Від укладача
Від укладача:
У квітні 2018 року відзначалося 100-річчя від дня народження українського письменника, літературного критика, громадського діяча, Героя України Олеся Терентійовича Гончара.
Життя та творчість письменника тісно пов’язані з Таврійським краєм. На матеріалі степового краю ним створені оповідання, новели, статті, а також романи й повісті: “Таврія”, “Перекоп”, “Тронка”, “Берег любові”, “Бригантина”, “Чари – комиші”, “На косі”. Широка географія нашого краю постає з творів митця: Каховка, Нова Каховка, Чаплинка, Асканія-Нова, Хорли, Берислав, Гола Пристань, Цюрупинськ, Херсон...
Мешканцями Херсонщини О. Гончар неодноразово обирався депутатом до Верховної Ради України та колишнього СРСР. Він часто бував у різних колективах області, зустрічався з робітниками, колгоспниками, представниками інтелігенції, з молодими виборцями, студентами.
О. Т. Гончар був ініціатором створення Херсонського відділення спілки письменників, сприяв будівництву Херсонської обласної наукової бібліотеки, яка нині за рішенням уряду носить його ім'я. При обласній книгозбірні створено "Гончарівську вітальню", де зібрано цікаві матеріали про життя та творчість письменника.
КЗ “Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара” Херсонської обласної ради в рамках відзначення ювілею організувала спеціальну акцію – велику літературну естафету “Гончар крокує Херсонщиною”. Метою акції була популяризація творчості Олеся Терентійовича Гончара. Естафета передбачала проведення в бібліотеках та за їх межами різноманітних заходів із залученням місцевих письменників, літературознавців, людей, які особисто знали Олеся Гончара.
За результатами естафети були оголошені переможці, а кращі сценарії заходів бібліотек області, розміщені в цьому електронному виданні. Включено також матеріал з досвіду соціокультурної діяльності Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.
За порушення норм авторського права відповідальність несе автор сценарію.