Новотроїцький район

Новотроїцька центральна районна бібліотека активно долучилася до обласної літературної естафети Гончар крокує Херсонщиною».
В квітні 2018 року відзначається 100-річчя від дня народження українського письменника, літературного критика, громадського діяча. Героя України Олеся Терентійовича Гончара. Організатором акції є обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара.
Мета акції – популяризація творчості Олеся Терентійовича Гончара. Естафета передбачає проведення в бібліотеках та за їх межами різноманітних заходів із залученням місцевих письменників, літературознавців, людей, які особисто знали Олеся Гончара.
Згідно графіка Новотроїцький район приймає естафету з 22 по 28 березня.
Новотроїцька ЦРБ розпочали естафету з вуличного опитування "Чи знаєте Ви Олеся Гончара". Всі 46 опитаних респондентів відповіли, що знають О. Гончара. Деякі із них добре знають творчість письменника, а деякі пам’ятають, що Гончар відвідував Новотроїцьке. Всім респондентам бібліотека підготувала буклети про життєвий та творчий шлях Олеся Гончара. Під час вуличного опитування в бібліотеку записалися нові читачі.


Долучившись до літературної естафети "Гончар крокує Херсонщиною" Метропільська сільська бібліотека разом із Метропільським НВК провела літературний огляд "А Я НАПИШУ — УКРАЇНІ! Сонцю її і степам...". 
Бібліотекар сільської бібліотеки Світлана Бакай розповіла учням про життєвий шлях О. Гончара та коротенько охарактеризувала його твори пов’язані з Херсонщиною. Діти читали уривки улюблених творів та вірші О. Гончара.


В рамках естафети “Гончар крокує Херсонщиною”, та з нагоди відзначення ювілею великого українського письменника, 22 березня в Новопокровській сільській бібліотеці було проведено літературно-музичну композицію "Собор душі Олеся Гончара:. Гостями та учасниками заходу були вчитель української мови та літератури Вакарчук Ольга Миколаївна, вчитель музики Цикалюк Вадим Вікторович та учні 11 класу Новопокровської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Ведучі Ніколенко Дмитро та Перфільєва Валерія розповіли про цікаві факти з біографії письменника, Жигалов Микола читав вірші із поезії херсонців Миколи Братана "Херсон зачекався Олеся" та Леоніда Куліша "Зізнання Гончару", а також розповів свої враження від прочитаного твору "Собор". Учні 11 класу інсценували уривок з твору «Прапороносці» виконали пісню "За світ встали козаченьки".
Бібліотекар Дронова О. А. підготувала і провела Годину цікавих повідомлень "Херсонщина в долі Олеся Гончара".
Всі бажаючі ознайомились з тематичною книжковою виставкою творів письменника "Народився, щоб осяяти Україну", а тому саме, ще раз зримо відчули велич і багатогранність його таланту. Він є нашою гордістю, славою, честю. Вшановуючи пам'ять письменника ми ще раз підкреслюємо, що творчість Олеся Гончара стала частиною духовності українців і пам'ять про нього живе і назавжди буде жити в наших серцях.


До знаменної дати Дивненськими сільською та шкільною бібліотеками було проведено виховний захід для учнів 10-11 класів. 

https://www.facebook.com/ntlibrary1/videos/977329409111631/.


3 березня з метою участі, Подовської сільської бібліотеки, у літературній естафеті «Гончар крокує Херсонщиною». Бібліотекар Єлизавета Заведенко провела урок поезії Олеся Гончара. Було організовано перегляд літератури «Поезія Олеся Гончара», учні прослухали про період життя Гончара у роки Великої Вітчизняної війни. І що саме там, в “окопних університетах”, продовжував Олесь Гончар писати. В нечасті хвилини затишшя лягали на папір, може й не відшліфовані, але пристрасні, гарячі й правдиві віршовані рядки. Про що й пише старший сержант-мінометник? Згадує рідний край:

…я напишу – Україні!
Сонцю її і степам…
Пише про фронтові дороги (“НІЧ У КАРПАТАХ”,”В ГОРИ”, “ТРАНСІЛЬВАНСЬКИЙ МАРШ”), про вірних бойових побратимів (вірші “ТАНКІСТ”, “БРАТИ”, “РИЦАРІ”).

Скрегоче залізом округа.
Смертю повітря хурчить.
Я знаю той ступінь напруги,
Коли вже ніщо не страшить.
Святе божевілля атаки
В тобі поглинає все.
Через яри та байраки
Незнавана сила несе.
Немає ні рідних, ні любих.
Нема ні жалю, ні тривог.
Байдужим стаєш до згуби.
Могутнім стаєш, як бог.
Ці рядки написані 24-річним бійцем Олесем Гончаром. Таких атак було чимало у його фронтовому житті, бо йому, добровольцю студентського батальйону, довелося пройти через усі пекельні кола війни — від першого до останнього. Вогонь і перемога, оточення і два поранення, три медалі «За відвагу», орден Слави, орден Червоної зірки…
Урок поезії дав можливість поглибити знання про Олеся Гончара; виховувати любов до, поезії, повагу до учасників Великої Вітчизняної війни, патріотизм, бажання вивчати літературу письменників рідного краю.


В рамкам проведення великої літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною», 26 березня Новомихайлівська сільська бібліотека, для учнів 10-11 класів Новомихайлівської ЗОШ, провела огляд літератури «Нев'януче слово Олеся Гончара». Бібліотекар Катерина Стопчанська, ознайомила присутніх з життєвим і творчим шляхом письменника та запропонувала присутнім ознайомитися з книжковою виставкою «Письменник гідності і правди», епіграфом для книжкової виставки стали слова: «Собори душ бережіть, друзі…Собори душ».
Всім учасникам були роздані буклети про життєвий і творчий шлях письменника «Олесь Гончар крокує Херсонщиною», виготовленні районною бібліотекою.


З метою популяризації творів О.Гончара та в рамках великої літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною», 26 березня Новотроїцька центральна районна бібліотека провела вікторину «Олесь Гончар. Життя і творчість». Учасниками вікторини стали користувачі Інтернет-центру бібліотеки. Бібліотекар Заміра Аблякімова зазначила, що проведення вікторини розширило кругозір користувачів, привернуло їхню увагу до книг письменника-ювіляра.
Учасники із запитань вікторини дізналися, що Олесь Терентійович вів величезну громадську роботу. Він неодноразово був депутатом Верховної Ради СРСР та Української РСР. Очолював Спілку письменників України. За визначні досягнення у літературній та науковій діяльності О. Гончар обраний академіком Академії наук Української РСР, удостоєний високого звання Героя Соціалістичної Праці. Письменник нагороджений трьома орденами Леніна, орденами Жовтневої Революції, Червоної Зірки і Слави 3-го ступеня, медалями.
В 2005 році Олесю Гончару присвоєно звання Героя України посмертно.


23 березня 2018 року в рамках літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною» в Новотроїцькій центральній районній бібліотеці пройшло літературне Дежавю «Гончар поза часом», яке було присвячене Творам Олеся Гончара пов’язаних з Херсонщиною. На захід були запрошені учні 9-В класу Новотроїцької ЗОШ №1 та їх класний керівник Олена Каліберда. 
Бібліотекр Людмила Бондар розповіла про життя та творчість Олеся Гончара тісно пов'язані з Таврійським краєм, про те, що саме на матеріалах степового краю письменником створені оповідання, новели, статті, а також романи й повісті: "Таврія", "Перекоп", "Тронка", "Берег любові", "Бригантина", "Чари – комиші", "На косі". Широка географія нашого краю постає з творів митця: Каховка, Нова Каховка, Чаплинка, Асканія-Нова, Хорли, Берислав, Гола Пристань, Цюрупинськ, Херсон...
Учні переглянули мультимедійну презентацію по темі заходу «Херсонщина в житті О. Гончара», потім залюбки читали уривки із творів Гончара.
Всі твори, про які розповідав бібліотекар були представлені на книжковій виставці «Будівничий соборів наших душ». Приємно, що після заходу діти виявили бажання прочитати книги, які їх зацікавили.


8 березня в Новотроїцькій центральній районній бібліотеці відбувся бенефіс Олеся Гончара, який став підсумком проведеної роботи бібліотек району щодо участі їх у великої літературній естафеті «Гончар крокує Херсонщиною», яка була приурочена до100-річчя від дня народження великого митця художнього слова Олеся Гончара. В заході взяли участь заступник голови Новотроїцької районної ради Микола Піщанський, перший заступник голови районної державної адміністрації Олена Клименко та учні 10-х класів Новотроїцької гімназії.
Протягом заходу ведучі заходу, бібліотекар Олена Свєженцева, учні 10-А класу Новотроїцької гімназії, Давид Аблякімов та Алла Стрілець, висвітлили життєвий та творчий шлях Олеся Гончара.
Директор ЦРБ Надія Васильєва поділилася своїми враженнями від зустрічі з Олесем Гончаром, яка проходила в 1979 році в приміщенні районного будинку культури. Вона згадала і те, що Гончар під час зустрічі відвідував районну бібліотеку, подарувавши бібліотеці книги з автографом, це були романи "Циклон" (1970) та "Берег любові" (1976). 
Директор бібліотеки зачитала спогади про О.Гончар, колишнього другого секретаря райкому компартії України Віктора Миколайовича Тимошенко. Віктор Миколайович говорив, що Олесь Гончар відвідував Новотроїцький район чотири рази. Двічі був Народним депутатом Верховної ради УРСР від нашого територіального виборчого округу, на той час було проведено багато зустрічей з Гончаром в трудових колективах. Характеризував Олеся Терентійовича, як людину закохану в свою Україну, говорив про те, що Гончар любив також українську мову і не терпів тих, хто розмовляв «суржиком»…
Методист ЦРБ Ірина Петраківська, передала спогади жительки селища Новотроїцьке Марії Наумівни Калініченко, яка на той час працювала головою профспілки працівників торгівлі. Марія Наумівна говорила що їй довелося зустрічатися з Олесем Гончаром чотири рази. Вона з своїми колегами забезпечували харчування гостей. Про Олеся розповідала , що був дуже вихованим, чемним. Після зустрічей в Новотроїцькому районі через працівників райкому компартії передавав свої вітання, дякував за гостинність, а одного разу через працівника районного апарату партії Володимира Власенка передав вітання і сказав, що Марія Наумівна є прототипом героїні Лукії Рясної в романі «Тронка»…
В своєму виступі Микола Піщанський поділився враженнями від прочитаних творів Гончара «Перекоп», «Тронка» він зазначив, що в цих творах розповідається про формування особистості і світоглядних переконань в умовах тогочасної дійсності, трудового оточення, тяжких випробувань воєнного лихоліття. Микола Піщанський звернувся до учнів з проханням прочитати ці твори наголосивши на тому, що лише варто торкнутися цих творів і ви не зможете відірватися від читання творів Гончара… 
Підводячи підсумки проведення літературної естафети в Новотроїцькому районі директор ЦРБ Надія Васильєва подякувала всім своїм колегам та учасникам, за участь у естафеті «Гончар крокує Херсонщиною» і зазначила, що всі бібліотеки району прийняли активну участь в цій естафеті. Під час проведення заходів бібліотекарі намагалися донести своїм читачам те, що Олесь Гончар належить до тих письменників, для яких рідне слово – найяскравіше світло на духовному обрії нації, душа і серце її, воно – літопис народу, тобто його минуле, сучасне й майбутнє.


Громівська сільська бібліотека, в рамках проведення великої літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною», 28 березня провела «День Гончара в бібліотеці». Розпочався день літературним альманахом «Його душа собор надій високих». Бібліотекар Ольга Долгаєва висвітлила життєвий та творчий шлях Олеся Гончара, використавши цікаві документально-біографічні матеріали, завдяки яким читачі мали можливість подумки пройти тернистими стежками творчого горіння великого українського письменника. Далі до уваги читачів була представлена книжкова виставка «Його душа – собор надій високих». І на закінчення «Дня Гончара в бібліотеці» був організований бібліографічний привал «Будівничий соборів наших душ» на якому читачі мали змогу обговорити прочитані твори, та зачитати улюблені цитати із творів Олеся Гончара.


28 березня Федорівська сільська бібліотека разом з шкільною бібліотекою для учнів 10 - 11 класів Федорівської ЗОШ, організували та провели бібліотечне асорті приурочене до 100-річчя з дня народження видатного українського письменника Олеся Гончара «Творчість Олеся Гончара у світовому контексті».
Бібліотекар сільської бібліотеки Надія Музика провела огляд літератури «Класик української літератури – наш сучасник», на огляді були представлені твори Олеся Гончара.
Шкільний бібліотекар Тетяна Гладиш провела вікторину «Пізнай твір за цитатою» відповідаючи на запитання вікторини діти довели те, що добре знають творчість Олеся Гончара.
Дуже активно пройшла поетична хвилинка «Поезія Олеся Гончара» учні із задоволенням читали фронтової поезії письменника. В своїх коментарях діти зазначили, що багато невідомого про Велику Вітчизняну війну вони дізналися більше саме з творів Гончара. Тепер, дивлячись на сивих ветеранів, вони пильніше прислухатимуться до їхніх спогадів, будуть згадувати тих юнаків і дівчат, які в грізні роки лихоліття стали на захист рідної землі.
Скільки б не минуло років, а твори Олеся Гончара будуть актуальними, бо людяність, яку ці твори пробуджують у читачів,— вічна категорія, без якої не може існувати жоден народ.


https://www.facebook.com/ruslan.grega/videos/568422916865081/


 

Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930