за 2017 рік

З любов'ю до малої батьківщини

Херсонщину називають перлиною південного краю. Степове безмежжя і лісові масиви, морські простори та річкові й озерні плеса, унікальні заповідники і музеї, історія створення Херсонської області і відомі особистості, архітектурні пам'ятки і події культурного та мистецького життя - все це надзвичайно барвисте різноманіття ще раз пригадалося під час другого туру конкурсу «Ігри патріотів Херсонщини», який провела філія Голопристанської РБ з обслуговування дітей.
Засновниками та організаторами Ігор є управління культури Херсонської обласної державної адміністрації, управління освіти на­уки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації та КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради. До участі у конкурсі були запрошені учні 4-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів усієї Херсонської області. Тож, у другому турі взяли участь 30 учасників зі шкільних бібліотек міста Гола Пристань та Голопристанського району. Під час відкриття та проведення заходу помічниками бібліотекарів стали волонтери команди «Бібліо-агt-ватага» Тетяна Гаврилюк, Вікторія Старичкова та Альона Михайленко (учні Голопристанської спеціалізованої школи), які урочисто відкрили захід, провели волонтерську гру «Барвиста Херсонщина», запросили конкурсантів до те­стування.
Компетентне журі у складі начальника відділу культури, туризму та з питань діяльності ЗМІ виконавчого комітету Голопристанської міської ради А.В.Литвиненко, начальни­ка відділу культури Голопристанської РДА А.П.ПІшти, завідувача комунальної устано­ви «Голопристанська районна бібліотека» Голопристанської районної ради Г.В Шмагель, методи­ста комунальної установи «Голопристанський район­ний методичний кабінет» Голопристанської районної ради С.Г.Лук'янченко, піс­ля підрахунку балів за результатами тестування визначили кращих знавців рідного краю у кожній віковій категорії.
У результаті маємо переможців від Голопристанського району: Поліна Коваленко, учениця 4 кла­су Новозбур'ївської ЗОШ №1, Євгенія Якименко, учениця 6 класу Новозбур'ївської ЗОШ №2, Інна Одарченко, учениця 9 класу Новозбур'ївської ЗОШ№1.
Переможцями від шкільних бібліотек м.Гола Пристань стали: Даниїл Арсені, учень 5 класу Голопристанської ЗОШ №1, Поліна Новікова, учениця 7 класу Голопристанської ЗОШ№4, Софія Запорожець, учениця 9 класу Голопристанської гімназії (на фото справа).
Варто відзначити й інших активних учасників конкур­су, які набрали високі бали і яким лише півкроку не ви­стачило до перемоги. Се­ред них у віковій категорії 4-5 класи: Влада Яковенко із Чорноморської ЗОШ, Апіна Жукова з Новозбур'ївської ЗОШ №2, Олександра Штацька зі Збур'ївської ЗОШ, Валерія Рудь із Голопристанської гімназії; 6-7 класи: Дарина Козінська зі Збур'ївської ЗОШ, Анастасія Тимофеєва із Новозбур'ївської ЗОШ№1, Віталій Єременко із Голопристанської гімназії; 8-9 класи: Дар'я Овчиннікова із Чорноморської ЗОШ, Олеся Шершень із Новозбур'ївської ЗОШ№3, Софія Беленчук із Голопристанської спеціалізованої школи.
А вже 21 листопада, у День Гідності та Сво­боди, відбувся фінал та церемонія нагород­ження переможців обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини» під час патріот-шоу «Я ♦ Херсонщину».
Було визначено кращих у кожній із трьох вікових категорій та нагороджено дипломами та книжковими подарунками. У старшій віковій категорії 2 місце виборола учениця 9-а класу Голопристанської гімназії Запорожець Софія (на лівому фото друга справа).
Подяки та сертифікати на книжкові добірки у подарунок отримали і бібліотеки, читачі яких здобули перемогу в турнірі, а також бібліотеки для дітей, що виявили найбільшу активність у розгортанні змагань і запропонували найцікавіший формат для проведення район­них турів - серед них і наша Голопристанська бібліотека для дітей. Дякуємо усім учасни­кам турніру та їх керівникам, вітаємо Софію і сподіваємося, що з книгою і бібліотекою по­переду буде ще не одна перемога!
Завершилися цьогорічні етапи патріотичних, інтелектуальних, пізнавальних, корисних, цікавих «Ігор патріотів Херсонщини», завдяки яким ми ще раз побачили красу, могутність і різнобарвність нашої Таврії. Сподіваємося, що і надалі школярі за допомогою гри, книжки, бібліотеки продовжать пізнавати Херсонщину, щиро любитимуть своє дійсно найкраще місце на землі і саме любов до нього стане запору­кою розбудови та розвитку нашого краю у майбутньому! 

Світлана Ярова, завідувач філії Голопристанської РБ з обслуговування дітей  // Рідна Пристань. – 2017. – №47 (24 листоп.). – С.2.

"Острів Марійчиних скарбів"

- презентація ново їдитячої книжки Марії Ярової «Іринчині скарби», яка відбулася у 3-А класі Голопристанської ЗОШ №1 (класний керівник М. М. Жайворонок).
На презентації присутні Марія Пантеліївна Ярова, ав­торка книги та завідувач філії Голопристанської РБ з об­слуговування дітей Світлана Анатоліївна Ярова. Безпе­речно, діти чекали на зустріч із місцевою письменницею, бо бачитися з нею вперше.
Це було перше знайомство учнів з людиною творчою. Світлана Анатоліївна підготувала виставку книжок авторки (а їх аж 29!), різні атрибути, необхідні для проведення не­звичайного уроку. А Марія Пантеліївна сиділа за столом: скромна, невисокого зросту, зовні нічим не примітна. Хіба що очі її сяяли добром та любов'ю до третьокласників, а серед них - і її правнучка Варя.
Учням цікаво було, де народилася авторка, якого роду. Вияснилося, що тут, на цій землі, жили її батьки, діди, прадід, прапрадіди. Вона представниця древнього роду. Навчалася у цій же школі, що й третьокласники. Росла до­питливою, непосидючою дівчинкою.
У житті виконувала різну роботу: була і медиком, і журналістом, опікувалася бібліотеками району. Пише як для дорослих, так і для дітей, їй підвладна і проза, і поезія.
А мова йде про останню, 29-у книжку для дітей «Іринчині скарби». У ній 7 оповідань, коротенькі, захоплюючі, повчальні. Якщо, юний читачу, прочитаєш їх, то дізнаєшся:
- чи потрібно вивчати і знати досконало англійську мову? («Іринчині скарби»);
- чи можна першокласниці переходити самостійно ву­лицю, по якій проїжджає авто, і як це зробити? («Маря Ванівна»);
- як допомогти людям похилого віку («Розбиті окуляри»);
- про фантазерку Надійку прочитаєш в оповіданні «Марсіанка»;
-  про незвичайне каченя і як із нього виросла велика качка на ймення Гусяча Кача («Гусяча Кача»);
- про маленьких горобенят, що мали довгі шийки з роз­зявленими ротиками («Жовторотики»).
У ході проведення такого уроку були використані найрізноманітніші вправи, що перевіряли кмітливість, оперативність учнів, їхню винахідливість.
Яких тільки завдань не було: виправ помилку, склади прислів'я, відгадай загадку, розгадай кросворд. Тут була і пляшкова пошта, скринька для скарбів, марсіанські ріжки. Безперечно, не обійшлося і без домашнього завдання.
Урок завершено. Вражень багато. Марія Пантеліївна побажала дітям успіхів у навчанні, уміння цінувати час, багато читати, вести себе чемно, вчитися, користуватися послугами бібліотеки, де багато книжкових морів, безліч дивовиж.

Алла Татяненко, керівник музею «Літературне краєзнавство» Голопристанської ЗОШ №1  // Рідна Пристань. – 2017. – №43 (27 жовт.). – С.3.

Робоча зустріч

14 липня, в межах діяльності проекту "Зміцнення ролі сільських жінок в розвитку територіальних громад Херсонської області", який реалізує ХОЦ «Успішна жінка» (голова Олена Микитась) в партнерстві з БО Фонд громади міста Гола Пристань «Свята Ольга» (президент Світлана Михолат) пройшла робоча зустріч з командою DVV International  in Ukraine (Анна Опіц, Оксана Кушнаренко, Олена Шумська, Віктор Сікаленко) та з представницями ХОЦ «Успішна жінка» (Олена Микитась, Іраїда Геращенко).
Перше засідання відбулося на базі Голопристанської районної бібліотеки (завідувач Галина Шмагель). Під час нього Анна Опіц ознайомила присутніх з діяльністю  DVV International  в Україні. Одним із пріоритетних напрямків діяльності представництва є освіта для дорослих, яка має за основу навчан­ня дорослих упродовж всього життя. У нових умовах розвитку українського суспільства навчання дорослих, хоч для багатьох і нове поняття, але дає шанс кожній людині долучитися до повноцінного багатоаспектного життя. Мережа Центрів освіти для дорослих вороваждується в багатьох регіонах України, зо­крема Олена Шумська ознайомила присутніх із досвідом такої діяльності у Яворівському районі Львівської області Товариства краєзнавців Яворівщини «Гостинець» та іноваційними ідеями, які втілює в життя ГС Українська асоціація освіти для дорослих.
Цього ж дня відбулися робочі візити до сільських громад села Чорноморсь­ке та Чулаківка, де здійснюється проектна діяльність. Сільські жінки предста­вили ініціативи, які були підготовлені в межах проектних завдань. Хочеться візначити зацікавленість та бажання сільських жінок запроваджувати нові підходи задля вирішення проблемних питань в громадах, беручи до уваги важливість дієвих освітніх, компетентних змін у населених пунктах.
Маємо сподівання, що отриманий новий досвід та знання стануть стартом до реалізації задуманих ідей в названих селах.

Світлана Михолат, президент БО Фонд громади міста Гола Пристань "Свята Ольга"  // Рідна Пристань. – 2017. – №30 (28 лип.). – С.2.

Літо з бібліотекою: розважальне, пізнавальне, відпочивальне!

Літо - час шкільних канікул, коли діти відкривають світ і себе в цьому світі. Щорічно філія Голопристанської РБ з обслуговування дітей для своїх юних читачів створює ком­фортне бібліотечне середовище - популяризує -нові книги, організовує цікаві книжкові виставки, проводить розважальні та пізнавальні заходи. Не стало виключенням і цьогорічне літо - бібліотекарі запропонували усім охочим провести літо з бібліотекою, адже літні читання - це чудовий час для розширення кругозору дітей та їх творчої уяви.
Бібліотекарі давно зробили висно­вок, що вкрай необхідно застосовува­ти у своїй діяльності гру чи її елемен­ти. Це може бути видовищний захід, бесіда, огляд, список літератури, книж­кова виставка чи навіть традиційний бібліотечно-бібліографічний урок. Якщо все вище перераховане містить елементи гри, то і сприймається з незмінним інтересом, робиться більш доступним для розуміння і краще запам'ятовується. Практика показує, що діти з надзвичайною легкістю адап­туються в реальному і віртуальному світі завдяки грі. Бібліотека може запропонувати дитині цікаві форми занять, допомагаючи тим самим їй виявити власні читацькі інтереси, опанувати культуру читання, вирази­ти власну індивідуальність.
Дітлахи, які відвідували пришкільні табори, мали можливість брати участь у всіх заходах, організованих бібліотекою. Звичайно, найбільше «вподобайок» отримали ті зустрічі, де була можливість проявити знан­ня, пофантазувати, позмагатись у кмітливості, спритності тощо.
Наймолодші користувачі, які вперше переступали поріг книгозбірні, здійснювали екскурсію бібліотекою під назвою «Мандруємо Читай-містом». Потім подорожували разом з книгами у світ рослин і тварин, казкові міста, на далекі планети, знайомилися з но­вими казковими героями (а ви чули про Маляку, неслухняного Гарбузика, Зайчика, що подружився з Вовчою ро­диною?), читали нову періодику, бра­ли участь у бібліо-ігроленді «Кумедні малюки», який скликав усіх на веселі розваги, кумедні перетворення та бібліо-дискотеку.
Деякі зустрічі з улюбленими каз­ковими героями відбулися весе­ло і навіть... несподівано! Хто міг дізнатися, що під час літературного знайомства «Незвичайні мандри звичайної дівчинки» до 185-річчя від дня народження Л.Керролла, дове­деться зменшитися, з'ївши шматок  чарівного гриба, щоб потім слідом за Білим Кроликом пролізти в кролячу нору і, отримавши ключ, подорожува­ти казкою так, як це зробила Аліса? Зустрічі з Капелюшником, Березне­вим зайцем, Чирвовою Королевою су­проводжувалися різними цікавими за­вданнями і розвагами, а на закінчення усі мали можливість зробити фото у стилі Чеширського кота. Ви запитаєте (як це зробили і наші мандрівники казкою): «А навіщо ключ?». Щоб дізнатися про це, приходьте до нас -помандруємо ще раз у незвичайний світ звичайної дівчинки...
Пізнавальним і розважальним во­дночас став правовий тир «Хочу все знати!», під час якого герої казок розповіли про права дітей і за до­помогою різноманітних вікторин та конкурсів навчили визначати пору­шення цих прав.
Літературна гра-ребус «Раз, два, три, чотири, п'ять! - з нами йдіть дива шукать!» в ігровій формі познайоми­ла з цьогорічними письменниками-ювілярами та їх чудовими повістями, казками, оповіданнями, в яких гравці обов'язково знаходили звичайні чуде­са і неймовірні дива.
У бібліо-аптеці «Вітаміни пізнання» діти охоче обирали та куштували на свій смак різноманітні вітамінні стра­ви на вибір. Щоб скуштувати усю смакоту та підживитися вітамінним коктейлем, школярам довелося до­бре попрацювати. Вони відповідали на запитання, за окремими інтелектуальними інгредієнтами самі готували нові страви для суперників, навчалися та розважалися водно­час. Школярі з цікавістю переглянули добірку довідкової літератури, яку було запропоновано «аптекарем»-бібліотекарем.
Зацікавленість у дітей викли­кала арт-година «4 розповіді про українських композиторів», яка поінформувала про музичних світочів - ювілярів   Миколу  Дремлюгу, Ки­рила Стеценка, Миколу Леонтовича та Миколу Лисенка, твори яких стали візитівкою української музики та світовими хітами. Підлітки мали можливість не тільки дізнатися про цікаві факти з життя та творчості ви­датних особистостей, а й прослухати самобутні музичні твори, взяти участь у музичній вікторині.
На школярів чекали нові знання та радісні враження і під час майстер-класу «Лялька-мотанка - прадавній оберіг українців», де учасники не тільки познайомилися з новою літературою про створення народних оберегів своїми руками, але й попо­внили свої знання про різноманітність народних ремесел, специфіку виго­товлення ляльок-мотанок і, звичайно, навчилися своїми руками виготовляти лялечку-ангелика, яку зазвичай дару­ють на день народження.
Хлопчики та дівчатка з великим захопленням і задоволенням дола­ють усі завдання інтелектуальних, пізнавальних та розважальних заходів. Адже вони можуть впо­ратися з будь-якою загадкою, дати відповіді на найскладніші запитан­ня, бо на допомогу їм приходять найкращі друзі - книги, а наша бібліотека - це організація, що реаль­но допомагає родині і школі у роз­витку й удосконаленні особистості, намагається бути інформаційно-освітнім і культурно-розважальним центром для дітей.
Тож запрошуємо всіх, хто небай­дужий до рукотворного дива - книги -  завітати до нашої бібліотеки і стати її постійними відвідувачами і користу­вачами.

Світлана Ярова, завідувач філії Голопристанської районної бібліотеки з обслуговування дітей // Рідна Пристань. – 2017. – №25 (23 черв.). – С.3.

Свято для супер-читачів

На Херсонщині регіональний конкурс «Найкращий читач України» у форматі «Велика книга читацьких рекордів» відбувається у кожному селі і місті, де живуть діти, які вміють і люблять читати. От і на Голопристанщині 24 березня у читальному залі Голопристанської районної бібліотеки на другий тур конкурсу зібралися 44 учасника - переможці першого туру з 35 бібліотек нашого району, в тому числі «супер-читачі» з 18 шкільних, 16 сільських книгозбірень та Голопристанської філії для дітей.
Ведучі конкурсу (волонтери команди «Бібліо-арт-ватага» Назар Міщенко та Тетяна Гаврилюк, учні Голопристанської спеціалізованої школи) привітали читачів із відкриттям Тижня дитячого читання, познайомили присутніх із переможцями ми­нулих років, нагадали, що четверо учасників конкурсу з Голопристанського району, а саме: Даша Ярова (2010 р.), Марина Кубатко (двічі - у 2011 і 2012 роках), Даша Кротко (2014 р.) і Таня Корж (2015 р.) стали переможцями на обласному рівні, по­бували на дитячому фестивалі "Книгоманія" у Львові - читацькій столиці України - і привезли звідти незабутні враження.
Учасники і гості конкурсу мали можливість перегляну­ти театралізовану замальовку за мотивами книжки Антуа-на де Сент-Екзюпері «Маленький принц», якій цього року виповнюється 75 років із дня видання. Ролі виконували актори волонтерської команди «Бібліо-арт-ватага» Дня Михайленко (Троянда) і Вадим Малий (Маленький принц).
Після цього кожен із конкурсантів мав можливість поділитися враженнями від улюбленої книжки, довести, що вона найкраща, показати знання художньої літератури та ерудицію у тестуванні.
Особливо вдалу рекламу своїм улюбленим книжкам створили Богдана Ануфрієва (бібліотека Голопристанської ЗОШ №1), Діана Криворучко (Суворівська с/б), Вікторія Брага (Чорноморська с/б), Анастасія Євменова (Чорноморсь­ка ш/б), Дарія Білоброва (Садівська с/б), Єлизавета Кириченко і Поліна Васильчук (Великокардашинська с/б), Світлана Михальченко (Гладківська с/б), Катери­на Мошкіна (Нововолодимирівська с/б), Анастасія Долабожак (Нововолодимирівська с/б), Ганна Гущіна (Ге­ройська с/б), Єлизавета Холодняк (Великокардашинська с/б), Віктор Бєляков і Дар'я Голева (Круглоозерська с/б), Роман Літвінов (бібліотека Новозбур'ївської ЗОШ №1), Світлана Липецька (Бехтерська с/б), Юлія Абакумова (філія Голопристанської районної бібліотеки для дітей).
Але, врахувавши усі критерії оцінювання і підрахувавши бали, журі, до складу якого увійшли завідувач Голопристанської районної бібліотеки Г.В.Шмагель, головний спеціаліст відділу у справах дітей С.М.МІненков, провідний консультант відділу культури А.А.Грабко, методист КУ «Голопристанський районний методичний кабінет» С.Ґ.Лук'янченко, методист міського відділу освіти, молоді та спорту О.Л.Роман, визначило кращих. Ними стали серед шестикласників Діана Квятковська (бібліотека Голопристанської гімназії) - 1 місце, Дарина Козінська (Збур'ївська с/б) - 2 місце, Максим Сердюк (філія Голопристанської районної бібліотеки для дітей) - 3 місце.
Серед семикласників перше місце здобула Тетяна Пєш (Новозбурї'вська с/б), друге - Каріна Савіна (Бехтерська с/б) і третє - Аліна Фоменко (бібліотека Голопристанської гімназії).
Тож, на обласному етапі конкурсу, який відбудеться 5 квітня в м.Херсоні, Голопристанський район представлятимуть Діана Квятковська і Тетяна Пєш.
Щиро вдячні всім учасникам конкурсу, бібліотечним працівникам, вчителям, які допомагали конкурсантам. Сподіваємося, що дружба з книгою і надалі міцнітиме та стане запорукою ще не одної зустрічі.
Читайте, відкривайте для себе нові світи і перемагайте з книгою!

Світлана Ярова, завідувач філії Голопристанської районної бібліотеки з обслуговування дітей  // Рідна Пристань. – 2017. – №13 (31 берез.). – С.2.

Запросили зігрітися чаєм

Ще й ранковий холодний ту­ман 13 грудня не розсіявся над вулицями Голої Пристані, як на стіні будинку районної бібліоте­ки (завідувач - Галина Шмагель) з'явився барвистий плакат-запрошення «Зігрійтеся чаєм! До Дня благодійності та Міжнарод­ного дня чаю». А під ним, на тро­туарі працівниці бібліотеки, дві Альони  Гелих і Туркот  по­ставили столик, на якому красу­валися барвистий самовар, пакетики з чаєм, цукор,бублички.
Ще був час, коли люди поспі­шали на роботу, а тому десятки їх відгукнулися на дзвінкий заклик:
- Підходьте! Пригощайтеся за­пашним чаєм, зігрійте свої серця і душі!
Зароїлися біля столика люби­телі чаю, бо й справді - пронизли­ва осіння (хоч і на перших днях зими) сирість вимагала тепла. А дівчата з жартами та примовка­ми наповнювали пластикові посудини та ледь встигали нагріва­ти самовар.
І «відігрівалися» заклопотані обличчя, на них у відповідь з'яв­лялися вдячні посмішки. Десятки людей поспішали далі у справах, але той заряд тепла і привітності, який вони отримали від праців­ників бібліотеки, несли з собою на роботу, поміж люди.

Анатолій Грабко, провідний консультант відділу культури // Голопристанський вісник. – 2017. – №51 (21 груд.). – С.3.

«Ми - українці!» - звучить гордо

Патріотизм - це любов та відданість Батьків­щині, прагнення своїми діями служити її ін­тересам.
З 14 березня по 5 жовтня тривала обласна на­ціонально-патріотична акція «Ми - українці!», її засновниками та організаторами виступили управління культури, освіти, науки та молоді Хер­сонської ОДА та Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова. Роботу бібліо­течних закладів нашого району координувала Голопристанська районна книгозбірня.
Завданням акції було: виховання патріотизму на підґрунті вивчення національних традицій і по­зитивних прикладів з історії та культури україн­ського народу; організація молодіжного волонтер­ського руху, спрямованого на пошук та збирання інформації щодо самобутньої історії свого краю, народних культурних традицій, історичної спадковості поколінь; активізація діяльності бібліотек області, проведення заходів, покликаних сприяти національно-патріотичному вихованню молодих людей та виявленню творчих здібностей, залу­ченню молоді до творчої діяльності та актив­ної участі у соціокультурному житті громади.
Бібліотеками Голопристанщини спільно з за­гальноосвітніми навчальними закладами про­водились різноманітні заходи з метою підви­щення культурного рівня молоді, формування шанобливого ставлення до історії, національ­ної спадщини та української мови (вечорниці, народні свята, ярмарки талантів, історичні етю­ди, свята села, етно-паті для молоді, патріотичні майданчики, українознавчі ігри, народознавчі екскурси, Дні спілкування української мови, свята козацької слави, тощо).
Молодь Голопристанщини створювала творчі роботи у різноманітних жанрах. На розгляд районного оргкомітету було надіслано 23 творчі роботи, з них відзначено та надісла­но на обласний рівень: есе Олени Поліщук «Я - українка до глибин родоводу»; відео Альони Гелих «Херсонці підкорюють світ» (наші земляки - знаменитості) про відому українську співачку Юлію Войс, яка народилася в Голій Пристані; туристич­ний буклет Романа Шмагеля   «Мій  край  у чому неповторний?» та інші роботи.
30 листопада в Херсон­ському музичному учи­лищі відбувся урочистий фінал обласної національ­но-патріотичної акції «Ми - українці!». За організа­цію активної участі бібліо­тек району Дипломом та добіркою літератури був нагороджений колектив Голопристанської район­ної бібліотеки.
Від Голопристанського району за створення творчої роботи «Історія села Бехтери» у номінації «Що не край, то свій звичай» були відзначені уче­ниці 8 класу Бехтерської школи Маркевич Дар'я та Бучаста Віолетта.
Також за створення презентації «Я українець, і я цим пишаюсь» був відзначений курсант коледжу Херсонської державної морської академії Кириченко Роман, мешканець села Мала Кардашинка. Колектив нашої бібліотеки щиро вдячний Г.М. Хижнюк, директору районної станції юних турис­тів та працівникам цього закладу, бібліотекарям та вчителям загальноосвітніх шкіл Голопристанщи­ни, сільським бібліотекарям за співпрацю та допомогу у проведенні акції.

Галина Шмагель, завідувач Голопристанської районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2017. – №50 (14 груд.). – С.1.

Людину годує праця на землі

День працівників сільського господарства започатковано що­року проводити в листопаді. І це символічно, бо він вінчає важку працю селянина - аграрія, у во­лодінні якого - неозорі безкраї поля родючої благодатної землі. Це професійне свято стало тра­диційним і для долматівчан. Ось і того пам'ятного ранку в примі­щенні бару зібрались трударі, аби з честю провести ще один плідний, напружений трудовий рік, який відносить в історію на­шого села золотий листопад, бо працювали на совість. Про це свідчать вагомі результати, які даються тільки ціною щоден­ної праці кожного присутнього в залі бару односельця, бо саме вони сповідують одвічну істину, що тільки праця годує людину, і в першу чергу - праця на землі.
Усіх працівників сільсько­господарського виробничого кооперативу імені Горького від громади села, виконкому сіль­ської ради і від себе особисто привітала виконуюча обов'язки сільського голови Шкіль І.П. і по­бажала, аби всі труди, надії, споді­вання та робота, якій присвячене їхнє життя, завжди віддячували сторицею і зерно сіялось тільки на добро. З привітальним словом до своїх трударів звернувся не­змінний голова кооперативу В.О. Нестеренко, щиро дякував їм за героїку трудових днів і ночей, силу роботящих мозолястих рук, вічну причетність до хліборобно­го ремесла, яке від віку й до віку породжує на селі цілі династії землеробів, якими славна долматівська земля. Недаремно цього року ціла когорта працівників господарства була відзначена заслуженими нагородами. За національним рейтингом якості товарів та послуг суб'єктів Укра­їни в число номінантів увійшов сільськогосподарський виробни­чий кооператив імені Горького й отримав статус «Підприємство року - 2017» та почесну нагороду «Зірка якості - 2017», а керівник господарства, В.О. Нестеренко, за вагомий внесок в розвиток економіки нашої країни та ви­сокий професіоналізм нагоро­джений орденом «Лідер країни». Національні сертифікати «Спе­ціаліст року» отримали кращі працівники кооперативу - Целінко А.А. та Кирияк С.П., а голов­ний бухгалтер Ісупова О.М. на­городжена медаллю «Кращому бухгалтеру» за високий профе­сіоналізм. На рівні області почес­ними грамотами від Управління агропромислового комплексу було нагороджено Нестеренка В.О. та Нестеренка А.В. На рівні району почесні грамоти отрима­ли кращі працівники - Садовий О.В., Зінченко К.Г., Пешоха А.В., Кривоцюк С.Д., Щербина С.В. Хочеться низько вклонитись на­шим невтомним працелюбам за їх труд величний, глибоку селян­ську мудрість, непідкупну любов до споконвічної професії земле­роба.
Привітання цього дня прозву­чали від Хижняк Л.М., Яценко В.І., Баранніка С.М., порадував виступ вихованців школи (вчи­телі - Ступка М.Л., Ганзюк С.А., КрасноваА.В.), свої пісні дарува­ли Інна Юрченко, Любов Овчіннікова, Сергій Андрієць. Голова робіткому Неласова Н.І. зачита­ла наказ правління про відзна­чення працівників господарства грошовими преміями, на які було виділено 24600 грн і 5000 грн - від профкому. Безкоштовно було виділено всім працівникам зерно на натуроплату і надано 90 ти­сяч фінансової допомоги школі. За традицією, Нестеренко В.О. запросив усіх за святковий стіл, облаштований колективом кон­тори та їдальні.

Лідія Садова, сільський бібліотекар // Голопристанський вісник. – 2017. – №50 (14 груд.). – С.2.

З любов'ю до малої батьківщини

Херсонщину називають пер­линою південного краю. Сте­пове безмежжя і лісові масиви, морські простори та річкові і озерні плеса, унікальні заповід­ники і музеї, історія створення Херсонської області і відомі осо­бистості, архітектурні пам'ятки і події культурного та мистецько­го життя — все це надзвичайно барвисте різноманіття ще раз пригадалося під час другого туру конкурсу «Ігри патріотів Хе­рсонщини», який провела філія Голопристанської районної бі­бліотеки з обслуговування дітей.
Засновниками та організато­рами Ігор є управління культури Херсонської обласної державної адміністрації, управління освіти науки та молоді Херсонської об­ласної державної адміністрації та КЗ «Херсонська обласна бі­бліотека для дітей імені Дніпро­вої Чайки» Херсонської обласної ради. До участі у конкурсі були запрошені учні 4-9 класів загаль­ноосвітніх навчальних закладів усієї Херсонської області.
Тож, у другому турі взяли участь 30 учасників зі шкільних бібліотек міста Гола Пристань та Голопристанського району. Під час відкриття та проведення за­ходу помічниками бібліотекарів стали волонтери команди «Бібліо-art-ватага» Гаврилюк Тетяна, Старичкова Вікторія та Михайленко Альона (учні Голопристан­ської спеціалізованої школи), які урочисто відкрили захід, прове­ли волонтерську гру «Барвиста Херсонщина», запросили кон­курсантів до тестування.
Компетентне журі у складі начальника відділу культури Го­лопристанської РДА А.П. Пішти, начальника відділу культури, ту­ризму та з питань діяльності ЗМІ виконавчого комітету Голопри­станської міської ради А.В. Литвиненко, завідувача комунальної установи «Голопристанська ра­йонна бібліотека» Голопристан­ської районної ради Г.В. Шмагель, методиста комунальної установи «Голопристанський районний методичний кабінет» Голопристанської районної ради С.Г. Лук'янченко, після підра­хунку балів за результатами тестування визначили кращих знавців рід­ного краю у кожній віковій категорії.
В результаті маємо переможців від Го­лопристанського ра­йону: Коваленко По­ліна, учениця 4 класу Новозбур'ївської ЗОШ№1, Якименко Євгенія, учениця 6 класу Новозбур'їв­ської ЗОШ№2, Одарченко Інна, учениця 9 класу Новозбур'їв­ської ЗОШ№1. Пере­можцями від шкіль­них бібліотек м. Гола Пристань стали: Ар­сені Даниїл, учень 5 класу Голопристан­ської ЗОШ№1, Новікова Поліна, учениця 7 класу Голопристанської ЗОШ№4, За­порожець Софія, учениця 9 кла­су Голопристанської гімназії. Ці учасники візьмуть участь в об­ласному турнірі.
Варто відзначити і інших ак­тивних учасників конкурсу, які набрали високі бали і яким лише півкроку не вистачило до перемоги. Серед них у віковій категорії 4-5 класи: Яковенко Влада з Чорноморської ЗОШ, Жукова Аліна з Новозбур'їв­ської ЗОШ№2, Штацька Олек­сандра зі Збур'ївської ЗОШ, Рудь Валерія з Голопристанської гім­назії; 6-7 класи: Козінська Дарина зі Збур'ївської ЗОШ, Тимофеєва Анастасія з Новозбур'ївської ЗОШ№1, Єременко Віталій з Го­лопристанської гімназії; 8-9 кла­си: Овчиннікова Дар'я з Чорно­морської ЗОШ, Шершень Олеся з Новозбур'ївської ЗОШ№3, Беленчук Софія з Голопристан­ської спеціалізованої школи. А вже 21 листопада, у День гідності та свободи, відбувся фі­нал та церемонія нагороджен­ня переможців обласного ін­телектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини» під час патріот-шоу «Я ЛЮБЛЮ Хе­рсонщину». Було визначено кра­щих у кожній з трьох вікових категорій та нагороджено дипло­мами та книжковими подарунка­ми. У старшій віковій категорії 2 місце виборола учениця 9-а кла­су Голопристанської гімназії За­порожець Софія.
Подяки та сертифікати на книжкові добірки в подарунок отримали і бібліотеки, читачі яких здобули перемогу в турнірі, а також бібліотеки для дітей, що виявили найбільшу активність у розгортанні змагань і запро­понували найцікавіший формат для проведення районних турів - серед них і наша Голопристан­ська бібліотека для дітей. Дякує­мо усім учасникам турніру та їх керівникам, вітаємо Софію і спо­діваємося, що з книгою і бібліо­текою попереду буде ще не одна перемога.
Завершилися цьогорічні етапи патріотичних, інтелектуальних, пізнавальних, корисних, цікавих «Ігор патріотів Херсонщини», завдяки яким ми ще раз побачи­ли красу, могутність і різнобарв­ність нашої Таврії. Сподіваємося, що і надалі школярі за допомо­гою гри, книжки, бібліотеки про­довжать пізнавати Херсонщину, щиро любитимуть своє дійсно найкраще місце на землі і саме любов до нього стане запорукою розбудови та розвитку нашого краю у майбутньому!

Світлана Ярова, завідувач філії Голопристан­ської районної бібліотеки з обслуговування дітей // Голопристанський вісник. – 2017. – №48 (30 листоп.). – С.4.

Чорне море: знайоме і незнайоме

Одна з чотирьох стихій — вода дарує приємну прохолоду в спекотні літні дні. Всі поспішають до моря, щоб сповна насолодитися приємним відпочинком, оздоровитися всією сім'єю. Та багато таємниць і несподіванок приховує в собі Чорне море...
Розгадати їх спробували працівники районної бібліотеки разом із учнями 8 класу Голопристанської гімназії під час віртуальної подорожі «Знайо­ме та незнайоме Чорне море», яку було проведе­но напередодні Міжнародного дня Чорного моря. Ведуча розповіла присутнім цікаві факти про мор­ську флору та фауну, про походження назви Понт Евксінський, Тенг, Ашхаена...
А потім юні дослідники відповідали на запитання вікторини, пояснювали морські терміни, складали паперові човники на швидкість, змагалися в конкурсі «Медуза» та ін.
Час сплинув швидко. Ведуча подякувала всім за участь у віртуальній подорожі, найактивніших — нагородила заохочувальними призами та запроси­ла школярів до районної книгозбірні, де є чимало цікавої, пізнавальної літератури про море і не тіль­ки.

Альона Туркот, бібліотекар І категорії Голопристанської районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2017. – №47 (23 листоп.). – С.3.

Курцям активним і пасивним

З метою профілактики шкід­ливої звички тютюнопаління, яка набула в наш час глобальних масштабів працівники районної бібліотеки організували зустріч з лікарем-наркологом Голопри­станської ЦРЛ Качаном О.М. «Курцям активним і пасивним» для учнів 8 класу Голопристан­ської школи №4.
У ході бесіди всі присутні діз­налися історію вживання тютюну, послухади казку про "божественне листя", оцінили масштаби розповсюдження цієї шкідливої звички за даними ста­тистики.
Лікар розповів школярам до яких жахливих наслідків при­зводить тютюнопаління, про курців активних і пасивних, про електронні цигарки та кальяни, небезпечні хвороби, спричинені цією згубною звичкою. .Діти задавали хвилюючі їх запитання, на які Олександр Михайлович давав ґрунтовні відповіді.
Наостанок, ведуча побажала дітям берегти найцінніший дар — здоров'я, адже його так легко втратити та складно відновити. Як говорить народне прислів'я: «...Бережи здоров'я змолоду!»

Лілія Мошачкова, бібліо­текар сектору обслуговування читачів районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2017. – №47 (23 листоп.). – С.3.

Січ Запорізька - душа українська

Напередодні свята Покрови, Днів українського козацтва та захисника України в районній бібліотеці було проведено па­тріотичну гру-вікторину «Січ Запорізька — душа українська» для учнів 9-Б класу Голопристан-ської спеціалізованої школи.
На початку заходу діти дізна­лися про історію виникнення ко­зацтва в Україні, його самобутні звичаї, традиції: кого на Січі «мо­лодиками» називали, що озна­чає «реп'яхом» на коні сидіти, які випробування потрібно було пройти на зван­ня запорожця. По-перше, з'їс­ти миску силь­но наперченого борщу, опісля пройти по коло­ді, перекинутій поміж: скелями на березі Дні­пра, подолати всі пороги, пливучи човном знизу вгору по Дніпру, а на завершен­ня — осідлавши необ'їждженого коня задом наперед без сідал і вуздечки, потрібно було проска­кати по степу й благополучно по­вернутися.
Учасники гри-вікторини та­кож мали пройти певні випро­бування, щоб стати справжніми козаками та козачками. Діти бра­ли участь у різноманітних кон­курсах і завданнях: вигадували чудернацькі прізвища новопри­булим козакам, відповідали на запитання вікторини «Вірю — не вірю», визначали імена козаць­ких   гетьманів   за   портретами, складали меню козацьких страв, змагалися з армреслінгу та інше. Одним словом, сумувати не до­велося!   Учасники  грИ-вікторини показали себе як гідні нащадки славетних лицарів України. Тож, як  говорить  народне  прислів'я: «Козацькому роду — нема перево­ду» і ми перевірили це на практиці.

Лілія Мошачкова, бібліо­текар сектору обслуговування читачів Голопристанської районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2017. – №43 (26 жовт.). – С.2.

 Нам нагадали, що не час піддаватися тузі

Кажуть, якщо хочеш мати задоволення, навчись його отримувати. Особисто я його отримала. Ду­маю, що й ті, кому адресували літературно-музичне вітання, погодяться зі мною. Це був не просто захід, а зустріч, яка пройшла у теплій, зворушливій атмосфері. Цьому сприяли щирі привітання й побажання, а особливо пісні у виконанні Людмили Алєщенко.
Промовлені від душі слова змусили нас, людей поважного віку, забути, що «літа на зиму поверну­ли». Ми ще раз відчули: душа, як і раніше, - молода, ще не все проспівали нам солов'ї, ще не вся утекла вода.
Яснішали очі, лагіднішали від посмішок обличчя, зав'язувалася невимушена розмова і, звичайно, без цього не буває, полилися спогади. Не обійшло­ся й без гуморесок.
Не обмежилися тільки Днем людей поважного віку. Згадали й про Віру, Надію, Любов та матір їхню Софію. Привітали присутніх учителів та бібліотекарів. Віддали данину музиці, яка супрово­джувала ці приємні години спілкування. Зазвучала гармонія Базавлук Олександри Іванівни і вже в залі полинули пісні нашої юності.
Сільська бібліотека в Таврійському - не просто приміщення для зберігання книг, заклад, де вида­ються книги для читання. Завідуюча книгозбірнею Людмила Володимирівна Алєщенко не обмежу­ється тільки цією роботою. Вона готує заходи, як, скажімо, «Мереживо з поезій місцевих авторів «З любов'ю до рідного краю», до Дня Незалежнос­ті, чи «Свято нашої душі», проведене 1 жовтня до Міжнародного дня людей поважного віку.
Цей святковий і світлий день нагадав нам, що не час, не пора піддаватися тузі. Права Луїза Хей: «Потрібно полюбити себе і дарувати собі хоч по одному маленькому задоволенню в день, і тоді життя вам усміхнеться».
А ще хочеться, аби люди привітніше дивилися одне на одного, і не за звичкою, а за душевною по­требою, зичили одне одному доброго здоров'я і не вкорочували його лихим словом чи «підлим» папір­цем або телефонним дзвінком.
Вельми вдячні бібліотекарю Алєщенко Л.В. та працівникам культури за свято душі, за такі при­ємні моменти в нашому житті.

Від імені присутніх на ньому пенсіонерів села Таврійське Надія Савицька // Голопристанський вісник. – 2017. – №41 (12 жовт.). – С.2.

Побажання бібліотеці були теплими та щирими

Всеукраїнський День бібліо­тек — це свято, коли усі бібліотеки працюють і прово­дять різноманітні заходи та акції, учасниками яких можуть бути працівники та читачі книгозбір­ні, її партнери і друзі, учні і сту­денти, перехожі. Цього року він проходив під гаслом «Бібліоте­ка!®: знай, мрій, твори». Праців­ники Голопристанської районної бібліотеки ретельно готувались до професійного свята аби воно пройшло цікаво та змістовно.
Щедра на таланти таврійська земля. На літературній ниві Голопристанщини вже не один десяток років творить письмен­ниця Марія Пантеліївна Ярова, якій у серпні виповнилося 80 років. Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек працівники районної книгозбірні запросили місцеву авторку на літературну зустріч, учасниками якої стали учні 8-х класів Голопристанської спеціалізованої школи з погли­бленим вивченням предметів фі­лологічного та природничо-ма­тематичного циклів. Школярі дізналися про тернистий шлях Марії Пантеліївни до журналіст­ської діяльності та письменни­цтва, її перу належать двадцять дев'ять книг, створених у різних напрямах: історико-докумен­тальному та художньому. Марія Пантеліївна дала поради тим, хто робить перші кроки в літератур­ній діяльності.
Літературне рандеву Анатолія Шкаріна, відомого в Україні та за її межами автора, з учнями 10-х класів Голопристанської спеці­алізованої школи, продовжило цикл святкових заходів. Відмін­ною рисою письменницького таланту Анатолія Михайловича є вміння вести захоплююче і на­пружене оповідання, що змушує читача «ковтати» книгу, стежа­чи за розвитком сюжету. Автор презентував та подарував бібліотеці оновлену і доповнену книгу «Ебола: шалений квест», пере­кладену українською мовою, а також роман «Пізній дощ», напи­саний у співавторстві з Дмитром Кириченком. У молоді виникло чимало запитань до Анатолія Шкаріна. Автор розповів про постійних читачів, про шлях до визнання, про дитячу мрію стати письменником, яка стала реаль­ністю. На згадку гості отримали в подарунок від нього книги з автографом. Зустріч закінчилася дружньою фотосесією.
Працівники районної бібліо­теки йдуть в ногу з часом, вони люди активні, завзяті та креативні. Акція «Читаючий авто­бус» стала приємною несподіванкою для пасажирів міського автобусу. Разом з зарядом пози­тивного настрою вони отримали візитівки книгозбірні та книж­кові подарунки на різні читацькі вподобання: казки, вірші, рома­ни, туристичні буклети. - «А що, сьогодні свято якесь?» - дивува­лись люди. - «Звичайно! Свято читання!» - відповідали бібліоте­карі.
Тим часом, учасники дублер-шоу «Бібліотекар на годину» Анжеліка Бабенко, Вікторія Старичкова, Єлизавета Тищен­ко, які є постійними читачками книгозбірні, відчули себе в ролі бібліотекарів: обслуговували користувачів, заповнювали читацькі формуляри, оформлювали книжкові виставки, підбирали літературу за запитом. Робота виявилась цікавою для дівчат, то ж час промайнув непомітно. Захід закінчився спілкуванням і обміном враженнями за філіжанкою чаю. Можливо, через декілька років дівчата повернуться до бібліотеки, але вже не в ролі дублерів, а справжніми  бібліотекарями.
Працівники районної книго­збірні не оминули своєю увагою і мешканців Голопристанського геріатричного пансіонату. На­передодні Всеукраїнського Дня бібліотек та до Міжнародного Дня людей похилого віку вони отримали привітання від бібліо­текарів та невеличкі подарунки на згадку. Люди поважного віку завжди з нетерпінням чекають зустрічі з книгою та працівни­ками книгозбірні, які щомісяця відвідують цей заклад.
До святкування Всеукраїн­ського Дня бібліотек долучились і перехожі на вулицях міста, які вітали рідну бібліотеку, під час проведення акції «Бібліотеці з любов'ю» та вуличної фотови­ставки «Бібліотека і ТИ», на якій були представлені світлини за­ходів різних років, проведених працівниками районної бібліо­теки.
Протягом  96  років  Голопристанська районна книгозбірня є доступною та потрібною для всіх верств населення. Тож побажань бібліотеці було багато і всі вони були теплими та щирими. Бажа­ли удачі, натхнення, успіхів у ро­боті, процвітання та стабільнос­ті. Дякуємо вам, наші улюблені читачі! Адже саме ви спонукаєте нас творити та рухатись вперед.

Галина Шмагель, завідувач Голопристанської районної бібліотеки  // Голопристанський вісник. – 2017. – №41 (12 жовт.). – С.4.

Бібліотек@: знай, мрій, твори!

Усім відомо, що як і багато ро­ків тому, головною сполучною ланкою між людиною і знання­ми залишається читання. Про­блема книги і читання, особливо дитячої книги та читання дітей, прирівнюється до проблеми на­ціональної безпеки держави. Соціологами і психологами до­ведено, що саме читання формує соціальне орієнтовану, духовно зрілу, освічену особистість, тому для того, аби досягти світового рівня в науці, техніці, культурі та мистецтві державі потрібні люди, які читають і мислять.
Тож, 29 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, який відзначається 30 вересня, вітати всю голопристанську гро­маду, усіх, хто любить і шанує бібліотеки, цінує книгу і бачить у читанні та навчанні шлях до май­бутніх змін у нашій країні, зібра­лися і бібліотекарі книгозбірні для дітей, влаштувавши бібліоте­ку ореп-аіг «Читання на сходах». Зважаючи на те, що девізом цьо­го року став вислів: «Бібліотек@: знай, мрій, твори!», у програму читання на повітрі було вклю­чено: рекламну акцію «Стосик книжечок для великих і малень­ких діточок!», яка символізувала знання, книжкові посиденьки «Читання й чаювання» - саме під чаювання мрієть­ся якнайкраще, творчий май-стер-клас на ґан­ку «Квіткова за­кладка гачком». Кожен бажаючий міг отримати лис­тівку «Користь від читання», пе­реглянути нові надходження бібліотеки, по­спілкуватися і отримати пораду від бібліотека­рів щодо вибору книги, читання для дітей різного віку. Від такого спілкування задоволення отри­мали всі!
А зранку на екскурсії бібліо­текою разом зі шкільним бібліо­текарем та класним керівником побували першокласники Голопристанської ЗОШ№4. Мандруючи книжковим містечком, малеча познайомилася з його новими і давніми мешканцями, відгадала загадки. Школярики переконалися, що бібліотека — це чарівне місце, де можна не тільки взяти і прочитати книж­ку, але й самому перетворитися на казкового героя, погратися в різні ігри, потрапити на бібліобал і отримати смаколики від Вінні-Пуха.
У рамках Відкритого уроку читання, для учнів 9-Б класу Голопристанської спеціалізованої школи на абонементі для стар­ших школярів відбувся літературний калейдоскоп «Ювіляри України». Оскільки 2017 рік дуже щедрий на ювілейні дати українських письменників та поетів, то завдання заходу були різноплановими. Користуючись власною інтуїцією і знаннями, школярі повинні були визна­чити найстарших та наймолод­ших ювілярів, продемонструва­ти вміння читати гуморески та байки, за допомогою довідкової літератури віднайти малу бать­ківщину кожного ювіляра. Щоб виконати усі завдання правиль­но, учні зверталися до книжкової виставки «Літературні ювіляри України», яка була організована ще на початку року.
На презентацію нової дитячої книги Марії Ярової «Іринчині скарби» до 80-річчя письменниці завітали учні З-б класу (кл. керів­ник - С.А. Михайленко) Голопристанської спеціалізованої школи. У читальній залі на них чекав «Острів Марійчиних скарбів» — книжкова виставка, створена до ювілею письменниці і сама ав­торка — Марія Ярова, відома на Голопристанщині як письменни­ця і краєзнавець.
Щоб познайомитися з новою книжкою автора, школярам до­велося виконати кілька різноманітних завдань і здобути речі, що зустрічаються в оповіданнях та частини мапи «острова Ма­рійчиних скарбів», склавши які учні дізналися, що цим островом виявилася наша рідна Гола При­стань - земля, любов до якої і надихає на творчі здобутки пись­менницю.
Під час заходу Марія Пантеліївна подарувала кілька примірни­ків нової книжки для усіх читачів бібліотеки, побажала присутнім усіляких гараздів і пригостила червонобокими яблучками із презентованої книжки - саме такими, як і в оповіданні «Яблуч­на спокуса».
На закінчення діти отримали домашнє завдання і побажали письменниці рідного краю, яка цього року відсвяткувала своє 80-річчя, щоб вже незабаром ми знову могли зустрітися на пре­зентації нової - 30-ї за рахунком книжки і щоб вона обов'язково була для маленьких читачів.
Херсонський письменник Ва­силь Загороднюк у своїй «Мор­ській абетці» писав: «Є на світі острови, де не були ні я, ні ви. Ось коли вже підростем, то до них ми допливем». А щоб по­трапити на острів Марійчиних скарбів, не обов'язково кудись пливти — можна просто завітати до книгозбірні. Тож ласкаво про­симо до читання з бібліотекою-філією для дітей!

Світлана Ярова, завідувач філії Голопристанської РБ з обслуговування дітей // Голопристанський вісник. – 2017. – №40 (05 жовт.). – С.3.

«Село живе допоки пісня лине»

«Пахне рідне село: і цвітінням лугів, і роздоллям небес, і піснями гаїв, і полями, де сонячне світить чоло — пахне цвітом село...».
24 серпня село Чорноморське традиційно відзначає подвійне свя­то — День Незалежності України та День села. Святкування розпочалося о 10 годині ранку на подвір'ї місцевої школи, де проходила спортивна естафета між виборчими округами. Цього року у зма­ганнях взяли участь три команди — «Пепсі» (депутат - Овчиннікова К.О.), «Банда» (депутат - Овчинніков О.П.) та «Супер-Зелені» (депу­тат - Гідулянов В.М.). Оскільки змагання присвячувалися Дню села, то і завдання спортсмени виконували пов'язані із сільськогосподар­ською діяльністю: «збирали» помідори, «вантажили» кавуни, «луза­ли» часник, «варили» борщ та «витягували» загрузлий транспорт. Боротьба була хоч і напруженою, але проходила в атмосфері спор­тивного задору, гарного настрою та взаємовиручки. Грамоту за пе­ремогу отримала команда «Пепсі», а призи — всі учасники змагань.
Урочистості продовжились о 19.00 на центральній площі села. Із теплими словами до своїх односельців звернулася керівник територіальної громади Л.В. Засіченко. Вітаючи зі святом, Людмила Ва­силівна, подякувала тим людям, які небайдужі до проблем громади та беруть активну участь у житті села, зокрема тим, хто допомагав під час підготовки до святкування. Також побажала селу розквіту, міцного здоров'я та добробуту жителям, наголосивши, що такі свята дають людям надію на краще життя і спонукають вірити в себе і у свої можливості.
Привітання голови сільської ради з нагоди Дня села людей від кожного округу, АТОвців та членів їх родин, наймолодшого чорноморчанина і довгожителя села чергувалися із художніми номерами самодіяльних артистів сільського будинку культури. На святі було презентовано новостворений Герб нашої громади, який намалюва­ла Семенець Марія. З вітаннями до односельців звернулися також працівники бюджетної сфери — школи, дитячого садка, лікарні. Традиційними вже стали поздоровлення у вигляді сюрпризу від сім'ї Брагів - Анатолія Григоровича та Валентини Михайлівни. Присутні змогли насолодитися феєричним видовищем запального танцю у ви­конанні професійних танцюристів.
Цікаво пройшов конкурс «Супер-мама», в якому взяли участь ба­гатодітні мами — Гідулянова Світлана, Розвадовська Олена та Гонта Тетяна. Конкурсантки та їх дітки продемонстрували свої вміння та здібності. Але головне, що відмітило поважне журі — це взаємна любов та повага у цих родинах, уміння створити атмосферу злаго­ди, взаєморозуміння та сімейного затишку для своїх дітей. Тож дітки можуть пишатися своїми супер-мамами.
Завершилося свято традиційними феєрверком та безкоштовною дискотекою.
Свято вдалося! З легкою втомою селяни, задоволені та щасливі, не поспішаючи, йшли додому, аби завтра знову приступити до важкої щоденної праці. «Село живе допоки пісня лине», - згадалися слова з почутої пісні. І таки правда. Чорноморське - живе село!

Матеріали підготувала Лариса Ющенко - сільський бібліотекар // Голопристанський вісник. – 2017. – №38 (21 верес.). – С.3.

«Як у нас на Україні...»

Однією з найяскравіших ро­дзинок святкування Дня Незалежності України став пер­ший районний фотоконкурс «Як у нас на Україні...». Якраз на той час, коли на альтанці учасники урочистої ходи згортали 70-метровий прапор України, у фойє районного Будинку культури працівники районної бібліотеки закінчили розвішувати фотогра­фії людей та краєвидів Голопристанщини. А потім усіх учасників святкової концертної програми «Єдина країна - моя Україна» перестрівали на вході і пропонували пе­реглянути конкурсні фотознімки і відзначити кращих.
Фотокон­курс працівники бібліотеки оголосили задовго до 26-ї річниці Незалеж­ності Укра­їни, а тому його учасники мали можливість ретельно і вдумливо попрацю­вати над своїми творами. Як на­слідок, до оргкомітету надійшло 58 конкурсних робіт від 32 учас­ників. І нехай більшість із них не  мали  профе­сійного харак­теру, зате була щирість у почут­тях  —  любов та повага до країни, емоції людей, які пишаються своїм регіоном, гордяться його людьми.
На час завер­шення концертної програми оргкомітет підбив підсумки конкурсу. На сцену піднялися працівники бібліотеки Олена Трішкіна та Катерин Ткаченко і запросили для нагородження переможців: Інну Мірошниченко - перше місце (м. Гола Пристань), Тетяну Лук'яненко (с. Чулаківка) і Сергія Токаюка (м. Гола Пристань) - друге місце. Інший знімок Сергія виборов ще й третє місце. Переможці отримали пам'ятні подарунки і запрошення взяти участь у другому районному фотоконкурсі, вже через рік, до 27-річниці Незалежності України.

Альона Пішта начальник відділу культури РДА // Голопристанський вісник. – 2017. – №36 (07 верес.). – С.3.

Улюблена книга з мережі Інтернет? Без проблем!

Перше вересня — початок нового навчального року. Цей день є визначним і радісним святом для кожного. Адже він знаменує по­чаток нових знань, досягнення нових успіхів на шкільній ниві. Із нього розпочнеться перший дзвоник, перший урок та цікаве шкіль­не життя.
На перший урок до учнів 11 класу Голопристанської спеціа­лізованої школи завітала бібліо­граф районної бібліотеки з ціка­вою веб-екскурсією «Що? Де? Коли?», яка була зорієнтована на допомогу школярам у заван­тажуванні улюблених книг з ме­режі Інтернет. Учні уважно про­слухали інформацію та отримали брошури з прикладами, як мож­на крок за кроком знайти книгу, переглянути та завантажити та свій комп'ютер.
В останні роки у вільному до­ступі можна знайти безліч елек­тронних книг, які поступово витісняють з ринку паперові видання. Пов'язано це з кількома перевагами, які надають елек­тронні книги — безкоштовність, можливість в один пристрій для читання електронних книг вмі­щати до десятка тисяч видань, невелика вага пристрою, мож­ливість знаходити в тексті окре­мі фрагменти, заголовки, слова і т.д. Багато читачів стверджують, що електронні видання скоро повністю витіснять книги традиційного формату з ринку, але навряд чи це станеться.
Незважаючи на безліч пере­ваг електронних книг, в папе­рових теж є чимало корисного. У першу чергу, сумнівно те, що абсолютно всі читачі почнуть користуватися електронними книгами. Адже жоден, навіть найновіший і сучасний пристрій, не може замінити задоволення посидіти з книжкою, пошурхотіти сторінками улюбленого ви­дання. Багато хто любить аромат книг, романтику самого процесу читання. Технологічність читання електронної книги не може надати всього цього.

Альона Гелих, бібліограф Голопристанської районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2017. – №36 (07 верес.). – С.4.

Нехай літо буде теплим, відпочинок - корисним, а рідний край - квітучим!

Разом з початком найулюбленішої для всієї дітвори пори - літа, розпочинається й оздоровчий період у пришкільних таборах. Тож працівники Голопристанської районної бібліотеки спланували свою роботу так, щоб. кожний день дитячого відпочинку був наси­ченим цікавими, змістовними заходами, креативними виставками, позитивними емоціями.
Бібліотека приділяє значну увагу проблемі здорового способу життя. Тому до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням було проведено дискусійну гойдалку «Палити вже не модно» для старшо­класників Голопристанської спеціалізованої школи з метою запо­бігання шкідливим звичкам, які негативно впливають на здоров'я підлітків. Спочатку ведуча ознайомила учнів з історією поширення тютюну по всьому світу та з негативними наслідками, до яких при­зводить попадання в організм тютюнового диму. Потім до заходу до­лучилася президент благодійного фонду громади м. Гола Пристань «Свята Ольга» Світлана Михолат, яка запропонувала присутнім взя­ти участь у різноманітних цікавих ігрових завданнях тренінгового характеру, завдяки яким діти змогли зробити висновок, що стати успішними можуть лише люди, які ведуть здоровий спосіб життя та бережуть власне здоров'я.
Найбільше дітворі подобаються заходи, де є можливості проявити свої знання та ерудицію. Учасниками години розваг «І стане гарніше на світі, коли усміхаються діти» до Міжнародного дня захисту дітей були учні Голопристанської ЗОШ №4 та Голопристанської спеціалі­зованої школи. На них чекали різноманітні конкурси, веселощі та розваги.
На підтримку краєзнавчого руху було проведено квест «Барви рідного краю», в якому взяли участь учні літнього пришкільного оздоровчого табору Голопристанської спеціалізованої школи. Діти змагалися у складі двох команд. Разом із бібліотекарями проходили кожну станцію маршруту та виконували необхідні завдання: напри­клад, на станції «Сонячна Таврія» учасники квесту відповідали на за­питання краєзнавчої вікторини, за кожну правильну відповідь отри­мували жетон, на станції «Заповідні куточки» потрібно було скласти пазли одного з островів Херсонщини та назвати його. За правильне виконання команда отримувала два бали.
Учні змагалися активно та проявили себе як справжні знавці рід­ного краю. За підсумками набраних балів перемогла команда «Укра­їночки», але солодкі нагороди отримали всі учасники.
Метою арт-години «Ми малюємо Україну», проведеної для школя­рів міста, було виховувати любов до рідного краю, шанобливе став­лення до національних та державних символів, повагу до україн­ського народу, гордість за красу і велич нашої Батьківщини. Любити Україну - це значить знати її мову, традиції, звичаї, історію. Тож, відповідаючи на питання бліц-турніру «Чи знаєш ти?», діти віднови­ли свої знання з народознавства. Перейшовши від інтелектуальних завдань до творчих, учасники заходу зобразили Батьківщину на ма­люнках.
Протягом оздоровчого періоду у Голопристанській книгозбірні школярі мали можливість вдосталь відпочити, переглянути мульти­ки. Сподобалися їм екскурсії по бібліотеці, а особливо в міні-музеї «Українська світлиця», де вони не тільки слухали розповідь про тра­диції й звичаї нашого народу, а й могли доторкнутися до будь-якого експонату.
Оздоровчий період в бібліотеці виявися насиченим та залишив по собі безліч приємних вражень.Тож нехай літо буде теплим, відпочи­нок- корисним, а рідний край - квітучим!

Альона Туркот, бібліотекар І категорії районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2017. – №28 (13 лип.). – С.5.

В бібліотеці - поповнення книжкового фонду

До Голопристанської районної бібліотеки на­дійшли дві книги, подаровані місцевими авторами - Володимиром Середою та Марією Яровою.
«Вам надається можливість прочитати деякі му­дрі вислови стародавніх і сучасних мислителів. Це видатні письменники, філософи, історики, мудре­ці, творці релігій і незгасимі світочі людства...» - пише поет Голопристанщини Володимир Середа про свою нову книгу «Безсмертний труд». У до­ступній віршованій формі автор представляє ви­слови, які всім добре відомі, що передавалися з уст в уста народами й поколіннями, сказані колись тим чи іншим мудрецем.
«Народжена жити» - саме таку назву має книга, написана Валентиною Бритік та Людмилою Немлій до 80-річчя з дня народження місцевої письменниці-краєзнавця Марії Пантеліївни Ярової. На 66 сторінках відображена її коротка біографія, читач знайомиться з доробком письменниці. «...Ця скромна, невисокого зросту, зовсім нічим не при­мітна, окрім хіба-що ясних, завжди сяючих добром та любов'ю очей, жінка притягує до себе якимось внутрішнім теплом, особливою харизмою, постій­ною турботою про оточуючих. До неї тягнуться і молодь, і люди зрілого віку...» - такими рядками характеризують автори свою героїню. Старанно і завзято вона весь свій вільний час віддає написан­ню творів, які знають і цінують далеко за межами Голопристанщини. В арсеналі Марії Пантеліївни вже 29 книжок для дорослих та дітей.
Творчі здобутки наших місцевих письменників завжди можна переглянути на постійно діючій ви­ставці «Співці рідного краю» в Голопристанській районній бібліотеці.

Альона Гелих, бібліограф районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2017. – №26 (29 черв.). – С.2.

Тут виховується підростаюче покоління

Філія Голопристанської районної бібліотеки з обслуговування дітей - це дивовижна шхуна зі своїм логотипом - штурвалом, яка, наче вправний лоцман, веде книжковим морем своїх читачів-мандрівників. Саме тут діти, починаючи з дошкільного віку, отримують цікаву і корисну .інформацію, здійснюють захоплюючі мандрівки у таємничий світ природи, беруть участь у літературних конкурсах, іграх, весело проводять дозвілля. Тут ми змалку доносимо до дітей знання, досвід, накопичений життєвою мудрістю багатьох поколінь, вчимо співпереживати літературним і казковим героям, пізнавати моральні цінності, толерантно ставитися один до одного, позитивно сприй­мати оточуючий світ, пропагуємо здоровий спосіб життя. У книзі для дитини є магічна сила, що хвилює, радує, вражає її і дає відповіді на багато запитань, які ставить сьогодення.
1 червня наша бібліотека всту­пила у свій 70-річний ювілей. Весь цей час ми святкували зі своїми читачами, а 13 червня у приміщенні читального залу Го­лопристанської районної біблі­отеки зібрали усіх найкращих друзів на свято «Арт-торт, або Морська бібліотечна історія». Тут глядачі зустрілися з капіта­ном Врунгелем (завідувач філії Світлана Ярова), старшим по­мічником Ломом (бібліотекар Оксана Квіцень), юнгами і пі­ратом Бармалієм (бібліотечні во­лонтери команди «Бібліо-art-ватага» - Аня Михайленко, Максим Сердюк, Руслан Мельник).
Звичайно, будь-яке свято — це багато щирих, теплих слів приві­тань. У першу чергу — від голови Голопристанської районної ради В.О. Соловйова, який згадав іс­торію заснування книгозбірні, наголосив на тому, що голов­ні складові кожної бібліотеки — це книги та люди і для того, щоб освоїти і донести до дитини книжкові багатства, зовсім недо­статньо їх просто мати, треба ще вміти розкрити їх істинну цін­ність. Саме такі — освічені, інте­лігентні, порядні, духовні жінки працювали у бібліотеці протягом цих 70 років. Це - М.М. Кожухо­ва, О.Р. Подлєсна, Г.П. Чайкіна, І.П. Воробченко, В. І. Досенко, Р.О. Співак, Т.І. Тестіна, М.П. Ярова, Л.І. Богданова, Г.О. Проніна, Л.Ю. Любарова, І.В. Багіна, О.М. Шлома, С.Г. Капуста та С.О. Карабач, яка була відзначена як ветеран бібліотечної справи та отримала грамоту районної ради за багаторічну сумлінну працю.
Керівник апарату Голопри­станської райдержадміністрації В.М. Реутенко привітав колек­тив бібліотеки-філії і нагородив грамотою від імені керівника виконавчої влади району Т.В. Гасаненко - за сумлінне виконання професійних обов'язків, актив­ну життєву позицію, значний внесок у розвиток бібліотечної справи на території району та з нагоди 70-річчя заснування.
Із подарунками і щирими сло­вами вітання звернулися до ко­лективу і міський голова О.В. Бабич та начальник міського відділу культури, туризму та ЗМІ А.В. Литвиненко, начальник від­ділу культури РДА А.П. Байбуза, методист КЗ «Голопристанський районний методичний кабінет» С.Г. Лук'янченко.
Наша робота не була б такою успішною і плідною без допомо­ги справжніх друзів бібліотеки і її партнерів — Херсонської об­ласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, які теж завіта­ли на свято. Заступник директо­ра О.В. Крижановська привітала зі святом і висловила сподівання на те, що на нашу бібліотеку че­кає, незважаючи на різні нега­разди, гарне майбутнє і подару­вала електронну книгу для усіх користувачів книгозбірні, адже одним із гасел бібліотеки є «Чи­тай! Формат не має значення!».
На перехресті доль поєднались дві давні професії — вчи­тель і бібліотекар. Як одна, так і друга покликані різьбити дитячі душі, бути поводирем у храмі людського духу. Звичайно, се­ред гостей одвічні наші супутни­ки, друзі, помічники — вчителі усіх міських шкіл та гімназії ра­зом зі своїми вихованцями, які теж прийшли привітати свою бібліотеку з днем народження. Віршовані слова, пісні, танці — дитячим талантам немає меж, тож дякуємо від усього серця за такі чудові вітання! А в особах шкільних бібліотекарів — Ю.М. Біловицької, Л.А. Білої, Н.М. Бех, О.П.Філатової — ми дякуємо усім колективам навчальних закладів за співпрацю.
На закінчення усіх присутніх чекав сюрприз — на день на­родження із поздоровленнями завітала дівчинка, яка у далеко­му 1947 році була однією з пер­ших читачок нашої книгозбірні — Марія Ярова. Звичайно, за ці роки дівчинка виросла, опанувала кілька професій — стала медиком, журналістом, відомою у нашому краї письменницею, за цей час навіть встигла попра­цювати бібліотекарем у дитячій бібліотеці і директором Голопри­станської ЦБС. Окрім теплих слів, бібліотека отримала чудо­вий подарунок — нові книжки письменниці «Іринчині скарби». Слова вітання і свої нові книж­ки «Дарунок сонця» та «Народ­жена жити» також подарувала і Валентина Бритік — щирий друг бібліотеки.
За 70 років свого існування та активної діяльності бібліотека для дітей довела свою життєздат­ність і потрібність. Вона відома громадськості, про її досвід зна­ють колеги в Україні. У планах на майбутнє — і надалі працювати творчо, наполегливо, завзято, шукати нове на користь наших найголовніших користувачів — дітей. Наші читачі знають, що в бібліотеці вони завжди знай­дуть собі і книгу до душі, і ціка­вих співрозмовників, тут вони проведуть свій вільний час з ко­ристю та задоволенням. А ми, бібліотечні працівники, у свою чергу, поєднуючи традиційні та інноваційні форми роботи, по­стійно працюємо над тим, щоб заохотити учнів до читання, за­цікавити книгою, стимулювати їх до активного використання наявних у бібліотеці інформацій­них ресурсів.
Незважаючи на всі негаразди, наша книгозбірня розвивається, удосконалює форми і методи ро­боти, пристосовується до вимог сьогодення, впроваджує новіт­ні технології і залишається тим культурним осередком, де вихо­вується підростаюче покоління - покоління, за яким майбутнє нашої незалежної держави!

Світлана Ярова, завідувач філії Голопристан­ської районної дитячої бібліоте­ки з обслуговування дітей. Фото Натальї Ярової // Голопристанський вісник. – 2017. – №25 (22 черв.). – С.8.

Все було чудово!

14 червня в м. Нова Кахов­ка відбувся VII обласний фес­тиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу». Його за­сновником є управління культури Херсонської обласної дер­жавної адміністрації. Яскраве дійство організували та прове­ли Херсонська обласна бібліо­тека для юнацтва імені Бориса Лавреньова разом із Новокаховською централізованою бібліо­течною системою за підтримки та сприяння Новокаховської міської ради.
Безліч позитивних вражень 13 отримали учасники та гості фестивалю: гарне місто, зустріч із друзями — бібліотекарями, автограф-сесія письменників Херсонщини «Дніпровське дже­рело», пересувні виставки робіт майстрів народної творчості та вихованців дитячої школи мис­тецтв, виставка-продаж книжко­вої продукції магазинів «Учбова книга», «КСД», павільйон «Бібліобутик», бібліо-фотосушка «В об'єктиві книга і читач», моло­діжний майданчик «Літературна альтанка», агі-фейс, мистецька програма «Кожен день я тебе відкриваю, рідне місто кохане моє», молодіжна територія: літературний квест «Місто з лебеди­ної пісні», ярмарок інноваційних бібліотечних ідей. Все було чудо­во!
Учасниками фестивалю від Голопристанщини стали А.П. Байбуза, начальник відділу куль­тури Голопристанської РДА; Г.В. Шмагель, завідувач Голопри­станської районної бібліотеки та О.М. Трішкіна, методист ра­йонної книгозбірні. Працівни­ки Голопристанської бібліотеки достойно представили рідний заклад.
На фестивальному ярмарку інноваційних бібліотечних ідей було презентовано шість най­кращих бібліотечних проектів Херсонщини з просування читання у молодіжне середовище. Серед представлених проектів у номінації «Фестивальний неформат» переміг проект нашої Голопристанської  районної книгозбірні «День молодіжного самоврядування у бібліотеці», за що колектив бібліотеки був нагороджений Грамотою на­чальника управління культури Херсонської обласної державної адміністрації С.В. Думинської та отримав добірку книжок для по­повнення книжкового фонду.
Також приємною несподіван­кою стало, що світлина «Селфі з книгою» від нашої бібліотеки, представлена серед багатьох ін­ших на локації бібліо-фотосушка «В об'єктиві книга і читач» набрала найбільшу кількість голо­сів та була відзначена подарун­ком книжкової продукції мережі магазинів «Учбова книга».
Наостанок, учасники фести­валю поклали квіти до пам'ятни­ка Олександру Довженку, який жив і працював у Новій Каховці протягом 1953-1954 років, зроби­ли фото на згадку та випустили у небо феєрверк з різнокольоро­вих кульок з побажаннями зу­стрітися на наступному VIII об­ласному фестивалі молодіжного читання «Відкрий свою книгу».

Галина Шмагель, завідувач Голопристанської районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2017. – №25 (22 черв.). – С.8.

Профіквест: дякуємо за співпрацю

У минулому номері газети «Голопристанський вісник» стаття Анатолія Грабка «Урожайний» день» розповіла про підсумки проекту з профорієнтації шкіль­ної молоді «Обласний профіквест: «В долонях степу і Дні­пра».
За виконанням запланованих заходів задля реалізації мети проекту  сприяння національ­но-патріотичному вихованню шкільної молоді, забезпечення ефективної профілактичної ро­боти щодо запобігання молодіж­ного безробіття, розширення знань підростаючого покоління про перспективні напрямки еко­номічного розвитку області, його орієнтації у виборі діяльності на потребу регіонального ринку праці  час минув дуже швидко. Тож, 11 травня на підсумково­му заході в історико-розважальному комплексі «Зелені хутори Таврії» відбулися фінальні зма­гання та святкове нагородження переможців вищевказаного про­екту.
Серед нагороджених дипло­мом проекту за кращу стендову презентацію PR-матеріалів ко­манда «Дивоцвіт» Новозбур'ївської школи № 1, що представляла Голопристанський район. Було відзначено і кращих координа­торів проекту у містах/районах  із числа працівників район­них/міських центрів зайнятості, фахівців дитячих бібліотек та педагогічних працівників, ор­ганізаторів обласного проекту, - Подяками голови Херсонської обласної державної адміністрації та організаторів проекту, серед них і філія Голопристанської РБ з обслуговування дітей.
Отже, роботу над проектом «Обласний профіквест. «В доло­нях степу та Дніпра» закінчено. З картою та матеріалами, зібра­ними під час роботи у проекті, можна ознайомитися на блозі проекту за електронною адре­сою: https://profikvest.blogspot.com/. Висловлюємо подяку за співпрацю адміністрації Новозбур'ївської школи №1 (директор Л.Г. Марсак, куратор проекту О.С. Бурлаков) та Голопристанському   міжрайонному   центру зайнятості (директор - І.В. Зленко, куратор - С.М. Питомець), а учасникам команди «Дивоцвіт» бажаємо вдало скласти іспити і надалі бути такими ж веселими, креативними і позитивними. Успіхів вам - у навчанні, у твор­чості, у виборі професії, у вашо­му - а отже й Херсонщини - май­бутньому!

Світлана Ярова, завідуюча філії Голопристан­ської РБ з обслуговування дітей // Голопристанський вісник. – 2017. – №21 (25 трав.). – С.4.

Популяризуючи культурне надбання українського народу

Щорічно до Всесвітнього дня книги і авторського права в Голопристанській районній бібліотеці проводиться Тиждень мо­лодіжного читання, під час якого бібліотекарі використовують яскраві інноваційні форми роботи з просування сучасної книги у молодіжному середовищі з метою популяризації надбання культу­ри українського народу.
Розпочався Тиждень молодіжної книги 24 квітня з бліц-опитуван-ня. «Як пройти до бібліотеки?» - саме з таким запитанням бібліоте­карі зверталися до молодих людей-перехожих. Приємно здивувало те, що хоча б не точну адресу, але вірний напрямок вказали всі опи­тувані. Всі учасники бліц-опитування отримали в дарунок візитівки з контактними даними нашої книгозбірні. Також зацікавив молодь флешмоб «Селфі з книгою», більшість учасників якого почували себе невимушене й відкрито та навіть відзначили, що з книгами селфі вони ще не робили. Що ж, усе в житті буває вперше.
На відвідувачів бібліотеки ж чекала виставка-дегустація «Відчуй на смак українську». Другий день Тижня молодіжної книги було присвячено загадковій та таємничій країні Японії. Кожен користувач мав можливість зануритись у світ «країни, де сходить сонце», під час перегляду книжкової виставки за однойменною назвою. Вірту­альна відеоподорож «Містами Японії» дозволила помандрувати най-привабливішими куточками цієї надзвичайної держави у Східній Азії та дізнатися чимало цікавих фактів про її традиції.
А особливу увагу відвідувачів привернула фотовиставка «Селфі з книгою», адже вчорашні учасники флешмобу стали її головними героями.
Третій день Тижня молодіжного читання в Голопристанській ра­йонній бібліотеці було приурочено до Міжнародного дня пам'я­ті жертв радіаційних аварій та катастроф. В рамках кіноклубу «Docudays ua «Погляд» старшокласники переглянули фільм ре­жисера Алена де Альо «Вітаємо на Фукусімі» та взяли участь у його обговоренні. Книжкова виставка «Попіл Чорнобиля стукає в серце» презентувала документальні та художні видання про Чорнобиль­ську катастрофу. Темі краєзнавства було присвячено четвертий день Тижня молодіжного читання. Благодатна й щедра на таланти степова Україна, зігріта ласкавим сонцем, заколисана буйними віт­рами козацької вольниці. Саме тут, в степовому оазисі простягають­ся мальовничі куточки Голопристанщини. Нам завжди було і є чим пишатися, особливо щирими та працьовитими людьми, нашими зем­ляками. Краса Таврійського краю, рідного міста спонукає до поезії багатьох голопристанців. От і наша талановита землячка, самобутня поетеса, Бузукіна Валентина Федотівна, завітала до районної біблі­отеки на літературне рандеву «Люблю я свій край неповторний» зі старшокласниками Голопристанської ЗОШ №4, щоб поспілкувати­ся, познайомити із своєю творчістю.
Під час цієї зустрічі учні дізналися про нелегкий життєвий шлях Валентини Федотівни і що саме спонукало її до поезії та із задоволенням слухали чуттєві та проникливі рядки обдарованої землячки, вели активний діалог. Також ведуча презентувала книжкову вистав­ку «Співці рідного краю», яка ознайомила присутніх із творчими до­робками поетів і письменників Голопристанщини.
Та найцікавіше на юних читачів чекало 28 квітня на закритті Тижня молодіжної книги. Цей день в книгозбірні був насичений читацькими задоволеннями. Феєричне етно-паті «Ми - українці!» розпочалось з фотозони «Українці - читаюча нація», оформленої на абонементі. Кожен відвідувач охоче фотографувався тут та отри­мував емблему заходу. А у читальній залі бібліотеки чекало голов­не дійство. Народознавчий екскурс «Це моя земля, це моя країна...» дозволив присутнім помилуватися краєвидами нашої Батьківщини, згадати традиції, легенди рідного краю. А які смаколики українці го­тують! Гості не тільки дізнались про гастрономічні уподобання на­шого народу, а й скуштували деякі з них. Ох і смачно ж було!
Та все ж головною родзинкою свята став яскравий, колоритний виступ народного фольк-гурту «Олешшя» Херсонської обласної гро­мадської організації «Творці сучасності» під керівництвом Антоніни Потужньої. Це було неперевершено! Талановитий, доброзичливий, веселий колектив «запальничка» подарував присутнім гарний на­стрій та дав можливість доторкнутись до справжньої поезії серця і почуття. Звучали пісні польською мовою та добре відомі українські пісні. Глядачі бурхливими оплесками зустрічали кожен виступ ар­тистів. А потім фотографувалися з ними та запрошували на гостину знову.
Тиждень молодіжної книги в Голопристанській районній бібліоте­ці вдався на славу! Завітайте до нас у бібліотеку і ви не пожалкуєте!

Олена Трішкіна, методист районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2017. – №18 (04 трав.). – С.2.

"Херсонський край мій вабить і дивує!"

Саме під таким гаслом відбудеться фінал інно­ваційного проекту для учнівської молоді Облас­ний профіквест «В долонях степу і Дніпра», який стартував минулого року у нашій області. Перед кожним із двадцяти районів Херсонщини були поставлені непрості завдання: дослідити власну територію з точки зору актуального сьогодні «зе­леного» туризму, скласти цікавий маршрут із заз­далегідь продуманими пізнавальними екскурсіями та зручними пунктами зупинок для відпочинку і навіть розробити власну сувенірну продукцію, яка відображала б унікальність наших мальовничих місць.
Над вирішенням поставлених завдань працюва­ла і команда «Дивоцвіт», яку було створено на базі Новозбур'ївської загальноосвітньої школи № 1 (ди­ректор - Л.Г. Марсак). Школярі активно вивчали туристичні родзинки Голопристанського району, створювали пізнавальні екскурсії, працювали над виготовленням оригінальних сувенірів. А щоб оз­найомитися із секретами і тонкощами туристичної справи, юні учасники команди запросили до себе справжнього майстра у цій царині — спеціаліста Голопристанської районної станції юних туристів В.Г. Людоговського, який охоче поділився знання­ми та розповів про подальші перспективи «зелено­го» туризму на Херсонщині у найближчий час.
Почесне третє місце команди «Дивоцвіт» під час напівфіналу, який відбувся у листопаді минулого року, доводить, що учасники від нашого району на правильному шляху. Робота триває й сьогодні: про­водяться репетиції фінального виступу, продовжу­ють створюватися оригінальні зразки сувенірної та друкованої продукції, оформлюється альбом, у якому містяться відомості про виконання завдань, поетапність роботи усіх юних учасників коман­ди, що вклали частинку власної душі у виконання всього переліченого.
Фінішні змагання не за горами: 11 травня на «Зе­лених хуторах Таврїї» у фінальній битві на кращий туристичний маршрут зустрінуться двадцять ко­манд від усіх районів Херсонської області. Саме на цій зустрічі компетентне журі визначить команду-переможця, а також відзначить кращих в окре­мих номінаціях акції.
Вся інформація про хід реалізації проекту роз­міщена на блозі «В долонях степу і Дніпра» за електронною адресою: http://https: // profikvest.blogspot.com/.  Саме тут можна знайти дописи усіх район­них команд про роботу в проекті, цікаві знахідки, світлини.
Наша Херсонщина є дійсно унікальною: має вихід до двох морів, незліченну кількість річок та озер, безмежжя степів, безліч туристичне прива­бливих об'єктів, яскравих фестивальних дійств. То ж, цінуймо те, що дароване нам природою, іс­торією та сьогоденням, розвиваймо туристичну га­лузь нашого краю, адже за нею — майбутнє!

Команда «Дивоцвіт» і її куратори: Оксана Квіцень, бібліотекар філії Голопристанської районної книгозбірні для дітей; Олег Бурлаков, вчитель Новозбур'ївської ЗОШ №1; Світлана Питомець, начальник відділу активної підтримки безробітних Голопристанського центру зайнятості  // Голопристанський вісник. – 2017. – №17 (27 квіт.). – С.4.

Зберегти бібліотеки для майбутніх поколінь

Про роль і значення книги в житті кожної людини можна говорити багато. Сьо­годні ж мова піде про книжкову скарбницю нашого району - комунальний заклад «Голопристанська районна бібліотека» Голопристанської районної ради Херсонської області та її струк­турний підрозділ - філію з обслу­говування дітей, яка знаходиться в сфері управління Голопристан­ської районної державної адміні­страції.
У минулому році районна кни­гозбірня відзначила своє 95-річчя. Вона пройшла непрості часи на шляху свого розвитку. Біблі­отека виросла з хати-читальні далекого 1921 року - часу роз­рухи, голоду, нестатків. Удруге вона відродилася 1945 року, піс­ля фашистського нашестя, яким була знищена повністю. Немає потреби нагадувати про те, яким було матеріальне становище країни на той час. Зараз вона опинилася під загрозою зни­щення, хоч немає такої крайньої розрухи, немає голоду. Кажуть: під час будь-яких негараздів пер­шою гине культура, а відроджу­ється останньою. То невже зараз настали часи, гірші за громадян­ську чи світову війну?
Певні ускладнення в діяльно­сті районних закладів виникли чи не відразу після отримання Голою Пристанню статусу міста обласного значення. Почався поділ учнів, читачів, жителів на міських і районних. Нарешті, черга дійшла і до бібліотек, до їх читачів - «міських» і «район­них», хоча кожна бібліотека, починаючи від національної і закінчуючи сільською, обслуго­вує перевалено мешканців того населеного пункту, на території якого функціонує.
До речі, у 2016 році вже вини­кало питання про закриття ди­тячої районної бібліотеки, якій у 2017-му виповнюється 70 років, але шляхом реорганізації, приєд­нання її до районної бібліотеки, дитячу книгозбірню вдалося збе­регти. Тепер це філія з обслуго­вування дітей, яка є структурним підрозділом районної бібліотеки.
Районна бібліотека та її філія утримуються виключно за раху­нок коштів районного бюджету, а надають послуги переважно міському населенню, чим пору­шуються вимоги Бюджетний ко­декс України, тому відшкоду­вання за міських читачів мали б надійти з бюджету міста облас­ного значення. Але міська влада відмовляється брати участь у фі­нансуванні витрат на утримання бібліотеки, районна влада стоїть перед фактом порушення бю­джетної дисципліни, а від цього не легше ні читачам, ні працівни­кам бібліотек.
Вже є приклади позитивного вирішення подібних фінансових колізій, які виникли у нашому районі, зокрема, «Каховська ра­йонна об'єднана бібліотека ім. М.Братана» сьогодні фінансу­ється з бюджетів обох рівнів - і районного, і міського, незважа­ючи на те, що у місті Каховка, окрім районної бібліотеки, зна­ходяться декілька міських кни­гозбірень.
З ліквідацією районної бібліо­теки та філії з обслуговування ді­тей буде закрито доступ до книги не тільки читачам Голопристанського району, а й міським, оскільки в місті немає інших книгозбірень. Стосовно Білогру-дівської бібліотеки, що розташо­вана на острові Білогрудовому, яка підпорядкована відділу куль­тури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації виконавчого комітету Голопри­станської міської ради та як на підставу відмови у фінансуван­ні витрат на районну бібліотеку посилається міська влада - доби­ратися до неї можна лише через річку і подолавши декілька кіло­метрів бездоріжжя. Та й її фонд (2 367 прим.) сформовано з ура­хуванням потреб населення ост­рова - близько 200 осіб.
Між тим, районна бібліотека та її структурний підрозділ - філія з обслуговування дітей, з кількістю фонду майже 60 тис. примірників обслуговують близько 3 тис. читачів, полови­на з яких діти, майбутнє нашої нації. Також бібліотеки надають методичну допомогу з питань бібліотечного обслуговування населення 32 сільським та шкіль­ним бібліотекам району.
Працівники районної бібліо­теки та філії з обслуговування дітей організовують підвищення кваліфікації сільських бібліоте­карів району шляхом проведен­ня семінарів, школи передового досвіду, школи молодого бібліо­текаря, беруть участь у заходах з питань бібліотечної справи.
Окрім цього, усі сільські кни­гозбірні нашого району от­римують безкоштовно через обмінно-резервний фонд Го­лопристанської районної біблі­отеки нову літературу за Дер­жавною цільовою програмою. Лише на початку 2017 року між бібліотеками Голопристанського району розподілено 1700 при­мірників на суму 107 тис. грн. На жаль, для багатьох книгозбірень це єдина можливість поповнити свій книжковий фонд.
Сьогодні бібліотеки викону­ють набагато ширші функції. При бібліотеках діють: студія творчого розвитку дитини «До­лоньки», літературно-музична вітальня «Дніпрова хвиля», кіноклуб "Docudays ua «По­гляд»", в якому демонструється документальне кіно про права людини, бібліотеатр «Пласти­лін», волонтерська бригада «Бібліо-арт-ватага».
Голопристанська районна бі­бліотека та її філія надають Інтернет-послуги для населення, розвивають власний сайт, блог, сторінки в соціальних мережах Фейсбук, Вконтакті та корпора­тивний проект «Сільські бібліо­теки Голопристанщини і Олешшя», який створено спільно з Олешківською районною бібліо­текою для дорослих, до речі, єди­ний в області. Наші бібліотеки беруть участь у Всеукраїнських та обласних проектах, фести­валях, конкурсах, акціях, за що неодноразово були відзначені нагородами.
Місто, в якому проживають близько 13 тис. осіб, з яких 3 тис. - читачі районної книгозбірні та філії з обслуговування дітей, не можна залишати без бібліотек. Адже згідно з Мінімальними со­ціальними нормативами забез­печення населення публічними бібліотеками в Україні, затвер­дженими Постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 1997 р. №510, «кількість міських бібліотек визначається щільніс­тю населення та поверховістю забудови: у житлових районах з малоповерховою забудовою (1-3 поверхи) - одна бібліотека на 5-8 тис. чоловік. Для обслугову­вання дітей та юнацтва у містах з населенням до 75 тис. жителів повинна бути як мінімум одна бібліотека для дітей».
У Стратегії розвитку бібліо­течної справи в Україні до 2025 року зазначено: «Бібліотеки України... важливі для розвитку інформаційної та мовної культу­ри суспільства, патріотичного, правового та екологічного вихо­вання, формування стійкого ін­тересу до вивчення та розуміння національної історії та культури. Бібліотеки сприяють розбудові читаючої та мислячої нації. Ста­лий розвиток демократичного громадянського суспільства, дотримання прав і свобод люди­ни... неможливі без сучасних бі­бліотек».
Закриття бібліотек негативно вплине на імідж як району, так і міста, сприятиме підвищенню соціальної напруги. Але, на жаль, цими днями колектив районної книгозбірні та філії з обслугову­вання дітей попереджений про його вивільнення у зв'язку з лік­відацією закладу.
Одним із найдієвіших шляхів вирішення спірного питання - є надання міською радою відпо­відного фінансового ресурсу ра­йонному бюджету на утримання зазначеного закладу у вигляді міжбюджетного трансферту за надані жителям міста послуги.
Залишається сподіватися,  що міська влада прийме виважене рішення  щодо  подальшого за­безпечення жителів міста бібліотечними послугами та, зрештою, буде мати свою власну бібліоте­ку, як місто обласного значення.

За матеріалами: наради при голові Голопри­станської РДА від від 03.04.2017р.; Акта ревізії управління Пів­денного офісу Держаудитслужби в Херсонській області; листа трудового колективу районної бібліотеки.

 // Голопристанський вісник. – 2017. – №15 (13 квіт.). – С.3.

Місце зустрічі - книгозбірня

Досить насичено та плідно пройшов Тиждень дитячого читання у Чорноморській сільській бібліотеці. Розпочався він виступом на шкільній лінійці учасників районного етапу Всеукраїнського кон­курсу «Велика книга читацьких рекордів» Браги Вікторії та Криворучко Діани з рекламою прочитаних книг. Протягом тижня сільську бібліотеку наповнював дитячий гамір та метушня. Молодша група ДНЗ «Золотий ключик» з вихователем Т.О. Пасів мали змогу позна­йомитися з бібліотечним фондом дитячої літератури та біографією і творами для дітей Лесі Українки. Молодші школярі Чорноморської школи переглянули експонати віртуальної галереї казкових персо­нажів казок Г-Х. Андерсена. Учні старших класів поспілкувалися на тему цінності життя та проблем підліткового віку, переглянули со­ціальні відеоролики проти суїциду серед підлітків, порозважалися грою «Хто я? ». Вихованці 7-го класу взяли участь в інтелектуальній грі «Ігри патріотів», довели, що вони справжні патріоти, шануваль­ники рідної мови, пісні, знавці історії та традицій українського наро­ду, рідного краю.
Результатом цих заходів стало поповнення бібліотеки на 25 чита­чів та більш як 150 книг заволоділи допитливими голівками дітлахів.

Лариса Ющенко, сільський бібліотекар  // Голопристанський вісник. – 2017. – №15 (13 квіт.). – С.5.

Свято для супер-читачів

На Херсонщині регіональний конкурс «Найкращий читач України» у форматі «Велика книга чи­тацьких рекордів» відбувається у кожному селі і місті, де живуть діти, які вміють і люблять читати. От і на Голопристанщині 24 березня у читальній залі районної бібліотеки на другий тур конкурсу зібра­лися 44 учасника - переможці першого туру з 35 бібліотек наїиого району, в тому числі «супер-читачі» з 18 шкільних, 16 сільських книгозбірень та Голопристанської філії для дітей.
Ведучі конкурсу (волонтери команди «Бібліо-арт-ватага» Міщенко Назар та Гаврилюк Тетяна, учні Голопристанської спеціалізованої школи) привіта­ли читачів з відкриттям Тижня дитячого читання, познайомили присутніх із переможцями мину­лих років, нагадали, що четверо учасників конкурсу з Голопри­станського району, а саме Ярова Даша (2010 р.), Кубатко Марина (двічі - у 2011 і 2012 роках), Кротко Даша (2014 р.) і Корж Таня (2015 р.) стали переможця­ми на обласному рівні, побували на дитячому фестивалі "Книгоманія" у Львові - читацькій сто­лиці України - і привезли звідти незабутні враження.
Учасники і гості конкурсу мали можливість переглянути театра­лізовану замальовку за мотива­ми книжки Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц», якій цього року виповнюється 75 років з дня видання. Ролі ви­конували актори волонтерської команди «Бібліоарт-ватага» Михайленко Аня (Троянда) і Малий Вадим (Маленький принц).
Після цього кожен з конкур­сантів мав можливість поділи­тися враженнями від своєї улю­бленої книжки, довести, що вона найкраща, продемонструвати свої знання художньої літера­тури та ерудицію у тестуванні. Особливо вдалу рекламу своїм улюбленим книжкам створили Ануфрієва Богдана (бібліоте­ка Голопристанської ЗОШ№1), Криворучко Діана (Суворівська сільська бібліотека), Брага Вікторія (Чорноморська сільська бібліотека), Євменова Анастасія (Чорноморська шкільна бібліо­тека), Білоброва Дарія (Садівська шкільна бібліотека), Кириченко Єлизавета і Васильчук Поліна (Великокардашинська шкільна бібліотека), Михальченко Світ­лана (Гладківська сільська бі­бліотека) , Мошкіна Катерина (Нововолодимирівська шкільна бібліотека), Долабожак Анаста­сія (Нововолодимирівська сіль­ська бібліотека), Гущіна Ганна (Геройська сільська бібліотека), Холодняк Єлизавета (Великокардашинська сільська бібліоте­ка), Бєляков Віктор і Голева Дар'я (Круглоозерська сільська біблі­отека), Літвінов Роман (бібліоте­ка Новозбур'ївської ЗОШ№1), Липецька Світлана (Бехтерська шкільна бібліотека), Абакумова Юлія (філія Голопристанської районної бібліотеки для дітей).
Але, врахувавши усі критерії оцінювання і підрахувавши бали, журі, до складу якого увійшли завідувач Голопристанської ра­йонної бібліотеки Шмагель Г.В., головний спеціаліст відділу у справах дітей Міненков С.М., провідний консультант відділу культури РДА Грабко А.А., ме­тодист КУ «Голопристанський районний методичний кабінет» Лук'янченко С.Г., методист місь­кого відділу освіти Роман О.Л. визначило кращих. Ними стали серед шестикласників Квятков-ська Діана (бібліотека Голопри­станської гімназії) — 1 місце, Козінська Дарина (Збур'ївська шкільна бібліотека) - 2 місце, Сердюк Максим (філія Голопри­станської районної бібліотеки для дітей) — 3 місце.
Серед семикласників перше місце здобула Гієш Тетяна (Но-возбур'ївська шкільна бібліо­тека), друге — Савіна Каріна (Бехтерська сільська бібліотека) і третє — Фоменко Аліна (бібліо­тека Голопристанської гімназії).
Тож на обласному етапі кон­курсу, який відбудеться 5 квітня в м. Херсон Голопристанський район представлятимуть Квятковська Діана і Гієш Тетяна.
Щиро вдячні всім учасникам конкурсу, бібліотечним праців­никам, вчителям, які допомагали конкурсантам. Сподіваємося, що дружба з книгою і надалі міцні­тиме та стане запорукою ще не одної зустрічі.
Читайте, відкривайте для себе нові світи і перемагайте з кни­гою!

Світлана Ярова, завідувач філії Голопристан­ської районної бібліотеки з обслуговування дітей  // Голопристанський вісник. – 2017. – №13 (30 берез.). – С.1.

Сонечко в долонях

Досить незвичайний захід від­бувся 24 березня у приміщенні читальної зали районної бібліо­теки: сюди сходилися і з'їжджалися діти-сироти, діти з малоза­безпечених сімей, позбавлені батьківського піклування. Пра­цівники бібліотеки заздалегідь підготували залу — розставили півколом стільці, налаштували техніку, надану Херсонською обласною громадською органі­зацією «Творці сучасності», а головне — кожну дитину зустрі­чали щирими, привітними по­смішками.
Відкрила зустріч начальник служби у справах дітей Голопри­станської райдержадміністрації Ірина Писарєва. Вона сердечно привітала майже чотири десятки дітей з невеличким святом і за­пропонувала розваги. Які? Зараз побачите, сказала вона.
І тут за справу взявся «Кіт Базиліо» — головний спеціаліст служби у справах дітей Сергій Мінєнков. Перед ним стояло складне завдання: самотужки підкорити собі, своїй енергії та завзяттю дитячий контингент, різний за віком, за розумовим і фізичним розвитком. Потріб­ні були розваги, у яких могли б узяти участь усі діти. Варто зразу ж попередити: йому це вдалося. Здавалося, він устигав скрізь: і погладити по голівці якусь дити­ну, і проконтролювати виконан­ня завдань, і до речі кинути жарт чи посмішку. Сергій Миколайо­вич змушував дітей відгадувати загадки та мультики, витягувати «Ріпку», водити «Дракона», бра­ти участь у танцях.
Спочатку сковані та замкнуті, маленькі учасники цього вес­няного дійства розворушилися, з'явилися спочатку несміливі посмішки, далі — сміх, за ним — галас. Апогеєм став розбір цуке­рок, що ведучий теж перетворив у змагання.
Майже півтори години три­вала дитяча радість. Це тільки треба бачити, з яким жалем роз­ходилися діти, адже їм так не вистачало якраз цього — сміху, галасу, уваги від дорослої люди­ни, яка (хай і на короткий час) стала однією з них. У теплих ру­ках дорослого вони засяяли, як своєрідні сонечка. Недарма ж в очах кожного світилася надія на те, що такі заходи стануть часті­шими і вони хоч на часинку за­будуть про те, що доля змалечку обділила їх щастям.

Анатолій Грабко, провідний консультант відділу культури РДА  // Голопристанський вісник. – 2017. – №13 (30 берез.). – С.2.

Бережи себе для життя

23 березня, напередодні Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу, відбувся показ документальної стрічки про пра­ва людини в рамках кіноклубу «Docudays ua «Погляд» у співпраці з районною бібліоте­кою для учнів 9 класу Голопри­станської спеціалізованої шко­ли. Перед початком кінопоказу керівник клубу, авторка цих ряд­ків, ознайомила присутніх з ос­новними факторами ризику, що згубно впливають на організм людини, послаблюють імунітет і сприяють розвитку захворюван­ня. Спеціальним гостем заходу, експертом кінопоказу була лікар-педіатр Голопристанської районної дитячої консультації — Власова Ніна Павлівна, яка докладно розповіла про шляхи зараження туберкульозом і важливість проби Мату для попередження захворювання. Учні переглянули фільм нідерландського режисера Яна Яапа Кейпера «Грішна хвороба», в якому розповідається про ВІЛ-інфіковану жінку, що народила маля, яке також опинилося в зоні ризику.
По завершенню фільму модератор кіноклубу «Погляд» Михолат С.М. провела обговорення з учня­ми та закликала всіх бути уважнішими до свого здоров'я.
Як сказав видатний німецький філософ Артур Шопенгауер: «Здоров'я — це ще не все, але без здо­ров'я, все перетворюється на ніщо».
Тож бережіть себе та будьте здорові!

Лілія Мошачкова, бібліотекар сектору обслуговування читачів Голопристанської районної бібліотеки  // Голопристанський вісник. – 2017. – №13 (30 берез.). – С.2.

Важливі питання сьогодення розглядалися на методичній нараді «День голови»

Минулого тижня, 16 березня, керівники територіальних громад Голопристанщини зібрались в читальній залі районної бібліотеки для участі в методичній нараді «День голови».
Голова Голопристанської районної ради Соловйов В.О. звернувся до всіх присутніх у залі з вступним словом та ознайомив з порядком денним засідання.
З метою висвітлення питання «Про стан поштового обслуговування населення району», яке було порушено сільськими головами на минулому засіданні, запросили керівництво публічного акціонерного товариства «Укрпошта». Заступник директора цього підприємства Баранов А.Н. у своїй доповіді зупинився на досягненнях та недоліках в роботі, відмітив співпрацю з сільськими головами, від­повів на запитання присутніх на нараді, а також закликав шукати компроміси при вирішенні проблемних питань. Начальник відділу зрганізацп праці та заробітної плати Херсонської дирекції публіч­ного акціонерного товариства «Укрпошта» Тетюха А.А. доповнила виступ інформацією про виплату заробітної плати поштовим праців­никам району.Військовий комісар Голопристанського районного військового комісаріату Корнієнко А.О. звернувся до присутніх на нараді з ін­формацією, в якій порушив важливі питання проведення призову на строкову військову службу «Весна-2017», озвучивши планові завдання на весняний призов та хід проведення медичної комісії.
Зокрема він зазначив, що в районному військовому комісаріаті проводяться заходи, пов'язані з підготовкою та проведенням весня­ного призову. Наразі, існують проблемні питання, серед них: неявка призовників для проходження медичної комісії, неорганізована та неконтрольована, з боку представників сільських рад, доставка призовників до призовної дільниці, слабкий контроль з боку пред­ставників сільських рад за проходженням додаткового медичного обстеження, несвоєчасне подання до Голопристанського відділення поліції звернень про розшук призовників.
В засіданні взяла участь голова Голопристанської районної дер­жавної адміністрації Гасаненко Т.В., яка звернулась до сільських го­лів з питання необхідності дотримання норм чинного законодавства в установчих документах загальноосвітніх шкіл району.
З інформацією «Про стан утримання та збереження об'єктів спіль­ної власності територіальних громад району» виступив заступник голови Голопристанської районної ради Басараб І.К.
Станом на 01 березня 2017 року до Переліку майна (будівель та споруд) комунальної власності територіальних громад району вклю­чено 41 об'єкт спільної власності, з них: 23 - медичних, 7 - культури, 6 - позашкільної освіти, 4 - адміністративних будівлі та база відпо­чинку «Світоч». Здійснюються заходи щодо оформлення документів на право власності на нерухоме майно (будівлі і споруди) спільної власності територіальних громад району та на право користування земельними ділянками під об'єктами комунальної власності.
На завершення засідання, сільські голови підтримали звернення до Голопристанського міського голови Бабича О.В. «Про врахування інтересів територіальних громад Голопристанського району» щодо скасування Голопристанською міською радою рішення виконавчого комітету Голопристанської міської ради від 23 лютого 2017 року №30 «Про демонтаж майнового комплексу - споруд літнього танцюваль­ного майданчика у міському сквері по вул. 1 Травня в м. Гола При­стань».
Слід зазначити, що сільські голови брали активну участь в обгово­ренні всіх питань порядку денного засідання методичної наради та вносили слушні пропозиції щодо їх вирішення.
В засіданні методичної наради «День голови» брали участь спеціа­лісти виконавчого апарату районної ради та районної державної ад­міністрації, керівники установ, представники громадськості району.

Вл. інф. // Голопристанський вісник. – 2017. – №12 (23 берез.). – С.2.

Ім'я Шевченка вимовляємо з гордістю

В   історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує все людство. До них належить й ім'я великого українського  поета  Т.Г. Шевченка, вій могутній талант він присвятив служінню народові, духовну велич і красу якого підніс на височінь у своїй творчості. Шевченків «Кобзар» - це Біблія українського народу, якій судилось бути безсмертною, бо сам народ визнав її своєю книгою.
З ініціативи комунального закладу «Новозбур'ївська сільська бліотека №1» було запропоновано проведення поетично-музичного конкурсу на художнє виконання творів Т.Г. Шевченка, сільський голова Т.І. Самойленко та директор Новозбур'ївської школи №1 Марсак Л.Г. підтрима­ні цю пропозицію.
9 березня,  вшановуючи пам'ять Великого Кобзаря, було проведено поетично-музичне свято  «Натхнене  слово  Кобзаря», організаторами та учасниками якого стали учні 5-11 класів першої школи. Сценарій підготовлено заступником директора ОгіренкоТ.С. З метою визначення переможців конкурсу, сформували журі у складі:  Марсак Л.Г. - директор школи, Огіренко Т.С. - заступник директора, Гусєва Л.Г.- бібліотекар бібліотеки №1, Бухтій Н.Ф. - бібліотекар бібліотеки №2.
Власенко Ганна, вчитель, зачарувала піснею «Квітка-душа», учениця Бутенко Катерина, як завжди, здивувала свої талантом - силою та мелодійністю голосу, виконала твір Кобзаря «Зоре моя вечірняя». Велич та глибину твору «Реве та стогне Дніпр широкий» розкрила Верешко Ганна, виконуючи твір акапельно. виконання було неймовірне, її голос звучав то ніжно й чарівно, то, здавалось, ніби здіймався до небес як хвилі Дніпра.
Ведучі - Кулик Вікторія, Бутенко Дмитро, Бондар Марина, Вла­сенко Максим зупинились на могутності слова поета: як в його творчості переплелись доля лю­дей з долею неньки України, та як оспівана боротьба за щастя, за волю народу.
Розпочався конкурс майстрів виконання творів Т.Г. Шевчен­ка. Майстерність декламування була на високому рівні, діти не просто читали вірші, вони пре­зентували твори поета, емоцій­но, ніжно, душевно, виразно. Ко­жен твір звучав по-особливому - оспівуючи красу української землі та людської долі.
Учасники конкурсу - Гієш Те­тяна (7 А клас, «Хустина»), Білецька Марина (6 А, «Сирота»), Фесенко Тетяна (9 Б клас, «І мер­твим і живим»), Біленко Маргарита (9 клас, «Іван Підкова»), Бурдига Валерія (9 А клас, «Лі­лея»), Улік Катерина (10 А клас, «Ми восени такі похожі»), Голованова Ольга (7 А клас, «Муза»), Іванішена Анастасія (5 А клас, «Дівочі сни»), Красновид Анастасія (7 Б клас, «Розрита моги­ла») добре показали себе під час виступів. А такі учні, як Рідванова Наіля (11 А клас , «І мертвим і живим») Гергало Олександра (10 клас, «Лілея»), Панкрашкіна Віра (6 Б клас, «Русалка»), Мельничук Да­нило (5 Б клас, «Мені 13 минало») вдало передали літературні обра­зи, а це викликало хвилю патрі­отичних та позитивних емоцій у слухачів. «Заповіт» Т.Г. Шевчен­ка у виконанні Коваленко Мари­ни звучав трьома мовами. Куль­мінацією конкурсного свята стало виконання пісні «Борітесь і поборете» вчителем музичного мистецтва Прапорщиковою Н.А. та учнямив Верешко Ганною і Бутенко Катериною. Журі ви­значило переможців: Верешко Ганна - І місце, Бутенко Катери­на - II місце, Рідванова Наіля - III місце, призери нагороджені при­зами. Усі учасники заходу отри­мали заохочувальні подарунки, придбані за кошти сільського бюджету, були вдячні керівнику територіальної громади Т.І. Са-мойленко зате, що завжди позитивноставиться до таких заходів і підтримує Ініціативи сільських бібліотекарів.

Лариса Гусєва, бібліотекар // Голопристанський вісник. – 2017. – №11 (16 берез.). – С.3.

Мова - найдорожчий скарб!

21 лютого, в Міжна­родний день рідної мови, до Геройської сільської бібліотеки завітали по­стійні відвідувачі, най­кращі друзі книгозбірні - учні 4 класу місцевої школи - Танська Ірина, Кляпка Юлія, Щерби­на Тетяна, Дунаєва Яна, Огіенко Люба, Руднєв Ярослав та Рудницький Максим (кл. керівник - Шевченко О.М.).
Метою уроку було роз­повісти дітям про започат­кувати Міжнародного дня рідної мови, прище­плення патріотизму та лю­бові до Батьківщини.
Діти слухали  дуже уважно, демонстрували свої знання, висловлювали свою думку, бачення стосовно популяризації українського слова. Кожен присутній на заході мав змогу прочитати свій улюблений вірш рідною мовою.
А наприкінці уроку всі разом заспівали українську народну пісню «їхав козак за Дунай», після чого кожен учень обрав собі збірку з творами Т.Г. Шевченка для ще більшого та поглибленого вивчення рідної мови.
Після спілкування з учнями можна твердо зробити висновок, що в кожному з ма­леньких українців є справжній патріот, який цінує, поважає та в майбутньому буде прославляти свою мову!

Світлана Знахуренко, бібліотекар Геройської сільської бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2017. – №9 (02 берез.). – С.8.

Вічна казка кохання

Багато святкових дат у нашому календарі, та однією з найулюбленіших серед молоді є, напевно, День святого Валентина. І недаремно, бо стільки радості та любові дарує нам кожного року.
Достовірних даних про те, де саме зародилася традиція святку­вання — немає, одні вважають батьківщиною знаменного дня - Англію, інші - Францію. За переказами, День святого Валентина вшановує великомученика Валентина - священика, який всупе­реч наказу імператора Клавдія II, що забороняв молодим чолові­кам мати сім ю, таємно вінчав закоханих. Правитель вважав що самотній чоловік, не обтяжений сімейним побутом, має шанси стати кращим воїном, оскільки його думки зайняті тільки майбут­німи битвами. Незабаром дії священика були розсекречені, сам Валентин постав перед судом, піддався жорстоким тортурам і зго­дом був страчений. В ніч перед стратою він написав своїй коханій - зізнання в любові у віршованій формі. Згодом такі листи стали називати «валентинками».
Привітати один одного зі святом, обмінятися вітальними листів­ками, а також взяти участь у різноманітних конкурсах і завдан­нях мали змогу учні 8-Б класу Голопристанської спеціалізованої школи. Разом із ведучою всі присутні здійснили віртуальну навколосвітню подорож і дізналися про традиції святкування Дня всіх закоханих у різних країнах: у Британії, наприклад, дарують вед­медиків Тедді, в Уельсі - ложки кохання, на Ямайці - святкують весілля.
Всі ми з дитинства знаємо та полюбляємо казкових і мультяшних героїв, які дружили та закохувались, а от вгадати їх імена у словах, де переплутані всі літери, - завдання не з простих. Юні та ерудовані учні впоралися швидко та перейшли до наступного конкурсу «Зрозумій мене без слів». Закоханий хлопець запрошує дівчину на побачення лише за допомогою міміки та жестів,а присутні мають вгадати - куди саме. А от у наступному конкурсі «З'єднай пару» потрібно було згадати та з'єднати відомі казкові та зіркові пари: Іван Царевич - Царівна Жабка, Кай і Герда та інші.  «Квіткова вікторина» ознайомила учнів, як правильно дарувати квіти, в якій кількості та з якого приводу.
На завершення заходу діти отримали святкові валентинки, яки­ми зможуть привітати найрідніших і найдорожчих людей та со­лодкі подарунки. Адже не так важливо, де саме ти святкуватимеш  День святого Валентина,  головне,  щоб тобі було кого привітати в цей день.

Лілія Мошачкова, бібліотекар сектору обслуговування читачів районної бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2017. – №7 (16 лют.). – С.3.

Не будемо байдужими спостерігачами проявів ворожнечі!

"Ми, хто живемо в XXI-му столітті, несемо ве­личезну відповідальність перед мільйонами людей, які згоріли в печах таборів смерті й загиблих у Другій світовій війні. Якщо ми не винесемо належного уроку з трагедій минулого, то Європі загрожує нова катастрофа" (В'ячеслав Кантор, президент Євро­пейського єврейського конгре­су) - таким словами розпочався вечір пам'яті, присвячений Між­народному дню пам'яті жертв Голокосту, підготовлений вчи­телем історії Слободян Л.М. і бі­бліотекарем сільської бібліотеки Ющенко Л.М. для старшоклас­ників Чорноморської школи.
Під тужливу мелодію партіти №2 І.С. Баха вкарбовувалися в пам'ять слова вчителя: «Офі­ційно визнано, що від 5,5 до 6,1 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони - на терито­рії колишнього Радянського Со­юзу, значною мірою в Україні. Три мільйони осіб було вбито в газових камерах, близько двох мільйонів розстріляно, інші були вбиті іншими методами, померли від голоду, виснаження, приму­сової праці або екстремальних життєвих умов, в яких вони були змушені перебувати». Перед очима прокручувалися страш­ні світлини з «таборів смерті» - Аушвіц, Треблінка, Белжець, Собібор, Хелмно, Майданек. Учні розповідали історії корот­кого життя молодих людей, яким так хотілося жити і кохати... У багатьох присутніх защеміло в грудях, коли учениця 11 класу Лещинська Віка читала поезію Л. Некрасовської «Останні кроки». Бібліотекар розповіла про трагедію Бабиного Яру та про висвіт­лення цієї теми письменниками та поетами світу.
Пам'ять про Голокост необхід­на нам, щоб наші діти ніколи не були жертвами, катами або бай­дужими спостерігачами проявів ворожнечі. Тепер, коли Голокост відходить у минуле, нинішнє по­коління має продовжити естафе­ту пам'яті і відстоювати гідність людини.

Лариса Ющенко, бібліотекар Чорноморської сільської бібліотеки // Голопристанський вісник. – 2017. – №5 (02 лют.). – С.1.

Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930