Home Новости Методические студии продолжаются

Методичні студії тривають надалі

02.06.2021 15:22

2 червня 2021 року відбулося чергове онлайн-заняття методичних студій «Бібліотека територіальної громади», в якому взяли участь близько 70 бібліотекарів публічних бібліотек територіальних громад області. Тема заняття: «Публічна бібліотека Херсонщини: погляд крізь статистичні дані».

Головний бібліотекар науково-методичного відділу Подопрігорова Г.В. ознайомила учасників із матеріалами ХІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції (18-19 травня 2021 року), яка відбулась у форматі онлайн на платформі Zoom. Тема року: «Бібліотеки України в контексті державної гуманітарної політики». Увагу було зосереджено на ролі бібліотеки як вектору на зміну майбутнього, унікального соціального інституту, живого осередку життя, а також на змінах у системі публічних бібліотек України. Головними темами обговорення стали наступні: українське суспільство і бібліотеки; стратегія розвитку читання на 2021-2025 роки «Читання як життєва стратегія»; публічні бібліотеки в нових умовах: що дала децентралізація; краєзнавча діяльність бібліотек України на допомогу розвитку місцевого туризму: дослідження сучасного стану; вплив бібліотек на соціально-гуманітарний розвиток суспільства тощо.

Завідувачка науково-методичним відділом Сватула Т.Л. проаналізувала діяльність публічних бібліотек області у 2020 році через систему електронного моніторингу базової мережі публічних бібліотек /ЕСМаР/. Використані статистичні дані дозволили виявити сильні та слабкі сторони матеріально-технічної бази бібліотек: залучення основних категорій користувачів; впровадження інформаційних технологій; стан фінансового забезпечення; популяризаторська робота серед користувачів; робота з категоріями користувачів з особливими потребами – наявність пандусів, кадрове забезпечення та підвищення фахової кваліфікації через систему вебінарів; робота бібліотечних пунктів; якість проведення масових заходів у центральних, сільських бібліотеках та за межами книгозбірень; поповнення фондів публічних бібліотек; придбання періодичних видань; висвітлення роботи в соціальних мережах; особливості діяльності під час локдауну; навантаження бібліотекарів; розподіл фінансування. Були запропоновані шляхи вирішення існуючих проблем, виділено напрями роботи.

Наостанок учасники методичних студій отримали змістовні відповіді на запитання, які їх цікавили.

Методичні студії – найефективніший різновид сприяння публічним бібліотекам області у впровадженні та використанні прогресивних методів і прийомів праці. Методична допомога планомірно спрямовується на покращення обслуговування користувачів та узагальнення і впровадження досвіду всіх публічних бібліотек територіальних громад.

Calendar

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031