за 2013 рік

Читачі дарують книги

Книга завжди була й залишається не лише джерелом знань, а й окрасою наших буднів та свят. У Великолепетиському районі, наприклад, крім районної для дорослих і бібліотеки для дітей, діють 11 сільських бібліотек-філіалів, а також можна нарахувати не один десяток домашніх бібліотечок. Нерідко їхні власники діляться книжковими фоліантами з районною та сільськими книгозбірнями. Як розповіла директор КЗ •Великолепетмська ЦБС ім. Олександра Семашка» Юлія Слабко, лише останнім часом до бібліотеки надійшло майже 200 подарованих книг. Серед тих, хто зробив безцінний дарунок, - вчитель історії Великолепетиської ЗОШ № 1 Іван Бестюк, котрий подарував свою власну краєзнавчу книжку «Дві дальні дороги», а херсонка Людмила Лелеко передала майже 100 книг: найцінніші --енциклопедії з різних галузей знань. Спеціаліст одного з районних управлінь Алла Горішня поділилася детективною літературою, а ветеран праці з Великої Лепетихи Олександра Бондаренко - популярними романами та детективами. Цей перелік можна продовжити.
У районній книгозбірні стенд «Рейтинг читацьких пріоритетів» став тим місцем, де допитливий читач знайде цікаві книжки... від щедрих душею друзів.

Підготував Микола Гурепко // Новий день. – 2013. – №39 (26 верес.). – С.18.

Переможний салют України

69 років. Швидко, мов весняні струмки, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові покоління. Але не старіє, не зникає пам'ять тих літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв. День 28 жовтня 1944 року назавжди залишиться в пам'яті нашого народу. З цієї нагоди бібліотекарями центральної райнної бібліотеки Оленою Бровченко та Антоніною Приз спільно зі шкільним бібліотекарем Оленою Балабановою, для учнів 7-6 та 8-6 класів Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 було проведено урок-реквієм «Переможний салют України» та огляд книжкової виставки «Пам'яті жити в віках», присвячених визволенню України від німецько-фашистських загарбників. Школярі мали можливість ознайомитися з кіноповістю О. Довженка «Україна в огні».
Цей твір - Довженків крик болю. У ньому автор відобразив складні, драматичні події війни, змалював людське благородство і людську підлість. Повість написана про простих людей, на плечі яких ліг тягар війни. Це сильні духом люди, готові заради своєї землі йти на смерть. Довженко всією силою свого таланту засуджує війну, як найжахливішу катастрофу в житті народу й окремої людини. Далі учні мали змогу переглянути буктрейлер створений колективом бібліотеки «Україна в огні» за одноіменною кіноповістю письменника та фільм про визволення України від німецько-фашистських загарбників. А огляд книжкової виставки був важливим доповненням до уроку.
Ідуть роки, але війна не забувається. Знов і знов озивається у свідомості поколінь, тривожить уяву, змушує замислитись над трагедією і подвигом нашого народу. Це нам, молодому поколінню, зберігати мир і спокій у рідному селі, в рідній Україні, на всій Землі! Тож нам треба бути стійкими, цілеспрямованими в боротьбі з нелюдськістю та жорстокістю. Всіма силами протистояти тому, щоб ніколи не приходили в бойову готовність наші Збройні Сили.

Ганна Косенко, Олена Бровченко, бібліотекарі центральної районної бібліотеки // Таврійські вісті. – 2013. – №44 (01 листоп.). – С.2.

Запорука щасливого майбутнього

«Здоров'я» - слово щоденного вжитку: вітаються «Здрастуйте!», на кінець роз мови бажають: «Будьте здорові!». Це - одна з найбільших цінностей для людини, ще як розумна істота, діє за правилами застереження, попереджучи вплив на життя чин ників ризику, розвиває різні умовні рефлекси, навчаючись діяти в складних умова: довкілля. Задля цього людство впродовж усього розвитку цивілізації виробляло, на копичувало, зберігало й передавало знання про здоров'я у вигляді спостережень повір'їв, ритуалів, а згодом - науково сформульованих законів, принципів, теорій методів. Ця тема вивчається різними науками~ медициною, антропологією, соціологією, психологією, валеолгією, учнями в школі, тому що культурі здоров'я потрібно вчитися. Цими днями в рамках Тижня здорового способу життя, зважаючи на важ ливість теми та на виконання соціальних ініціатив Президента України В. Ф. Януковича, центральною районною бібліотекою спільно з районною радою ветеранів дл учнів 9-6 класу Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 було проведено зустріч за круглим столом. Присутні переглянули фільм про здоровий спосіб життя. Колишня медична сестра Великолепетиської ЗОШ I- III ступенів №1, а нині голова клубу «Життєлюб», Алла Василівна Ходос розповіла учням про шкідливі звички та їх вплив. Ветеран Великої Вітчизняної війни Григорій Пантелійович Клиба залюбки поділився спогадами про своє життя та порадив учням стежити за своїм здоров'ям.
Зустріч змусила учнів ще раз замислитися над тим, що кожна людина неповторна й унікальна і вибираючи для себе здоровий спосіб життя, вони створять надійне підгрунтя для успішного майбутнього.

Олена Бровченко, бібліотекар Великолепетиської центральної районної бібліотеки // Таврійські вісті. – 2013. – №38 (20 верес.). – С.2.

Клуб "Життєлюб" - джерело для оптимізму

Нещодавно у приміщенні центральної районної бібліотеки для дорослих при районному Будинку культури відбулося чергове засідання волонтерського клубу «Життєлюб».
Була розглянута тема: «Серпень - кінець літа. На порозі - осінь».
На захід зібралися члени ветеранських клубів «Надвечір'я», «Острівчанка», ветерани праці, волонтери.
Заняття розпочали з розповіді про одне з найбільших і яскравіших свят - День Незалежності України - «Україно моя, в день народження шану приймай", із якою виступила бібліотекар центральної районної бібліотеки Олена Василівна Бровченко, директор народного районного краєзнавчого музею ім. О. І. Ціпко Віра Павлівна Синьковська - День Державного Прапора, державна символіка.
Хор ветеранського клубу «Надвечір'я виконав українські пісні.
В. І. Курносик провела вікторину «З історії України», а переможцям вручила сувеніри. Захід продовжився темою «Ліки та їжа - небезпечні сполучення», яку розкрила голова волонтерського клубу «Життєлюб» Алла Василівна Ходос.
А. А. Камініна ознайомила присутніх про можливості оздоровлення і відпочинку у Херсонській області (солоне озеро Сиваш, гаряче цілюще джерело на косі Арабатська стрілка, рожеве озеро в смт Чаплинка), а також ознайомила з медичними показаннями для лікування різних хвороб.
В.І. Курносик доповнила інформацію порадами, як пережити спеку та дала корисні поради господаркам. Від імені районної ради ветеранів привітала всіх з наступаючими святами - Днем Державного Прапора України та Днем Незалежності України.
Побажала всім міцного здоров'я, родинного затишку, достатку і радості у кожній оселі. Хай завжди буде мирне небо над головою, хліб на столі та пісня в душі.

Районна рада ветеранів // Таврійські вісті. – 2013. – №35 (30 серп.). – С.2.

Полуничне щастя

- під такою назвою працівниками Катеринівського сільського Будинку культури та сільської бібліотеки проведено дитячий фестиваль, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.
У ньому взяли участь талановиті діти Катеринівського навчально-виховного комплексу.
Лунали дитячі пісні, виконувалися хореографічні композиції, власні вірші вперше читала маленька поетеса Анастасія Полив'яна.
На останок діти пригощалися солодощами - цукерками солодкими напоями, досхочу наїлися соковитої, пахучої по луниці.
Спонсори свята П. Д. Біблів, В. Г. Новіков М. М. Видавський, М. А. Козік М. В. Гречаний, С. П. Поярко Г. В. Діденко, О. В. Веденко. Організатори та учасники фестивалю щиро вдячні спонсорам за допомогу і розуміння.

Галина Тихоша бібліотекар, с. Катеринівка // Таврійські вісті. – 2013. – №25 (21 черв.). – С.2.

«Профістарт": далі буде...

22 травня у м. Херсон відбувся заключний регіональний масовий захід 1-го етапу проекту «ПрофіСтарт - юні обирають майбутнє: огляд презентацій ТОП-5 професій районів». Його учасниками стали сім команд-переможців фінальної частини І етапу, яка відбулася 30 квітня у м. Каховці.
На сцені Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша окрім Великолепетиської команди «Промінь» виступали команди Білозерського, Великоолександрівського, Генічеського, Скадовського районів та міст Херсона і Нової Каховки.
Нашу команду представляли учні Великолепетиської ЗОШ I-III ст. №1: Яковлєва Ірина, Батажок Руслана, Лисенко Тетяна, Мазур Інна, Гундер Антон, Каменева Анастасія, Дерій Олександр, Горбач Віолетта, Пікалова Юлія, Подакова Тетяна. А командно згуртуватися, створити образи, написати сценарій допомогли творчі, талановиті, амбіційні, креативні - завідуюча районної дитячої бібліотеки Хребтова Тетяна Леонідівна та провідний методист районного Будинку культури Дмитренко Наталія Володимирівна.
На свято були запрошені не тільки 10 учасників, але і група підтримки із 12 чоловік -учнів Великолепетиської ЗОШ №1, які всіляко підтримували рідну команду.
Команда «Промінь» була нагороджена цінним подарунком, придбанню якого посприяли депутати обласної Ради Дяков Сергій Миколайович та Рабовський Дмитро Леонідович, керівники СТОВ «Південне» - Голов Юрій Миколайович, ТОВ «Жовтневе» - Пагуба Віктор Степанович, «Аграрний Південь» - Москальов Петро Павлович, ПП Крупеніна Майя Станіславівна. Окрема подяка керівнику ТОВ «Великолепетиське АТП-16543» Геєр Тетяні Рудольфівні за забезпечення заходу автотранспортом і розуміння важливості справи.
Слова найщирішої вдячності цим людям!
Дирекція обласного центру зайнятості нагородила учасників конкурсу спеціальним призом - поїздкою на «Зелені хутори Таврії» у м. Гола Пристань, яка запланована на першу декаду червня.

Тетяна Волкова, головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Великолепетиськогго РЦЗ // Таврійські вісті. – 2013. – №22 (31 трав.). – С.2.

Ніхто не забутий, на попіл ніхто не зітлів

під такою назвою, 18 квітня, у районному народному краєзнавчому музеї ім. О. І. Ціпко було проведено годину пам’яті присвячену Міжнародному дню звільнення в’язнів фашистських концтаборів. Захід підготували і провели для учнів 8 класів Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 працівники центральної районної бібліотеки А. А. Приз та О. В. Бровченко спільно з працівниками краєзнавчого музею, районної ради ветеранів та районного Будинку культури.
На захід були запрошені колишні в'язні концтаборів: М. І. Соляник, О. О. Горбачова, М. К. Павловський, В. І. Семакіна, О. Ф. Дяченко з дружиною Розою Афанасіївною, яка є також учасником війни. Вони поділилися з присутніми своїми спогадами, як їх ще молодими юнаками та дівчатами німці гнали на примусові роботи до Німеччини та про поневіряння, які випали на їхню долю.
Бібліотекарі Олена Бровченко і Антоніна Приз розповіли присутнім про жахливе перебування військовополонених та мирного населення в «таборах смерті». А Віра Павлівна Синьковська повідомила про табори військовополонених, які існували на той час на території Херсона. Також вона навела статистичні дані, що з України під час Великої Вітчизняної війни до фашистських концтаборів було вивезено 3 млн. 250 тис. громадян. І все ж таки, радянський народ переміг нацистів, але ця перемога коштувала світові 27 млн. загиблих радянських людей. 
Присутнім було представлено документальний фільм, переданий до музею М. А. Курасовою, дитиною Таганрозького дитячого будинку. При перегляді фільму глядачі мали змогу на власні очі побачити підвал, який знаходився у нашому селищі, де утримувалися маленькі невільники з дитбудинку. Ці діти німцям були потрібні в якості донорів, у них брали кров для офіцерського складу. Хвилюючими кадрами у фільмі стало визволення дітей з підвалу, знекровлених та голодних, яких радянські бійці (серед них був і Володимир Цибулькін) виносили на свіже повітря.
На закінчення заходу було запрошено до слова А. А. Камініну, яка поділилася своїми враженнями від туристичної поїздки до Польщі та Німеччини. Алла Андріївна побувала на екскурсії в музеї на території колишнього концтабору Освенцім (Німеччина), де на власні очі побачила блоки, в яких й до сьогодні зберігаються окуляри, тростини, валізи, жіноче і чоловіче волосся, безліч дитячого, чоловічого та жіночого взуття. Також вона побувала в крематорії, де спалювали в’язнів. Там і до цього часу у приміщенні відчувається запах горілих кісток. А в концтаборі Майданек (Польща) на території 10 тис. га знаходиться величезна клумба, де висаджені сотні троянд, які квітнуть насиченим червоним кольором, як символ того, що вся земля тут просочена людською кров’ю.

Ольга Наливайко // Таврійські вісті. – 2013. – №17 (26 квіт.). – С.2.

Завжди в пошуку

Відтоді, як люди навчилися писати, свою мудрість вони довірили книгам. Протягом багатьох століть книги були супутниками, порадниками в усіх життєвих ситуаціях, як для молоді так і для зрілих, досвідчених людей. Та, на жаль, з розвитком інформаційних технологій про книгу почали забувати. Тож. на сьогодні перед бібліотекарями стоїть важливе завдання: не втратити читача, а навпаки викликати в нього інтерес до читання книги.
На засіданнях методичного об'єднання бібліотекарів району шкільні бібліотекарі діляться з колегами досвідом своєї роботи та вирішують нагальні проблеми. А допомагає їм у цьому методист районного відділу освіти Л. Л. Магдич. Лілія Леонідівна завжди зважено підходить до проблем і завдань, які потрібно розв'язати, щось нове порадить запровадити для читачів, чи «підкине» свіжу ідею з проведення інтерактивних форм масової роботи.
Нещодавно на засіданні методичного об'єднання бібліотекарі розглядали питання: «Самоосвіта бібліотекаря та використання інформаційно-комунікаційних технологій в роботі бібліотекаря». Завідувач бібліотекою Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Олена Миколаївна Балабанова разом з Андрієм Ігоровичем Загноєм показали один з напрямів роботи; інформаційно-методичне забезпечення читачів.
Добросовісність, професійність, великий досвід роботи Олени Миколаївни дають добрі сходи: колегам району є що запозичити у її роботі, а це дуже важливо, бо професійний ріст ніколи не припиняється.

Бібліотекарі району // Таврійські вісті. – 2013. – №9 (01 берез.). – С.3.

Мій край, моя історія

Більш ніж півстоліття відділяє нас від буремних воєнних років. Для історії це небагато, а для людини - це майже все життя. Та люди самі творять історію.
З метою ознайомлення учнів 5-6 класів Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 з подіями, які відбулися на території нашого району в період Другої світової війни, 8 лютого, в день визволення селища від німецько-фашистських загарбників центральною районною бібліотекою було проведено годину пам'яті.
По закінченні заходу дітям було запропоновано пройти до братської могили партизан для урочистого покладання квітів.

Антоніна Приз, Олена Бровченко, бібліотекарі центральної районної бібліотеки // Таврійські вісті. – 2013. – №7 (15 лют.). – С.3.

Україна - соборна держава

22 січня у малому залі районного Будинку культури відбувся захід «Укра¬на - соборна держава», присвячений Дню Соборності і Свободи України.
В урочистостях взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації О. В. Трохименко, начальники та працівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій, педагогічний та учнівський колектив Великолепетиської ЗОШ І -III ступенів №1.
Ведучі заходу - завідувач районною бібліотекою для дітей Тетяна Хребтова та бібліотекар центральної районної бібліотеки Антоніна Приз провели екскурс у минуле нашої держави та нагадали присутнім, що Державним святом День Соборності України було встановлено указом Президента від 21 січня 1999 року. А 30 грудня 2011 року Президент Віктор Янукович, підписавши указ «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат та професійних свят», згідно з яким 22 січня визначено як День Соборності та Свободи України, одночасно скасував День Свободи, що святкувався 22 листопада.
До вітального слова був запрошений перший заступник голови райдержадміністраци О. В. Трохименко, який акцентував увагу учасників заходу на тому, що головний урок Акту злуки - нагадування українцям, що сила нашої держави в єдності українських земель, а сила народу - в єдності людей.
Протягом заходу присутніх зі святом вітали ансамбль «Роксоланочка» (РБК), Анна Антипенко, Ірина Горішня та золотий голос Великолепетищини - Володимир Мікула. У виконанні Тетяни Бобро, учениці 6-Б класу Великолепетиської ЗОШ I-III ступенів №1, прозвучав патріотичний вірш про Україну.
Учасники урочистостей мали також змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Розквітай, моя Україна!», яку до Дня Соборності підготували працівники районної бібліотеки.
По закінченні заходу до пам'ятника Т. Г. Шевченка було покладено квіти.

Інна Молибога // Таврійські вісті. – 2013. – №5 (01 лют.). – С.1.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031