за 2012 рік

"СНІД - знак біди"-

під такою назвою у районній бібліотеці відбувся виховний захід для учнів 10-х класів Новотроїцької гімназії. Школярі послухали лекцію про цю небезпечну хворобу, а також дискутували про те, до чого може произвести надто доросла поведінка в юному віці, випадкові статеві стосунки та відсутність моралі.
Десятикласники читали вірші про СНІД. Для них була оформлена книжкова виставка "СНІД - страшний супровід людства. По завершенню зустрічі юнаки подивилися фільм «Флірт зі смертю", який змушує задуматися про своє  життя і майбутнє.

Надія Васильєва, директор Новотроїцької ЦБС // Трудова слава. – 2012. – №51 (21 груд.). – С.2.

Профї- Старт: юні обирають майбутнє на 2012-2015 роки» -

під такою назвою стартував інноваційний проект із профорієнтації шкільної молоді. Урочисте відкриття його відбулося на базі Херсонського вищого професійного училища №2. У заході взяли участь більше 200 школярів Херсонщини. Новотроїцький район представила команда учнів восьмих класів гімназії.
Спільними партнерами «ПрофіСтарту» є служба зайнятості, районні бібліотеки, управління культури і туризму облдержадміністрації.
Проект пройде в три етапи. Перший розрахований на 2012-2013 навчальний рік. Завдання для учасників - визначити п’ять топових спеціальностей району. На обласному ярмарку професій, який пройде у квітні наступного року, кожна команда захищатиме свій проект. Другий етап, що відбудеться у 2013-2014, передбачає презентацію індивідуального медіа-проекту на тему: «Професія,  яку я обираю». Завершальний, третій етап «ПрофіСтарту» припадає на 2014-2015 навчальний рік.  Тут команда учнів створюватиме і карту професій своєї місцевості, використовуючи вже напрацьовані :і матеріали.
Завершенням проекту стане створення веб-ресурсу «Карта професій нашого краю», на якому я буде розміщена найактуальніша інформація про найбільш затребувані спеціальності.

Аліна Поваріна // Трудова слава. – 2012. – №48 (30 листоп.). – С.5.

Молодим подовчанам у подарунок

Нещодавно у Подовому побував перший секретар Херсонської обласної організації КПУ А. Ф. Тарановський. Не обминув він своєю увагою і місцеву бібліотеку. Я показала Анатолію Федоровичу бібліотечні фонди, побідкалася, що бракує нових періодичних видань. Зараз молодь не зацікавиш старими книгами, їх цікавлять комп’ютери та Інтернет.  Статки у місцевих селян невисокі, далеко не  кожна родина може задовольнити такі запити  своїх дітей. Був би в бібліотеці комп’ютер, Інтернет - кількість юних відвідувачів зросла б багатократно.
- Подбайте, будь ласка, щоб сільські бібліотеки України за державний кошт отримали  сучасне комп'ютерне обладнання, - попросила я А.Ф. Тарановського. - Бо зараз нас  фінансують за залишковим принципом.
- Дуже слушна пропозиція, - погодився Анатолій Федорович.
Оскільки знаю А. Ф. Тарановського як людину слова, не сумнівалася, що так воно і буде. Він уміє добитися позитивних зрушень.
Яким же було моє здивування і радість водночас, коли виявилося: довго чекати не довелося. За кілька днів лідер комуністів області знову завітав до нашої бібліотеки, на цей раз - з подарунком (повний комп’ютерний комплект: процесор зі встановленою програмою, великий монітор, клавіатура, колонки, мишка.
- Це для подовської молоді. Нехай частіше ходять до бібліотеки і спілкуються з усім світом! - побажав керівник обласної організації Компартії України.
Зараз за допомогою керівництва місцевої сільради та приватних підприємців, що господарюють на території Подового, ми вирішуємо питання забезпечення нормального температурного режиму в бібліотеці у зимовий час та підключення до Інтернету. Сподіваюся, що зовсім скоро подовчани зможуть черпати інформацію із всесвітньої мережі. І кожного разу, сідаючи за комп’ютер, згадуватимуть добрим словом Анатолія Федоровича Тарановського, який не залишився байдужим до проблем маленької сільської бібліотеки і знайшов можливість допомогти.

Галина Лахматова, бібліотекар Подовської сільської бібліотеки // Трудова слава. – 2012. – №45 (09 листоп.). – С.2.

Хранительки людської мудрості

В останній день вересня 38 бібліотекарів із 28 бібліотечних закладів району відзначатимуть своє професійне свято. На сьогодні послугами бібліотек району користуються більше 17000 абонентів. У районі, незважаючи на суттєве недофінансування, виділяють кошти на поповнення бібліотечного фонду. Тільки цього року на періодику і книжки двом новотроїцьким бібліотекам (дорослій та дитячій) з райбюджету виділили 30000 гривень. У жовтні також в них планують встановити чотири комп'ютери, котрі під'єднають до всесвітньої мережі Інтернет. Ними читачі зможуть користуватися абсолютно безоплатно.
Щодня поспішають на роботу бібліотекарі - хранительки людської мудрості, берегині культури на селі. Щастя вам, достатку і здоров'я!

Фото Ростислава Горобця // Трудова слава. – 2012. – №39 (28 верес.). – С.1.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Шановні бібліотекарі! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.
Бібліотекарі є справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу. Саме ви допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Подальший розвиток бібліотечної справи - це запорука розвитку суспільства.
Бажаємо вам і вашим родинам творчої наснаги, міцного здоров'я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у благородній просвітницькій справі.

// Трудова слава. – 2012. – №39 (28 верес.). – с.2.

Тепло й зворушливо

67-й День Перемоги вже відзвучав палкими промовами та піснями, а в нашому селі його й досі пам'ятають, бо цього року пройшов він особливо тепло й щиро. І хоч учасник бойових дій Великої Вітчизняної у Воскресенці тільки один лишився - І.Д. Шалабода, людей до пам'ятника загиблим воїнам прийшло багато. Ведучі - педагоги місцевої школи Ольга Воронцова та Наталя Юрченко щиро вітали всіх зі святом, гарний концерт разом зі школярами підготувала вчителька Тетяна Козир. Усіх зворушив виступ малюків із дитсадка «Росинка» (вихователька Н.Ю. Калина), які читали вірші, співали пісні про Перемогу.
Слова вдячності й теплі побажання на адресу ветеранів і тих, хто відновлював країну після війни, прозвучали з вуст сільського голови Віктора Ширяєва та директора Воскресенської ЗОШ Олександра Шевеля.

Наталя Кузнєцова, завідувачка Воскресенською бібліотекою // Трудова слава. – 2012. – №21 (25 трав.). – С.2.

"Як все набридне - малюю"

Художні роботи Ольги Чумної - дивовижні: вона пише їх не тільки фарбами та олівцями, а й звичайною пастою з ручки, будівельними фарбами і навіть тінями для вік, використовуючи як полотно папір, метал, наждачний папір, старі музичні платівки.
Різноманіттям і самобутністю таланту Ольга Чумна вразила всіх на минулорічному районному конкурсі бібліотекарів, присвяченому їх професійному святу. Способи виконання малюнків відзначалися оригінальністю, аплікації з пластмаси, природних матеріалів дивували винахідливістю і творчим підходом бібліотекарки з Одрадівки.
- Я дуже люблю свою роботу, - розповідає Ольга Володимирівна. - Мама відмовляла, навіть не пускала мене, п'ятнадцятирічну, до Херсона, та після дев'ятого класу я зібрала необхідне навіть не в сумку, а у сітку і з двадцятьма карбованцями поїхала вступати до культосвітнього училища. Жила я у Високопільському районі, а за направленням приїхала в Одрадівку. Тут же у будинку культури працював мій чоловік. Село мені дуже сподобалось - велике, гарне, зелене, відоме на всю Україну. Тодішній голова колгоспу В.М. Сторчак одразу виділив нашій сім'ї квартиру у двоповерховому будинку. Тоді ціла вулиця Молодіжна забудовувалась такими незвичними для села будинками. Вдячна я Віталію Михайловичу, односільчанам, бо стала Одрадівка для мене рідною, тут займаюся улюбленою бібліотекарською справою, народила і виховала двох синів, маю вже онуків.
Скільки пам'ятає себе, Оля хотіла малювати. Дівчинці якось подарували коробочку олівців. Так хотілося скоріше ними щось вже малювати, та от досада - були вони не підстругані. Пригадує, до пізньої ночі чекала тата з роботи, аби підготував їх для малювання. Це бажання творити не зникло з роками у звичайному буденному потоці життя, його не вбили численні клопоти сільської жінки. Нерозгадана, незбагненна потреба душі цієї миловидної жінки зобразити світ таким, яким він є у її відчутті та уяві, виливається у соковиті барви її картин, витончені малюнки і графіку, неочікувані аплікації, художні вироби з усього, що є під рукою, які дивують простотою і водночас винахідливістю.

Ці малюнки написані будівельними фарбами

Є в Ольги Чумної написані фарбами картини, можливо, далекі від високого професіоналізму, адже не вчилася художньому мистецтву, про що й досі шкодує. Та й художником вона себе не вважає. Подив та естетичне задоволення викликають її ориганільні витвори, політ неосяжної фантазії майстрині. Чи не найбільше вражають пейзажі з тонкими деталями природи, намальовані будівельною фарбою, малюнки олівцями на коричневому наждачному папері. Наклеєні у центрі старих грамплатівок, вони є справжньою прикрасою бібілотечного холу. Клаптик замші зі старої куртки, золотистого кольору папір для пакувавння подарунків - і вже на творчому витворі красується гілочка калини з ягодами, сонце у верхньому куточку. На сучасній білій плитці, якою обклеюють стелі, розташувалися об'ємні квіти, зроблені з пивної пластикової пляшки. У мистецьких витворах сільської бібліотекарки присутні, речі з будівельної сфери - саме у цій галузі працюють її чоловік та вже дорослі сини. Знадобились вигадливій на фантазії Ользі Володимирівні і будівельна фарба для внутрішніх оздоблювальних робіт, і для тонування полотна - просто чорна фарба, для малюнків - розведена оліфою фарба золотого та срібного кольорів.
Різноманіття  способів і методів її творчості вражає несподіваністю. Наприклад, таблички з назвами відділів книжкових фондів, розділів тематичних виставок у бібліотеці містять не тільки власне назву, а й є малюнками на дану тему. Всі вони написані... тінями для вік світлокоричневого кольору. Є у Ольги Чумної і так звані витинанки - вирізані з паперу візерунки, численні аплікації. Підібрана порожня пляшка з-під вина та фольга - і вже стоїть вишукана ваза. Що тільки не використовує талановита жінка для свої художніх фантазій - листочки, насіння, кісточки плодів, наждачний папір, внутрішнє начиння коробок з-під цукерок, пластмасові вироби, шпалери, корпуси з-під старих настінних годинників.
- Ідеї виникають спонтанно, - розповідає Ольга Володимирівна. - Буває, все кидаю і малюю чи майструю. Займаюсь улюбленим хобі коли все набридне чи немає настрою. Помалюю - і заспокоюсь, творча робота мене надихає, знову є бажання працювати, робити буденні справи, просто жити і радіти життю.

Квіти з пляшки з-під пива

Бог наділив цю жінку багатьма талантами. Зв'язані нею светри, жакети, жилети, шкарпетки, платтячка для онуки - оригінальні, гарні, якісні. Цілий гардероб зв'язаних господаркою виробів радує близьких, а ще економить сімейний бюджет. А оце не так давно колеги по роботі дізнались, що вміє Ольга Чумна і вірші писати. Цілу поему своїй професії присвятила. Каже, хотіла б навчитись з бісеру плести, та вже зір трохи підводить. Книжки про образотворче мистецтво прочитала всі, які лише знайшла.
До основної роботи О.В. Чумна ставиться також творчо, а головне відповідально. Очолювана нею бібліотека - одна з кращих у районі. Коли розповідає про свою професію - оживає, загоряються очі. Хвалиться вартісними сучасними виданнями, які є у сільській книгозбірні. Це довідкові фоліанти «Боги, гробниці, вчені», «Гобелен», українська сучасна енциклопедія, дуже гарно оформлена «Енеїда» у коміксах.
Як не дивно, читачів в Одрадівці з роками не меншає: 600 чоловік, з них 150 - діти. Вони - найбільш активні, у школах учням часто дають завдання підготувати реферати, проекти на найрізноманітніші теми. І бібліотекар завжди приходить на допомогу. Комп'ютери та Інтернет у селі ще мало у кого є. Тут у нагоді стають не тільки передбачені інструкціями картотеки і каталоги, а й всілякі теки з газетними та журнальними вирізками з широкого кола тем, які вона складає та зберігає для себе і які виручають школярів. Про Інтернет у бібліотеці їй залишається тільки мріяти. Як і про тепло у приміщенні.
Абонентами бібліотеки є й чимало людей похилого віку.
У книзі відгуків можна почитати багато вдячних слів на адресу Ольги Володимирівни від відвідувачів. Високо оцінений її професіоналізм і директором Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва.
О.М. Чумна просить подякувати сільських благодійників Світлану Косяненко, Ганну Баранчук, Світлану Богдан, Раїсу Пархоменко, Ніну Садовську, які подарували для потреб громади 130 книжок - детективів, жіночих романів, видань по медицині, садівництву, квітникарству, рукоділлю, атлас сільськогосподарських шкідників, іншу затребувану літературу.
Сама ж Ольга зачитується Шукшиним, зараз перечитує його роман «Любавіни». На сучасні детективи, любовні романи шкодує часу.
О. В. Чумна має чудову сім'ю, улюблену роботу, хобі, що приносить моральне задоволення. Та головним у своєму житті вважає відчуття того, що вона комусь потрібна.

Любов Брусик, фото Віктора Чорного // Трудова слава. – 2012. – №16 (20 квіт.). – С.5.

Данина Кобзарю

9 березня, до дня народження великого українського письменника Т.Г. Шевченка, працівники бібліотеки провели літературно-музичну композицію «Живе слово Кобзаря». У ній взяли участь учні 10-А класу Новотроїцької загальноосвітньої школи №1 та їхній класний керівник Т.В. Ільїна. Вони разом з ведучими Л.М. Бондар та Р.І. Карандою зачитували уривки з віршів письменника. Музична композиція супроводжувалася також піснями на слова Кобзаря, що дало змогу школярам більш детально ознайомитися з творчістю Т.Г. Шевченка.
Відповідні заходи відбулися і у районній дитячій бібліотеці. Цими днями там для учнів 3-А класу (класний керівник Л.С. Васильківська) бібліотекар 3.М. Аблякімова провела усний журнал «Тернистими шляхами долі». Також для дітей був організований конкурс малюнків по творах видатного поета і виставлені репродукції його картин. Наприкінці заходу усі отримали подарунки.

Власна інформація // Трудова слава. – 2012. – №11 (16 берез.). – С.2.

Періодичні видання для бібліотек

5142 гривні виділено з районного бюджету на передплату періодичних видань для районної бібліотеки на перше півріччя цього року.
Зараз її відвідувачі можуть ознайомитись у читальному залі із публікаціями 28 газет та 36 журналів. З них 18 видань надходять до дитячої бібліотеки. На придбання літератури заплановано виділити 20 тисяч гривень.
За рахунок сільських рад та спонсорських коштів передплачено 52 газети та журнали на суму 6255 гривень для сільських бібліотек. Найбільше періодики отримує Громівська бібліотека: газет та журналів передплачено на 1301 гривню. Майже по 1000 гривень на ці цілі використано Воскресенською та Одрадівською сільрадами. Є що почитати з періодики також відвідувачам Василівської, Олександрівської, Сивашівської та Сергіївської бібліотек.
Практично в усіх книгозбірнях передплачено видання, які користуються найбільшим попитом,- районну газету «Трудова слава», «Урядовий кур'єр», «Порадницю».
Дбає про запити абонентів своїх бібліотек Новомихайлівська сільська рада. Тут виділили з бюджету і оплатили придбання 77 екземплярів нових книг для Новомихайлівської бібліотеки та 51 - для Маячківської на загальну суму 3000 гривень.

Антоніна Ботрисенко, редактор відділу обліку та інвентаризації районної бібліотеки // Трудова слава. – 2012. – №11 (16 берез.). – С.2.

Чудовий дивосвіт

"О, жінко, ти чудовий дивосвіт" - захід під такою назвою, присвячений святу 8 Березня, підготували для активних читачок районної бібліотеки для дорослих бібліограф Тетяна Нікітіна та завідуюча читальним залом Ольга Борисенко. Вели програму свята старшокласники Новотроїцької гімназії Михайло Балацький та Валерій Сакун. У центрі уваги присутніх були дві місцеві поетеси - Віра Павликівська та Олена Олійник. Вони не лише читали свої ліричні вірші, а й розповіли про те, як вони народжуються, що стимулює творчість цих талановитих жінок, їх виступи спонукали до роздумів, навіювали світлі почуття.
Не менш цікавим був і виступ Наталії Манжевіти. Вона не тільки розповіла як правильно харчуватися, вживати вітаміни, робити косметичні процедури, а й провела своєрідний майстер-клас по догляду за руками і обличчям.
Присутні на заході працівниці дитсадків, шкіл, пенсіонерки запевняють, що спілкування у бібліотеці додало їм святкового настрою і натхнення. Вони дякують організаторам за цікаву зустріч у стінах районної бібліотеки.

Власна інформація // Трудова слава. – 2012. – №10 (09 берез.). – С.2.

100 книжок у подарунок

Сучасна література і шедеври класики, незважаючи на всебічну комп'ютеризацію, сьогодні користуються популярністю у читачів. Проте головною проблемою усіх бібліотек є комплектування книжкового фонду. Давно минули ті часи, коли ми були в змозі 2-3 рази на місяць запропонувати нашим читачам «свіжі» видання. Кількість нових книжок стала мізерною у порівнянні із все зростаючим попитом на них. У зв'язку з цим Громівська бібліотека провела акцію «Подаруй книгу бібліотеці». Виявилося, що давні традиції меценацтва живуть і донині, в тому числі й у нашому селі. Завдяки небайдужим односельчанам П. Бейник, Т. Тютюнник, Г. Гарбуз, О. Фроловій, В. Татарчуку та І. Брусик наша бібліотека отримала більше 100 книжок. Я дуже вдячна їм за те, що підтримують свою сільську бібліотеку. Також хочу висловити вдячність голові СК ім. Леніна О. Супруну за те, що допоміг встановити у бібліотеці нові євро вікна - тепер тут стало значно тепліше і затишніше. А також сільській раді, яка виділила гроші на косметичний ремонт і на передплату періодичних видань.

Ольга Долгаэва, бібліотекар Громівської бібліотеки // Трудова слава. – 2012. – №2 (13 січ.). – С.2.

Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930