Home Электронный каталог Издано в библиотеке “Гончар крокує Херсонщиною” “Вся Україна славить і вітає свого співця Олеся Гончара”

“Вся Україна славить і вітає свого співця Олеся Гончара”

“Вся Україна славить і вітає свого співця Олеся Гончара”

сценарій свята

Звучить музика. На фоні музики на екрані демонструється фрагмент документальної кінохроніки “Олесь Гончар”.
                 ("О. Т. Гончар: кінохроніка")

Ведучий 1.  Олесь Гончар – знакова постать в культурі та в історії нашої України. Подарунок українському народу в 20 столітті, непересічна людина, яка стала живим уособленням історичної долі нашої держави, що здобула, втратила і відновила свою національну свободу.

Ведучий 2.  Великий українець Олесь Гончар писав: “Дякую Богові, що дав мені народитися українцем”.

Ведучий 1. Олесь Гончар – сумління України,
        Любов пречиста.
        Пісня і зоря.
        По духу вірний
        Правнук Кобзаря,
        Великий син великої родини.
                 (автор Данило Кононенко)

Ведучий 2. Звучить пісня “Маєш віру”  у виконанні студентки ІІ курсу факультету культури і мистецтв ХДУ Анастасії Корчаковської.
                 (виступ)

Ведучий 1. Внесок Олеся Гончара у духовне відродження України – неоціненний. Сьогодні ми віддаємо шану людині, яка оспівала Херсонщину у своїх безсмертних творах, яку знають в усіх куточках нашого краю, яку люблять та пам’ятають за її добрі справи.

Ведучий 2. Запрошуємо до вітального слова заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Чабана Вадима Івановича.
                (виступ)

Ведучий 1. Слово надається заступнику голови Херсонської обласної ради Булюку Віталію Вікторовичу.
               (виступ)

Ведучий 2. Запрошуємо до виступу директора Департаменту культури, туризму та курортів обласної державної адміністрації, заслуженого діяча мистецтв України Думинську Світлану Віталіївну.
               (виступ)

Ведучий 1. Сьогодні ми по-новому осмислюємо всю глибину художнього слова митця, який самовіддано любив українське слово, українську літературу.
               (фрагмент з відео-фільму “Поборники незалежності”: 4.34–4.48)

Ведучий 2. Творчість Олеся Терентійовича – глибока невичерпна криниця мудрості та поезії.

Ведучий 1. Запрошуємо до слова людину, яка все життя присвятила дослідженню творчості письменника – Павла Кіндратовича Параскевича, почесного громадянина міста Херсона, кандидата філологічних наук, доцента Херсонського державного університету.
                 (виступ)

Ведучий 2. Дякуємо, Павло Кіндратовичу, за вашу невтомну працю на ниві популяризації творчості Олеся Гончара, дозвольте подарувати Вам книгу “Пам’ятниці предків” з автографом онуки письменника – Лесі Гончар.
                (вручення дарунку)

Ведучий 1. Мова народу для письменника – це як повітря для життя, це все його найдорожче і найсвятіше.

Ведучий 2. Гончар був неперевершеним стилістом, тонким знавцем мови, яку все життя леліяв і самовіддано оберігав. Він любив все українське, а найбільше – українську пісню.

Ведучий 1. Звучить українська пісня “Квітка-душа” (Слова: Діана Гольде, музика: Костянтин Меладзе) у виконанні народного вокально-хорового колективу факультету філології та журналістики ХДУ, керівник Галина Гук.

Ведучий 2. Олесь Гончар – як Дніпро, як наш степ і Придніпров’я, цілий материк у нашій літературі. Подиву гідне залюблення письменника в смагляву Таврію, її простори та її людей.

Ведучий 1. Слухаймо ж Олеся Гончара, слухаймо уважно його соборне слово, віщий голос тронки в українському степу.

Ведучий 2. Слухаймо душею, і може відкриється нам велика таїна, яку він залишив нам, сущим і прийдешнім, у дивному-предивному чар-слові.

Ведучий 1. Звучать уривки з роману “Таврія” у виконанні актрис обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша – Марини Боднар та Ольги Крилової.
               (виступ)

Ведучий 2. Це все про наші херсонські степи… А зараз для всіх звучить пісня “Хтось в небо летить” (Слова та музика Святослава Вакарчука) із репертуару гурту “Океан Ельзи”. Грає тріо бандуристів “Вільні крила” під керівництвом заслуженого працівника культури України Наталі Мазур.

Ведучий 1. Для всіх звучала пісня “Зозуля” (слова Євгена Матюшенка, музика Михайла Нєкрасова) із репертуару Злати Огнєвич у виконанні тріо бандуристів “Вільні крила” під керівництвом заслуженого працівника культури України Наталі Мазур.                                                                   

Ведучий 2. Багато років Олесь Гончар очолював Спілку письменників України. І саме завдяки йому було багато зроблено для збереження української літератури.
               (фрагмент з відео-фільму “Поборники незалежності”: 4.055.17)

Ведучий 1. Він допомагав і підтримував херсонських письменників теплим батьківським словом, цінними порадами у їх творчому становленні і зростанні, стежив і радів за їх успіхи.

Ведучий 2. Особливе ставлення в нього було до степовика Миколи Братана, а той називав Гончара своїм хрещеним батьком у літературі.

Ведучий 1. У виконанні заслуженого артиста України, доцента кафедри вокалу факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету Віктора Гурби звучить пісня “Різьблені ворота” на слова Миколи Братана (композитор – Анатолій Шейченко). Концертмейстер – Марія Рассуждай.
                (виступ)

Ведучий 2. На Херсонщині, поки що, немає жодного пам’ятника Олесю Гончару.

Ведучий 1. Та найкращим пам’ятником геніальному майстру слова є любов читачів до його творів, які на Херсонщині дбайливо зберігає наша книгозбірня, що носить ім’я Олеся Гончара.

Ведучий 2. Херсонці ревно шанують пам’ять Олеся Терентійовича – у ці ювілейні дні виходить друком перевидання літературно-критичного збірника “Олесь Гончар і Херсонщина”. Автор і упорядник – Параскевич Павло Кіндратович.

Ведучий 1. 30 березня 2018 року відбулося засідання міської ради, де було прийнято рішення про присвоєння ім’я Олеся Гончара одній з вулиць міста.

Ведучий 2.  У цей ювілейний рік ми особливо вбачаємо сенс своєї діяльності в активізації роботи з популяризації Гончарового слова.

Ведучий 1. З початку року в області стартувала Велика літературна естафета “Гончар крокує Херсонщиною” та обласна акція “Читаємо Олеся Гончара сьогодні”, покликані популяризувати його творчість в усіх куточках нашого краю та за його межами, конкурс есе “Мій Гончар” та конкурс буктрейлерів на твори письменника серед молоді.

Ведучий 2. Серед співорганізаторів конкурсів: Департамент культури, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації та управління освіти Херсонської міської ради. Партнером виступив Благодійний Фонд “Бібліотечна країна” (м. Київ).

Ведучий 1. Організатори конкурсів щиро вдячні усім учасникам. Не всі стали фіналістами, але всі отримають подяки від Управління освіти Херсонської міської ради та нашої бібліотеки. Сьогодні ж ми відзначимо найкращих.

Ведучий 2. Запрошуємо для нагородження переможців членів журі: директора департаменту культури, туризму та курортів обласної державної адміністрації Думинську Світлану Віталіївну та директора державного видавництва “Мистецтво”, голову благодійного фонду “Бібліотечна країна” Степуріна Ігоря Миколайовича.

Ведучий 1. Переможці конкурсів нагороджуються дипломами, сертифікатами, пам’ятними ручками та книжками “Пам’ятниці предків” з автографами автора – Лесі Гончар, онуки письменника.

Ведучі запрошують переможців:
                 (підсумки конкурсів, нагородження переможців)

Ведучий 2. Велика літературна естафета “Гончар крокує Херсонщиною”:
–       За активну участь у Великій літературній естафеті "Гончар крокує Херсонщиною”, присвяченій 100-річчю з дня народження письменника нагороджується:

  • Білозерська ЦБС (директор – Шишкіна Л. Л.),
  • Херсонська ЦБС (директор – Нєжинська Г. В.).

–       За широку популяризаторську роботу у рамках Великої літературної естафети “Гончар крокує Херсонщиною” нагороджується:

  • Скадовська ЦБС (директор – Малашкова О. М.),
  • Бериславська ЦБС (директор – Аркушенко Н. П.),
  • Новотроїцька ЦБС (директор – Васильєва Н. Д.).

Ведучий 1. Спеціальним призом від письменника, історика, лауреата Президентської премії в області літератури 2015 р. за роман-трилогію “Запороги”, заступника голови Миколаївського обласного осередку Національної спілки письменників України Рогожи Віталія Димитровича нагороджується Новотроїцька ЦБС.

Ведучий 2. Переможці конкурсу есе “Мій Олесь Гончар”:

  • 3-е місце: Тетяна Піньожик – учениця 8-го класу Гаврилівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Каланчацької селищної ради, Херсонської області,
  • 2-е місце: Олена Філіпченко – учениця 11 класу Херсонського навчально-виховного комплексу “ЗОШ ІІ ст. – ліцей журналістики, економіки  та правознавства” Херсонської міської ради,
  • 1-е місце: Євгенія Замолотнєва – учениця 10-го класу Херсонської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 37 ім. В. Дробота Херсонської міської ради.

Ведучий 1. Переможці конкурсу буктрейлерів за мотивами творів Олеся Гончара:

  • 3-е місце: Віталій Виборний, Леся Норець – ученики 10 класу, Херсонської ЗОШ І–ІІІ ступеню №44 Херсонської міської ради,
  • 2-е місце: Інна Красовська – Херсонський центр освіти молоді та дорослих,
  • 1-е місце: Ірина Стаднік – студентка факультету філології та журналістики Херсонського державного університету.

Ведучий 2. Для нагородження фіналістів, що набрали однакову кількість балів, запрошуємо в. о. генерального директора КЗ “Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара” Коротун Надію Іванівну.

Ведучий 1. Кращі фіналісти в конкурсі есе:

1. Юлія Анісімова – учениця 8 класу Херсонської спеціалізованої школи I–III ступенів №24 з поглибленим вивченням математики, фізики та англійської мови,
2. Марія Яковина – учениця 11 кл. Херсонського навчально-виховного комплексу № 48 Херсонської міської ради (керівник Красновид Анастасія Сергіївна – учитель російської мови та зарубіжної літератури),
3. Христина Прядко – учениця Херсонського вищого професійного училища  сервісу та дизайну.

Ведучий 2. Кращі фіналісти конкурсу буктрейлерів за мотивами творів Олеся Гончара:

1. Антон Рязанов – студент І курсу  відділення комп’ютерної та програмної інженерії Херсонського  політехнічного коледжу  Одеського національного політехнічного університету,
2.      Тетяна Штепенко – студентка  факультету філології та журналістики Херсонського державного університету,
3.      Світлана Соловейко – студентка  факультету філології та журналістики Херсонського державного університету.

Ведучий 1. Вітаємо переможців музичним дарунком. Танок “Василина” від хореографічного ансамблю “Алегрія” факультету філології та журналістики ХДУ, керівник: Аліна-Ангеліна Дєдушинська.

Ведучий 2. У своєму щоденнику Олесь Гончар писав: “Херсон… Я знаю і люблю його давно – і в цьому є, звичайно, свої особисті причини: декілька літ наполегливої праці я провів під його гостинним дахом”.

Ведучий 1. Неодноразово зустрічався з Олесем Гончарем народний художник України Володимир Григорович Чуприна, який тоді очолював обласне управління культури. Запрошуємо Вас до слова.
                (виступ)

Ведучий 2. Для всіх звучить пісня “Материнська любов” (слова і музика Миколи Мозгового) у виконанні Біляченко Юлії, студентки філології та журналістики ХДУ.
                (виступ)

Ведучий 1. Навряд чи сучасникам довелося б дізнатися про те, яким насправді був Олесь Гончар, якби не дружина літератора, яка не лише весь час була поряд та підтримувала чоловіка у важкі часи, а й випустила в світ його щоденники, що протягом багатьох років дбайливо зберігала.

Ведучий 2. Журналістка Херсонського обласного радіо Ірина Євстаф’єва напередодні ювілею завітала до Валентини Данилівни та взяла інтерв’ю.
                (звучить інтерв’ю з Валентиною Гончар

Ведучий 1. Письменник неодноразово відвідував Херсонський педагогічний університет, зустрічався з його викладачами та студентами. У кожного з них – свій Олесь Гончар.

Ведучий 2. Слово надається лауреату Шевченківської премії, поету Анатолію Кичинському, який студентом бував на цих зустрічах, а пізніше листувався з ним, бував в гостях.
                (виступ)

Ведучий 1.  Лунає пісня на слова Анатолія Кичинського “Пливе над світом біла наша хата” (музика Павла Дворського) у виконанні Віктора Гурби,  заслуженого артиста України, доцента кафедри вокалу факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету, концертмейстер – Марія Рассуждай.
                (виступ)

Ведучий 2. У творах Гончара українці знайдуть відповіді на одвічні запитання: де наша історія, яке наше сьогодення? 

Ведучий 1. Воно, преславне і світле, залежить лише від нас, аби ми цеглину за цеглиною вкладали у Великий український дім. 

Ведучий 2. Збіжать століття, тисячоліття, а над простором і часом височітиме несхитна постать нашого незабутнього Олеся Терентійовича Гончара, лунатиме його настановче слово.
               (фрагмент з фільму “Подих слова... Олесь Гончар”: 9.59–11.35)

Ведучий 2. Хранімо сонячно і ревно
         Цей осяйний квітневоцвіт,
         Оту любов на цілий світ –
         Безсмертне слово Гончареве.
                 (автор Валерій Кулик)

Ведучий 1. Цими рядками присвяти Гончару нашого поета Валерія Кулика ми закінчуємо наше свято.
                 (лунає пісня “Не спи моя рідна земля”, слова і музика Сергія Фоменка
        

Підготувала: Віталіна Волкова, завідуюча сектором соціокультурної діяльності
КЗ “Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара” ХОР .

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031