за 2012 рік

25 сентября в ДК «Мелиоратор» прошел читательский праздник Лидер летних чтений-2012. Организаторы вместе с библиотекарями Каховки провели для детей 1-5 классов познавательные викторины на знание интересных книг, рассказали о значении книги в жизни каждого человека и поведали об истории библиотек в городе.
В конце мероприятия были подведены итоги конкурса "Лидер летних чтений", победу в котором одержали А. Полигенько. К. Невмержицкая и С. Чумашина.

// Каховские новости. – 2012. – №38 (27 верес.). – С.5.

22+1 причина гордиться Каховкой

4. Каховская библиотека - одна из самых старых библиотек в Украине. Безусловно, здание каховской библиотеки по праву можно считать одной из гордостей каховчан. Открыта в далеком 1894-м году,  библиотека  действует в нашем городе до сих пор и считается одним из самых старых библиотек в Украине.

// Каховские новости. – 2012. – №37 (20 верес.). – С.1.

Культуре почистили перышки

В селах Каховского района действуют 15 клубов, 14 сельских ДК, 30 библиотек и три музея. В Коробках и Архслободе домов культуры нет, хотя села остро нужда¬ются в них. Коробковский ДК после развала Союза был разрушен и о его существовании напоминает только чудом уцелевший фундамент.
Те сельсоветы, в которых сохранились учреждения культуры, поскребли по сусекам и насобирали на маломальский ремонт. Кому-то помогли спонсоры. РДК им. Фрунзе и районной библиотеке деньги на ремонт выделили из райбюджета. В «подмарафеченых» зданиях будут заниматься 162 сельских коллектива художественной самодеятельности. Среди них 12 аматорских, которым присвоено звания «народный» и «образцовый».

// Каховские новости. – 2012. – №35 (06 верес.). – С.3.

Минулого тижня восьмикласники Олексій Воропаєв, Тетяна Нагула, Владислав Залипаєв, Михайло Тур, Данило Наздрачов (ЗОШ №1), Андрій Остапенко, Олександра Варава, Ірина Асауленко, Микита Башкінов, Костянтин Чорнобай (СЗОШ №2) (на фото) разом із бібліотерями своїх шкіл та районної бібліотеки для дітей завітали до редакції «Каховської зорі» задля тренінгу щодо тонкощів журналістської роботи, який провів із ними головний редактор газети заслужений журналіст України В.Менисенко. Ці діти стали учасниками обласного інноваційного проекту з профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє». В його межах - робота учасників над груповими й індивідуальними проектами: профорієнтаційні екскурсії, проведення соціологічного дослідження з визначення найпопулярніших і найперспективніших професій у своєму місті чи районі, участь у обласних заходах.

// Каховська зоря. – 2012. – №52 (20 груд.). – С.1.

Обласний бібліотечний форум - у Каховці

Вчора Каховка гостинно зустрічала учасників II обласного фестивалю молодіжного читання "Відкрий свою книгу". На початку форуму на площі перед районним Будинком культури ім. Фрунзе до учнівської молоді та бібліотекарів Херсонщини зверталися заступник голови Каховської районної державної адміністрації Ольга Вакулич і заступник міського голови Віталій Чернявський. Власними віршованими рядками зібрання привітав поет, журналіст, член Національної спілки журналістів України Микола Тібій. Урочисто оголосила відкриття фестивалю директор обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова Галина Тютюн, якій каховські бібліотекарі вручили символ нашого щедрого краю - великий запашний коровай на вишитому рушнику (на фото).
Після ексурсії вулицями міста та Каховським історичним музеєм дійство перемістилося до Каховської школи мистецтв, де на молодь чекали цікаві квестові ігри, автограф-сесії письменників Херсонщини та гала-концерт, підготовлений юними аматорами міського Центру дитячої творчості, студії спортивного бального танцю "Престиж", учнями каховських та Малокаховської, Чорнянської й Семенівської шкіл. Низку заходів продовжили змагання юних поетів у приміщенні Каховської районної бібліотеки та "Ярмарок бібліотечних ідей" для працівників бібліотек. Завершився фестиваль урочистим закриттям, на якому висловлено вдячність гостинним господарям і надію на те, що форум стане традиційним для Херсонщини й успішно впорається з головною метою його створення. А саме - залучення молодого покоління до активного читання, дружби з книгою, розуміння того, що книга - то є накопичена віками мудрість світу, котру не замінять ніякі засоби масової інформації й найсучасніші мас-медійні технології.

// Каховська зоря. – 2012. – №49 (29 листоп.). – С.1.

Всеукраїнський день бібліотек

В рамках святкових заходів з нагоди Всеукраїнського  дня бібліотек   25   вересня  у   малому залі МПК «Меліоратор»  відбулося  фінальне свято І чемпіонату   літніх читань-2012 року. Гостей свята привітали депутат обласної ради, кандидат в народні депутати М. Опанащенко і голова фракції Партії регіонів, депутат міської ради П.Філіпчук (на фото).
Юних і дорослих читачів порадували піснями та виступами творчі і танцювальні колективи МПК «Меліоратор». Школярі завзято брали участь в організованих конкурсах.
Усі переможці отримали сувеніри від Каховської міської організації Партії регіонів, а на закінчення свята на гостей чекав солодкий стіл, організований за ініціативи М.Опанащенка.

// Каховська зоря. – 2012. – №41 (04 жовт.). – С.5.

Оксамитовий вересень Лариси Уманець

Близько 20 років у бібліотечній справі Каховського району Лариса УМАНЕЦЬ. Сумлінно і з душею виконує вона свою роботу, перетворивши її на справжню творчість, заохочуючи дітей і дорослих до читання, йдучи пліч-о-пліч з працівниками сільської культури...
Народилася   Лариса   Павлівна 17 вересня  1954 року у Семенівці.   По   закінченні   відділення    бібліотечної    справи Херсонського училища культури стала працювати в Дудчинській бібліотеці. Там згодом і познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, там народила двох чудових дівчаток Тетянку та Іринку (які зараз є шанованими професіоналами своєї справи у Дудчино). Пізніше закінчила Харківський державний інститут за спеціальністю "бібліотекар-бібліограф".
Довелося Ларисі Павлівні попрацювати й секретарем виконкому Дудчинської сільської ради. А в 2005 році вона повертається до рідної Семенівки та до свого покликання. Отже, і по сьогодні Л.Уманець завідує затишним приміщенням бібліотеки при Семенівському сільському будинку культури. Без цієї жінки не проводиться жоден культурний захід на селі, вона - щирий помічник педагогів, учнів, культармійців... На кожній шкільній перерві щебетливими горобчиками злітаються до неї діти, спішать у вільний час дорослі і навіть люди літнього віку - постійні гості і читачі бібліотеки.
Нещодавно відзначила Лариса Павлівна свій день народження, а ось уже на порозі - й професійне свято... Щиро вітаємо нашу шановну землячку, нашого друга, світлу й добру людину, турботливу матусю й ласкаву бабусю трьох онучат, але все таку ж чарівну й привабливу, як у юності, жінку! Зичимо добра, щастя, наснаги, багато літ творчості й шани від  людей! Пам'ятайте, Ларисо Павлівно, ми  завжди цінуємо й любимо Вас, а Ваша праця - то наша справжня розрада і допомога.

Від імені односельців, Валентина Мальчевська, директор Семенівського сільського будинку культури // Каховська зоря. – 2012. – №36 (30 серп.). – С.24.

"Не цілована і юна" - через роки від Миколи Братана

Збірка інтимної лірики "Не цілована і юна" побачила світ завдяки дружині Миколи Братана - Раїсі Василівні (на фото праворуч). Саме вона зберегла для нас ці щирі вірші.
У розмаїтті ліричних рядків автора особливим теплом наповнені поезії, присвячені коханій дружині, тій, яка була поруч усе життя, була йому і Музою, і Берегинею.
З цих віршів усе починалося, у них витоки ліричного натхнення, і писалися вони здебільшого на аркушах, нашвидкуруч підхоплених десь у друкарні чи редакції газети, на сторінках численних блокнотів, з яких потім вилучалися і дарувалися коханій як чергове письмове зізнання у своїх почуттях.
Ще у 1957 році в наддніпрянському містечку Бериславі зустрілися поет-початківець і "друкарка молоденька Рая", звідти пішли вони по життю пліч-о-пліч:
... Закохані насотню літ.
Сподіваємось, що завдяки цій збірці, читачі відкриють для себе маловідомі грані душі і таланту поета Миколи Братана, доторкнувшись до великого почуття, що зветься Любов'ю.

Яскравих зір у небі - міріади,
І серед них завітна є одна,
Хай виснуть хмар нахмурених громади -
Крізь товщу хмар проміння ліс вона!
І варто тііьки глянути у небо -
Як знов її знаходжу мимохіть.
І знову лину піснею до тебе,
Якій поклявсь цю зірку не губить.
Ясну,
Блудити сліпо більш не стану, годі!
Не заляка мене ніяка мла:
Свою зорю знайти на небозводі
Твоя любов мені допомогла!

Бузковим цвітом пахнуть вечори
Бузковим цвітом пахнуть вечори,
І дихає земля на повні груди.
Назустріч літу вікна відчини,
Співучу радість понеси між люди, -
Ми любимо! - і це не таїна!
Ми любимось! - у горі і в печалі!
Благословила нас сама весна,
Путівку давши в несходимі далі, -
І що нам до нашіптувань-намов,
Хіба вони над буйним цвітом владні?
Хіба заплямувати ш любов,
як твої очі ненаглядні?!.
19-20. V. 1958 р.

Нещодавно дружина поета Раїса Василівна подарувала 10 примірників виданої в цьому році збірки Каховській районній бібліотеці, що тепер носить ім'я Миколи Братана.

Алла Малій, заслужений учитель України // Каховська зоря. – 2012. – №36 (30 серп.). – С.24.

У дружбі наша сила

«Ніколи не подумали б, що у бібліотеці є стільки цікавих занять та заходів». Такі слова усе частіше чують працівники Каховської районної бібліотеки для дітей від батьків своїх читачів, а діти, не одне покоління яких виросло у нашій бібліотеці, добре знають, що тут цікаво завжди. І дійсно, чого тільки не вигадаєш задля дитячого задоволення? Адже не секрет, що сучасну дитину, розбещену можливостями електронних розваг та Інтернету, важко чимось здивувати. Тому кредо нашої бібліотеки - робити все разом, робити те, що цікаво дітям, прислухаючись до їхніх думок і бажань.
На прохання своїх читачів, працівники бібліотеки провели вечір у бібліотеці. Ми побачили, що спілкуватися між собою підлітки не вміють, у них часто виникають конфлікти. Тому працівники бібліотеки вирішили дати їм можливість поспілкуватися в стінах бібліотеки дещо в незвичний для них час, після закінчення робочого дня. На дітей чекала цікава, насичена різноманітними конкурсами, змаганнями та завданнями розважально-пізнавальна програма. Жартівливі завдання «Реклама другу», «Бібліоперелаз», змагання на знання приказок, жартів про дружбу нікого не залишили байдужими. А щоб все було, як на справжніх посиденьках - для дітей організували чай з солодощами. Саме завдяки таким заходам вони краще розуміють, що основною рушійною силою життя є дружба, любов, доброта та безкорисливість. Що дружба - тендітна річ, як скло. Вона випробовується не тільки лихом, а й повсякденними дрібницями.

Любов Козел, заступник директора КУ «Каховська районна об'єднана бібліотека» імені М.Братана // Каховська зоря. – 2012. – №35 (23 серп.). – С.4.

Маг та чародій м'яча

 У Каховській районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч з абсолютним чемпіоном світу, рекордсменом книги рекордів Гіннесса, відомим у Каховці тренером і футболістом Василем Росошиком.  Він і тепер радує своїх земляків новими досягненнями у жонглюванні м'ячем, до того ж у зовсім несподіваних обставинах. Було це і на стадіонах, і на величезній сцені Міжнародного фестивалю «Таврійські ігри», а ще й на трасі від Каховки до Нової Каховки. Це справді диво. Також В.Росошик розповів про своє життя в футболі, про цікаві події, в яких йому довелося брати участь, відповів на численні запитання дітей та продемонстрував свій талант просто у бібліотеці. Вражені і захоплені дітлахи щиро подякували талановитому футболісту за зустріч. Він - дійсно маг і чародій м'яча!

// Каховська зоря. – 2012. – №25 (14 черв.). – С.24.

«Сучасна бібліотека»

- саме таку назву має кампанія з інформування громадськості про нові можливості, які відтепер надають модернізовані   бібліотеки.   Метою її є залучення населення до відвідування бібліотек.
Інформаційну кампанію проводить програма «Бібліоміст»  у партнерстві з центральною і місцевою владами. Ініціативу підтримали Каховські райдержадміністрація і районна рада, надавши дозвіл на безкоштовне розміщення інформаційних матеріалів на білбордах.
Загалом 6 бібліотек комунальної установи «Каховська районна об'єднана бібліотека» (районна бібліотека, районна бібліотека для дітей, Коробківська, Роздольненська, Мар'янівська, Волинська сільські бібліотеки) стали переможцями оголошених програмою «Бібліоміст» конкурсу з організації нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету. Від тепер ці бібліотеки мають можливість на власному досвіді відчути всі переваги доступу до світової нформації, скайп-спілкування та достойного представлення  бібліотеки в мережі.
В рамках цієї кампанії Каховська районна бібліотека проводить конкурс «Краща рекламна ідея», День відкритих дверей, екскурсії до бібліотеки, огляди  регіональних   Інтернет- ресурсів. На сайті і блогах наших бібліотек оперативно розміщується інформація про події, новини, фото, коментарі, які відбуваються в бібліотеках КУ КРОБ. Бібліотека активно спілкується в Фейсбуці з колегами з інших бібліотек.
Все ще асоціюєш бібліотеку з книжковим пилом? Приходь - нові реалії змінять твою думку. Майбутнє починається в сучасній бібліотеці!

Людмила Пархоменко, провідний методист КУ КРОБ // Каховська зоря. – 2012. – №20 (11 трав.). – С.2.

Найкращий читач року

З весняним пробудженням природи на поріг загальноосвітніх закладів міста та району  прийшло  свято читання  -  щорічний конкурс «Найкращий читач».  Проводиться він з метою підвищення  культурної компетентності   української молоді,  заохочення  школярів   до  систематичного читання та напрацювання у дітей  навичок   самостійної  роботи з книгою.
У    шкільному    етапі   районного   конкурсу взяли участь 314 учнів 6-7 класів з 23 шкіл району. Другий етап проходив 14 березня у районній дитячій бібліотеці ім. М. Братана під девізом: «З книгою по життю!».
Переможцями районного етапу стали Сторожук Інна, учениця 6 класу Семенівського НВК та Демидов Денис, учень 7 класу Чорноморівської ЗОШ I-III ст. (на фото). Саме вони отримали право на участь в обласному турі конкурсу.

Людмила Вронська, методист районного методичного кабінету // Каховська зоря. – 2012. – №14 (29 берез.). – С.5.

Встреча с чародеем мяча

На прошлой неделе в Каховской районной библиотеке школьники города встретились с абсолютным чемпионом мира, рекордсменом книги рекордов Гиннесса, тренером и футболистом В. Росошиком.
Спортсмен известен не только как ветеран футбола, а еще как рекордсмен по жонглированию футбольным мячом. Его рекорд, установленый более 20 лет назад на стадионе «Кайрат» в Алма-Ате, не преодолен до сих пор. Он жонглировал мячом 9 часов 45 минут! Зто достижение занесено в книгу рекордов Гиннесса.
Также В. Росошик запомнился своим достижением на трассе от Каховки до Н. Каховки. Спортсмен жонглировал мячом до Новокаховского стадиона «Знергия» до района Светлово, преодолев расстояние в 18 километров за З часа 32 минуты. Мяч ни разу не коснулся земли.
По завершенню встречи В. Росошик продемонстрировал свой талант жонглирования мячом прямо в библиоте ке. Пораженные и восхищенные дети искренне назвали его магом й чародеем мяча.

// Каховские новости. – 2012. – №23 (14 черв.). – С.5.

Библиотека без света

В библиотеке Костогрызово уже несколько лет нет электричества и отопления. Книжное хранилище находится при школе в аварийном здании, которое было построено еще до революции. Сейчас сельский председатель и районные власти задумываются, чтобы перенести библиотеку в здание сельсовета. А то не ровен час, и книги сгниют, и местное население позабудет, что у них в селе есть библиотека.

// Каховские новости. – 2012. – №21 (31 трав.). – С.3.

Каховская районная библиотека

В рубрике «История нашего края», созданной совместно с общественной организацией «Наш дом Каховка», мы освещаем события, которые происходили в нашем городе в прошлом веке. Сегодня вашему вниманию предлагается информация о Каховской районной библиотеке, которая считается одной из самых старых библиотек в Украине.
Каховская районная библиотека была создана пожертвованиями бывшего земского начальника Яковенко. До 1904 года она располагалась в бывшем арестном здании, а после ее передали новому обществу взаимной помощи и переместили в новое здание на Б. Куликовской улице (ныне К. Маркса), где она располагается по сей день.

В воспоминаниях Льва Зиновьевича Барбаумова, участника революционных событий 1905 года, сообщается о том, какова атмосфера царила тогда в библиотеке. «Это была небольшая комната с коридором и крыльцом на улицу, в одноэтажном доме. В комнате два шкафа со стеклянными створками, письменный стол с синим сукном, несколько венских стульев. В новых переплетах стояли произведения Л. Толстого, Н. Некрасова, И. Тургенева, А. Пушкина, С. Аксакова, В. Белинского, А. Кольцова, М. Лермонтова, А. Герцена, М. Салтыкова-Щедрина и других авторов-классиков русской литературы. А за их произведениями на невидимых полках хранились произведения политической (в том числе и нелегальной) литературы».
В 1941 году, во времена Великой Отечественной войны, оккупанты полностью развалили библиотеку. Но спустя два года ее восстановили. Восстановлением библиотеки и основного библиотечного фонда, а также сбором книг среди населения занималась старший библиотекарь Белла Гольдштейн. Тогда же открылась и детская районная библиотека.
Затерянная книга
Особого внимания заслуживает история, произошедшая в 1943 году. Тогда в боях за Каховку принимала участие 33 стрелковая дивизия под командованием майора Ивана Платоновича Зозули (на фото).
Бывший агитатор, будучи не слабым духом человеком, решил поднять боевое настроение своих солдат. Он взял в библиотеке дореволюционное издание книги «Александр Македонский», которое вслух зачитывал солдатам перед боями. Книгу тогда вернуть не удалось, поскольку начались ожесточенные бои. Но вместе с ней Иван Платонович дошел до самого Берлина.
Издание вернулось библиотеку спустя 32 года.  Тогда, к тридцатилетию Великой победы, в числе приглашенных на праздник был и И.Зозуля. На торжественном мероприятии он вернул книгу в библиотеку, а спустя год книга была передана музею. Также в музее хранится и трофейный штык И. Зозули.
Уже 108 лет Каховская районная  библиотека ежедневно   собирает  в своих стенах читателей. При ней  действует   абонемент, читальный зал и интернет-зал.

Александр Мошенский по материалам Каховского исторического музея // Каховские новости. – 2012. – №2 (19 січ.). – С.5.

Пам'яті видатного земляка

«Він присвятив своє життя рідній Херсонщині»- такими словами у Каховці нещодавно згадували про свого земляка, знаного поета Миколу Братана. В цей день на будівлі місцевої об'єднаної районної бібліотеки відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на його честь. До речі, рішенням Каховської райради самій бібліотеці присвоєно ім'я Миколи Братана.
Учасниками заходу стали дружина поета Раїса і син Віктор. Вони розповіли присутнім про перші поетичні кроки Миколи Івановича. Нагадали також про те, що народився поет у селі Семенівці Каховського  району, і саме в місцевій районній газеті він починав друкувати свої перші вірші.

Олександр Пітоєв // Новий день. – 2012. – №53 (27 груд.). – С.19.   

Бібліотека чекає читачів

Одна з кращих бібліотек у Каховському районі працює у Федорівці Розо-Люксембурзькоі сільради. Просторі, світлі приміщення, затишна читальна зала, тематичні книжкові експозиції притягують сюди читачів. Щоправда, сільську бібліотеку відвідують переважно школярі і пенсіонери. Молодь знаходить тут потрібну за шкільною програмою літературу, а люди старшого віку віддають перевагу періодичним виданням.
- Користується популярністю також сучасна художня література, любовні романи, детективи і книжки для маленьких діток, - говорить завідуюча бібліотеки Алла Чернишова (на фото). - Погано, що ми не маємо доступу до інтернету. Мої колеги з Волинського розповідають, що завдяки підключенню до інтернет-мережі до їх бібліотеки почало ходити більше молоді. І хоча про це ми поки тільки мріємо, зараз хочемо вирішити інші нагальні проблеми. Потрібно зробити ремонт покрівлі у будинку культури, в якому ми знаходимося. Під час дощів у нас протікає стеля і в приміщенні висока вологість. Сподіваюся, що сільська рада знайде можливість у новому році закрити цю проблему.

Олександр Пітоєв, фото автора // Новий день. – 2012. – №4 (19 січ.). – С.20.

Бібілотека імені Братана

Рішення про присвоєння комунальній установі «Каховська районна об'єднана бібліотека» імені українського поета і прозаїка, уродженця села Семенівки Миколи Братана прийняли депутати місцевої районної ради. Підставою для цього стало клопотання колективу бібліотеки та ініціатива самих депутатів райради. Як запевняє керівництво Каховської райдержадміністрації, восени 2012 року на будівлі установи буде встановлена меморіальна дошка про присвоєння імені поета.
На жаль, така ініціатива каховчан є скоріше винятком із правила. Як уже неодноразово повідомляв «Новий день», місцева громада виступає категорично проти увічнення імен інших видатних земляків у назвах вулиць і установ. Водночас, більшість існуючих тут назв не має до історії міста, району або країни в цілому жодного відношення.

Олександр Пітоєв // Новий день. – 2012. – №3 (12 січ.). – С.20.

Кращий читач року

Наступного дня конкурсантів II етапу регіонального конкурсу зустрічала міська бібліотека, що розташовується зараз у приміщенні міського Палацу культури «Меліоратор».
Вимогливе, об'єктивне та професійне журі уважно проаналізувало читацькі щоденники, вислухало розповіді конкурсантів про свою улюблену книгу та улюбленого літературного героя. Виступи були емоційними, дуже різноманітними, переконливими, небайдужими. Дівчатка школи №3 Форносова Тетяна, Шиманська Дарина і Троян Валерія (бібліотекарі Л.Салюк та Л.Голдованська) навіть виступили у костюмах своїх улюблених літературних героїв. Надзвичайно креативно підійшла до змагань учениця Каховської гімназії Кириченко Вероніка, презентувавши своє відео-опитування серед учителів і учнів на тему читання. Учасники підготували малюнки, плакати, а дехто - цікаві презентації та слайд-шоу, якими доводили: "читати - це круто!". (Особливо запам'ятався плакат учениці 6 класу ЗОШ №3 Олі Пішти).
Кращими читачами міста визнано Кириченко Вероніку (6 клас Каховської гімназії) та Форносову Тетяну (7 клас ЗОШ №3) (на фото), які здобули путівку на участь у третьому, заключному етапі регіонального конкурсу. II місце розділили теж учениці ЗОШ №3 і гімназії - Троян Валерія та Фролова Євгенія, III місце у Маловічко Ілони з ЗОШ №5 та Варави Олександри, учениці СЗОШ №2.
Всі учасники нагороджені грамотами та подарунками від міського відділу культури і туризму. Також заохочувальні призи отримали найменшенькі активні читачі міської бібліотеки - Аліна Фісюк і брати Ваня й Женя Бойки.

Надія Євтушенко, завідувач міської бібліотеки // Каховська зоря. – 2012. – №14 (29 берез.). – С.5.

Поки верстався номер, у Херсоні відбувся заключний, обласний етап читацького конкурсу «Найкращий читач 2012 року», на якому учениця Каховської гімназії Кириченко Вероніка стала переможницею (вперше на цьому конкурсі серед учнів нашого міста!) в номінації «Супер-щоденник». Не можна не відзначити велику роль у заохоченні дівчинки до читання та в її підготовці до всіх етапів конкурсу високопрофесійного і креативного бібліотекаря гімназії Світлани Стрельчук. Вітаємо переможницю та її наставника.

Діти пишуть книжки...

Кожна дитина талановита, має природні здібності та творчі задатки, і одним з найефективніших шляхів залучення дітей до творчості є конкурси.
Наприкінці 2011 року Каховська міська бібліотека оголосила акцію «Різдво із книгою», яка тривала протягом свят різдвяно-новорічного циклу, тобто до 31 січня 2012 року.
Головною умовою конкурсу було написання власного твору у вигляді оповідання, казки, нарису або вірша.та виготовлення книжки-саморобки. Кожен мав продемонструвати свою творчу уяву, а також вміння і здібності у викладені матеріалу і оформленні книжечки.
Участь у конкурсі взяли учні ЗОШ №3,4 та гімназії.
Талановиту творчу особистість підлітків підтримували в їх починаннях шкільні бібліотекарі Любов Голдованська, Людмила Салюк та Тетяна Чайкіна, які вчили і надавали методичні поради, співпрацювали з дітьми і виявляли переможців першого шкільного туру.
Ми сподівались на активну участь дітей, але результати перевершили всі очікування. Загалом у першому турі взяли участь близько 50 учнів від 8 до 15 років.
Другий тур конкурсу. Презентація творчих робіт за участю переможців та найкращих учасників міжшкільного , туру- конкурсу дитячої творчості «Різдво із книгою» пройшов у міській бібліотеці.
Молодці наші діти, що й казати! Скільки вигадки, любові, старання, фантазії! І не лише в тих, що відзначені. Творчі роботи були такими цікавими, щирими, майстерними, що дуже важко було визначити найкращі з них. По-перше, книжечки діти оформили дуже старанно, з гарним художнім смаком, доповнили власними ілюстраціями, прикрасили аплікаціями з природних матеріалів, виробів з оригамі, бісеру (роботи учнів ЗОШ №3 - Гарбар Насті, Бочко Максима, Покори Анастасії; учнів ЗОШ №4 - Дергун Наталії, Бойко Максима, Гребень Віталія).
По-друге, весь матеріал поданий так емоційно, переконливо, оригінально, що книжечки викликають захоплення (Форносова Тетяна, Шиманська Дарина, Гарбар Настя - учні ЗОШ №3, Гурбич Катерина, Лозович Єва - ЗОШ №4).
Окремо треба відзначити роботу ЗОШ №4, яка заслуговує на увагу - це створення колективної книжки поза умовами конкурсу - «Зима іде - свята веде», куди увійшли кращі роботи дітей.
Почесний гість заходу начальник відділу культури і туризму Каховської міської ради Інна Матросова привітала всіх, хто любить книгу, та акцентувала свою увагу на тому, що читання є запорукою подальшої успішної долі молодої людини, а також на необхідності проведення подібних конкурсів, які допомагають дітям розкривати свої творчі здібності.
Для юних учасників конкурсу було підготовлено справжнє свято, під час якого всім присутнім дітям та їх батькам запропонували взяти участь у вікторині, переглянути слайд-шоу «Топ-10 ілюстрованих книг України до Різдва». Всі бажаючі могли познайомитися з книгами-саморобками, представленими на виставці-вернісажі у фойє міського Палацу культури «Меліоратор».
Бажаними гостями свята стали поет-бард Валерій Ралко та каховська авторка Алла Ралко, які радо беруть участі в заходах міської бібліотеки, даруючи дітям та дорослим свій талант і гарний настрій.
Після виступів конкурсантів журі зробило висновок: кожна дитина заслуговує на подяку і заохочення, і тому кожен учасник одержав цінні подарунки та солодощі за сумління, старанність і фантазію від відділу культури і туризму.
Грамоти та подарунки за активну співпрацю з міською бібліотекою і творчий підхід до організації культурно-мистецьких заходів, участь у акції "Різдво з книгою отримали бібліотекар ЗОШ №З Л.Голдованська та бібліотекар ЗОШ №4 Т.Чайкіна.
У номінації «Найактивніший клас» грамотами нагороджені колективи учнів 6-Б класу ЗОШ №4 (класний керівник Наталя Рассолова) та 4-В класу ЗОШ №3 (класний керівник Наталія Савчук).
Конкурс показав, скільки талановитих дітей мешкає у нашому місті. Звичайно, більшість з них не стануть поетами, письменниками, але маємо надію і впевненість, що кожен з них виросте гарною людиною й активною особистістю та буде прославляти рідне місто.

Надія Євтушенко, керівник міської бібліотеки // Каховська зоря. – 2012. – №9 (23 лют.). – С.7.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031