за 2013 рік

Чим приваблює бібліотека?

Сучасний світ кидає серйозний виклик традиційним джерелам інформації. Дедалі більше людей не йдуть у бібліотеку в пошуках потрібних творів чи статей, а просто відкривають пошукову систему в інтернеті. Щоб не втратити читачів, книгозбірні намагаються стати активним духовним і культурним осередком, місцем обговорення цікавих тем, у тому числі і завдяки новітнім технологіям. Та якщо міським бібліотекам в цьому плані вдається бути більш-менш успішними, то деяким районним коштів не виділяють навіть на книги.
Саме така, здавалося б, неприпустима для цивілізованого суспільства ситуація, склалася у Високопільській центральній районній бібліотеці. На поповнення її книжкового фонду у районному бюджеті не виділено ні копійки, вдалося лише вибити річну передплату на періодичні видання. Може бути, щодо кінця року не вистачить і на заробітну плату. А щодо новітніх технологій, то на всю бібліотеку наявний лише один комп'ютер, та й він призначений не для відвідувачів. Під час розмови з директором закладу Людмилою Прокопенко автор помітив неприхований смуток в очах керівника, і хоча всі її підлеглі працюють завзято, голий ентузіазм постійно впирається у брак фінансів. Утім, за словами Людмили Василівни, колектив ніколи не опускає руки, а намагається приваблювати читачів до храму книги різними способами.
— Настав час, коли бібліотекарі повинні йти до своїх читачів, а не навпаки, — говорить директор. — Тож ми вивчаємо попит і поширюємо свій «товар» де тільки можна: заходимо в гості до різних організацій, заохочуємо їх читати пресу і популярні книги. Постійні відвідувачі бібліотеки — це пенсіонери, а молодь, на жаль, читає дуже мало. Частенько приходять учні нашої гімназії і загальноосвітньої школи, але літературу беруть здебільшого програмну, позакласну читають рідко. Сучасних юнаків і дівчат просто цікавою книгою не заманиш, потрібне завжди якесь видовище. Тому ми весь час проводимо масові заходи для молоді та долучаємося до районних свят. Це круглі столи, інформаційні години, конференції, літературні вечори, тематичні книжкові виставки.
Під час знайомства з працівниками районної бібліотеки автор переконався, що завзятості їм дійсно не бракує. Наприклад, завідуюча читального залу Наталя Тарабака не просто виконує свої прямі обов'язки, а й займається просвітою високопільців в різноманітних формах.
— Нещодавно ми організували круглий стіл для учениць 9-10 класів гімназії під назвою «Поміж нами, дівчатами», під час якого обговорювали проблеми, пов'язані зі статевими контактами у підлітковому віці, — розповідає пані Наталя. — При бібліотеці постійно діє правознавчий клуб «Людина і суспільство», проводити який допомагає районне управління юстиції. До кожного державного свята я готую матеріал для виступу на місцевому радіо. А під час ефіру анонсую заходи, які проводить бібліотека, та запрошую жителів селища в гості. Загалом я бачу, що людям це цікаво. їм потрібне живе спілкування, особливо представникам старшого покоління, котрі майже весь час перебувають удома. Тому я порушувала питання створення на базі бібліотеки чогось на зразок недільної світлиці — місця, де мешканці Високопілля змогли б поспілкуватися за чашкою чаю, обговорити поточні новини, проблеми селища чи просто зустрітися з друзями. Однак цей задум реалізувати поки не вдалося, адже у нас немає добре опалювального приміщення для таких зустрічей. Температура у бібліотеці зараз лише на кілька градусів вища, ніж на вулиці.
Звичайно, в такому становищі сьогодні опинилася не одна книгозбірня країни. Тож залишається тільки щиро подякувати таким ініціативним людям, як працівники Високопільської районної бібліотеки, які чесно виконують свою роботу і не дають згаснути останнім осередкам культури в сільській місцевості.

Іван Антипенко, фото автора // Новий день. – 2013. – №8 (21 лют.). – С.20.

Обіцянки лишилися у програмі

Українські виборці вже звикли до того, що тільки-но закінчуються вибори, як кандидат-переможець швиденько забуває про свої обіцянки, красномовно озвучувані під час передвиборної гонки. Не приїздить він до

У читальній залі центральної районної
бібліотеки чекають допомоги від будь-кого,
але насамперед від свого депутата

людей, не чує їхніх звернень. Про вирішення конкретних проблем електорату депутатом почасти залишається лише мріяти.  Нещодавно кореспондент «НД» побував у відрядженні у Високопіллі. Між іншим поцікавився думкою мешканців селища щодо діяльності депутата обласної ради, обраного по 11-му одномандатному мажоритарному округу, екс-заступника губернатора Херсонщини Анатолія Хоменка.
У громадській приймальні депутата, на жаль, нікого зустріти не вдалося: вона працює лише по середах з 8.00 до 12.00. У Високопільській райдержадміністрації допомогли зв'язатися з довіреною особою Анатолія Семеновича Тамарою Бабенко. Тамара Миколаївна, за її словами, перебувала в той момент не в райцентрі, але у телефонному режимі розповіла деякі подробиці роботи народного обранця в окрузі. Так, заданими журналу реєстрації звернень громадян, який веде довірена особа, протягом минулого року мешканці району 52 рази просили депутата про допомогу. Люди йшли з різними питаннями, які іноді вирішуються дуже складно. Зокрема, коли мова про проблему працевлаштування. Нам навели приклади позитивно вирішених звернень. Так, депутат допоміг мешканці села Князівки Марії Ґонті виплатити борг за спожитий природний газ, який загрожував жінці відключенням від мережі. Іншій жінці з багатодітної родини, що в селі Федорівці, Анатолій Хоменко допоміг у короткий термін поновити паспорт. Депутат облради особисто втрутився й у вирішення питання лікування Анатолія Ляшенка з Малої Шестерні, який перебував у обласній клінічній лікарні з приводу хвороби нирок.
У той же час Тамара Бабенко розповіла, що вже понад два місяці пан Хоменко не радує людей своєю присутністю, тож хотілося б, аби депутат завітав до своїх виборців. Окремі з них, до речі, прагнуть особистої зустрічі з ним. Тут варто нагадати, що згідно з п. 5 ст. 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» народний обранець повинен «...вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення».
Думається, коли б пан Хоменко завітав до Високопілля, то допоміг би не тільки окремим людям, а й посприяв у вирішенні проблем, які «неозброєним» оком помітні кожному і про які «не для протоколу» говорять самі жителі селища. Зокрема, про обшарпаний районний будинок культури, який потребує негайного ремонту покрівлі. Така ж біда спіткала й селищну автостанцію. Це й розбиті дороги та відсутність нормально обладнаного ринку. Так не виконаними до кінця залишаються обіцянки Анатолія Хоменка щодо розширення газифікації в селах району. За словами новопетрівського сільського голови Ігоря Карпенка, після виборів депутат допомагав у прокладанні газових труб, особисто приїздив перевіряти хід робіт. Та згодом інтерес до цього у анатолія Семеновича зник.
Повністю підвести тепло до домівок планувалося ще у 2011 році. Однак уже більше року справа стоїть на місці, і стільки ж часу депутата не бачили в селі. Подібна ситуація і в Новомиколаївці. Тож, як говорить Ігор Карпенко, вже незабаром він планує звертатися до вищого керівництва області з проханням посприяти вирішити це питання якнайшвидше.
Якщо поглянути на передвиборну програму кандидата у депутати облради Анатолія Хоменка, з якою він йшов до людей, то може здатися, що йому все під силу буде вирішити. Як доказ цього: на одну з перших зустрічей з... виборцями екс-губернатор змусив придбати керівника державного підприємства новий стіл. А що, не сидіти ж йому на людях за старим (?!). Ось тільки всі ті показові заходи залишилися позаду. Тепер же ремонт сільських доріг та освітлення вулиць райцентру і сіл лежатьна плечах місцевих рад так само, як і ремонт будинків культури. Про будівництво насосної станції і каналів з відведення підземних і паводкових вод взагалі чули лише перед виборами. Покращення медичної допомоги так і не настало. Натомість у районній лікарні закрито пологове відділення. Транспортне обслуговування в селах, як, до речі, і підвезення дітей до шкіл, теж нікудишнє, адже закуплені для цього автобуси весь час ламаються. Словом, люди залишилися зі своїми проблемами сам на сам. Тільки що до цього депутату облради Анатолію Хоменку, у нього наразі своїх проблем доволі. Після раптової «добровільної» відставки екс-губернатор, подейкують, нині у пошуках іншого теплого крісла. Злі язики вже повідали, що Анатолій Семенович нині вперто пробивається у заступники голови облради. Хтозна, що з того вийде...

Іван Антипенко, фото автора // Новий день. – 2013. – №5 (31 січ.). – С.18.

Нехай буде вам дано за вірою вашою

Зранку веселим передзвоном церковні дзвони закликали жителів Новомиколаївки до місцевої церкви Миколи Мирліківського на святкову літургію, присвячену Дню Святого Миколая. Настоятель храму Отець Віталій привітав прихожан зі святом, побажав здоров'я та довгих літ життя.
Свято Миколая Чудотворця - це світле і радісне свято, сповнене родинним теплом. Святий Миколай - один із найбільш шанованих християнських святих, з ім'ям якого пов'язані милосердя, співчуття, справедливість та щедрість. Біля іконостасу на тетраподі, у вишитих рушниках храмова ікона Миколая Чудотворця. Благодаттю світилися панікадило та олтар.
Прихожани молилися у покорі, схиливши голову. Молитва йшла від серця й розуму, з гарячим почуттям віри. Ставили свічки за здоров'я близької людини, цілуючи ікону Святого Миколая. Пошепки просили найпотаємнішого у Чудотворця. Хто через слабке здоров'я не міг стоячи відбути службу, присідали перепочити. З молитвою у серці вони думали про вічне.
Церковний хор у складі В. М. Ніколенко, М. С. Шаповал, А. В. Дудніченко, Е.Й. Яценяк, Л. В. Дудник урочисто, сердечно співали антифони.
По закінченні святкової літургії матушка Марія одарила солодощами всіх присутніх від імені Святого Миколая. А коли церковна громада вийшла з церкви, всі побачили, що землю вкрив туман і на деревах засвітився іній. За народними прикметами, як випаде іній 19 грудня -на гарний врожай хліба. Тож хай Святий Миколай принесе нашій Україні щастя, злагоду, спокій та стабільність.

Галина Іващенко, бібліотекар // Високе поле. – 2013. – №52 (27 груд.). – С.3.

Виставка до ювілею області

До 70-річчя утворення Херсонщини у районній бібліотеці організовано книжкову виставку «Перлини рідного краю». На ній відвідувачі мають змогу ознайомитися з творчістю письменників Херсонщини. В експозиції виставки представлені твори М. Братана, В. Кузьменка, А. Кичинського, В. Куликівського, А. Дрозд, В. Куликова, І. Дармостук та інших.

Згадали славетних земляків

Наприкінці листопада у залі сімейного дозвілля районного Будинку культури відбулося спільне засідання клубів «Натхнення» (керівник Т. Співак) та «Ветеран» (керівник Т. Осміннікова). Темою спільного засідання клубів було «Високопілля - для мене ти єдине».
Керівники клубів разом зі старостою Фаїною Боровською запросили людей поважного віку, щоб у дружньому колі згадати усіх, хто створював та збагачував історію Високопільщини. В числі запрошених був також голова селищної ради Руслан Застава.
Спогадами поділилися голова районної ветеранської організації Г. М. Денисенко, В. Й. Ясінський, В. Т. Фурсенко, Є. М. Злидар. Цікаві факти заселення нашого краю повідала директор краєзнавчого музею Катерина Бібік.
Учасники засідання згадали славетних земляків, яких вже немає серед живих. Щирі слова вдячності за неоціненний вклад в розвиток району були адресовані їх світлій пам'яті.
Доброзичлива ведуча Тетяна Співак запрошувала гостей до частування, а ансамбль «Ветеран» дарував присутнім гарні українські пісні. Отримавши порцію позитиву, учасники клубів домовилися про наступну скорішу зустріч.

Засідання клубу «Людина і суспільство»

У районній бібліотеці спільно з працівниками юстиції відбулося засідання клубу «Людина і суспільство» на тему «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». До участі в засіданні були залучені учні 8-9 класів КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів». Начальник районного управління юстиції Тетяна Ушкало розповіла дітям про відповідальність, яку несуть неповнолітні за злочини. Бібліотекар запропонувала огляд наявної у книгозбірні юридичної літератури. Для закріплення знань серед дітей проведено анкетування.

// Високе поле. – 2013. – №49 (06 груд.). – С.4.

У пам'ять про жертви Голодомору

Знову в листопадові дні стукає в наші серця трагічна дата - День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій в Україні.
Перед нами, нащадками тих, хто зміг пережити Голодомор, і тих, кому не судилося це, постає завдання надзвичайної моральної ваги - вшанувати пам'ять його жертв.
У рамках заходів, затверджених виконавчим комітетом Малошестірнянської сільської ради, на території місцевої школи на початку листопада зустрічали пересувний відеосалон, організований Херсонською обласною бібліотекою. З цікавістю документальний фільм про Голодомор 1932-1933 років дивилися не лише учні, а й усі, кого, зацікавив новий вид інформування населення.
Перед демонстрацією фільму виступила сільський голова Ольга Чайковська. Вона відзначила важливість заходу для сільського населення та подякувала організаторам кіносалону за увагу до важливої теми.

Галина Іващенко, бібліотекар // Високе поле. – 2013. – №46/47 (22 жовт.). – С.3.

Бібліотечний кіносалон

У наш час забезпечення населення інформацією відбувається шляхом об'єднання зусиль багатьох суб'єктів інформаційної діяльності. Державні і недержавні громадські та інші організації й установи беруть безпосередню участь у наданні громадянам відкритого доступу до інформації.
Для збереження своїх статутних функцій бібліотеки мусять суттєво вдосконалювати традиційні форми і методи діяльності. Не є винятком і Високопільська районна бібліотека. Щоб задовольнити попит читача, у бібліотеці проводяться опитування, анкетування, для покращення обслуговування користувачів впроваджуються нові види послуг, зокрема винос періодичних видань та книг за межі бібліотеки. Для популяризації книг організовуються різні книжкові виставки: «Читати - це модно», «Сторінками забутих книг», «Літературний подіум» та багато інших.
Високопільська районна бібліотека 6 листопада взяла участь у соціальному проекті «Бібліотечний кіносалон». Цим ми відкрили нові бібліотечні послуги - демонстрація кінофільмів. До уваги читачів Потьомкиного був представлений фільм «Сватання на Гончарівці». У районній бібліотеці читачі мали змогу переглянути кінострічку «Кайдашева сім'я», а в Малій Шестірні школярам демонстрували відеофільми про здоровий  спосіб життя та Голодомор 1932-1933 років в Україні. Нещодавно за ініціативою  Президента України Віктора Януковича КЗ «Високопільська районна бібліотека» поповнила бібліотечний фонд тисячею примірників літератури. У книгозбірні з'явилися нові захоплюючі фантастичні та історичні романи, детективи. А малечу чекають гарно оформлені українські казки. Тож запрошуємо всіх, хто не байдужий до книги, відвідати Високопільську районну бібліотеку.

Наталя Тарабака, директор КЗ «Високопільська районна бібліотека» // Високе поле. – 2013. – №46/47 (22 жовт.). – С.7.

Тиждень правових знань

8 жовтня українська юстиція відзначила своє 95-річчя. Історія української юстиції пов'язана із зародженням української державності. Законність і право є незмінним юридичним фундаментом органів державної влади, прокуратури, суду, адвокатури, нотаріату.
Мінюст послідовно і виважено продовжує реформування своєї галузі задля утвердження демократичних засад розвитку суспільства, верховенства права, принципів справедливості та гуманізму, пріоритету прав і свобод  людини і громадянина, становлення повноцінного громадянського суспільства. Один із пріоритетних напрямків - правова освіта населеня.
Завдання сьогодення це не просто лікнеп населення, а мінімум, який передбачає якісні та правові знання. У зв'язку з цим у Високопільському районі організовано з 7 по 11 жовтня пройшов Тиждень правових знань.
9 жовтня було проведено день відкритих дверей для учнів 11-х класів навчальних закладів району. Шклдярі відвідали районне управління юстиції, а в районній бібліотеці було організовано виставку-форум на тему «Подорож у світ юридичних професій» із залученням літератури районного управління юстиції. Начальник управління Тетяна Ушкало розповіла учням про професію юриста, провела огляд юридичної літератури. Бібліотекар розповіла і ознайомила з постійно діючою виставкою «Правознавство: уроки права, уроки життя». Було наголошено, що кожен з нас має йти в ногу з часом і бути обізнаним у нововведеннях законодавства. Багатьох учнів зацікавила література з правознавства, і вони взяли книги з бібліотеки для детальнішого ознайомлення. 10 жовтня відбувся правовий форум на тему "Організація правової роботи на державних підприємствах, організаціях та установах". Були запрошені юристи державних установ. Вони мали можливість ознайомитися з юридичною літературою, яку представила районна бібліотека.

Наталя Туз, бібліотекар районної бібліотеки // Високе поле. – 2013. – №42 (18 жовт.). – С.7.

Хай теплою буде осінь життя

Летять літа, як білі журавлі,
Дзвенять, ях ті волошки в житті,
Та не зникає слід їх на землі,
Якщо для добрих справ були прожиті
З жовтня у районній бібліотеці під таким девізом відбулося відкриття клубу для людей поважного віку «Натхнення».
За вікном дощ і вітер, а у приміщенні районної бібліотеки тепло і затишно. Щиро зустрічають людей працівники бібліотеки та директор Наталя Тарабака.
Ведучою заходу була бібліотекар читального залу Т.М. Співак, яка розробила цікавий сценарій. У невимушеній обстановці своїми спогадами ділилися: Н. А. Овсяннікова, Ф. І. Боровська, Є. М. Злидар, Н. І. Бондаренко, Л. І. Бондаренко, Л. М. Циван. А пісні... пісні зігрівали душу, піднімали настрій, надихали на майбуття. Радували нас своїми виступами Т. М. Осміннікова, Т, М. Шулежко та ансамбль «Ветеран». Все, як годиться: і вітання з Днем вчителя, і вітання з високою нагородою Г М. Денисенко.
На захід також завітав заступник начальника Пенсійного фонду В. В. Бібік, який відповів на запитання присутніх.
Разом ми співали і навіть танцювали, бо з нами був умілий баяніст Р. М Деркач.
Ветерани розходились зі словами вдячності працівникам районної бібліотеки і з надією зустрітися знову.

Фаїна Боровська член ради клубу «Натхнення» // Високе поле. – 2013. – №41 (11 жовт.). – С.7.

Святкова зустріч працівників культури

30 вересня у малому залі районного Будинку культури, відбулася святкова зустріч працівників культури, присвячена Всеукраїнському дню бібліотек.
Працівники бібліотечних закладів приймали вітання від голови районної державної адміністрації Віталія Кучерука, заступника голови Наталії Урбанської, завідувача сектору культури Яни Гергель та директора районної бібліотеки Наталі Тарабаки.
Щирі слова вдячності та поваги також були адресовані ветеранам бібліотечної справи та найактивнішим читачам.
Беручи участь в акції «Подаруй бібліотеці книгу», Любов Деркач та рада ветеранів передали в установу понад 150 примірників книг. У свою чергу голова ветеранської організації Галина Денисенко та Ніна Бондаренко подякували за вітання, запрошення на свято, наголосивши на важливій ролі книги в сучасному житті, яку ніколи не замінить Інтернет.
Кращі працівники бібліотек за вагомий внесок в розвиток культури і мистецтва, популяризацію книги отримали грамоти та подяки від голови рай держадміністрації.
Також були відзначені нагородами бібліотекарі - переможці у 9-ти номінаціях: «За кращого читача», «Дитяча усмішка», «За світлий розум», «За творче натхнення» і т. д.
Приємні моменти закріплялися гарними піснями від аматорів художньої самодіяльності районного Будинку культури, Зарічненського та Нововознесєнського сільських закладів культури.

Наталя Тарабака, директор КЗ «Високопільська районна бібліотека» // Високе поле. – 2013. – №40 (04 жовт.). – С.2.

Сільська бібліотека поповнюється новими скарбами

Книги стали невід'ємною частиною нашого життя. Вони несуть світло знань, дають можливість почути і зрозуміти один одного. І якою б начитаною людина не була, завжди, читаючи книгу, вона для себе знаходить щось нове, цікаве.
Книги завжди будуть потрібні людині, і навіть Інтернет, який може дати відповідь на всі запитання, ніколи не зрівняється зі звичайною книгою.
Та, як не прикро, до бібліотек району надходить дуже мало примірників. Обмежене фінансування привело навіть до браку періодичних видань. І щоб задовольнити попит користувачів та збагатити книгозбірні, з ініціативи бібліотеки та прихильників книги проводиться доброчинна акція «Подаруй бібліотеці книгу».
Народне прислів'я говорить: «Світ не без добрих людей». І це так. Любителями, цінителями, не байдужими людьми подаровано Потьомкинській бібліотеці 80 примірників книг. Щире спасибі директору ПСП «Високопільське» К. А. Лупєєвій. Вона передплатила періодичні видання для читачів нашої бібліотеки і подарувала безцінний скарб - підбірку книг Миколи Гурепка, нашого земляка, кореспондента незалежної громадсько-політичної газети Херсонщини «Новий день». А також дуже цікаві та корисні книги «Херсонщина», художній фотоальбом «Секреты работы современных компьютеров».
Всі подаровані книги знайшли читача.

Віра Щасна, бібліотекар Потьомкинської бібліотеки // Високе поле. – 2013. – №36 (06 верес.). – С.7.

Подаруй бібліотеці книгу

Дарувати. Що може бути вищим за цей благородний порух людської душі? Дарувати від щирого серця, не чекаючи вигоди, не розраховуючи на славу. Дарувати, щоб допомогти, щоб принести радість і користь іншому. Саме так чинять учасники акції «Подаруй бібліотеці книгу!». Мета акції - привернути увагу високопільців до бібліотеки і поповнити фонд книгозбірні району. Більше 319 примірників на суму 6369 грн принесли жителі Високопілля, подарувала національна спілка письменників України та місіонерські товариства районній бібліотеці.
Акція «Подаруй бібліотеці книгу!» розрахована на п'ять років. 30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек. Цього дня ми будемо відзначати найактивніших учасників акції, влаштуємо виставку найбільш цінних із подарованих видань, а також виставку книг із «золотого фонду» книгозбірні району.
Ми дякуємо всім учасникам акції, які допомогли багатьом виданням дійти до масового читача, хто поділився своїми книгами та особливо найактивнішим - Л. М. Деркач, В. Б. Толстій, Г. В. Князевій, Г. Горбуновій.
Акція «Подаруй бібліотеці книгу!» триває! Тож запрошуємо взяти участь у ній за адресою: смт Високопілля, вул. Червоноармійська, 55, другий поверх або телефонуйте за номером 2-15-57.

Наталя Тарабака, директор Високопільської районної бібліотеки // Високе поле. – 2013. – №34 (23 серп.). – С.7.

Бібліотекарі, які приносять радість

Уся історія людської цивілізації - це підкорення людиною простору і часу. Простір підкорився техніці, а час підкорюється тільки книзі. Є вираз «Скажи мені, з ким ти дружиш, і я скажу тобі, хто ти». З таким же правом людина може сказати: «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу тобі, хто ти». Людина, яка вміє і любить читати - щаслива людина. І це щастя і радість несуть нам, читачам, бібліотекарі КЗ «Високопільської районної дорослої бібліотеки» Н. І. Тарабака, Н. В. Туз.
Цих привітних, добрих бібліотекарів з книгами, журналами, газетами можна дуже часто зустріти в управлінні Пенсійного фонду, дитячому садочку, райсуді, у районній лікарні, на пошті, у райдержадміністрації, селищній раді. Бібліотекарі пропонують нам зустрітися з людьми, подіями не тільки минулого, а й майбутнього, потрапити в будь-яку епоху. Допомагають нам, читачам, віднайти книгу, яка принесе задоволення. І ми за це їм дуже вдячні. Читайте! Читайте! Читайте, не поспішаючи, щоб не втратити дорогоцінного змісту книг А нашим бібліотекарям ми бажаємо творчого натхнення, успіхіву всіх починаннях, побільше читачів.
З повагою читачі: Чепікова Світлана Леонідівна, Гура Ярослава Богданівна, Тарабака Валентина Михайлівна, Корецька Ніна Савівна, ГергельСвітлана Вікторівна, Астапенко Світлана Вікторівна.

// Високе поле. – 2013. – №24 (14 черв.). – С.7.

Канікули з книгою

Невблаганно швидко плине час. Надворі, кольоровими барвами квітне літо, сповістивши школярів про закінчення навчального року. 3 початком літніх канікул в Дитячій бібліотеці розпочалася програма літніх  читань «Канікули з книгою - 2013» Традиційно в цей час в бібліотеці розпочинаються екскурсії, під час яких для дітей молодшого та старшого шкільного віку проводяться ігри, літературні вікторини. Не виняток  і  цей  рік. ШколярІ - учні 5-6  класів  завітали  до бібліотеки де для них було проведено літературну мандрівку «Казковими стежками».  Діти активно відповщали на запитання, показували свої знання, кмітливість та винахідливість.
Народна мудрість каже: «Забута казка - це золоте намисто, яке впало на морське дно». І щоб наступні покоління не втратили його ми маємо зберігати у своїй пам'яті перлини народної мудрості.
1 червня, у Міжнародний день захисту  дітей, Дитяча бібліотека запросила молодших читачів для участі у грі-вікторині «Чи знаєте ви казки?». Всі учасники проявили себе уважними, начитаними  Позакінченні заходу бібліотекарі організували солодкий стіл.
Робота бібліотеки триває, адже у книг не буває канікул. Книга на канікулах працює: радує, захоплює, дивує! Поспішайте у бібліотеку, тут - найцікавіше у літню спеку.

Інна Кравченко, бібліотекар Високопільської дитячої бібліотеки // Високе поле. – 2013. – №23 (07 черв.). – С.8.

Урок права: кримінальна відповідальність

23 травня в 9-А та 9-Б класі Високопільської ЗОШ відбулося засідання клубу «Людина і суспільство» на тему «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Бібліотекар дорослої бібліотеки Наталя Туз разом з начальником управління юстиції Т. І. Ушкало та з вчителем В. В. Шкуропат організували та провели цікавий та повчальний урок права.
Н. В. Туз розповіла, з якого віку наступає  відповідальність дітей за злочин, яке  покарання може бути визначено дитині. Навела  приклади кримінальних злочинів. Діти взяли активну участь в обговоренні кримінальних злочинів. На закріплення знань по праву Наталя Володимирівна провела тестування, підбила підсумок сказаного, запропонувавши продовжити прислів'я на правову тематику. Наводила дітям приклади кримінальних злочинів, а діти надавали варіанти відповідей та обґрунтовували їх. Урок права пройшов змістовно й цікаво.
Діти вдячні організаторам цього уроку. Виявили бажання і надалі співпрацювати з районною бібліотекою та управлінням юстиції.

Наталя Тарабака, бібліотекар читального залу // Високе поле. – 2013. – №22 (31 трав.). – С.8.

Гордимося, пам'ятаємо, шануємо...

9 травня - День Великої Перемоги. Свято, яке нікого не залишає байдужим. Це свято поза часом і  поколіннями.-Пам'ять ... Яка це владна сила! їй не накажеш, їй не відмовиш.  
Жителі Новомиколаївки гідно винесли тягар воєнного лихоліття. У пекло війни село віддало 180 кращих синів. Із них тільки 89  повернулися до мирного життя. З почуттям невідплатного боргу схиляємо голову у низькому поклоні перед їх пам'яттю.
Дотримуючись традицій відзначення Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, в Новомиколаївці свята почалися 8 травня. Колона школярів пройшла центральною вулицею з запаленими свічками до пам'ятника загиблим воїнам. Тут відбувся вечір-реквієм «Вечірній стогін над солдатськими могилами».
Першим у заходах взяв слово настоятель місцевого храму отець Віталій. Він закликав пам'ятати про тих, хто не повернувся з війни, поклавши наолтар Перемоги власне життя. Він запросив усіх приєднатися до молитви за загиблими на полі бою. Вічна пам'ять і слава героям!
Далі зі словами вдячності до  ветеранів Великої Вітчизняної  війни звернулася сільський голова  О. В. Іващенко. «Давно відгриміли  бої, ми живемо під мирним небом,  іде відлік нового часу. Але нам ніколи не забути біль втрати за  тими, хто не повернувся з поля бою», - наголосила вона. 
Своїми спогадами про війну поділилася голова Новомиколаївської ветеранської організації П. А. Подоба. У ці хвилини кожен повинен гостро відчути свою причетність до подвигу дідів і причетність до подвигу дідів і  поколінь, які дають нам право бути гордими власною причетністю до  великого народу, що приніс мир.
Лягають   квіти  до   підніжжя  пам'ятника загиблим односельцям, братської  могили  бійців,  що загинули, визволяючи село. Схиляються голови у скорботній  хвилині мовчання.
Далі  взяли  слово  учасники  самодіяльного гурту «Бджілка» (худ.  кер. Думан А. В). Вони ще раз відтворили в номерахті воєнні часи. Присутні разом з виконавцями підхоплювали     воєнні     пісні.
Наприкінці заходу під гімн перемоги  «День      Победы»      учасники самодіяльності і присутні танцювали вальс перемоги.Назнак пам'яті про усіх полегпих в боях за нашу Перемогу засяяв над селом святковий салют.
9 травня відбувся святковий мітинг  з участю учнів та дошкільнят НВК «Новомиколаївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок». Звучали вірші та пісні на честь героїв- переможців.Учні завірили, що будуть гідними слави героїв. Залпами з  рушниць був даний салют Перемоги. Після урочистостей всіх присутніх  пригощали солдатською кашею, яка  стала   традиційною   на   День Перемоги,
За станом здоров'я  не всі  ветерани змогли відвідати свято. Сільський голова О. В. Іващенко та голова ветеранської організації П. А. Подоба поздоровили особисто ветерана М.Ф. Колєснікова та учасників Великої Вітчизняної війни  і вручили їм продуктові набори.
9 травня також відбувся мітинг біля пам'ятника загиблим воїнам і в селі Червоноармійському.

Галина Іващенко,  завідуюча бібліотекою // Високе поле. – 2013. – №21 (24 трав.). – С.4.

Вчинок-відповідальність-наслідки

Злочинність неповнолітніх сьогодні росте в Україні вражаючими темпами і є домінуючою серед вчинених злочинів взагалі.
Підлітковий вік - це період інтенсивного формування особистості, духовного та інтелектуального розвитку, глибокої зміни психічної діяльності, перебудови та удосконалення організму. Це вік, коли молода людина вперше здійснює самостійні вчинки, вперше приймає відповідальні рішення. Але це також вік, коли проявляються недбале ставлення до суспільних вимог, брутальність до старших, цинізм, замкнутість, упертість.
Людина підліткового віку виявляється, як правило, позбавленою послідовної і твердої лінії поведінки. Звідси її особлива схильність до різного роду впливів, у тому числі й таких, що служать причиною серйозних помилок і відхилень від суспільної моралі, призводять до моральних зривів і падінь особистості.
Вчасно попередити ці зриви і падіння - завдання, яке успішно вирішується завдяки цілеспрямованому виховному впливу на внутрішній світ і поведінку підлітка, щоб якнайшвидше виробити в нього здатність діяти в різних життєвих ситуаціях як зріла й свідома особистість.
Профілактика правопорушень неповнолітніх є передусім педагогічною проблемою, бо пов’язана з вирішенням певного кола виховних завдань. Важливе місце у цій справі займає рання профілактика, яка повинна розпочинатися вже з початкових класів школи, коли закладаються основи характеру, ставлення до оточуючих, поведінки у побуті.
З метою роз'яснення наслідків підліткової злочинності та виховання у місцевої молоді правової культури, у стінах Високопільської загальноосвітньої школи для учнів 10-11 класів проведено годину правової інформації під назвою «Підлітки: злочин і кара». Організатором заходу виступила районна бібліотека для дорослих спільно із районним управлінням юстиції. Начальник райуправління юстиції Тетяна Іванівна Ушкало доступно та цікаво розповіла старшокласникам про класифікацію злочинів, види покарань, вік, з якого настає кримінальна і адміністративна відповідальність неповнолітніх. Пояснила негативні наслідки скоєного злочину на подальшу долю молодої людини. До неповнолітніх, які порушили закон, зазначила Тетяна Іванівна, широко застосовується практика звільнення від відбування покарання з випробуванням, примусових заходів виховного характеру, адміністративного покарання. Неповнолітній, якии вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнений судом від покарання у разі щирого каяття та подальшої бездоганної поведінки. Але потрібно пам’ятати, що навіть щире каяття не в змозі спокутувати всіх негативних вчинків у минулому.
На завершення зустрічі було проведено тестування, яке дало змогу закріпити та оцінити отримані учнями знання з правової тематики. Діти виявили активність та зацікавленість даною проблемою і були налаштовані на спільні зустрічі у майбутньому.
17 квітня до районної бібліотеки для дорослих завітали інспектори районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції ст. лейтенант внутрішньої служби О. Т. Шара та ст. лейтенант внутрішньої служби В М. Гембель з підлітками, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції, з метою залучення неповнолітніх до читання, виховання любові до книги. Бібліотекарі Н. І. Тарабака, К. М. Бібік ознайомили їх з правилами користування книгозбірнею, провели екскурсію по відділах бібліотеки, розповіли про важливість книги в житті людини. Дітям сподобалася зустріч, і вони виявили бажання стати читачами бібліотеки.

Катерина Бібік, бібліотекар районної бібліотеки // Високе поле. – 2013. – №17 (26 квіт.). – С.7.

Профістарт: юні обирають майбутнє

У житті кожної людини настає момент коли доводиться вирішувати, де здобувати освіту, яку професію опанувати.
Високопільська бібліотека для дітей спільно з районним відділом освіти та районним центром зайнятості працюють над реалізацією обласного інноваційного проекту з профорієнтації шкільної молоді «Профі Старт: юні обирають майбутнє». Цілями проекту є формування у шкільної молоді стійкої мотивації до праці, прагнення жити і працювати на Херсонщині; сприяння професійному самовизначенню школярів, формування відповідального ставлення до планування професійної кар’єри за рахунок знань про світ професій, особливо актуальних на ринку праці району.
Учасники проекту визначили Топ-5 професій нашого району і провели поглиблене вивчення кожної з них. Для цього організувались профорієнтаційні екскурсії та навчально-тренінгові програми.
Діти з великою відповідальністю поставилися до цього завдання,  дізналися багато цікавого і отримали багато позитивних емоцій.
11 квітня, з метою більш поглибленого вивчення кожної з обраних професій учасники проекту - учні 8 класу КЗ «Високопільська ЗОШ I-III ст.» відвідали  Архангельський професійний аграрний ліцей. Директор закладу О. В. Скляр гостинно зустрів дітей, ознайомив з історією ліцею. Презентував заклад заступник директора О. С. Собчук разом з викладачем та майстрами. Потім діти побували в класах теорії. Презентація закладу та професій була  дуже корисною і цікавою. Приємно  вразила сучасна матеріально-технічна база ліцею, висококваліфіковані викладачі та майстри. Тепер ми готуємося до фінального етапу, який відбудеться 29 квітня.
Тож хочеться побажати учасникам команди «Профі Старт»: Яку б професію ви не обрали, який фах ви б - не освоїли, фахівці і професіонали у своїй справі завжди потрібні. Адже правильний вибір - запорука  майбутнього добробуту і впевненості.

Тетяна Співак, бібліотекар  Високопільської районної бібліотеки для дітей  // Високе поле. – 2013. – №16 (19 квіт.). – С.8.

На Деребасівській гарна погода

На Деребасівській гарна погода, а в Новомиколаївці знову йде концерт. І хоча Одеса оголосила 1 квітня вихідним, ми ж вирішили провести День сміху у суботу, підійшовши до святкового вихідного дня комплексно. Спочатку пройшла товариська гра з футболу між командами «Дружба» села Новомиколаївка та «Агро Світ» смт Нововоронцовки.
Гра, як і було заплановано, почалася вчасно. Це була хоч і товариська зустріч, та наші гравці проявили зібраність, і це закономірно, саме у нас найбільше прихильників і любителів футболу. Вже протягом багатьох років командою опікується приватний підприємець М. М. Моргун.
Обидві команди представляли як молодь, так і досвідчені гравці.
Гарна, по-весняному тепла і сонячна погода сприяла настрою на хорошу гру. Вже у першому таймі, вийшовши з воротарем «Агро Світу» один на один, В. Шихов красивим і впевненим ударом послав м’яча у ворота суперника і не залишив воротареві жодного шансу. У другому таймі завдяки зусиллям А. Пірогова з кутового божевільне влучення принесло нашим гравцям остаточну перемогу.
Ввечері у Будинку культури розпочалася розважальна програма «З посмішкою по життю» за участі аматорських колективів. скептики, мабуть, скажуть: «Ха-ха-ха! Який там будинок культури, адже він потребує ремонту». Та не хлібом єдиним живуть наші люди, вони вміють працювати і весело відпочивати. Облаштували фойє в актовій залі і задрапірували куліси - ось вам і місце для виступу. Звісно, воно невеликого розміру, але ніхто на це не звертав уваги, всі з захопленням дивилися виступи самодіяльних артистів.
При Будинку культури існує два аматорських колективи під керівництвом художнього керівника А. В. Думан - дитячий «Бджілка» і дорослий «Вулик».
Про них можна сказати, що це люди з вогником в очах, любов’ю до мистецтва в серці. Наші артисти це брати Мацюти: Сергій - діджей, Валентин - комедійний актор (він же дід Ведун), Іван - актор (він же Яшка-артилерист, він же «шалені бабки») а також співак. Ведучі та виконавці Альона Симириченко, Світлана Яким. Запальні та веселі частівки були виконані Михайлом Грабовським, Ігорем Карпенком, Назаром Письмаком. Мініатюру із життя відпочиваючих виконали Ігор Румега та Іван Мацюта. Сценку за мотивами української народної казки виніс на осуд глядачів дитячий колектив «Бджілка» у складі Назара Письмака, Марини Сєркової. Реп читали Іван Яким, Вікторія Шевчук. В антракті досхочу нареготалися, глядачі поласували смачним шашликом, який приготував М. М. Безуб.
По закінченні концертної програми бажаючі взяли участь в караоке та дискотеці. Люди розходилися веселі, бадьорі, з хорошим настроєм. Свято вдалося.

Галина Іващенко, завідуюча бібліотекою. На знімку: учасники концертної програми «З посмішкою по життю» // Високе поле. – 2013. – №15 (12 квіт.). –  С.12.

Наркотики - соціальне зло!

Правове виховання - це цілеспрямований постійний вплив на людину з метою формування у неї правової культури й активної правомірної поведінки. Основна мета правового виховання - дати людині необхідні в житті юридичні знання і навчити її поважати закони і підзаконні акти та додержуватися їх, тобто сформувати достатньо високий рівень правової культури, здатний значно зменшити кількість правопорушень.
Відповідно до указу Президента України від 18.10.2001 № 992 «Про Національну програму правової освіти населення» та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 23.11.2001 №1181 «Про програму правової освіти населення області», бібліотекарем центральної районної бібліотеки Катериною Бібік спільно з районним управлінням юстиції, центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді у Високопільській загальноосвітній школі проведено відкритий захід серед учнів 7 класів на тему: «Правда про наркотики».
Діти переглянули кінолекторій про шкоду вживання наркотиків, наданий Вікторією Дашко - провідним спеціалістом центрусоціальних служб. Було проведено бесіду з дітьми щодо негативного ставлення до вживання наркотиків. Начальник райуправління юстиції Тетяна Ушкало розповіла про сумну статистику вживання наркотиків та алкоголю, тютюнопаління в Україні.
На завершення, бібліотекарем Катериною Бібік проведено анонімне тестування дітей щодо їхнього ставлення до шкідливих звичок та вживання наркотиків. Результати приємно здивували: переважна більшість опитаних учнів виявила вкрай негативне ставлення до наркотичних речовин.
Радо було чути про захоплення маленьких слухачів такими взірцями спортивного олімпу як Віталій та Володимир Клички, Андрій Шевченко та інші видатні спортсмени. Можна зробити висновок, що діти усвідомлюють небезпечні наслідки впливу шкідливих речовин на організм молодої людини та обирають для себе здоровий спосіб життя.

Катерина Бібік, бібліотекар центральної районної бібліотеки // Високе поле. – 2013. – №13/14 (05 квіт.). – С.4.

Найкращий читач 2013 року

Книга - скарбниця людського досвіду, накопиченого тисячоліттями. Вона володіє магічною силою, яка спроможна схвилювати, порадувати, пробудити допитливість, допомогти у навчанні. Ми так часто спілкуємося з книгою, що навіть не замислюємось, яке це чудо.
У березні у районній бібліотеці для дітей традиційно проводиться конкурс начитаних, уважних, усіх, хто дружить з книгою - «Найкращий читач року». За доброю традицією, бібліотеки району відгукнулися на цей конкурс і цього року. Були проведенні конкурси при кожній бібліотеці та визначені кращі читачі, які і взяли участь у районному етапі.
Конкурс був спрямований на вироблення навичок самостійної роботи з книгою; популяризації кращих надбань української, світової та краєзнавчої сучасної дитячої літератури.
Всі учасники заходу заслуговували на те, щоб бути відзначеними. Але конкурс є конкурс... і тому, враховуючи критерії оцінювання кращих, журі визначило двох переможців. Ними стали Ілона Миценко, учениця 7 класу КЗ «Високопільська школа-інтернату II-III ступенів «Обдарованість» та Віталій Сковородко, учень 6 класу КЗ «Заградівська ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок». Переможців конкурсу нагороджено дипломами та призами.
Конкурс закінчився, а робота дитячої бібліотеки продовжується. А тому читачів тут чекають нові зустрічі з книгами та їх героями.

Тетяна Співак, бібліотекар районної бібліотеки для дітей // Високе поле. – 2013. – №12 (22 берез.). – С.7.

«Читаймо та перемагаймо!»

Позаминулого тижня в стінах Архангельської школи під таким гаслом пройшов перший етап конкурсу «Читач року - 2013». Зазвичай до участі в цьому конкурсі залучають учнів 6-7 класів. Так було і цього разу. Завідуюча селищною бібліотекою Тетяна Плахута з шкільним бібліотекарем Оленою Масловою організували для дітей захоплюючу мандрівку у світ дитячої та юнацької літератури.
Учні з цікавістю брали участь у різноанітних конкурсах. Проявляли ерудованість у знанні казок і приказок, швидко визначали головних героїв творів і добирали до них пару. Добре юні читачі впоралися і з акторською майстерністю, коли експромтом інсценували уривок із поданих казок.
Визначити клас-переможець журі було складно, тож кожен учнівський колектив за участь у конкурсі отримав книгу. А найкмітливіших - Анастасію Жмакіну (6 кл.) та Каріну Білик (7 кл.) чекає участь у другому етапі конкурсу. Тож побажаємо їм нових перемог!

Ольга Ванзяк // Високе поле. – 2013. – №11 (15 берез.). – С.4.

Великий син великого народу

199 років тому Україна подарувала світовії. Г. Шевченка - Генія, Поета, Пророка, що відкрив світові буття українців і завдяки якому скарби української душі повноводною рікою влилися в загальний потік людської культури.
10 березня 1861 року закінчилося важке земне життя Т. Шевченка і почалося його Безсмертя.
Минають роки, десятиліття, століття, але товща часу не в змозі притупити гостру актуальність його слова для кожного з наступних поколінь. Геній Т. Г. Шевченка надзвичайно широкого діапазону. Він був не лише творцем «Кобзаря», тобто поетом, а й не менш талановитим драматургом, прозаїком, автором шкільних підручників, філософом, етнографом, фольклористом і зрештою великим художником. Його поезія могутніми і чистими потоками влилася в неосяжний океан світової культури, коштовними перлинами збагативши скарбницю загальнолюдських здобутків.
Третє століття виходять у світ його книги. Лише за роки незалежності твори Шевченка видавалися в Україні понад 100 років. Зокрема «Кобзар» могутньо залунав у країнах світу більш як 100 мовами. Понад 120 композиторів створили на його слова близько 500 хорових, сольних, хореографічних творів.
За Україну, за її волю і долю 10 років карався на засланні, але не каявся наш великий Кобзар. Під геніальним пером Кобзаря заграла наша рідна мова всіма барвами.
Доля переслідувала його в житті скільки могла, та вона не зуміла перетворити золото його душі на іржу, ані його любов до людей на ненависть і погорду.
Немає у світовій літературі іншого поета, який би так ніжно, з любов'ю оспівував у своїй творчості жінку-матір, берегиню продовжувачку роду.
Наша Високопільщина, уся Україна і прогресивна світова спільнота готуються гідно відзначити 200-ліття Кобзаря, поповниться духом шевченкового слова, щоб відчути себе дітьми народу, який жив, живе і буде жити вічно.
У ці березневі дні в бібліотеках району організовані книжкові виставки, проводяться тематичні, літературні вечори, шевченківські читання, адже у наш час полум'яне слово Шевченка нам дуже потрібне. Необхідні його внутрішня сила, правдивість, ідеали добра, рівності, його політичні переконання, краса і мелодійність його поезій, його велике прагнення свободи, любов до свого народу, до своєї Батьківщини, мрії про майбутнє.

Наталя Тарабака, бібліотекар районної бібліотеки // Високе поле. – 2013. – №10 (08 берез.). – С.4.

Цікаві заходи від районної бібліотеки

За останній час районна бібліотека для дорослих активізувала свою діяльність участю у різноманітних заходах. Протягом минулого місяця бібліотекарі двічі побували у гуртожитку комунального закладу «Високо-пільська школа-інтернат II-III ступенів «Обдарованість» Херсонської обласної ради.
13 лютого вони разом з вихователями гуртожитку провели вечір-зустріч «Час і досі не загоїть рану - цей одвічний біль Афганістану». Мешканці гуртожитку зустрілися з учасником бойових дій в Афганістані Валерієм Чижом. З перших вуст учні гімназії дізналися про ті випробування, які лягли на плечі молодих, щойно призваних до лав Збройних Сил воїнів, які за покликом Вітчизни виконували бойові завдання на території сусідньої країни.
Коли чуєш слово «війна», відразу уявляєш щось велике і страшне. Це не тільки бої, героїзм і подвиг Це тяжкі страждання, смерть багатьох людей. Війна - це горе не однієї людини, а цілого народу. Такими словами розпочала вечір-зустріч бібліотекар читального залу Наталя Тарабака.
Валерій Чиж розповів дітям про свою службу в Афганістані. Проте, що відчуває людина, перебуваючи у горнилі смертельного бою, бачить кров і понівечені тіла своїхтоваришів, бачить Смерть так близько.
По тому було запропоновано переглянути фільм про Афганську віну.
Зустріч була теплою і зворушливою. Вона викликала неабиякий інтерес серед її учасників.
21 лютого бібліотекар Наталя Тарабака разом з вихователями гуртожитку організували конкурс «Рицар гуртожитку», присвячений Дню захисника Вітчизни. 7 юнаків боролися за право носити це звання у конкурсах на кмітливість, сміливість та винахідливість. Дівчата подарували хлопцям номери художньої самодіяльності.
А переможцем рицарського турніру став Тарас Мурик.

Михайло Тарасюк, учень КЗ «ВСШ I-III ст. «Обдарованість» // Високе поле. – 2013. – №9 (01 берез.). – С.2.

У похід з книгою до читачів

Не забувається замітка з «Високого поля» за 2 листопада 2012 року про ініціативу працівників Високопільської бібліотеки під цікавим заголовком «Ви ще не читаєте? Тоді ми йдемо до вас!»
Дійсно, книгу, на жаль, витіснив телевізор, але не зміг замінити її. Високопільці оголосили похід за відновлення значення книги в житті людей. Похвально!
Я працював у Пригір'ївській школі у той час, коли було загальне захоплення книгою, люди не могли жити без неї, як без повітря, насиченого киснем. Висилаю фотографію старшокласників в незвичайному одязі. Фото моєї роботи 90-х років. Юні любителі художньої літератури, як видно з фото, не тільки переживали прочитане, але часто одягалися у свята на зразок персонажів улюблених книг. Не підписую кожного з них на знімку - їх і так упізнають земляки, та й вони легко упізнають самі себе.
Я зрозумів так: газета закликає в похід з книгою до читачів не тільки бібліотекарів, але і школи, батьків, бабусь, дідусів, кожну родину, щоб не тільки принести це нетлінне джерело знань у кожну хату, а й донести її до душі, до серця кожного.
Раніше райгазета друкувала про роботу бібліотекаря Пригір'ївської сільської бібліотеки Надії Григорівни Сковородко, яка працювала кілька десятиліть. На мою думку, досвід цієї жінки можна використати і тепер. Це було б додатковим підтвердженням того, що газета «Високе поле» живе не один день, а довго, як цікава і змістовна книга.
Вітаю працівників редакції, читачів газети та художньої літератури. Бажаю доброго здоров'я, благополуччя, щастя і миру на нашій планеті. Бо тільки в умовах миру може бути щастя.

З повагою Олексій Харитонович Коноваленко, с. Вільча Вочанського району Харківської області // Високе поле. – 2013. – №1 (04 січ.). – С.4.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031