Великоолександрівський район

В 2018 році вся спільнота святкує ювілей Олеся Гончара. З наближенням такої події в літературному житті бібліотеки Великоолександрівщини також готуються до відзначення цієї дати – 100 річчя Олеся Гончара. Саме це стало темою  методичного дня для працівників  КУ «Великоолександрівська РЦБС» «Ювілей О.Гончара: бібліотечні аспекти». Під час заняття бібліотекарі розробляли власний маршрут літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною», обговорювали план заходів літературного марафону «Олесь Гончар – людина світу, син Дніпра» (загальносистемна акція), знайомилися з досвідом інших бібліотек та веб-ресурсами.

Стартував марафон «Олесь Гончар – людина світу, син Дніпра», який став складовою обласної великої літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною» в центральній бібліотеці з презентації книжкової виставки «Людина, яка змогла стати вільною». 

  

Виставка відтворює відомі й маловідомі сторінки життя і творчості письменника, а родзинкою виставки стала книга Олеся Гончара, видання 1955 року з автографом автора, та статтею з районної газети «Жайвір» про зустріч бібліотекаря Кар’єрської бібліотеки-філії Алли Іванівни Карпенко з Олесем Гончарем.

 

Зі спогадів Алли Іванівни Карпенко, колишнього бібліотекаря Кар’єрської сбф: -  «В житті бувають такі події, які пам’ятаєш все життя. Ця подія – коли я була довіреною особою від Великоолександрівського району кандидата в депутати Верховної Ради УРСР – Олеся Гончара. Зустріч з ним була в місті  Берислав. Я сиділа в другому ряду президії, вірніше позаду нього, і відчувала велику гордість. Мій виступ був найкращим, матеріали виступу забрав О.Гончар. Там були такі слова:
«Людям трудящим ви служите славно.
Їм присвятили талант і діла
В Парламент Вітчизни своїм депутатом                  
Херсонщина з гордістю Вас посила.
За вас голосують прапороносці,                                    
з якими ви бились за кожен скоп
За Вас голосують і «Тронки» герої,
Вся «Таврія» наша  і наш «Перекоп»
Вам, літописцю «Таврійського краю»
Зичимо щастя і сил трудових
Творчих здобутків Вам щиро бажаєм,
Бажаєм нових життєрадісних книг!

Багато років пройшло, але я не забула цю подію. І те, що О.Гончар поцілував мені руку знали всі. Я дуже горда за  це».

Вечір-портрет «Сівач прекрасного і мудрого» проведений для старшокласників ЗОШ №2. Під час проведення заходу звучали рядки поезій з його фронтового зошита, уривки з його щоденників, які були написані в різних умовах: на фронті і в полоні, у мандрах рідною землею і поза її межами, у рідному київському домі.

 

Для старшокласників райцентру проведена віртуальна екскурсія головною книгозбірнею області –  Херсонською обласною  науковою універсальною бібліотекою ім. Олеся Гончара з використанням матеріалів сайту. Найбільшу зацікавленість викликали  WEB-проекти: Краєзнавство Таврії, Музей книги, Центр обслуговування користувачів з особливими потребами. Юнаки та дівчата були вражені просторами, комфортом бібліотеки та репертуаром послуг: Міжбібліотечний абонемент, Електронна доставка документів, Експрес-путівник по місцевим ресурсам, Електронні довідники та енциклопедії.

 

Користувачам Інтернет-центру запропоновано взяти участь в пошуковій літературній грі  «Пізнай героїв за портретом».

Учні та вчителі загальноосвітньої школи з задоволенням приєдналися до великої літературної естафети "Гончар крокує Херсонщиною" читанням віршів та прози.

 

Сільські та селищні бібліотеки-філії також приєдналися до літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною».

В Новокам'янській сільській бібліотеці проведена літературна година «Собор душі Олеся Гончара».

Бібліотекар Твердомедівської сільської бібліотеки-філії К. Кондратюк провела літературну годину "Близька зоря Олеся Гончара" біля організованої книжкової виставки «Ювілей письменника – свято для читача».

 

Для читачів Калинівської селищної бібліотеки організована виставка-персоналія «Золотокриле слово Гончара» та продемонстрований фільм «Світова зоря О.Гончара». Закінчився  захід читанням вірша О. Гончара «Україні».

 

У Новодмитрівській сільській бібліотеці організована книжкова виставка "Серце віддане людям" та проведений огляд "Вічна зоря Олеся Гончара".

У Чкаловській сільській бібліотеці людно. На літературну годину «Поетичний світ Олеся Гончара» завітали учні, вчителі, громадськість. Гостей радо зустрічає бібліотекар Н.Ляху, пропонує ознайомитись з книжковою виставкою «Борець великої душі», в центрі якої – портрет автора й книжки з побажаннями від нього та автографом (в 1977 році О.Гончар побував у Чкаловській школі). Переглянули презентацію «Собори душ своїх бережіть!», бібліотекар та члени шкільної літературної студії «Обрії» переглянули відеофільм «Люди і долі».

 

У Новокалузькому НВК проведений вечір-портрет "Він був великим українцем" для учнів та вчителів, та презентована книжкова  виставка «О. Гончар –людина великої душі».

Вечір-портрет «Життя в мистецтво перейшло» відбувся для учнів Новопавлівського НВК.

До уваги була представлена література останнього перевидання на книжковій виставці «Натхненне слово Олеся Гончара».

В Трифонівській сільській бібліотеці-філії відбулася презентація книжкової виставки «Творець високого стилю життя». Для учнівської молоді бібліотекар Т. Безродня провела голосні читання «Золотокриле слово Гончара».

 

В Малоолександрівській сільській бібліотеці-філії відбулася презентація віртуальної книжкової виставки «Олесь Гончар: творчість як доля», приурочена сторіччю від дня його народження та знайомство з веб-ресурсами.

До літературної естафети приєдналися користувачі Давидовобрідської сільської бібліотеки-філії. Для них організована книжкова виставка «Собор душі Олеся Гончара» та літературно-музична композиція «Вічний сонях».

З нагоди 100-річчя від дня народження видатного письменника в Білокриницькій бібліотеці-філії відбулися голосні читання "Його душа – Собор надій високих" та презентація книжкової виставки "Запрошуємо на ювілей".   

                                         

Олесь Гончар багато сторінок своїх творів присвятив дітям. В Благодатівському НВК бібліотекарем В. Тицькою проведена літературна година «Художнє слово юним читачам».

  

В Кар’єрській бібліотеці відбулися голосні читання для дітей  «Великий майстер пера» . Дітлахи   з задоволенням слухали бібліотекаря  О. Омеліч, яка читала їм оповідання "Солов’їна сторожа", "Дорога за хмари", "Дядько Роман та золотокрилки". По закінченню читань діти залюбки поласували смачними пиріжками та цукерками.

Для широкого кола  відвідувачів в Кар’єрській бібліотеці організована виставка-ювіляр "Собор душі Олеся Гончара". 

  

                        

Щоб зацікавити найменших користувачів бібліотеки творчістю Олеся Гончара бібліотекар Брускинської сільської бібліотеки-філії І.Нос  організувала читання дитячих творів  біля книжкової  виставки «Олесь Гончар – митець епохи»

  

Ювілей Олеся Гончара надихнув бібліотекарів та користувачів центральної бібліотеки на створення контенту з метою популяризації творчості письменника.

 

 

Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031