були представлені на книжковій виставці-досьє «Читацькі рекорди новокаховчан». В кожній роботі своя творчість, креативність, вміння висловлювати власну думку про читання, книгу, бібліотеку. Очне змагання відбулось у формі інсценізації прочитаного учасником твору сучасної української дитячої літератури. Діти виявили дуже добру підготовку і членам журі нелегко було визначити переможців.
Переможцями змагань серед учнів у другому етапі стали: Аліна Нагачевська, найкраща читачка МБ№ 2, учениця 6 класу ЗОШ №10; Олександра Мартиновська, найкраща читачка дніпрянської селищної бібліотеки, учениця 7 класу дніпрянської ЗОШ; Манагарова Лілія, найкраща читачка міської бібліотеки № 3, учениця 8-Б кл. ЗОШ № 6.
Всі вони отримали звання «Найкращий читач міста - 2015».
Головним партнером конкурсу виступив депутат Херсонської обласної ради Олександр Сидоренко, який подарував кожному учаснику першого етапу конкурсу книжку: «1000 цікавих фактів про Україну». Заступник директора ЦБС Валентина Карпенко вручила переможцям почесні грамоти.
Для міської дитячої бібліотеки Олександр Сидоренко передав в подарунок трилогію Сергія Оксеника «Лісом. Небом. Водою», третя частина якої визнана кращою книжкою 2014 року.
В цьому році виповнилось 5 років з того часу, як О.М.Сидоренко є постійним партнером у проведенні конкурсу «Найкращий читач року», підтримує розвиток читання, заохочує дітей до читання літератури в паперовому і електронному форматі. Діти і бібліотечні працівники дуже вдячні йому за підтримку.
Переможці другого етапу, які отримали звання «Найкращий читач міста-2015», продовжать боротьбу в третьому обласному етапі конкурсу, який відбудеться 19 березня у м. Херсоні.

// Новости деловые. – 2015. – №11 (18 берез.). – С. 4.

Герої не вмирають

19 лютого, напередодні Дня героїв Небесної Сотні, до центральної бібліотеки завітали студенти ПТУ№14 на відеоспомин «Герої не вмирають». Бібліотекарі С.Л.Сембратович та Є.Ю.Ісакова в доступній формі розповіли молоді про причини виникнення революції гідності.
Завдяки віршам, музиці, відео, фото присутні віртуальне перенеслись в дні протистояння на Майдані. Згадали поіменно героі'в Небесної Сотні. Хвилиною мовчання вшанували загиблих.
Смерть героїв була жертовною, але ми маємо надію, що вона була не марною і народ України зрозуміє, що він - єдина нація, та об'єднається в боротьбі з ворогом.
Наприкінці заходу бібліотекарі нагадали присутнім, що криваві події на Майдані перекликаються з нашим тяжким сьогоденням. Гібридна війна наносить нищівні удари по економіці України, гинуть воїни та мирні жителі. Тому бібліотеки нашого міста приймають активну участь у забезпеченні воїнів АТО; речами, продуктами харчування та духовною їжею - книжками і янголами-охоронцями, виготовленими власними руками.

// Новости деловые. – 2015. – №8 (25 лют.). – С. 4.

Вчимося майстерності слова

Чи вмієте ви виступати перед публікою? Ні, не на уроці перед класом вдеша прочитати, а виступати на справжній сцені перед великою аудиторією? Учасники новокаховської профікоманди обласного проекту "Профістарт: юні обирають майбутнє" вже мають такий досвід. Та попереду - фінал. Тож, ще один тренінг зі «Специфіки ораторського мистецтва та його практичного застосування» зовсім не завадить.
Тому на початку лютого профістартівці завітали до міської бібліотеки для дітей, щоб зустрітися із режисером масових евят Сергієм Азовським. Спілкування вийшло живим, цікавим, жвавим та надзвичайно корисним. Хто, як не режисер підкаже, що написаний для виступу текст потрібно... полюбити? Сергій Анатолійович акцентував увагу дітей саме на цьому, додаючи ще такі прості правила для вдалого виступу: вивчати написане, навчитись його промовляти, використовуючи паузи, корегуючи голос, додаючи емоції. Пожвавлення викликало зауваження спеціаліста, що, оскільки завданням дітей є реклама професії, то можна додати трохи жартів, веселощів, навіть перебільшення. Учасники команди Юля Найда та Ліза Бррисова спробували продекламувати професію міліціонера й отримали професійні поради. Сергій Анатолійович побажав всім успіхів, запропонувавши свою підтримку при підготовці майбутніх виступів профістартівців перед ровесниками.

// Новости деловые. – 2015. – №7 (18 лют.). – С. 4.

Вшанували героїв Крут

30 січня до центральної бібліотеки на історичну мандрівку «Україна - понад усе!», присвячену Дню пам'яті героїв Круг, традиційно завітали учні 9 та 10 класів ЗОШ № 4. 29 січня 1918 року поблизу селища Крути, яке знаходиться на відстані 130 км від Києва, відбувся жорстокий і нерівний бій між чотиритисячним більшовицьким загоном та трьомастами українськими патріотами, що стали на захист молодої Української Народної Республіки.
Бібліотекарі С.Л.Сембратович та Є.Ю.Ісакова в провели паралель між давно минулими та сучасними історичними подіями в Україні, згадавши героїв Небесної Сотні, вояків АТО героїв Крут, яких єднає одне: Україна - понад усе! Запропонували молоді переглянути відео з виступом Сергія Нігояна - героя Небесної Сотні та фільм про Крути.
Бій під Кругами не можна вважати доленосною битвою, але Крути стали символом непохитності, патріотизму та нескінченої любові до Батьківщини. Наприкінці заходу хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв.
Пам'ятаймо героїв, які вмерли за вільну Україну, і не забуваймо, що ми вільний народ.

// Новости деловые. – 2015. – №5 (04 лют.). – С. 4.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Від щирого серця вітаю бібліотекарів зі святом!
Незважаючи на бурхливий розвиток інформаційних технологій, людство, на щастя, й досі не може уявити життя без книги, яка допомагає перетворювати людину в особистість, виховуючи в ній прекрасні духовні якості. Основою успішних перетворень у бібліотечній справі, в першу чергу, є високий професіоналізм і праця бібліотекарів - хранителів культури і мудрості поколінь.
Прийміть щирі вітання та слова вдячності за Вашу благородну місію, за внесок у розвиток інтелектуального потенціалу молоді. Бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, творчих успіхів, вірних друзів та однодумців.

// Нова Каховка. – 2015. – №40 (30 верес.). – С. 2.

Канікули в бібліотеці

Насиченим та цікавим видався липень для юних читачів нашого міста. Відвідувачі дитячої бібліотеки побували на калейдоскопі періодичних видань «Журнальна карусель запрошує», де змогли познайомитись з новими номерами дитячих журналів. Журнал «ЗІН» розповів про десятку найрозумніших тварин світу, «Колобочок» провів стежечкою їжачка Колючка, «Смайлик» повідав все про пил, а «Малятко» подарував конкурси, загадки та веселинки.
Цікаво пройшла казкова вікторина в дитячій бібліотеці. Малеча з радістю згадала відомі казки Г.Х.Андерсена, братів Грімм, Ш.Перро, В.Катаева, В.Гауфа, українські народні казки. Після вікторини діти за допомогою ляльок самі створили казку «Колобок».
До Всесвітнього дня шоколаду в дитячій бібліотеці пройшли «Цікаві хвилини для читацької родини: чорний, білий, гіркий, десертний», під час яких бібліотекарі розповіли юним читачам про історію шоколаду та самого «шоколадного» свята, «відвідали» музеї шоколаду світу та в Україні.
А ось бібліотекарі міської бібліотеки №2 за допомогою лялькового театру показали народну казку «Колобок» на новий лад. Діти дивились з превеликим задоволенням, сміялись та аплодували акторам.
Міська бібліотека №3 провела для дітей ігри-розваги, пов'язані зі святом Івана Купала. Діти показали свої знання народних традицій, взявши участь у вікторині про квіти, трави, дерева. Вони плели вінки, водили хороводи, співали пісні. Потім грали в різні рухливі ігри. Було весело!

// Нова Каховка. – 2015. – №31 (29 лип.). – С. 9.

"Вічна вам слава і наш доземний уклін!.."

30 січня у центральній міській бібліотеці вшанували пам'ять героїв битви під Кругами, які 97 років тому стали на захист свободи молодої Української Народної Республіки. Подібні пам'ятні історичні дати сьогодні, як ніколи, згуртовують людей у спільній пошані та жалобі за усіма героями, що віддавали і, на превеликий жаль, досі віддають свої життя за щасливе майбутнє України.
Як відомо, бій відбувся 29 січня 1918 року. Триста студентів стали на захист Батьківщини біля поліського села Круги у бою з більшовицьким військом, за що всі й полягли в запеклому і нерівному бою.
Проводячи паралелі з днями сьогоднішніми, на початку заходу присутні переглянули відео з виступом Сергія Нігояна - першої жертви протистояння на Грушевського, героя Небесної Сотні. А далі усім була запропонована віртуальна історична подорож під назвою «Україна - понад усе!». Слухаючи розповідь про події під Кругами бібліотекарів Світлани Сембратович та Євгенії Ісакової, учні 4-ї школи та присутні гості не могли приховати своїх емоцій та втримати сліз.
Наприкінці присутні вшанували пам'ять Героїв Круг хвилиною мовчання.

// Нова Каховка. – 2015. – №6 (04 лют.). – С. 9.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031