за 2012 рік

Читальна зала на свіжому повітрі

У обласному фестивалі сільських бібліотек «Бібліотечна палітра Херсонщини-2012», який проходив в обласній науковій універсальній бібліотеці імені Олеся Гончара напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, Скадовська центральна бібліотека для дорослих стала переможцем конкурсу «Краща інноваційна ідея». На заході було презентовано літню акцію «Бібліотека Орел Аіг». Цей проект розроблено та впроваджено в життя протягом цього літа: наші фахівці бібліотечної справи створили... виїзну читальну залу (!).
У Херсоні ідею представляли провідний методист Оксана Малашкова, провідний бібліограф Ольга Волошина та завідуюча міської бібліотеки Тамара Чигринова.
- Протягом літа працівники бібліотеки вивозили книжки та періодичні видання ближче до моря і видавали всім бажаючим почитати. Цікаво, що майже всі книги після прочитання було повернуто у книгозбірню, і за час проведення акції кількість читачів зросла на дві тисячі, а літератури видано на 15 тисяч примірників більше, - розповіла про читальну залу на свіжому повітрі завідуюча відділу обслуговування бібліотеки Тетяна Храмцовська.
За перемогу Скадовська бібліотека отримала телевізор, музичний центр та, найголовніше, книжкове поповнення.

Євген Дащенко // Новий день. – 2012. – №43 (18 жовт.). – С.22.

Нам пишуть

Шановна редакціє! З року в рік бібліотека селища Лазурне отримує газету «Чорноморець». Кожний випуск ми чекаємо з нетерпінням, бо є багато цікавого на сторінках видання. Читачі приходять до бібліотеки, щоб переглянути газету та знайти відповіді на свої запитання.
Вам буде цікаво дізнатися, що днями в нашій книгозбірні пройшла презентація першої збірки віршів талановитої школярки Христини Бузукчі «Думки»: Вірші про маму, про лазурний берег та інше, що відображає світогляд дівчинки, прикрашені власними кольоровими малюнками. Запрошені на презентацію учні 7-8 класів разом зі шкільним бібліотекарем Ф.О.Комаровою та директором будинку культури В.П.Демчук були у захваті від творчості юної односельчанки. У друкуванні збірки допомогли працівники районної бібліотеки.

Любов Соценко, селищний бібліотекар // Чорноморець. – 2013. – №94 (12 груд.). – С.1.

Книголюби відзначили Двнь бібліотек

З цієї нагоди до центральної районної бібліотеки для дорослих з'їхалися завідуючі 19 книгозбірень зі всього району. Бібліотеки Скадовщини працюють так, ніби у них завжди День відкритих дверей. Ну а минулої п'ятниці, у день професійного свята, читальна зала ледь вмістила усіх гостей.
Майстрів бібліотечної справи з їхнім святом поздоровили керівництво району і міста, начальник відділу культури РДА Наталія Драб, письменники і віддані читачі. Вітальні слова супроводжувалися подарунками, Почесними грамотами і квітами.
Завідуюча Лазурненської селищної бібліотеки-філії Скадовської ЦБС Любов Соценко, яка працює за спеціальністю з 1980 року, зізналася: «Давно ми так гарно не проводили професійний день». А її колега-завідуюча з Красного Ольга Кравченко доповнила враження: «Творче натхнення та святковий настрій відчувався вже зранку, коли нас почали вітати сільради».
- Такі свята дають можливість бібліотекарям поспілкуватися та поділитися досвідом, аби працювати ще краще», - зауважила Валентина Кобзар, завідуюча Птахівської сільської бібліотеки-філії, і з нею не можна не погодитися.

Іван Дем'яненко // Чорноморець. – 2012. – №74/75 (05 жовт.). – С.5.

30 вересня - день бібліотек

Справжніми помічниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі - вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Бажаємо вам міцного здоров'я, натхнення і нових успіхів у вашій благородній справі.

// Чорноморець. – 2012. – №72/73 (28 верес.). – С.1.

Читальна зала на свіжому повітрі

На обласному фестивалі сільських бібліотек «Бібліотечна палітра Херсонщини 2012», який проходив в обласній науковій універсальній бібліотеці імені Олеся Гончара напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, Скадовська центральна бібліотека для дорослих стала переможцем конкурсу «Краща інноваційна ідея».
На заході було презентовано літню акцію «Бібліотека Ореп Аіг». Цей проект було розроблено та впроваджено в життя протягом цього літа - наші фахівці бібліотечної справи створили... виїзну читальну залу(!).
У Херсоні ідею представляли провідний методист Оксана Малашкова, провідний бібліограф Ольга Волошина та завідуюча міською бібліотекою Тамара Чигринова.
- Протягом літа працівники бібліотеки вивозили книжки та періодичні видання ближче до моря і видавали всім бажаючим почитати. Цікаво, що майже всі книги після прочитання було повернуто у книгозбірню. І за час проведення акції кількість читачів було збільшено на дві тисячі, а літератури видано на 15 тисяч екземплярів більше, - розповіла про читальну залу на свіжому повітрі завідуюча відділом обслуговування бібліотеки Тетяна Храмцовська.
За перемогу Скадовська бібліотека отримала телевізор, музичний центр та, найголовніше, книжкове поповнення.
Отже, вітаємо наш шанований осередок культури! Так тримати!

Євген Дащенко // Чорноморець. – 2012. – №72/73 (28 верес.). – С.7.

Наповнимо джерело знань

Ще і слова «бібліотека» не було, а зібрання книг уже існувало. Бібліотеки точно та влучно називали «будинком порад і настанов», «пристанищем мудрості», а книжку — «джерелом знань». І нині бібліотека залишається водночас давньою і вічно юною оселею людського розуму.
Саме такою оселею для трьох із половиною тисяч юних скадовчан є центральна дитяча бібліотека.
її читачі — дошкільнята дитячих садочків «Казка», «Теремок», «Дзвіночок», учні гімназії, міських загальноосвітніх шкіл № 2 та № З, школи-інтернату, вихователі, педагоги, батьки. Гордістю кожної бібліотеки є її книжковий фонд та працівники. І якщо з другим у дитячій бібліотеці все гаразд, то з фондом є проблеми.
Найгостріша з них - це оновлення запасів. Через економічні труднощі державі самотужки важко виконувати свої зобов'язання щодо гарантованого фінансування комплектування бібліотек.
Про те, як бібліотекарі вирішують фінансові питання, як шукають спонсорів, можна написати роман, але чого не зробиш заради читачів, особливо, коли вони діти.
Колись академік Д.С.Ліхачов сказав: «Якщо бібліотеки не заливаються водою і мають гарне приміщення, багатий книжковий фонд, очолюються не випадковими людьми, а професіоналами - культура не загине в такій країні».
Розуміючи це, рада Скадовської міської організації Партії регіонів вирішила провести акцію «Наповнимо джерело знань». Наша мета — поповнити бібліотечний фонд на 1 000 примірників. Суттєве поповнення книжками позначиться на оперативності і якості інформаційного обслуговування та задоволенні освітніх, наукових, культурних запитів відвідувачів, сприятиме пожвавленню діяльності бібліотеки як місцевого просвітницького центру та перетворенню її на центр громадської активності.  Амбітні плани, але цілком досяжні, якщо до цієї доброї справи долучаться жителі міста.
Акція стартувала напередодні Всесвітнього дня захисту дітей.
Для маленьких скадовчан привезли чималу кількість книжок, які гідно займуть окрему шафу в бібліотеці. Класика, навчальні посібники, енциклопедії, багатотомні збірки відомих авторів. Понад 200 примірників подарували юним допитливим скадовчанам, які вивчатимуть за ними програмні твори та знайомитимуться з літературою для позашкільного читання, зустрінуться з багатствами дивовижного світу тварин і рослин, географічними відкриттями, поринуть у чарівний світ наукової фантастики та історію рідної країни. Є навіть книги англійською мовою для юних лінгвістів.
Працівники бібліотеки високо оцінили навчально-просвітницьку цінність літератури й подякували за безцінний подарунок. До акції також долучилася міська організація Партії Зелених України.
Міська організація Партії регіонів закликає усі місцеві партійні осередки та небайдужих скадовчан, незалежно від партійної приналежності, долучитися до світлої, доброї справи заради наших дітей та онуків.

О.І.Бутенко, секретар міської ради, заступник голови Скадовської міської організації Партії регіонів. На фото: члени міської організації Партії регіонів: О.Бутенко, секретар міської ради, С.Проценко, спеціаліст відділу містобудування та архітектури виконкому міської ради, Є. Степанова,  завідуюча  центральною дитячою бібліотекою та працівники бібліотеки Ю.Котовський, Л.Мендришора, І. Харламова // Чорноморець. – 2013. – №43 (15 черв.). – С.1-2.

Мамо, мамочко, мамусенька, мамунько

Все починається із найріднішої людини. Бо давно у народі підмітили: якщо дитина не має батька, це напівсирота. А копи не має мами - то повна сирота. День матері - порівняно нове свято у календарі українських свят. З вигадкою до його відзначення підійшли у центрі дитячої та юнацької творчості 55 художніх робіт виставили вихованці ЦДЮТ у районній дитячій бібліотеці. 9 різних технік застосували юні творці, використали природні та промислові матеріали.
Почесними грамотами нагородили Ірину Литвиненко, Ганну Гриненко, Люсію Феодосову та Олександру Кравченко. Наприкінці - традиційне спільне фото на згадку.

Світлина Євгена Дащенка // Чорноморець. – 2012. – №35 (16 трав.). – С.2.

Вір у себе,  і в тебе повірять інші

Під таким девізом у залі районної дитячої бібліотеки відбувся 7-й конкурс творчості між дітьми, які мають фізичні вади. Цим діткам випала непроста доля - боротися із хворобою, терпіти побутові не¬ручності, пов'язані з нею, переносити операції, зносити біль і навіть байдужі погляди.
Тим не менше, діти життєсяй-ні, талановиті і працелюбні. Адже мало хисту, даного природою, потрібно мати посидючість, наполегливість і бажання творити. Всім цим наділені учасники конкурсу, оголошеного і проведеного Скадовським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (директор Л.М.Бут).

 Учасники конкурсу "Повір у себе, і в тебе повірять інші" та його меценати"

19 учасників привезли свої роботи з Михайлівки (Сніжана Диковицька), Ленінського (Анатолій Горинчук), Новомиколаївки (Олег Урюпін, золотий призер олімпіади знавців англійської мови), Широкого (Андрій Баргамонов) та Скадовська. Скадовчани навчаються у гімназії (Наталія Талько), міських школах №2 (Юлія Колосай, Ксенія Степаненко) та №3 (Дмитро Бабенко, Анатолій Пашков, Павло Дубовицький, Дмитро Задорожній, Галина Овдієнко, Олексій Акімов, Альона Лебеденко, Юлія Бабенко, Ельвіра Мальгіна), відвідують реабілітаційний центр «Надія» (Анатолій Левицький, Андрій Лучіна, Анна Мельниченко).

Олексій Акімов вразив журі гіпсовими фігурками

Роботи дітей оригінальні, самобутні і життєстверджуючі на тему «Мій голос я віддаю на захист природи». Це були малюнки, вишивки, аплікації з солоного тіста, гофрованого паперу, бісеру, яєчної шкаралупи, алебастру. Автори розповіли про особливості техніки, в якій виконана робота, і як вона відповідає темі конкурсу. Ось найцікавіші презентації. Галинка Овдієнко: «Люблю малювати, вчитися, гуляти на вулиці. У мене є пташки, рибки, хом'ячки. Я умію радіти життю». Андрій Баргамонов: «Не втрачайте надію!».
Малюнок Юлі Бабенко унікальний тим, що він виконаний без рук: юна художниця тримала олівці зубами.
Як на справжньому конкурсі, були визначені переможці. Третє місце присудили Олексію Акімову, який працює з гіпсом. Друге отримали сонячні роботи різнокольоровими нитками Наталії Талько. А перше місце зайняв Андрій Баргамонов, який представив кілька робіт (алебастр, бісер, вишивка, яєчна шкаралупа).
Тим не менше, подарунки отримали не лише переможці, а всі учасники конкурсу від райметодкабінету відділу освіти, благодійного фонду «Ангел милосердя», Товариства Червоного Хреста, Свято-Іллінської церкви та церкви «Алілуя», громадської організації «Відродження особистості».
«Ви подарували нам радість і щастя», - сказали дорослі, вручаючи юним творцям подарунки.

Наталія Купрієнко. Фото В.Гайдай // Чорноморець. – 2012. – №34 (11 трав.). – С.5.

Найкращі читачі живуть у Скадовську

І.Горошко та О.Власова зі своєю книжковою наставницею А.А.Шушковською. Фото автора статті

Всім, хто скептично ставиться до здібностей підростаючого покоління, дитячий конкурс «Найкращий читач України» дає відсіч. Цей конкурс залучає до своїх лав все більше скадовчан. Щорічно він проводиться для шостих, сьомих класів з метою підтримки читання серед  дітей, як основної рушійної сили розвитку людини.
Юні бібліомани Скадовська постійно і ретельно досліджують книжкові полиці читальних зал шкіл і бібліотек міста. Не останню роль у цьому відіграють вчителі та бібліотекарі, батьки та дідусі з бабусями, які спонукають молоде покоління до подорожей сторінками казок, оповідань. Про районний етап Всеукраїнського конкурсу був знятий репортаж і показаний відеоролик на телебаченні «Обрій».
У районному конкурсі «Найкращий читач України 2012 року», за словами начальника відділу культури і туризму Н.В.Драб, взяли участь 18 любителів читання із 6 та 7 класів загальноосвітніх закладів району. Конкурсанти презентували читатські щоденники та свої улюблені твори зарубіжних класиків, а також сучасних авторів дитячої книги, відповідали на запитання вікторини. Члени журі оцінювали, крім усього, уміння викладати власні враження від прочитаного, творчість та креативність кожного учасника. Школярі читали власні вірші, присвячені улюбленій справі, - читанню, співали і навіть танцювали. Учасники конкурсу нагороджені Дипломами «Найкращий читач Скадовської дитячої бібліотеки», а переможницями серед 6 класів стала із Скадовської ЗОШ №3 Ірина Горошко, серед семикласниць - Руслана Теленик зі Скадовської гімназії.
Кореспонденту "Ч" пощастило особисто поспілкуватися з переможницею обласного етапу конкурсу, ученицею шостого класу школи №3 Іриною Горошко, її подругою, призером районного етапу конкурсу, ученицею сьомого класу Олною Власовою та наставницею юних читачок бібліотекаркою Анастасією Андріївною Шушковською. Місцем зустрічі стала шкільна бібліотека з полицями тісно набитих, до самої стелі, книжок.
Іра Горошко презентувала свою версію збірки оповідань О.Пройслера "Маленька Баба-Яга" (мабудь усі знають відомий мультфільм по цьому твору), в яку увійшли, крім 16-ти основних глав, ще 17-а додаткова, від нашої землячки, а також малюнки у її виконанні та вислови відомих людей про твір. "Мене вразили щирі і безкорисні справи маленької відьмочки", - розвовіла Іра, яка, до речі, представляла свою книгу на районному конкурсі в образі улюбленої героїні. Книга тепер доступна читачам школи.
Олена Власова розповіла про улюблену книгу із серії «Мері Поппінс» П.Треверс. «Я обов'язково знайду і прочитаю усі книжки про няню-чарівницю», - пообіцяла собі Олена.
Дівчата разом готувалися до конкурсу і допомагали одна одній. Підтримували їх подруги - Юля Гуменюк та Оля Селєхова. «Посмішки на обличчях журі та глядачів - це головна перемога», - констатувала виступ Олена Власова.
«На обласному етапі було так страшно. Здавалось, усі навколо розумніші за тебе», - ділиться враженнями Іра Горошко, котра, попри страх, здобула перемогу. Тепер дівчина поїде до Львова на заключний етап «Найкращого читача України».
Семикласниця Аліна Кліщ зі Скадовської гімназії в обласному конкурсі зайняла III місце.

Віталій Романюк // Чорноморець. – 2012. – №28/29 (13 квіт.). – С.4.

Якщо хочете змін...

Минулого тижня для гімназистів та учнів міської третьої школи провели професійний тренінг по написанню проектів соціального спрямування.
Що це означає? Це значить, що якщо молодь Скадовщини, якась його активна група, захоче змінити суспільство самостійно і зараз, а не у світлому майбутньому, як звикли робити їхні батьки, вони мають усі шанси це зробити. На тренінгу, який проводили у тісному колі (у буквальному сенсі слова) в читальній залі районної бібліотеки, навчали це робити весело і дружно. Євген Криницький, голова обласної молодіжної ради, ділився великим досвідом, набутим за роки громадянської активності, з молоддю міста. «Всі карти у ваших руках, дійте», - підбадьорююче скаже він пізніше голові районної молодіжної ради Юлії Бартчук.

Навчання в колі товаришів сприймається краще

На тренінгу учні брали окрему проблему, розкладали її на складові і знаходили спосіб вирішити їх поетапно. «Головне - надихнути людей самих робити необхідне, а не змушувати. У нас був випадок, коли ми зробили дитячий майданчик. Через рік приїхали, його вже не було, розібрали. Дали інструменти місцевим мешканцям у руки, і вони його збудували наново. Що ви думаєте? Стоїть», - розповідав молоді ведучий тренінгу.
Після закінчення заняття учням роздали практичні посібники по написанню проектів.
Окремо треба сказати про молодіжну раду. Ця організація створена для ініціативної молоді два роки тому. До 13 квітня організація проводить конкурс соціальних проектів. Саме до цього конкурсу був проведений тренінг у Скадовську та в інших районних центрах. Щоб узяти у ньому участь, необхідно надіслати правильно оформлений проект від імені якоїсь громадської організації або молодіжної ради (телефон-контакт ради: 5-30-26). «Проект може стосуватись будь-якої суспільної теми. Головне - правильно написати його, а потім втілити у життя», - розповів по телефону представник журі конкурсу Макс Єлігулашвілі.Проекти будуть діяти з травня по грудень цього року. Обласна рада виділяє 100 тисяч гривень для громадянсько активної молоді. Є всі шанси частину цих грошей виграти для скадовського проекту.
Представники обласної молодіжної ради переконували, що всі установи та організації мають допомагати і сприяти молодіжній раді на місцях, тому треба бути сміливішим.

    Іван Дем'яненко // Чорноморець. – 2012. – №27 (11 квіт.). – С.2.

Похід до бібліотеки

У Скадовській центральній бібліотеці, яку в народі називають «дорослою», найбільшою популярністю користується Інтернет-відділ. Це відразу видно - жодного вільного місця за комп'ютерами.
Тим не менше, бібліотека «дихає» тим самим інтелектуальним повітрям, що й раніше: кидаються у вічі тематично підібрані виставки.
І все-таки, бібліотечні фонди - це швидше музейні раритети. На полицях стоять книги від Володимира Канівця про родину Ульянова-Леніна до Оксани Забужко, чиї бестселери користуються більшою популярністю за кордоном, ніж у нас. Принаймні її останній роман «Музей покинутих секретів» - найкраще з написаного нею, - спокійно чекає свого читача. Трохи є нових книг Володимира Дрозда і Юрія Щербака, роман Андруховича (не кращий, але читати можна). «Солодка Даруся» Марії Матіос, мабуть, не затримується на полиці. Обійшовши всі стелажі, я, собі на втіху, таки знайшла книгу, яка мене зацікавила, - фронтові щоденники Олеся Гончара.
Хоча, зізнаюсь, фанатам «любовних» романів тут простору більше.

Вікторія Сенько // Чорноморець. – 2012. – №17 (02 берез.). – С.2.

Буденність і сенсації у короткій інформації

Із 15 лютого в районній бібліотеці проходять виставки фото- та архівних документів, що ілюструють створення, розвиток та історію Скадовського району, присвячені Дню народження району.
А в районній дитячій бібліотеці, у школах міста та сіл району планується презентація книг О. Лиховода «Південні ворота України» та «Храм на березі моря».

// Чорноморець. – 2012. – №17 (02 берез.). – С.1.

Теплі спогади

У переддень Різдва мені пощастило стати свідком святкового заходу, який організували і провели для вихованців Скадовської школи-інтернату працівники районної бібліотеки. Діти дізнались, якою має бути справжня різдвяна кутя - з маком, горіхами, медом та узваром. Саме такою традиційною святковою стравою почастували їх працівники бібліотеки.
Після цього діти могли, скориставшись Інтернетом у читальному залі, передати вітання зі святами родичам і друзям, переглянути улюблені музичні кліпи, ознайомитись з новинами. Зустрічі у новорічні свята стали в читальному залі вже доброю традицією. Вони зігрівають душі і наповнюють любов'ю дитячі серця.

Т.В.Чигринова // Чорноморець. – 2012. – №7 (27 січ.). – С.1.

Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930