за 2013 рік

Миколай іде, подарунки несе

Традиція відзначати день Святого Миколая бере початок у глибині віків і пов'язана з життям реальної людини, відомої завдяки своїй доброті та безкорисливості. Як стверджують легенди, Святий Миколай роздав усі свої статки бідним та нужденним. З того часу пройшла не одна сотня років, світ змінився, однак, як і раніше у ніч на 19 грудня у нас з'являється відчуття дива. А найбільше цього дива чекають діти. Адже Чудотворець є їхнім покровителем.
Традиційно селищна бібліотека запросила учнів Жданівської ЗОШ І-ІІ ст. на перегляд музичної фольклорної вистави «Завітай до мене, Миколає».
Цього ж дня до дітей завітав Святий Миколай (Г. Бурцева), Ангели (В.Трибунська, О. Карпачова) та незмінний їхній супутник чортик Антипко (І. Трибунський). Про прихід Святого сповістила Сорока (X. Матвєєва), а дорогу поважному гостю освітила Зірочка (А. Демидова).
Діти Іванко та Оленка (М. Заліський та А. Герасимова) готуються до приходу Чудотворця, але Капосниця (В. Дар'єнко) намагається їм перешкодити.
Протягом казкового дійства лунали вірші та пісні («Іде Миколай лужком-бережком», «Миколай приходить у ві сні»), а Л. Жданова розповіла, як відзначали день Святого Миколая раніше в Україні та легенди про Чудотворця.
Насамкінець свята діти отримали солодкі подарунки. Волонтери селищної бібліотеки привітали малечу ДНЗ №3 та разом з ними долучилися до чарівної казки свята Миколи Чудотворця.

Ірина Кутіщева, бібліотекар Нижньосірогозької селищної бібліотеки // Червоний промінь. – 2013. – №51 (20 груд.). – С.7.

Два роки, які змінили село

Сільська бібліотека у Верхніх Торгаях займає просторе приміщення в сільському Будинку культури. Господиня закладу Катерина Федченко показує періодичні видання, які передплачує сільська рада для верхньоторгаївських читачів. Звертаю увагу, що серед інших друкованих видань є й підшивка «Червоного променя».
- Це газета, яку у Верхніх Торгаях завжди охоче читають, - говорить Катерина Олексіївна.
- Верхньоторгаївці ще й активно передплачують районку, - долучається до розмови Сергій Долецький. - А Віктор Леонтійович Назаревич нині єдиний з керівників району, який щорічно передплачує для наших ветеранів
по 60 примірників «Червоного променя». Його починання варте уваги!
Під час розмови про особливості роботи сільської книгарні бібліотекар і сільський голова розказують про перспективи роботи на наступний рік - у планах облаштування бібліотеки в іншому приміщенні та придбання комп'ютера і нової літератури.

Віта Копенко // Червоний промінь. – 2013. – №51 (20 груд.). – С.3.

Справа збереження здорової нації - це справа спільна

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у Першопокровській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено цикл тренінгових занять «Разом проти СНІДу», які підготувала і провела заступник директора школи з виховної роботи Тетяна Зінченко (на фото).
Профілактика СНІДу, поширення знань про небезпеку, яку несе ВІЛ/СНІД - це завдання не тільки школи, а й усієї громадськості. Тому в проведенні тренінгів взяли участь фахівець із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Каріна Тимошевська, директор місцевого Будинку культури Наталя Здоровець тасільський бібліотекар Євгенія Тимошевська.
Тренінги пройшли в цікавій, невимушеній атмосфері. Присутні активно обговорювали проблемні питання та розробляли моделі поведінки сучасної людини. Хочу зазначити, що такі спільні заходи є підтвердженням того, що в даній проблемі немає і не може бути сторонніх, бо справа  збереження здорової нації - це справа спільна.

Євгенія Тимошевська, бібліотекар Першопокровської сільської бібліотеки-філії // Червоний промінь. – 2013. – №49 (06 груд). – С.4.

З нагоди 15-ої річниці Всеукраїнського дня бібліотек працівники комунального закладу «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека» провели свято «Цей дивний світ - бібліотека», в якому взяли участь бібліотечні працівники району, ветерани праці, представники влади, соціальні  партнери, друзі бібліотеки та користувачі різних вікових категорій.
Багато теплих слів було сказано про бібліотеку та книги, про співпрацю з різними установами й організаціями, вшановано бібліотекарів і кращих з них нагороджено Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, а саме - Т.Шпак, Л.Яворську, Т.Маслову, і грамотами й подяками відділу культури та туризму райдержадміністрації - Т.Пузирнікову, М.Здановську, В.Іваницьку, Т.Романову, К.Федченко, Є.Тимошевську та В.Фулгу.
Учасники заходу переглянули презентацію про роботу книгозбірень району, ознайомилися з експонатами виставок «Умілі руки бібліотекарів» і «Бібліотекар - професія творча».
Присутніх тепло привітали заступники голів райдержадміністрації та районної ради Ольга Малецька і Наталя Ставицька, головний спеціаліст відділу культури й туризму Олена Гладун, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Наталія Вязова, провідний методист комунального закладу «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека» Людмила Гладун, редактор районної газети «Червоний промінь» Віта Копенко, місцеві поети Юрій Безух та Микола Дєєв, ведучі Ірина Кутіщева і Аліна Пірог, юні читачі селищної бібліотеки та працівники районного Будинку культури.

Клавдія Шевцова, ветеран бібліотечної справи // Червоний промінь. – 2013. – №41 (11 жовт.). – С.6.

Спасибі за увагу

В числі інших бібліотекарів району мене було запрошено на святковий вогник з нагоди професійного свята - Дня бібліотекаря до районного Будинку культури.
Доброзичлива, по-домашньому затишна і в той же час урочиста атмосфера святкування нікого з присутніх не залишили байдужим. Насамперед тому, що зібралися на вогник справді рідні душею й помислами люди, яких об'єднує любов до обраної професії і книги. А цікава ця професія тим, що постійно перебуваєш в оточенні хай і мовчазних, та мудрих вірних друзів - книг. Щодня знайомиш з ними все нових читачів, дорослих і дітей. Завдяки цьому все більше людей долучається до читання, знаходячи своїх авторів, улюблених героїв, а відтак зрозумілішими стають і той світ, й епоха, в яких живуть літературні герої, їх вчинки, звички, якими, бува, захоплюєшся чи навпаки, не сприймаєш.
Тож саме про них - бібліотечних працівників - про своїх підлеглих, колег, наставників говорили організатори свята. Із вдячністю - про ветеранів, із гордістю - про нинішніх працівників.
Тож за дорученням учасників заходу я дякую його організаторам за такий чудовий дарунок - святковий вогник. Зичу їм невпинного руху вперед, успішного здійснення всіх задумів, аби підтримували їх рідні, розуміли колеги, оминали негаразди, а доля збагачувала мудрістю, енергією, міцним здоров'ям і радістю сьогодення!

Лідія Яворська, завідувач Анатолівської сільської бібліотеки-філії  // Червоний промінь. – 2013. – №41 (11 жовт.). – С.6.

40 книжних берегинь у тості

Напередодні професійного свята Дня бібліотекаря до Верхньосірогозької сільської бібліотеки-філії завітали гості - учні 3 класу місцевої школи разом з класоводом Іриною Митро. Вони прийшли поздоровити з професійним святом бібліотекаря сільської книгозбірні Тетяну Маслову і колишнього бібліотечного працівника Тамару Волобуєву, яка нині перебуває на заслуженому відпочинку.
Маленькі читачі влаштували для господинь закладу невеличку театралізовану казкову виставу і побажали, щоб «казковим» був кожен день у бібліотеці, та подякували за допомогу в пізнанні світу.
Винуватиці урочистостей висловили вдячність школярикам за можливість повернутися в дитинство та увагу до їх професії.

Світлана Герасимова, директор Верхньосірогозького сільського Будинку культури // Червоний промінь. – 2013. – №41 (11 жовт.). – С.6.

Шановні працівники бібліотечних закладів району!

Прийміть щирі вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек!
Вам, шановні, ми завдячуємо тим, що працюєте ви на благо читача, натхненно прищеплюєте дітям і молоді шанобливе ставлення до рідної мови, батьків, вищих людських моральних цінностей. Безперечно, призвання професії зобов'язує кожного з вас з творчим запалом крокувати вперед - запроваджувати модернізовані види бібліотечних послуг, брати найактивнішу участь у процесі якісного оновлення книжкових фондів, технічного та комп'ютерного переоснащення закладів.
Особливі й теплі вітання адресуємо ветеранам бібліотечної справи, які стояли біля витоків її становлення та завжди надавали потужного імпульсу розвиткові інтелектуального потенціалу району.
Всім бібліотекарям і тим, хто любить книгу, шанує друковане слово, бажаємо незгасного натхнення, наполегливого прагнення до знань на все життя. Зі святом!

Олександр Шилкін, голова райдержадміністрації. Володимир Мельничук, голова районної ради.

Працівники та користувачі бібліотек!

У день вашого професійного свята наше суспільство віддає данину шани подвижникам бібліотечної справи, людям, які присвятили своє життя служінню народу, книзі, знанням. XXI століття, визнавши одним із своїх головних пріоритетів вільний обмін і доступ до інформації, об'єктивно поставило професію бібліотекаря в перший ряд найнєобхідніших і найактуальніших.
Сердечне вітаю вас зі святом, бажаю нових творчих досягнень, міцного здоров'я, особистого щастя вам і вашим родинам!

Юрій Редько, Новопетрівський сільський голова.

Щиро вітаю працівників бібліотечних закладів!

Всеукраїнский день бібліотек - це нагода відзначити роль книгозбірень у житті кожного українця, проаналізувати значення бібліотек для розбудови демократичного суспільства і розвиненої економіки, можливість привернути увагу громадськості до ролі й високої місії бібліотекаря -інформувати та просвіщати, організовувати безперешкодний доступ до інформації для всіх громадян, допомагати і навчати орієнтуватися в потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання ресурсів на різних носіях.
Щиро бажаю вам, дорогі бібліотекарі, натхнення, здійснення мрій і задумів, міцного здоров'я, вдячних читачів, родинного щастя!

Тетяна Ганелі, Вербівський сільський голова

Щиро вітаємо бібліотечних працівників, ветеранів праці та читачів Сірогозщини з Всеукраїнським днем бібліотек!

В цей день наше суспільство віддає данину шани подвижникам бібліотечної справи, людям, які присвятили своє життя служінню народу, книзі, знанням.
Задовольняючи наукові та культурні потреби громадян, бібліотеки забезпечують нерозривний зв'язок минулого і сьогодення, одержання повного огляду інформації зі світового простору, сприяють піднесенню інтелектуального рівня народу.
Бажаємо вам, шановні працівники бібліотек, а також читачам, усім, хто любить і шанує книгу, доброго здоров'я, щасливих відкриттів непрочитаних сторінок і творчих успіхів для блага Української держави.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації, комунальний заклад «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека».

Шановні володарі книжок та книжних полиць, покровителі каталогів та картотек, заручники періодичниї втидань, газет та журналів!

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек - це ваше професійне свято. Вітаю вас від усієї душі та бажаю ніколи не падати духом, завжди бути бадьорими та усміхненими і на життєві негаразди дивитись крізь пальці. Зичу процвітання вашим бібліотекам, а бібліотечним працівникам - натхнення та плідних звершень, міцного здоров'я і достатку, віри, надії, любові та мудрості у виконанні благородної місії на користь рідної України. Нехай усе у вас буде добре!

Василь Базик, Низкньоторгаївський сільський голова

Дорогі бібліотечні працівники!

Всеукраїнський день бібліотек, що традиційно відзначають в Україні у вересні, свідчить про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, про визнання тієї великої ролі, яку відіграє в державі така поважна інституція, як бібліотека.
Доносячи до людей увесь спектр різноманітних інформаційних потоків і державотворчих ідей, розкриваючи реальну картину світу, вони сприяють всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадських якостей і патріотичної свідомості населення.
Від щирого серця бажаю вам успіхів у вашій благородній просвітницькій справі. Міцного здоров'я, щастя та благополуччя вам і вашим родинам.

Сергій Долецький, Верхньоторгаївський сільський голова

Дорогі бібліотекарі, прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек!

Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.
Щиро бажаю вам нових трудових звершень, успіхів у вашій нелегкій, але почесній справі, невичерпної енергії, оптимізму, міцного здоров'я, щасливої долі, родинного тепла, і багато-багато вдумливих, допитливих, розумних, та¬лановитих та добрих серцем читачів.

Микола Парчук, Стелненський сільський голова

Шановні бібліотекарі!

Сьогодні книгозбірні - це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства. Вони є тими Інформаційними ланками, які поєднують читачів та управлінські структури, роблять діяльність органів влади прозорою і відкритою для населення. Подальший розвиток бібліотечної справи - це запорука розвитку суспільства.
Бажаю вам міцного здоров'я, довголіття, сімейного за-ишку, родинного тепла, взаєморозуміння та підтримки.

Ольга Сизова, Вільненський сільський голова

Життя, віддане бібліотеці!

Напевно, не так багато знайдеться людей, в яких за 40 років праці в трудовій книжці лише один запис про місце роботи, які, прийшовши на роботу в юності, залишаються на своєму місці на все життя.
В Братському така людина є. Це сільський бібліотекар Марія Здановська. В далекому 1975 році вона влаштувалася на роботу до сільської книгозбірні й працює там до сьогодні.
Забагато років функціонування цього закладу виросло кілька поколінь, кожне з яких користувалося послугами книгозбірні, підвищуючи рівень знань і розширюючи свій кругозір. І всі ці роки бібліотека була й залишається не тільки місцем видачі та одержання книг, але й місцем спілкування.
Нині бібліотека бере активну участьу житті громади та проводить багато цікавих масових заходів для братчан.
З нагоди Всесвітнього дня бібліотек бажаю завідувачці Братської сільської бібліотеки-філії Марії Здановській і надалі йти нога в ногу з часом, аби наша сільська книгозбірня залишалася центром громадської активності та осередком духовності.

Геннадій Здановський, Братський сільський голова // Червоний промінь. – 2013. – №39  (27 верес.). – С.4.

Читач - це катагорія особлива

Про те, як працювалося в сільській та шкільній бібліотеках у 60-90-ті роки минулого століття, ми дізнавалися у Фролової Галини Дмитрівни, яке все своє життя присвятила бібліотечній справі, віддала їй тепло своєї душі, глибокі знання, фахову майстерність, невичерпний ентузіазм. До виходу на пенсію Галина Дмитрівна більше 20 років пропрацювала в Нижньоторгаївській шкільній бібліотеці, а свого часу завідувала сільськими бібліотеками в Степному і Братському.
- Галино Дмитрівно, становище бібліотеки в зазначені роки було різним: нестача фондів, високий інтерес до друкованого   слова,   дещо пізніше втрата інтересу до читання в громадян тощо?
- Якщо порівнювати минулі роки й нинішні, то можна з упевненістю сказати, що ми ввесь час підінімалися сходинками вгору, а не падали вниз. Це була позитивна   тенденція,   адже поліпшувалася   матеріальна база:      з'являлася      більша кількість    літератури,     нові меблі.
- А яким був читач? Його вік, інтереси?
- У сільській бібліотеці в зв'язку зі збільшенням   кількості читачів-студентів - збільшувався відповідно й різновид їх запитів. Тож брак спеціальної, фахової літератури ми відчували увесь час. Доводилося розширювати свої фонди за рахунок економічної, юридичної та іншої літератури. Друга категорія - люди середнього віку, які цікавилися питаннями політики, економіки, підвищували свій професійний рівень. Люди ж похилого віку цікавилися здебільшого художньою літературою, політичними виданнями, періодичною пресою.
Стосовно шкільної бібліотеки слід зазначити, що, насамперед, був попит на твори класиків, і цієї літератури в нашій книгозбірні завжди вистачало. Попитом користувалася довідкова та науково-популярна література, тож цей фонд потребував постійного оновлення.
- Скільки читачів обслуговувала Нижньоторгаївська шкільна бібліотека в 90-ті роки?
- Близько п'ятсот. Адже нашими читачами були не лише школярі   й працівники школи, а також студенти та жителі села. Хоча слід сказати, що в Нижніх Торгаях була і є чудова сільська бібліотека, та наші фонди їй не поступалися. До того ж було створено бібліотечний актив з числа учнів школи, які були для мене чудовими помічниками, - це Галина Стрюкова, Тамара Черткова, Ольга Швець, Віра Харченко, Олена Ященко, Нонна Губарєва, Мирослава Кулиніна та ін. А ще - працювали гуртки «Книжковий Айболить» та «Юних друзів бібліотеки». Діти, що їх відвідували, переплітали, підклеювали вже зношені книги - повертали їх до життя, слідкували за алфавітною розстановкою літератури, допомагали з книговидачею, анонсували (презентували, як зараз говорять) нові видання та ін. Тож доводилося мені, як бібліотекарю, займатися і профорієнтаційною роботою, долучаючи школярів до азів бібліотечної справи.
 - Зовні складається враження, що робота бібліотекаря нескладна. А якщо зазирнути глибше?
-  Ви торкнулися болючого для мене питання. Робота бібліотекаря складна: це не просто взяти з полички книгу й видати користувачеві. Бібліотекар повинен бути уважним, педантичним. Для того, щоб нова книга дійшла до читача, проводиться велика робота з обліку літератури. Бібліотекарю слід знати місцезнаходження будь-якої книги, тобто вона не може загубитися чи щезнути. Кожного дня доводилося проводити перевірку фонду, працювати з документацією, де враховувалася кількість читачів, попит, складався список необхідної літератури, тобто виконувалася внутрішня робота, яка залишається поза полем зору.
 - А яким має бути, передусім, власне сам бібліотекар, щоб до нього тянулися читачі?
- Бібліотекар сам повинен бути обізнаним і активним читачем. Крім того, місія   бібліотекаря полягає в тому, щоб допомогти користувачам зорієнтуватися в безмежному просторі книг.
- Як народжується інтерес дитини до книги?
- Спочатку- казочки, що читає мати, потім - яскраві книжки з гарними малюнками, які викликають інтерес у дитини. Повагу до книги доводилося виховувати протягом багатьох років. І батьки, які свого часу були нашими читачами, приводили до нас своїх дітей. Тож ніколи не переривається зв'язок: сім'я - книга -бібліотека. Одного разу доторкнувшись до дивного таїнства книги, дитина «занедужує» нею назавжди.
- Вам довелося працювати як з дорослими   читачами, так  і з дітьми. Чим відрізняється дитячий бібліотекар від бібліотекаря, що працює з дорослим населенням?
- Відмінностей у роботі бібліотекарів, на мій погляд, немає. В обох випадках це робота з людьми, тому необхідно вміти спілкуватися й бути фахівцем у своїй справі.
- А якій мові надавав перевагу читач? Адже в Нижніх Торгаях, де Ви пропрацювали двадцять років, переважає російськомовне населення та й навчання в місцевій школі на той час проводилося російською мовою?
- В цьому питанні, як не дивно, завжди була рівноправність: читали і російською, і українського. Я думаю, що вітчизняна книга завжди була, є і залишиться в моді, просто все залежить від того, як у сім'ї ставляться до української книги. Повинна бути «золота середина», тобто, і всесвітня, і вітчизняна література повинні займати однаково достойні місця. Якщо дитина не читає українських книг і не знає наших авторів - це упущення батьків.
- І на завершення нашої бесіди. Щоб Ви сказали про майбутнє бібліотеки,   як   найважливішої скарбниці духовного надбання народу?
- Нині є маса позитивних зрушень,   які,   на  мою  думку,   дають бібліотекарям упевненість в успішному завтрашньому дні.

Спілкувалася Віта Копенко // Червоний промінь. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.4.

Фронт без флангів і тилу

Найважчі та найжорстокіші випробування випали на долю нашого народу в роки Великої Вітчизняної війни, Для організації відсічі фашистам рішенням бюро Запорізького обкому партії на території району було створено підпільний райком партії на чолі з першим секретарем райкому М.В.Купрієм І партизанський загін, командиром якого став І.Д.Височин.
Чимало бойових операцій на рахунку наших партизан і підпільників, яким доводилося діяти в умовах відкритого степу.
Т. Строкач у своїй книзі «Наш позивний - свобода» так пише про партизанів Херсонщини: «Можна уявити, якими мужніми були люди у Височина і КупрІя, щоб воювати, щоб триматися в степах під час такої війни».
Згадуючи цих людей і доблесні їхні справи, маємо завжди пам'ятати, що партизанський рух, як і все пов'язане з минулою війною, - це вічно жива історична пам'ять, яка повинна вчити повазі до нашого минулого та виховувати почуття патріотизму в підростаючого покоління. З цією метою в КЗ «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека» було проведено історичну годину «Фронт без фронту і тилу», на яку запросили учнів 9Б класу Нижньосірогозької ЗОШ I-III ступенів і вчителя Історії Олену Дежкіну. Вони переглянули фільм «Велика Вітчизняна війна 1941-1945. Партизани» та відвідали книжкову виставку «Ми будемо довго пам'ятати і вам забути не дамо», на якій було представлено літературу про партизанський рух на території України та Сірогозщини.

Олена Тверда, директор комунальної установи "Нижньосірогозька центральна районна бібліотека» // Червоний промінь. – 2013. – №39 (27 верес.). – С.5.

Добра справа: подаруємо книгу бібліотеці

Неабияке щастя - мати гарну колекцію цінних книг Але якою великою має бути любов володарів домашніх бібліотек до своїх скарбів, якщо вони з власної волі передають свої безцінні колекції книгозбірням, тому що знають, що саме так їхні зібрання будуть збережені для нащадків.
Відрадно, що є такі люди, які розуміють, що книга буде кориснішою, коли її прочитають не лише вдома, а вона буде доступною для більш широкого кола читачів. Я дуже вдячна своїм землячкам Олені Грицевій та Ірині Герасимовій, які передали до фонду нашої сільської бібліотеки не один десяток книг. Так що, шановні верхньосірогозці, беріть приклад з вищезгаданих громадян. Чекаємо на вас!

Тетяна Маслова, бібліотекар Верхньосірогозької сільської бібліотеки // Червоний промінь. – 2013. – №36 (06 верес.). – С.5.

«...Поезія - це завжди неповторність. Якийсь безсмертний дотик до душі»

В останній день липня в літературній вітальні центральної районної бібліотеки шанувальники римованих рядків здійснили подорожу незвичайну країну Поезію разом з молодою авторкою щойно виданої збірки «Избранное» Іриною Пестрецовою.
Як народилася її величність Поезія в юному серці Ірини? Цього не знає навіть вона. Можливо, вірш приснився, або Муза підкралася так непомітно, що не було його й на чому записати... І хоч як би там було, але те, що наша землячка з Нижніх Сірогоз Ірина Пестрецова поцілована прекрасною Музою Поезії - це подарунок долі.
Я живу в ожидании чуда...
Открывая все двери настежь,
Я отчаянно верю людям.
Через время стараюсь не плакать.
Звідки Ірина бере свої образи? Звичайно, з життя. І нехай немає ще достатнього життєвого досвіду, але є уміння спостерігати, помічати ніким не  помічене. Досить лише поглянути у вікно...
Город промокший, злой, не манящий.
Мрачность й серость, а хочется лета!
Только внутри где-то голос звенящий
Шепчет о том, что пройдет даже зто...
З любов'ю до матері, до рідних і близьких людей, до Батьківщини починається все: людяність та чесність, гідність і повага до старших. Любов кожен розуміє по-своєму. Так і в віршах Ірини - є різна любов.
До Батьківщини:
Я просто виросла в Україні
Моїй і рідній, та і єдиній,
Але коріння у всіх нас різне,
Раніш загальна була Вітчизна.
До матері:
Ты знаешь,.. Мам!!!..., я тебя люблю...
И нету на целом огромном свете
Таких вот слов, чтоб на всю твою
Любовь, доброту й тепло ответить!!!
До коханого:
Я намалюю тобі дощами,
Щоб візерунками на вікні
Відбилось чисте моє кохання -
Те, що належить тільки тобі.
Скільки почуттів, переживань, болю й радості в поетичних рядках, написаних молодою поетесою. Давно відомо, яка велика сила впливу поезії на почуття людини. Часом чотири рядки талановитого автора можуть замінити сторінку тексту прози...
Тож візьмінь «Избранное» Ірини Пестрецової і почитайте, я впевнена, що кожен з вас знайде те, що припаде саме вам до душі.

Віта Копенко // Червоний промінь. – 2013. – №32 (09 серп.). – С.2.

Епохальна подія в історії України

о. Андрій та учасники бібліотечного заходу

В рамках святкування 1025-річчя запровадження християнства в Київській Русі в центральній районній бібліотеці проведено годину духовності «Хрещення Русі й заповіді святого Володимира» за участю отця Андрія (в миру Андрія Мітічкіна), священника Степненської Української православної церкви св. Архистратига Михаїла, який розповів присутнім про хрещення Русі, роль прийняття християнства для слов'янських народів, про духовну складову хрещення.
В діалозі з молоддю священослужитель розкрив сутність поняття «щастя» з точки зору православ'я, відповів на запитання дітей щодо змісту таких висловів, як «любов до ближнього», «гордість і гординя», розповів про заходи, що відбулися на Херсонщині з нагоди славного ювілею.
Завідувач відділу з основного виду діяльності центральної районної бібліотеки Тетяна Каменецька зробила екскурс в історію Київської Русі, зокрема, детально розповіла, про запровадження в 988 році князем Володимиром Великим християнства, яке, безперечно, було великою подією не лише для Києва, але й для всієї Київської Русі та навколишніх держав, і визначило перемогу феодальних стосунків Київської Русі над відживаючим родовим ладом та зіграло позитивну роль у розвитку древньоруської культури й підвищенні авторитету України серед більшості країн, де християнство існувало й було прийнято раніше.
Учасники заходу переглянули цікавий відеофільм «Сказання про Хрещення Русі», відвідали книжкову виставку «Хрещення Русі - епохальна подія в історії країни», ознайомилися з історичною літературою та творами українських і російських авторів про прийняття християнства в Київській Русі.

Олена Тверда, директор КЗ «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека» // Червоний промінь. – 2013. – №31 (02 серп.). – С.2.

Літо в бібліотеці

Директор районної бібліотеки для дітей В.кузнецова разом з юними читачами

Втілюючи вжиття нові соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича: «Діти - майбутнє України», для відпочинку та повноцінного всебічного розвитку дітей у центральній районній бібліотеці та бібліотеці для дітей створено належні умови, сплановано роботу з урахуванням  потреб та інтересів за програмами літнього відпочинку «Бібліотека - острів фантазії та творчості» та «Літнє читання-2013».
Щодня книгарня приймає велику кількість користувачів, які мають можливість отримати бібліотечні послуги за допомогою вільного доступу до безкоштовного Інтернету, переглянути нові книжкові виставки, вибрати потрібну літературу, попрацювати в читальному залі. А малеча бере участь в іграх-конкурсах «Перехрестя веселих забав», пізнавально-розважальних програмах «Веселий світ мультиплікації».
Для відвідувачів проводяться екскурсії, голосні читання «Поезія літа», години спілкування, конкурси малюнків «Я малюю літо», дні періодики, інтелектуальні ігри для розвитку творчих здібностей.
Активними учасниками заходів, що проводяться в бібліотеках, є вихованці дошкільного навчального закладу «Чебурашка», учні Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІст.
Літо - пора не тільки відпочинку, а й підготовки до нового навчального року. В цьому школярам посприяє бібліотека - їм допоможуть у підборі літератури з позакласного читання, ознайомлять з новинками, подорожуючи мережею Інтернет.
І хоч би чим ви в житті захоплювалися, вивчали, завжди на допомогу прийде книга - джерело всіх знань. Тож звертайтесь до бібліотеки, яка допоможе вам пізнати себе і зрозуміти світ, що вас оточує.

Олена Тверда, директор КЗ «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека» // Червоний промінь. – 2013. – №31 (02 серп.). – С.1.

Дитяче свято в Новопетрівці

До Дня захисту дітей у Новопетрівській сільській бібліотеці-філії учні місцевої школи познайомилися з Конвенцією прав дитини, їм було запропоновано розглянути різні життєві ситуації, і визначити, які права дітей були порушені.
Далі в Будинку культури відбулася святкова конкурсна програма. Присутніх тепло привітав сільський голова Юрій Редько, а потім подарував дітлахам спортивний інвентар та передав подарунки від депутата обласної ради Сергія Сорокунського і депутата районної ради Анатолія Дудки.
Директор Будинку культури Н. Козловська та бібліотекар Т.Романова провели для дітей розважальні конкурси, переможців яких було нагороджено призами. А по завершенні свята всіх пригостили солодощами та соком.
Цього дня сільський голова відвідав також і дитячий садок «Дюймовочка», привітав малечу зі святом і вручив подарунки (на фото).

Тетяна Романова, бібліотекар Новопетрівської сільської бібліотеки-філії // Червоний промінь. – 2013. – №24 (14 черв.). – С.8.

Здравствуй, тепло літечко!

В перший день літа в Анатолівському сільському клубі для учнів місцевої школи та вихованців дитсадка «Веселка» відбулося свято «Здраствуй, літо!», яке складалося з концертної та розважальної програм.
До речі, дорослі, а це - Анатолівський сільський голова Олександр Яворський, депутат обласної ради Сергій Сорокунський, шефи дитсадка ПП «Агробуд» (директор Анатолій Цесельський), керівник ФОП «Тушевський» Анатолій Тушевський, подбали, щоб свято було «справжнім» - з подарунками і пригощанням.
Завершилися розважальна програма дискотекою, яку влаштувала для анатолівської дітвори завідувачка сільського клубу Галина Горлова.

Лідія Яворська, завідувач Анатолівської сільської бібліотеки-філії  // Червоний промінь. – 2013. – №23 (07 черв.). – С.2.

Свято миру і дитиинства

Селищна бібліотека з нагоди Міжнародного дня захисту дітей запросила учнів Жданівської ЗОШ І-ІІ ст. та дошкільнят на дитячий ранок «Хай сонцю і квітам всміхаються діти». До дітвори завітали славнозвісний кіт Леопольд (Г. Бурцева) та миші (В. Трибунська, О. Карпачова), які викрали чарівний ключик, подарований Літом (А. Герасимова). Та діти разом з Лисичкою (А. Величко) віднайшли його.
Другою частиною заходу стали спортивні змагання та бульбашкова вечірка. Чудовим доповненням до свята були морозиво і сувеніри, придбані за кошти селищної ради, які отримала кожна дитина.
Шановні дорослі! Любіть своїх дітей всім серцем і душею. Захищайте їх від усього злого і поганого. Ніколи, ні за яких обставин не залишайте своїх кровинок без опіки і піклування. Запевняю вас - ви їм дуже потрібні!

Ірина Кутіщева, бібліотекар селищної бібліотеки // Червоний промінь. – 2013. – №23 (07 черв.). – С.2.

Спасибі учасникам акції

Книги - кораблі думок, що мандрують у часі і дбайливо несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.
Чудова традиція святкування Дня книги народилась у Каталонії, де 23 квітня - в День Святого Георга - традиційно дарували троянду за кожну куплену книгу. Цього дня також прийнято було дарувати книгу близьким.
У квітні 1995 року Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Традиційно до цієї дати в Першопокровській бібліотеці-філії проходить акція «Подаруй книгу», і завжди знаходяться люди, які дарують сільській книгозбірні по кілька примірників книг.
Цього разу першими долучилися до участі в заході Т.В.Нагула, В.С.Дем’яненко, Л.О.Петрова, Н.Д.Полови нець, А.В.Жукова.
Від імені першопокровських читачів я щиро вдячна їм усім за подаровані книги.

Євгенія Тимошевська, бібліотекар Першопокровської бібліотеки-філії // Червоний промінь. – 2013. – №17 (26 квіт.). – С.2.

Мінлива та непередбачувана погода не завадила пєршопокровчанам, які прийшли в четвер за покупками та новинами на місцевий базарчик, стати учасниками обрядового дійства проводів Зими і зустрічі Весни - Масляної, з музикою та незмінним атрибутом свята - млинцями.
З таким розмахом першопокровчани вперше відзначали це свято. Під керівництвом директора місцевого сільського Будинку культури Наталії Здоровець учасники агітбригади підготували гарну святкову програму: з віншуванням іменинників, піснями, закличками. Облаштували палатку, де на прибраному вишиваними рушниками столі димів самовар, парували гаряченькі млинці. їх дівчата пропонували скуштувати з медом, варенням та згущеним молоком! (На фото).
Тих, хто бажав зігрітися гарячим чаєм з запашним медком і рум'яними млинцями, було чимало. Серед них і вихованці дошкільного навчального закладу «Дзвіночок». Вони, до речі, прийшли на базарну площу не лише смачних млинців скуштувати, а й представити свою розважальну програму.
На здивовижу Масляна в Першопокровці видалася на славу! Та як констатує відомий афоризм «Не все котові Масляна» ... Тож і наше свято добігло до кінця. Воно було радісним, світлим, веселим. Ми з ним не прощаємося, а говоримо: «До побачення! До зустрічі в наступному році!». Адже сподіваємося, що святкування Масляної в Першопокровці віднині відзначатиметься щорічно.

Євгенія Тимошевська, бібліотекар Першопокровської бібліотеки-філії // Червоний промінь. – 2013. – №12  (22 берез.). – С.4.

Вічне слово Шевченка і музика

Шевченківські дні для нас, працівників бібліотек, період відповідальний та насичений різноплановими заходами, адже хочеться залучити якомога більше читачів та бібліотечних активістів до вшанування пам'яті Великого Кобзаря, аби вони відчули як під його пером українська мова виграє всіма барвами.
Тож учням 5-6 класів місцевої школи було запропоновано взяти участь у виховній годині «Вічне слово Шевченка», а бібліотечний актив і депутатів Верхньоторгаївської сільської ради запросили стати учасниками музично-поетичного вечора.«Тарас Шевчено і пісня». Для них прозвучали віршовані рядки Тараса Григоровича покладені на музику у виконанні аматорів сільської сцени та аудіозаписи його пісенних творів у виконанні відомих естрадних та оперних співаків.

Катерина Федченко, бібліотекар Верхньоторгаївської сільської бібліотеки-філії // Червоний промінь. – 2013. – №11 (15 берез.). – С.5.

Великий поет живе у своїх творах

Цього року Україна відзначила 199-річчя від дня народження Великого Кобзаря. Не залишили поза своєю увагою цю подію і в районній бібліотеці для дітей - провели низку заходів. Зокрема, діти молодшого шкільного віку взяли участь у літературній годині «Співане слово Тараса» і відвідали книжкову виставку «Шевченко- поет вічності». Для них було проведено ще й конкурс на краще читання поезій Тараса Шевченка. Кращих читців було відзначено - нагород жено призами.
Дорослим користувачам та юнацтву працівни ки бібліотеки запропонували переглянути матеріали книжкової виставки « Віч-на-віч з Шевченком» та стати учасниками літературної вікторини «Що пов'язано з іменем Шевченка?».

Віра Кузнєцова,  завідувач районної бібліотеки для дітей // Червоний промінь. – 2013. – №11 (15 берез.). – С.5.

Шевченківські дні

Вікопомну дату 9 березня 1814 року внесено до календаря знаменних і пам'ятних дат ЮНЕСКО для відзначення в усьому світі. Цього дня 199 років тому Україна подарувала світові Тараса Григоровича Шевченка - Генія, Поета, Пророка, що відкрив світові буття українців і завдяки якому скарби української душі повною рікою влилися в загальний потік людської культури.
10 березня 1861 року завершилося земне життя Тараса Шевченка і почалося його БЕЗСМЕРТЯ. Минають роки, десятиліття, та товща часу не в змозі притлумити гостру актуальність його слова для кожного з наступних поколінь, адже вся його спадщина - поезія і проза, живопис і графіка - усе пронизане любов'ю до України, до людини.
Традиційно в березні до роковин Великого Кобзаря в школах, бібліотеках, закладах культури відбуваються різноманітні заходи. На адресу нашої редакції надійшло кілька листів від наших дописувачів про те, як було вшановано Т.Шевченка. Зокрема, від бібліотекаря Верхньоторгаївської бібліотеки-філії Катерини Федченко, завідувача районної бібліотеки для дітей Віри Кузнецової, учнів Червонопартизанської ЗОШ та учнів 9Б класу Нижньосірогозької загальноосвітньої школи.
Ми вдячні всім, хто пише листи на адресу редакції, та, на жаль, формат газети не дає можливості надрукувати всі ці матеріали.

Від редакції // Червоний промінь. – 2013. – №10 (08 берез.). – С.5.

Спілкуймося українською!

До Міжнародного дня рідної мови в центральній районній бібліотеці спільно зі шкільною бібліотекою Нижньосірогозької ЗОШ I-III ступенів проведено нестандартний (у формі «гравіккона», що означає гра, вікторина, конкурс) виховний захід «Спілкуймося українською». Провели його директор центральної районної бібліотеки Олена Тверда та шкільний бібліотекар Тетяна Куца разом з ученицями 9А класу Ольгою Москаленко та Анастасією Матушкіною.
Захід був не лише пізнавальним, а й повчальним. Його учасники, учні 9-х класів Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів, взяли участь у конкурсі знавців рідної мови з використанням елементів гри «Що? Де? Коли?». їм довелося вирішувати ряд інтелектуальних завдань: перекладати слова та словосполучення з російської мови на українську, добирати синоніми до запропонованих слів, утворювати нові слова, замінювати фразеологічні звороти на одне синонімічне слово та ін. А гарного настрою присутнім додала інсценізація гуморески «Кухлик» знаного українського гумориста Павла Глазового, яку майстерно виконали Анастасія Кідрук та Михайло Монастирли.
Розповіді про українську мову супроводжувалися відеоматеріалами та записами пісень. Присутні оглянули виставку - словник «Кращої, ніж рідна, мови не буває». Все це допомогло присутнім оцінити скарби рідної мови, її пісенність та величність і, безперечно, викликало бажання вивчати та досконало володіти українською мовою.
Різні форми роботи було використано при проведенні днів рідної мови у сільських бібліотеках-філіях району.

Людмила Гладун, провідний методист КЗ «Центральна районна бібліотека» // Червоний промінь. – 2013. – №5 (01 лют.). – С.5.

Урок пам'яті

«Герої Крут - для нащадків взірець» - під такою назвою в центральній районній бібліотеці з учнями 9Б класу (класний керівник Лариса Кичук) пройшов урок пам'яті. Його підготували та провели бібліотекар шкільної бібліотеки Тетяна Куца та бібліотекар центральної районної бібліотеки Тамара Пузирнікова.
Активну участь в заході взяли учні Марія Пікуш, Олена Бутенко, Дмитро Вакуленко. Вони прочитали вірші про подвиги легендарних юнаків, захисників Вітчизни, майже своїх ровесників.
Це ще одна героїчна сторінка в історії нашої держави і підростаючі покоління повинні знати та пам'ятати свою історію.

Олена Тверда,  директор центральної районної бібліотеки // Червоний промінь. – 2013. – №5 (01 лют.). – С.5.

Тепер і в нашому житті є місце Інтернету

В минулому номері нашої газети було надруковано статтю «Бібліоміст» збирає друзів», суть якої в тому, що бібліотечна система нашого району в 2012 році виграла гранд по програмі «Бібліоміст» за сприяння Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів ІRЕХ. Фінансування цієї програми здійснила фундація Біла та Мелінди Гейтс.
Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі фотопідтвердження цій непересічній події в житті центральної районної бібліотеки та Нижньоторгаївської, Новоолександрівської і Верхньосірогозької бібліотек-філій - надання нових послуг з використанням Інтернет-ресурсу, а також відгуки відвідувачів.

Центральна районна бібліотека

Наталка: «Гуглимо» з однокласницями літературу та  інформацію потрібну для навчання. Це економить наш час, адже Інтернет дає можливість вільного доступу до будь-якої книгарні світу».
Сашко: «Власного ком'ютера я ще не маю, а в бібліотеці тепер є можливість вільного доступу до Інтернету. Тож за любки спілкуюся зі знайомими в чаті».
Максим: «Якщо є вільний час, приходимо з друзями пограти в «стрелялки» й «ходилки». Це ж так чудово грати одночасно в комп'ютерні ігри всім разом!».
Валерій: «За допомогою послуги «Internet Banking» самостійно керую своїми рахунками, відстежую проведення банківських операції: зарахування заробітної платні, проведення платежів за користування стаціонарним телефоном, оплати за споживання електроенергії, поповнення мобільного  рахунку, переказ коштів та ін.
 
Нижньоторгаївська сільська бібліотека-філія

«Справжнє задоволення від нових інформаційних технологій отримуємо, насамперед, ми - бібліотекарі, - стверджує Тетяна Шпак, бібліотекар Нижньоторгаївської бібліотеки-філії. - Використання Інтернету - це справжнє вікно у світ, можливість отримання нових знань, чудова нагода поспілкуватися з рідними й друзями, які проживають на відстані. Наприклад, Sкуре - одна з кращих програм для безкоштовних телефонних дзвінків прямо з комп'ютера, яка дає можливість ще й відеоспілкування з опонентом, а також чудова можливість для проведення відеоконференцій, таких собі "телемостів".

Новоолександрівська сільська бібліотека-філія

За словами Новоолександрівського сільського голови Євгена Білого, участь у проекті "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст» - це можливість по-новому використовувати потенціал сільських книгарень, відкриття для користувачів нових можливостей для спілкування, навчання, творчої реалізації, а для місцевої влади - поштовх для подальшого розвитку.
«Наша бібліотека-філія на досягнутому не зупиниться, і ми, органи місцевого самоврядування, всебічно сприятимемо цьому розвиткові. Наразі плануємо придбати ще кілька комп'ютерів для нашої книгарні», - зазначає Євген Білий.

Верхньосірогозька сільська бібліотека-філія

Олена: «Відвідую бібліотеку разом з дітьми. Моя малеча полюбляє читати казки. З появою Інтернету на сайтах, які орієнтовані на найменших користувачів, більшість казок можна не тільки прочитати, а й прослухати».
Дмитро: «Не завжди є можливість поїхати до міста,  щоб зробити потрібну покупку. Тож нині в Інтернет-магазині замовляю будь-який товар, від мобільного телефону до побутової техніки».
Тетяна: «Вільний доступ до Інтернету в нашій бібліотеці особисто мені дав можливість отримувати безкоштовні юридичні консультації із земельних та майнових  питань».

// Червоний промінь. – 2013. – №4 (25 січ.). – С.4.

збирає друзів

Щодня ми дізнаємося щось нове, отримуючи відомості про навколишній світ. З давніх часів і до наших днів для зберігання та передачі інформації люди використовували малюнки і різні символи. На чому лише не писали древні народи, поки винайшли папір. Паперові документи увійшли  до  нашого ужитку давно і міцно. Але час ішов, усе змінювалось...
Нам   пощастило жити в період небувалого злету науково-технічного прогресу, жити в столітті інформації. Сучасні технології принесли нові джерела та носії інформації. Тож працівники бібліотеки давно відчули необхідність  змін  у своїй роботі, створення   передумов для якісно нового інформаційного обслуговування користувачів шляхом надання вільного доступу не лише до друкованих, а й електронних документів.
Нові сучасні потреби неможливо задовольнити лише традиційними інформаційними ресурсами. А перефразовуючи когось із великих, можна сказати,  що інформація робить людину господарем світу, тому й не дивно, що створення при центральній  районній бібліотеці та при Верхньосірогозькій, Нижньоторгаївській і Новоолександрівській бібліотеках-філіях безкоштовних Інтернет-центрів отримало широкий резонанс.
Наша бібліотечна система у 2012 році виграла гранд по програмі «Бібліоміст» за сприянням Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів ІRЕХ. Фінансування цієї програми здійснила фундація Біла та Мелінди Гейтс. Тож ми отримали 15 комп'ютерів оснащених веб-камерами, навушниками й мікрофонами; чотири сканери, принтери, ліцензоване програмне забезпечення корпорації Місгоsoft, пристрої Wi-Fi, чотири комплекти обладнання для створення локальної мережі, а бібліотекарі безкоштовно пройшли навчання в обласному тренінговому центрі.
Слід зауважити, що для реалізації проекту одного бажання бібліотекарів було замало. Однією з його вимог було створення відповідної матеріально-технічної бази бібліотек. Гарантами виконання цього пункту програми виступили голова райдержадміністрації Олександр Шилкін, голова районної ради Володимир Мельничук, Верхньосірогозький сільський голова Сергій Маслов, Нижньоторгаївський - Василь Базик і Новоолександрівський - Євген Білий.
В рамках підготовки до впровадження проекту було проведено ремонти книгарень і придбано сучасні меблі. До того ж сільські ради взяли на себе зобов'язання щодо оплати за підключення до Інтернету та його щомісячну абонентську плату.
А тепер про саме свято. Працівників бібліотеки та її читачів з непересічною подією - презентацією проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» у рамках програми «Бібліоміст» привітали голова райдержадміністрації Олександр Шилкін, голова районної ради Володимир Мельничук, заступник голови райдержадміністрації Ольга Малецька, Новоолександрівський сільський голова Євген Білий, директор центральної районної бібліотеки Олена Тверда.
Та всі чекали саму урочисту мить, кульмінацію - перерізання святкової стрічки, яка відкрила шлях до всесвітнього простору, світу пізнання, вільного доступу до електронних документів, до безмежності. Праов перерізати стрічку надали Олександру Шилкіну та Володимиру Мельничуку (на фото).
Офіційна частина свята супроводжувалася виступами художніх колективів і виконавців районного Будинку культури. Далі присутніх розвеселили дві жіночки - кумоньки, які пліткували про Інтернет. Наступними учасника ми дійства стали юні читачі, які є неоціненнними помічниками в різних масових заходах бібліотеки.
Тож тепер у чотирьох бібліотеках Сірогозчини сусідом книг став Інтернет-центр, і він має свої ноповторні риси: інтерактивність, сучасність, інноваційність, швидкість, доступність, цікавість, динамічність, простір без кордонів.Довідково. «Бібліоміст» - це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (ІRЕХ), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Міністерства культури і туризму України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми корпорація Місгоsoft безкоштовно передала публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 4,4 мільйони доларів США.
"Бібліоміст" допомагає місцевим громадам в Україні, модернізуючи доступ  до інформації в публічних бібліотеках шляхом:
- обладнання 1500 публічних бібліотек технікою, щоб поліпшити доступ громадян до інформації;
- навчання більше 1000 бібліотекарів користуватися новітніми технолгіями, щоб краще обслуговувати відвідувачів, а також створення до 25 нових тренувальних центрів для бібліотекарів по всій країні;
- допомоги бібліотекарям представляти інтереси бібліотек й отримувати  ресурси, необхідні для задоволення потреб місцевих громад;
- формування в суспільстві розуміння ключової ролі бібліотек і необхіності їх підтримувати.

Віта Копенко // Червоний промінь. – 2013. – №3 (18 січ.). – С.2.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031