за 2014 рік

Свято храму книг

Знову запалюю свічку Дивлюся в затихлий зал Я так хотів зрозуміти, Що ж об 'єднує нас.
А об'єднує усіх нас, любов до книги.  Ще зовсім маленькими, ми зустрілися з книгою. Нам читали мами й тата, бабусі й дідусі. Переступивши поріг школи, крім класних кабінетів, ми познайомилися ще з одним - царством Книги і його володарками - шкільними бібліотекарями.
Тож недаремно 23 жовтня 2014 року у світлиці шкільної бібліотеки Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 зібралися два покоління: молодих читачів і старших наставників.
Учнями 9-6 класу та вчителем світової літератури та російської мови Сапроновою Наталією Петрівною володаркам шкільного храму книг було подаровано чудове свято, на якому між учнями та присутніми шкільними бібліотекарями нашого району Кипрою Тетяною Арсентієвною, Лисицею Світланою Борисівною, Фесик Олександрою Григорієвною, Урбанською Галиною Іванівною, Котлюбою Дар'єю Степанівною та Балабановою Оленою Миколаєвною велась цікава бесіда на тему «З книгою чи комп'ютером у XX) століття». Зі словами привітань виступила методист з навчальних дисциплін районного методичного кабінету Магдич Лілія Леонідівна. До слів привітання приєдналися учениці 9-6 класу Подакова Тетяна, яка розповіла написаний власноруч вірш «Книга», Волкова Дарина заспівала пісню з репертуару української співачки Йолки «Лиза» та колектив Комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека імені О. М. Семашка» подарувала відеопривітання. В кінці заходу діти вручили гостям квіти і маленькі подаруночки-книжечки зроблені своїми руками. Свято пройшло в атмосфері приємного спілкування між бібліотекарями та підростаючим поколінням.

Олена Бровченко, бібліотекар центральної районної бібліотеки  імені О.М. Семашка // Таврійські вісті. – 2014. – №45 (07 листоп.). – С.3.

Пісенний вернісаж осені

Як осінь-чарівниця тонким пензлем скидає із тільки-но буйних і, здавалось би, вічнозелених крон догораюче листя, так і срібло сивини непомітно-неминуче, торкається наших скронь. На жаль, життя людини скресає миттєво, як крига на Дніпрі і лише пісня з її найрізноманітнішою тематикою та діапазоном мелодій, тільки вона не старіє, не меркне ні в люті холоди, ні в жарку спеку.
Саме пісням нашого життя, які допомагали нам у будні і в свята, була присвячена музична програма «Мої роки - моє багатство, осіннє танго», приурочена до Дня ветерана та Дня людей похилого віку, проведена у Малолепетиському сільському клубі та Будинку культури працівниками Будинку культури (завідувач Г.В. Заболотня), сільської бібліотеки (завідувач С.М. Трескот), клубу «Затишок» (керівник О.Ю Попіль), соціальної служби (фахівець О.М. Барановська).
Постійні «шоумени» сільських заходів О.Ю. Попіль та С.М. Трескот, як завжди, підготували змістовний сценарій, цього разу у не зовсім звичній формі, підібравши до свята такі мелодії, які неначе етапи великого шляху, стосуються кожного, хто став гостем цього добре продуманого дійства, яке пройшло у русі родинного свята за справжнім сімейним столом. Тут були і напої з наїдками від сільського голови, а ще й запашні яблука, свіжі й печені, з бериславських садів від кандидата у народні депутати Миколи Дмитрука.
... І ось пісенний ешелон у супроводі миловидних провідниць-ведучих зворушливо веде нас піснями-станціями наших життєвих стежок-доріг.
Ми, учасники цього імпровізованого пісенного фестивалю, завдяки нашим супутницям життя, пісням, на їх легких крилах на якусь мить перенеслися у незабутні роки першого кохання, трудового становлення... Кожна мелодія, почута з вуст славетних малолепетиських виконавців, до болю знайома кожному, хто завітав на вогник свята, підхоплювались дружним застільним хором, вона непомітно несла пам'ять начебто зупинками нашого минулого, болісно і радісно вивертаючи навиворіт душу, будила зрадницю-сльозу.
Так приємно, що нас ніколи не забуває привітати наш сільський голова Максим Вікторович Колокот. Хоч він зараз перебуває у виші, на сесії, та спеціально примчав до нас на свято. У своєму виступі-вітанні він наголосив, що сільська рада ніколи не обходить у своїх планах і діях людей похилого віку, постійно дбаючи про них. А ще в черговий раз хочу відзначити, як цінно, що Максим Вікторович, людина зовсім молода, ніколи не цурається ось таких моментів життя села, тим самим виявляючи повагу до людей старшого покоління, тобто про коріння роду сільського.
А ще привітати присутніх прибули гості з району: заступник директора територіального центру соціального обслуговування А.М. Горішня, яка вітала присутніх ліричним віршем та представник Миколи Ілліча Дмитрука О.Ф Чеботарьов, який передав поздоровлення від нього.
А мелодії, задушевні, а головне, знайомі й улюблені, лунали тим часом у клубному фойє, переплітаючись з танцями. Особливо запав у око глядачів «Старий вальсок» у виконанні слухачів клубу «Затишок». А пісні, виконані з любов'ю нашими улюбленими солістами С.Морозом, А.Мельниченко, Л.Радченко, Т.Левжинською, ансамблями «Калина», «Наддніпряночка», жіночим молодіжним у супроводі незмінного баяніста С.Токаря настільки вдало підібрані організаторами заходу, що просто захопили серця присутніх.
І всі, хто не полінувався прийти на свято, бо запрошували всіх бажаючих, дуже вдячні організаторам та учасникам його за ту миттєвість душевної радості, яку вони безкорисливо подарували людям, у чий сад заблукала вже осінь, за те, що ми відчули ту незабутню мить зустрічі з піснями нашого життя, відчули себе вічно молодими душею, як ота пісня, яка завжди залишається з людиною, ніколи не прощаючись з нею. А ми, люди з запорошеними сивиною скронями, ніяк не могли розпрощатися зі святом пісні, і ми дійсно так хороше посиділи.

Галина Савченко // Таврійські вісті. – 2014. – №41 (10 жовт.). – С.6.

Добра традиція дарувати книжки

Бібліотека - це яскравий маяк у величезному океані, до якого поспішають читачі, щоб доторкнутись до глибин і дістати звідти перлини мудрості. Відомо, що книги, подібно рікам, тамують спрагу цілого світу. Належним чином втамувати спраглі душі повинен бібліотекар. Та не завжди цьому сприяє кількісний фонд бібліотеки. Щоб долучитись до розв'язання цієї проблеми було оголошено акцію «Подаруй бібліотеці книгу». Приємно, що до неї приєднались як і постійні читачі, так і ті, хто маючи особисту книгозбірню, став читачем зовсім недавно, і не пожалкував про це, тому що як сказано в «Повісті минулих літ»: «Книга - бездонна глибина, ми нею в печалі втішаємось, вона - узда для тіла і душі...»
Дякуємо всім, хто відгукнувся на нашу акцію «Подаруй бібліотеці книгу», а особливо вдячні Міщук Т.О., що подарувала 150 книг, які серед читачів користуються особливим попитом. Також велику кількість книг подарували Гондар С. Г, Буцан О. Ф., Іщенко В. С. та інші. Взагалі, вдячні всім хто в тій чи іншій мірі долучився до акції. Сподіваємось, що дарувати книжки бібліотеці стане доброю традицією і надалі.

КЗ «Великолепетиська центральна районна бібліотека їм. О. М. Семашка» Великолепетиської районної ради // Таврійські вісті. – 2014. – №36 (05 верес.). – С.3.

Свою Україну любіть

Напередодні свята Дня незалежності України відбулося чергове засідання волонтерського клубу «Життєлюб» у приміщенні читального залу бібліотеки для дорослих ім. О. М. Семашка на тему «Свою Україну любіть!».
Присутні члени ветеранських клубів, волонтери, начальник управління праці та соціального захисті населення І. А. Подаков.
З короткою історичною довідкою про запровадження свята Державного прапора та Дня незалежності України виступила директор народного краєзнавчого музею ім. О. І. Ціпко В. П. Синьковська.
Хвилиною мовчання вшанували присутні героїв, які загинули в грізні періоди історії нашої країни та героїв, які віддали своє життя, захищаючи незалежність України.
Директор районної бібліотеки для дорослих Ю.В. Слабко зробила огляд літературної виставки, присвяченій святу Незалежності.
Голова районної ради ветеранів В. І. Курносик провела історичну вікторину, а переможці отримали сувеніри.
Начальник управління праці та соціального захисту населення І. А. Подаков ознайомив присутніх з підсумками обласного конкурсу «Волонтер року». Переможцями в обласному конкурсі визнано Віру Іванівну Воронцову - І місце, Ніну Олексіївну Ревіцьку - І місце, Вероніку Дем'янівну Кропивко - II місце та вручив переможцям Подяки обласного організаційного комітету.
Вітали присутніх зі святами піснями про рідну країну ансамбль районного Будинку культури «Роксоланочка» (кер. О. Токар) та солістка ансамблю Ірина Яковлева.
В Україні продовжує набирати сили волонтерський рух. Ця робота вимагає чимало сил та енергії. Наші волонтери не стоять осторонь проблем одиноких людей поважного віку, біженців та військових. На разі чимало роботи вони приділяють допомозі престарілим громадянам в саду та на городі.
Завершили захід традиційним розділом засідань «Здоровий спосіб життя», тема якого «Чорнобривці та м'ята -рослини-цілителі», Ці питання висвітлили А. А. Камініна , А. Г. Пясецька, А. В. Ходос.
По закінченню заходу було обговорено план наступного засідання «Дорога життя іде через виноград».

// Таврійські вісті. – 2014. – №36 (05 верес.). – С.3.

Новинки літа

Цього літа до Великолепетиської районної дитячої бібліотеки Херсонською обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки було передано 210 поимірників художньої літератури для дітей та юнацтва різномаїтної тематики. Серед них: літературно-художні видання, тволри херсонських письменників, література історичної тематики, художні романи та література детективно-містичного змісту. Завдяки цьому, фонд бібліотек поповнився новими книгами, як. можуть стати у нагоді під час літніх канікул. Працівники районної дитячої бібліотеки запрошують усіх бажаючих до книгозбірні для ознайомлення з новими літературними надходженнями, бо саме тут можна і відпочити і дізнатись багато нового та цікавого.    

Районна дитяча бібліотека // Таврійські вісті. – 2014. – №30 (25 лип.). – С.2.

"Полуничний рай" у районній дитячій бібліотеці

Ось і літо, а значить починаються дива! Саме таке диво - ігрове свято «Полуничний Рай» відбулось 27 травня 2014 року у районній дитячій бібліотеці для учнів 4-Б класу Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.
У гості до дітей завітала чарівна красуня, весела, грайлива ягідка - полуниця. Для учасників заходу організовано веселі ігри та змагання. Також усі присутні на святі мали змогу продемонструвати читацькі та співочі таланти. За підсумками змагань визначено двох найактивніших учасників ігрового свята. Звання кращого читача Великолепетиської районної дитячої бібліотеки серед учнів 4-Б класу Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 виборола Крістіна Міллер.
Та найприємнішим сюрпризом для дітей став полуничний солодкий стіл!
Колектив Великолепетиської районної дитячої бібліотеки висловлює щиру подяку спонсорам цього чудового дитячого свята: Всеволоду Лифарю, який презентував смачні полуниці, Світлані Шокіній та Вероніці Курносик за надання солодощів до святкового столу.

КЗ "Великолепетиська районна дитяча бібліотека // Таврійські вісті. – 2014. – №24 (13 черв.). – С.1.

"Чорнобиль - біль душі"

25 квітня бібліотекар Великолепетиської центральної районної бібліотеки ім. О. М. Семашка Бровченко Олена спільно з директором Великолепетиського районного краєзнавчого музею Ім. О. І. Ціпко Синьковською В. П., районною радою ветеранів та з допомогою районного Будинку культури для учнів 7-х класів Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 провели еко-урок «Чорнобиль - біль душі», присвячений 28-й річниці трагедії на Чорнобильській АЕС.
На захід було запрошено Жогло Клавдію Іванівну, яка була переселена з відсудженої 30-ти кілометрової зони, Шляхову Любов Павлівну, яка працювала телефоністкою в Чорнобилі після аварії та Троцан Іван Григорович, який працював на той час у військових частинах пов'язаних з використанням атомного палива.
Мета заходу полягала в патріотичному вихованні, що передбачає формування високого ідеалу служіння своєму народові, готовності до героїчного подвигу в ім'я процвітання України.
В ході заходу учні дізнались чому саме тема Чорнобильської трагедії близька не лише українцям, а й людям усього світу, чому цей день буде завжди об'єднувати покоління і народи одним спогадом, однією печалю.
Учениці 8-а класу, учасниці юнацького клубу «Юніор» Бровченко Анна та Зубач Валерія зачитали вірші присвячені цій трагедії. Також були переглянуті відеоальбом «І біль, і сум України» та відеоролик «Чорнобиль - загублений світ».

За інформацією центральної районної бібілотеки ім. О.М.Семашко // Таврійські вісті. – 2014. – №19 (09 трав.). – С.2,

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031