за 2013 рік

Святий Миколай мандрує Україною

До дня святого Миколая працівники районної дитячої бібліотеки спільно з учнями 7-Б класу Новотроїцької ЗОШ №1 провели святковий захід для школярів початкових класів. Святкова вистава, веселі конкурси і вікторини дуже сподобалися їм. Діти жваво відповідали на запитання, читали вірші та дізналися про невідомі для себе факти про святого Миколая. Загалом свято пройшло весело і цікаво. Наостанок всі отримали подарунки.

Галина Райська, заступник директора ЦРБ // Трудова слава. – 2013. – №52 (27 груд.). – С.2.

Інтернет у бібліотеці

Напередодні Нового року Сивашівська сільська бібліотека отримала ноутбук, підключений до всесвітньої мережі Інтернет, та принтер. Це дало змогу забезпечити більш сучасне обслуговування користувачів бібліотеки. Старшокласники, які змушені були шукати потрібні дані в старих енциклопедіях, тепер можуть швидко знайти матеріал з будь-якої тематики, роздрукувати його.
Кошти на таке потрібне придбання виділила сільська рада з місцевого бюджету. Щиро дякую за розуміння потреб бібліотеки сільському голові Олександру Кулакову, депутатам, працівникам апарату сільської ради. Вітаю їх з наступаючим Новим роком, щиро бажаю, аби й надалі сільський бюджет був спроможний дбати про соціальну сферу.

 Катерина Зеленська, завідувачка бібліотеки // Трудова слава. – 2013. – №52 (27 груд.). – С.2.

Безкоштовний Інтернет

У рамках програми «Бібліоміст» Новотроїцька центральна районна бібліотека стала переможцем 4 раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету». І тепер має можливість забезпечити доступ усіх користувачів бібліотеки до всесвітньої мережі Інтернет, створити рівні можливості у пошуку інформації для різних соціальних верств населення, максимально сприяти зростанню рівня інформованості відвідувачів.
У дитячій бібліотеці, де комп'ютери придбали за рахунок коштів районного бюджету, відвідувачі також можуть користуватися вільним і безкоштовним доступом до Інтернет-ресурсів.
Усього для надання послуг у цих двох районних бібліотеках 10 комп'ютерів - 7 у «дорослій» і 3 у дитячій.

Надія Васильєва, директор Новотроїцької центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2013. – №51 (20 груд.). – С.3.

Символ українського народу

Працівники центральної районної бібліотеки Людмила Бондар та Рита Каранда провели виховну годину для старшокласників Новотроїцької гімназії «Вклонімося хлібу».
Хліб - усьому голова. Юнаки та дівчата ці слова вже чули багато разів, вони стали звичними і буденними. Але до хліба не можна ставитися по-буденному, він був і залишається однією з найбільших святинь українського народу. У чому ж сила та велич хліба? Саме про це і йшла мова на виховній годині.
Варто зазначити, що і організатори, і учасники заходу ретельно підготувалися до проведення його. Організатори розробили цікавий сценарій, який включав конкурси і диспути; було підібрано багато інформаційного та довідкового матеріалу, оформлено книжкову виставку «Хліб - наша святиня». Старшокласники, у свою чергу, зібрали місцеві традиції, звичаї та обряди (як сучасні, так і старовинні), пов'язані з хлібом; вивчили приказки, прислів'я, народні повір'я про хліб і підготували власне пояснення їх; самостійно досліджували пряме і переносне значення слова «хліб» в українській мові; підготували цікавинки з історії хліба.
Варто зазначити, що серед досліджень школярів були і маловідомі нині факти. Наприклад, такий: у давнину на місці, де мали ставити хату, сіяли пшеницю. Якщо вона рясно сходила, значить місце добре, чисте і тут хату можна будувати. А в нову хату входили тільки з паляницею. Принести хліб означало щире побажання господарям достатку, здоров'я та добра.
Досить цікавими виявилися шкільні дослідження епітетів про хліб: гіркий - прошений, солодкий - зароблений, чорний - позичений, білий - дарований, солоний - горьований, легкий - незаслужено отриманий. Жваву дискусію викликали припущення про походження хліба.
Захід сприяв розширенню знань і ерудиції молоді про одну з найбільших святинь України - хліб. А головне -збагатив їх духовно, допоміг краще знати і цінувати свою Батьківщину.

Ірина Петраковська, методист центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2013. – №46 (15 листоп.). – С.3.

"Не минула козацька слава" -

під таким гаслом Новотроїцька центральна дитяча бібліотека організувала святковий захід, присвячений українському козацтву. Провели його для учнів 5-7 класів Новотроїцької ЗОШ №1 та гімназії. Почесний гість свята генерал-майор, заступник голови Всеукраїнської управи Запорозького козацтва Володимир Шокарєв розповів дітям про історію українського козацького руху та про діяльність Новотроїцького куреня. Діти уважно слухали розповідь з історії рідного краю. Школярі 7-10 класів, котрі є активними читачами бібліотеки, розіграли виставу про Запорізьку Січ, яскраво відтворивши образи козаків того часу. Свято супроводжувалося піснями, запальним гопаком порадував усіх присутніх танцювальний колектив під керівництвом Алли Ільонок Будинку дитячої та юнацької творчості.

Галина Райська, заступник директора ЦРБ // Трудова слава. – 2013. – №42 (18 жовт.). – С.2.

Бібліотечний флешмоб

30 вересня ц, р. бібліотекарі Новотроїцького району відзначили своє професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек. Родзинкою святкування став флешмоб (від англійського flashmob:flash- мить, mob- натовп) - перекладається як «миттєвий натовп». Це заздалегідь спланована масова акція, в якій велика група людей з'являється в громадському місці, виконує заздалегідь обговорені сценарієм дії, а потім розходиться.
Бібліотечний флешмоб проходив так: волонтери-старшокласники, вдягнуті в футболки з надписами «Сучасна бібліотека», в центрі Новотроїцького вітали перехожих з Всеукраїнським днем бібліотек і запрошували їх до бібліотечних закладів райцентру. Всім запрошеним вручали буклети, повітряні кульки та невеличкі скриньки, виготовлені бібліотекарями, всередині яких знаходилась цукерка. Чимало новотройчан прийняли запрошення і відвідали центральну районну та Новотроїцьку дитячу бібліотеки.
Приємні несподіванки очікували гостей уже в холі районного центру культури та дозвілля, де розміщені бібліотечні заклади. Там була оформлена розгорнута фотовиставка «Людина і книга». Значна частина відвідувачів впізнавали себе чи своїх знайомих на виставлених світлинах. У самих бібліотеках відвідувачам пропонували ознайомитися з новими книжковими надходженнями, розповідали яку допомогу можуть надати своїм читачам.
Ті, у свою чергу, вітали бібліотекарів з професійним святом та бажали їм щастя, здоров'я й задоволення від професії, обраної серцем.
Для працівників публічних сільських бібліотек керівництво центральної районної бібліотеки підготувало семінар «Задоволення інформаційних потреб користувачів у правовій інформації». На семінар запросили головного спеціаліста районного управління юстиції І. В. Нікітіну, її виступ виявився і цікавим, і корисним. Зокрема, Ірина Валеріївна підкреслила значну роль бібліотечних закладів району в поширенні правової грамотності населення та доступно розповіла про фактори, які впливають на сприйняття правової інформації, Бібліотекарям і гостям продемонстрували відеозапис масового заходу «Суд над байдужістю», який Новотроїцька дитяча бібліотека провела для старшокласників.
У заходах з нагоди професійного свята бібліотекарів взяли участь заступник голови райдержадміністрації Анжеліка Балан та начальник відділу культури та туризму Людмила Лахматова. Вони щиро і тепло привітали бібліотечних працівників, читачів бібліотек з професійним святом, відзначили вагомий внесок бібліотекарів у культурне відродження України і вручили грамоти за творчий підхід до роботи, багаторічну професійну діяльність та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек завідуючим ГромІвською і Одрадівською сільськими бібліотеками О. І. Долгаєвій і О. В. Чумній - від районної державної адміністрації; методисту центральної районної бібліотеки І. О. Петраковській та завідуючим Дивненською і Новомиколаївською сільськими бібліотеками О. Г. Межевікіній, Н. Д. Ярцевій - від районного відділу культури.

Відділ інформації // Трудова слава. – 2013. – №40 (04 жовт.). – С.3.

Непрочитана книга Надії Ярцевої

"Я звичайна сільська жінка. Маю гарну родину, улюблену роботу, веду господарство. Понад усе люблю читати. Щоразу, відкриваючи книгу, залюбки поринаю у щось нове, незвідане для мене... Шаную і поважаю людей», - так говорить про себе завідувачка Новомиколаївської сільської бібліотеки Надія Дмитрівна Ярцева. Вона добра й надзвичайно скромна. Спілкуючись з бібліотекаркою, розумієш: ця жінка - така собі «енциклопедія» людяності та життєвої мудрості. Під час бесіди із нею, звідкись береться натхнення, настрій стає легким, піднесеним, забуваєш про метушню та клопоти, а головне - хочеться й хочеться поринати у чудовий світ літератури, в якому вона живе.
Надія Ярцева народилася й виросла у Новомиколаївці. Уперше маленьку Надійку батько привів до бібліотеки, коли їй було 6 років. Уже тоді дівчинка вміла читати - любов до книги з раннього дитинства прищепив батько-книголюб. Відтоді бібліотека стала одним із улюблених Надійчиних місць. Але пов'язувати свою долю з «храмом знань» дівчина ніяк не збиралася. Тож після закінчення Громівської школи поїхала до Сімферополя вступати до вузу. Хотіла стати економістом. Та доля розпорядилася зовсім інакше. Дівчина так і не склала вступних іспитів. А тому влаштувалася у сільську бібліотеку. Думала попрацює рік-два, та й поїде знову до міста. Та не так сталося як гадалося. Надія вийшла заміж. А згодом вивчилася на бібліотекаря у Херсонському культурно-освітньому училищі.
- Коли мене взяли на роботу, я й подумати не могла, що 38 років свого життя віддам сільській бібліотеці. А зараз не можу себе уявити в іншій професії. Бібліотека - це моє життя, - зізнається жінка.
Життя Надії Дмитрівни складалося непросто. Коли їй виповнилося 29 років, її чоловік потрапив в аварію і довгий час не міг ходити. Тому на плечі молодої жінки лягло все: клопоти по господарству, виховання діточок, турбота про чоловіка, якому тоді було найважче.
Все це її загартувало, додало рішучості та твердості в характері. Ці якості дуже знадобилися Н.Д. Ярцевій у житті, адже доля підкидала їй нові й нові випробування.
Надія Дмитрівна людина дуже активна, має особисті життєві погляди та тверді політичні переконання. Вона -  патріот, тому  не байдужа до того, що відбувається в країні.
- Я дуже захоплююся політикою. Намагаюся читати якомога більше видань про суспільно-політичне життя в Україні. Вірю, що колись український народ буде жити достойно в квітучій, успішній, розвиненій країні. Нехай не ми, так майбутнє покоління - наші діти та онуки, - переконана Надія Дмитрівна.
Бібліотекарка раз на місяць проводить політдень - готує матеріали і йде з ними до односельців або у школу до учнівської молоді. Проводить бесіди, дискутує на різні теми.
Н. Ярцева нагороджена грамотою голови райдержадміністрації як громадський інтерв'юер за активну життєву позицію, участь у суспільно-політичному житті району та особистий внесок у функціонування системи моніторингу громадсько-політичних настроїв населення.
А загалом живе жінка за таким принципом: «твори добро, бо ти - людина». Ці слова стали надійним кредо у житті сільської бібліотекарки. Вона дуже любить працювати з дітьми. Коли до її «храму знань» приходять школярі, старається якомога більше потрібної літератури підібрати чи щось новеньке запропонувати юним читачам. Буває, навіть у вихідні приходять до неї додому та й просять якусь книгу, тоді Надія Дмитрівна кидає усе й мерщій - на улюблену роботу. Вважає, саме від книги, яку запропонуєш дитині, формуються її світосприйняття та погляди.
Сьогоднішні надбання Новомиколаївської бібліотеки - це майже 6 тисяч книг. Непогано як для маленького села, у якому проживає 821 людина. З них більше 500 -відвідувані бібліотеки.
І хоча зараз багато хто з нас переконаний, що книга відходить на другий план, оскільки за допомогою всесвітньої мережі можна знайти будь-яку інформацію, Надія Ярцева бібліотеку 21-го століття бачить по-своєму.
- Завжди було і буде вічне - дитина з книгою в руці, - цитує слова письменника та поета Дмитра Чередниченка. - Хоча Інтернет і з'явився чи не в кожній оселі, я переконана, що бібліотеки можуть відповідати новим вимогам та стандартам, бути сучасними. Завдяки міжнародній програмі «Бібліоміст», в якій брала участь і Новомиколаївська сільська бібліотека, ми виграли три сучасних комп'ютери. Вони вже незабаром будуть встановлені та підключені до Інтернету. А відтак кожен наш відвідувач зможе не просто знайти потрібну літературу, а й швидко та якісно отримати будь-яку Інформацію.
Сама ж Надія Дмитрівна читає усе. Серед улюблених авторів переважно називає класиків: Єсеніна, Достоєського, Толстого та багато інших. Будь-яку книгу «поглинає» на «одному подиху». Жінка зізнається, все, що вона вже прочитала - не достатньо для неї як особистості. У її планах пізнати фантастичний світ Марини та Сергія Дяченків, «Євангеліє від Ісуса Христа» Жозе Сарамаго та багато чого іншого. Адже, за її словами, сучасний бібліотекар - це і сценарист, і художник, і психолог, і дизайнер, і завзятий ведучий різних святкових заходів, і комп'ютерний користувач, і рекламник, і навіть юрист. Навіщо так багато всього? Бо час не стоїть на місці. Бібліотека сьогодні - не тільки зберігач інформації, а й «мозковий центр», а бібліотекар - найсучасніша професія, така собі «непрочитана книга», яку, щоб прочитати, знадобиться все життя.

Ольга Філь // Трудова слава. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.6.

"Оновлена культура"

За кошти агрофірми "Мир" (директор І.І.Доценко) повністю відремонтована та оновлена Горностаївська бібліотека. У приміщення зробили євроремонт, купили нові меблі, полички, обладнання (усього на 90 тисяч гривень).
Для фойє місцевого будинку культури господарство придбало штори на 4 тис. грн. і виклало 140 кв. тротуарної плитки біля закладу культури.
Доки агрофірма "Мир" опікуватиметься соціальною сферою села - у Горностаївці завжди буде порядок!

Олена Крандакова, горностаївський сільський голова // Трудова слава. – 2013. – №37 (13 верес.). – С.2.

Подаруйте книги сільським бібліотекам!

Районна організація Партії регіонів підтримала загальнопартійну акцію «Подаруй сільській бібліотеці книгу» і роз¬почала збір літератури, аби потім передати її до сільських «храмів книги».
Опитування засвідчило: сільських мешканців цікавлять і класична, і сучасна художня література, а також пізна¬вальна, дитяча.
Просимо всіх: приєднуйтесь до акції, перегляньте свої домашні бібліотеки, не пожалійте віддати вже прочитані вами книги сільським читачам, які з нетерпінням чекають на них!
Книги для подальшого розподілу між сільськими бібліо¬теками заносьте, будь ласка, до районної бібліотеки.

Районна організація Партії регіонів // Трудова слава. – 2013. – №37 (13 верес.). – С.2.

Сільські бібліотеки комп'ютеризовано

Дивненська бібліотека стала одним з трьох сільських закладів району, оснащених комп'ютером. Про це подбала сільська рада.
Щоправда, комп'ютер - не новий, але бібліотекар О. Г. Межевікіна і такому рада: головне - в робочому стані. Та ще й доступ до Інтернету забезпечений. Отже, відтепер для друкування документації та оформлення матеріалів з історії сіл, виставок, сценаріїв їй не доведеться ходити по організаціях і чекати, коли у тамтешніх працівників звільниться комп'ютер.
Радіють і відвідувачі бібліотеки. Книжковий фонд переважної більшості сільських бібліотек не вельми багатий, особливо на технічну та спеціальну довідкову літературу. Дивненська - не виняток. А за допомогою Інтернету завжди можна знайти потрібну інформацію в електронній мережі.
Це - не єдина приємна новина. Ще три сільські бібліотеки - Новомиколаївська, Громівська та Одрадівська - проводять в приміщеннях необхідне переобладнання для встановлення комп'ютерів, які мають надійти у найближчі тижні, їх бібліотеки отримали за перемогу в конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету».
З урахуванням того, що раніше комп'ютери встановили у Подовській та Новомиколаївській бібліотеках, незабаром у районі відразу в шести сільських закладах нашої системи відвідувачі зможуть користуватися комп'ютером та Інтернетом.

Надія Васильэва, директор Новотроїцької центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2013. – №33 (16 серп.). – С.2.

Духовні читання

Напередодні відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі, відповідно до завдань, визначених Президентом України Віктором Януковичем, у Новотроїцькій центральній бібліотеці для працівників культури було організовано та проведено історико-духовні читання «Християнство в контексті історії і культури України». У ході заходу присутні ознайомилися з цікавими фактами про хрещення Київської Русі, провели віртуальну подорож найстарішими церквами України та літературну мандрівку святими місцями рідної землі. По закінченню заходу бібліотекар Людмила Бондар ознайомила учасників читань з книжковою виставкою «Хрещення Русі -України»

Ірина Петраковська, методист центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2013. – №31 (02 серп.). – С.5.

Через роки...

«Чорнобиль - через роки, через відстані...» - під такою назвою напередодні Дня Чорнобильської трагедії районна центральна бібліотека провела виховний захід для старшокласників гімназії.
На нього був запрошений гість - учасник ліквідації аварії В’ячеслав Вірик. Він поділився з учнями спогадами про тяжкі будні ліквідаторів техногенної аварії, відповідав на їхні запитання.
Старшокласники ж роз-повіли про вікопомні події, що сталися більш як чверть століття тому на берегах Прип’яті та про їх наслідки для народів України, Білорусії, Росії, Європи. Чорнобильські дзвони ще довго лунатимуть скорботою у нашій памяті...
Учасники заходу переглянули документальний фільм «Чорнобиль - біль на все життя» та ознайомилися з книжковою виставкою «Скорбота пам’яті людської». Присутні запалили поминальні свічки та вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання.

Надія Васильєва, директор централізованої бібліотечної системи // Трудова слава. – 2013. – №18 (03 трав.). – С.3.

Комп'ютери в бібліотеки

Новотроїцька районна бібліотека виграла грант програми «Бібліоміст» у рамках четвертого раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до інтернету - IV». У зв'язку з цим з вересня центральна, а також ще три бібліотеки нашого району отримають комп'ютерну техніку.
- «Бібліоміст» допомагає місцевим громадам в Україні, модернізуючи доступ до інформації в публічних бібліотеках, - розповіла директор Новотроїцьісої центральної бібліотечної системи Надія Васильєва. - У цьому раунді нам вдалося досягти перемоги завдяки злагодженій роботі всіх наших колективів.
Серед 157 бібліотек-переможців в Україні Херсонську область представляють тільки книгозбірні нашого району. Окрім центральної, до списку увійшли Громівська, Новомиколаївська та Одрадівська сільські бібліотеки. Між закладами району розділять 15 комп'ютерів, 4 принтери, 4 сканери та стільки ж комплектів мережного обладнання. Передбачається, що 6 комп'ютерів, принтер і сканер залишаться у центральній бібліотеці, усе інше порівно розподілять між сільськими закладами. Їх поставка триватиме з серпня по грудень поточного року - в залежності від строків проведення тендеру на закупівлю обладнання.

Відділ інформації // Трудова слава. – 2013. – №14 (05 квіт.). – С.2.

«Найкращий читач - 2013»

У райцентрі завершився II етап регіонального конкурсу дитячого читання. Участь у ньому взяли 20 учнів 6-7 класів нашого району, які стали переможцями першого етапу. Учасників оцінювало компетентне журі у складі працівників райвідділу освіти та дитячої бібліотеки.
Переможців визначали за краще розкриття теми та образів з прочитаної книги, креативність у виборі рекламних прийомів та майстерність під час виконання та презентації творчих завдань, образність та грамотність мови учасників.
Головна мета заходу - вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою, критичного аналізу, осмислення та творчої інтерпретації прочитаного, популяризація кращих надбань української, світової дитячої літератури, привернення уваги суспільства до проблем дитячого читання.
Пороможцями II етапу стали Катерина Корчинська, учениця 7 класу Чкалівської ЗОШ та 6-класниця Ганні Зайцева з Новомихайлівської ЗОШ. Дівчат нагородили почесними грамотами й тепер вони представлятимуть наш район в обласному центрі на III етапі конкурсу читців.

Галина Райська, заступник директора ЦБС по роботі з дітьми // Трудова слава. – 2013. – №12 (22 берез.). – С.2.

Учні спілкувалися з воїнами-афганцями

У центральній районній бібліотеці відбулася зустріч воїнів-афганців з учнями 9-10класів Новотроїцької гімназії. Анатолій Гамаюнов та Євген Марченко, які служили в «гарячих точках», розповіли школярам про бойові дії в Афганістані, пригадали своїх співвітчизників, долі яких понівечила страшна війна. Багато хто з їхніх товаришів по службі втратив здоров'я на чужій землі й став інвалідами. Чимало дітей залишилося сиротами, жінок - вдовами, а батьки не дочекалися своїх синів додому.
Цей виховний захід засвідчив: ті мужність та витривалість, які проявили воїни-афганці у жорстокій війні, заслуговують на нашу щиру повагу.
На завершення зустрічі школярам показали фільм «Афганістан болить у душах ветеранів» та провели огляд літератури, у якій описані тогочасні події.

Надія Васильєва, директор централізованої бібліотечної системи // Трудова слава. – 2013. – №8 (22 лют.). – С.2.

Сучасні інформаційні технології цього року впроваджують у центральній районній бібліотеці

її працівники вже ступили на «міст» інновацій, де роблять перші, але впевнені кроки. Завдяки підтримці райдержадміністрації заклад поповнився плазмовим телевізором й шістьма комп'ютерами з необхідним

Бібліотекар з обслуговування користувачів дошкільного та молодшого шкільного віку Заміра Аблякімова вже освоює нову техніку

приладдям. Кошти на ці цілі у сумі 28 тисяч гривень виділили з райбюджету. Тепер бібліотекарі райцентру мають змогу надавати населенню сучасні інноваційні послуги та залучати ще більше читачів.
За словами директора центральної бібліотечної системи Надії Васильєвої, два нових компютери планують встановити у дитячу бібліотеку для обслуговування найменших користувачів, ще два - у читальний зал для дорослих. Решту нададуть працівникам бібліотеки для ведення документації. Зокрема, реєстрації{каталогів, фонду та обліку абонентів.  Залишилось тільки під'єднатись до всесвітньої мережі Інтернет.
- Впровадження новітніх інформаційних технологій значно підвищує популярність закладів культури, тому доступ до Інтернету стає невід'ємною складовою бібліотечних послуг, - говорить Н. Д. Васильєва.
Працівники бібліотеки теж позитивно оцінили нове обладнання. Адже тепер вони матимуть змогу надавати користувачам нові види послуг. Згодом також використовувати ресурси мережі Інтернет в проведенні нових цікавих заходів: інтернет-мандрівки, веб-огляди, перегляди відеофільмів та мультфільмів, віртуальні виставки та подорожі по музеях світу.
Треба сказати, що райдержадміністрація добре підтримує заклад. У 2012 році для роботи бібліотеки було закуплено також додаткове обладнання у вигляді нових сучасних стелажів та нової літератури на 20 тисяч гривень.
Сьогодні користувачами районної бібліотеки є представники найрізноманітніших верств населення: вчителі, працівники медичних установ, держслужбовці, безробітні, пенсіонери, школярі. Завдяки постійному впровадженню інновацій у закладі усі вони можуть отримати будь-яку інформацію.

Відділ інформації. Фото Віктора Чорного // Трудова слава. – 2013. – №6 (08 лют.). – С.2.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031