за 2014 рік

Читайте, здоровіші будете!

1 грудня в Новотроїцькій районній бібліотеці пройшла виховна година «Знати сьогодні, щоб жити завтра», присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Організували її бібліотекарі Людмила Бондар та ТетянаНикітенко, які запросили поговорити про хворобу, що загрожує людству, старшокласників НовотроїцькоІ ЗОШ №1 з педагогом Світланою Шпак.
Захід відкрила бібліотекар юнацького абонементу Людмила Бондар. Вона розповіла про способи профілактики цієї страшної хвороби, пояснила важливість дотримання здорового способу життя, виважених вчинків та поведінки, аби не опинитися у числі інфікованих.
Учні також ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «СНІД - страшний супутник людства» та переглянули документальний фільм «Ціна кайфу». Він не залишив байдужим жодного старшокласника, бо наглядно доводить незворотну згубність шкідливих звичок.
Усвідомлення страшних наслідків ВІЛ/СНІДу допоможе юним громадянам у подальшому сформувати правильну поведінку в суспільстві та вести здоровий спосіб життя.
«Родзинкою» заходу став бібліотечний флеш-моб: волонтери-старшокласники в галстуках зеленого кольору, який вважають кольором життя, з бейджиками «Сучасна бібліотека» рушили по центральній вулиці селища. Школярі повідомляли перехожим (хто не знав), що 1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом і що з цієї нагоди відбувається акція «СНІДу - ні! Життю, здоров'ю - так!». Вони вручали буклети, повітряні кульки та запрошували всіх записуватися до бібліотеки, адже читання відволікає від шкідливих звичок та підвищує людський інтелект.
Чимало жителів селища прийняли запрошення і відвідали центральну районну бібліотеку.

Власна інформація // Трудова слава. – 2014. – №49 (05 груд.). – С.6.  

Гордимося мовою

Останні події у державі надзвичайно підсилили дух патріотизму в людей. Тож і День української писемності та мови, який у країні відзначають 9 листопада, набув яскравіших відтінків.
Відсвяткували ми цей день трохи раніше календаря -під час осінніх шкільних канікул. До Ґромівської бібліотеки на свято «Наша мова калинова» зійшлися учні 4-6 класів місцевої школи. Вони принесли заздалегідь виконані малюнки патріотичного спрямування, з яких організували виставку; активно обговорювали тему бесіди «Плекаймо свою мову»; наперебій розповідали народні приказки, скоромовки, розгадували загадки.
Потім я пригостила дітей пирогом із грушами й чаєм. На закінчення свята усі одностайно визнали, що нам, українцям, слід гордитися такою гарною, милозвучною рідною мовою й намагатися очищати її від «суржику» в повсякденні.

Ольга Долгаєва, бібліотекар // Трудова слава. – 2014. – №45 (07 листоп.). – С.2. 

Софіївка - перспективне село, переконані його мешканці

Софіївка зустрічає м'яким осіннім теплом та звичною для села тишею. І хоч поруч - траса Херсон - Генічеськ, та гучного шуму від автомашин не чутно. Давно минули ті часи, коли центральною дорогою обабіч села снувала надмірна кількість автотранспорту - ціни на бензин багатьох «залізних коней» припнули у гаражах. Проте і глибинкою софіївці своє село не вважають: звідси легко можна доїхати до районного та обласного центрів, до моря і залізничної станції. Життя тут тихе, буденне, розмірене: до районного центру - 40 кілометрів, до сільської ради у Володимиро-Іллінці - 9.
Як живеться софіївцям у нинішні часи? Чому радіють і на що скаржаться? Де працюють і як відпочивають? Про це більшість сільчан охоче говорила з кореспондентом "Трудової слави".
Світлана Чайка, бібліотекар
- Я люблю своє село і переконана: воно має майбутнє і не зникне з карти України. Так, часи нині складні, але селянам ніколи не жилося легко. Споконвіку наші предки трудилися у полі, на фермах, вирощували зернові і городину, доглядали худобу і птицю. І роблять це зараз, годуючи свої сім'ї та здаючи лишки продукції. Софіївці народжують і ростять дітей, радіють життю і святам. Якщо пройтися вулицями села, побачиш і нові сучасні огорожі біля дворів, і євровікна будинках, і супутникові антени, й Інтернетом багато хто користується. Хто працює, той має.
Є у нашому селі й соціальні об'єкти першої необхідності: школа, дитсадок, фельдшерсько-акушерський пункт, бібліотека, магазини, опорний пункт охорони громадського порядку.
Я вже 40 років працюю у бібліотеці. Щоправда, нині на півставки. Серед читачів переважають пенсіонери та учні. Немало справжніх любителів книги. Мало не щодня очікує відкриття бібліотеки Олександр Павлович Ляшенко, колишній педагог, директор школи, надзвичайно ерудований і грамотний чоловік. Часто прибігає шестикласник Роман Боґданов - читає хлопець багато, не тільки те, що шкільною програмою передбачено. Книжковий фонд у нас непоганий, ось тільки з періодики - одна «Трудова слава». Приношу ще з дому «Гривну», яку сама передплачую.
Як бібліотекар, вбачаю свої обов'язки не тільки у тому, щоб видавати книги чи оформляти тематичні виставки. Разом з іншими активістами готуємо і проводимо культурно-масові заходи (будинок культури у нас, на жаль, не зберігся). Три роки тому провели день села. Людям так сподобалось свято, ще й досі згадують, як порадувало воно всіх і здружило. Торік у бібліотеці організувала виставку хризантем.
Дуже задоволені жінки тим, що у селі працює дитячий садок. Був період, коли стояв він зачиненим, а з 2004 року відновив роботу. Доклали зусиль і сільська рада, і спонсори, і самі батьки.
У будівлі, де, крім бібліотеки, розташовані ще два соціальні об'єкти - фельдшерсько-акушерський та опорний пункти, зроблено косметичний ремонт. У ФАПІ працює молодий спеціаліст з Новотроїцького Наталія Кускевич. А громадський помічник дільничного інспектора міліції Петро Майстровенко слідкує за порядком. Хоч у цілому обстановка у селі спокійна, але є любителі випити зайвого, влаштувати сімейну сварку, скоїти дрібну крадіжку. Цей контингент у нашого «опорника» на контролі. У понеділок та четвер він працює у Володимиро-Іллінці, всі інші дні - на сторожі порядку у Софіївці.
Є у селі два продуктові магазини і навіть за господарськими товарами вже не треба їздити до райцентру чи Каховки.
З роботою, як і скрізь у сільській місцевості сутужно. Однак немало людей її мають - у школі, дитсадку, бібліотеці, ФАПі, 14 софіївців працюють у ПП «Арм-агро», трохи менше у «Юноні», які взяли в оренду паї сільчан і успішно їх обробляють. Особливо задоволені люди керівником «Арм-агро» Дереником Мелконяном: за оренду земельних паїв платить 6400 гривень, обіцяє ще підвищити розмір розрахунку, соціальній сфері села допомагає, має сучасну впорядковану виробничу базу у Софіївці. Хто не працевлаштований, має змогу непогано зароботи у весняно-осінній період на поденній роботі на прополюванні, збиранні, навантаженні овочевих та баштанних культур. Звичайно, робота це не з легких, але й оплачується непогано. Останнім часом сільчани масово їздили на збирання цибулі до фермера Альберта Цоя: він власним транспортом возить людей на роботу і назад. Хто не лінується і має сили та здоров'я, заробляли по 200-300 гривень за день.
Постійну роботу має приблизно третина дорослих софіївців. Однак і офіційно працевлаштовані, і безробітні поповнюють свої сімейні бюджети за рахунок утримання корів і реалізації молока. У багатьох дворах - по декілька рогатих годувальниць. Я також маю у господарстві дві корівки. Хіба на таку зарплату та пенсію, як маю, проживеш? Корми купуємо, солому отримуємо у рахунок орендної плати. До пізньої осені корів випасаємо: хто наймає пастуха, хто самостійно жене своїх годувальниць на пашу.
Полудень, десь о 12-й годині, для наших сільських жінок найважливіша пора. Ті, хто працює, поспішають додому, аби встигнути за час обідньої перерви подоїти корівок, домогосподарки для цього відкладають всі інші справи. Втім, ранкові і вечірні доїння не менш важливі, просто їх не так помітно сторонньому оку.
Отож, населення не бідує. Є у нас багатодітна сім'я Медведів. Тетяна та Василь виростили дев'ятеро дітей, більшість вже дорослі. Всі діти роботящі, змалку привчені до праці, тож живуть непогано, у старшої доньки підростають семеро синів та доньок. Цей факт, а також те, що з початку року у селі народилося троє дітей, переконливе свідчення того, шо Софіївка має майбутнє і перспективи.

Любов Брусик, фото Віктора Чорного // Трудова слава. – 2014. – №40 (09 жовт.). – С.4. 

Етнокафе "Гарний настрій"

Його організували та провели у Ґромівці бібліотекар Ольга Долгаєва та директор будинку культури Тетяна Кулініч. Засідання етнокафе відбулося в приміщенні сільської бібліотеки, учасниками його стали учні 5-8 класів. Юним громівчанам розповіли про історію створення нашої незалежної держави, вони мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Україна моя, Україна, ти прекрасна і вічно жива!». Присутні переглянули слайди з недавніх подій на  Майдані та нинішніх - на Донбасі, обговорили нелегку ситуацію, яка склалася в нашій державі, і висловили власне бачення майбутнього України і своєї ролі в розбудові держави. Діти залюбки взяли участь у змаганнях та конкурсах, на яких демонстрували знання з етносу України, символіки держави, народних ремесел. Переможці отримали призи. Даша Сердюк та Даша Попович декламували вірші про Україну місцевої поетеси Інеси Сеглюк. Засідання пройшло за чаюванням з пирогами, які спекли організатори заходу, і повністю справдило свою назву - «Гарний настрій».

Надія Васильєва, директор Новотроїцької центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2014. – №36 (05 верес.). – С.2). 

Основний Закон країни

Практично в усіх бібліотеках району відбулися тематичні заходи з нагоди дня Конституції України.
Працівники цих закладів організували книжкові виставки «Конституція України - шлях до утворення української державності». На ній читачі могли не тільки ознайомитися з текстом основного закону, правами, які декларує Конституція України, а й з публікаціями, що роз'яснюють її значення як головного оберегу духовності і демократії, гарантії незалежності й соборності нашої держави, прав і свобод кожного громадянина.
Круглий стіл організували у Новотроїцькій центральній районній бібліотеці, на ньому обговорили зміни до Конституції. Тематичний день інформування «Конституційний процес в Україні: стан та перспективи» провела для місцевих читачів завідувачка Новопокровської сільської бібліотеки Олена Дронова. Цікавий і змістовний діалог з читачами на тему «Конституція України як соціальна цінність» підготувала завідувачка Одрадівської сільської бібліотеки Ольга Чумна. Старшокласники Сергіївської загальноосвітньої школи та молодь села взяли участь у диспуті «Значення конституційних реформ», який організувала керівник місцевої бібліотеки Ольга Тимошенко. Чимало читачів зібрала година інформації, проведена завідувачкою Новомиколаївської сільської бібліотеки Надією Ярцевою.
Право, закони супроводжують людину протягом всього життя. Дотримуватися чинного законодавства, у повній мірі користуватися наданими Конституцією можливостями, не порушуючи при цьому законні інтереси інших, вчила молодь і дорослих за допомогою правової гри «Я людина і це мене до чогось зобов'язує» завідувачка Сивашівської сільської бібліотеки Катерина Зеленська.
Усі ці заходи допомогли мешканцям району краще розібратися в положеннях Основного закону країни, зрозуміти значення Конституції для життєдіяльності суспільства в цілому і кожного громадянина України зокрема.

Ірина Петраковська // Трудова слава. – 2014. – №27 (04 лип.). – С.3.

Подарунок читачам

Час нині такий, що телебачення, Інтернет-спілкуваня не додають душевного спокою. А ось книгу певна категорія мешканців сприймає як можливість відійти від повсякденних проблем і заспокоїтися. Тобто, читання виступає своєрідним релаксаційним засобом психологічного розвантаження. Саме тому значною популярністю у селян користуються жіночі романи.
На жаль, сільські бібліотеки багатим вибором їх похвалитися не можуть. Наша федорівська - не виняток, хоча у минулому році її книжковий фонд і поповнився 95 книгами, 50 із яких подарували читачі.
Так було до недавна. А сьогодні маємо більше 300 жіночих романів! Із них 109 екземплярів подарував бібліотеці місцевий мешканець Анатолій Рева. Ця затребувана в селі художня література належала його дружині, нашій активній читачці, яка, на жаль, передчасно пішла із життя.
Книги у відмінному стані. Видаючи їх відвідувачам, ми просимо ставитися до літератури особливо бережно і згадати добрим словом Лідію Миколаївну. Адже ці жіночі романи - часточка пам'яті про цю добру і душевну людину.

Надія Музика // Трудова слава. – 2014. – №27 (04 лип.). – С.3.     

Оновили меблі

Читальна зала Новотроїцької районної центральної бібліотеки поповнилась новими меблями. На їх придбання з  районного бюджету у 2013 році були виділені кошти. У бібліотеку закупили 4 дерев'яні стелажі, на яких тепер розміщена частина книжкового фонду бібліотеки. Тепер читальна зала з новими стелажами, комп'ютерами та столами виглядає  більш сучасною та комфортною. А головне - постійним відвідувачам тут приємно працювати.

Надія Васильєва, директор центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2014. – №12 (21 берез.). – С.2.   

До ювілею Кобзаря

Усний журнал «Він буде жити вічно» провели працівники Василівської сільської бібліотеки.
А допомогла їм у цьому місцева мешканка активна відвідувачка бібліотеки Валентина Анатоліївна Кондрикіна. Захід для учнів молодших класів Василівської ЗОШ пройшов цікаво і змістовно. Діти переглянули книжкову виставку «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття», ознайомилися з оглядом літератури «Шевченкові думки переживуть віки».
Школярі згадували біографію великого українського поета і художника, брали участь у конкурсі на краще декламування творів Т. Г. Шевченка.

Катерина Гораш, завідувачка бібліотеки // Трудова слава. – 2014. – №11 (14 берез.). – С.2.   

Шевченківський мікс

Днями у Новотроїцькій дитячій бібліотеці відбулося свято присвячене 200-річчю Тараса Шевченка. Літературний мікс «Живуть, Тарасе, поміж нас І голос твій, і пензель твій, і слово» був досить насичений і змістовний. В ролі артистів виступили учні 7-Б класу Новотроїцької ЗОШ №1, Вони розіграли для глядачів - п'ятикласників цієї ж школи сценки з життя великого Кобзаря. Під час заходу звучали вірші Т. Шевченка та пісні, написані за його творами. На завершення присутні подивилися фільм «Тарас Шевченко - вічний як народ» та ознайомилися з книжковою виставкою «На вічнім шляху до Тараса».

Галина Райська, заступник директора по роботі з дітьми центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2014. – №11 (14 берез.). –С.2.    

Шевченківські читання

Новотроїцька районна бібліотека для десятикласників Новотроїцької ЗОШ №1 провела захід, присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка, творчість якого знають і шанують його нащадки.
Українці пишаються своїм Шевченком. Він безсмертна для нашого народу, унікальна і неординарна постать. Але разом з тим особистість Кобзаря настільки загадкова, що за нею непросто розгледіти звичайну людину, яка колись кохала, боялася, творила.
Учасники заходу в українському національному вбранні немов поринули у ті далекі й нелегкі шевченківські часи. Вони декламували вірші, уривки з поем, розігрували міні-вистави. Читання супроводжувалися музичними композиціями, піснями. Ведучим Максиму Іщуку та Яні Грибко в деякій мірі вдалося показати справжнього Шевченка - національного пророка. Присутні із захопленням слухали розповіді про дитинство та юність письменника, його вдачу і талант, славу і кохання.
Болючою була для поета доля жінки-кріпачки. Цій темі він присвятив ряд віршів і поем, в яких виплеснув свій крик душі. Біль за кожну описану жінку відчувався навіть у тембрі голосу учнів, котрі читали уривки творів «Катерина», «Наймичка», «Відьма» тощо.
На завершення працівники бібліотеки представили глядачам ілюстровану книжкову виставку та репродукцію шевченківських картин - жіночих портретів. Це справило найбільше враження на присутніх, оскільки багато хто відкрив для себе Кобзаря не лише як поета, а як талановитого художника.

Ольга Філь. Фото автора // Трудова слава. – 2014. – №10 (07 лют.). – С.2.     

"Тобі, Тарасе, шану ми складаєм" -

під такою назвою у Громівській сільській бібліотеці організовано книжкову виставку з нагоди 200-річного ювілею Т. Г. Шевченка. Тут відвідувачі мають змогу ознайомитися з творами видатного українського поета, матеріалами про його життя і творчість, Окремим розділом представлена шевченкіана рідного краю, куди увійшли поетичні твори місцевих поетів Г.І. Власенка, М.І., Старушко, Г.В. Векленко. Біля виставки проводяться бесіди, перегляд літератури "Шевченкове безсмертя". Для працівників четвертої дільниці Новотроїцького управління водного господарства була організована віртуальна подорож "Музи Шевченкової любові".
Не обділені увагою і наймолодші читачі бібліотеки. Так, для третьокласників місцевої школи відбулась екскурсія "Іду з дитинства до Тараса", під час якої діти ознайомилися з книжковою виставкою "У неволі без забав ріс малий хлопчина, славним він поетом став, сонцем України". Подорож дорогами дитинства малого Тараса юні читачі здійснили за сторінками книжки Д. Красицького "Тарасові світанки".
Подібні заходи плануємо й на майбутнє. Так, у травні в бібліотеці проведуть шевченківські читання, у листопаді -бібліокафе.
Тож всіх бажаючих запрошуємо на свої заходи.

Ольга Долгаєва, сільський бібліотекар // Трудова слава. – 2014. – №10 (07 лют.). – С.2.     

Нові можливості для читачів

Чи користується авторитетом бібліотека у громади, насамперед, залежить від якості її фонду. Якщо є можливість почитати щось новеньке, отримати спеціальну інформацію, люди радо йдуть до бібліотеки, якщо ні - шукають деінде. Останнім часом книжкові зібрання бібліотек досить збіднені: не вистачає коштів для належного поповнення фонду. Тож, аби задовольнити попит читачів в інформації, доводиться шукати альтернативу книзі. Одна з таких альтернатив - використання Інтернету. Нині Інтернет-ресурс став невід'ємною складовою сервісу Новотроїцької центральної районної бібліотеки. У читальному залі встановлено шість комп'ютерів, всі вони підключені до Інтернету. Ми вже повідомляли, що ЦРБ перемогла в IV раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст», яка була започаткована Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів Агентства США з міжнародного розвитку, Міністерством культури України та Українською бібліотечною асоціацією. Комп'ютери для читального залу - нагорода за цю перемогу.
Як результат, новотройчанам відкрилися практично необмежені можливості в отриманні потрібної інформації. Найбільш запитуваними темами є бізнес, підприємництво, техніка, політика. Учні шкіл та студенти використовують ресурси Інтернету для поглиблення знань з різних предметів, підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання чи екзаменів, щоб дізнатися про останні музичні, спортивні новини тощо.
Інтернет не тільки «відкрив» для новотройчан двері в безмежний всесвіт інформації, а й зробив місцеву бібліотеку по-справжньому публічною. Коло читачів, які приходять до нас переважно заради користування Інтернет-ресурсами, збільшується з кожним днем. Відповідно підвищується й рівень інформаційної культури населення.

Заміра Аблякімова, бібліотекар читального залу. Знімок Віктора Чорного // Трудова слава. – 2014. – №5 (31 січ.). – С.2.     

Вшанували героїв Круг

29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути полягли молоді герої у боротьбі за свободу та незалежність українського народу, їх було триста - студентів та гімназистів Києва. Вони виступили на захист своєї Вітчизни і вступили в нерівний бій з шеститисячною армією. Україна пишається своїми героями. Пам'ять про них невмируща.
До дня пам'яті героїв Круг у Новотроїцькій районній центральній бібліотеці для учнівської молоді відбулися заходи. Бібліотекар Людмила Бондар підготувала історично-пізнавальну годину «Цих юних душ нескорений гіоліт». Школярі ознайомилися з фотодокументами та матеріалами про героїчні події під Кругами. Також до Дня вшанування цієї події бібліотекар Тетяна Никитенко підготувала книжково-ілюстративну виставку «Це вогненне слово - Крути».

Надія Васильєва, директор Новотроїцької районної центральної бібліотеки // Трудова слава. – 2014. – №5 (31 січ.). – С.2.     

Долучилися до свята

У районі триває активна підготовка до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Протягом січня у сільських й селищних радах з цієї нагоди відбуваються різноманітні заходи.
Так, у Сергіївській сільській бібліотеці молодь мала змогу більш детально вивчити біографію, життя та діяльність поета. Читачі ознайомилися з постійно діючою тематичною виставкою: «Я твій син, Україно!». Також усі бажаючі стали учасниками бесіди: «Шляхами великої долі», де отримали вичерпну інформацію на свої відповіді.
Підсумковим заходом стала година спілкування з юнацтвом «Великий син великого народу», де юнаки й дівчата не лише гарно декламували вірші Т.Г. Шевченка, а ще й змагалися у конкурсах та вікторинах.

Ольга Тімошенко, бібліотекар // Трудова слава. – 2014. – №5 (31 січ.). – С.19.     

Круглий стіл з нагоди Дня Соборності

У літопис історії українського народу золотими літерами вписана дата 22 січня 1919 року - день, коли було проголошено Акт возз'єднання Української Народної Республіки й Західноураїнської Народної Республіки.
З нагоди Дня Соборності та Свободи України в рамках реалізації регіональних завдань Президента України В.Ф. Януковича щодо забезпечення національної єдності і громадської злагоди у центральній районній бібліотеці для групи юнацтва було проведено засідання круглого столу «День Соборності - свято об'єднання народу». На свято запросили начальника відділу внутрішньої політики райдержадміністрації О. А. Смірних.
З історією свята присутніх ознайомила вчитель гімназії Р.М. Осипенко. На початку 1918-го року у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка. Більше того, на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го, у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. У сучасну історію цей документ увійшов як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Києві на знаменитій Софійській площі. Однак ці сміливі починання вільного українського народу були зламані. Буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки.
Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією. Але українці ніколи не втрачали надію на воз'єднання, адже народ, який втратив надію, просто зникає.
Учасники заходу згадували історичні передумови возз'єднання українських земель та аналізували творчий і культурний потенціал населення західноукраїнських земель. Зацікавила присутніх тематична полиця «Соборність - ознака державності», підготовлена бібліотекарем ЦРБ М. І. Карандою та відеоогляд «Злука, єднання, соборність Української держави» (підготувала бібліотекар читального залу 3. М. Аблякімова).

Ірина Петраковська, методист Новотроїцької центральної бібліотеки // Трудова слава. – 2014. – №4 (24 січ.). – С.5.      

Одна велика Україна

Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своїх значущості та актуальності, потребують осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день  ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Цій даті навічно судилося вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності.
У рамках реалізації регіональних завдань Президента України В.Ф. Януковича щодо забезпечення національної єдності і громадської злагоди у контексті відзначення Дня Соборності та Свободи України, в Новотроїцькому районі проведено низку масових заходів.
22 січня відбулася урочиста церемонія покладення квітів до пам'ятника українському поету Тарасу Шевченко у районній державній адміністрації. В читальній залі центральної районної бібліотеки для громадськості проведено засідання круглого столу «День соборності - свято об'єднання народу», а також відеоогляд «Злука, єднання соборної Української держави». Директор Новотроїцької районної центральної бібліотеки Надія Васильєва ознайомила присутніх з новинками літератури на цю тематику.
В усіх бібліотеках району організовано та проведено книжкові виставки «Свято української державності», «На шляху до Соборності України», перегляди літератури «Соборність України: від ідеї до сьогодення», «України ми ж не прагнем десь - на Вкраїні хочемо жити»; оформлено тематичні полиці «Соборність - ознака державності».
22 січня 1919 року представник Директорії Федір Швець виголосив великі слова: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна - в одну Велику Україну. Віднині український народ має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу».

Людмила Лахматова, начальник відділу культури і туризму // Трудова слава. – 2014. – №4 (24 січ.). – С.5.      

Розмова крізь віки

Кожна нація, якій пощастило зберегти свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих обраних народів і ми - українці. У поляків є Міцкевич, в німців - Гете, англійці мають Шекспіра, італійці - Дайте. Росія пишається Пушкіним, а ми - Тарасом Шевченком. Він для нашого народу - явище унікальне, неординарне, невичерпне і нескінченне. Тому все, що з ним пов'язане, дороге нам і рідне.
Так в Новопокровській сільській бібліотеці для читачів організували віртуальну подорож у минуле «Поговоримо крізь віки» . За допомогою інсценізації «Розмова малого Тараса з матір'ю» присутні дізналися чимало невідомих фактів про дитячі роки поета. Діти читали вірші великого Кобзаря, розгадували кросворди, присвячені пам'яті Тараса Шевченка, слухали пісні «Зоре моя вечірняя», «Бандурист», «Заповіт», також вони переглянули уривок з документального фільму «Мій Шевченко».
Ознайомившись з книжковою виставкою "Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття", читачі бібліотеки звернули увагу на передрук раритетного видання 1964 року - рукописного збірника поезій «Три літа», відомого своїм надзвичайно цінним змістом і трагічною історією. Рукою поета тут записані також революційні твори «Сон», «Кавказ», «І мертвим, і живим» та інші періоду 1843 - 1845 рр.
Після закінченні заходу присутні пригощалися солодощами, а я побажала всім пам'ятати великого Кобзаря, читати його твори, любити Україну, як любив її поет, прагнути бути справжніми українцями.

Олена Дронова, завідувачка Новопокровською сільською бібліотекою // Трудова слава. – 2014. – №3 (17 січ.). – С.2.   

Відкрийте заново Шевченка

Одним із символів України й усіх українців світу є Тарас Шевченко. Віддаючи шану пам'яті геніальному сину України, у 2014 році ми відзначаємо знаменну дату - 200-річчя від дня його народження.
По всій Україні до ювілею пройдуть масштабні масові заходи. Новотроїцький район також активно включився у підго-товку до святкування цієї визначної події. Продовжується огляд аматорських колективів сільських закладів культури (особливо вдало вони пройшли у Сиваському центрі культури та дозвілля, Новомихайлівському, Новомиколаївському будинках культури). Триває відбір кращих номерів художньої самодіяльності для участі у районному огляді «Тарасовими шляхами», який відбудеться 16 лютого на сцені районного центру культури та дозвілля. Компетентне журі відбере найбільш яскраві колективи для участі в обласному огляді, що представлятимуть наш район. Завершиться огляд у Києві, де кожна область покаже свої найкращі аматорські колективи, до яких, сподіваюся, увійдуть колективи нашого району.
Там, де живуть українці, з'являються пам'ятники Кобзареві, національному генію, виразнику ідей і прагнень українського народу. Вони встановлені в усіх обласних центрах України, багатьох містах і селах держави, а також у столицях і містах за кордоном. Погруддя Кобзареві 14 січня урочисто відкрито і в нас - у приміщенні районної державної адміністрації.
До визначної події активно готуються викладачі та учні Новотроїцької дитячої музичної школи. Бажаючих запрошуємо до актової зали дитячої музичної школи у лютому 2014 року, де лунатимуть класичні твори в сучасній обробці та музичні композиції на вірші Шевченка.
Дитяча студія образотворчого мистецтва «Сиваський віночок» та клуб «Вишиваночка» готують виставку до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка.
З метою активізації роботи щодо популяризації творчої спадщини Кобзаря в бібліотеках району організовано книжкові виставки «Земний уклін тобі, Тарасе», «Тобі, Тарасе, шану віддаємо», проведені Шевченківські читання «Кобзар - джерело натхнення» та години-відкриття «Шевченко, якого ми не знаємо». У поточному році для старшокласників буде проведено літературно-музичне свято. У бібліотеках району відбудуться літературні години «Його слова ще й досі світ хвилюють».
До речі, в усіх наших бібліотеках є примірники «Кобзаря». Хто давно читав його, завітайте до книгозбірень і заново відкрийте для себе дорогоцінну спадщину, заповіти та перестороги Шевченка.

Людмила Лахматова, начальник відділу культури й туризму // Трудова слава. – 2014. – №3 (17 січ.). – С.5.

Невмирущий Кобзар

У березні ми відзначатимемо 200-ліття від дня народження українського генія слова - Тараса Григоровича Шевченка, який залишив нам у спадок неоціненне духовне надбання: твори й добру, світлу славу про себе. Тож сьогодні українці всього світу готуються до ювілею улюбленого поета.
У рамках підготовки до святкування знаменної дати і з метою вивчення життєвого шляху та творчої спадщини Кобзаря днями у Воскресенській сільській бібліотеці пройшов цікавий захід для читачів, який складався із конкурсу на кращого читця віршів Шевченка, усного журналу для школярів «Невмирущий Кобзар» та книжкової виставки «Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово». На книжкових полицях були виставлені не лише книжки з творами поета, а й репродукції його картин, папки з тематичними матеріалами - «арас Шевченко - громадянин світу», «Шевченко в музиці», «Жіноча доля у творах Кобзаря» і т.д.
Учасники заходу (і діти, й дорослі) залюбки читали вірші, уривки з поем («Заповіт», «Катерина», «Наймичка», «Гайдамаки» та ін.). Щоправда, переможця так і не визначили, всі однаково добре декламували Шевченка.
Велике спасибі за допомогу в підготовці заходу вчительці Ользі Воронцовій та медпрацівнику школи Лесі Сіровій, котра подарувала місцевій бібліотеці збірку «Кобзар».

Наталя Кузнєцова, сільський бібліотекар // Трудова слава. – 2014. – №2 (10 січ.). – С.2.      

Бібліотека привітала читачів

Фахівці центральної районної бібліотеки привітали своїх постійних читачів - справжніх шанувальників книги з новорічно-різдвяними святами. Вони влаштували виставку-привітання «Сяйво Різдва Христового». Усі бажаючі мали змогу ознайомитися з щедрівками, колядками, особливостями українських національних страв, які традиційно прикрасять святковий стіл, а також новинками, якими господині зможуть порадувати гостей.
Досить цікавою для читачів виявилася віртуальна подорож. Кожен бажаючий мав можливість скористатися комп'ютером, що є на абонементі, та дізнатися про традиції святкування Нового року та Різдва у різних регіонах країни. Загалом новорічні заходи пройшли весело і цікаво, а головне - стали досить пізнавальними для кожного відвідувача. Адже і дорослі, і малі дізналися багато нової інформації для себе. Організувала захід бібліотекар юнацького відділу Новотроїцької ЦРБ Людмила Бондар.

Відділ інформації // Трудова слава. – 2014. – №1 (03 січ.). – С.3.

Скоро ювілей

9 Березня 2014 року країна відзначатиме 200-річчя народження Тараса Григоровича Шевченка, чия творчість - діамант української літератури, гордість нашого народу.
Днями в Олександрівській сільській бібліотеці пройшла тематична зустріч «Стежками творчості Великого Кобзаря», на яку завітали учні 9-11 класів місцевої школи. Мета зустрічі - розкрити велич і безсмертя українського поета - світового генія, виховати в підростаючого покоління   повагу до його неперевершеної творчості.
Діти залюбки брали участь у вікторині, читали вірші поета. Вони переглянули добірку творів Т.Г. Шевченка, книжки українських і зарубіжних письменників про життя та творчість Кобзаря. Тож захід був насичений і цікавий.

Ніна Крюковська, сільський бібліотекар // Трудова слава. – 2014. – №1 (03 січ.). – С.3.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031