Олешківський район

В рамках відзначення ювілею Олеся Терентійовича Гончара та оголошеної великої літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною» у бібліотеках Олешківського району організовано низку заходів:

Колектив КЗ Олешківська центральна районна бібліотека підготувавав книжкову виставку «Собор душі Олеся Гончара" у незвичайній формі «виставка-QR-код».

На виставці крім літератури знаходиться електронне посилання у вигляді QR-коду, за яким читачі, скориставшись власними гаджетами мають змогу перейти до віртуального і більш розширеного варіанту виставки, розміщеному на сайті КЗ Олешківська центральна районна бібліотека.

Завдяки віртуальній виставці можна не лише ознайомитись з виданнями про Олеся Гончара, які є у фондах книгозбірні, а й прочитати біографію цієї видатної людини, подивитись відео, отримати список корисних інтернет-ресурсів, які містять повні тексти творів Олеся Гончара, цікаві факти з його життя і творчості.
На сторінці віртуальної виставки є, навіть, вікторина для перевірки знань з даної теми.

Така форма книжкової виставки  особливо цікава молоді та юнацтву, адже саме молоде покоління високо цінує швидке отримання інформації за допомогою Інтернет-технологій.

Запрошуємо і вас переглянути сторінки життя і творчого шляху Олеся Терентійовича Гончара на сайті бібліотеки за посиланням: https://ninayablonskaya.wixsite.com/kzbibl/gonchar.

Бібліотекарями Новомаячківської селищної бібліотеки для учнів 10 – А класу було організовано і проведено літературно – театралізовану композицію «Бережіть собори душ своїх».

В читальній залі бібліотеки оформили кабінет «начальника вистави»: на столі все по-діловому: календар, телефони різних кольорів, пластмасове письмове приладдя, печатка, тека з документами. Для учасників заходу і гостей підготували розгорнуту книжково-ілюстровану  виставку «Народе мій, до тебе я пишу».

Захід розпочався із знайомства учнів з Олесем Гончаром , як великою людиною, талановитим письменником, з його  життєвим та творчим шляхом.  Олесь Гончар представ перед присутніми як  творець, що «…вийняв із душі слово і за велінням долі вибудував з цього чудодійного матеріалу храм в українській літературі. Як національний символ – собор душі…». У своїй розповіді бібліотекарі  використовували  книжкову виставку  «Письменник з великої літери» ,яка різнопланово відтворила сторінки життя і творчості письменника – класика.

Значну увагу приділили  роману «Собор», адже в цьому  творі письменник торкнувся найболючіших питань тогочасного розвитку українського мистецтва, збереження історичної пам’яті народу.

Щоб показати присутнім головну сюжетну лінію роману пов’язану з собором, як художнім символом самої України,  якому загрожує смертельна небезпека, бібліотекарі разом з дітьми підготували  театралізовану виставу  з  уривку твору .

Школярі з великою відповідальністю  підійшли до виконання  своїх ролей, та дуже емоційно передали присутнім події того часу.

Головна мета заходу – сприяння духовному та культурному розвитку  юнацтва , привернення уваги та формування інтересу до творчої спадщини Олеся Гончара, просування і популяризація його літературної творчості шляхом активізації інформаційної та просвітницької діяльності .

З творами Олеся Терентійовича познайомилися й учні старших класів Козачелагерської школи та користувачі  Козачелагерської сільської бібліотеки. Бібліотекарі завітали на зустріч до старшокласників, під час якої учні мали змогу послухати уривки з романів Олеся Гончара написані на Херсонщині, переглянути слайдову презентацію про видатного письменника. Наприкінці заходу бібліотекарі представили перегляд літератури "Геніальний майстер слова".

У приміщенні сільської бібліотеки користувачам була презентована книжкова виставка до 100 річчя видатного українського письменника.

Для учнів 11 класу Тарасівської ЗОШ  працівниками Тарасівської  сільської бібліотеки  проведено урок – портрет  «Собор української душі». Захід відбувся у приміщенні класу. Під час уроку учнівська молодь ознайомилась з біографією та творчістю Гончара, викладкою книг з його творами. Основною темою розповіді бібліотекаря та відео слайдів звучало, що шлях Олеся Гончара в літературі – це шлях безперервних пошуків. Його творчість зв’язана з сучасністю. Учні дізнались, що улюблені герої Гончара – трудівники і воїни, мислителі і творці, люди з розвинутим почуттям прекрасного, люди високих духовних поривів і активного діяння. Саме вони бережуть «собори» своїх душ, не дозволяючи іншим паплюжити ні матеріального, ні духовного.

А кадри продемонстрованого старшокласникам документального фільму «Зодчий душі людської» підтверджують, що Олесь Гончар – совість суспільства, людина, яка обрала тернистий шлях служіння народу і до кінця чесно пройшла його. Пророчими як ніколи стають сьогодні слова великого українського письменника: «Якщо здобудемося на всенаціональну єдність, нас не здолає ніхто!»

У Костогризівській сільській бібліотеці юні користувачі з захопленням переглянули лялькові  вистави за оповіданнями  Олеся Гончара «Хто кого водив» та «Букет». Діти разом з героями вистав сміялися, хвилювалися і бурхливо реагували на захоплюючі епізоди.  

Після закінчення вистави бібліотекарі познайомили школярів з дивовижними ляльками, які оживають та розмовляють.

Читаймо Олеся Гончара – він жив і творив для нас, для України, для її майбутнього.

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031