за 2013 рік
5 листопада о 10 годині в комунальному закладі «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» на виконання завдань і доручень Президента України щодо зміцнення мыжнацыональноъ злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх меншин пройшла зустріч «Скуток шукання власної Вітчизни» із представником єврейскої національної меншини Людмилою Варавою. Захід відвідав перший заступник голови Нововоронцовської районної державної адміністрації Валерій Руденко. Він поділився враженнями від подорожі до Ізраїлю і зазначив, що пізнання себе не можливе без пізнання своїх коренів. «Не можливо зрозуміти народ, не висвітивши, хоча б коротенько, головні віхи його появи і становленая. Без цього втрачається зв'язок часів, зв'язок долей, зв'язок із Вітчизною» - сказав заступник голови РДА Валерій Руденко.
Значне місце серед національних меншин в Україні посідають євреї. Зменшення кількості громадян цієї національності пов'язано із масовим знищенням їх німецькими фашистами в роки Другої світової війни та їх еміграцією до Ізраїлю й в інші країни. Про проблеми пов'язані з відродженням національних меншин незалежної України, прояви процесу національно-культурного відродження етнічних меншин загалом і єврейської зокрема, йшла мова під час розмови із гостею заходу. Людмила варава розповіла про національні звичаї, обряди,кулінарні уподобання євреїв.
За інф. прес-центру РДА // Вісті. – 2013. – №40 (08 листоп.). – С.3.
"Зорюй моє слово над чорним та сірим": До 95-річчя від дня народження О.Т.Гончара
4 квітня у центральній районній бібліотеці, в районному Будинку культури, був проведений захід -літературний портрет «Зорюй моє слово над чорним та сірим», присвячений 95-річчю від дня народження О.Т.Гончара.
У заході взяли участь: представники педагогічного колективу та учні 11-х класів Нововоронцовської загальноосвітньої школи №1, були запрошені члени літературного об'єднання «Пам'ять».
Олесь Гончар і Херсонщина - це цілий материк у нашій літературі. Твори Майстра про наш Край і краян п'янять нас гончарівською сонячністю думок і почуттів, неповторністю геніально мовленого слова.
Відвідував у свій час Олесь Терентійович і Нововоронцовський район. На зустрічі із виборцями в в селі Осокорівці у 1966 році також були присутні вчитель Нововоронцовської загальноосвітньої школи Михайло Романишин та керівник літературного об'єднання "Пам'ять" Валентина Саланська. Враженнями від спілкування із письменником вони поділилися із загалом. Михайло Павлович представив увазі присутніх унікальні книги, подаровані йому дружиною письменника, із якою донині підтримує зв'язок. Також у своєму виступі він розповів про Олеся Гончара, як особистість, сильну людину із непохитними моральними принципами.
Під час зустрічі демонструвалися відеоматеріали, комп'ютерні презентації, підготовані методистом центральної районної бібліотеки Людмилою Зуєнко та директором районного краєзнавчого музею Валентиною Тартицею.
Активну участь у проведенні заходу взяли вчитель загальноосвітньої школи №! Людмила Козир, Раїса Жовтоног та учні Юрій Шкред, Аліна Сизова, Катерина Посохіна та інші.
Олесь Гончар і сьогодні найвеличніша особистість нашого часу.
З його уст новітня Україна підхопила слова про рідну мову, про суверенітет, незалежність, щастя народитися українцем. «Найвища краса - краса вірності», - сказав він вустами своїх героїв і сам був утіленням цієї краси і правди.
Прес-центр РДА // Вісті. – 2013. – №15 (12 квіт.). – С.1.
Юні обирають майбутнє
З метою забезпечення ефективної профілактичної роботи щодо запобігання молодіжного безробіття, формування специфічними методами відповідального ставлення молодих людей до планування і професійної кар'єри за рахунок розширення знань про світ професій та спеціальностей, їх орієнтації у виборі майбутньої діяльності на потребу регіонального ринку праці в Херсонській області запроваджено обласний інноваційний проект із профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє» на 2012-2015 рр.
Мета Проекту:
-запобігання молодіжному безробіттю шляхом створення передумов цілісної системи професійної орієнтації молоді, інтегрованої в діяльність всіх зацікавлених у ній сторін, формування у шкільної молоді стійкої мотивації до праці, прагнення жити і працювати на Херсонщині та популяризація професій, які користуються попитом на регіональному ринку праці.
Комплекс заходів проекту « ПрофіСтарт» спрямований на:
-учнів 8-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів;
-їх батьків;
-педагогічних працівників (шкільних психологів, соціальнихпедагогів, вихователів та вчителів);
-бібліотекарів, шо працюють з дітьми.
У Нововоронцовському районі до реалізації проекту залучені учні восьмих класів Нововоронцовської ЗОШ №1 (класний керівник Людмила Миколаївна Козир) та Нововоронцовської ЗОШ №2 (класний керівник Інна Миколаївна Бойко), Нововоронцовська центральна дитяча бібліотека (керівник проекту Людмила Павлівна Зуєнко) та Нововоронцовський районний центр зайнятості.
Так, впродовж жовтня - березня учнями-учасниками під керівництвом їх керівників виконано чимало роботи. Учні дослідили ринок праці району та визначили топ-шість професій - вчитель, лікар, бухгалтер, кухар, продавець, тракторист. Брали інтерв'ю у представників цих професій, фотографували, робили відеозйомки безпосередньо на виробництві, «приміряли» не себе професії, описували побачене.
Так, учасники команди «ПрофіСтарт» Нововоронцовської ЗОШ I-III №2 взяли інтерв'ю у власника магазину побутової техніки «Сатурн» Андрія Миколайовиа Синьогуба. Учнів цікавила специфіка роботи продавця-консультанта. Андрій Миколайович із задоволенням відповів на поставлені запитання, провів екскурсію відділами магазину, поділився деякими секретами маркетингової діяльності, розповів про основні вимоги до професії продавець.
Учасники команди також побували в продовольчих магазинах, власниками яких є І.Я.Кандибал та Г. О. Яловий. Восьми-класники: Дарія Далека, Альона Дубина та Денис Глушко навіть мали змогу відчути себе справжніми продавцями: діти у фірмових фартушках допомагали продавцям магазинів обслуговувати покупців. Звичайно, учні сприйняли все як цікаву пригоду, гру, разом з тим дізналися багато нового про одну з найпоширеніших професій сфери обслуговування.
А учасниці команди «ПрофіСтарт» (Вікторія Бриж, Вікторія та Валерія Дев'ятка, Юлія Ковнір, Владислава Чорноморець) Нововоронцовської ЗОШ №! задали питання: «Чи є професія вчителя популярною?».
Спочатку команда компаративістів відмониторила це питання у засобах масової інформації. А далі проводили дослідження у стінах рідної школи. Дівчата дійшли висновків про те, що життєві негаразди іноді стають на заваді творчої людини. І тоді стає у пригоді універсальність учителя. Праця вчителя досить важка, малозабезпечувана, забирає багато сил і часу. Проте все ж є вчителі, які повністю віддаються своїй роботі. З цього і випливає обґрунтована відповідь на питання, чому серед працівників школи так мало молодих спеціалістів, у яких вони брали інтерв'ю. Багато, хто бажає стати вчителем, але зіткнувшись віч-на-віч з освітянськими реаліями, не всі витримують цей іспит. Школа для ентузіастів своєї справи, можна сказати альтруїстів. Та висловили сподівання, що вони не тільки не переведуться, а і їх число значно збільшиться. Робота над проектом триває і зараз. Учні й надалі проводитимуть дослідження професій району, оформлятимуть свої роботи у вигляді альбому, а у травні захищатимуть свої роботи у м. Херсон.
Маємо надію, що участь у конкурсі сприятиме професійному самовизначенню школярів, їх творчому та інтелектуальному розвитку.
Наталія Терно, директор Нововоронцовського РЦЗ // Вісті. – 2013. – №11 (15 берез.). – С.7.
Спілкуються зі світом
Для читачів бібліотек, особливо сільських, вихід в інтернет - це не лише нові знання, а й крок до пізнання світу. А це дається не так просто. Однак працелюбністю бібліотекарі та їхні добровільні помічники можуть наблизити заповітну мрію. Як, наприклад, у Нововоронцовській центральній районній бібліотеці. Працівники цієї та Осокорівської (Таміла Береда), Новоолександрівської (Валентина Баранова) і Гаврилівської (Світлана Марич) сільських бібліотек вийшли переможцями третього раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до інтернету». Так на практиці втілюється в життя програма «Бібліоміст». «Центральна районна бібліотека вже отримала 6 сучасних комп'ютерів, принтерів, навушників та інше обладнання, - з задоволенням розповідає директор ЦРБ Валентина Зайченко. - А в селах - по три. Цього достатньо, але з часом комп'ютерної техніки може побільшати. А надали нам безцінну допомогу в підготовці приміщень сільські голови Світлана Гомон, Микола Грибанов, Зінаїда Чепей та райдержадмі-ністрація».
Відтепер чотири книгозбірні району та їхні читачі, і не тільки, мають цілодобовий вільний доступ до світової електронної павутини. На цю радісну подію вони чекали десятки років.
// Новий день. – 2013. – №2 (10 січ.). – С.16.