за 2013 рік

Нове покоління вибирає

Вже другий рік в області діє розрахований до 2015-го інноваційний проект «Профі Старт: юні обирають майбутнє».
Минулого тижня у міській бібліотеці для дітей відбулась презентація другого етапу цього проекту, яку підготували спеціалісти закладу, а також центру зайнятості, НВК №4. Саме вони, як розповіла заступник директора Новокаховської ЦБС по роботі з дітьми Валентина Карпенко, допомагають дев'ятикласникам із бригади профстарівців цього навчального закладу творчо та креативно працювати, вивчаючи, які вони - обрані професії?
До бібліотеки разом з членами бригади завітали учні з різних класів НВК №4. Діти з цікавістю переглянули відеопрезентацію першого етапу, відео про поїздку до Херсона.
У гості до школярів завітав заступник міського голови Вадим Мерзлов, який розповів про розвиток економіки міста, про актуальні і потрібні професії. Бібліотекар Наталія Жаданова провела бібліографічний огляд виставки «Профі Старт: юні обирають майбутнє». Переможцем проведеної на завершення тест-вікторини «Плутанина в професіях» став шестикласник Сергій Гладишенко.

// Нова Каховка. – 2013. – №50 (11 груд.). – С. 11.

Храм книги: екскурс у минуле

31 жовтня Центральна міська бібліотека відсвяткувала свій 60-річний ювілей. Майже ровесниця міста, вона пройшла чималий шлях становлення та розвитку. Змінювалися часи, влада, інтереси, а безмежна любов до своєї справи, до книги та знань завжди допомагала працівникам робити цей заклад зразковим, - не лише для міста, а й усієї області.
У липні 1953 року в двох кімнатах першого поверху Палацу культури було відкрито міську бібліотеку №1. На перше січня 1954 року фонд вже налічував понад 28 тисяч примірників різноманітної літератури, а до штату входило 4 працівники. На початку 1956 року бібліотека отримала окреме приміщення на вул.Леніна, а у 1966 році «переселилася» на вул.Піонерську, 26, де знаходиться й зараз. У 1972 заклад отримав назву «Центральна міська бібліотека». З листопада 1975 року була створена централізована бібліотечна система, яка об'єднала усі бібліотеки міста та сіл. За 60 років ЦБ очолювало 9 директорів. Нинішній керівник — Людмила Петрова.
Свято видалося дуже теплим та щирим. Ювілярів привітали міський голова Володимир Коваленко, відділ культури і туризму, колеги-бібліотекарі, керівники культурних закладів міста, читачі. Вихованці музичної школи презентували музичні вітання. Колектив бібліотеки продемонстрував присутнім фільм про історію свого закладу, а також жартівливі відео про сьогоднішнє життя (актори, сценаристи й режисери - працівники ЦБ).
Звісно ж, не обійшлося без нагород та подарунків. Мер нагородив грамотами та преміями директора ЦБС та її заступника Розу Сидоренко. А в подарунок від міської влади та ПП Юрія Поляка іменинники отримали принтер і нові стільці.
Не залишили без уваги колишніх працівників й «ветеранів», які присвятили роботі у бібліотеці не один десяток років. Своїх колег-наступників привітала Валентина Полікарпівна Носенко, яка має майже 60-річний стаж роботи.
Гостям розповіли, що на днях із друку вийде, книга, присвячена ювілею. Це перший том майбутнього видання історії усіх бібліотек міської ради. Людмила Петрова, підводячи підсумок свята, відзначила: «Ми багато-чого досягли за останні кілька років і довели, що здатні йти вперед навіть у найскрутніші часи. За підтримку щиро вдячні колегам - усім працівникам ЦБС та міській владі. Окрема подяка нашим спонсорам - БФ «Нова Каховка» (керівник - О.Ходорковська), начальнику «НК ШЕУ» Анатолію Гуртовому, керівнику «Руського культурного центру» В'ячеславу Кузнєцову, підприємцям В.Катама, В.Долі, О.Омельчук».

// Нова Каховка. – 2013. – №45 (06 листоп.). – С. 23.

Зачем ходить в библотеку,

когда мир вокруг напичкан компьютерами, планшетами, электронными книгами и т.д.? Резонный вопрос, не так ли? И в голове рисуется образ строгой, в очечках, с прической «времен очаковских и покорения Крыма» библиотекарши, одиноко восседающей в хранилище пылесборников.
Да Господь с вами! Все далеко не так. Сегодняшние библиотекари, помолодевшие и похорошевшие, люди совершенно разных профессий - это психологи, филологи, экономисты, государственные служащие, экологи, дизайнеры и даже программисты. Все они владеют компьютером, основами права, этикета, психологии, в общем, - всесторонне развитые личности.
Именно таких современных хранителей книг поздравили 30 сентября с профессиональным праздником - Днем библиотек - городской голова Владимир Коваленко, начальник отдела культуры и туризма Вера Иванова и ее заместитель Наталья Зарудная.
«Книга - это передача состояния души человека, это описание исторических событий, это наша память. Я никогда не забуду своего сельского библиотекаря Клавдию Ивановну. Ее уже лет 30 нет в живых, а я и сейчас часто вспоминаю, как эта мудрая женщина всегда давала 2-3 книги «в нагрузку» к выбранной мною, чтобы я их подклеил», - поздравив виновников, пустился в воспоминания мэр.
Собравшимся на празднике заведующим библиотеками вручали грамоты, цветы и денежные вознаграждения, а также желали «побольше читателей».
В преддверии праздника с вопросом, вынесенным в заголовок, мы обратились к директору центральной библиотечной системы Людмиле Петровой.
 - Как зачем? В поисках пищи для ума, для живого, а не виртуального общения с интересными людьми, У нас ведь особая «книжная» атмосфера, регулярно проводятся встречи с писателями, выставки, литературные вечера, занятия для юных читателей, в которых герои книг оживают, действуют клубы по интересам. К примеру, поэтическому в этом году исполняется 35 лет! А потом, далеко не у всех новокаховчан есть доступ к всемирной паутине. Приезжие студенты (коих в городе предостаточно), дети из малообеспеченных семей, люди более старшего возраста компьютеров не имеют...
- В каких библиотеках есть интернет-центры?
- Сегодня на территории Новокаховского горсовета работает 14 библиотек (три - в городе, по одной в Ц.Основе, Таврийске, Днепрянах и семь - в селах). В девяти учреждениях такие центры есть. Нет компьютеров лишь в библиотеках Ц.Основы, Плодового, Райского, Новых Лагерей и Песчаного.
- Пользование ПК платное?
- Бесплатный доступ к компьютерам и, соответственно, интернету в центральной и юношеской библиотеках, а также в Корсунке и Тополевке. Во всех остальных взимают весьма символическую плату - 2 грн. за неограниченное время пользования.
Для того, чтобы иметь право пользоваться компьютером, нужно записаться в библиотеку, предоставив паспорт (ребенок - в присутствии родителей).
- Чем опрокатная» книга лучше купленной?
- Для ребенка очень важен опыт временного владения книгой. Взяв ее на время, ваше чадо учится ценить и беречь чужое. Даже если книжечка очень понравилась, ее все равно нужно будет вернуть. Понимая это, дети перестают быть собственниками, исчезает эгоизм.
Бытует мнение, что современные библиотеки изжили себя как источник культуры. Очень успешно опровергают его, к примеру, в нашем областном центре. Так, в стенах Херсонской областной универсальной научной библиотеки им.Олеся Гончара стали привычными молодежные рок-сейшины (выступления начинающих рок-групп), пресс-конференции с рок-звездами международного уровня и прочими участниками фестиваля «Крок у майбутне». Частые гости здесь - ценители искусства современной фотографии. Но как бы не разнообразили свою деятельность современные библиотеки, непреложной остается истина: книга - это великая вещь, пока человечество умеет ею пользоваться.

Беседовала Ольга Воробьева // Нова Каховка. 2013 . – №40 (02 жовт.). – С. 5.

Дві п'ятірки Тополівській бібліотеці

14 червня у клубі с.Тополівка урочисто вітали ювілярів: своє 55-річчя відзначила сільська бібліотека. Привітати завідуючу закладу Наталю Чорну (до того ж єдиного члена бібліотечного колективу), а в її особі — усіх вірних читачів прийшли керуючий справами виконкому Василь Акуленко, начальник міського відділу культури Віра Іванова (на знімку), її заступник Наталя Зарудна, заступник директора Новокаховської ЦБС Роза Сидоренко, керуюча справами виконкому Райської сільської ради Ірина Даніна, керівник дочірнього підприємства «Таврія-2» Олександр Феодосов. Поздоровити ювілярів завітали також постійні читачі-книголюби — дорослі і маленькі односельці, колишні працівники бібліотеки, місцеві літератори Микола Черемис та Анатолій Неділько.
Лунали вітання від п'ятирічних вихованців Тополівського дитсадка, пісні у виконанні творчого колективу «Вербиченька», а маленькі читачі бібліотеки подарували присутнім цікаву виставу за мотивами однієї з казок. Гості були щедрими не лише на побажання, але й на подарунки. В минулому році у бібліотеці було відкрито інтернет-центр, якому не вистачало дуже важливої деталі - комп'ютерних столів. Завдяки сприянню міського голови Володимира Коваленка, цю прикрість допоміг виправити благодійний фонд «Нова Каховка», який подарував два столи. Ще один придбали та подарували колеги-бібліотекарі. Привітав і побажав бібліотеці подальших ювілеїв та зростання кількості читачів постійний спонсор закладу Олександр Феодосов. Завдяки йому тут нещодавно були встановлені нові вікна та двері. Восени, після нового врожаю, підприємство планує придбати для бібліотеки принтер.
Наталя Чорна із щирою радістю та гордістю повідомила, що заклад не обділений увагою. За кошти Райської сільської ради в минулому році у бібліотеці було закінчено ремонт, місто допомагає в оформленні щорічної передплати на популярні газети та журнали. Поступово завдяки допомозі міської влади та спонсорів поповнюється книжковий фонд - нині у бібліотеці 10 тис. примірників. До 55-річного ювілею вийшла збірка про історію закладу. З відкриттям інтернет-центру життя бібліотеки значно пожвавилося, побільшало відвідувачів. Тож для мешканців Тополівки - це своєрідний інформаційний і культурний центр, попереду в якого ще не одна радісна й святкова подія.

// Нова Каховка. – 2013. – №25 (19 черв.). – С. 2.

«Найкращий друг дитини - книга!»

Читання - одне з найпопулярніших та найзахопливіших занять, яке полюбляють, на жаль, далеко не всі. Та не перевелися ще справжні книголюби у Новій Каховці!
З 1 по 14 березня кращі читачі бібліотек Новокаховської ЦБС і шкіл, учні 6-7 класів (переможці І етапу) готувались до участі у II етапі регіонального конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України - 2013», який відбувся 15 березня в міській бібліотеці для дітей. Змагання проходило у формі конкурсу презентацій прочитаних учнями сучасних книг, які не включені до програмного вивчення у школі. Другою, заключною частиною була літературна вікторина.
Чотирнадцять юних книголюбів змагалися за звання кращого читача (до речі, усі - дівчата). Вони із неймовірним ентузіазмом та творчим запалом розповідали про улюблені книжки. Багато хто проявив креативність у виборі рекламних прийомів та їх презентацій. Використовувалися й елементи театралізації.
До бібліотеки із подарунками завітав головний партнер регіонального конкурсу депутат Херсонської облради Олександр Сидоренко. Він привітав дітей із перемогою в І етапі, побажав наснаги, успіхів, здоров'я, високої мети в житті. «А все останнє здобувається наполегливою працею, яка повинна приносити задоволення», - наголосив Олександр Миколайович. У подарунок на добру згадку кожен отримав книжку Олекси Росича «Джовані Трапатоні». А у всіх читачів бібліотеки тепер з'явився «Дитячий Кобзар», який зовсім нещодавно вийшов із друку. Три роки поспіль Олександр Сидоренко є головним партнером конкурсу, підтримує розвиток інтересу дітей до читання. Усі бібліотекарі та читачі висловлюють йому щиру вдячність.
Після привітань конкурсанти продемонстрували свою ерудицію та кмітливість у ході вікторини. Саме цей етап і став вирішальним. Перемогу здобули учениці гімназії Вікторія Зальвовська (6-А) та Ганна Дворяшина (7-Б). Дівчата отримали звання «Найкращий читач міста» і продовжать боротьбу у III етапі конкурсу, який відбудеться 21 березня в Херсоні. Директор ЦБС Людмила Петрова подякувала кожному учаснику і вручила почесні грамоти.
Дітям дуже сподобався конкурс, усі ретельно готувалися і не залишилися розчарованими. Вони жваво обговорювали пережиті враження, адже хвилювалися неймовірно. А деякі навіть планують, чим будуть дивувати наступного року.

// Нова Каховка. – 2013. – №12 (20 берез.). – С. 23.

Юні обирають майбутнє

4 березня учні 8 класу НВК №4 — учасники обласного інноваційного проекту з профорієнтації шкільної молоді «Профі Старт: юні обирають майбутнє» - побували на презентації професій Новокаховського професійного електротехнічного ліцею, розповіла «НК» заступник директора центральної бібліотечної системи по роботі із дітьми Валентина Карпенко. Презентував навчальний заклад заступник директора з навчально-виховної роботи Олександр Шуляк разом із викладачами та майстрами. Дітям показали заклад, розповіли про спеціальності, які можна тут здобути на базі 9 та 11 класів. Вони мали можливість не лише послухати інформацію про певну професію, а й побачити, як вона реалізується на практиці. Завітали до виробничої майстерні, де фрезерувальник продемонстрував, як відбувається обробка металу, потім спостерігали за процесом зварювання. Окрім цього дітям розповіли про обладнання, умови роботи та конкурентоспроможність професій.
Дуже цікавими стали відвідини виробничої майстерні ручного кування. Майстер надзвичайно захопливо розповів про справу, яка після довгого забуття знову відроджується, і відзначив, що «коваль - то справжній художник, який постійно відкриває для себе нові горизонти». Під час екскурсії вихованці якраз трудилися над створенням подарунків до 8 Березня. Це були дуже красиві підсвічники. Діти були у захваті від побаченого. Згодом усі побували у класах теорії електротехніки та вивчення професій бармена й офіціанта.
Валентина Іванівна відзначила, що презентація, проведена ліцеєм, справила на учнів неабияке враження. Усі отримали вичерпну інформацію, яка обов'язково стане їм у нагоді, адже від вибору професії залежить майбутнє.

// Нова Каховка. – 2013. №11 (13 берез.). – С. 3.

Найкращий читач 2013 року

Новокаховська ЦБС запрошує читачів - учнів 6-7 класів - взяти участь в регіональному конкурсі дитячого читання «Найкращий читач-2013».
Перший етап конкурсу проводиться з 11 по 28 лютого в міських і сільських бібліотеках, які обслуговують дітей. Для того, щоб стати його учасником, необхідно зареєструватись в бібліотеці, читачем якої ви є, і читати якомога більше книжок за різною тематикою і жанрами.
Форма проведення змагання - захист учасником свого читацького формуляру та вміння розповісти про прочитану сучасну дитячу книгу, що не вивчається за навчальною програмою загальноосвітніх навчальних закладів.
Хочеш бути переможцем? Читай і вчись формулювати власну думку про прочитане. Прояви ерудицію!
Другий етап конкурсу відбудеться з 1 по 15 березня В ньому візьмуть участь переможці першого етапу. Форма проведення - літературна вікторина та конкурс презентацій учасниками прочитаних сучасних дитячих книг, що не вивчаються у школі.
Третій етап (обласний) проводитиметься з 16 по 21 березня на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей. У ньому беруть участь переможці II етапу. Форма проведення - тестування за творами української та світової літератури, що вивчаються за навчальною програмою для загальноосвітніх навчальних закладів, та конкурс презентацій учасниками прочитаних сучасних дитячих книг, що не вивчаються в школі.
Переможці III етапу (один учень 6-го класу та один 7-го), які набрали найбільшу кількість балів, нагороджуються дипломами й цінними подарунками, а також рекомендуються до участі у інших заходах на підтримку дитячого читання.

// Нова Каховка. – 2013. – №7 (13 лют.). – С. 23.

Поэма о прошлом

12 декабря в рамках социального проекта «Библиотечный салон» состоялись киносеансы в двух библиотеках Новокаховской ЦБС.
«Библиотечный киносалон» - это совместный проект Херсонской областной универсальной научной библиотеки им. Олеся Гончара и коммунального предприятия Херсонского областного совета «Киновидеопрокат», цель которого - привлечение к чтению средствами кино, возрождение коллективных просмотров фильмов с последующим обсуждением.
Первый киносеанс состоялся в помещении Днепрянской сельской библиотеки. 37 старшеклассников посмотрели кинофильм «Сволочи». Дети были просто поражены судьбой своих сверстников. После сеанса делились впечатлениями. В тот же день киносеанс состоялся в центральной городской библиотеке. Для просмотра фильма «Поэма о море» собралось около 50 человек. Это были члены клуба «В кругу друзей», библиотекари из других ведомств, читатели. Библиотекарь Светлана НОВОСЕЛОВА подготовила книжную выставку «Довженкові обрії», а директор ЦБС Людмила ПЕТРОВА рассказала о проведении областной акции «Библиотечный киносалон». После этого начался показ фильма «Поэма о море». Все присутствующие смотрели его с большим интересом, ведь фильм рассказывает о том, как строился наш город, какие замечательные люди жили в то время, как самоотверженно они трудились.
У некоторых зрителей даже слезы на глазах выступили. Как оказалось, они были участниками строительства Новой Каховки. Например, Евгений Иванович РУДЕНКО работал водителем на строительстве Каховской ГЭС и видел, как снимали некоторые кадры фильма и режиссера Юлию Солнцеву. Библиотекарь горисполкома Наталья СЕРГЕЕВА рассказала о жизни и творчестве Александра Довженко. После просмотра фильма зрители обсудили содержание шедевра знаменитого писателя, сценариста и кинорежиссера.

Татьяна Пустовая  // Ключи. – 2013 . №51 (11 груд.). – С. 16.

Заглянули в будущее

Накануне Дня местного самоуправления в библиотеке Таврийска состоялась встреча учеников школы №5 с мэром Николаем РИЗАКОМ, которая называлась «Взгляд в будущее Таврийска».
Николай Иванович рассказал юным горожанам о планах на будущее, проблемах, которые решаются в городе. Кроме этого, сообщил хорошую новость о планах обустроить спортивную площадку в районе городского Дома культуры, а также ответил на вопросы школьников.

// Ключи. – 2013. – №50 (11 груд.). С. 2.

Пусть меня научат

В Новой Каховке продолжает внедряться проект «Профистарт: юные выбирают будущее». Презентация его второго этапа состоялась 4 декабря в городской библиотеке для детей.
Этот областной инновационный проект, направленный на профориентацию школьников, рассчитан на 2012-2015 годы. В Новой Каховке его реализацией занимаются сотрудники библиотеки для детей, городского центра занятости и педагоги учебно-воспитательного комплекса №4. Под началом взрослых ученики УВК №4, которые в этом году стали 9-классниками, творчески работают над изучением профессий.
Для учащихся, среди которых были не только сами «профистартовцы», но и ученики 6-8 классов УВК №4, была организована видеопрезентация, посвященная первому и второму этапам проекта. О том, что правильно выбранная профессия - вклад в будущее экономики Новой Каховки, школьникам рассказал заместитель мэра Вадим Мерзлов. Библиотекарь Наталья Жданова представила ребятам книжную выставку, где собрана литература для ознакомления с выбранными профессиями. По результатам блиц-опроса участники «Профистарта» назвали пять профессий, которые они будут изучать на протяжении года: оперуполномоченный, водитель, парикмахер, фотокорреспондент и повар-кондитер.

Полина Генеральчук // Ключи. – 2013. – №50 (11 груд.). – С. 2.

Новые книги Леонида Марченко

Уже не первый год в гости к новокаховчанам приезжает херсонский писатель Леонид Марченко, творчество которого известно не только в Украине, но и за рубежом. Жанр его произведений разнообразен - от сатиры и юмора до документальных исследований. Пишет он и стихи, которые так близки читателям. Его книги учат жить и радоваться жизни, несмотря ни на что.
22 октября в центральной городской библиотеке Леонид Марченко познакомил читателей со своими творческими новинками. В этом году вышли в печать его книги «Мои лучшие друзья» (стихи для детей) и «Як ми живемо» (сатира).

// Ключи. – 2013. – №44 (30 жовт.). – С. 2.

Здесь ждут друзья

30 октября центральная городская библиотека отпраздновала свой 60-летний юбилей. В этот день здесь состоялся настоящий праздник, в ходе которого был показан документальный фильм о долгой и прекрасной жизни библиотеки. Здесь работают первоклассные специалисты, без усилий которых культурная жизнь города невозможна. Библиотекари идут в ногу со временем: своими силами завоевали грант, получили компьютеры и открыли интернет-центр. Теперь сюда приходит работать и стар, и млад. Очень кстати мэр города Владимир Коваленко подарил к празднику принтер и стулья.

Наш. корр. // Ключи. – 2013. – №45 (06 листоп.). – С. 4.

Для майбутніх бізнесменів

Успішно побудований бізнес вимагає пошуків, інновацій, шрб мати конкурентні переваги та можливість довгострокового розвитку. Бібліотекарі Новокаховської юнацької бібліотеки запросили до свого читального залу на зустріч з успішним підприємцем міста Олександром Пилипеном студентів Новокаховського приладобудівного технікуму, аби налаштувати молодь створювати свій бізнес. Працівники бібліотеки Марія Федотова та Ірина Осадча підготували книжкову полицю «Поради піприємцю-початківцю», на якій представили нові книжкові видання з питань економіки, організації підприємства різних галузей господарства, що можуть допомогти молоді в організації своєї справи в подальшому.
Олександр Іванович - власник міської друкарні «Піел», суддя змагань з парапланеризму на кубок «Коктебель», керівник молодіжного житлового будівництва (1987-1991р.р.) при Новокаховському електромашинобудівному заводі, людина, яка досягла в своєму житті певних успіхів завдяки тому, що змогла вірно розподілити свій час, безперервно навчатися професії і займатися творчістю, Олександр Іванович щиро поділився з молоддю знаннями, досвідом щодо заснування власної сімейної справи - від ідеї та перших кроків до створення поліграфічного підприємства. Переконав майбутніх бухгалтерів та компьютерщиків навчатися як своїй професійній справі, так і знайомитися з юриспруденцією, історією та вміти пристосувати набуті знання в житті.

// Ключи. – 2013. №42 (16 жовт.). – С. 2.

Дружба книги и компьютера

«Что за наслаждение - находиться в хорошей библиотеке. Смотреть на книги - и то уже счастье», - говорил английский поэт Чарльз Лэм. А для некоторых это счастье становится профессией - и в первую очередь для них 30 сентября отмечается Всеукраинский день библиотек.
Нынешний год для Новокаховской централизованной библиотечной системы юбилейный. 60-летие отмечает центральная городская библиотека. Она была первой в городе, а сегодня в систему входит 14 библиотек, из которых 6 находятся в городе и 8 - в селах горсовета. Ежегодно они обслуживают более 22 тысяч читателей, книговыдача составляет более 470 тысяч экземпляров, рассказала директор Новокаховской ЦБС Людмила Петрова.
В «сокровищнице» ЦБС - фондах публичных библиотек - хранится 343,7 тысячи книг и периодических изданий. В прошлом году она пополнилась почти 7 тысячами экземпляров, из которых более половины - это литература, подаренная читателями. В центральной библиотеке собрана богатая коллекция краеведческой литературы, в 2010 году здесь был открыт краеведческий сектор.
В библиотеки новокаховчане приходят не только почитать, но и пообщаться. В 10 учреждениях работают 13 клубов по интересам для детей и взрослых. Например, в прошлом году отпраздновал 35-летие литературно-музыкальный клуб центральной библиотеки «В кругу друзей», в детской малышей собирает клуб «Книгочитограйка», в Корсунской - детский клуб «Волшебная лампа».
Сегодня в библиотечной системе работают 42 человека, среди которых есть ветераны, посвятившие более 30 лет жизни любимому делу: заведующая детской библиотекой Валентина Карпенко, Таврийской библиотекой Валентина Яровая и Корсунской библиотекой Антонина Дудниченко, библиотекари библиотеки №2 Нина Болдырева и Ираида Нагаец.
Современные технологии заметно преобразили библиотеки. На сегодняшний день в ЦБС работают 9 интернет-центров, первый из которых был открыт в библиотеке №2 в 2009 году. В 2012 году четыре библиотеки получили 15 компьютеров благодаря победе в конкурсе в рамках международного проекта «Бібліоміст». «Всемирная паутина» стала помощником и для читателей, и для самих библиотекарей. Сейчас у ЦБС есть свой интернет-блог, идет разработка собственного сайта, в планах - создание электронного каталога литературы. Благодаря интернету библиотекари поддерживают связь с коллегами из других городов и помогают своим читателям. При посредничестве сотрудников ЦБС новокаховчане могут получить электронный вариант литературы из фондов Национальной библиотеки им. В. Вернадского.
Но компьютер и книга не должны конкурировать между собой.
- Несмотря на то, что компьютерная глобализация наступает на пятки библиотекам, мы уверены: это не значит, что библиотеки и компьютеры противостоят друг другу - говорит Людмила Петрова. - Наоборот, их связь должна крепнуть. Ведь компьютер призван приближать информацию к человеку, а библиотека - содействовать его духовному развитию.

Полина Генеральчук // Ключи. – 2013. – №39 (25 верес.). – С. 3.

Мастерицы в библиотеке

На минувшей неделе воспитанники лагеря отдыха Новокаховского технико-экономического лицея стали гостями городской юношеской библиотеки, где прошла встреча с мастерицами, членами областного союза мастеров народного творчества «Днепровская палитра» Оксаной Ткачук, Олесей Левчук и Анной Ттропиной. Мастерицы представили в библиотеке свою выставку и рассказали, как создают оригинальные работы: солнышки, кукол-травниц, клоунов, вышитые салфетки, расписные доски, украшения из кожи, картины в технике батик.
Рукодельницы предложили лицеистам и самим заниматься творчеством, а ведущий специалист библиотеки Ирина Осадчая познакомила их с Интернет-сайтами, где можно узнать о техниках изготовления сувениров своими руками. На книжной выставке «Скарби душі дарую людям» представлены книги по декоративно-прикладному искусству.
На память о встрече Олеся Левчук подарила библиотеке солнышко, а Оксана Ткачук - куклу-марионетку.

Полина Абрамова // Ключи. – 2013. №23 (05 черв.). – С. 15.

Воспоминания живы

По традиции, перед Днем Победы литературно-мемориальный музей Анатолия Бахуты и библиотека №5 организовали встречу с ветеранами.
Директор музея Татьяна Лупашко и заведующая библиотекой Ираида Нагаец провели экскурс в прошлое «Далекая и близкая война».
Почетными гостями на празднике стали люди, знающие о событиях 1941-1945 годов не понаслышке. Ветеран Анна Грабова рассказала о своей службе в партизанском отряде, Михаил Пигалов - о том, как подростком работал на оборонном заводе и изготавливал минометы. Алла Иноземцева поделилась воспоминаниями о детстве, в которое ворвалсь война.
Школьники Рабочего поселка представили праздничный концерт. Душевно звучали песни военных лет, которые собравшиеся пели под аккомпанемент гитары Виталия Дрибогова. Угощение для праздника не первый год предоставляет магазин «Рабочий» (директор Анастасия Евстратова).

Подготовила Полина Генеральчук // Ключи. – 2013. №20 (15 трав.). – С. 2.

Бібліотека запрошує молодь

В рамках Тижня молодіжної книги з 22 по 26 квітня в Новокаховській юнацькій бібліотеці пройшов ряд цікавих та сучасних заходів за участі студентів-першокурсників Новокаховського приладобудівного технікуму та Новокаховського політехнічного коледжу, повідомила бібліотекар Марія Федотова.
За тиждень в бібліотеці побувало до 100 молодих людей - студентів, учнів старшокласників, службовців.
Студенти учбових закладів - представники з усієї Херсонської області та Криму - з задоволенням відвідали юнацьку бібліотеку та зосталися її читачами. Вони взяли участь у бібліотечному квесгі «Читацький забіг», також молодь надихнула екскурсія по бібліотеці. Не дивлячись на те, що стрімко розвивається Інтернет, з'явилася електронна книга, рукотворна авторська книга зостанеться найдорожчим скарбом людського винаходу. Студенти активно ставили питання бібліотекарю, хотіли знати про бібліотеку та її надбання, про найстаріші книги та цікавих авторів, про письменників, які вшанували Херсонщину.
Херсонський письменник, поет, член спілки письменників України, людина з багатим життєвим та творчим досвідом Леонід Марченко завітав до юнацької бібліотеки 23 квітня. Він розповів молоді про свої нові книги, вірші, краєзнавчі оповідання, подарував книги бібліотекам з авторськими побажаннями.
В День всесвітнього РRО-читання 23 квітня відбувся літературний елем «Битва поетів», на якому члени літературно-музичного молодіжного клубу «Натхнення» представляли на суд слухачів свої вірші. Також звучали вірші улюблених класиків, романтична музика, дружня бесіда однодумців.
В День читацьких задоволень «Час читати найкраще» 26 квітня молодь спробувала журнальний коктейль «Запресуйся». Працівники бібліотеки запропонували читачам журнали та газети, що отримує бібліотека, завдяки своїм постійним спонсорам. Це молодіжна преса, а саме журнали: «Я - студент», який дає можливість зрозуміти, як навчаються та проводять свій вільний час студенти столичних університетів; «Комп'ютер» пропонує нові програмні забезпечення для ПК, Інтернету, захисні інформаційні технологи; «Країна знань» - журнал, який надає змогу молоді дізнатися про розвиток всіх галузей знань, статті пишуться провідними науковцями цікаво, зрозуміло, сучасно; «Бурда» відтворює світову моду від провідних дизайнерів, надає викройки від стильних світових торгових марок; в журналі «Радуга» публікуються художні твори класиків, сучасних письменників, поетів; як повірити в себе, знайти друзів, вибудувати відносини з людьми, радить журнал «Ліза. Гороскоп»; поради психологів, інтерв'ю з зірками, людьми, що досягли певних успіхів у житті, екзотичні подорожі, рецепти кулінари радить журнал «Наталі»; «Позакласний час» - газета для вихователів, учителів та батьків, публікує методики проведення бібліотечних уроків, вечорів, святкових ранків; міські газети відтворюють новини розвитку всіх галузей економіки, торгівлі, культури та науки міста, його людей, а також подають розширені реклами.
Міська юнацька бібліотека запрошує всіх приєднатися до лав постійних читачів, щоб щомісяця мати змогу читати оригінальні часописи на різні теми.

Людмила Зав'ялова // Ключи. – 2013. – №19 (08 трав.). – С. 15.

Впереди - конкурс "Профистарт"

Восьмиклассники учебно-воспитательного комплекса №4, участвующие в программе «Профистарт: Юные выбирают будущее», уже познакомились со многими профессиями: экономиста, режиссера, журналиста, сварщика, повара, бармена и другими. О специальностях им рассказывали не только сотрудники библиотеки для детей и городского центра занятости, которые занимаются реализацией областной программы «Профистарт» в Новой Каховке, но и непосредственно люди этих профессий. Ведь рассказ человека, по-настоящему влюбленного в свое занятие, не может сравниться с сухими данными из Интернета или справочника абитуриента.
В начале апреля «профистартовцы» побывали в Новокаховском высшем профессиональном училище, где ближе познакомились с профессией парикмахера. Мастера производственного обучения Ирина Чиглинцева и Наталья Смоляникова рассказали об умениях современных парикмахеров и провели мастер-класс. Эта профессия требует не только мастерства, но и других качеств, ведь парикмахер - это и художник, и даже в какой-то мере психолог, говорили мастера.
В одном из учебных салонов училища мастер производственного обучения Наталья Смолянинова показала процесс создания прически, а моделью для этого стала одна из учениц УВК №4.
Это была последняя из экскурсий группы «Профистарта» в этом учебном году, рассказала заместитель директора Новокаховской централизованной библиотечной системы по работе с детьми Валентина Карпенко. Сейчас школьники и их наставники - библиотекари, специалисты центра занятости, учителя - готовятся к выступлению в областном конкурсе «Профистарт», который пройдет в конце апреля в Каховке. Группы «Профистарта» со всей области представят сценические выступления и отчетные альбомы, а библиотечные работники презентуют свою учебно-тренинговую работу по профориентации молодежи.

Полина Генеральчук // Ключи. – 2013. – №15 (10 квіт.). – С. 2.

Клуб молодих і творчих

21 березня - символічно, що відбулося це у День поезії - при юнацькій бібліотеці Новокаховської ЦБС був створений молодіжний клуб.
- Традиційно було запалено свічу та передано по колу - так відбулося знайомство з кожним членом клубу, осяяним свічею, що розповідали про себе, - каже бібліотекар юнацької бібліотеки Марія Федотова. - Молодь щиро сприймала струни краси, яку самі ж і несли, даруючи її одне одному. Юнацька бібліотека наповнилася струнами гітар, авторськими поетичними творами піснями та романсами, які звучали українською, російською та французькою мовами. А бібліотекарі підготували книжкову виставку, на якій були представлені нові поетичні збірки майстрів слова - від Шевченка до сучасних авторів. Молодь зібралася з метою почерпнути натхнення від нового знайомства, від добродушної бесіди і захоплення талантами. Цікаві співрозмовники - давні читачі юнацької бібліотеки і нові члени клубу - говорили живо і радісно, з повагою вислуховуючи співрозмовників, а ще активно використовували комп'ютерний центр та програму «Бібліоміст» - знаходили слова пісень та мелодії. Нам, працівникам бібліотеки, приємно було спостерігати, з якою насолодою молодь сприймає таланти своїх одноліток та залюбки демонструє свої. Раніше розроблений сценарій став керівництвом до дії, але молодь хотіла спілкуватися більше часу. Не помітили, як сплинув час - більше 3-х годин плідної праці на користь інтелекту юнацтва. Домашнім завданням молоді стало: підбір назви літературно-музичного клубу, гімн клубу. Небайдужу творчу молодь запрошуємо до літературно-музичного клубу, що працює при юнацькій бібліотеці.

Вл. інф. // Ключи. – 2013. – №13 (27 берез.). – С. 3.

Знатоки Новой Каховки

Познакомиться ближе с родным городом, его историей и современностью предложили школьникам сотрудники Новокаховской библиотеки для детей.
27 февраля гостями библиотеки стали ученики гимназии, для которых библиотекари организовали литературно-виртуальную экскурсию «Слово о родном городе». Они представили детям книжную выставку «Моя Новая Каховка» и провели электронную презентацию с рассказом об истории Новой Каховки и ее сегодняшней жизни.
Гимназисты увлеченно слушали о том, как создавался наш город, о знакомых улицах - Букина, Первомайской, проспекте Днепровском, истории стадиона «Энергия», платанах-долгожителях на берегу Днепра и многом другом.
А в День первостроителя, 28 февраля, в детской библиотеке были подведены итоги фотовикторины «Знаешь ли ты свой город?», в которой принимали участие 33 ученика школ города.
Лучшими знатоками оказались учащиеся учебно-воспитательного комплекса №2 и гимназии. Диплом победителя получила ученица УВК №2 Влада СТЁБИНА (на фото). Также за активное участие в конкурсе была отмечена семья Дубицких, а Каролина ДУБИЦКАЯ была самой юной участницей викторины. Благодарности и сладкие призы были вручены всем участникам.

Полина Генеральчук  // Ключи. – 2013. – №11 (06 берез.). – С. 15.

Кто станет лучшим читателем?

Конкурс лучших читателей вновь собирает юных книголюбов. Как сообщила заместитель директора Новокаховской централизованной библиотечной системы по работе с детьми Валентина Карпенко, 11 февраля стартовал первый этап конкурса «Лучший читатель-2013», который будет проходить в городских и сельских библиотеках и продлится до 28 февраля. Чтобы стать его участником, ученикам 6-7 классов необходимо пройти регистрацию в библиотеке, читателями которой они являются, и читать как можно больше книг разных жанров и тематики. Участники конкурса должны будут защитить свой читательский формуляр, рассказать о прочитанной современной детской книге.
Второй этап конкурса - городской, он пройдет с 1 по 15 марта в виде литературной викторины и конкурса-презентации прочитанных современных детских книг. Победители этого этапа поучаствуют в областном конкурсе, который будет организован в Херсонской областной детской библиотеке с 16 по 21 марта. Его участники пройдут тестирование по произведениям украинской и мировой литературы и презентуют прочитанные современные детские произведения. На всех этапах участники должны презентовать литературные произведения, которые не изучаются школьной программой.

В гостях у сказки

Ученики 3-А класса Новокаховской гимназии стали гостями детской библиотеки, которая пригласила их в мир сказок Шарля Перро. Библиотекари познакомили школьников с известными произведениями сказочника, волонтеры библиотеки Екатерина Писня и Анастасия Пушкарева в образах Красной Шапочки и Золушки провели для ребят веселые игры и конкурсы.
Юные посетители библиотеки с удовольствием играли и отвечали на вопросы, некоторые из них впервые взяли книги Шарля Перро на абонементе, чтобы дома почитать о сказочных героях.

Вкусные профессии

В Новой Каховке продолжается внедрение программы профориентации молодежи «Профистарт», над которой совместно работают центр занятости, библиотека для детей и УВК №4. Недавно ученики УВК №4 побывали в городском центре занятости, где для них был организован семинар-урок. Школьники познакомились с профессиями повара и кондитера, изучили материалы для абитуриентов, тематические папки профессий.
Увидеть профессиональных поваров и кондитеров за работой школьники смогли на экскурсии в кафе «Смачна країна».

Подготовила Полина Абрамова // Ключи. – №7 (13 лют.). – С. 15.

Жива душа міста

31 жовтня центральна міська бібліотека відсвяткувала своє 60-річчя. В теплій та невимушеній обстановці пройшло свято.
Центральна бібліотека майже ровесниця міста, її історія розпочалась з історією виникнення Нової Каховки, а сьогодні вона - сучасний інформаційний центр, в якому працюють висококваліфіковані фахівці.
Організували свято й виступили ведучими директор бібліотеки Л.М.Петрова та заступник директора Р.Ю.Сидоренко На свято були запрошені бібліотекарі минулих літ: Л.І.Брєєва, В.П.Носенко, Л.В.Скрабіс. Не оминули увагою й теперішніх працівників бібліотеки (на фото): С.Л.Сембратович, С.М.Новосьолова, Т.О.Зарудна, Є.Ю.Ісакова, А.В.Солоніченко, В.В.Корінь, О.О.Якущенко, В.М.Маєвська, В.І.Лєбєдюк, Л.М.Виноградова їх плідна праця відзначена грамотами, подарунками, квітами. З привітаннями виступили гості, вдячні читачі. Від місцевої влади також отримано подарунки.
Присутнім презентували фільм, в якому відбито всі етапи розвитку бібліотеки. Вона була й залишається живою душею міста.

// Новости деловые. – 2013. – №45 (06 листоп.). – С. 5.

«Книга. Інтернет. Успіх»

30 вересня, у всеукраїнський день бібліотек, в міській бібліотеці для дітей відбувся відкритий урок читання «Книга. Інтернет. Успіх», підготовлений спільно учнями 4-В класу школи-гімназії N29 та бригадою бібліотечних працівників.
На урок читання завітав депутат Херсонської обласної ради Олександр Миколайович Сидоренко - відома в місті людина, головний партнер міської бібліотеки для дітей у проведенні всеукраїнських конкурсів і обласних бібліотечних акцій. Він розповів дітям про роль книги та читання у своєму житті, про спілкування в Інтернеті, електронну книгу, про доцільне використання часу. Для того, щоб вільно володіти комп'ютером, треба добре вчитися.
«Вам, діти, в майбутньому треба реалізовувати програми, які розпочаті дорослими сьогодні», - сказав Олександр Миколайович.
Для того, щоб читачі молодшого віку, учні 1-4 класів, були креативними і читали книжки в різному форматі, О.Сидоренко подарував комп'ютер, за що йому вдячні читачі і бібліотекарі.
Комп'ютер стане невід'ємною частиною .обслуговування читачів - більш цікаво проходитимуть масові заходи, освоєння шкільної програми: швидше знаходитиметься потрібна інформація, складатимуться реферати.

Валентина Карпенко, заступник директора ЦБС по роботі з дітьми // Новости деловые. – 2013. – №40 (02 жовт.). – С. 4.

Щоб діти дружили з книгою

19 квітня в міській бібліотеці для дітей відбулось спілкування бригад бібліотечних волонтерів-учасників обласної акції на підтримку дитячого читання «П’ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!», яка розрахована на період з 2012 р. по 2017 р.
В шести бібліотеках новокаховської ЦБС — міській для дітей; міських філіях №№3, 4; дніпрянській селищній; обривківській сільській філії — сформовано волонтерські бригади з найактивніших читачів бібліотек, учнів 5-9 класів. Волонтери організовують читання кращих творів української та зарубіжної дитячої літератури дошколятам та учням 1-4 класів, проведення розважально-ігрових заходів по заохоченню дітей до самостійного читання.
Під час «Відкритого мікрофону» волонтери розповідали про свою діяльність в 2012-2013 р. і демонстрували найбільш вдалі форми роботи.Це рольове читання казок, використання елементів театралізації, математичні загадки, вікторини, пізнавальні ігри, фізкультхвилинки.
Відбувся цікавий, своєрідний обмін досвідом між бібліотечними волонтерами.
Про подальшу змістовну роботу бібліотечних волонтерів подбав головний партнер акції, депутат херсонської обласної ради Олександр Миколайович Сидоренко, кожній бригаді були подаровані ранці, командна атрибутика, комплекти книжок «Видавництва Старого Лева» та для міської бібліотеки для дітей.
Для дітей було великою радістю прочитати нові книжки. Висловлюємо слова подяки О.М. Сидоренку за поповнення фондів бібліотек сучасною літературою, за заохочення дітей до читання, творчості, досягнення успіху.

Працівники міської дитячої бібліотеки // Новости деловые. – 2013. – №17 (24 квіт.). – С. 4.

Подорож до епохи Відродження

28 березня в центральній бібліотеці пройшла слайд-презентація живопису Рафаеля «Титан епохи Відродження», адже в цьому році виповнилось 530 років від дня народження італійського художника Рафаеля Санті (1483-1520).
Були запрошені студенти ПТУ №14, яким бібліотекарі допомогли поринути в історію. Епоха титанів, як називають добу Відродження, подарувала людству Леонардо да Вінчі, Мікеланджело і Рафаеля.
Рафаелю був притаманний дух Високого Відродження: свобода творчості, ідеали вільної душею і тілом, гармонійної, прекрасної людини.
Для кращого сприйняття теми на комп’ютерній техніці під музичний супровід були продемонстровані слайди до картин художника: «Автопортрет», «Мадонна Конестабіле», фреска «Афінська школа», «Сікстинська мадонна», а також переглянуто ряд документальних фільмів про життя та творчість художника на сайті «Youtube». Було оформлено тематичну поличку «Мова кольорів Рафаеля», де розміщено книги, копії до картин, фото. За 37 років Рафаель встиг створити велику кількість робіт: це не тільки фрески у Ватикані, а й блискуча галерея портретів — папи Юлія II та Льва X, Дони Велати, прекрасної Фарензини та інші. Помер Рафаель 6 квітня 1520 року в Римію.святих).  Прах його поховано у римському Пантеоні (храм усіх святих).

// Новости деловые. – 2013. – №14 (03 квіт.). – С. 3.

«Найкращий читач України-2013»

З 1 по 14 березня кращі читачі бібліотек новокаховської ЦБС і шкіл, учні 6-7 класів (переможці І етапу) готувались до участі у II етапі регіонального конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України-2013». Форма проведення змагання-конкурс презентацій учасниками прочитаних сучасних дитячих книг, що не вивчаються за навчальною програмою для загальноосвітніх навчальних закладів, та літературна вікторина.
15 березня в міській бібліотеці для дітей зібралися переможці І етапу конкурсу, 14 учнів 6-7 класів, змагалися за звання кращого читача — розповідали про улюблені книжки, проявляли креативність у виборі рекламних прийомів та їх презентацій, слідкували за грамотністю мовлення.
Завітав з подарунками й головний партнер регіонального конкурсу (вже 3 роки поспіль) Олександр Сидоренко, депутат Херсонської обласної ради. Він привітав дітей з перемогою в І етапі, подарував кожному книжку Олекси Росича «Джовані Трапатоні», а директор центральної бібліотечної системи Людмила Петрова подякувала кожному учаснику і вручила почесні грамоти.
Міській бібліотеці для дітей О.М.Сидоренко подарував книжку Т.Шевченка «Дитячий Кобзар».

// Новости деловые. – 2013. – №12 (20 берез.). – С. 2.

Урок державності

22 січня в центральній бібліотеці для студентів АТК було проведено урок державності — «Шлях до соборної України». Свято Соборності України відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
Студенти дізналися про тяжкий шлях становлення соборності України - від козацтва до сьогодення. Століттями розірваний український народ визволявся з неволі - Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна - з Австро-Угорської імперій - і возз'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі. Також молодь познайомилась з іменами видатних політичних діячів того часу - В. Винниченком, М. Грушевським, П. Скоропадським, С. Петлюрою та іншими.
Пам'ятаймо історію своєї Батьківщини, бо той, хто не знає свого минулого, ніколи не матиме майбутнього.

// Новости деловые. – 2013. – №5 (30 січ.). – С. 4.

Пам'яті Висоцького

23 січня в читальному залі центральної бібліотеки відбулося засідання клубу «В колі друзів», присвячене 75-річчю з дня народження Володимира Висоцького «Мне каждый  вечер зажигают свечи...».
Шанувальники творчості актора, співака та поета поринули в прекрасний поетичний світ Володимира Висоцького, з задоволенням співали його пісні та декламували вірші поета. Працівники бібліотеки запропонували гостям слайд-презентацію «Мне судьба до последней черты» та підбірку з відеоархівів митця.

// Новости деловые. – 2013. – №5 (30 січ.). – С. 4.

На честь юних героїв

24 січня та 29 січня в Центральній бібліотеці, для студентів ПТУ №14 і десятикласників ЗОШ №4, була проведена година пам'яті «Борці за ідеали щастя і добра», присвячена Дню пам'яті героїв Крут. В цьому році відзначається 95-та річниця бою під Крутами.
29 січня 1918 рік - це кривава дата нашої історії, коли триста студентів біля поліського села Крути стали на захист Батьківщини від більшовицького війська, що напало на молоду Українську Народну Республіку. Для більш доступного розкриття теми бібліотекарі продемонстрували фрагменти фільму про Крути та книжки, ознайомили з патріотичними піснями та віршами. Наприкінці зустрічі героїв Круг вшанували хвилиною мовчання.
Проходять роки, минає час, але ми повинні пам'ятати свою історію. Бо гріш ціна тому народу, який не знає своєї історії.

// Новости деловые. – 2013. – №5 (30 січ.). – С. 4.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031